کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
سلام به همه ي اعضاي اين تاپيك ما هم بعد از كلي انتظار به اين تاپيك نقل مكان كرديم اميدوارم اطلاعات خوبي بدست بيارمSmile
شماره كيس: ***2015AS00002
تاريخ رويت قبولي: 15سپتامبر
تعداد افراد كيس: ۲ نفر
سفارت: آنكارا تغییر به ایروان
تاريخ تكميل فرم: 10 نوامبر
دريافت نامه دوم: 24 مارچ
تاريخ مصاحبه: ۴ مي
دريافت ويزا : ۶ مي
همسرم :AP

آپديت ها: ...19 مي، همسرم، 2جون همسرم، 4 جون خودم.... به ميمنت و مباركي
همسر م 9 جون كلير شد.24 جون Issue شد، 25 جون ويزارو دريافت كرديم.

اگر ميخوام خوشبخت باشم،زندگي رو به يه هدف گره ميزنم، نه به آدما و اشياء....Shy
تشکر کنندگان: ed2008 ، h_researcher ، behjat ، fati.d ، ali3875 ، الناز٢ ، ریحانا ، Alex 2014
آقا من میگم چمدان و خرید و این ها اصلا مهم نیست به خدا، بیایید یه فکر کنیم برای کار کردن در اونجا و در اون مورد مشورت بدین، الان یکی مثل من که حتی اونجا میخواد دانشگاه شروع کنه باید کاری هم کنارش داشته باشه، به نظر من بیایید در مورد موضوع کار اگر تجربه دارید بگید، نحوه ی پیدا کردن و این موضوع ها
کیس 2015: 4XXX،سفارت:آنکارا ->ابوظبی،تعداد: 1 Cool،کارنت: 9 ژانویه ،مصاحبه: مارچ ،دریافت ویزا: یکضرب گرفتم/لطف خدا
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
مثل کبریت کشیدن در باد / زندگی دشوار است / من خلاف جهت آب شنا کردن را / مثل یک معجزه باور دارم / آخرین دانه ی کبریتم را / می کشم در باد / هر چه باداباد
تشکر کنندگان: h_researcher ، behjat ، habibhabib ، fati.d ، miyu ، ed2008 ، p00ya2001 ، Daneshjo ، ریحانا ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
سلام خوبید

تشکر کنندگان: p00ya2001 ، Daneshjo
(2015-07-02 ساعت 02:10)powermohsen نوشته:  [quote='elchin_f' pid='555798' dateline='1412963865']
سلام به دوستان عزیز

فکر کنم من و سحر اولین نفراتی باشیم که میریم آمریکا و اولین ورودی های لاتاری ۲۰۱۵ هستیم البته از مهاجر سرایی ها Tongue ایشالا تا 20 نوامبر پرواز میکنیم.

من یواش یواش کارهایی که
۱. گرفتن بلیط :
دوستان عزیز من با چند آژانس هواپیمایی تماس گرفتم و قیمت ها تقریبا نجومی بود از ۴/500/000 تومان شروع می شد الی مشاالله پـــــــــــس تصمیم گرفتیم خودمون اقدام کنیم برای گرفتن بلیط .

سلام ودرود بر شما
وقتی میخواستم بلیط تهران به استانبول رو با دبیت کارت یکی از دوستان بگیرم
به سایت اطلس ایر لاین رفتم وپیام داد این کار امکان ندارد، چون باید کارت متعلق به یکی از مسافران باشد وموقع (چک این)ارایه شود در نهایت همان پرواز رو از cheapoair گرفتم
۱- آیا مشکلی بابت اینکه ، کارت وصاحب کارت ،همراه مسافران نیست پیش نمی آید
۲- بلیط استانبول به لوس آنج لس رو همچنین از چیپو ایر گرفتم به قیمت هر نفر 710 دلار که اولین کانکشن در لند ن داره آیا نیاز به ویزای ترانزیت هست برای لندن و با توجه به تعطیلی سفارت UKدر ایران جه باید کرد
با توجه به اینکه شما هم از مسیر مشابهی استفاده کردید از شما ممنون میشم توضیح بدید. شاد وسربلندWink
به سایت سفارت انگلیس رفتم و این پیج رو مطالعه کردم https://www.gov.uk/check-uk-visa/y/iran/transit/yes
اما بازم نفهمیدم که اونایی که ویزای I551 (لاتاری) رو دارن باید ویزای ترانزیت انگلیس رو بگیرن یا نه - اونهایی که درک مطلبشون خوبه هم میتونند کمکم کنند که منظورش از One of the following must also apply: چیه
(البته باید تا آخر متن رو مطالعه کنن)
Smileشماره کیس :2015AS 000047xx تاریخ رویت قبولی :1 می
: آنکارا تعداد افراد :4 ارسال فرمهای سری اول :20 June
درخواست 16sep -: unlock، تاریخ reopen : بیست و دوم sep
کارنت شدن : 11,march
انتقال توسط kcc از آنکارا به ابوظبی
اول می--نصفه-نیمه -َAP--آپدیت ها 5 می همگی-ارسال ایمیل 31می--
آپدیت 1و2 جون همگی -3 جون نفرAP خورده ها-- 6 jun نفر اصلی
10 AUg همگی-----15 AUg نفر منتظر.16و18همگی(روز تحویل پاسپورت به سفارت)اما ابوظبی همچنان ماه جون گیر کرده واپ نمی شه

تشکر کنندگان: p00ya2001 ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-07-02 ساعت 11:51)ajab1 نوشته:  آقا من میگم چمدان و خرید و این ها اصلا مهم نیست به خدا، بیایید یه فکر کنیم برای کار کردن در اونجا و در اون مورد مشورت بدین، الان یکی مثل من که حتی اونجا میخواد دانشگاه شروع کنه باید کاری هم کنارش داشته باشه، به نظر من بیایید در مورد موضوع کار اگر تجربه دارید بگید، نحوه ی پیدا کردن و این موضوع ها

عجب جان دو سه تا تاپیک مهاجرسرا برای کار و کاریابی و اولین کار داره.
این تاپیک موضوعش به همه مواردی که در اولین سفر نیاز هست برمیگرده که با توجه به وجود موضوع کار شاید اصلا بحث در اون موضوع درست هم نباشه ولی ایرادی هم نمیگیریم.
به نظر بنده به جای اینکه جلوی یه سری بحث ها رو بگیریم میتونیم موضوع مد نظر خودمون رو هم کنارش پیش ببریم.
خودت چرا آستین بالا نمیزنی شروع نمیکنی؟Wink
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: ed2008 ، h_researcher ، p00ya2001 ، الناز٢ ، Daneshjo ، ریحانا ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-07-02 ساعت 10:32)Daneshjo نوشته:  سلام به همه ي اعضاي اين تاپيك ما هم بعد از كلي انتظار به اين تاپيك نقل مكان كرديم اميدوارم اطلاعات خوبي بدست بيارمSmile
خوش اومدی عزیزم موفق باشید
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: ed2008 ، p00ya2001 ، Daneshjo ، Alex 2014
بنده با امیدواری مثال زدنی (شما بدونید که در صورت lim گرفتن به سمت کاذب میل میکند) در حال سرچ کردن و خوندن در مورد شغل آینده در کشور مقصد بودم ... حالا بماند که این کنجکاوی و جستجو در من ریشه تاریخی داره و سرچشمه بسیاری از قیاس های وضعیت کنونی من با آینده ای که لاقل در ذهن پروروندم هست ولی:
یه سایتی پیدا کردم که به نظرم اومد در نوع خودش خیلی کامل هست و نمودارهایی داره که خیلی کارآمد هستن. اتفاقاً یکی از مزایاش همین نمودارای حرفه ای در کنار ساده بودن شون هست.
مثلاً نمودارهایی داره در مورد مهارت هایی که شما به عنوان فلان مهندس نیاز دارید و فرصت های شغلی پیش رو ... یا درصد جنسیتی تخصیصی این شغل. یا بهترین شهرها از لحاظ فرصت های شغلی برای فلان تخصص. یا متوسط درآمد سالانه اون تخصص در کمپانی های بنام و بزرگ. و و و ...
پرحرفی کردم. لینک سایت اینه:
http://www.payscale.com
امیدوارم به دردتون بخوره.
این پست رو از این نظر در این تاپیک گذاشتم که شاید بعضی از دوستان بخوان مهارت هاشون رو قبل رفتن کامل کنن و ...
شاد باشید.
[font=Courier]
CN: 2015AS84XX ●● 2 PERSON ●● CURRENT: N E V E R
[/font]
[font=Courier]
لاتاری از آغاز تا پایان ●● جستجو در مهاجرسرا ●● کاربر حرفه ای مهاجرســـرا ●● راهنمای لاتـــاری
[/font]
تشکر کنندگان: behdadK ، laleht ، Aghaman ، ed2008 ، A_A ، h_researcher ، p00ya2001 ، Daneshjo ، fati.d ، ریحانا ، Abdorrezaa ، jupiterx ، samane1363 ، bugbear ، Alex 2014
من هم بالاخره اومدم تو اين تاپيك بعد از ٧٠ روز انتظار، هرچند كه بايد خيلي زودتر از اينها ميرفتم مصاحبه اما دير فرستادن فرم ٢٦٠ همانا و ...
البته گهگاهي به اين تاپيك سر مي زدم و از مطالب مفيدش استفاده كردم، براي همتون در زندگي آيندتون در آمريكا آرزوي موفقيت دارم البته بعضي ها كه ديگه رفتن و مستقر شدن.
قيمت بليط ها رو چك ميكردم، خوب ميدونيد كه فصل مسافرت هست و قيمت ها بالا اما براي اوايل سپتامبر ارزونترين اتحاد هست با حدود ١٣٠٠ دلار( رفت و برگشت ) به سانفرانسيسكو، اگر دوستان پيشنهاد بهتري از اين دارن لطفا اطلاع بدن، خيلي ممنون.
پارسال دوستم كه ميخواست بره كبك يادمه تو همين فصل كه قيمت ها بالا بود از هواپيمايي آزال آذربايجان بليط با قيمت خيلي مناسب پيدا كرد اما من چك كردم فقط براي نيويورك پرواز داره.
شماره کیس : ---1 ارسال فرم ٢٦٠ : سپتامبر، تعداد افراد كيس : ١ نفر، تاريخ مصاحبه : ٢٢ آوريل 2015 ، محل مصاحبه : آنكارا ⬅️ ابوظبي
آپديتها : ٢٢، ٢٣، ٢٤ آوريل - ٢٣ ژوئن - 1 جولای
اعلام کلیر در سایت سفارت 2 جولای 2015
دريافت ويزا : ٩ جولاي 2015
مقصد : كاليفرنيا
اولین ورود به آمریکا : 18 سپتامبر 2015
تشکر کنندگان: ed2008 ، HERMES7 ، ali3875 ، h_researcher ، p00ya2001 ، الناز٢ ، Daneshjo ، fati.d ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-07-02 ساعت 01:43)atriana نوشته:  
(2015-07-01 ساعت 20:42)ed2008 نوشته:  سلام
شاید بدرد دوستان بخوره من توی فرودگاه دوران دانشجویم در خارج کار کردم
ممنون از اطلاعاتتون. به نظر شما من می تونم به جای یکی از چمدانها (نفری ۲ تا 23 کیلوگرم) یک کارتن و با همون وزن و اندازه ولی پر از چینی ببرم، احتمال سالم رسیدن چینی ها وجود دارد؟ برچسبی دارند که fragile را روی کارتن بزنه؟ ضمنا پروازم با لوفتانزا است
سلام دوست عزیز بردن یک کارتن بجای یک چمدان اشکالی نداره ولی حمل ونقل این کارتن هم برای شما وهم کارگر فرودگاه مشکله تازه حتما باید اونو سلفون پیچی کنید واگه تو فرودگاه آمریکا اونو باز کنن اونوقت حمل ونقلش براتون مشکل میشه . من پیشنهاد میکنم اگه چینی هاتون آنقدر با ارزش هستند که حتما میخواهید اونا رو ببرید(چون چینی درآمریکا به فراوانی یافت میشه اونهم از نوع بسیار مرغوب وارزان)میتونید اونها رو توی 2چمدان جا بدید وبرای آنکه سالم بمونند میتونید اونهارو با پلاستیک هایی که حباب دارن وضربه گیر هستند بپوشونید ودر لابلای لباسها ووسایل دیگه تون تو چمدونها قرار بدید .سفر شادی براتون آرزو میکنم
تشکر کنندگان: atriana ، behdadK ، laleht ، p00ya2001 ، Daneshjo ، ریحانا ، Memolk ، jupiterx ، samane1363 ، Alex 2014
(2015-07-01 ساعت 12:33)نیلان نوشته:  
(2015-07-01 ساعت 12:28)laleht نوشته:  
(2015-07-01 ساعت 11:39)نیلان نوشته:  سلام دوستان، آیا کسی می دونه TSA باید تهیه کنیم یا نه؟ (TSA Travel Safety Lock) اگه ممکنه به من بگید چه مدلیش رو باید بخریم
ممنون
من که از همین معمولی ها دارم
راستش اگه چمدون زیپی باشه که بود و نبودش فرقی نمیکنه یه کلیپ تو یو تیوب دیدم که چقدر راحت چمدون رو باز و بسته کردن با وجود بودن TSA
یه لحظه شک کردم
منظورت قفل چمدون رمز دار هست دیگه؟؟ یا من آف زدم و جواب بیریط دادم ؟؟

لاله جون جوابت مناسب بود، منظورم این قفل هایی هست که به چمدون میزنن، که فرودگاههای بین المللی کلیدش رو دارن (TSA). برای این هست که اگه تو فرودگاه بخوان چمدون رو باز کنن، پاره ش نکنن، راحت بازش کنن. این به این دلیل هست که توی قوانین شون اجازه ی پاره کردن چمدون رو دارن....دوستام گفتن از این قفلا بخر...حالا دیگه نمی دونم....تقریبا گرون هم هست...
سلام دوست عزیز احتمال اینکه چمدونی رو پاره کنن بسیار کم است مگه اینکه احتمال داشتن موادمخدر تو چمدون رو داشته باشن(توی فرودگاه هاشون سگهایی تربیت کردن که اگه مواد مخدر استشمام کنن به طرف اون میرن واگه چمدونی قفل باشه ممکنه اونو پاره کنن)ولی بیدلیل چمدونی رو پاره وحتی باز نمیکنن وقتی دستگاه هایی دارن که از طریق مانیتور همه اجزای داخل چمدون رو کامل می بینن چه نیازی دارن که اونو پاره کنن نگران نباشید وبا خیال راحت سفر کنید
تشکر کنندگان: A_A ، behdadK ، laleht ، p00ya2001 ، fati.d ، Daneshjo ، jupiterx ، samane1363 ، Alex 2014
سلام
البته ما که قبلا هم تو این تاپیک زیاد سر میزدیم ولی از امروز رسما سلام علیکم
بالاخره ما هم رسمی شدیم تو این تاپیک
شماره کیس: 2015AS4XXX
دریافت ویزا : همسر و پسرجان روز مصاحبه  ----  خودم 13 جولای
کلیرشدن خودم : کمتر از 100 روز
نکته ی کنکوری    سربازی : س پ ا ه
سلام ورجندی جان ثبت نام توسایت برای پرداخت 165 $ رو متوجه شدم اما تغییر آدرس رو متوجه نشدم . الان ما رسیدیم به عمه ریکا و جایی ساکن شدیم ایتن تغییر ادرس برای چیه ما الان موندگاریم اینجا دیگه ؟. متوجه نمیشم توضیح بیشتر میدید.
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، Daneshjo ، Alex 2014
از همه دوستانی که تازه به این صفحه اومدن و هنوز شهر و ایالت خاصی رو انتخاب نکردن، دعوت میکنم به تاپیک سیاتل هم سر بزنن و تا حد امکان کامل بخوننش

البته این رو به حساب یارکشی نزارید ،(خخخخ)
من به کسانی که این شرایط رو دارن توصیه میکنم حتما از صفحه اول تا آخر رو بخونن
بیکس و کاران در امریکا ، اگه آشنایی در هیچکجایی امریکا ندارید
بیکاران در امریکا ، اگه واسه تخصصی که الان دارید در امریکا جغرافیای خاصی سراغ ندارید یا نمیخواید تو شغل الانتون بمدونید یا تغیر شغل بدید
کم پولان ، اگه خیلی پولتون کمه و نمیتونید به محض رسیدن ماشین بخرید ( البته چند شهر دیگه هم واسه کم پولان بی ماشین مناسب هست )
برنامه نویسان ، خب اگه برنامه نویس هستید از ماکروسافت بهتر کجاست ؟؟؟
بی انتخابان ، اگه هنوز جایی رو انتخاب نکردید این شامل شما هم میشه
طبیعت دوستان ، آخرت طبیعت رو سیاتل داره اقیانوس ، دریاچه ، کوه جنگل ،
پول دارها ، اگه شما خیلی پولتون زیاده درباره سیاتل بیشتر بدونید چون اینجا خیلی راحت میشه پولتون رو خرج کنید و از مرفح بی درد بودن خلاص بشید

و در آخر جنوبیها ،،،،،، شما به اندازه کافی گرما ، شرجی ، گرد و خاک و بدبختی و البته نفت دیدین بیخیال تگزاس بشید

این پست کاملا تبلیغلتی بوده و جنبه خاصی دارد

http://www.mohajersara.com/Thread-%D8%B3...#pid630474
Case No:2015AS2000
Ds260:23may2014
Second update: 15 Aug 2014
Interview:Ankara 20 Oct 2014
کلیرشده در تاریخ 30/January 2015
seattle 13/07/2015
از پاسخ دادن به سوالات شما شدیدا کیف میکنیم

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
تشکر کنندگان: AliReza.Sh ، miyu ، sadaf44 ، behjat ، mrlzdh ، rz59 ، behdadK ، Mahboy ، h_researcher ، Daneshjo ، fati.d ، Aghaman ، ajab1 ، mehdi1989 ، nora-nora ، ریحانا ، Memolk ، jupiterx ، samane1363 ، Alex 2014
(2015-07-02 ساعت 19:34)Andisheh 1394 نوشته:  سلام ورجندی جان ثبت نام توسایت برای پرداخت 165 $ رو متوجه شدم اما تغییر آدرس رو متوجه نشدم . الان ما رسیدیم به عمه ریکا و جایی ساکن شدیم ایتن تغییر ادرس برای چیه ما الان موندگاریم اینجا دیگه ؟. متوجه نمیشم توضیح بیشتر میدید.

اگر ادرس بعد از ادرس دادن به فرودگاه تغییر کنه باید تغییر تو سایت الیس یا جاهای دیگه تغییر کنه
[color=#00BFFF][b]
کیس نمبر:2015as18/رویت قبولی:15aug/فرستادن فورم:3sep/کارنت شدن کیس:sep
تعداد افراد کیس:یک/نامه دوم:24 فوریه/مصاحبه:نیمه اول اپریل/ویزا:22 اپریل/ورود اول جون/اورنج کانتی
Tongue
تاریخ گرفتن سوشال یک هفته بعد از ورودBig Grin
گرین کارت 30 روز بعد از ورود
لیورپول نیویورک
تشکر کنندگان: Daneshjo ، samane1363 ، Alex 2014
(2015-07-02 ساعت 13:08)powermohsen نوشته:  به سایت سفارت انگلیس رفتم و این پیج رو مطالعه کردم https://www.gov.uk/check-uk-visa/y/iran/transit/yes
اما بازم نفهمیدم که اونایی که ویزای I551 (لاتاری) رو دارن باید ویزای ترانزیت انگلیس رو بگیرن یا نه - اونهایی که درک مطلبشون خوبه هم میتونند کمکم کنند که منظورش از One of the following must also apply: چیه
(البته باید تا آخر متن رو مطالعه کنن)
اگر یک استاپ در انگلیس(لندن) دارید نیازی به ویزای ترانزیت ندارید. ما پارسال با گلف ایر پرواز داشتیم تهران-بحرین-لندن- لس انجلس و هیچ مشکلی پیش نیومد، تا جاییکه من می دونم شما اگر بخاطر توقف ترانزیت در یک کشور یکبار پرواز عوض می کنید نیازی به ویزای ترانزیت ندارین دارید مگر اینکه در دو کشور اروپایی توقف داشته باشید
کیس نامبر: **2014AS42/محل مصاحبه: انکارا---> ابوظبی/ تعداد نفرات: 2/ کارنت : 9 ژانویه/ نامه دوم:17 ژانویه/مصاحبه:4W مارچ/ویزا یکضرب/ورود به امریکا:20 شهریور 93/ ساکن : لس آنجلس/دریافت گرین: 26 روز و سوشال:9 روز بعد از ورود
*** Seize the day ***
همسر من در بانکی در لس انجلس( منطقه انسینو) کار می کنه اگر کاری داشتین می تونه کمکتون کنه
تشکر کنندگان: behdadK ، ed2008 ، powermohsen ، Daneshjo ، nora-nora ، ریحانا ، jupiterx ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان