کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-07-03 ساعت 15:11)Daneshjo نوشته:  
(2015-07-03 ساعت 14:45)powermohsen نوشته:  
(2015-07-03 ساعت 07:46)ali3875 نوشته:  
(2015-07-02 ساعت 16:28)rz59 نوشته:  من هم بالاخره اومدم تو اين تاپيك بعد از ٧٠ روز انتظار، هرچند كه بايد خيلي زودتر از اينها ميرفتم مصاحبه اما دير فرستادن فرم ٢٦٠ همانا و ...
البته گهگاهي به اين تاپيك سر مي زدم و از مطالب مفيدش استفاده كردم، براي همتون در زندگي آيندتون در آمريكا آرزوي موفقيت دارم البته بعضي ها كه ديگه رفتن و مستقر شدن.
قيمت بليط ها رو چك ميكردم، خوب ميدونيد كه فصل مسافرت هست و قيمت ها بالا اما براي اوايل سپتامبر ارزونترين اتحاد هست با حدود ١٣٠٠ دلار( رفت و برگشت ) به سانفرانسيسكو، اگر دوستان پيشنهاد بهتري از اين دارن لطفا اطلاع بدن، خيلي ممنون.
پارسال دوستم كه ميخواست بره كبك يادمه تو همين فصل كه قيمت ها بالا بود از هواپيمايي آزال آذربايجان بليط با قيمت خيلي مناسب پيدا كرد اما من چك كردم فقط براي نيويورك پرواز داره.
دوست عزیز برای سانفرانسیسکو پرواز با یک استاپ امارات هم گزینه خوبیه و همچنین لوفت هانزا و ترکیش احتمالا کمتر از 1300 تا باشه ضمن اینکه هر ۳ این ایرلاین ها با یک استاپ هست

اگر 300-400 دلار صرفه جویی براتون مهم هست ، از تهران به استانبول واز استانبول به کالیفزنیا ، بلیط رو از cheapoair.com یا ایرلان های پیشنهادی (چیپو ایر ) بگیرید
(حدود 100 دلار تا ترکیه و700 دلار تا سانفرانسیسکو)
اقاي محسن اين قيمتايي كه فرمودين فقط رفت هست؟؟؟؟
سلام دانشجوی عزیز--- رفت و برگشت از استانبول به کالیفرنیا 700 دلار ---و رفت one way از تهران به استانبول 100 تا 150 دلار
Smileشماره کیس :2015AS 000047xx تاریخ رویت قبولی :1 می
: آنکارا تعداد افراد :4 ارسال فرمهای سری اول :20 June
درخواست 16sep -: unlock، تاریخ reopen : بیست و دوم sep
کارنت شدن : 11,march
انتقال توسط kcc از آنکارا به ابوظبی
اول می--نصفه-نیمه -َAP--آپدیت ها 5 می همگی-ارسال ایمیل 31می--
آپدیت 1و2 جون همگی -3 جون نفرAP خورده ها-- 6 jun نفر اصلی
10 AUg همگی-----15 AUg نفر منتظر.16و18همگی(روز تحویل پاسپورت به سفارت)اما ابوظبی همچنان ماه جون گیر کرده واپ نمی شه

تشکر کنندگان: p00ya2001 ، بابراس ، Daneshjo ، الناز٢ ، Alex 2014
سلام دوستان

1-حداکثر مبلغی که میشه تو اولین سفر به امریکا با خودمون بیاریم چقدره؟
مثلا یه خونواده سه نفره می تونن حدود 40 هزار دلار همراه داشته باشن؟ تو فرودگاه به مشکل بر نمی خورن؟

2- دفعه های بعد هم میشه پول وارد کنیم؟ یا همون دفعه اول اجازه میدن؟
کیس:***2016as1
رویت قبولی:۸ may
کنسولگری: آنکارا تغییر به ابوظبی
تعداد افراد: 3
 ارسال فرم:  31 may
کارنت شدن :12 آگوست-
نامه دوم:30 سپتامبر
مصاحبه:23 نوامبر
وضعیت:AP
آپدیت: 25 نوامبر(کل افراد) - 15دسامبر(نفراول)  - 16دسامبر(نفردوم)  - 8ژانویه(نفر اول) و 25ژانویه (کل افراد) - 6 آپریل(نفراول) و 7اپریل (نفردوم) و 21آپریل تبدیل به or (کل افراد) -  24اپریل (نامه کلیری)
از نفر دوم رزومه خواسته شد و از حالت or خارج شد.
15می (نفر دوم)   -20جولای   -21جولای و تبدیل به or (نفردوم)...29 جولای (ایمیل کلیری نفر دوم)
دریافت ویزا: 9 می (نفر اول و سوم)...

تشکر کنندگان: بابراس ، Daneshjo ، Memolk ، Alex 2014
سلام دوستان
متاسفانه اینقدر درگیر کارهای بدو ورود هستم که نمیتونم سفرنامه کامل بنویسم ولی جند نکته:
1- برای بانک ولز فارگو خیلی خوبه، بدون سوال و حواب و فقط با یک پاسپورت و ویزا کارها انجام شد و کلی هم احترام Big Grin
2- اگر بچه دارید و میخواین خونه بگیرید اکثر مجتمع هایی که سرشون به تنشون می ارزه بحث الزام اجاره آپرتمان دو خوابه برای شما رو جدی خواهند گرفت و مجبورید یا نگید بچه دارید یا سن بچه تون رو طوری بگید که نزدیک یکسال باشه تا بتونید یکسال خونه اجاره کنید
3- اینجا همه کارها از قبیل بیمه خانه (برای اجاره کردن لازمه)، وصل کردن برق خونه و ... اینترنتی و تلفنی انجام میشه و نیازی نیست هیچ جایی تشریف ببرید
4- تنها چیزی که لازمه با خودتون بیارید پوله و دیگر هیچ، همه چی پیدا میشه مناسب تر و بهتر از ایران Wink
اگر سوالی بود بپرسید در خدمتم
خوش باشید
3نفر -- آنكارا -- تکمیل فرم DS260 در ۱۳جون ۲۰۱۴ -- مصاحبه ژانویه -- 2یکضرب 1کلیرنس -- کلیر 99 روز -- ورود به هیوستون در 28 جون ۲۰۱۵ -- دریافت SSN بعد از 15 و G.C بعد از 50 روز Cool
سفرنامه اول آنکارا
(2015-07-03 ساعت 18:38)ajab1 نوشته:  دوستان میگم کسی لینکی برای دانلود کتاب آیین نامه رانندگی داره؟ ممنون میشم

کلا واسه هر ایالتی برای کتاب آیین نامه رانندگی برین به سایت :
www.dmv.org
وبعد ایالت مورد نظر رو مشخص کنین و revision سال 2015 اونو دانلود کنین

اما واسه شما داداش گلم بفرما اینم لینک دقیقی که میخوای :

http://www.dmv.org/washington-dc/driver-handbook.php
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: Mahboy ، Haghighat ، p00ya2001 ، rbrb-2015 ، Daneshjo ، h_researcher ، sarasara1 ، SomeOneX ، barfi1 ، behjat ، AliReza.Sh ، Alex 2014
(2015-07-02 ساعت 19:06)Aghaman نوشته:  سلام
البته ما که قبلا هم تو این تاپیک زیاد سر میزدیم ولی از امروز رسما سلام علیکم
بالاخره ما هم رسمی شدیم تو این تاپیک
مبارک باشه خوش اومدین ما که حسابی از اطلاعات مفید شما در این تاپیک استفاده کردیم
ایشالا تک تک بچه ها به زودی زود همگی رسما وارد این تاپیک بشن
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: بابراس ، Daneshjo ، Aghaman ، omid man ، p00ya2001 ، behjat ، ریحانا ، Alex 2014
(2015-07-04 ساعت 02:14)powermohsen نوشته:  
(2015-07-03 ساعت 07:46)ali3875 نوشته:  
(2015-07-02 ساعت 16:28)rz59 نوشته:  من هم بالاخره اومدم تو اين تاپيك بعد از ٧٠ روز انتظار، هرچند كه بايد خيلي زودتر از اينها ميرفتم مصاحبه اما دير فرستادن فرم ٢٦٠ همانا و ...
البته گهگاهي به اين تاپيك سر مي زدم و از مطالب مفيدش استفاده كردم، براي همتون در زندگي آيندتون در آمريكا آرزوي موفقيت دارم البته بعضي ها كه ديگه رفتن و مستقر شدن.
قيمت بليط ها رو چك ميكردم، خوب ميدونيد كه فصل مسافرت هست و قيمت ها بالا اما براي اوايل سپتامبر ارزونترين اتحاد هست با حدود ١٣٠٠ دلار( رفت و برگشت ) به سانفرانسيسكو، اگر دوستان پيشنهاد بهتري از اين دارن لطفا اطلاع بدن، خيلي ممنون.
پارسال دوستم كه ميخواست بره كبك يادمه تو همين فصل كه قيمت ها بالا بود از هواپيمايي آزال آذربايجان بليط با قيمت خيلي مناسب پيدا كرد اما من چك كردم فقط براي نيويورك پرواز داره.
دوست عزیز برای سانفرانسیسکو پرواز با یک استاپ امارات هم گزینه خوبیه و همچنین لوفت هانزا و ترکیش احتمالا کمتر از 1300 تا باشه ضمن اینکه هر ۳ این ایرلاین ها با یک استاپ هست

اگر 300-400 دلار صرفه جویی براتون مهم هست ، از تهران به استانبول واز استانبول به کالیفزنیا ، بلیط رو از cheapoair.com یا ایرلان های پیشنهادی (چیپو ایر ) بگیرید
سلام دانشجوی عزیز--- رفت و برگشت از استانبول به کالیفرنیا 700 دلار ---و رفت one way از تهران به استانبول 100 تا 150 دلار
ممنون آقا محسن من اين ايرلاين چيپو اير رو نميشناسم و نميدونم كيفيتش در چه حدي هست خودتون اطلاعي درباره اش دارين ؟
يا دوستان ديگه اگر اطلاعي دارن لطفا توضيح بدن
ممنون
شماره كيس: ***2015AS00002
تاريخ رويت قبولي: 15سپتامبر
تعداد افراد كيس: ۲ نفر
سفارت: آنكارا تغییر به ایروان
تاريخ تكميل فرم: 10 نوامبر
دريافت نامه دوم: 24 مارچ
تاريخ مصاحبه: ۴ مي
دريافت ويزا : ۶ مي
همسرم :AP

آپديت ها: ...19 مي، همسرم، 2جون همسرم، 4 جون خودم.... به ميمنت و مباركي
همسر م 9 جون كلير شد.24 جون Issue شد، 25 جون ويزارو دريافت كرديم.

اگر ميخوام خوشبخت باشم،زندگي رو به يه هدف گره ميزنم، نه به آدما و اشياء....Shy
تشکر کنندگان: ali3875 ، p00ya2001 ، Alex 2014
(2015-07-04 ساعت 12:35)Daneshjo نوشته:  
(2015-07-04 ساعت 02:14)powermohsen نوشته:  
(2015-07-03 ساعت 07:46)ali3875 نوشته:  دوست عزیز برای سانفرانسیسکو پرواز با یک استاپ امارات هم گزینه خوبیه و همچنین لوفت هانزا و ترکیش احتمالا کمتر از 1300 تا باشه ضمن اینکه هر ۳ این ایرلاین ها با یک استاپ هست

ممنون آقا محسن من اين ايرلاين چيپو اير رو نميشناسم و نميدونم كيفيتش در چه حدي هست خودتون اطلاعي درباره اش دارين ؟
يا دوستان ديگه اگر اطلاعي دارن لطفا توضيح بدن
ممنون

دوست عزیز چیپو ایر ایرلاین نیست
وب سایتی هست که قیمت بلیطهای ایرلاین های مختلف را نشان میدهد و این قابلیت را دارد که ازش بلیط با کارت اعتباری خریداری کنید
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

تشکر کنندگان: laleht ، miyu ، Daneshjo ، Memolk ، Alex 2014
(2014-10-11 ساعت 09:36)behdadK نوشته:  هیچ فرقی بین سفر اول و سفر دهم از نظر قانونی وجود نداره.
شما با گرین کارت حداقل ۶ ماه در سال باید در خاک آمریکا باشید. به قول سیمون گرین کارت یک سوپر ویزای مسافرتی آمریکا نیست. اقامت دائمه و شما باید ثابت کنید که اقامت دائم دارید و بیش از ۶ ماه خارج از خاک آمریکا بودن دقیقا برعکسش رو ثابت میکنه.
از ۶ ماه تا 364 روز خارج از خاک آمریکا اگر باشید آفیسر گمرک بنا به صلاحدید خودش حق داره از شما بازخواست کنه. ممکنه از شما بپرسه که چرا بیش از ۶ ماه خارج از خاک آمریکا بودید و شما می بایست بهش منطقی جواب بدهید. باز هم به صلاحدید خودش میتونه از جواب شما قانع بشه و یا کنار ویزاتون یک مهر بزنه Advised و در هر حال بهتون اخطار لسانی میده که تکرار نشه. اگر هم جواب شما خیلی پرت و یا آفیسر خیلی گیر بود میتونه پاسپورت و ویزای شما رو ضبط کنه و شما باید برای پس گرفتن ویزا و پاسپورت به دادگاه تشریف ببرید که اولین بار معمولا طرف مهاجر رو میگیرند.
البته خیلی طبیعیه که آفیسر سخت گیری زیادی در مورد شخصی که تازه مهاجرت کرده و هنوز درگیر کارهای مهاجرتش هست انجام نده و حتی از اون توضیح نخواد یا اگر توضیح خواست مهر Advised نزنه. معمولا آفیسر تنها یک مورد آخر رو نمیبینه و به سابقه هم نگاه میکنه. بدیهیه که اگر شما ۲-۳ بار آمریکا سفر بکنید و هر بار یکی دو ماه بمونید و یکسال ایران باشید بار سوم پاسپورت و ویزای شما ضبط خواهد شد.

یادتون باشه کنتور ۵ سال اقامت در آمریکا جهت سیتیزن شیپی در صورتی که حتی یکروز بیشتر از ۶ ماه خارج از آمریکا باشید ریست میشه و دوباره از نو بایستی شروع کنید. سعی کنید این اقامت بیش از ۶ ماه در هر سال و فاصله کمتر از ۶ ماه بین سفرهای آمریکا رو رعایت کنید تا سریعتر سیتیزن بشید. بعد از سیتیزن شدن هر جور بخواهید میتونید به آمریکا رفت و آمد کنید. در صورتی که نیاز به فرصت بیش از ۶ ماه هم دارید حتما از پاس سفید استفاده کنید و درخواست بدید.
مزیت استفاده از پاس سفید (Re entry Permit) علاوه بر امکان عدم حضور در آمریکا به مدت حداکثر ۲ سال این هست که ۱ سال از مجموع ۵ سال اقامتتون در آمریکا رو پوشش میده و وقتی دوباره به آمریکا مراجعه کردید با ۴ سال اقامت در آمریکا میتونید جهت سیتیزن شیپی اقدام کنید.

اگر یک سال از تحصیل باقی مونده باشه میشه دو ترم رو برگشت و درس رو تمام کرد.
با توجه به اینکه سال دوم ارشد فقط پایان نامه هست و میشه کمتر از شش ماه ایران بود؟
تشکر کنندگان: sarasara1 ، Daneshjo ، sh_mm10 ، Alex 2014
سلام دوستان به لطف خدا منم اومدم این ور ! سوالام برای بعد از مطالعه خلاصه ای که دوست عزیز اقا محسن زحمت کشیدن. خوش باشین
شماره کیس2015 43xx تعداد 4 نفر مصاحبه 14 اپریل ابوظبی اپدیت ها 14,15,19,21,اپریل
19 می,
23 جون,
1جولای
ایمیل کلیرنس 4 جولای بعد از ایمیل پیگیری خودم
دریافت ویزا 13 جولای
اعلام کلیرنس در سایت ابوظبی انجام نشد !! و ظاهرا خیال نداره انجام بشه
ورود به امریکا : ۱۹ اگوست
ثبت نام سایت و واریز 165 دلار 20 آگوست
دریافت سوشال 3 هفته و 4 روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت یکماه و 3 روز بعد از ورود
خداوندا راضیم به انچه تو خواسته ای و به ان رضا داری. تسلیم!!Smile
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، laleht ، barfi1 ، behjat ، الناز٢ ، Daneshjo
سلام
بچه ها این مرحله اخری تو سایت الیس که reopen نوشته بعد از رسیدن گرین کارت تا کی غیر فعال میمونه چون الان سه روز بیشتره گرین من اومده و هنوز تو حالت close هست سایت یا میمونه تا اخر
[color=#00BFFF][b]
کیس نمبر:2015as18/رویت قبولی:15aug/فرستادن فورم:3sep/کارنت شدن کیس:sep
تعداد افراد کیس:یک/نامه دوم:24 فوریه/مصاحبه:نیمه اول اپریل/ویزا:22 اپریل/ورود اول جون/اورنج کانتی
Tongue
تاریخ گرفتن سوشال یک هفته بعد از ورودBig Grin
گرین کارت 30 روز بعد از ورود
لیورپول نیویورک
تشکر کنندگان: Daneshjo ، Alex 2014
تنها راه واسه اینکه بفهمم چمدونم چند کیلو هست اینه که بریم رو وزنه با چمدون بعد وزن خودمون رو کم کنیم وزن چمدون بدست میاد که همیشه با عددی که ترازوی فرودگاه نشون میده فرق داره
کسی راه مناسبی داره پیشنهاد بده ؟Tongue

شدیدا درگیر این وزن چمدون هستم که نباید از ۲۳ بیشتر باشه Big Grin
کاش یه آشنا هندونه فروش داشتیم این باسکولش رو چند ساعتی قرض میدادWink Big Grin
تشکر کنندگان: Aghaman ، Daneshjo ، sh_mm10 ، jupiterx ، Alex 2014
سلام من قبل از اینکه بیام آمریکا توسط دوستم که مقیم آمریکا بود سعی کردم ۱۶۵ دلار برای صدور گرین کارت را پرداخت کنم ولی نشد. توی فرودگاه هم پولی از من نگرفتن. این پول را کجا باید پرداخت کنم تا گرین کارت من صادر بشه، لطفا سریع منو راهنمایی کنید.
تشکر کنندگان: Daneshjo ، ریحانا ، Alex 2014
(2015-07-04 ساعت 22:01)tayebehgolestani نوشته:  سلام من قبل از اینکه بیام آمریکا توسط دوستم که مقیم آمریکا بود سعی کردم ۱۶۵ دلار برای صدور گرین کارت را پرداخت کنم ولی نشد. توی فرودگاه هم پولی از من نگرفتن. این پول را کجا باید پرداخت کنم تا گرین کارت من صادر بشه، لطفا سریع منو راهنمایی کنید.

این پرداخت از طریق سایت انجام میشه.شما میتونید راهنمای سایت رو از امضای مدیر reza 2015پیدا کنید یا تو همین سایت صفحه نحوه پرداخت 165 دلار پیدا کنید
[color=#00BFFF][b]
کیس نمبر:2015as18/رویت قبولی:15aug/فرستادن فورم:3sep/کارنت شدن کیس:sep
تعداد افراد کیس:یک/نامه دوم:24 فوریه/مصاحبه:نیمه اول اپریل/ویزا:22 اپریل/ورود اول جون/اورنج کانتی
Tongue
تاریخ گرفتن سوشال یک هفته بعد از ورودBig Grin
گرین کارت 30 روز بعد از ورود
لیورپول نیویورک
تشکر کنندگان: laleht ، الناز٢ ، Daneshjo ، Alex 2014
ترازوی قلاب دار بسته به دیجیتال یا آنالوگ بودن و قیمت و ساخت چه کشوری از 10 تومن هست تا 100 تومن. با 15 تومن یک دیجیتال معقولش رو میتونید بخرید. سعی کنید اگر قصد 23 کیلو وزن کردن دارید ترازوی با حداکثر توان بیش از 30 کیلو نخرید که دقتش کمتر میشه.
کافیه به جایی مثل بارفیکس آویزونش کنید و چمدونتون رو به قلابش بندازید.
دقت دیجیتال ها هم معمولا 20 گرم هست البته شما روی 100 گرم حساب کنید و اطمینان نداشته باشید که ترازوی فرودگاه دقیق باشه
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: الناز٢ ، laleht ، h_researcher ، Aghaman ، ed2008 ، miyu ، AliReza.Sh ، Daneshjo ، ریحانا ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-07-04 ساعت 22:22)behdadK نوشته:  ترازوی قلاب دار بسته به دیجیتال یا آنالوگ بودن و قیمت و ساخت چه کشوری از ۱۰ تومن هست تا 100 تومن. با 15 تومن یک دیجیتال معقولش رو میتونید بخرید. سعی کنید اگر قصد 23 کیلو وزن کردن دارید ترازوی با حداکثر توان بیش از 30 کیلو نخرید که دقتش کمتر میشه.
کافیه به جایی مثل بارفیکس آویزونش کنید و چمدونتون رو به قلابش بندازید.
دقت دیجیتال ها هم معمولا 20 گرم هست البته شما روی 100 گرم حساب کنید و اطمینان نداشته باشید که ترازوی فرودگاه دقیق باشه
مرسی بهداد جان
راستش بابام یه قلابدار آنالوگ داشت منم به حداکثر توانش دقت نکردم و خلاصه با اولین توزین فنرش در رفت و شکست Big Grin Tongue
حالا اینی که شما گفتین میرم یه دیجیتالیشو بخرم که هم کارم راه بیفته هم بعد بدم بابام Wink
بازم مثل همیشه ممنون
البته شوهر جان هم همش غر میزنه میگه اگه اینقدر جهیزیه با خودت بر نداری دیگه استرس وزن بار هم نداری که خوب اینم خودش یه حرفیه ولی خوب عادت اکثر ما خانما Big Grin Big Grin
تشکر کنندگان: behdadK ، الناز٢ ، Aghaman ، behjat ، r.bazargan ، ed2008 ، AliReza.Sh ، Daneshjo ، ریحانا ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان