کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
آقا هر کسی مقصدش واشینگتون دی سی هست ، بگه با هم بریم بابا ، این چه وضعیه هر کسی راهش رو گرفته برای خودش تنها میره، تعداد رو ببریم بالا چارتر کنیم به اسم مهاجر سراBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
اون موقع دیگه سلفی با آفیسر و اونم دسته جمعی خیلی باحال میشه!!!
کیس 2015: 4XXX،سفارت:آنکارا ->ابوظبی،تعداد: 1 Cool،کارنت: 9 ژانویه ،مصاحبه: مارچ ،دریافت ویزا: یکضرب گرفتم/لطف خدا
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
مثل کبریت کشیدن در باد / زندگی دشوار است / من خلاف جهت آب شنا کردن را / مثل یک معجزه باور دارم / آخرین دانه ی کبریتم را / می کشم در باد / هر چه باداباد
تشکر کنندگان: farrokh33 ، laleht ، p00ya2001 ، behjat ، Sam2014 ، Daneshjo ، samane1363 ، varchandi ، AliReza.Sh ، Memolk ، Alex 2014
دوستان کسی خبر داره ساز رو چه طور میشه با هواپیما برد؟ داخل کابین میذارن؟ یا باید داد بار؟ تو بار داغونش نمیکنن؟ منظورم اینه که جای خاصی میذارن آلات موسیقی رو و یا همین طور میریزن کله هم؟

مرسی
کیس 2015: 4XXX،سفارت:آنکارا ->ابوظبی،تعداد: 1 Cool،کارنت: 9 ژانویه ،مصاحبه: مارچ ،دریافت ویزا: یکضرب گرفتم/لطف خدا
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
مثل کبریت کشیدن در باد / زندگی دشوار است / من خلاف جهت آب شنا کردن را / مثل یک معجزه باور دارم / آخرین دانه ی کبریتم را / می کشم در باد / هر چه باداباد
تشکر کنندگان: sarasara1 ، p00ya2001 ، Daneshjo ، varchandi ، Memolk ، Alex 2014
(2015-06-08 ساعت 23:28)ajab1 نوشته:  دوستان کسی خبر داره ساز رو چه طور میشه با هواپیما برد؟ داخل کابین میذارن؟ یا باید داد بار؟ تو بار داغونش نمیکنن؟ منظورم اینه که جای خاصی میذارن آلات موسیقی رو و یا همین طور میریزن کله هم؟

مرسی

عجب جان اگر ساز در حد سنتور.گیتار.تار و سه تار یا دف باشه مشکلی نداری و میتونی با خودت ببری تو هواپیما. نکنه میخوای پیانو ببری ؟SmileBig Grin
2015AS45## ●● Yerevan ●● Interview 20 April
بازمانده 2015 بجرم خدمت در سپاه
تشکر کنندگان: sarasara1 ، farrokh33 ، laleht ، p00ya2001 ، ajab1 ، Daneshjo ، samane1363 ، AliReza.Sh ، Memolk ، Alex 2014
(2015-06-08 ساعت 19:01)ali3875 نوشته:  
(2015-06-08 ساعت 12:32)p00ya2001 نوشته:  رو سفر با لوفت هانزا هم زووم كنيد توقفاش كمتره
بيشتر مقاصد امريكا رو داره با يه توقف در فرانكفورت به نظرم خيلي بهتر از قطريه
خیلی عالیه من دفعه دوم با لوفت هانزا رفت و برگشت گرفتم عالی بود با هواپیمای بویینگ A-380Smile
پویا جان منهم به همین دلیلی که گفتین دو هفته پیش با این پرواز برگشتم ایران
بلیطم از ساکرامنتو به تهران با دو توقف در شیکاگو و فرانکفورت هر کدوم سه ساعت. اما این البته تو بلیط بود
پرواز شیکاگو به فرانکفورت به علت بیماری خلبان (طبق چیزی که به ما گفتن ) کنسل شد البته خبرشو سر ساعتی که باید پرواز انجام میشد دادن و گفتن پرواز بعدی 14 ساعت بعده که اونهم با دو ساعت تاخیر پرید یعنی این توقف شد 19 ساعت خب طبیعتا پرواز فرانکفورت به تهران رو هم از دست دادیم و بهمون گفتن خودمون باید زنگ بزنیم پرواز موجود بعدی رو بوک کنیم!
تو فرانکفورت هم چون روزی یک پرواز به تهران داره حدود 11 ساعت باید صبر می کردیم که دو ساعت به پرواز باز گفتن سه ساعت تاخیر داره SadSadSad
دیگه قیافه من که دیدنی بود همش می ترسیدم باز کلا کنسل بشه یا خلبانش روانی باشه مثل پرواز اسپانیا بشیم خلاصه هر فکر وحشتناکی که تصورشو بکنین تو سرم میومد این توقفم شد 14 ساعت!!!
راستش تا یک هفته هم شبا خواب می دیدم تو فرودگاههای مختلف سرگردونمTongue
case number: 2014AS31xx, مصاحبه:26 فوریه ابوظبی، نتیجه:کلیرنس(برگه آبی)، کلیر:26 می(بعد از 89 روز) ویزا:18ژوئن، ورود به آمریکا:5 دسامبر
لس آنجلس، سوشال:26دسامبر، گرین کارت:31دسامبر
سرزمین من جاییست که مردمانش برای ترک آن به یکدیگر تبریک می گویند
تشکر کنندگان: farrokh33 ، SomeOneX ، laleht ، p00ya2001 ، ریحانا ، Mahboy ، miyu ، Sam2014 ، Daneshjo ، samane1363 ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-06-08 ساعت 17:32)ajab1 نوشته:  آقا من از سفارت که اومدم بیرون فقط بهم یه پاکت زرد دادن و پاسپورت که توش ویزا بود و هیچ فرم و تشکیلاتی هم ندادن

قضیه این فرم ها که ظاهرا همراه با ویزا میدادن و یه سری ها گرفتن چیه؟؟؟

حالا باز خوبه اون آدم .... پاسپورت من رو داد و مدارک رو در سفارت وگرنه فکر کنم اونم نمیدادن بهم!!!

سلام دوست عزیز شما برای ورود به آمریکا فقط پاسپورت مزین به ویزا +پاکت زرد رو لازم داری .هیچ چیز دیگه ای ازتون نمیخوان .اون فرم سربازی برای پسرهای زیر 25سال رو هم موقع مصاحبه تو سفارت باید امضا کرد وبعد تو آمریکا پیگیری کرد .شاد باشید
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، ajab1 ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-06-08 ساعت 18:32)SomeOneX نوشته:  
(2015-06-08 ساعت 17:31)behdadK نوشته:  ۱- معمولا دو تا بار داخل بردن رو مشکل ندارن ولی نه اینکه دو تا کری آن ببرید و حجیم. مثلا یک کری آن و یه کیف دستی یا کیف لپتاپ.....

دم شما گرم مدیر عزیز با این توضیحات مفصل

اینایی که میخوام ببرم داخل ایناست :
یه کیف دستی لپتاپ خیلی نازک که کلا ۲ کیلو توش بار جا میشه
یه کوله پشتی لپتاپ کوچیک که اونم ۴-۵ کیلو میشه توش جا داد

اینایی که میخوام تحویل بدم ایناست :
یه چمدون کوچیک که با کلی کتاب 1000 صفحه ای به زور شد 14
یه کوله پشتی کوه نوردی که توش لباس ها خیلی چپوندم توش شد 13 کیلو

دلیل اصلی من واسه چمدون های کوچیک اینه که
کیف لپتاپ رو دست چپ میگیرم
اون کوهنوردی رو میزارم روی چمدون
چمدون رو با دست راستم با دسته اش میکشم
کوله پشتی رو هم که انداختم پشتم
اینطوری خیلی راحت بودم از ایران به ایروان ، نه کمکی نیاز بود نه چرخ دستی نه سخت بود

من از این سایت ها میخوام بخرم skyscanner و ..
هماهنگی نداره که اینا

من ایروانم و از اینجا میخوام برم ، راستی یه سوال پیش اومد
الان مثلا از ایروان رفتم روسیه ،رسیدم روسیه بار رو تحویل بگیرم ؟ بعد صبر کنم دوباره وقتم پرواز بعدی بشه و دوباره بار رو تحویل بدم ؟ یا اینکارا به عهده خودشونه ؟ اینکه مثلا۵ ساعت بین پروازها چیکار کنم ؟ کجا بچرخم ؟ نمیشه کرملین سر بزنم ؟ Big Grin
و همینطور پرواز داخلی آمریکا ، یعنی توی نیویورک که میخوام برم لاس وگاس ؟
سلام دوست عزیز برای بار هیچ مشکلی نداری ولی چون پرواز شما دو استاپ هست باید بار ها رو تو نیویورک تحویل بگیری وبه پرواز لاس وگاس تحویل بدی وچون در پروازهای داخلی آمریکا فقط یک کریان میتونی باخودت ببری اضافه بار بهت میخوره که بالای 50 دلاره که اونهم بستگی به ایرلاین ها داره ممکنه بیشتر هم باشه.به نظر من تو ایروان به آژانسی که بلیط رو گرفتی ویا به دفتر نمایندگی ایرلاین پروازت مراجعه کن احتمالا راهی وجود داره که بار ها رو تو لاس وگاس تحویل بگیری چون برخی ایرلاین ها با هم قرارداد دارن که تاآخر پرواز چمدون ها رو جابه جا کنن.سفر شادی رو برایت آرزو میکنم
تشکر کنندگان: SomeOneX ، Mahboy ، miyu ، Daneshjo ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-06-08 ساعت 11:17)byazdani نوشته:  سلام دوستان
کسی میدونه دارندگان گرین کارت برای سفر به آمریکا باید عوارض خروج بدن یا نه؟
بله حتما باید عوارض رو پرداخت کنید تا حدود 3سال قبل گرین کارتی ها از پرداخت عوارض معاف بودن

بله حتما باید عوارض رو پرداخت کنید تا حدود 3سال قبل گرین کارتی ها از پرداخت عوارض معاف بودن
تشکر کنندگان: laleht ، p00ya2001 ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-06-07 ساعت 22:13)somayeh1363 نوشته:  
(2015-06-07 ساعت 22:08)hoorshid نوشته:  
(2015-06-07 ساعت 21:50)somayeh1363 نوشته:  
(2015-06-07 ساعت 21:34)hoorshid نوشته:  کدوم فردگاه؟

(2015-06-07 ساعت 21:33)somayeh1363 نوشته:  سلام دوستان ، من یه سوال فوق تخصصی دارم Big Grin
من شنیدم که در فرودگاه یو اس آ ، از چشم اسکن گرفته می شه ، من به دلیل ضعیف بودن چشمم ، همیشه لنز دارم ، می خوام بدونم که برای این اسکن لنزم رو دربیارم ؟
ببخشید اینقدر سوالم تخصصیه Big Grin
کدوم فرودگاه؟
بوستون
من اثر انگشت رو مطمئنم ولی نه از من برای چشمم تستی گرفتن نه دیدم برای کسی این کار رو بکنن،من فرودگاه LAX بودم.
ممنون از راهنماییتون

سلام عزیزان
ما هم LAXبودیم.هم اثر انگشت و هم اسکن چشم گرفتند.
کیس نامبر: 2015AS3XXX/سفارت:ابوظبی/ ارسال فرم ها: 24 می/دريافت نامه دوم : Oct 23 2014/ مصاحبه :نیمه دوم دسامبر/ کلیرنس:2 آوریل سفرنامه ابوظبی: قسمت اول قسمت دوم / آپدیت: 19 دسامبر2014، 1فوریه، 29مارس،2 آوریل/ورود Jun 6,2015/امدن سوشال July6/رسید گرین کارت July 15
آرزوی سلامتی و بهترینها برای ایرانیان عزیزSmile
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، Daneshjo ، Memolk ، Alex 2014
(2015-06-08 ساعت 22:29)Sam2014 نوشته:  
چون پاسپورت ایرانی دارید باید پرداخت کنید

(2015-06-08 ساعت 12:32)p00ya2001 نوشته:  رو سفر با لوفت هانزا هم زووم كنيد توقفاش كمتره
خیلی عالیه من دفعه دوم با لوفت هانزا رفت و برگشت گرفتم عالی بود با هواپیمای بویینگ A-380Smile
منظور ایرباس A380 دیگه Tongue
بویینگ که A380 نداره ، خودش خبر نداره Big Grin
ایر باس ببخشیدBig GrinBig GrinBig Grin
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

تشکر کنندگان: Sam2014 ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-06-09 ساعت 00:55)aaraam نوشته:  
بلیطم از ساکرامنتو به تهران با دو توقف در شیکاگو و فرانکفورت هر کدوم سه ساعت. اما این البته تو بلیط بود
پرواز شیکاگو به فرانکفورت به علت بیماری خلبان (طبق چیزی که به ما گفتن ) کنسل شد البته خبرشو سر ساعتی که باید پرواز انجام میشد دادن و گفتن پرواز بعدی 14 ساعت بعده که اونهم با دو ساعت تاخیر پرید یعنی این توقف شد 19 ساعت خب طبیعتا پرواز فرانکفورت به تهران رو هم از دست دادیم و بهمون گفتن خودمون باید زنگ بزنیم پرواز موجود بعدی رو بوک کنیم!
تو فرانکفورت هم چون روزی یک پرواز به تهران داره حدود 11 ساعت باید صبر می کردیم که دو ساعت به پرواز باز گفتن سه ساعت تاخیر داره SadSadSad
دیگه قیافه من که دیدنی بود همش می ترسیدم باز کلا کنسل بشه یا خلبانش روانی باشه مثل پرواز اسپانیا بشیم خلاصه هر فکر وحشتناکی که تصورشو بکنین تو سرم میومد این توقفم شد 14 ساعت!!!

آره برگشتش تو فرانكفورت توقف طولاني داره
ولي فكر كنم بشه بري يه گشتي بزي تو فرانكفورت نميشد؟
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

تشکر کنندگان: aaraam ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-06-09 ساعت 02:11)farrokh33 نوشته:  
(2015-06-08 ساعت 17:32)ajab1 نوشته:  آقا من از سفارت که اومدم بیرون فقط بهم یه پاکت زرد دادن و پاسپورت که توش ویزا بود و هیچ فرم و تشکیلاتی هم ندادن

حالا باز خوبه اون آدم .... پاسپورت من رو داد و مدارک رو در سفارت وگرنه فکر کنم اونم نمیدادن بهم!!!

سلام دوست عزیز شما برای ورود به آمریکا فقط پاسپورت مزین به ویزا +پاکت زرد رو لازم داری .هیچ چیز دیگه ای ازتون نمیخوان .اون فرم سربازی برای پسرهای زیر 25سال رو هم موقع مصاحبه تو سفارت باید امضا کرد وبعد تو آمریکا پیگیری کرد .شاد باشید
سلام عزیزم ، ببین آخه مشکل اینجاست من این فرمی که میگی رو اصلا تو سفارت بهم ندادن که برای سربازی امضا کنم، الان تکلیف چیه؟
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-06-09 ساعت 09:21)ajab1 نوشته:  
(2015-06-09 ساعت 02:11)farrokh33 نوشته:  

سلام عزیزم ، ببین آخه مشکل اینجاست من این فرمی که میگی رو اصلا تو سفارت بهم ندادن که برای سربازی امضا کنم، الان تکلیف چیه؟

عزيز جان شما فرم رو ميتوني هم از مهاجرسرا هم از سايت ceacدانلود كني
من فرم رو واسه پسرم پر كرده بودم ولي تو سفارت نياز نشد چون هنوز ويزا نگرفتم توش نوشته وقتي رفتي امريكا ظرف مدت يك ماه فرم پر شده رو ارسال ميكني چيز ديگه اي نخواسته نگران نباش
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

تشکر کنندگان: Mahboy ، Sam2014 ، Daneshjo ، Memolk ، Alex 2014
(2015-06-09 ساعت 08:00)p00ya2001 نوشته:  

با پاسپورت ارزشمند ایرانی نه نمیشه.Sad اما اگه پاس آمریکایی داشته باشید چرا. گشت که جای خودش هتلم نمیتونستیم بریم اگه پرواز کنسل میشد، باید رو صندلی های فرودگاه میخوابیدیم. مطمئن نیستم تو فرودگاه هتل داشته باشه خودشون که خیلی ادعاشون میشه که بهترین و بزرگترین فرودگاه جهانه و هر 30 ثانیه یک پرواز بلند میشه یا میشینه اما در برابر فرودگاههای آمریکا خیلی چیپ بنظر میرسه.
یه مسئله تاسف آور این بود که تو گروهی که همه هم ایرانی بودیم کسایی رو که پاس آمریکایی داشتن خیلی محترمانه راهنمایی میکردن اما پاس ما رو فقط تو صورتمون نکوبیدنSadSadSad
case number: 2014AS31xx, مصاحبه:26 فوریه ابوظبی، نتیجه:کلیرنس(برگه آبی)، کلیر:26 می(بعد از 89 روز) ویزا:18ژوئن، ورود به آمریکا:5 دسامبر
لس آنجلس، سوشال:26دسامبر، گرین کارت:31دسامبر
سرزمین من جاییست که مردمانش برای ترک آن به یکدیگر تبریک می گویند
تشکر کنندگان: Daneshjo ، miyu ، Mahboy ، الناز٢ ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-06-09 ساعت 12:08)aaraam نوشته:  
(2015-06-09 ساعت 08:00)p00ya2001 نوشته:  

با پاسپورت ارزشمند ایرانی نه نمیشه.Sad اما اگه پاس آمریکایی داشته باشید چرا. گشت که جای خودش هتلم نمیتونستیم بریم اگه پرواز کنسل میشد، باید رو صندلی های فرودگاه میخوابیدیم. مطمئن نیستم تو فرودگاه هتل داشته باشه خودشون که خیلی ادعاشون میشه که بهترین و بزرگترین فرودگاه جهانه و هر 30 ثانیه یک پرواز بلند میشه یا میشینه اما در برابر فرودگاههای آمریکا خیلی چیپ بنظر میرسه.
یه مسئله تاسف آور این بود که تو گروهی که همه هم ایرانی بودیم کسایی رو که پاس آمریکایی داشتن خیلی محترمانه راهنمایی میکردن اما پاس ما رو فقط تو صورتمون نکوبیدنSadSadSad
منم از لوفتانزا خاطره بدی دارم داشتیم میرفتیم اسپانیا قرار بود 1.5 ساعت فرانکفورت ترانزیت باشیم اما به محض اینکه پیاده شدیم بریم پرواز بارسلون اعلام کردن کل لوفتانزا سراسر دنیا اعتصاب کردن حالا شب هم اگه نمیرسیدی هتل بارسلون no show میزد و هیچی ....... هر جا رفتم گفتن از دست ما خارجه خلاصه 12 ساعت سرگردان بودیم تا اعتصاب تموم شد و اول ما بچه دارها رو رو پرواز گذاشتن و بجای 8 صبح 8 شب پرواز کردیم و وقتی رسیدیم دیدیم چمدونها .... پر........خلاصه تو صف چمدونهای گم شده و 3 تا چمدون با 3 تا پرواز مختلف رسید و 11 شب رسیدیم هتل و ایرلاین مشهور لوفتانزا واسه ما خاطره ساز شد و تو تمام این 12 ساعت فقط یک بطری آب معدنی و یک بسته چوب شور بهمون دادن
خلاصه من یکی فکر نکنم ایندفعه لوفتانزا رو انتخاب کنم
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: Daneshjo ، miyu ، Mahboy ، p00ya2001 ، ریحانا ، Abdorrezaa ، Memolk ، Alex 2014
درست یک سال پیش در چنین روزی 19 خرداد 93 بعد از 201 روز سختی و استرس و بلاتکلیفی کیس نامبرم در سایت اعلام و دوره سخت کلیر به پایان رسید
واقعا بسیار دوران سخت و طاقت فرسایی بود ولی خدا را شکر پایان شیرینی برایم داشت
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان