کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-07-02 ساعت 11:51)ajab1 نوشته:  آقا من میگم چمدان و خرید و این ها اصلا مهم نیست به خدا، بیایید یه فکر کنیم برای کار کردن در اونجا و در اون مورد مشورت بدین، الان یکی مثل من که حتی اونجا میخواد دانشگاه شروع کنه باید کاری هم کنارش داشته باشه، به نظر من بیایید در مورد موضوع کار اگر تجربه دارید بگید، نحوه ی پیدا کردن و این موضوع ها

شما اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه را دارید لطفا برای زمان اومدنشون برنامه ریزی کنید تا بتونین زودتر دانشگاه برید. اینجا برای اینکه شهریه کمتر بدید باید resident (یعنی حداقل یکسال از ورودتون به اون ایالت گذشته باشه)محسوب شین و برای هر دانشگاهی متفاوت است مثلا california state university ها جلسه تعیین residency شون 20 سپتامبر است . یعنی شما اگر25 سپتامبر وارد این ایالت بشین برای پرداخت شهریه کمتر باید یک ترم صبر کنید. پس بررسی کنید دانشگاهی که می خواین برین چه جوری عمل می کنه تا بهتر بتونین برنامه سفرتون را بریزید
کیس نامبر: **2014AS42/محل مصاحبه: انکارا---> ابوظبی/ تعداد نفرات: 2/ کارنت : 9 ژانویه/ نامه دوم:17 ژانویه/مصاحبه:4W مارچ/ویزا یکضرب/ورود به امریکا:20 شهریور 93/ ساکن : لس آنجلس/دریافت گرین: 26 روز و سوشال:9 روز بعد از ورود
*** Seize the day ***
همسر من در بانکی در لس انجلس( منطقه انسینو) کار می کنه اگر کاری داشتین می تونه کمکتون کنه
تشکر کنندگان: sarasara1 ، behdadK ، ed2008 ، Daneshjo ، nora-nora ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-07-02 ساعت 16:28)rz59 نوشته:  من هم بالاخره اومدم تو اين تاپيك بعد از ٧٠ روز انتظار، هرچند كه بايد خيلي زودتر از اينها ميرفتم مصاحبه اما دير فرستادن فرم ٢٦٠ همانا و ...
البته گهگاهي به اين تاپيك سر مي زدم و از مطالب مفيدش استفاده كردم، براي همتون در زندگي آيندتون در آمريكا آرزوي موفقيت دارم البته بعضي ها كه ديگه رفتن و مستقر شدن.
قيمت بليط ها رو چك ميكردم، خوب ميدونيد كه فصل مسافرت هست و قيمت ها بالا اما براي اوايل سپتامبر ارزونترين اتحاد هست با حدود ١٣٠٠ دلار( رفت و برگشت ) به سانفرانسيسكو، اگر دوستان پيشنهاد بهتري از اين دارن لطفا اطلاع بدن، خيلي ممنون.
پارسال دوستم كه ميخواست بره كبك يادمه تو همين فصل كه قيمت ها بالا بود از هواپيمايي آزال آذربايجان بليط با قيمت خيلي مناسب پيدا كرد اما من چك كردم فقط براي نيويورك پرواز داره.
دوست عزیز برای سانفرانسیسکو پرواز با یک استاپ امارات هم گزینه خوبیه و همچنین لوفت هانزا و ترکیش احتمالا کمتر از 1300 تا باشه ضمن اینکه هر 3 این ایرلاین ها با یک استاپ هست
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

تشکر کنندگان: rz59 ، ed2008 ، Daneshjo ، nora-nora ، p00ya2001 ، Memolk ، Alex 2014
دوستان استودیویی در لس انجلس منطقه انسینو- ولی اجاره کردم دنبال هم خونم - من یک پسره 30 ساله هستم . لطفا پیام بدهید.
راهی که خدا برای تو در نظر گرفته است را باید بپیمایی !! حق انتخابی نیست!
تشکر کنندگان: Daneshjo ، Alex 2014
(2015-07-02 ساعت 14:53)AliReza.Sh نوشته:  بنده با امیدواری مثال زدنی (شما بدونید که در صورت lim گرفتن به سمت کاذب میل میکند) در حال سرچ کردن و خوندن در مورد شغل آینده در کشور مقصد بودم ... حالا بماند که این کنجکاوی و جستجو در من ریشه تاریخی داره و سرچشمه بسیاری از قیاس های وضعیت کنونی من با آینده ای که لاقل در ذهن پروروندم هست ولی:
یه سایتی پیدا کردم که به نظرم اومد در نوع خودش خیلی کامل هست و نمودارهایی داره که خیلی کارآمد هستن. اتفاقاً یکی از مزایاش همین نمودارای حرفه ای در کنار ساده بودن شون هست.
مثلاً نمودارهایی داره در مورد مهارت هایی که شما به عنوان فلان مهندس نیاز دارید و فرصت های شغلی پیش رو ... یا درصد جنسیتی تخصیصی این شغل. یا بهترین شهرها از لحاظ فرصت های شغلی برای فلان تخصص. یا متوسط درآمد سالانه اون تخصص در کمپانی های بنام و بزرگ. و و و ...
پرحرفی کردم. لینک سایت اینه:
http://www.payscale.com
امیدوارم به دردتون بخوره.
این پست رو از این نظر در این تاپیک گذاشتم که شاید بعضی از دوستان بخوان مهارت هاشون رو قبل رفتن کامل کنن و ...
شاد باشید.
كارتون عاليه عليرضا خان
شماره كيس: ***2015AS00002
تاريخ رويت قبولي: 15سپتامبر
تعداد افراد كيس: ۲ نفر
سفارت: آنكارا تغییر به ایروان
تاريخ تكميل فرم: 10 نوامبر
دريافت نامه دوم: 24 مارچ
تاريخ مصاحبه: ۴ مي
دريافت ويزا : ۶ مي
همسرم :AP

آپديت ها: ...19 مي، همسرم، 2جون همسرم، 4 جون خودم.... به ميمنت و مباركي
همسر م 9 جون كلير شد.24 جون Issue شد، 25 جون ويزارو دريافت كرديم.

اگر ميخوام خوشبخت باشم،زندگي رو به يه هدف گره ميزنم، نه به آدما و اشياء....Shy
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، AliReza.Sh ، ریحانا ، Alex 2014
(2015-07-03 ساعت 07:46)ali3875 نوشته:  
(2015-07-02 ساعت 16:28)rz59 نوشته:  من هم بالاخره اومدم تو اين تاپيك بعد از ٧٠ روز انتظار، هرچند كه بايد خيلي زودتر از اينها ميرفتم مصاحبه اما دير فرستادن فرم ٢٦٠ همانا و ...
البته گهگاهي به اين تاپيك سر مي زدم و از مطالب مفيدش استفاده كردم، براي همتون در زندگي آيندتون در آمريكا آرزوي موفقيت دارم البته بعضي ها كه ديگه رفتن و مستقر شدن.
قيمت بليط ها رو چك ميكردم، خوب ميدونيد كه فصل مسافرت هست و قيمت ها بالا اما براي اوايل سپتامبر ارزونترين اتحاد هست با حدود ١٣٠٠ دلار( رفت و برگشت ) به سانفرانسيسكو، اگر دوستان پيشنهاد بهتري از اين دارن لطفا اطلاع بدن، خيلي ممنون.
پارسال دوستم كه ميخواست بره كبك يادمه تو همين فصل كه قيمت ها بالا بود از هواپيمايي آزال آذربايجان بليط با قيمت خيلي مناسب پيدا كرد اما من چك كردم فقط براي نيويورك پرواز داره.
دوست عزیز برای سانفرانسیسکو پرواز با یک استاپ امارات هم گزینه خوبیه و همچنین لوفت هانزا و ترکیش احتمالا کمتر از 1300 تا باشه ضمن اینکه هر ۳ این ایرلاین ها با یک استاپ هست

اگر 300-400 دلار صرفه جویی براتون مهم هست ، از تهران به استانبول واز استانبول به کالیفزنیا ، بلیط رو از cheapoair.com یا ایرلان های پیشنهادی (چیپو ایر ) بگیرید
(حدود 100 دلار تا ترکیه و700 دلار تا سانفرانسیسکو)
Smileشماره کیس :2015AS 000047xx تاریخ رویت قبولی :1 می
: آنکارا تعداد افراد :4 ارسال فرمهای سری اول :20 June
درخواست 16sep -: unlock، تاریخ reopen : بیست و دوم sep
کارنت شدن : 11,march
انتقال توسط kcc از آنکارا به ابوظبی
اول می--نصفه-نیمه -َAP--آپدیت ها 5 می همگی-ارسال ایمیل 31می--
آپدیت 1و2 جون همگی -3 جون نفرAP خورده ها-- 6 jun نفر اصلی
10 AUg همگی-----15 AUg نفر منتظر.16و18همگی(روز تحویل پاسپورت به سفارت)اما ابوظبی همچنان ماه جون گیر کرده واپ نمی شه

تشکر کنندگان: Daneshjo ، behdadK ، rz59 ، ed2008 ، laleht ، Alex 2014
دوستان در اولین ورود به فرودگاه امریکا زمانی که کارهای مهاجرتی انجام میشه چه سوالاتی معمولا پرسیده میشه؟
تشکر کنندگان: Daneshjo ، ed2008 ، p00ya2001 ، Alex 2014
(2015-07-03 ساعت 14:45)powermohsen نوشته:  
دوست عزیز برای سانفرانسیسکو پرواز با یک استاپ امارات هم گزینه خوبیه و همچنین لوفت هانزا و ترکیش احتمالا کمتر از 1300 تا باشه ضمن اینکه هر ۳ این ایرلاین ها با یک استاپ هست

اگر 300-400 دلار صرفه جویی براتون مهم هست ، از تهران به استانبول واز استانبول به کالیفزنیا ، بلیط رو از cheapoair.com یا ایرلان های پیشنهادی (چیپو ایر ) بگیرید
اقاي محسن اين قيمتايي كه فرمودين فقط رفت هست؟؟؟؟
شماره كيس: ***2015AS00002
تاريخ رويت قبولي: 15سپتامبر
تعداد افراد كيس: ۲ نفر
سفارت: آنكارا تغییر به ایروان
تاريخ تكميل فرم: 10 نوامبر
دريافت نامه دوم: 24 مارچ
تاريخ مصاحبه: ۴ مي
دريافت ويزا : ۶ مي
همسرم :AP

آپديت ها: ...19 مي، همسرم، 2جون همسرم، 4 جون خودم.... به ميمنت و مباركي
همسر م 9 جون كلير شد.24 جون Issue شد، 25 جون ويزارو دريافت كرديم.

اگر ميخوام خوشبخت باشم،زندگي رو به يه هدف گره ميزنم، نه به آدما و اشياء....Shy
تشکر کنندگان: Alex 2014
(2015-07-03 ساعت 14:55)طاها99 نوشته:  دوستان در اولین ورود به فرودگاه آمریکا زمانی که کارهای مهاجرتی انجام میشه چه سوالاتی معمولا پرسیده میشه؟

میپرسن که پیش چه کسی میرین؟چکارتونمیشه؟ادرس دقیقتون؟و در مورد کارتون ؟و اینکه به کدوم کشورها رفتین؟
[color=#00BFFF][b]
کیس نمبر:2015as18/رویت قبولی:15aug/فرستادن فورم:3sep/کارنت شدن کیس:sep
تعداد افراد کیس:یک/نامه دوم:24 فوریه/مصاحبه:نیمه اول اپریل/ویزا:22 اپریل/ورود اول جون/اورنج کانتی
Tongue
تاریخ گرفتن سوشال یک هفته بعد از ورودBig Grin
گرین کارت 30 روز بعد از ورود
لیورپول نیویورک
تشکر کنندگان: ed2008 ، p00ya2001 ، laleht ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-07-03 ساعت 14:55)طاها99 نوشته:  دوستان در اولین ورود به فرودگاه آمریکا زمانی که کارهای مهاجرتی انجام میشه چه سوالاتی معمولا پرسیده میشه؟

سوال خاصي نمي پرسند
از ما كه فقط پرسيد چقدر دلار با خودتون اوردين و توي برگه اي نوشت و ما هم امضا كرديم
بيشتر دريافت مدارك سفارت و ثبت و مهر و امضا و ... از اين جور چيزها
من از شيكاگو وارد شدم و كلا نيم ساعت هم طول نكشيد هرچند كه پرواز بعدي من ٤ ساعت ديگه بود.
تشکر کنندگان: ed2008 ، p00ya2001 ، laleht ، Daneshjo ، samane1363 ، Alex 2014
(2015-07-03 ساعت 15:11)Daneshjo نوشته:  
(2015-07-03 ساعت 14:45)powermohsen نوشته:  

اقاي محسن اين قيمتايي كه فرمودين فقط رفت هست؟؟؟؟
من هم فكر ميكنم منظورشون فقط رفت هست ، اما اگر رفت و برگشت هست كدوم پرواز؟
شماره کیس : ---1 ارسال فرم ٢٦٠ : سپتامبر، تعداد افراد كيس : ١ نفر، تاريخ مصاحبه : ٢٢ آوريل 2015 ، محل مصاحبه : آنكارا ⬅️ ابوظبي
آپديتها : ٢٢، ٢٣، ٢٤ آوريل - ٢٣ ژوئن - 1 جولای
اعلام کلیر در سایت سفارت 2 جولای 2015
دريافت ويزا : ٩ جولاي 2015
مقصد : كاليفرنيا
اولین ورود به آمریکا : 18 سپتامبر 2015
تشکر کنندگان: ed2008 ، p00ya2001 ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-07-02 ساعت 02:10)powermohsen نوشته:  
(2014-10-10 ساعت 22:27)elchin_f نوشته:  سلام به دوستان عزیز

فکر کنم من و سحر اولین نفراتی باشیم که میریم آمریکا و اولین ورودی های لاتاری ۲۰۱۵ هستیم البته از مهاجر سرایی ها Tongue ایشالا تا 20 نوامبر پرواز میکنیم.

من یواش یواش کارهایی که داریم من و سحر انجام میدیم که بریم رو برای همه مینویسم که تمام دوستان بتونن راحت کارهاشون رو اکی کنن. ما قرار هست یک اقامت ۴.۵ ماهه داشته باشیم و برمیگردیم پس برنامه ریزی ما برای ۴.۵ ماهه تا زمان برگشت.

۱. گرفتن بلیط :
دوستان عزیز من با چند آژانس هواپیمایی تماس گرفتم و قیمت ها تقریبا نجومی بود از ۴/500/000 تومان شروع می شد الی مشاالله پـــــــــــس تصمیم گرفتیم خودمون اقدام کنیم برای گرفتن بلیط .
در تحقیقاتی که انجام دادم خرید بلیط آنلاین حداقل 300/000 تومان صرفه جویی هست ( حداقل گفتم ممکنه تا ۱/000/000 تومان هم باشه بسته به خطوط هواپیمایی انتخابی شما)
ما قرار شده بلیط رو از خطوط هوایی Lufthansa بگیریم. از تهران به سانفرانسیسکو 42/000/000 تومان که پرداخت با ویزا کارت و توسط یکی از دوستان من انجام بشه.

بچه ها ببخشید برای تاخیری که در نوشتن و ویرایش داشتم من و سحر باهم بلیط ها رو گرفتیم با خطوط هوایی Lufthansa ولی با یک قیمت باورنکردنی ما رفت و برگشت رو نفری 660$ گرفتیم یعنی به قیمت 22/000/000 ریال نفری Big Grin در ادامه تحقیقات که انجام دادم دیدم به دلیل تحریم ایران خطوط هوایی Lufthansa تعداد بلیط کمتری به ایران تخصیص میده و به این دلیل مبالغ بالاتر میشه و کشوری مثل ترکیه با داشتن سهم بیشتر مبالغ با قیمت پایین تری فروخته میشه به همین دلیل من ترجیح دادم پروازم از ترکیه باشه و تقریبا با یک دنیا اختلاف . پس پرواز ما به این صورت برنامه ریزی شد ( تهران به استانبول با پرواز ماهان رفت و برگشت ۹/140/000 ریال و استانبول به سانفرانسیسکو با Lufthansa با قیمت 660$ که به صورت آنلاین از سایت Lufthansa گرفتیم. ) هورااا البته من یک پرواز داخلی هم در آمریکا دارم که اونم از Lufthansa خریدم که با United انجام میشه و 281$ به دلایل خاصی ورود اولم رو از سانفرانسیسکو گرفتم و از لس آنجلس نگرفتم یکی اینکه با سحر جان همسفر باشیم چون اول ورود میره سن خوزه و بعد به هم ملحق میشیم Tongue و دلیل دیگه ......

برای خرید تمام خطوط رو چک کنید من برای 25 نوامبر بهترین بلیط رو گرفتم ولی همه خطوط رو چک کنیدشایدبتونیددربازه تاریخی که میخواید بهترین قیمت رو تو خطوط هواپیمایی مختلف پیدا کنید.

۲. ثبت نام در USCIS
برای راحتی ما تازه وارد ها یک لینک HELP گذاشتن که من براتون میذارم که خیلی راحت بتونین اکانت خودتون رو ایجاد کنید و 165$ رو پرداخت کنید.
http://www.uscis.gov/sites/default/files...-guide.pdf

۳. برنامه ریزی برای جمع آوری وسایل مورد نیاز
برای شروع یک زندگی جدید باید یک برنامه ریزی دقیق داشته باشیم تا بتونیم آدمهای خیلی موفقی باشیم پس بهتره همه چیز حساب شده باشه . باید بدونیم که میخوایم بریم اونجا چیکار میخوایم بکنیم درس بخونیم ؟ کار کنیم ؟ هر دو رو باهم انجام بدیم؟

اولین کار اینه که از خط هواپیمایی بپرسید که میتونید بار ببرید و نسبت به اون برنامه ریزی کنید.

سلام ودرود بر شما
وقتی میخواستم بلیط تهران به استانبول رو با دبیت کارت یکی از دوستان بگیرم
به سایت اطلس ایر لاین رفتم وپیام داد این کار امکان ندارد، چون باید کارت متعلق به یکی از مسافران باشد وموقع (چک این)ارایه شود در نهایت همان پرواز رو از cheapoair گرفتم
۱- آیا مشکلی بابت اینکه ، کارت وصاحب کارت ،همراه مسافران نیست پیش نمی آید
۲- بلیط استانبول به لوس آنج لس رو همچنین از چیپو ایر گرفتم به قیمت هر نفر 710 دلار که اولین کانکشن در لند ن داره آیا نیاز به ویزای ترانزیت هست برای لندن و با توجه به تعطیلی سفارت UKدر ایران جه باید کرد
با توجه به اینکه شما هم از مسیر مشابهی استفاده کردید از شما ممنون میشم توضیح بدید. شاد وسربلندWink
۱- نه مشکلی نداره
۲-برای انگلیس مشکل فک نکنم داشته باشه از دفتر قطر ایرلاین می تونین بپرسین چون معمولا قطر از این مسیر پیشنهاد میده
برای محدوده شنگن تا جایی که می دونم اگه یه استاپ داشته باشین ویزای ترانزیت نمی خواد
2015AS3XXX* آنکارا ->ABU DHABI*دو نفر
ارسال فرمها: 2 Sep*کارنت شدن: 8 Nov*نامه دوم: 24 Feb*مصاحبه:26 Apr
نتیجه مصاحبه: AP
مقصد: LA
خدایا اینکه میگی از رگ گردن به من نزدیکتری در حد درک من نیست [size=medium]لطفاً بغلم کن
تشکر کنندگان: powermohsen ، Daneshjo ، Alex 2014
دوستان میگم کسی لینکی برای دانلود کتاب آیین نامه رانندگی داره؟ ممنون میشم
کیس 2015: 4XXX،سفارت:آنکارا ->ابوظبی،تعداد: 1 Cool،کارنت: 9 ژانویه ،مصاحبه: مارچ ،دریافت ویزا: یکضرب گرفتم/لطف خدا
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
مثل کبریت کشیدن در باد / زندگی دشوار است / من خلاف جهت آب شنا کردن را / مثل یک معجزه باور دارم / آخرین دانه ی کبریتم را / می کشم در باد / هر چه باداباد
تشکر کنندگان: Daneshjo ، Alex 2014
(2015-07-03 ساعت 18:38)ajab1 نوشته:  دوستان میگم کسی لینکی برای دانلود کتاب آیین نامه رانندگی داره؟ ممنون میشم
ajab جان اگر مقصد کالیفرنیاست :
www.dmv.ca.gov/portal/dmv/detail/pubs/pubs

و تست به فارسی:
http://www.dmvtestinfarsi.com/
کیس نامبر:2015AS78xx>ارسال فرم اول: 29 MAY>تعداد افراد منظور در کیس:3 نفر>سفارت:انکارا ------- بازمانده لاتاری 2015

تشکر کنندگان: h_researcher ، nora-nora ، p00ya2001 ، Daneshjo ، sarasara1 ، sh_mm10 ، samane1363 ، Alex 2014
سلام بچه ها. بالاخره من هم به این تاپیک اومدم هورررااا
من یک سوال دارم آیا شرکتهای هواپیمایی ایرانی برنامه پرواز به آمریکا را دارند یا نه؟ ممنون
شماره کیس:***2015AS5>تاریخ رویت قبولی:1 May >تاریخ تکمیل فرم:september11 کنسولگری:آنکارا >ابوظبی تعداد افراد منظور در کیس :1نفر >کارنت شدن کیس April13:> مصاحبه JUNدریافت ویزا:یکضربBig Grin خدایا شکرت.
تشکر کنندگان: farrokh33 ، miyu ، behjat ، h_researcher ، reza.aa ، p00ya2001 ، Mahboy ، Daneshjo ، ریحانا ، Alex 2014
(2015-07-03 ساعت 20:11)mehdi1989 نوشته:  سلام بچه ها. بالاخره من هم به این تاپیک اومدم هورررااا
من یک سوال دارم آیا شرکتهای هواپیمایی ایرانی برنامه پرواز به آمریکا را دارند یا نه؟ ممنون

سلام دوست عزیز .اگه منظورتون سفر مستقیم است مثل امارات که از دبی مستقیما به آمریکا پرواز دارد خیر .ولی اگه پروازتون از تهران به اروپا واز اروپا به آمریکاست بله .چون ایر لاینی مثل ماهان تا اروپا پرواز دارد ولی به آمریکا خیروشما باید با یک ایرلاین دیگه ای به سفرتون ادامه بدید. بهتره شما پروازی رو انتخاب کنید که 2سفرتون از یک ایرلاین باشه مثلا با لوفتهانزا از تهران به فرانکفورت واز فرانکفورت به آمریکا .در ضمن توصیه میکنم پروازتون با یک استاپ باشه .سفر شادوخاطره انگیزی رو براتون آرزو میکنم
تشکر کنندگان: mehdi1989 ، nora-nora ، reza.aa ، p00ya2001 ، laleht ، Daneshjo ، الناز٢ ، jupiterx ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان