کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
همون زماني كه ميرسيم توي فرودگاه به اداره مهاجرت اعلام كنيم كه ميخواييم آدرس رو عوض كنيم ؟
شماره كيس: ***2015AS00002
تاريخ رويت قبولي: 15سپتامبر
تعداد افراد كيس: ۲ نفر
سفارت: آنكارا تغییر به ایروان
تاريخ تكميل فرم: 10 نوامبر
دريافت نامه دوم: 24 مارچ
تاريخ مصاحبه: ۴ مي
دريافت ويزا : ۶ مي
همسرم :AP

آپديت ها: ...19 مي، همسرم، 2جون همسرم، 4 جون خودم.... به ميمنت و مباركي
همسر م 9 جون كلير شد.24 جون Issue شد، 25 جون ويزارو دريافت كرديم.

اگر ميخوام خوشبخت باشم،زندگي رو به يه هدف گره ميزنم، نه به آدما و اشياء....Shy
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، Alex 2014
حداقل سه ساعت بین پرواز
[/quote]
اين سه ساعت زمان بين توقف يكي مونده به آخر هست ديگه؟؟/
من درست متوجه نشدم؟Big Grin
شماره كيس: ***2015AS00002
تاريخ رويت قبولي: 15سپتامبر
تعداد افراد كيس: ۲ نفر
سفارت: آنكارا تغییر به ایروان
تاريخ تكميل فرم: 10 نوامبر
دريافت نامه دوم: 24 مارچ
تاريخ مصاحبه: ۴ مي
دريافت ويزا : ۶ مي
همسرم :AP

آپديت ها: ...19 مي، همسرم، 2جون همسرم، 4 جون خودم.... به ميمنت و مباركي
همسر م 9 جون كلير شد.24 جون Issue شد، 25 جون ويزارو دريافت كرديم.

اگر ميخوام خوشبخت باشم،زندگي رو به يه هدف گره ميزنم، نه به آدما و اشياء....Shy
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، Alex 2014
(2015-06-08 ساعت 12:16)Aghaman نوشته:  [quote='Daneshjo' pid='621925' dateline='1433747865']
[quote='reza.aa' pid='621102' dateline='1433604276']
[quote='behjat' pid='620695' dateline='1433526356']
[quote='reza.aa' pid='620566' dateline='1433507329']

شما تقريبا توتمام پروازهای بین قاره ای میتونید صندلی و عذا تون رو از قبل انتخاب کنید
تقریبا تمام ایلاین ها این امکان رو دارند
پرواز اتحاد غذا رو میشه انتخاب کرد ولی انتخاب صندلیش غیر فعال هست کسی تا حالا انتخاب کرده؟؟؟؟
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: r.bazargan ، Daneshjo ، Alex 2014
سلام دوستان
من 4 تا بار دارم :
  • میخوام داخل ببرم :
    • کوله پشتی لپتاپ
    • کیف لپتاپ

• میخوام بدم به بار :
    • چمدون
    • کوله سفری ( کوهنوردی ... )
الان دو تا سوال دارم :
  • چند تا بار رو میشه برد داخل ؟ اگه دوتا باشه اما زیر 7.5 کیلو باشه گیر میدن ؟

• اینکه نوشته دومین بار 10 یورو ، منظورش دقیقا دومین چمدونه ، یا اضافه باره ؟
    یه ایرلاین دیگه بود(داخلی امریکا بود فکر کنم) دومیش 100 دلار بود ، چه خبره ? Sad یعنی یه جا 10 یورو بدم دوباره داخلی امریکا هم 100 دلار ؟ Sad
    Carry-on Bag : No fee
    1st Checked Bag : No fee
    2nd Checked Bag : €10.00
شماره کیس 0XX
ایروان
ویزا
ورود به آمریکا
تشکر کنندگان: Daneshjo ، Alex 2014
دوستان کسی میدونه که چطور میشه پروسه سوشال رو چک کرد.بدون رفتن به اداره مربوطه؟منظور اینه که فهمید کاراش استارت خورده بعد اومدن یا نه؟
[color=#00BFFF][b]
کیس نمبر:2015as18/رویت قبولی:15aug/فرستادن فورم:3sep/کارنت شدن کیس:sep
تعداد افراد کیس:یک/نامه دوم:24 فوریه/مصاحبه:نیمه اول اپریل/ویزا:22 اپریل/ورود اول جون/اورنج کانتی
Tongue
تاریخ گرفتن سوشال یک هفته بعد از ورودBig Grin
گرین کارت 30 روز بعد از ورود
لیورپول نیویورک
1- معمولا دو تا بار داخل بردن رو مشکل ندارن ولی نه اینکه دو تا کری آن ببرید و حجیم. مثلا یک کری آن و یه کیف دستی یا کیف لپتاپ. اما اگر طرف گیر باشه میگه دو تا رو بگذار ببینم زیر 7 کیلو باشه. همین 2 هفته پیش فرودگاه بودیم آشنایی با قطری میخواست بره ما هم طبق معمول یواشکی رفتیم داخل برای کمک به تحویل بار.
کری آن رو باید میگذاشت روی ترازو که بکشند و زیر 7 کیلو باشه و تگ بزنند که 7 کیلو بود. سر مهماندار بالاسر مسئول بلیط که خیلی هم گیر بود گفت اون کوله ات رو بگذار. طرف گفت کوله لپتاپه گفت بزار ببینم نباید که بالاتر از 7 تا ببری. یعنی چون کیف لپتاپ کوچیک بود با 2 تا بودنش زیاد مشکلی نداشت ولی وزنش چون 6 کیلو بود و جمعا 13 کیلو گفت نمیشه. یکیش رو بیخیال شود.

بارها رو جابه جا کرد و لپتاپ رو گذاشت کری آن و وزن کرد 8 کیلو شد که گیر نداد. تگ زد و کری آن رو تحویل داد.
مابقی بارها رو اون پشت مشتا چپوندیم تو کری آن! که شد 13 کیلو فقط کیف لپتاپ جا نمیشد که گفتیم اینو هم دستی ببر اگر گیر داد بنداز دور Big Grin
اتفاقا طرف مثل شیر دم در هواپیما وایساده بود اما کیف لپتاپ که نازک شده بود از چشمش در رفتBig Grin
در کل اگر بار سنگین داری میتونی کری آن رو تحویل بدی بعدش که تگ زد پرش کنی. فقط 60 کیلو بار نزاری قفسه بالا سرت بشکنه هاBig Grin منظور 1 کیلو 2 کیلو اضافه بار هست چون روی وزن این بارها حساب میشه و هم برای امنیت پرواز خطرناکه و هم اون قفسه بالا یه توانی داره خدای نکرده بشکنه بلایی سر کسی بیاد تا آخر عمرت باید تاوون پس بدی.

با اجازه 4 تا بارت رو هم به نظرم از همینجا یه فکری واسش بکن. اگر ساز باشه یکیش که مشکلی نیست اما اگر 4 تا چمدونه باید 2 تاش رو بیخیال شی یا چمدون بزرگ تر یا فریت.
اون هزینه هم بسته به ایرلاین متفاوته. قبل از پرواز هماهنگ کن که از مبدا تا مقصد هزینه اش بسته بشه اگر بری پای بار ممکنه حتی چمدان اضافه رو جا نداشته باشن و اگر جا هم داشته باشن پول خون باباشون رو میگیرن چون مجبوری بهشون بدی و سر گردنه است. بهتره موقع خرید بلیط چمدان رو هماهنگ کنی. ضمنا از 2 تا بیشتر چمدان به بار و هر چمدان بیشتر از 30 کیلو رو با پول اضافه هم تحویل نمیگیرند اصلا روش حساب نکن
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: Mahboy ، SomeOneX ، habibhabib ، Sam2014 ، aaraam ، farrokh33 ، miyu ، Daneshjo ، AliReza.Sh ، Abdorrezaa ، jupiterx ، Alex 2014
آقا من از سفارت که اومدم بیرون فقط بهم یه پاکت زرد دادن و پاسپورت که توش ویزا بود و هیچ فرم و تشکیلاتی هم ندادن

قضیه این فرم ها که ظاهرا همراه با ویزا میدادن و یه سری ها گرفتن چیه؟؟؟

حالا باز خوبه اون آدم .... پاسپورت من رو داد و مدارک رو در سفارت وگرنه فکر کنم اونم نمیدادن بهم!!!
کیس 2015: 4XXX،سفارت:آنکارا ->ابوظبی،تعداد: 1 Cool،کارنت: 9 ژانویه ،مصاحبه: مارچ ،دریافت ویزا: یکضرب گرفتم/لطف خدا
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
مثل کبریت کشیدن در باد / زندگی دشوار است / من خلاف جهت آب شنا کردن را / مثل یک معجزه باور دارم / آخرین دانه ی کبریتم را / می کشم در باد / هر چه باداباد
تشکر کنندگان: farrokh33 ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-06-08 ساعت 17:27)omid man نوشته:  دوستان کسی میدونه که چطور میشه پروسه سوشال رو چک کرد.بدون رفتن به اداره مربوطه؟منظور اینه که فهمید کاراش استارت خورده بعد اومدن یا نه؟

دوستان کسی نبود؟
[color=#00BFFF][b]
کیس نمبر:2015as18/رویت قبولی:15aug/فرستادن فورم:3sep/کارنت شدن کیس:sep
تعداد افراد کیس:یک/نامه دوم:24 فوریه/مصاحبه:نیمه اول اپریل/ویزا:22 اپریل/ورود اول جون/اورنج کانتی
Tongue
تاریخ گرفتن سوشال یک هفته بعد از ورودBig Grin
گرین کارت 30 روز بعد از ورود
لیورپول نیویورک
(2015-06-08 ساعت 17:40)omid man نوشته:  
(2015-06-08 ساعت 17:27)omid man نوشته:  دوستان کسی میدونه که چطور میشه پروسه سوشال رو چک کرد.بدون رفتن به اداره مربوطه؟منظور اینه که فهمید کاراش استارت خورده بعد اومدن یا نه؟

دوستان کسی نبود؟
نمیشه
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
(2015-06-08 ساعت 17:31)behdadK نوشته:  ۱- معمولا دو تا بار داخل بردن رو مشکل ندارن ولی نه اینکه دو تا کری آن ببرید و حجیم. مثلا یک کری آن و یه کیف دستی یا کیف لپتاپ.....

دم شما گرم مدیر عزیز با این توضیحات مفصل

اینایی که میخوام ببرم داخل ایناست :
یه کیف دستی لپتاپ خیلی نازک که کلا 2 کیلو توش بار جا میشه
یه کوله پشتی لپتاپ کوچیک که اونم 4-5 کیلو میشه توش جا داد

اینایی که میخوام تحویل بدم ایناست :
یه چمدون کوچیک که با کلی کتاب 1000 صفحه ای به زور شد 14
یه کوله پشتی کوه نوردی که توش لباس ها خیلی چپوندم توش شد 13 کیلو

دلیل اصلی من واسه چمدون های کوچیک اینه که
کیف لپتاپ رو دست چپ میگیرم
اون کوهنوردی رو میزارم روی چمدون
چمدون رو با دست راستم با دسته اش میکشم
کوله پشتی رو هم که انداختم پشتم
اینطوری خیلی راحت بودم از ایران به ایروان ، نه کمکی نیاز بود نه چرخ دستی نه سخت بود

من از این سایت ها میخوام بخرم skyscanner و ..
هماهنگی نداره که اینا

من ایروانم و از اینجا میخوام برم ، راستی یه سوال پیش اومد
الان مثلا از ایروان رفتم روسیه ،رسیدم روسیه بار رو تحویل بگیرم ؟ بعد صبر کنم دوباره وقتم پرواز بعدی بشه و دوباره بار رو تحویل بدم ؟ یا اینکارا به عهده خودشونه ؟ اینکه مثلا5 ساعت بین پروازها چیکار کنم ؟ کجا بچرخم ؟ نمیشه کرملین سر بزنم ؟ Big Grin
و همینطور پرواز داخلی امریکا ، یعنی توی نیویورک که میخوام برم لاس وگاس ؟
شماره کیس 0XX
ایروان
ویزا
ورود به آمریکا
تشکر کنندگان: farrokh33 ، Mahboy ، Daneshjo ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-06-08 ساعت 11:17)byazdani نوشته:  سلام دوستان
کسی میدونه دارندگان گرین کارت برای سفر به آمریکا باید عوارض خروج بدن یا نه؟
چون پاسپورت ایرانی دارید باید پرداخت کنید

(2015-06-08 ساعت 12:32)p00ya2001 نوشته:  رو سفر با لوفت هانزا هم زووم كنيد توقفاش كمتره
بيشتر مقاصد امريكا رو داره با يه توقف در فرانكفورت به نظرم خيلي بهتر از قطريه
خیلی عالیه من دفعه دوم با لوفت هانزا رفت و برگشت گرفتم عالی بود با هواپیمای بویینگ A-380Smile
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

تشکر کنندگان: behdadK ، Daneshjo ، Memolk ، Alex 2014
(2015-06-08 ساعت 18:32)SomeOneX نوشته:  
(2015-06-08 ساعت 17:31)behdadK نوشته:  ۱- معمولا دو تا بار داخل بردن رو مشکل ندارن ولی نه اینکه دو تا کری آن ببرید و حجیم. مثلا یک کری آن و یه کیف دستی یا کیف لپتاپ.....

دم شما گرم مدیر عزیز با این توضیحات مفصل

اینایی که میخوام ببرم داخل ایناست :
یه کیف دستی لپتاپ خیلی نازک که کلا ۲ کیلو توش بار جا میشه
یه کوله پشتی لپتاپ کوچیک که اونم ۴-۵ کیلو میشه توش جا داد

اینایی که میخوام تحویل بدم ایناست :
یه چمدون کوچیک که با کلی کتاب 1000 صفحه ای به زور شد 14
یه کوله پشتی کوه نوردی که توش لباس ها خیلی چپوندم توش شد 13 کیلو

دلیل اصلی من واسه چمدون های کوچیک اینه که
کیف لپتاپ رو دست چپ میگیرم
اون کوهنوردی رو میزارم روی چمدون
چمدون رو با دست راستم با دسته اش میکشم
کوله پشتی رو هم که انداختم پشتم
اینطوری خیلی راحت بودم از ایران به ایروان ، نه کمکی نیاز بود نه چرخ دستی نه سخت بود

من از این سایت ها میخوام بخرم skyscanner و ..
هماهنگی نداره که اینا

من ایروانم و از اینجا میخوام برم ، راستی یه سوال پیش اومد
الان مثلا از ایروان رفتم روسیه ،رسیدم روسیه بار رو تحویل بگیرم ؟ بعد صبر کنم دوباره وقتم پرواز بعدی بشه و دوباره بار رو تحویل بدم ؟ یا اینکارا به عهده خودشونه ؟ اینکه مثلا۵ ساعت بین پروازها چیکار کنم ؟ کجا بچرخم ؟ نمیشه کرملین سر بزنم ؟ Big Grin
و همینطور پرواز داخلی آمریکا ، یعنی توی نیویورک که میخوام برم لاس وگاس ؟
شما اینترنتی که خرید میکنید شرایط رو به دقت بخونید. حتما نوشته که چند تا بار و هر کدام چند کیلو محدودیت دارید. اگر 2 چمدان رو بلیطتون داشته باشه که 90% اوقات در پرواز آمریکا اینطوره مشکلی ندارید به خاطر اینکه هر کدوم کمتر از 23 کیلو هستند. محدودیت جمع ابعاد کمتر از 158 به ازای هر چمدان رو هم که چمدانهاتون کوچیکه و مشکلی نداره.
کری آن هم که یه چیز استاندارده تقریبا و میتونید از لینک زیر هم محدودیت ایرلاینتون رو ببینید
http://travel-made-simple.com/carry-on-size-chart/

البته معمولا آنچه ما از کری آن تصور میکنیم با واقعیت تناقضی نداره Big Grin
و اگر ایرلاین شما سخت گیریش بیشتر از ایرلاین های طرف ما نباشه نباید گیری به 2 تا کیف شما بده.

برای روسیه تا جایی که میدونم با پاسپورت ایرانی می بایستی ویزا برای بازدید بگیرید که هزینه عادی 350 تومن و فوری 600 تومن هست و فکر کنم امکان تهیه اش هم در خود خاک روسیه نیست و از قبلش باید تهیه بشه. طبیعتا شما مسافر ترانزیت محسوب میشید و امکان ورود به خاک کشور روسیه رو ندارید و قبل از گمرک هواپیما رو عوض میکنید. حالا شاید قوانین خاصی باشه یا منطق خاصی که من ازش خبر ندارم. دوستانی که میدونن نظر بدن.

در خصوص بار هم من نشنیدم که در پرواز کانکشن غیر از آمریکا بار را تحویل بگیرید. چون حتی هواپیمایی شما که تعویض نمیشه و حتی اگر هم بشه به دلیل تسریع و عدم نیاز به چک گمرکی بار شما اتوماتیک به پرواز بعدی منتقل میشه و در آمریکا که هواپیمایی تعویض میشه ممکنه احتیاج به تحویل بار داشته باشید.
تشکر کنندگان: SomeOneX ، Mahboy ، Daneshjo ، AliReza.Sh ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-06-08 ساعت 17:32)ajab1 نوشته:  آقا من از سفارت که اومدم بیرون فقط بهم یه پاکت زرد دادن و پاسپورت که توش ویزا بود و هیچ فرم و تشکیلاتی هم ندادن

حالا باز خوبه اون آدم .... پاسپورت من رو داد و مدارک رو در سفارت وگرنه فکر کنم اونم نمیدادن بهم!!!
رفتی تو شورا عجب جان، همونطور که خودت هم گفتی چیز مهمی نیست ، بقیش فقط راهنما هست برای یه سری کارا که باید بکنیم قبل از رفتن ، آقایون زیر ۲۵ سال گویا یه سربازی هم اضافه دارن بر اون ۱۶۵ دلار،راجع به اس اس ان هم مثکه چیزی به کسی ندادن، اینا سفارت تا سفارت فرق داره و مهم همون ویزا هست که هممون گرفتیم ، حالا من بازم از مدیر جان پرسیدم گفتن چیز خاصی نیست ، ولی اگر کسی چیزی گفت میام میگذارم اینجا ،
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان: p00ya2001 ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-06-08 ساعت 19:01)ali3875 نوشته:  
(2015-06-08 ساعت 11:17)byazdani نوشته:  سلام دوستان
کسی میدونه دارندگان گرین کارت برای سفر به آمریکا باید عوارض خروج بدن یا نه؟
چون پاسپورت ایرانی دارید باید پرداخت کنید

(2015-06-08 ساعت 12:32)p00ya2001 نوشته:  رو سفر با لوفت هانزا هم زووم كنيد توقفاش كمتره
بيشتر مقاصد امريكا رو داره با يه توقف در فرانكفورت به نظرم خيلي بهتر از قطريه
خیلی عالیه من دفعه دوم با لوفت هانزا رفت و برگشت گرفتم عالی بود با هواپیمای بویینگ A-380Smile
منظور ایرباس A380 دیگه Tongue
بویینگ که A380 نداره ، خودش خبر نداره Big Grin
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
هر وقت خواستی در مورد دیگران قضاوت کنی؛آروم تو دلت بگو: مگه من خودم کیم؟
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، p00ya2001 ، Daneshjo ، Memolk ، Alex 2014
(2015-06-08 ساعت 17:32)ajab1 نوشته:  آقا من از سفارت که اومدم بیرون فقط بهم یه پاکت زرد دادن و پاسپورت که توش ویزا بود و هیچ فرم و تشکیلاتی هم ندادن

تبریک
دو تا چیز اساسی رو گرفتی بقیه هم نداره ... فوقش یک فرم که توش نوشته ۱۶۵ دلار را باید پرداخت کنی بهت ندادن . به غیر از اون ۱۶۵ دلار هم هیچ پرداختی نداری . سوشال و فلان بیسار هم هزینه نداره ... حالا که اون آدمه ای چیا رو بهت داده خب بد اخلاقی نکن و کلات بنداز بالا و خوشحال باش ...Big GrinBig Grin
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
هر وقت خواستی در مورد دیگران قضاوت کنی؛آروم تو دلت بگو: مگه من خودم کیم؟
تشکر کنندگان: ajab1 ، m.ghoreishi ، p00ya2001 ، Daneshjo ، Memolk ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان