کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-06-28 ساعت 12:15)behdadK نوشته:  بنده اشتباه متوجه شدم شرمنده.
تاکسی تلفنی خودتون رانندگی کنید؟ منظورتون آبر و لیفت و ... هست؟ اگر اشتباه نکنم اونها هم برای راننده قوانینی مشابه با رانندگی تاکسی دارند.
اگر منظورتون اجاره ماشین خودتون به این شرکت هاست و یا پیک موتوری و پیتزا دلیوری درست می فرمایید.
فقط پیتزا دلیوری و پیک موتوری فکر کنم حقوق آنچنانی ندارند
نوع گواهینامه ای که برای کار با ماشین هست یعنی از راه رانندگی کسب درامد هست با گواهینامه رانندگی کارهای شخصی فرق میکنه آزمونش هم متفاوته
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: behdadK ، sarasara1 ، p00ya2001 ، بابراس ، AliReza.Sh ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-06-28 ساعت 14:04)behdadK نوشته:  لاله خانم با همون تیپ حدود 2000 تا بیوفته خیلیه
حداقل حقوق در ایالت ها معمولا برای شغل های با تیپ و بدون تیپ متفاوت هست. مثلا میگن ۹.75 دلار در ساعت برای شغل بدون تیپ و ۵ دلار برای شغل با تیپ. حالا پیتزا دلیوری با هزینه بنزین و استهلاک خیلی هنر کنه ساعتی بطور متوسط 12 دلار در بیاره.
در کل جزو پایین ترین و پر دردسر ترین کارهاست ولی خوب اگر مجبور باشید چاره ای نیست.
به شخصه اولش دنبال شغل های پایین نمیرم چون این کارها انرژی رو از آدم میگیره و نمیتونه زمان کافی برای پیدا کردن کار تخصصی کنار بگذاره. حالا اگر بعد از ۳-۴ ماه دیدیم اوضاع خیلی خرابه و نشد مجبوری شروع میکنم.
خوب منم کاملا با شما موافقم
راستش من این حرکت رو زدم واسه پیشرفت خودمون و پسرم و اگه دیدم کارم داره به پیتزا دلیوری میکشه بر میگردم و از گرین کارت بقول سایمون بعنوان سوپرویزای امریکا استفاده میکنم Big Grin
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: behdadK ، ed2008 ، omid man ، sarasara1 ، p00ya2001 ، behjat ، بابراس ، r.bazargan ، nora-nora ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-06-28 ساعت 13:47)behdadK نوشته:  هر چی فکر کردم که چه جور این سوالت رو جواب بدم که خیلی "کاکی" به نظر نیاد چیزی به نظرم نیومد.
علی الحساب:
زیاد جدی نگیر مخ من این تیریپیه شبیه سمساری میمونه همه چی توش پیدا میشه روزانه هم کلی آت اشغال دیگه بهش اضافه میشهBig Grin دوستان و همکاران و البته خانواده هم تحمل میکنند. شاید یه ضعف باشه تا قوت البته Big Grin البته خودمم با یه سری چیزای دیگه پرش نکردم مثلا مغز من کلا از اطلاعات فوتبال، سیاست، سینما و تلویزیون ایران و یه سری مسائل دیگه پاکه پاکه Wink
نه والا جدی پرسیدم ، البته این جور که از این جواب برمیاد گویا به مرور زمان و کم کم از نمیدانمان کجا اضافه شده، ولی جدا اگه سایتی یا چمیدونم هر منبعی دارید که اطلاعات عمه ی ریکا رو خلاصه و جمع و جور داشته باشه بگید، برای تازه مهاجر ها خیلی میتونه کمک کنه، حداقل برای انتخاب ایالت یه کم جلو میفته آدم. من هر چی سایت دیدم اطلاعات یه چیز خاص مثلا راجع به دانشگاه های فلان ایالت یا قیمت خانه یا ... هست، هیچ جا ندیدم که راجع به شغل های اولیه اونم اینجوری با اسم شرکت و پیتزا بری و... نوشته باشه Cool
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان: p00ya2001 ، jupiterx ، Alex 2014
جای خاصی نیست بیشتر ولگردی بنده در اینترنت و گوگل و سایت های خبری و اجتماعی و همین سایت خودمونه Big Grin
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: sarasara1 ، laleht ، بابراس ، p00ya2001 ، Mahboy ، Alex 2014 ، ziba62ka ، ho_tasha
(2015-06-28 ساعت 14:09)laleht نوشته:  
(2015-06-28 ساعت 14:04)behdadK نوشته:  لاله خانم با همون تیپ حدود 2000 تا بیوفته خیلیه
حداقل حقوق در ایالت ها معمولا برای شغل های با تیپ و بدون تیپ متفاوت هست. مثلا میگن ۹.75 دلار در ساعت برای شغل بدون تیپ و ۵ دلار برای شغل با تیپ. حالا پیتزا دلیوری با هزینه بنزین و استهلاک خیلی هنر کنه ساعتی بطور متوسط 12 دلار در بیاره.
در کل جزو پایین ترین و پر دردسر ترین کارهاست ولی خوب اگر مجبور باشید چاره ای نیست.
به شخصه اولش دنبال شغل های پایین نمیرم چون این کارها انرژی رو از آدم میگیره و نمیتونه زمان کافی برای پیدا کردن کار تخصصی کنار بگذاره. حالا اگر بعد از ۳-۴ ماه دیدیم اوضاع خیلی خرابه و نشد مجبوری شروع میکنم.
خوب منم کاملا با شما موافقم
راستش من این حرکت رو زدم واسه پیشرفت خودمون و پسرم و اگه دیدم کارم داره به پیتزا دلیوری میکشه بر میگردم و از گرین کارت بقول سایمون بعنوان سوپرویزای آمریکا استفاده میکنم Big Grin

ایشالا که نمیکشه، طبیعتا همون اول نمیگن بیا برو بشین جای برک ، ولی اونجا آدم تلاش کنه میشه به جاهای خوب قصه هم رسید، سخته ولی ممکنه. Smile شماها بالاخره یه کم داستانتون فرق داره ولی ما مجردا باید برای شروع به فکر یه چیزی تو مایه های همین پیتزا دلیوری باشیم. تو راهم یه جوری که نه سیخ بسوزه نه کباب ناخنک میزنیم Big Grin
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان: laleht ، ریحانا ، omid man ، بابراس ، r.bazargan ، p00ya2001 ، jadooo ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-06-28 ساعت 15:32)behdadK نوشته:  جای خاصی نیست بیشتر ولگردی بنده در اینترنت و گوگل و سایت های خبری و اجتماعی و همین سایت خودمونه Big Grin

خو پس ولگردی عالی پایدار انشاالله. خوبه اگه جوونای مملکت ما هم اینجوری ولگردی میکردن تا حالا به یه جایی رسیده بودیمSmile ، البته بی ادبی نشه گشت و گذار نتی منظورم هستا

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان: laleht ، behdadK ، AliReza.Sh ، بابراس ، Alex 2014
سلام دوستان. بالاخره ما هم به اين تاپيك رسيديم. ولي انگار اين استرس دست از سر ما برنميداره!! ايندفعه استرس رفتن...
بچه هايي كه سانفرانسيسكو يا سن خوزه يا يه جاهايي همون دور و برا رفتن يا ميخوان برن لطفا راهنمايي كنن تو اين هاي سيزن از چه ايرلاين و با چه نرخي بليط تهيه كردن؟ اگر لطف كنن و اسم آژانس رو (تو خصوصي) بگن كه خيلي سپاسگزار ميشم. پليييييززززز
كيس نامبر ٣٣٠٠- كيس ٢ نفره (برنده همسرم)- ارسال فرم ٩ آگوست- كارنت ٩ دسامبر- دريافت نامه ٢٣ ژانويه- مصاحبه ٩ مارچ آنكارا- آپديت ٢٠ مارچ-٢٤ ژوئن آپديت شبانه- ٢٥ ژوئن آپديت ايميل- ٢٧ ژوئن كلير بعد از ١١٠ روزSmile اولين ورود ٣٠ آگوست
تشکر کنندگان: ali3875 ، ریحانا ، zohreh-gh ، بابراس ، p00ya2001 ، Memolk ، Alex 2014
(2015-06-28 ساعت 15:53)sara mohajer نوشته:  سلام دوستان. بالاخره ما هم به اين تاپيك رسيديم. ولي انگار اين استرس دست از سر ما برنميداره!! ايندفعه استرس رفتن...
بچه هايي كه سانفرانسيسكو يا سن خوزه يا يه جاهايي همون دور و برا رفتن يا ميخوان برن لطفا راهنمايي كنن تو اين هاي سيزن از چه ايرلاين و با چه نرخي بليط تهيه كردن؟ اگر لطف كنن و اسم آژانس رو (تو خصوصي) بگن كه خيلي سپاسگزار ميشم. پليييييززززز
برای سانفرانسیسکو سه ایرلاین با یک استاپ هست
امارات-لوفت هانزا و ترکیش
من 2 بار با امارات و لوفت هانزا رفتم هر دو یک سری محاسن و معایبی دارند
به نظر من لوفت هانزا به خاطر کوتاه بودن پرواز دومش بهتره
دوبی - سانفرانسیسکو 16 ساعت
فرانکفورت- سانفرانسیسکو 10 ساعت
شماره آژانس هم در پیام خصوصی براتون گذاشتم
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

تشکر کنندگان: shadi79 ، ed2008 ، sara mohajer ، barfi1 ، بابراس ، r.bazargan ، p00ya2001 ، Memolk ، Alex 2014
سلام
چندتا سوال داشتم از دوستان محترم
من بليط رزرو كردم براي اواخر شهريور و الاتحاد رو انتخاب كردم!ايا اين درسته كه كارهاي مربوط به مهاجرت داخل فرودگاه ابوظبي انجام ميشه؟2/30 ساعت كافيه؟پرواز بعدي دالاسه كه 1/5 ساعت وقت دارم تا خودمو به پرواز مينياپليس برسونم!ايا اين زمانش كم نيست؟بليط برگشت رو هم براي يكسال ديگه گرفتم مشكلي پيش نمياد؟
ممنون
شماره کیس: ***2015AS00003 / تاریخ رویت قبولی:1May /تعداد افراد منظور در کیس :1 / ارسال فرمهای سری اول:July /کارنت شدن کیس:10 December /مصاحبه: 6 April/محل مصاحبه: ابوظبي/ ويزا يكضرب/ ♫سفرنامه ابوظبی♫
تشکر کنندگان: بابراس ، p00ya2001 ، Alex 2014

بهداد جان البته این رو در نظر داشته باشید که در این حالت ریسک کار مناسب پیدا کردنتون رو هم بالاتر میبرید.
این نظر شخصی من هست، در ابتدای ورودتون به امریکا فقط سعی کنید شغل پیدا کنید ، اینکه چه شغلی براتون اهمیت نداشته باشه.
اینکه در ابتدای ورودتون به امریکا به شما شغل مناسب و مرتبط با رشته تخصصیتون بدن نمیگم غیر ممکن ولی احتمالش خیلی کم هست، چون در امریکا بیشتر از سواد و تخصص به اعتبار شما اهمیت میدن، و خب شما به عنوان یک تازه وارد چون هیچ رکوردی ازتون در امریکا ثبت نشده پس برای شرکت های بزرگ ریسک خیلی بالایی داره که بخوان یک پست تخصصی بهتون بدن.
اما شما اگر با کارهای ساده مثل فروشگاه شروع کنید، میتونید مطمعن باشید که از نظر رکورد و سابقه مشکلی برای پیدا کردن کار ندارید و فقط به تخصصتون نگاه می کنند. مطمعن باشید رکورد کار کردن در مک دونالد خیلی بهتر از اینه که هیچ رکوردی از شما در امریکا ثبت نشده باشه.
این قضیه رو اصلا شوخی نگیرید، یکی از بزرگترین ترس های دولت امریکا این هست که بدونه یک نفر در امریکا داره زندگی میکنه ولی ندونه اون شخص داره چکار میکنه و از چه طریقی کسب درآمد میکنه
پس با خیال راحت اولویتتون رو بگذارید در پیدا کردن هر شغلی هرچند ساده و پیش و پا افتاده و با درآمد کم، و مطمعن باشید هیچ انرژی زیادی هم ازتون نمیگیره، چون در بهترین حالت بیشتر از 20 ساعت در هفته بهتون کار نمیدن، حتی اگر ذخیره مالی برای چندماه زندگی بدون کار کردن هم دارید بهتره که این کار رو انجام بدید نه به خاطر درآمدش، به این خاطر که شغل جدیدی که میخواهید پیدا کنید اون شرکت بدونه شما الان در چه وضعیتی هستید.
بابت پست طولانیم و شاید غیرمرتبط با موضوع معذرت میخوام
موفق باشید
(2015-06-28 ساعت 22:19)miyu نوشته:  سلام
چندتا سوال داشتم از دوستان محترم
من بليط رزرو كردم براي اواخر شهريور و الاتحاد رو انتخاب كردم!ايا اين درسته كه كارهاي مربوط به مهاجرت داخل فرودگاه ابوظبي انجام ميشه؟۲/30 ساعت كافيه؟پرواز بعدي دالاسه كه ۱/۵ ساعت وقت دارم تا خودمو به پرواز مينياپليس برسونم!ايا اين زمانش كم نيست؟بليط برگشت رو هم براي يكسال ديگه گرفتم مشكلي پيش نمياد؟
ممنون

1.بله کارهای مهاجرتی تو ابوظبی انجام میشه
2.من نرفتم ولی طبق گفته ی دوستان دو ساعت و نیم کافی هست
3.اون یک ساعت و نیم رو نمیدونم
4.راجع به پرواز برگشتتون نمیدونم منظورتون چی هست که مشکلی پیش بیاد در کل شما بدون پاس سفید نمیتونید بیشتر از 6 ماه از آمریکا بیرون باشی و برای دریافت پاس سفید هم یک سال کاملا کفایت میکنه، اگه منظورتون چیز دیگه ای هست بگید یا منتظر جواب بقیه دوستان باشید من نفهمیدم منظورتون از چه بابتی هست که مشکل پیش بیاد
5.ضمنا اگر خدای نکرده پروازتون به ابوظبی تاخیر خورد و خلاصه شما نرسیدید کارهای مهاجرتیتون تموم کنین این حقو دارین که ازشون هتل و خوراک رایگان بخواهید و با پرواز بعدیش برید، که ایشالا اینا پیش نمیاد

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان: 3rip ، بابراس ، behjat ، r.bazargan ، miyu ، p00ya2001 ، Alex 2014
(2015-06-29 ساعت 02:12)3rip نوشته:  

بهداد جان البته این رو در نظر داشته باشید که در این حالت ریسک کار مناسب پیدا کردنتون رو هم بالاتر میبرید.
این نظر شخصی من هست، در ابتدای ورودتون به آمریکا فقط سعی کنید شغل پیدا کنید ، اینکه چه شغلی براتون اهمیت نداشته باشه.
اینکه در ابتدای ورودتون به آمریکا به شما شغل مناسب و مرتبط با رشته تخصصیتون بدن نمیگم غیر ممکن ولی احتمالش خیلی کم هست، چون در آمریکا بیشتر از سواد و تخصص به اعتبار شما اهمیت میدن، و خب شما به عنوان یک تازه وارد چون هیچ رکوردی ازتون در آمریکا ثبت نشده پس برای شرکت های بزرگ ریسک خیلی بالایی داره که بخوان یک پست تخصصی بهتون بدن.
اما شما اگر با کارهای ساده مثل فروشگاه شروع کنید، میتونید مطمعن باشید که از نظر رکورد و سابقه مشکلی برای پیدا کردن کار ندارید و فقط به تخصصتون نگاه می کنند. مطمعن باشید رکورد کار کردن در مک دونالد خیلی بهتر از اینه که هیچ رکوردی از شما در آمریکا ثبت نشده باشه.
این قضیه رو اصلا شوخی نگیرید، یکی از بزرگترین ترس های دولت آمریکا این هست که بدونه یک نفر در آمریکا داره زندگی میکنه ولی ندونه اون شخص داره چکار میکنه و از چه طریقی کسب درآمد میکنه
پس با خیال راحت اولویتتون رو بگذارید در پیدا کردن هر شغلی هرچند ساده و پیش و پا افتاده و با درآمد کم، و مطمعن باشید هیچ انرژی زیادی هم ازتون نمیگیره، چون در بهترین حالت بیشتر از 20 ساعت در هفته بهتون کار نمیدن، حتی اگر ذخیره مالی برای چندماه زندگی بدون کار کردن هم دارید بهتره که این کار رو انجام بدید نه به خاطر درآمدش، به این خاطر که شغل جدیدی که میخواهید پیدا کنید اون شرکت بدونه شما الان در چه وضعیتی هستید.
بابت پست طولانیم و شاید غیرمرتبط با موضوع معذرت میخوام
موفق باشید
رئیس شما هر چی بگی با این سابقه سندیت دارهBig Grin ما که کلامون رو ورداشتیم پا جفت کردیمWink
البته بنده یه جور دیگه داشتم فکر میکردم که اون چند ماه اول اگر کار گیر نیامد برم برای کارآموزی. حالا روی حرفی که شما هم زدی جدی فکر میکنمBig Grin
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: rbrb-2015 ، بابراس ، ریحانا ، behjat ، omid man ، p00ya2001 ، laleht ، SomeOneX ، Mahboy ، AliReza.Sh ، jadooo ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
دوستان من برای اوایل مهر میخوام بلیط بگیرم احتمالا مقصدم پورتلند ایالت اورگان هست.

1- بهترین زمان خرید بلیط چه زمانی هست؟
2- چه زمانی امکان خرید بلیط ارزرانتر هست یا بعبارتی لو سیزن هست؟
3- کدام ایرلاین بهتر و راحتتره؟
Rolleyes
❶کيس نامبر : 2015AS26## ❷تعداد افراد :1+1 نفر : ازدواج سه ماه بعد از قبولی❸کنسولگری :  Abudhabi
❹ارسال فرم : August 30 ❺کارنت: November ❻تاریخ مصاحبه : April 19 ❼دريافت ويزا : يك ضرب + AP(شرکت خصوصی؛ سربازی ارتش، آپدیتها:21و 22 آپریل- 2 و 23 جون- 1 جولای- 2 جولای کلیر تاریخ ورود: 1 اکتبر- سیاتل , سفرنامه
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، ajab1 ، ed2008 ، Daneshjo ، samane1363 ، jadooo ، Alex 2014
سلام كلا بعد از شهريور كه دانشجوها رفتند بليط ارزون ميشه تا حدوداي آذر كه براي كريسمس دوباره گرون ميشه. الاتحاد و امارات از همه پرواز ها بهترن و خوب كمي گرونتر. قطر از همشون ارزونتر ولي كيفيتشم بد نيست.

CN:2015AS5xxx/Ankara
submission of the forms:may 18th
resub. on jul. 20th
مصاحبه: هفته اول جون
دريافت ويزاي يك ضرب D:
تگزاس، دالاس
٢٨ اگست
تشکر کنندگان: ریحانا ، r.bazargan ، p00ya2001 ، الناز٢ ، ajab1 ، sarasara1 ، ed2008 ، Daneshjo ، jadooo ، Alex 2014
خب
بالاخره خوندن 90 صفحه مطالب دوستان تمام شد
سه روز وقتمو گرفت ولی کلی اطلاعات بدست آوردم
دوستان از همه ممنونم
2015AS3XXX* آنکارا ->ABU DHABI*دو نفر
ارسال فرمها: 2 Sep*کارنت شدن: 8 Nov*نامه دوم: 24 Feb*مصاحبه:26 Apr
نتیجه مصاحبه: AP
مقصد: LA
خدایا اینکه میگی از رگ گردن به من نزدیکتری در حد درک من نیست [size=medium]لطفاً بغلم کن

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان