کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-06-29 ساعت 10:19)varchandi نوشته:  خب
بالاخره خوندن 90 صفحه مطالب دوستان تمام شد
سه روز وقتمو گرفت ولی کلی اطلاعات بدست آوردم
دوستان از همه ممنونم
داداش باریکلا به این همت

خدایا همه ی ما رو بغل کن تو آمریکا ، دستت درد نکنه، آمین
کیس 2015: 4XXX،سفارت:آنکارا ->ابوظبی،تعداد: 1 Cool،کارنت: 9 ژانویه ،مصاحبه: مارچ ،دریافت ویزا: یکضرب گرفتم/لطف خدا
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
مثل کبریت کشیدن در باد / زندگی دشوار است / من خلاف جهت آب شنا کردن را / مثل یک معجزه باور دارم / آخرین دانه ی کبریتم را / می کشم در باد / هر چه باداباد
(2015-06-28 ساعت 22:19)miyu نوشته:  سلام
چندتا سوال داشتم از دوستان محترم
من بليط رزرو كردم براي اواخر شهريور و الاتحاد رو انتخاب كردم!ايا اين درسته كه كارهاي مربوط به مهاجرت داخل فرودگاه ابوظبي انجام ميشه؟۲/30 ساعت كافيه؟پرواز بعدي دالاسه كه ۱/۵ ساعت وقت دارم تا خودمو به پرواز مينياپليس برسونم!ايا اين زمانش كم نيست؟بليط برگشت رو هم براي يكسال ديگه گرفتم مشكلي پيش نمياد؟
ممنون
دوستان زمانها خوبه؟مخصوصا از دالاس تا مينياپليس؟
شماره کیس: ***2015AS00003 / تاریخ رویت قبولی:1May /تعداد افراد منظور در کیس :1 / ارسال فرمهای سری اول:July /کارنت شدن کیس:10 December /مصاحبه: 6 April/محل مصاحبه: ابوظبي/ ويزا يكضرب/ ♫سفرنامه ابوظبی♫
تشکر کنندگان: Daneshjo ، Alex 2014
دوستان از همه ممنونم
بالاخره این پاسپورت مزین به ویزا رسید ؟؟؟ ما که دیگه صبرمون تموم شد چه برسه به شما Big Grin
خوش اومدین به این تاپیک و با هزاران آرزوهای قشنگ برای شما
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: ریحانا ، varchandi ، ajab1 ، babak90 ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-06-26 ساعت 07:12)ali3875 نوشته:  
(2015-06-26 ساعت 01:48)aghamilad نوشته:  
(2015-06-26 ساعت 01:11)ali3875 نوشته:  
(2015-06-26 ساعت 00:04)aghamilad نوشته:  سلام دوستان من دیروز برگشتم ایران و خدارا شکر تو 45 روز تونستم تمام کارام را انجام بدم
انشالله وقتی کارای اینجا را روبراه کردم یه سفرنامه خوب و کامل مینویسم
رسيدن بخير ميلاد جانSmile به سلامتي
خدا رو شكر كارات انجام شد منم امروز پاس سفيدم با پست رسيد Smile
ممنون علی اقا
به سلامتی چقدر زود . کلا خدا را شکر کارای پاس سفیدتون خوب بود
راستی مستقیم از آمریکا به ایران پست کردید؟ با چه پستی و چند روزه رسید؟
ایران که نه
به اون آدرسی که داده بودیم پست شده برام عکسشو فرستادند فعلا
سلام...
تبریک می گم...اول گرین کارت گرفتین بعد پاس سفید؟
case number:zire 500
mahal mosahebe:ankara
tarikh mosahebe:20 january
b omid visa yek zarb (:
(2015-06-29 ساعت 15:08)laleht نوشته:  
دوستان از همه ممنونم
بالاخره این پاسپورت مزین به ویزا رسید ؟؟؟ ما که دیگه صبرمون تموم شد چه برسه به شما Big Grin

لاله عزیز
نه هنوزSad
اما زنگ زدم آژانس گفتن پاسا رو تحویل گرفتن Big Grin
حالا با ویزاس یا بی ویزا خدا داند (نه شوخی کردم)
39 روزه کلیر بشی اونوقت 30 روز حرص ویزا بزنی WinkWinkWink
از شما هم خیلی ممنونم که کلی کمکم کردین
2015AS3XXX* آنکارا ->ABU DHABI*دو نفر
ارسال فرمها: 2 Sep*کارنت شدن: 8 Nov*نامه دوم: 24 Feb*مصاحبه:26 Apr
نتیجه مصاحبه: AP
مقصد: LA
خدایا اینکه میگی از رگ گردن به من نزدیکتری در حد درک من نیست [size=medium]لطفاً بغلم کن
تشکر کنندگان: sarasara1 ، r.bazargan ، ریحانا ، laleht ، Daneshjo ، samane1363 ، Memolk ، Alex 2014
(2015-06-29 ساعت 14:15)miyu نوشته:  
(2015-06-28 ساعت 22:19)miyu نوشته:  سلام
چندتا سوال داشتم از دوستان محترم
من بليط رزرو كردم براي اواخر شهريور و الاتحاد رو انتخاب كردم!ايا اين درسته كه كارهاي مربوط به مهاجرت داخل فرودگاه ابوظبي انجام ميشه؟۲/30 ساعت كافيه؟پرواز بعدي دالاسه كه ۱/۵ ساعت وقت دارم تا خودمو به پرواز مينياپليس برسونم!ايا اين زمانش كم نيست؟بليط برگشت رو هم براي يكسال ديگه گرفتم مشكلي پيش نمياد؟
ممنون
دوستان زمانها خوبه؟مخصوصا از دالاس تا مينياپليس؟

برای ابوظبی که زمانتون خوبه
من خودم 1.45 تو ابوظبی وقت دارم که میخوام تا هواپیما نشست برم دم در بگم منو بندازین بیرون برم پلیس مرزبانیه مستقر در فرودگاه Big Grin
برای دالای تا مینیاپلیس رو نمی تونم قطعی بگم
احتمالاً فقط یه تعویض ترمینال دارین
تو گوگل مپ ببینین چقد فاصله هست بین این دو تا ترمینالتون مطمئن بشین
فکر می کنم 1.5 ساعت برای اون هم بد نباشه
خدایا اینکه میگی از رگ گردن به من نزدیکتری در حد درک من نیست [size=medium]لطفاً بغلم کن
تشکر کنندگان: miyu ، sarasara1 ، الناز٢ ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-06-27 ساعت 13:40)behjat نوشته:  
(2015-06-27 ساعت 09:41)reza.aa نوشته:  
(2015-06-27 ساعت 07:01)zohreh-gh نوشته:  دوستان تاپیک اولین سفر به آمریکا سلام ،
خب منم بالاخره ویزامو گرفتم و به این تاپیک مهاجرت کردم Smile حالا هم باید بشینم و با دل و فرصت نه چندان زیادی که دارم از تجربیات شما دوستان استفاده کنم. Big Grin

زهره خانم تبریک میگم و امیدوارم ادامه سفرتون هم با پیروزی پشت سر بزارید

به نظر من مهمترین مبحث بعد از گرفتن ویزا اننتخاب شهر و ایالت هست تا میتونید پیج های مختلف مهاجرسرا درباره شهر ها و ایالت ها رو بخونید و بعد تصمیم بگیرید.

بعد ازو خیلی سریع و البته با دقت بلیتتون رو تهیه کنید تا بتونید یه برنامه ریزی درست انجام بدید .

و بعد از این مهمترین مرحله پیدا کردن یه سرپناه هست . من سایت www.airbnb.com
رو پیشنهاد میکنم که البته یه سختی هایی داره اما خوبی هایی داره که واقعا بصرفست
مثلا نیازی به کردیت خاصی نداره و به هر تعداد روزی که بخواید میتونید اجاره کنید . امکانات آشپزی داره و پول آب و برق و این چیزا روی مبلغ حساب شده . امکانات آشپزی داره و وسایل زندگی هم توش هست . تخت خواب و این جور چیزا . و یه مزیت دیگش اینه که شما موقع ورود به آمریکا یه آدرس درست حسابی دارید .

دارم یه مقاله مینویسم برای استفاده از این ثایت که تا چند وقت دیگه کامل میشه .
آقارضا سلام منم از این سایت اتاق رزرو کردم مشخصات ویزاکارت دخترم را دادیم میخواستم ببینم پولش مستقیم از حساب دخترم کسر میشه یا وقتی رفتیم اونجا باید نقد پرداخت کنیم ؟ چون دختر من همراهم نیست و کارتش پیش خودش میمونه اونجا مشکلی پیش نمیادبرای پرداخت هزینه؟ ممنونم
این مبلغ فعلا کمنمیشه و در واقع توی حساب بانکی خودش قفل میشه یعنی از حساب کم میشه اما قابل برداشت نیست
بعد از اینکه شما رفتی و تا آخرین روزت اونجا گزروندی در صورتی که مشکلی با امکانات خونه مداشتید و کلا راضی بودید از حساب برداشت میشه و شما در کل این پروسه هیچگونه پولی به صاحبخونه و شخص دیگری به صورت نقدی پرداخت نمیکنید و تمام داستان از طریق سایت هست.

در کل با با خیال راحت برید و لذتش رو ببرید
Case No:2015AS2000
Ds260:23may2014
Second update: 15 Aug 2014
Interview:Ankara 20 Oct 2014
کلیرشده در تاریخ 30/January 2015
seattle 13/07/2015
از پاسخ دادن به سوالات شما شدیدا کیف میکنیم

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
(2015-06-29 ساعت 20:47)reza.aa نوشته:  
(2015-06-27 ساعت 13:40)behjat نوشته:  
(2015-06-27 ساعت 09:41)reza.aa نوشته:  
(2015-06-27 ساعت 07:01)zohreh-gh نوشته:  دوستان تاپیک اولین سفر به آمریکا سلام ،
خب منم بالاخره ویزامو گرفتم و به این تاپیک مهاجرت کردم Smile حالا هم باید بشینم و با دل و فرصت نه چندان زیادی که دارم از تجربیات شما دوستان استفاده کنم. Big Grin

زهره خانم تبریک میگم و امیدوارم ادامه سفرتون هم با پیروزی پشت سر بزارید

به نظر من مهمترین مبحث بعد از گرفتن ویزا اننتخاب شهر و ایالت هست تا میتونید پیج های مختلف مهاجرسرا درباره شهر ها و ایالت ها رو بخونید و بعد تصمیم بگیرید.

بعد ازو خیلی سریع و البته با دقت بلیتتون رو تهیه کنید تا بتونید یه برنامه ریزی درست انجام بدید .

و بعد از این مهمترین مرحله پیدا کردن یه سرپناه هست . من سایت www.airbnb.com
رو پیشنهاد میکنم که البته یه سختی هایی داره اما خوبی هایی داره که واقعا بصرفست
مثلا نیازی به کردیت خاصی نداره و به هر تعداد روزی که بخواید میتونید اجاره کنید . امکانات آشپزی داره و پول آب و برق و این چیزا روی مبلغ حساب شده . امکانات آشپزی داره و وسایل زندگی هم توش هست . تخت خواب و این جور چیزا . و یه مزیت دیگش اینه که شما موقع ورود به آمریکا یه آدرس درست حسابی دارید .

دارم یه مقاله مینویسم برای استفاده از این ثایت که تا چند وقت دیگه کامل میشه .
آقارضا سلام منم از این سایت اتاق رزرو کردم مشخصات ویزاکارت دخترم را دادیم میخواستم ببینم پولش مستقیم از حساب دخترم کسر میشه یا وقتی رفتیم اونجا باید نقد پرداخت کنیم ؟ چون دختر من همراهم نیست و کارتش پیش خودش میمونه اونجا مشکلی پیش نمیادبرای پرداخت هزینه؟ ممنونم
این مبلغ فعلا کمنمیشه و در واقع توی حساب بانکی خودش قفل میشه یعنی از حساب کم میشه اما قابل برداشت نیست
بعد از اینکه شما رفتی و تا آخرین روزت اونجا گزروندی در صورتی که مشکلی با امکانات خونه مداشتید و کلا راضی بودید از حساب برداشت میشه و شما در کل این پروسه هیچگونه پولی به صاحبخونه و شخص دیگری به صورت نقدی پرداخت نمیکنید و تمام داستان از طریق سایت هست.

در کل با با خیال راحت برید و لذتش رو ببرید
ممنونم رضا جان
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
(2015-06-29 ساعت 18:13)varchandi نوشته:  
(2015-06-29 ساعت 15:08)laleht نوشته:  
دوستان از همه ممنونم

لاله عزیز
نه هنوزSad
اما زنگ زدم آژانس گفتن پاسا رو تحویل گرفتن Big Grin
حالا با ویزاس یا بی ویزا خدا داند (نه شوخی کردم)
39 روزه کلیر بشی اونوقت 30 روز حرص ویزا بزنی WinkWinkWink
از شما هم خیلی ممنونم که کلی کمکم کردین

راسی ببخشید مبارک باشه، من نمیدونم چرا یکی دو ماهه کلا دارم گیج میزنم، رو فرم نیستم اصن لاله خانمم که کلیر شد جلوی چشم بود باز داشتم سوال میکردم که چه خبرا
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان: r.bazargan ، varchandi ، laleht ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-06-27 ساعت 13:25)miyu نوشته:  سلام
من يه خواهشي از دوستاني كه اونور هستن دارم،ازتون خواهش ميكنم سفرنامه ي امريكاتون رو بنويسين!به نسبت سفرنامه هاي مصاحبه ،تعداد سفرنامه هاي عمع ريكا خيلي كمه!!من كلي سوال راجب فرودگاه و پرواز و انجام كارهاي مهاجرتي دارم ولي اين سفرنامه ها به اين نوع سوالات من جوابگو نيستن!
ممنون

اىشاالله میای میبینی وقت نمیشه.Wink
شما هر سوالی دارید تو تاپیک بپرسید.مطمءنن جواب میگیرید
موفق باشید
کیس نامبر:2015as3xx
California
تشکر کنندگان: miyu ، h_researcher ، p00ya2001 ، laleht ، Daneshjo ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-06-30 ساعت 02:12)bahreini.ehsan نوشته:  
من يه خواهشي از دوستاني كه اونور هستن دارم،ازتون خواهش ميكنم سفرنامه ي امريكاتون رو بنويسين!به نسبت سفرنامه هاي مصاحبه ،تعداد سفرنامه هاي عمع ريكا خيلي كمه!!من كلي سوال راجب فرودگاه و پرواز و انجام كارهاي مهاجرتي دارم ولي اين سفرنامه ها به اين نوع سوالات من جوابگو نيستن!
ممنون

موفق باشید
جناب بحرینی با اجازه من سوال میپرسم
از موقعی که ویزا توی پاست خورد تا الان که توی امریکا هستین چه کردید و چه اتفاقات خوب و بدی واستون پیش اومد؟؟؟

تاپیک سفرنامه واسه این هست که هم شما راحت بشید هم دیگران ، غیر ممکن میدونم کسی از بچه هایی که الان امریکا هستن سفرنامه های سالهای قبل رو نخونده باشن .
منظورم فقط شما نیست روی کلامم با همست

جواب سوالم یادتون نره خخخخخخخخخ
seattle 13/07/2015

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
تشکر کنندگان: omid man ، miyu ، Haghighat ، p00ya2001 ، Mahboy ، habibhabib ، Daneshjo ، samane1363 ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-06-30 ساعت 02:12)bahreini.ehsan نوشته:  
ممنون

موفق باشید
seattle 13/07/2015

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
تشکر کنندگان: behjat ، p00ya2001 ، Daneshjo ، Alex 2014
خلاصه مطالب مهم از 90 صفحه اولین سفر برای فعالسازی گرین کارت سال 2015
نام دوستان که از مطالبشون استفاده کردم رو ننوشتم چون تعدادشون زیاده حلال کنید اگه بی اجازه از پست هاتون استفاده کردم Wink
پرداخت 165$ هزینه صدور گرین کارت
برای این پرداخت بهتره از فایلی که لینکش تو امضای رضا2015 هست کمک بگیرید این هم لینکش
نکته ها:
• برای ثبت نام تو این سایت A Number نیاز دارید که همون شماره 8 رقمی ویزاتونو اولش A0 (A+صفر) وارد کنید
• DOS Case ID یا همون DOS Number دقیقاً همون کیس نامبرتونه که تو ویزاتونم زده فقط یادتون باشه باید بدون شماره های نفرات وارد کنید مثلاً کیس شما دو نفرست پس به جای شماره کیس های 2015AS123401 و 2015AS123402 همون شماره کیس اصلی یعنی 2015AS1234 رو وارد می کنید
• ولی اگر اینطور وارد نکنید ارور میده Elis و میگه یا اشتباهه یا ۵ روز از صدور ویزا نگذشته
• کارتون که تمام شد حتما نکست بزنید و برید در مرحله پرداخت(اگر نکست نزنید و لاگ اوت کنید اطلاعات ذخیره نمیشه) و اگر کارت اعتباری ندارید اگزیت بزنید و لاگ اوت کنید. اطلاعات یوزر پسورد و ایمیلتون رو به دوستی که میخواهید براتون پرداخت کنه بدید و راهنماییش کنید تا براتون 165 دلار رو پرداخت کنه (از ادامه اطلاعات ورودی) و بعد از پرداخت اگر خواستید میتونید پسورد ها رو تغییر بدید.
ضمنا یک هفته بیشتر اطلاعاتتون ذخیره نمیمونه برای پرداخت و بعد از یک هفته از نو بایستی ذخیره کنید.
http://www.uscis.gov/uscis-elis/immigran...os-case-id
1- وضعیتتون تو سایت Elis به ترتیب زیر تغییر می کنه:
• Draft
• Optimized
2- این پول رو میتونین قبل یا بعد از سفرتون به آمریکا بدین فرقی نداره ضمنا اصراری برای پرداخت این مبلغ قبل از مسافرت نیست و میتونید رفتید اونجا خودتون حساب باز کنید و پرداخت کنید. فکر نکنم تفاوت چندانی در زمان ایشوی ویزا داشته باشه چون پروسه وقتی آمریکا وارد شدید تازه استارت میخوره.
نکات اضافی پرداخت 165 دلار
• وقتی شما هزینه رو پرداخت میکنید ایمیل میزنید و به شما رسید الکترونیکی اش ایمیل میاد. ضمنا بعد از اون یک ایمیل آپدیت هم از سایت الیس میاد که اکانت شما آپدیت شد.
در این حالت وقتی دوباره وارد الیس میشید و مشخصات وارد میکنید میبینید همون صفحه اول از حالت Draft سه تا پله پریده جلو و شده Optimized و اصولا دیگه هیچ گزینه ای برای پرداخت در همون صفحه اول ندارید. پایین همون صفحه در کادر مربع هم نوشته Payment:submittedضمنا در قسمت My massage اگر برید پیغام رسید پرداخت ها براتون آمده که حتما اون رو در ایمیلتون ذخیره کنید یا پرینت بگیرید. داخل این پیغام هاRecipt No ست که وقتی وارد خاک آمریکا شدید فعال میشه (البته تقریبا ۱ هفته قبل از ارسال گرین کارت) که میتونید از این سایت وضعیت رو پیگیری کنید
• توضیحات مربوط به A Number و Dos No برای پرداخت 165 $
http://www.uscis.gov/uscis-elis/immigran...os-case-id
• راهنمای پرداخت 165 دلار هم در امضای رضا ۲۰۱۵ هست
http://cld.persiangig.com/download/RL3WU3/dl
ورود به آمریکا:
تو فرودگاه پاکت زرد که دستتون باشه (باید باشه) توسط آفیسر مهاجرت به دفتر مهاجرت تو فرودگاه منتقل می شین که مدارکتون (پاکت زرد+عکس قفسه سینه+ فرمی که تو هواپیما بهتون دادن که اعلام می کنید چی همراهتون دارین و چقدر پول آوردین) رو تحویل میدین انگشت نگاری میشین و احتمالاً چمدوناتونم بازرسی می کنن. بعد تو پاستون یه مهر ورود میزنن که با این مهر ویزاتون برای یک سال اعتبار داره و جای گرین کارت هم عمل میکنه و میتونین دوباره از آمریکا خارج بشین و دوباره برگردید البته همونطور که گفتم تا یکسال.
توجه توجه: دوستانی که با پرواز اتحاد تشریف میبرن همه این کارها رو تو ادراه مهاجرت مستقر تو فرودگاه ابوظبی انجام میدن و تو امریکا عین یه شهروند آمریکایی از فرودگاه با چمدوناشون تشریف میبرن منزل یا هتل
اینجا رو باید بگم به آمریکا خوش اومدین
گرفتن SSN (معادل شماره ملی خودمونه و مهمترین کاری که باید بکنید)
بعد از ورودتون معمولاً چون تو پاستون مهر ورود زده شده پرونده گیرین کارتتون به جریان میوفته خودشون براتون SSN رو صادر و ارسال خواهند کرد. ولی با توجه به تجربه دوستان بد نیست یه سری به اداره سوشیال بزنید تا مطمئن بشین اگه گفتن چ.ن تازه وارد شدید باید 21 روز صبر کنین یعنی خودشون کارش رو اتوماتیک انجام میدن اگه تا 21 روز نیومد اونوقت باید تشریف ببرید و درخواست کتبی بدین برای سوشیال.
برای پیدا کردن اداره های سوشیال هم این اسم رو تو گوگل مپتون سرچ کنین:
Social Security Administration

پیدا کردن سرپناه:
من چون خودم خونه اقوام میرم برای اول کار زیاد در این رابطه تحقیق نکردم ولی پیشنهاد های دوستان رو عیناً منتقل می کنم:
یکی از گزینه ها واسه کسایی نه کسی رو تو آمریکا دارن و نه جایی رو نتونستن واسه اقامت جور کنن سایت http://www.airbnb.com هست . این سایت یه راهه ساده برای اجاره دادن اتاق و اجاره کردن اتاق. فقط کافیه یه نفر رو پیداکنید که ویزا کارت یا کارتای دیگه داشته باشه و براتون پرداخت کنه یا اینکه از همین ایران با استفاده از صرافی مطمئن و یا سایت های مطمعن پرداخت کنید
ضمنا" نیاز به پرداختپول اب و برق و این چیزا نیست و اتاق ها فرنیشد شده است و از یک روز تا چند ماه میتونید اجاره کنید نه سکوریتی چک میخواد و نه سوشیال . اتاق ها به صورت بیسیک یه هزینه داره و برای هر نفر مهمان بشتر یه مبلغ میگیرن.
خلاصه کلام خوبه برید سر بزنید
Super8 هم یه جای دیگست برای پیدا کردن خونه اولیه اطلاعات دوست خوبم reza.aa در این رابطه عالیه اگه سوالی داشتین ازش کمک بگیرید میدونم کمک میکنه (آخه تو امضاش نوشته از پاسخ دادن به سوالات شما شدیداً کیف می کنه Big Grin)

یافتن هزینه های زندگی در آمریکا
Www://numbeo.com
تو اين سايت هزينه هاى زندگى ، پزشكى، .... ايالتها و شهرهاى مختلف رو ميتونين مقايسه كنين واسه تصميم گيرى تو انتخاب محل زندگى

هر مسافر بر اساس قوانین چه چیزی را می تونه خارج کنه:
هر مسافر به ازاي هر پاسپورت مي تواند:
٢٠ متر مربع فرش دستباف
١٠ كيلوگرم پسته
١٠٠ گرم زعفران
از كشور خارج كند
شنیدم اونجا فقط زعفران و زرشک گرونه پس به نظرم چیز زیادی رو با خودتون نبرین که بارتون الکی سنگین میشه برای سوغاتی هم به نظرم صنایع دستی ببریم بهتره.
ارسال بار:
دوستانی که دوست دارند وسایلی رو با خودشون ببرن که از وزن و حجم چمدوناشون بیشتره از
شركتهايى كه در گمرك فرودگاه امام دفتر براى freight لوازم منزل کمک بگیرند این هم آدرسش:

http://ikia.airport.ir/office/pages/Ferrite

نقل از دوستمون : جان من به انتهاى آدرس سايت رسمى فرودگاه امام يه نگاه بندازين
Ferrite =اكسيدآهن ٣ ظرفيتى.

تعهد خدمت برای افراد با سنین بین 18 تا 26 سال:
افرادی که سنشون بین 18 تا 26 سال هست باید یه فرمی رو پر کنن و برای اداره Selective Service System تا 90 روز بعد از ورودشون از طریق پست بفرستن وگرنه برای اقامتشون مشکل پیش میاد. این فرمی هست که شما کتعهد می شید اگه جنگی اتفاق بیوفته و نیروهای نظامی آمریکا کفایت اون رو نداشته باشن شما رو اعزام کنن آدرس سایتش هم http://www.sss.gov هست. سابقه این مورد هم به جنگ ویتنام بر می گرده به راحتی این کار رو انجام بدین مشکلی براتون پیش نمیاد.

نکاتی در مورد انتخاب صندلی هواپیما:
روش‌های زیادی وجود دارد که شما از بین صندلی‌های مختلف هواپیما پروازهایEconomy راحت‌ترین صندلی را برای خودتان اتخاب کنید. window Seats ، صندلی‌های کنار پنجره (که چشم‌انداز خوب دارند) Isle Seats صندلی‌های راهرو (که فضای راحت‌تر و بیشتری برای تحرک دارند) یا Middle Seats صندلی‌های وسطی (که امکانات دوتای دیگر را ندارند).
صندلی‌های جلو و عقب هواپیما، هرکدام مزایا و معایبی دارند. در بسیاری از هواپیماهای جت، یکی از بزرگ‌ترین معایب صندلی‌های عقب، سرو صدای داخل کابین است. که دلیل کافی‌ای است برای ناراحت بودنِ صندلی. اصولاً یکی از مهم‌ترین دلایل جلو بودن صندلی‌های پروازهای First Class همین دور شدن از سر و صدای موتور است. البته آرامش و سکوت این بخش می‌تواند با سر و صدای نوزادان (که انگار همیشه صندلی‌های آرام و ساکت جلوتر را ترجیح می‌دهند!) زایل شود.
در پروازهایEconomy، صندلی‌های عقب‌تر هواپیما، چشم‌انداز زیباتری دارند، درحالی‌که چشم‌اندازِ صندلی‌های جلوتر با بال هواپیما کور می‌شود. تلاطم و تکا‌ن‌خوردن‌های هواپیما در صندلی‌های وسط و نزدیک به بال کمتر احساس می‌شود. و بالاخره این‌که آمار US National Transportation Safety Board از تصادفات هوایی، نشان می‌دهد که کدام مسافران شانس بیشتری برای نجات داشته‌اند. طبق این آمار صندلی‌های عقب هواپیما امن‌ترند.

هواپیماها تعدادی هم صندلی‌های معمولی دارند که بنا به دلایل زیر می‌توانند موردپسندِ کمتر یا بیشتر قراربگیرند:
ردیف صندلی‌های نزدیکِ دُم هواپیما، صندلی‌های وسطی را ندارند و فضای خالی بیشتری دراختیار دارید.
با صندلی‌هایی که دقیقاً قبل از راهروی خروج قراردارند و آن‌هایی که در انتهای یک بخش از هواپیما هستند، امکان خم‌کردن پشتی صندلی به عقب و لمیدن ندارید.
در صندلی‌های کنار دست‌شویی ممکن است مشام‌تان آزرده شود یا رفت وآمد بیش از حد مسافران کلافه‌تان کند.
صندلی‌های کنار کابین آشپزخانه، سروصدا دارد. مخصوصاً اگر در پروازی باشید که وعده‌ی غذایی پخته یا آماده و بسته‌بندی می‌شود. شاید بوی بخار حاصل از گرم‌شدن غذاها برای‌تان آزاردهنده باشد.
ردیف‌های ویژه certain rows ممکن است سرگرمی‌های الکترونیکی زیر صندلی‌ها داشته باشند و یا فضای جلوی پای شما بتواند بیشتر شود.
شما می‌توانید آسایش یک صندلی پروازFirst Class را برای خودتان شبیه‌سازی کنید! (اگر هواپیما بزرگ باشد) با گرفتن یک ردیف از صندلی‌های وسط هواپیما، بالا دادن دسته‌ی صندلی‌ها و درست کردن یک تخت موقت. به‌محض این‌که برنامه‌ی پرواز بسته شد از مسوؤل گیت، آمار صندلی‌های پُرنشده را بگیرید. اگر به شما گفت صندلی‌های Cو Dو F وG در ردیفِ فلان خالی است، یکی از اولین صندلی‌های همین ردیف را بگیرید، وقتی در هواپیما نشستید با روزنامه‌ها و مجله‌های بازشده روی بقیه‌ی صندلی‌های کنارتان، آن‌ها را اشغال‌شده نشان دهید تا درهای هواپیما بسته شود و همه کم‌کم سر جاهای خود بنشینند. حالا تخت‌تان آماده است! اگر می‌خواهید بخوابید، کمربند را از روی پتو ببندید تا خدمه‌ی پرواز آن را ببینند وگرنه اگر در حین پرواز نیاز به بستن کمربند پیش بیاید و آن را نبینند مزاحم خواب‌تان خواهد شد تا کمربندتان را ببندید.

ترتیب شماره‌ی صندلی‌ها در هواپیما با آن‌چه شرکت هواپیایی ارائه می‌کند خیلی متفاوت است. برای شناسایی جای دقیق صندلی‌ها باید نقشه‌ی آن‌ها(Seat Maps) را داشته باشید. چند سایت محدود این امکان را ارائه می‌دهند:
Seat Expert
Seat Guru
Seat maestro
اگر می‌دانید با چه نوع هواپیمایی قرار است پرواز کنید، تمام این سایت‌های بالا نقشه‌ی صندلی‌های آن‌ها را به شما نشان می‌دهند. سایتSeatExpert با واردکردن اطلاعات پرواز هم (یعنی نام شرکت هواپیمایی، شماره‌ی پرواز و تاریخ حرکت) نقشه‌ی صندلی‌ها را به شما می‌دهد.

در سایتSeatGuru می‌توانید هواپیمایی که با آن پرواز خواهیدکرد را هم شناسایی کنید؛ گرچه این اطلاعات برای پروازهای داخلی چندان قابل دسترسی نخواهد بود!
با همه‌ی این احوال، گاهی پیش می‌آید که پروازی با تاریخ حرکت و هواپیمای مشخص، در آخرین دقایقِ نزدیک پرواز با هواپیمای دیگری جایگزین می‌شود. پس اگر می‌خواهید که بتوانید در هر حال بهترین صندلی را انتخاب کنید، باید تمام هواپیماهای ممکن برای پروازتان را بررسی کنید.

ممکن است شرکت‌های هواپیمایی برای هر هواپیما، یک مدل شماره‌گذاری داشته باشند (حتی اگر نوع هواپیماها یکسان باشد). مثلاً برای ردیف اول یکی از هواپیماهای مدلA330اش شماره‌ی ١ را گذاشته باشد ولی برای ردیف اول هواپیمای A330 دیگر، که هر دو هم در یک سطح کلاس هستند، شماره‌ی ١١ را گذاشته باشد. ممکن هم هست یک شرکت هواپیمایی هواپیماهایی را از شرکت هواپیمایی دیگر، دست‌دوم خریداری کرده یا اجاره کرده باشد، درنتیجه شماره‌گذاری آن‌ها با هواپیماهای اصلی خودِ شرکت هواپیمایی، متفاوت است.
قبل از راه افتادن
فقط لوازم واقعاً ضروری برای سفرتان را بردارید. چمدان‌های زیاد و سنگین کارمندانِ امنیت پرواز را کلافه می‌کند هزینه ی بیشتری هم برای‌تان دارد.
برخی شرکت‌های هواپیمایی به شما اجازه می‌دهند غذای خودتان را همراه داشته باشید. خب اگر حساسیت‌های غذایی دارید، ضرر که ندارد یک اسنک یا ساندویچ خانگی برای خودتان بردارید و به هواپیما ببرید.
در فرودگاه
اگر می‌خواهید در فرودگاه اضطراب و نگرانی نداشته باشید، دست‌کم سه ساعت قبل از پرواز آنجا حاضر باشید. یا از شرکت هواپیمایی‌تان بپرسید بهترین زمان چقدر است. معمولاً برای پروازهای داخلی دو ساعت و برای پروازهای بین‌المللی سه ساعت قبل از پرواز توصیه‌ می‌شود. در ایران و برخی کشورهای دیگر، ممکن است بهتر باشد ٣ ساعت قبل از پرواز به فرودگاه برسید. به این ترتیب با خیال راحت و خاطری آسوده در هر صفی می‌خواهید بایستید. کنترل بلیت، امنیت پرواز، مهاجرت و باقی صف‌های طولانی. حتی کمی تأخیر در راه فرودگاه هم نباید برای‌تان نگرانی داشته باشد.
اما اگر دیر شد و احساس کردید ممکن است پرواز را از دست بدهید، حتما‍ً با یکی از کارمندانِ شرکت هواپیمایی یا گیتِ امنیت پرواز(security gate) صحبت کنید. اگر واقعاً خطر جاماندنتان از پرواز وجودداشته باشد، کارتان را سریع‌تر و خارج از نوبت انجام می‌دهند. اما اگر به آنها اطلاع ندهید، توجهی نمی‌کنند. اگر هنوز در راه هستید به بخش مسافرانِ جامانده late-passenger زنگ بزنید. هواپیما برای هیچ مسافری معطل نخواهدشد مگر این‌که او یکی از٥٠ نفری باشد که در راه تلفن کرده و در لیستِ تأخیری‌ها delayed flight قرارگرفته است.

Check-in

برای پروازهای داخلی، ٢٤ ساعت قبل از پرواز امکانCheck-in اینترنتی وجوددارد. اگر Check-in اینترنتی انجام‌داده‌اید و چمدانی هم برای فرستادن به قسمت بار هواپیما ندارید، کافی است با کارت پرواز پرینت شده در دست، به گیت پرواز مراجعه و پرواز کنید. اگر بار همراه دارید، کاغذهای اطلاعات tag مربوط به پرواز قبلی را از چمدان‌تان جداکنید و چمدان را در bag drop بگذارید.

اگرCheck-in اینترنتی انجام نداده‌اید، باجه‌های خودکار داخل فرودگاه هم همان کار را می‌کنند. Check-in کنید و پرینت کارت پرواز بگیرید. در ادامه هم بخش بار و bag drop و غیره.

اگر هم مجبوریدCheck-inرا کلاً دستی انجام دهید، پس آماده‌ی صف‌های طولانی‌تری باشید. مدارک خود را هم قبل از رسیدن به پیش‌خوان آماده کنید.
خطوط کنترل امنیت سریع(Express/Expedited security lanes)
در بعضی از فرودگاه‌ها برای تسریع کنترل امنیت، به مسافرانی که پروازهای مکرر دارند و نام‌شان قبلاً ثبت شده(pre-registered) یا گاهی مسافرانی که پول اضافه‌تری برای این‌کار پرداخته‌اند، خدمات کنترل امنیت سریع ارائه می‌شود.
دسترسی به سالن استراحت(lounge)
راه‌هایی وجود دارد که شما به سالن استراحت بروید، حتی اگر بلیت‌تانFirst Class یا Business Class نباشد و یا به‌خاطر پروازهای مکرر از مسافران ِ درجه‌دار (Premium tires) نباشید:
Priority Pass با دریافتِ یک هزینه‌ی سالیانه و یک هزینه در همان زمانِ استفاده، اجازه‌ی استفاده از سالن استراحت بسیاری از فرودگاه‌های اصلی و بزرگ را به شما می‌دهد. با این‌حال فقط از یک یا دو تا سالنِ هر فرودگاه می‌توانید استفاده کنید که ممکن است خیلی هم به گیت خروجی‌تان نزدیک نباشند.
بعضی از شرکت‌های هواپیمایی در ازای دریافت مبلغی، اجازه‌ی استفاده‌ی یک‌روزه از سالن‌های استراحت را به شما می‌دهند. (one-day lounge)
همین‌طور هم عمدتا امکان پرداخت مبلغ ورودی به سالن استراحت وجوددارد.
Boarding سوارکردن
ترتیب سوارکردن مسافران را معمولاً خدمه‌ی پرواز تعیین می‌کنند. معمولاً مسافران صندلی‌های عقب هواپیما، مسافران Business Class و مسافرانی که نیازهای خاصی دارند، در اولویت هستند. گاهی که هیچ ترتیبی وجودندارد سعی می‌کنند از مسافران تهِ هواپیما شروع به مسافرگیری کنند که البته این موضوع اغلب رعایت نمی‌شود و ترافیک راهرویی در هواپیما رخ می‌دهد.

به هر حال صرف‌نظر از هر ترتیبِ سوارشدنی، شما می‌توانید تا آخرین اعلان پرواز در سالن پرواز بمانید. حتی بیشتر! اگر از نشستن طولانی در فضای تنگ کابین هواپیما فراری هستید، انقدر در سالن بنشینید که آخرین نفری را هم که دارد از گیت رد می‌شود با چشم بدرقه کنید بعد خودتان را به تهِ صف برسانید.

سفارش غذاهای ویژه

این غذاها، غیر از لیست غذاهای استانداردی است که شرکت هواپیمایی ارائه می‌کند. مثل غذاهای حلال اسلامی و یهودی، غذای ویژه‌ی گیاه‌خوارها، غذای ویژه‌ی دیابتی‌ها، غذاهای کم‌نمک و همین‌طور غذاهای ویژه‌ی کودکان.

سفارش غذای ویژه می‌تواند در همان روال مراحل رزرو اینترنتیِ بلیت(Booking) باشد یا این‌که متعاقباً به‌صورت اینترنتی سفارش داده و رزرو شود. ولی به هر حال باید تا قبل از ٢٤ ساعت قبل از پرواز باشد. اگر هنگام Check-in یا وقتی که در هواپیما هستید، سفارش دهید، طبیعتاً شانس کمتری برای رسیدن به غذای موردعلاقه‌تان خواهید داشت. (البته به هرحال پرسیدنش ضرری ندارد،ممکن است غذای کسانی که از پرواز جامانده‌اند نصیب شما شود!)

غذاهای ویژه همیشه قبل از غذاهای دیگر سرو می‌شوند. مخصوصاً اگر غذای ویژه‌ی کودک باشد. معمولاً این غذاها کیفیت بهتری هم دارند. اما گاه پیش می‌آید که چیزی را دریافت می‌کنید که انتظار بیش از آن را داشته‌اید. مثلاً در یک سفارش غذای گیاهی به جای پاستا و اسفناج و مخلفات ممکن است واقعاً مقداری سبزیجات خام فقط در ظرف شما قرار داده باشند!

Jet lag

Jet lag سردرگمی زمانی است. وقتی که شما به جای دیگری با اختلاف زمانی با مبدأتان سفر می‌کنید ساعت خواب/بیداری و شب/روزتان به هم می‌ریزد و شما را خسته و کلافه می‌کند. تأثیر jet lag روی آدم‌های مختلف متفاوت است، اما به‌طور کلی وقتی در یک پرواز، بیشتر از دو منطقه‌ی زمانی (time zone) را پشت‌سر بگذاریم، jet lag شدیدتر است. نام‌گذاری آن هم از وقتی بود که مسافرت با هواپیماهای جت، فراگیر شد. خب سریع بودند و مسافت زیادی را در زمان کوتاهی طی می‌کردند و مسافرانِ سر درگم به‌جا می‌گذاشتند.

airport5خیال نکنید که بلایjet lag در اختلاف زمانی‌های زیاد سرتان می‌آید، کافی است ٥ـ٦ ساعت اخنلاف داشته باشید، آن‌وقت تا شما بخواهید عادتِ بیدارشدن‌های ٢ صبحی را از سرتان بیندازید و شب و روزتان سرجای خودشان برگردند، حسابی کلافه خواهید شد.

یکی از روش‌های غلبه برjet lag این است که شب قبل از پرواز خوب بخوابید، در هواپیما بخوابید. فیلم‌دیدن و بازی‌کردن و نکرانِ وقت بودن را کناربگذارید و هرچقدر، هرکجا توانستید فقط بخوابید! به مقصد که رسیدید ساعت مبدأتان را به‌کل فراموش کنید و سعی کنید فقط با ساعت جدید خودتان را تطبیق دهید.
اگر قرار است صبح به مقصد برسید، مثلاً ٧ صبح. سعی کنید روز خوبی را در مقصدتان شروع کنید.

صبحانه را که حتماٌ در هواپیما خورده‌اید، به گشت و گذار بروید و از هوای تازه و نور آفتاب لذت ببرید.
خسته هستید، تا بعد زا ظهر هم ممکن است خسته‌تر شوید، ولی خودتان را سرگرم کنید که نخوابید. شب بعد از شام به رختخواب بروید. مطمئن باشید انقدر خسته هستید که تمام شب را راحت بخوابید و صبح روز بعد را، بیjet lag، عادی‌تر شروع کنید.
روز اول به محض رسیدن، رانندگی طولانی نکنید. خسته‌تر می‌شوید و زودتر از پا در می‌آیید.
اضافه بار
از محدودیت‌هایی که شرکت هوایی برای وزن و تعداد چمدان‌ها قرارداده اطلاع دقیق داشته باشید.
معمولاً قوانین محکمی دراین مورد دارند و هزینه‌های گزافی برای اضافه‌بار می‌گیرند.
مطمئن شوید که مقررات واقعی شرکت هوایی پرواز خودتان را چک کرده‌اید...
اگر بارتان بیش از حد مجاز است، ارزان‌ترین روش برای حمل بارتان را پیداکنید. گاهی امکان پیش‌پرداخت کردنِ هزینه‌ی اضافه بار وجوددارد.
معمولاً شرکت‌های هواپیمایی تخفیف‌هایی هم دارند(discounted cargo rates) ولی هماهنگی‌های لازم را باید پیش از پرواز صورت دهید. مقصد بار شما با مقصد خود شما که بر روی بلیت درج شده باید یکی باشد و باید خودتان بار را به سالن ترمینالِ بار تحویل دهید و احتمالاً هزینه هایی مثل حقوق گمرکی نیز به آن تعلق خواهد گرفت.

هزینه‌ی پست کردن و یا حمل دریایی خیلی ارزان‌تر از حمل هوایی بارتان و یا هزینه‌های اضافه‌بار است. چمدان‌های اضافی‌تان را، اگر واقعاً به آن‌ها نیازی ندارید، به خانه برگردانید یا اگر سفر طولانی‌تری دارید آن‌ها را پیش‌پیش بفرستید.

خدمات حمل بار این امکان را به شما می‌دهند که بارتان را در یک تاریخ مشخص (بین ٤٨ ساعت تا ٥ روز بعد از رسیدن شما به مقصد) در-به-در (تحویل از در منزل و تحویل به محل نهایی مقصد) به شما تحویل دهند، بدون این‌که نیازی باشد به ترمینال بار بروید. تمام تشریفات اداری آن هم انجام و مدیریت می‌شود. هزینه‌ی آن از حمل بار هوایی ارزان‌تر است ولی باز هم نسبتاً گران است.

اگر ناچارید که بار زیادی داشته باشید، حتماً بلیتFirst Class یا Business Class بگیرید. گران‌تر هست، درعوض، بسیاری از خطوط هوایی امکان حمل بار بیش‌تری به شما می‌دهند.

مشکلات احتمالی سفر طولانی

مسافران پروازهایEconomy که پروازهای طولانی دارند در معرض مشکلی به نام ترومبوز وریدی عمقی (DVT) هستند. به علت نشستن طولانی خون در سیاهرگ‌ها لخته می‌شود و باعث ورم عضو می‌شود، و معمولاً هم پاها را بیشتر درگیر می‌کند. با این‌که اتفاق نادری است ولی بهتر است پیش‌گیری های لازم را انجام دهید:

هر دو ساعت یک‌بار در راهروی هواپیما راه بروید و اندام‌تان را بکِشید. حتی رفتن به دست‌شویی هم بهتر از اصلن تکان‌نخوردن است.

پس بهتر است در صندلی‌های نزدیک به راهرو نشسته باشید تا سریع‌تر و راحت‌تر بتوانید بلندشوید و راه بروید.

آب و کلاً نوشیدنی‌های بدون الکل و بدون کافئین زیاد بخورید.

سفر با کودکان

کودکان ممکن است در فرودگاه و هواپیما بی‌قرار و بداخلاق شوند. با توجه به نکات زیر می‌توانید سفر آرام‌‌تر و لذت‌بخش‌تری برای کودک‌تان فراهم کنید:

برای‌شان سرگرمی درست کنید. بردن کتاب، دی وی‌ دی پلیر یا هرچیز دیگری که بتواند آن‌ها را سرگرم نگه‌دارد مفید است.

خلاق باشید! این روزها روی آی‌پاد و پی‌اس‌پی‌ها هم می‌توان فیلم دید. از دی‌وی‌دی‌پلیر سبک‌ترند و برای سفرهای طولانی‌تر باتری بیشتری دارند. برای کودک شما هم یک اینچی بودنِ صفحه‌شان اصلاً مهم نیست!

حتماً‍ آب‌نبات برای مکیدن داشته باشد. وقت بلندشدن و فرودآمدن. زودتر از وقتی که هواپیما در باند قرارگرفته هم آن را به کودک ندهید چون تا قبل از بلندشدن (Take off) آن را می‌خورد و فایده‌ای ندارد. وقت فرود هم یادتان نرود، یک آب‌نبات دیگر به او بدهید.

تنقلات موردعلاقه‌ی کودک‌تان را همراه داشته باشید. اگر غذای هواپیما را دوست نداشته باشد و گرسنه بماند بداخلاق‌تر می‌شود.

هم در هواپیما و هم در فرودگاه کنار پنجره بنشینید. فرودگاه جای هیجان‌انگیزی است و هر کودکی را دست‌کم برای مدتی سرگرم نگه می‌دارد.

یک کتاب فرودگاه داشته باشید. عکس‌هایی که این کتاب‌ها دارند با نام‌ها و اطلاعاتی که زیرشان نوشته شده برای کوکان بزرگ‌تر سرگرم‌کننده است. بعضی از کودکان حتی با تابلوی اعلانات فرودگاه هم می‌توانند مدتی سرگرم شوند.

به امنیت کودک اهمیت بدهید. اگر زیر سه سال است، او را روی صندلی ویژه‌ی کودک بنشانید نه روی پای‌تان. در شرایط اضطراری، کودکِ روی پا عکس‌العمل‌های شما را محدود می‌کند. حواس‌تان باشد که ماسک اکسیژن ویژه‌ی نوزادان در هواپیما وجود داشته باشد.

آدرس سایت مراکز صدور گواهینامه رانندگی (بعد از SSN گواهینامه مهمترین مدرکی است که باید کسب کنید حتی شاید بتوان گفت کار راه انداز تر از خود گرین کارت است Big Grin)
http://www.dmv.org/dmv-office-finder.php
دفتر حفظ منافع ایران در واشنگتن
http://www.daftar.org/far/forms_far.asp?...s&lang=Far
وضعیت خورشید در زمان پرواز
http://flightaware.com/live/flight/ETD101

تعویض آدرس بعد از اقامت:
این قسمت مربوط به اعلام تغییر آدرستونه که بعد از دریافت گرین کارت باید تا وققتی که سیتیزن میشین اعلام کنین لطفاً با تغییر آدرسی که تو فرم 260 دادین و تو فرودگاه تغییر میدین تا SSN و گرین کارتتون به اون آدرس بره اشتباه نگیرید بازم میگم این برای
تغییر آدرس بعد از اقامت و دریافت گرین کارتتونه.
از سایت زیر تغییر آدرس خود را اعلام کنید
https://egov.uscis.gov/coa/displayCOAForm.do

اینم چیزی که میشه:
http://www.nolo.com/legal-encyclopedia/w...dress.html

به طور خلاصه تا 200 دلار جریمه و 30 روز زندان و حتی دیپورت به شرطی که نتونی ثابت کنی که ۱) دلیل قابل قبولی برای دیر اقدام کردن داشتی و یا ۲) از روی عمد نبوده.

البته در عمل خیلی کم این دیپورت اتفاق میافته چون اونقدر بی کار نیستن USCIS که هر دفعه دنبالتون راه بیوفتند که چرا 11 روز پر کردید ولی در تئوری این اتفاق می افته.
بعد از سیتیزن شدن دیگه نیازی به اعلام آدرس نیست.
ضمنا تنها ۱۰ روز فرصت دارید از زمان جابجایی برای اعلام. هرچند اگر یادتون رفت میتونید در اولین فرصت اقدام کنید.
برای مطالعه می تونین دو تا لینک زیر رو برای تغییر آدرس مطالعه کنین:
http://www.uscis.gov/ar-11
http://www.uscis.gov/addresschange

این مورد رو هم برای تغییر آدرس ارسال گرین کارت خوندم نمی دونم واقعاً باید این کا رو کرد یا نه ولی جهت اطلاع دوستان نقل قول می کنم:
یادتون باشه که هم در USCIS و هم در USPS باید عوض کنید .
آقا قضیه این سایت که گفتین چیه؟ مگه نباید فقط تو فرودگاه رسیدیم بگیم؟
با سلام
تغییر آدرس در فرودگاه هم می تواند انجام بشود . یا اینکه از طریق
سایت http://www.uscis.gov/addresschange
همچنین با توجه به تجربه دوستان در تاپیک سالهای گذشته برای تسریع در روند تغییر آدرس در سایت پست دولتی عمه ریکا هم این تغییر آدرس لازمه
https://moversguide.usps.com/icoa/home/i...erral=MG82
بعضی از دوستان مدت انتظار برای گرفتن گرین کارتشون طولانی تر از حد نرمال شده که یکی از
دلایلش این سیستم تغییر آدرس هست.
ورچندی عزیز کارتون عالیه واقعا دست مریزاد
با آرزوی سلامتی و موفقیت برای شما دوست گرامی
شماره کیس 32xx-سفارت آنکارا-تعداد اعضای کیس 3-مصاحبه 9 مارچ-آپدیتها 9،10،11،12،20، مارچ وآخرین آپ واقعی 25 جون کل کیس و or شدن نفر دوم- ایمیل پیگیری 22 جولای و جواب بعلاوه آپ کل کیس 31 جولای_-ایمیل دوم از طریق سایت 20 سپتامبر - جواب 5 اکتبر!-کلیر همسر با آپ شبانه 30 سپتامبر در حالیکه تاریخ سفارت آنکارا 1 اکتبر بود! (بابک پسرمه، باید اسم پروفایلمو میذاشتم مامان بابک!Smile)(برنده اصلی همسرم سربازی س 14 سال پیش-شغل خصوصی)
بازمانده لاتاری 2015
تشکر کنندگان: varchandi ، p00ya2001 ، ed2008 ، الناز٢ ، Daneshjo ، Alex 2014
ورچندی جان دستت درد نکنه اما قول میدم با وجود این چکیده از ۹۰ صفحه باز توی صفحه بعد پیدا میشن دوستانی که بپرسن واسه اولین سفر به امریکا چه کارهایی باید بکنیم Big Grin Wink
ولی خودمونیم
واسه ما شیرازیها این کارت خیلی با ارزشه Tongue
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان