کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2016-03-03 ساعت 21:42)m_vaziran نوشته:  
(2016-03-02 ساعت 22:20)OXyGeNziX نوشته:  سلام دوستان وقت بخیر

یه سوال دارم در مورد شرایط گرفتن پاسپورت آمریکا و سیتیزن شدن

اینکه باید در مجموع ۹۱۲ روز یا ۲.۵ سال یا در کلّ حالا... هرچی‌ ۳ سال.... باید آمریکا باشیم و بعد از این باید ۵ سال از صدور گرین کارت گذشته باشه درست هست ؟

حال اگر با ورود به آمریکا و گرفتن گرین کارت ، پاس سفید بگیریم و ۲ سال را خارج از آمریکا باشیم و بعد از آن‌ برگردیم... از این تاریخ باید همون ۳ سال را آمریکا باشیم و بعد از این ۳ سال میتوان برای سیتیزن شدن اقدام کرد درست هست ؟ یکم شک کردم پاس سفید در این روند تاثیر میگذاره یا نه !!

سلام دوست عزيز ! شما بدليل اينكه سوالتون را در جاي نامناسبي طرح ميكنيد پاسخ اشتباه دريافت ميكنيد ، شما بايد در فرومهاي شرايط سيتيزن شدن سوالتون را مطرح كنيد ولي من خدمتتون عرض ميكنم ! شما پس از ورود مجدد پس از اتمام دو سال پاس سفيد  پس از گذراندن ٤ سال و بك روز ميتونيد پاس us بگيريد !

سلام دوست عزیز ممنون از راهنمایی‌ شما ، حق با شماست جای مناسبی مطرح نکردم

۴ سال و ۱ روز... شنیده بودم ۹۱۲ روز بعد از پاس سفید کمی‌ افزایش پیدا می‌کند اما فکر نمیکردم تا این اندازه !!!

۴ سال و ۱ روز یعنی‌ ۱۴۶۵ روز !!!!! فکر می‌کردم کمتر از این باشه ، دلم می‌خواد بپرسم آیا این عدد دقیق هست یا نه اما با اون ۱ روزی که گفتید نمی‌شه این سوال رو پرسید !!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: m_vaziran

یه سوال دارم در مورد شرایط گرفتن پاسپورت آمریکا و سیتیزن شدن

اینکه باید در مجموع ۹۱۲ روز یا ۲.۵ سال یا در کلّ حالا... هرچی‌ ۳ سال.... باید آمریکا باشیم و بعد از این باید ۵ سال از صدور گرین کارت گذشته باشه درست هست ؟

حال اگر با ورود به آمریکا و گرفتن گرین کارت ، پاس سفید بگیریم و ۲ سال را خارج از آمریکا باشیم و بعد از آن‌ برگردیم... از این تاریخ باید همون ۳ سال را آمریکا باشیم و بعد از این ۳ سال میتوان برای سیتیزن شدن اقدام کرد درست هست ؟ یکم شک کردم پاس سفید در این روند تاثیر میگذاره یا نه !!

دوستان در این مورد یک فایل pdf پیدا کردم گفتم شاید بد نباشد شما هم مطالعه کنید

https://www.uscis.gov/sites/default/file.../M-480.pdf
پاسخ
تشکر کنندگان: marysa ، Danoosh ، j.modarres ، AMIRI1
ببخشید من میخواستم بدونم ، آدرسی که رو پاکت زرد خورده برای کالیفرنیا بوده و من الان تصمیمم عوض شده به تگزاس برم، آیا این مشکل ساز هست؟ چه کاری باید انجام بدم؟ ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-03-05 ساعت 01:43)OXyGeNziX نوشته:  

یه سوال دارم در مورد شرایط گرفتن پاسپورت آمریکا و سیتیزن شدن...

دوستان در این مورد یک فایل pdf پیدا کردم گفتم شاید بد نباشد شما هم مطالعه کنید

https://www.uscis.gov/sites/default/file.../M-480.pdf

این فایل پی‌دی‌اف خیلی خوب بود!
ممنون [emoji4]

شماره کیس: 2016as15XX ■ تاریخ رویت قبولی: 09May2015 ■ کنسولگری: ANK Changed to ABD ■تعداد افراد منظور در کیس :02 
ارسال فرمهای سری اول: 12May2015 ■ کارنت شدن کیس:25Aug2015 ■ مصاحبه: 29Oct2015 ■ دریافت کلیرنس: 22Mar2016 ■ دریافت ویزا: 4Apr2016 ■ورود به آمریکا: 18Apr2016 ■دریافت گرین کارت: 27May2016 ■ جمع تقریبی هزینه‌ها: 11M
پاسخ
تشکر کنندگان: nimashariat
سلام
ببخشيد دو تا سؤال داشتم
اون فرم آبي كه تو هواپيما ميدن را بايد هم به فارسي پر كرد هم انگليسي؟ يا قسمت فارسيش فقط ترجمه براي ماست؟
بعد اگه بخوام برا كسي سوغاتي ببرم بايد در قسمت ارزش اقلام قيمتاشا بنويسم؟ مثلا نزديك عيد هست بخوام آجيل ببرمSmile)
خيلي ممنون
كيس نامبر: 2016as2xxx / تاريخ رؤيت قبولي : 5may / تاريخ ارسال فرم٢٦٠ :28may
زمان مصاحبه: هفته اول نوامبر/ محل مصاحبه: ابوظبي/ ويزا: شكر خدا يك ضرب
آرزوي ويزاي يك ضرب براي همگي
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان میشه لطفا راهنماییم کنید
من الان 3هفته هست که وارد امریکا شدم ولی هنوز نه سوشال سکیوریتیم اومده نه گرین کارتم و هفته ی دیگه بلیط برگشت دارم...کسی میدونه من 6ماه دیگه که برمیگردم بدون گرین کارتم مشکلی پیش میاد یا نه؟
و اینکه سوشال سکیوریتیم نیومده باید چیکار کنم ؟
ممنون میشم جواب بدید
شماره کیس : **201600000AS3
تاریخ رویت قبولی : 9 may
تعداد افراد : 1
کنسولگری : آنکارا
تاریخ ارسال فرم :11 may
کارنت شدن کیس : 12 Aug
تاریخ دریافت نامه دوم : 27 Aug
تاریخ مصاحبه : 1 oct
نتیجه : یکضرب
مقصد: کالیفرنیا
تاریخ اولین ورود :18 feb
تاریخ دریافت سوشال سکیوریتی :
تاریخ دریافت گرین کارت : 4 jun بعد از 4ماه انتظار
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-03-06 ساعت 22:09)م.صاد نوشته:  سلام دوستان میشه لطفا راهنماییم کنید
من الان 3هفته هست که وارد آمریکا شدم ولی هنوز نه سوشال سکیوریتیم اومده نه گرین کارتم و هفته ی دیگه بلیط برگشت دارم...کسی میدونه من 6ماه دیگه که برمیگردم بدون گرین کارتم مشکلی پیش میاد یا نه؟
ممنون میشم جواب بدید
سوشال نامبر شما بسته به قانون اون ایالته. کالیفرنیا بعد از 14 روز کاری یعنی سه هفته باید با مراجعه به دفتر سوشال سکیوریتی اقدام به صدور بشه و تا دوهفته بعدش بدستتون برسه. ولی درمورد این دوهفته من خودم 5 روزه دریافتش کردم. در ضمن بعضی ایالات هم شفاها شماره سوشال رو بهتون خواهند داد ولی به من که ندادند.
درمورد گرین کارت داستان یخورده پیچیدست. اولا که پرونده شما از دو طریق شروع میشه. اولا تاریخ ورود به اینجا و دوم تاریخ پرداخت 156 دلار فی گرین کارت. هرکدوم که دیرتر باشه با اون زمان استارت میخوره. اگر آدرس شما همون آدرسی باشه که به سفارت اعلام کردید و تو فرودگاه تغییرش نداده باشید مشکلی نیست و دوماهه کارتتون میاد.
من دوماه قبل از ورود آدرسم رو تو سایت تغییر دادم و فرداش 165 دلار رو پرداخت کردم و کارتم 35 روز بعد از ورود به همون آدرس اومد. سعی کنید یه اکانت تو سایت درست کنید و اعلام تغییرات تو پروندتون رو از طریق ایمیل فعال کنید.
اگر هم خیلی دقیق و فوری میخواید کاری اطلاع داشته باشید به اداره مهاجرت مراجعه کنید.

خوش شانس تر از من نیست ......
پاسخ
تشکر کنندگان: matin86 ، م.صاد ، maral-map
(2016-03-06 ساعت 22:09)م.صاد نوشته:  سلام دوستان میشه لطفا راهنماییم کنید
من الان 3هفته هست که وارد آمریکا شدم ولی هنوز نه سوشال سکیوریتیم اومده نه گرین کارتم و هفته ی دیگه بلیط برگشت دارم...کسی میدونه من 6ماه دیگه که برمیگردم بدون گرین کارتم مشکلی پیش میاد یا نه؟
ممنون میشم جواب بدید

ببخشيد اين سؤال منم هست
اگه گرين كارت نياد و مجبور شيم برگرديم( چون من بايد ٢٠ روزه برگردم و احتمالا نمياد) چه جوري شش ماه بعد بايد رفت آمريكا بدون گريم كارت؟
خيلي ممنون
كيس نامبر: 2016as2xxx / تاريخ رؤيت قبولي : 5may / تاريخ ارسال فرم٢٦٠ :28may
زمان مصاحبه: هفته اول نوامبر/ محل مصاحبه: ابوظبي/ ويزا: شكر خدا يك ضرب
آرزوي ويزاي يك ضرب براي همگي
پاسخ
تشکر کنندگان: م.صاد
(2016-03-06 ساعت 23:32)kian_parsi نوشته:  ببخشيد اين سؤال منم هست
اگه گرين كارت نياد و مجبور شيم برگرديم( چون من بايد ٢٠ روزه برگردم و احتمالا نمياد) چه جوري شش ماه بعد بايد رفت آمريكا بدون گريم كارت؟
خيلي ممنون

نگران نباشید ویزای مهر خورده شما تا یکسال حکم گرین کارت داره برای شما و با اولین ورودتون تا یکسال اعتبار داره .
کیس نامبر : 2016AS2*** << مصاحبه : 17 نوامبر ابوظبی << وضعیت برنده اصلی خانم یکضرب + من AP  Cool
آپدیتها : 19نوامبر سایت سفارت 9 دسامبر و 25 ژانویه سایتCEAC وبالاخره کلیر در 4 فوریه بعد از 79 روز
ورود : بیست و یک اپریل - سوشال : یکماه بعد از ورود - پرداخت 165 دلار : دو هفته بعد از ورود - دریافت گرین کارت برنده اصلی : یکماه و نیم بعد از ورود - دریافت گرین کارت نفر دوم کیس : دو ماه بعد از ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، kian_parsi ، matin.sh ، matin86 ، م.صاد
سلام
من يك سوال داشتم. اگر كسي بخواد بعد از لند كردن ( سفر اول ) وسايل زندگي مورد علاقه اش را هم بعدها بياورد ، آيا نياز است كه ليست آن وسايل را در هنگام ورود به افسر ارائه كند ، يا نيازي به اين كار نيست ؟
ممنون از راهنمايي دوستان باتجربه تر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-03-07 ساعت 00:25)siamak نوشته:  
(2016-03-06 ساعت 23:32)kian_parsi نوشته:  ببخشيد اين سؤال منم هست
خيلي ممنون

نگران نباشید ویزای مهر خورده شما تا یکسال حکم گرین کارت داره برای شما و با اولین ورودتون تا یکسال اعتبار داره .

با درود

دوستان لطفا متوجه این موضوع باشید که اگر گرین کارت شما صادر بشه ، ویزای یکساله دیگر اعتبار ندارد و اگر شما خارج از امریکا باشید برای ورود مجدد باید گرین کارتتون همراهتون باشه.

موفق باشید
کیس نامبر : **2015AS57**مصاحبه : JUNE 25 ابوظبی
دو نفر یکضرب - خودم کلیرنس**اپدیتها : 4 جولای و 22 جولایمقصد : ایالت DELAWARE - نیوآرک** آپ کلیر: 22 جولای شبدریافت ایمیل ویزا : 23 جولای تحویل پاس به سفارت: 27 جولای**دریافت ویزا :  30جولای.ورود به امریکا : 9 دسامبر 2015**فرودگاه : واشنگتن دی سی.افتتاح حساب بانکی : 11 دسامبر** درخواست پاس سفید :12دسامبر**  انگشت نگاری : 6 ژانویه 2016.دریافت سوشیال نامبر : 17 دسامبر**دریافت گرین کارتها : 4 فوریه 2016 دریافت پاس سفید : 2016/April/1 ....ورود مجدد March /19/2018 دالاس تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: kian_parsi ، Siamak ، م.صاد
(2016-03-07 ساعت 04:38)am518 نوشته:  سلام
من يك سوال داشتم. اگر كسي بخواد بعد از لند كردن ( سفر اول ) وسايل زندگي مورد علاقه اش را هم بعدها بياورد ، آيا نياز است كه ليست آن وسايل را در هنگام ورود به افسر ارائه كند ، يا نيازي به اين كار نيست ؟

سلام
واقعن بعضی اوقات موارد رو به خودتون سخت میگیرید!!
شما قبل از ورود به ایالات متحده(داخل هواپیما), یه فرم دریافت میکنید که تمام موارد همراهتون رو فقط در همون زمان از شما میپرسه
برای مثال: چقدر پول همراه شما هست؟ یا آیا مواد کشاورزی قابل کشت همراه خود دارید؟
همه این پرسش ها برای زمان حال هستش و نه آینده

موفق باشید
stock-FEx-bond
Market

و دیگر هیچCool
پاسخ
تشکر کنندگان: matin.sh ، matin86
(2016-03-07 ساعت 05:00)Danoosh نوشته:  
(2016-03-07 ساعت 04:38)am518 نوشته:  سلام

سلام
واقعن بعضی اوقات موارد رو به خودتون سخت میگیرید!!
شما قبل از ورود به ایالات متحده(داخل هواپیما), یه فرم دریافت میکنید که تمام موارد همراهتون رو فقط در همون زمان از شما میپرسه
برای مثال: چقدر پول همراه شما هست؟   یا  آیا مواد کشاورزی قابل کشت همراه خود دارید؟
همه این پرسش ها برای زمان حال هستش و نه آینده

موفق باشید

سلام
ممنون از راهنمايي شما. اگر منظورتون فرم آبي گمرك هست كه اون فرم ارتباطي به لندينگ نداره و هر سفري به آمريكا حتي شهروندانش رو شامل ميشه.
منظور من اسباب و وسايلي است كه بعدا آدم ممكنه فريت كنه و ارسال كنه
پاسخ
تشکر کنندگان: maral-map
سلام
بليط ما تاريخ ١٥ اپريل از الاتحاد بصورت رفت و برگشت براي ٤ نفر قيمت ٧١٥ دلار خريده شد، فكر ميكنم قيمت خيلي مناسبي گرفتيم
Case Number: 2016AS20** => 4 Person =>DS260:23 May => interview:Yerevan, 27 October => AP
uptade: None                                    Cleared : 2 March

Live in Pullman, Washington
پاسخ
تشکر کنندگان: matin86 ، nimanoush ، maral-map
(2016-03-07 ساعت 15:49)arminbhz نوشته:  سلام
بليط ما تاريخ ١٥ اپريل از الاتحاد بصورت رفت و برگشت براي ٤ نفر قيمت ٧١٥ دلار خريده شد، فكر ميكنم قيمت خيلي مناسبي گرفتيم
۴ نفر رفت و برگشت ۷۱۵ دلار؟!!!
برای چه مقصدی؟

شماره کیس: 2016as15XX ■ تاریخ رویت قبولی: 09May2015 ■ کنسولگری: ANK Changed to ABD ■تعداد افراد منظور در کیس :02 
ارسال فرمهای سری اول: 12May2015 ■ کارنت شدن کیس:25Aug2015 ■ مصاحبه: 29Oct2015 ■ دریافت کلیرنس: 22Mar2016 ■ دریافت ویزا: 4Apr2016 ■ورود به آمریکا: 18Apr2016 ■دریافت گرین کارت: 27May2016 ■ جمع تقریبی هزینه‌ها: 11M
پاسخ
تشکر کنندگان: matin86

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان