کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-04-17 ساعت 07:37)Ali2020 نوشته:  لطفا هرکس اطلاع داره جواب بده دوستان کسی خبر داره باید چطوری مشکل خونه کرایه کردن رو حل کنیم؟
ظاهرا یا باید گواهی اشتغال و حقوق ارائه بدیم به صاحب خانه و یا اینکه یه شهروند آمریکایی ضامنمون بشه !
حالا که ما به عنوان یه تازه وارد هیچکدوم از این دو مورد رو نداریم چه کار باید کارد؟

جابجا فرق ميكنه ما توى مريلند بدون ضامن وفقط يك سوم اجاره ماهيانه بعنوان دپازيت خونه گرفتيم ولى از بستگانم بود كه در نيويورك حتى يه جا با يكسال اجاره ازپيش هم قبول نكرده بودند
Case num:2014as3$$/ ديدن قبولى ١مى/ارسال فرمها ٢٨مى/مصاحبه ٨ اكتبر٢٠١٣/كلير پس از ٢٢٥روز ناقابل ٢١مى ٢٠١٤/تاريخ ورود به امريكا ٢٦سپتامبر٢٠١٤/ساكن مريلند/ssn:بعداز٣روز/گرين كارت بعد از ٢٦روز
تشکر کنندگان: aaraam ، Ali2020 ، t_arian_n ، Alex 2014
(2015-04-17 ساعت 07:37)Ali2020 نوشته:  لطفا هرکس اطلاع داره جواب بده دوستان کسی خبر داره باید چطوری مشکل خونه کرایه کردن رو حل کنیم؟
ظاهرا یا باید گواهی اشتغال و حقوق ارائه بدیم به صاحب خانه و یا اینکه یه شهروند آمریکایی ضامنمون بشه !
حالا که ما به عنوان یه تازه وارد هیچکدوم از این دو مورد رو نداریم چه کار باید کارد؟

خانه پیدا کردن واقعا سخت ترین مشکل در بدو وروده, اینجا هم کرایه چند ماه جلوتر دادن را تو خونه هایی که ما رفتیم قبول نکردن, در انتها یکی از دوستان که اینجا اشنا شده بودیم ما را به صاحب خونه اش معرفی کرد (ضامن نشد) و ما تونستیم خونه اجاره کنیم
کیس نامبر: **2014AS42/محل مصاحبه: انکارا---> ابوظبی/ تعداد نفرات: 2/ کارنت : 9 ژانویه/ نامه دوم:17 ژانویه/مصاحبه:4W مارچ/ویزا یکضرب/ورود به امریکا:20 شهریور 93/ ساکن : لس آنجلس/دریافت گرین: 26 روز و سوشال:9 روز بعد از ورود
*** Seize the day ***
همسر من در بانکی در لس انجلس( منطقه انسینو) کار می کنه اگر کاری داشتین می تونه کمکتون کنه
تشکر کنندگان: Ali2020 ، aaraam ، t_arian_n ، Alex 2014
(2015-04-16 ساعت 17:19)laleht نوشته:  
(2015-04-16 ساعت 15:33)ajab1 نوشته:  
(2015-04-15 ساعت 18:31)Sam2014 نوشته:  
(2015-04-15 ساعت 16:42)p00ya2001 نوشته:  [quote='miyu' pid='595021' dateline='1429098753']
دوستان من ميخام آدرس آمريكارو كهتوفرم٢٦٠ زده بودمو تغيير بدم كه گرين كارت به آدرس ديگه بياد!كجا وكي بايد اينكارو بكنم؟
[ژ/quote]
الان مهم نيست شما وقتي ويزاتونو گرفتين و به سلامتي وارد خاك امريكا شدين تو فرودگاه امريكا هم ميتونين اينكارو انجام بدين
درود بر شما
البته یادتون باشه که هم در USCIS و هم در USPS باید عوض کنید .
آقا قضیه این سایت که گفتین چیه؟ مگه نباید فقط تو فرودگاه رسیدیم بگیم؟
داداشى ايشالا بسلامتى كى عازمى؟ دعا كن ما هم به اين تاپيك برسيم Wink
يه سر به http://www.uscis.gov/ar-11 و همينطور http://www.uscis.gov/addresschange بزن تا اينكه يكى از بچه هاى اين تاپيك كه وارد تره جواب اصلى و درست رو بهت بده تو اين فاصله اين دو تا لينك واسه دست گرمى بد نيست Big Grin Big Grin
سلام والا آجی من احتمالا 3 ماه دیگه و در تابستون میرم.

ایشالا خیلی خیلی زود میای این تاپیک شک نکن، دستت درد نکنه بابت لینک ها، به خدا وقتی هفت خان رستم برای لاتاری رو رد میکنه آدم و فکر میکنه دیگه تمام شد، ولی تازه اول سختی هاست، همه میگن چند ماه اول اونجا برای این که با فرهنگ و اجتماع و شرایط کشورشون وفق پیدا کنیم سخت هست. ولی خب هر آسانی و موفقیتی سختی هایی هم داره.

از صمیم دل آرزو میکنم همه موفق بشیم
کیس 2015: 4XXX،سفارت:آنکارا ->ابوظبی،تعداد: 1 Cool،کارنت: 9 ژانویه ،مصاحبه: مارچ ،دریافت ویزا: یکضرب گرفتم/لطف خدا
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
مثل کبریت کشیدن در باد / زندگی دشوار است / من خلاف جهت آب شنا کردن را / مثل یک معجزه باور دارم / آخرین دانه ی کبریتم را / می کشم در باد / هر چه باداباد
تشکر کنندگان: fati.d ، laleht ، lotttery2015 ، t_arian_n ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-04-11 ساعت 07:52)reza.aa نوشته:  
(2015-04-11 ساعت 01:44)aghamilad نوشته:  سلام دوستان با تجربه و سفر کرده به آمریکا یه سوال
من میخوام این 165 دلار هزینه صدور گرین کارت را پرداخت کنم تا حالا کسی با سایت تهران پیمنت کار کرده؟ من میخوام ازشون یک ویزا کارت ( گیفت کارت) بگیرم و با اون خودم پرداخت را انجام بدم به نظرتون این کار درستی هست؟
ممنون
عاقا میلاد عزیز سال نو مبارک
از اونجایی که خیلی گرونتر با ادم می افته و نیازی هم نیست قبل رفتن پرداخت بشه و در ضمن تاثیر آنچنانی هم بر زمان دریافتش نداره ،به نظر من ریسک نکن
چون نیازی به این کار نداری

دوست عزیز ... تهران پرداخت به آدرس دانشکده کارافرینی دانشگاه تهران قابل اعتماده. من دانشجو بودم اونجا..حتی اساتید دانشکده با این گروه کار میکنن. خودم چند روز پیش یه ویزا کارت خریدم ازشون.
تشکر کنندگان: asher ، t_arian_n ، Alex 2014 ، ho_tasha
دوستان ما در آ م ر ی ک ا هر موقع که آدرسمون و یا شهرمون رو تغییر بدیم ( مثلا بعد از 1 سال سکونت منظورم هست) باید جایی اون رو آپدیت کنیم، میشه اون سایت رو بهم بدیم؟ و اینکه اگه این کار صورت نگیره چی میشه؟
کیس 2015: 4XXX،سفارت:آنکارا ->ابوظبی،تعداد: 1 Cool،کارنت: 9 ژانویه ،مصاحبه: مارچ ،دریافت ویزا: یکضرب گرفتم/لطف خدا
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
مثل کبریت کشیدن در باد / زندگی دشوار است / من خلاف جهت آب شنا کردن را / مثل یک معجزه باور دارم / آخرین دانه ی کبریتم را / می کشم در باد / هر چه باداباد
تشکر کنندگان: t_arian_n ، Alex 2014
از این آدرس عوض کنید
https://egov.uscis.gov/coa/displayCOAForm.do

اینم چیزی که میشه:
http://www.nolo.com/legal-encyclopedia/w...dress.html

به طور خلاصه تا 200 دلار جریمه و 30 روز زندان و حتی دیپورت به شرطی که نتونی ثابت کنی که 1) دلیل قابل قبولی برای دیر اقدام کردن داشتی و یا 2) از روی عمد نبوده.
البته در عمل خیلی کم این دیپورت اتفاق میافته چون اونقدر بی کار نیستن USCIS که هر دفعه دنبالتون راه بیوفتند که چرا 11 روز پر کردید ولی در تئوری این اتفاق می افته.
بعد از سیتیزن شدن دیگه نیازی به اعلام آدرس نیست.
ضمنا تنها 10 روز فرصت دارید از زمان جابجایی برای اعلام. هرچند اگر یادتون رفت میتونید در اولین فرصت اقدام کنید.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: ajab1 ، Reza-2015 ، asher ، laleht ، t_arian_n ، jupiterx ، AliReza.Sh ، Alex 2014
سلام دوستان ما هم اومديم به اين تاپيك
اومدم سلامي عرض كرده باشم و اينكه راهنمايي كنيد كدوم تاپيك ها رو مطالعه كنيم
مرسي
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: Reza-2015 ، babak12 ، t_arian_n ، Alex 2014
(2015-04-19 ساعت 11:55)behdadK نوشته:  از این آدرس عوض کنید

اینم چیزی که میشه:

به طور خلاصه تا 200 دلار جریمه و 30 روز زندان و حتی دیپورت به شرطی که نتونی ثابت کنی که 1) دلیل قابل قبولی برای دیر اقدام کردن داشتی و یا 2) از روی عمد نبوده.
البته در عمل خیلی کم این دیپورت اتفاق میافته چون اونقدر بی کار نیستن USCIS که هر دفعه دنبالتون راه بیوفتند که چرا 11 روز پر کردید ولی در تئوری این اتفاق می افته.
ضمنا تنها 10 روز فرصت دارید از زمان جابجایی برای اعلام. هرچند اگر یادتون رفت میتونید در اولین فرصت اقدام کنید.
بهداد جان من الان یه آدرسی میخوام بدم فرودگاه برای گرین گارت و سوشال نامبر، حالا من احتمالا 2-3 ماه برای توقف اول در این آدرس میمونم و این آدرس یکی از اقوام هست. حالا این آدرسی که برای من در فرودگاه درج میشه میخوام بدونم در حقیقت اون ها این رو آدرس من میدونن؟ و من می بایست بعد از این که رفتم شهر دیگه بعد از همون 2-3 دیگه اش برم تو این سایت اعلام کنم؟

یه دونه ای داداش
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
تشکر کنندگان: Alex 2014
(2015-04-19 ساعت 12:56)ajab1 نوشته:  
(2015-04-19 ساعت 11:55)behdadK نوشته:  از این آدرس عوض کنید

اینم چیزی که میشه:

بهداد جان من الان یه آدرسی میخوام بدم فرودگاه برای گرین گارت و سوشال نامبر، حالا من احتمالا 2-3 ماه برای توقف اول در این آدرس میمونم و این آدرس یکی از اقوام هست. حالا این آدرسی که برای من در فرودگاه درج میشه میخوام بدونم در حقیقت اون ها این رو آدرس من میدونن؟ و من می بایست بعد از این که رفتم شهر دیگه بعد از همون 2-3 دیگه اش برم تو این سایت اعلام کنم؟

یه دونه ای داداش

فکر میکنم آدرس اولیه آدرسی است که در فرم پر کردید و در فرودگاه هم اگر عوضش کنید در فرم آپدیت میشه. اما به شخصه یه آپدیت تو سایت میزنم ضرری که نداره دردسر هم نداره. کار یه دیقه هم نیست

(2015-04-19 ساعت 11:57)k1_m_1358 نوشته:  سلام دوستان ما هم اومديم به اين تاپيك
اومدم سلامي عرض كرده باشم و اينكه راهنمايي كنيد كدوم تاپيك ها رو مطالعه كنيم
مرسي

کیوان جان از این به بعد دیگه خط مستقیم نیست. هر جا که به کارت میاد بخون. برو تو ساب فروم های زندگی در آمریکا صدها تاپیک هست و بگرد هر چی لازمته جمع آوری کن. این تاپیک هم شاید کمکت بکنه شاید هم نه. سفرنامه ها هم که بد نیست نگاه بندازی.
در کل آزادی دادا Wink
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: laleht ، ajab1 ، k1_m_1358 ، Reza-2015 ، lotttery2015 ، t_arian_n ، Alex 2014
بهداد جان به عنوان آخرین سوال برای تغییر آدرس

1.در سایتی که دادی برای تغییر آدرس، یکی از فیلد ها شماره ای میخواد به این صورت، A-number ، این شماره از کجا باید بگیریم؟
2. پایین همین فیلد A-number در مورد سربازی در آمریکا هست و یه سوال پرسیده ، من زیر 26 سال چون هستم باید اونجا یه فرمی تو اداره پست پر کنم و از اون آگاه هستم، حالا میخوام بدونم من وقتی اون فورم رو پست کنم باید تیک این سوال را مبنی بر این که من عضو military هستم بزنم یا نه؟

مرسی داداش از این که وقت میذاری و پاسخ میدی
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
منم مثل شما قربان. پاسخش رو نمیدونم. اگر کسی از دوستان میدونه لطف کنه پاسخ بده
(2015-04-19 ساعت 14:07)behdadK نوشته:  منم مثل شما قربان. پاسخش رو نمیدونم. اگر کسی از دوستان میدونه لطف کنه پاسخ بده

سلام ajab1 behdadk عزیز؛ A-number اصطلاحی است که برای registration number که روی ویزای (داخل پاسپورت) شما در قسمت بالا سمت راست قرار گرفته استفاده میشه.
dos number هم همون کیس نامبر هستش.
اینارو تو یه صفحه راهنما تو elis دیدم و خودمم قایمکی از لای اون بسته سفارت که یه گوشه اش بازه دیدم Big Grin
شماره کیس: 2015AS000004xxx / تاریخ روئت قبولی در سایت:2May / ارسال فرم ها: 31 May / سفارت: آنکارا ____ تغییر به ____ ابوظبی / کارنت: 9 Jan / تاریخ مصاحبه: March / همسر و فرزند یکضرب / خودم: AP آپدیت 20 مارچ، 24 جولای / کلییر: 26 جولای / مقصد: هیوستون
«خوشبختی و عشق را به بها دهند و نه بهانه!»
تشکر کنندگان: behdadK ، Reza-2015 ، babak12 ، reza.aa ، asher ، Sam2014 ، ajab1 ، Ali Sepehr ، lotttery2015 ، t_arian_n ، jupiterx ، AliReza.Sh ، Alex 2014
(2015-04-19 ساعت 13:57)ajab1 نوشته:  بهداد جان به عنوان آخرین سوال برای تغییر آدرس

1.در سایتی که دادی برای تغییر آدرس، یکی از فیلد ها شماره ای میخواد به این صورت، A-number ، این شماره از کجا باید بگیریم؟
2. پایین همین فیلد A-number در مورد سربازی در آمریکا هست و یه سوال پرسیده ، من زیر 26 سال چون هستم باید اونجا یه فرمی تو اداره پست پر کنم و از اون آگاه هستم، حالا میخوام بدونم من وقتی اون فورم رو پست کنم باید تیک این سوال را مبنی بر این که من عضو military هستم بزنم یا نه؟

سلام بر دوستان
در تکمیل فرمایشات takin2015 :
1- در فیلد A- Number =Alien Registation Number است که با فرمت A012345678 نوشته می شود . در ویزا هشت رقم بعد از صفر درج شده است . این فرمت در مدارک شما در پرونده USCIS درج شده است .
2- در مورد تغییر آدرس ( وب سایتی که دوست عزیزم behdadK معرفی کردند ) نیازی به dos number نیست .
3- باکس زیر فیلد A- Number هم مربوط به کسانی است که استخدام ارتش هستند یا از ارتش استعفا دادند و خارج شدند یا همسریک نظامی هستند و مربوط به اعلام آمادگی افراد زیر 26 سال برای خدمت سربازی نیست . بنابراین نیازی به زدن تیک در باکس مربوطه نیست و باید خالی بماند .
4- فیلد هایی که اختیاری است را لازم نیست پر کنید . فقط فیلد ایمیل تون مهمه .
موفق باشید .
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
هر وقت خواستی در مورد دیگران قضاوت کنی؛آروم تو دلت بگو: مگه من خودم کیم؟
تشکر کنندگان: behdadK ، ajab1 ، aaraam ، t_arian_n ، Reza-2015 ، AliReza.Sh ، Alex 2014
(2015-04-19 ساعت 13:57)ajab1 نوشته:  بهداد جان به عنوان آخرین سوال برای تغییر آدرس

سلام و تبریک،
یک نکته اینکه اگر نمی دانید A-number چیه پس ۱۶۵ دلار رو هم هنوز پرداخت نکردید (فرصت هست).
راهنمای فارسی نحوه پرداخت 165$ :
http://cld.persiangig.com/download/RL3WU3/dl

راهنمای انگلیسی (تصویری) در USCIS
Your A-Number and DOS Case ID
تشکر کنندگان: ajab1 ، t_arian_n ، Alex 2014
دوستان اگه کسی اطلاع داره و تا حالا در این سایت https://egov.uscis.gov/coa/displayCOAForm.do ادرسش زا تغیر داده لطفا بیاد یه لطفی بکنه و تمام این گزینه هایی که باید پر کنیم را یه توضیح بده بخدا ثواب داره
ممنون
شماره کیس: **2015AS29 / تاریخ رویت قبولی:1may / کنسولگری:ankara / تعداد افراد منظور در کیس :فقط خودم / ارسال فرمهای سری اولMAY22
کارنت شدن کیس:9 اکتبر / مصاحبه:نیمه دوم دسامبر / ویزا یکضرب Smile / مقصد : فعلا اوکلاهاما
تشکر کنندگان: t_arian_n ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان