کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2016-02-13 ساعت 14:35)Scorsizi5374 نوشته:  
(2016-02-13 ساعت 12:01)mehdi_a_3084 نوشته:  
(2016-02-11 ساعت 15:44)Scorsizi5374 نوشته:  میشه یه عزیزی درباره recipt number یه توضیحی بده که از کجا باید گرفت؟؟برای استفاده از سایت usc این شماره رو میخواد.

فرستاده شده از C6602ِ من با Tapatalk

وقتی در زمان پرداخت 165 دلار در آخرین مرحله صفحه رسید بانکی  نمایش داده میشه, شما کلید پایان عملیات رو که زدید به سایت خودکار به سایت usc برخواهید گشت. و در اونجا نمایش داده میشه.
اگر یادداشت  و یا ذخیره نکردید یادم هست که بین بچه های سال 2015 یک نفر راهی برای پیگیریش از طریق رسید بانکی یا transaction number گذاشته بود. فقط هرجور سرچ میکنم پیداش نمی کنم.
ممنونم از راهنماییتون،کاش پیداش کنید،خیلی به recipt number احتیاج دارم.بعد از پرداخت وارد usc نشد و الان واقعا نمیدونم چطور باید پیداش کرد

متسفانه پیدا نکردم ولی این صفحه رو چک کنید به نظر من که خیلی مفید و واقعیه. چون یکی از دوستان من از این سیستم استفاده کرده بود ولی برای کار دیگه ای.
http://yazdanlaw.com/lost-uscis-receipt-number/
این راهنمایی یه وکیله در سانفرانسیسکو برای همچین حالتی
I lost my USCIS receipt number, what do I do?
Question:  I lost my USCIS receipt number, what do I do?
In some cases individuals may have lost the receipts they received from USCIS, or there may have been some other issues that have left them with no ability to check the status of their application.
Answer:
Normally in these situations there are a number of ways to find out what is going on with your case and to obtain your lost receipt number from USCIS.
1. Probably the quickest and most practical method of finding a lost USCIS receipt number is to call their toll free number and speak to a customer service representative. You should be able to provide them with your information in order to confirm your identity and obtain the receipt number for your case. Which can then be used to check your case status online here.
You can contact USCIS National Customer Service Center toll-free [img=13x13]resource://skype_ff_extension-at-jetpack/skype_ff_extension/data/call_skype_logo.png[/img]1-800-375-5283 FREE or [img=13x13]resource://skype_ff_extension-at-jetpack/skype_ff_extension/data/call_skype_logo.png[/img]1-800-767-1833 FREE (TDD for the hearing impaired)
2. Another route that can be taken is to make an InfoPass appointment with USCIS. The InfoPass appointment can be made online, and allows you to meet and discuss your concern face to face with an USCIS employee. Once you have an appointment you can inquire about your case status, and request your receipt number as well. It is advisable to bring a passport and other identification documents to such an appointment.
Make an InfoPass appointment here.
3. The final recommendation that may be useful for individuals who are dealing with a lost application or receipt number is to go see an attorney. An attorney can assistance you in obtaining your receipt number, and can also advise you on the additional steps you may need to take to complete your application, provide necessary evidence, and as your legal representative they will receive copies of all correspondences from USCIS, ensuring that you do not miss anything.
If you have any questions or concerns be sure to contact an attorney today and ask for a consultation to explain your situation.
The information above should not be taken as legal advice, and is meant for educational purposes only.
خوش شانس تر از من نیست ......
پاسخ
تشکر کنندگان: golia ، maral-map
(2016-02-13 ساعت 22:52)matin86 نوشته:  
(2016-02-13 ساعت 17:13)mببخشيد مگه قبل از اينكه ويزا j.modarres نوشته:  
(2016-02-13 ساعت 13:29)mehdi_a_3084 نوشته:  من اون زمان که پر میکردم مشکلی نداشتم بجز اون 5 تا سوال امنیتی که خیلی زیاد بودن.....

ممنون بخاطر راهنماییتون 
مشکل از آدرس بود که حل شد خدا رو شکر.
ببخشيد مگه قبل از دريافت ويزا هم ميشه اينكار رو كرد؟

قبل از ویزا نمیشه ولی قبل از ورود به آمریکا میشه.
البته برای پرداخت به اطلاعات ویزا dos-number و a-number احتیاجه ولی برای ثبت نام سایت فقط آدرس و اطلاعات پایه نیازه.
پاسخ
تشکر کنندگان: j.modarres ، golia ، matin86
(2016-02-13 ساعت 22:52)matin86 نوشته:  
(2016-02-13 ساعت 17:13)mببخشيد مگه قبل از اينكه ويزا j.modarres نوشته:  
(2016-02-13 ساعت 13:29)mehdi_a_3084 نوشته:  من اون زمان که پر میکردم مشکلی نداشتم بجز اون 5 تا سوال امنیتی که خیلی زیاد بودن.....

ممنون بخاطر راهنماییتون 
مشکل از آدرس بود که حل شد خدا رو شکر.
ببخشيد مگه قبل از دريافت ويزا هم ميشه اينكار رو كرد؟

بله میشه چون برای ثبت نام به اطلاعات ویزا نیاز ندارد.
شماره کیس: **2016AS20 » تاریخ رویت قبولی: May-23-۲۰۱۵ » کنسولگری: Abu Dhabi <- Ankara تعداد افرادکیس : 5 نفر
 ارسال فرم:15-Jul-28 » کارنت:15-Aug-12 » نامه دوم:15-Nov-17 » مصاحبه:2016-Jan-14  » وضعیت:AP
آپدیتهای سیس: 14 و 15 و 20 و 21 و 25 ژانویه و 15مارچ و 20 آوریل- آپدیت سایت ابوظبی: 14 ژانویه
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، matin86 ، nimashariat ، camaro
درود بر دوستان عزیز

توجه داشته باشید از تاریخ 15 مارچ 2016 ( حدود یک ماه دیگر) ورود به کانادا از طریق هوایی (مرز هوایی) با گرین کارت تنها مجاز نمی باشد و شما بعنوان یک Permanent Resident ایالات متحده باید قبلاً از طریق وب سایت امور مهاجرت کانادا http://www.cic.gc.ca/english/visit/visas.asp حتماً برای eTA یا :
Electronic Travel Authorization
اقدام کنید . به این متن توجه کنید :
Starting March 15, 2016, visa-exempt foreign nationals who fly to or transit through Canada will need an Electronic Travel Authorization (eTA). Exceptions include U.S. citizens and travellers with a valid visa.
Entry requirements for other methods of travel (land, sea) have not changed.
در واقع به غیر از اتباع آمریکا و فرانسه و کسانی که ویزا دارند ، بقیه شامل اتباع کشورهای اروپایی ، استرالیا و.... باید این پروسه را طی کنند .(البته گفتند چند دقیقه بیشتر طول نمی کشه و 7 دلار کانادا هم خرجشه و تا 5 سال یا تاریخ انقضای پاسپورت هر کدام کمتر هم اعتبار دارد)

Iran – Lawful permanent resident of the U.S. with valid Green Card

Starting March 15, 2016, you need an eTA to visit or transit Canada by air if you are a lawful permanent resident of the U.S. and have a valid alien registration card (Green Card). You can apply now for an eTA. Note: you will also need a passport from your country of nationality to apply for an eTA.

If you travel before March 15, 2016, you do not need an eTA but you can still apply for one. For now, make sure you travel with acceptable travel documents and identification, such as a valid passport
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
هر وقت خواستی در مورد دیگران قضاوت کنی؛آروم تو دلت بگو: مگه من خودم کیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: matin.sh ، Rira_1982 ، پرسپولیس6 ، Ali Sepehr ، camaro ، j.modarres ، matin86 ، barfi1 ، maral-map
سلام
یک مطلبی رو از دوست عزیز abdolreza دیدم میگذارم امیدوارم مفید باشه.

کسی که GREEN CARD داره یعنی کسی که دارای اقامت دائم در آمریکا است ، یعنی کسی که در آمریکا زندگی میکند ، یعنی PERMANENT RESIDENT است . یعنی با این کارت شما اجزای زندگی و کار در آمریکا به صورت دائمی دارید . کارتی هم که به شما داده میشه یا همان green card یک ویزای کار و زندگی دائمی است
خوب چون شما هنوز سیتیزن آمریکا نیستید دولت آمریکا برای حفظ این موقعیتی که در اختیار شما قرار داده ، شما را هم ملزوم به رعایت یک سری از مسائل کرده که یکی از آنها اقامت در آمریکا ست . یعنی شما در هر سال از اقامت در آمریکا : 

۱- میتوانید کمتر از ۶ ماه در خارج از آمریکا بسر ببرید ، بدون اینکه هیچ مشکلی برای شما پیش بیاید . 
۲- بین ۶ ماه تا یک سال خارج آمریکا بودن ، شما باید دلیل قانع کننده ای برای نشان بدهید که نشان بدهد شما قصدی برای ترک زندگی و اقامت در آمریکا را نداشتید منتها بخاطر یک سری از مشکلات نتوانسته اید به آمریکا برگردید ، 
۳- بیش از یک سال دور از آمریکا بودن ، اگر بدونه اطلاع رسانی شما بیش از یک سال خارج از آمریکا به سر ببرید ، Green Card شما به صورت اتومات خواهد سوخت و از نظر قانونی و باید دوباره تقاضا بدهید برای Green card یا تقاضای بازگشت بدهید ، که باز هم مرحل گرفتن ویزا را باید طی کنید . 
۴ - اگر مشکلی واقعا ضروری برای شما پیش بیاید ، که ملزم به ترک آمریکا بشید، شما میتوانید با درخواست یک غیبت حده اکثر ۲ ساله بقول خودمان پاس سفید یا جدیدا پاس سبز بگیرید . 

حتا نکته ای در قوانین مهاجرت ذکر شده که اگر آنها شک کنند که شما اقامت دائم ندارید این اجازه را دارند که تحقیق کنند که آیا شما واقعا در آمریکا زندگی میکنید و یا خیر و اگر ثابت نشه ، میتواند green card را از شما بگیرند . 

پس مورد نظر داشته باشید که خروج بیش از یک سال از آمریکا مشکل آفرین میشه ، من شنیدم خیلی ها میگن ما رفتیم و مثلا ۳ سال نبودیم و در قسمت ورودی افسر به ما هیچی نگفت ، و ما وارد شدیم ! 
اگر هم افسر به شما حرفی نزند ، وبه شما بدونه مشکل وارد آمریکا بشید به خیال خودتان ، شما به صورت غیره قانونی وارد آمریکا شدید ، ممکنه مشکلی براتون پیش نیاد ، ولی وقتی شما برای مثلا سیتیزن شدن اقدام میکنید اگر متوجه بشند که شما بیش از یک سال بیرون بودید نه تنها green card خود را از دست میدهید ، بلکه ممکنه وارد پروسه اخراج از آمریکا هم بشید . 

پروسه معمول گرفتن green card هم به این گونه است که در فرودگاه اگر افسر متوجه بشه که شما به هر دلیلی دیگر مشمول قوانین green card نیستید . شما را به یک قسمت جداگانه میبرند و در سالن انتظاری قرار میداند ، چون در International zone هستید اجازه داشتن وکیل هم ندارید ، اونجا است که آنها با سوال های مختلف و یادداشت کردن جواب های آنها شما را قانع خواهند کرد که شما در آمریکا اقامت ندارید ، ''از جواب های شما استفاده میکنند ، برای پروسه دادگاه '' در آخر از شما میپرسند که آیا میخواهید به دادگاه برید و در آنجا از green card خودتان دفاع کنید و یا میخواهید به شما یک ویزا توریستی ۶ ماهه میدیم شما برید و بگردید و بعد از ۶ ماه از آمریکا خارج بشید و green card شما خواهد سوخت . 
* بهترین راه این است که کمترین صحبت را انجام بدید ، و در آنجا یا مدارکی داشته باشید که علت این دیر کرد را نشان بده و به هیچ وجه پیشنهاد ویزا ۶ ماهه توریستی را قبول نکنید اگر در آمریکا ساکن هستید ، و به دلیلی نتونستید برگردید، و بعد از آن با وکیل در دادگاه شرکت کنید و دلیل خودتان را بیاورید . چون دادگاه چند ماه بعد برگزار میشه . 

پس لطفآ جدی بگیرید رفت و آمد های خودتان را به آمریکا ، که دیگر مثل قبل نیست .

اینجا من مثال هم میزنم تا دوستان بهتر متوجه بشوند : 

سؤال : من یک سال پیش گریین کارت گرفتم و از اوون موقع تا حالا 2 بار سفر کردم به آمریکا که هرکدوم به مدت 10روز در آمریکا بودم و کمتر از 6 ماه هم خارج از آمریکا بودم، می خواستم بدونم اگر به این روند ادامه بدم میتونم گرین کارتمو حفظ کنم یا نه ، من بار اول حساب بانکی و گواهینامه و سوشال سکوریتی نامبر و یک پلن تلفن هم فراهم کردم ،منتها تو این دوبار که به امری کا سفر کردم هر بار به یک ایالت دیگه سفر کردم .
ممنون میشم راهنماییم کنید

جواب : من منظور شما را نمیفهمم ، 
شما چگونه در یک سال فقط دو بار به آمریکا رفتید و هر بار هم ۱۰ روز مانده اید و از طرف دیگر میگید که در یک سال کم تر از ۶ ماه در خارج از آمریکا بوده اید ؟! 
شما باید دقت کنید که در هر سال ( نه سال میلادی از لحظه ای که green card گرفتید ، تاریخ green card مهم است ) باید حده اقل ۶ ماه را در آمریکا ساکن باشید . 
اگر منظور شما این است که شما میتوانید ، در هر سال دوبار به آمریکا بیاید ، هر بار چند روزی بمانید و بعد برگردید و بقیه را در ایران یا هر کشور دیگری زندگی کنید ، و به این روند ادامه بدید ، باید بگم که این مخالف قانون آمریکا برای GREEN CARD است ، چون این کارت به معنی اقامت دائم شماست و وقتی شما اقامت دائم ندارید،اولین بند این قانون را زیر پا گذشته اید . به محض اینکه متوجه این کار بشه اداره مهاجرت ، میتواند براتان مشکل ایجاد کند .
وقتی گفته میشه نباید بیش از ۶ ماه بیشتر از آمریکا خارج ماند در یک سال به این معنی نیست که شما شما ۶ ماه میتوانید خارج باشید بعد دوباره برگردید چند روز یا هفته بمانید باز شش ماه برید ! 
من نمیدونستم و یا آگاهی نداشتم هم بهیچ وجه قابل قبول نیست ، این وظیفه شماست که از قوانین اطلاع کامل داشته باشید . 
سال اول بخاطر سختی ها و اینکه معمولا سخت است که از کشوری به کشور دیگر مهاجرت کنید ، خیلی سخت نمیگیرند ، ولی اگه بخواهند همین را هم میتواند مشکل ساز کنند .
کیس نامبر : **2015AS57**مصاحبه : JUNE 25 ابوظبی
دو نفر یکضرب - خودم کلیرنس**اپدیتها : 4 جولای و 22 جولایمقصد : ایالت DELAWARE - نیوآرک** آپ کلیر: 22 جولای شبدریافت ایمیل ویزا : 23 جولای تحویل پاس به سفارت: 27 جولای**دریافت ویزا :  30جولای.ورود به امریکا : 9 دسامبر 2015**فرودگاه : واشنگتن دی سی.افتتاح حساب بانکی : 11 دسامبر** درخواست پاس سفید :12دسامبر**  انگشت نگاری : 6 ژانویه 2016.دریافت سوشیال نامبر : 17 دسامبر**دریافت گرین کارتها : 4 فوریه 2016 دریافت پاس سفید : 2016/April/1 ....ورود مجدد March /19/2018 دالاس تگزاس
پاسخ
25 روز گذشت!
انا للایران و انا الیه راجعون
بعد از گذشت 25 روز از ورود به خاک مقصد و پرداخت  165 دلار گرین کارت و  450 دلار پاس سفید در بدو ورود، هنوز نه از نامه خوش آمد گویی باراک و رسیپت نامبر گرین کارت خبری هست و نه از شماره سوشیال و نه از نامه تاریخ انگشت نگاری!
امروز رفتیم uscis، بدون وقت قبلی راه ندادن، یعنی وقت گرفته بودیم ولی مال بعد از تاریخ بلیط برگشتمون بود!، خلاصه بعد از کلی التماس و قسم به حق پنج تن! راه دادن رفتیم تو، یه آفیسر خانم احتمالاً از نژاد چینی بود که گفت "مای سیستم ایز داون نو" و شماره تماس و آدرس رو ازم گرفت و گفت هروقت اومد بالا خودم تماس میگیرم باهات، در آخر یه رسید بهم داد که مشخصات رو چک کنم که آدرس رو اشتباه زده بود و هرچی (1) توی ادرس و شماره تلفن بود زده بود (7)!
فامیل رو هم که از روی پاس وارد کرد باز اشتباه تایپ کرد و سه بار ما اصلاح کردیم! و بدینسان ما فهمیدیم که چرا هیچ نامه ای در آمه ری کا به ما نرسیده هنوز! و کارهای اداری در اینجا هم مثل خاک دلیران هزار گیر و گور و اشتباه شخصی دارند که ممکن است پیش نروند فقط فرقش این است که اگر در "کنام شیران" بود با یک داد و بی داد و صدای لاماژور یا با پیدا کردن یک آبدارچی آشنا در اداره IRcis !! تا الان رسیپت نامبر که هیچ! خود گرین کارت و سیتیزن شیپی هم گرفته بودیم ولی اینجا یک سری آدم غول تشر که از بخت بد اسلحه کمری کالیبر 9 و اسپری فلفل هم دارند در همه اداره جات دولتی که از بخت بد ما باهاشون کار داریم هستن و لذا کلا آدم خود بخود در فرهنگ غنی و با ادب آمه ری کایی ذوب می شود و اصلا لبخند ز لب آدم مهاجر پاک نمی شود
وما هفته دیگه بلیط برگشت داریم و ... هنوز امیدواریم نامه تا جمعه بیاید شاید و ما هفته آتی رو بدون تغییر تاریخ بلیط بریم واسه انگشت نگاری...
از دست و زبان که بر آید                       کز عهده شکرش به در آید
بنده همان به که ز تقصیر خویش          عذر به درگاه خدای آورد
ورنه سزاوار خداوندیش                        کس نتواند که به جای آورد
والسلام. این بود انشای من Cool Big Grin
پاسخ
(2016-02-19 ساعت 06:22)camaro نوشته:  25 روز گذشت!
بعد از گذشت 25 روز از ورود به خاک مقصد و پرداخت  165 دلار گرین کارت و  450 دلار پاس سفید در بدو ورود، هنوز نه از نامه خوش آمد گویی باراک و رسیپت نامبر گرین کارت خبری هست و نه از شماره سوشیال و نه از نامه تاریخ انگشت نگاری!
امروز رفتیم uscis، بدون وقت قبلی راه ندادن، یعنی وقت گرفته بودیم ولی مال بعد از تاریخ بلیط برگشتمون بود!، خلاصه بعد از کلی التماس و قسم به حق پنج تن! راه دادن رفتیم تو، یه آفیسر خانم احتمالاً از نژاد چینی بود که گفت "مای سیستم ایز داون نو" و شماره تماس و آدرس رو ازم گرفت و گفت هروقت اومد بالا خودم تماس میگیرم باهات، در آخر یه رسید بهم داد که مشخصات رو چک کنم که آدرس رو اشتباه زده بود و هرچی (1) توی ادرس و شماره تلفن بود زده بود (7)!
فامیل رو هم که از روی پاس وارد کرد باز اشتباه تایپ کرد و سه بار ما اصلاح کردیم! و بدینسان ما فهمیدیم که چرا هیچ نامه ای در آمه ری کا به ما نرسیده هنوز! و کارهای اداری در اینجا هم مثل خاک دلیران هزار گیر و گور و اشتباه شخصی دارند که ممکن است پیش نروند فقط فرقش این است که اگر در "کنام شیران" بود با یک داد و بی داد و صدای لاماژور یا با پیدا کردن یک آبدارچی آشنا در اداره IRcis !! تا الان رسیپت نامبر که هیچ! خود گرین کارت و سیتیزن شیپی هم گرفته بودیم ولی اینجا یک سری آدم غول تشر که از بخت بد اسلحه کمری کالیبر 9 و اسپری فلفل هم دارند در همه اداره جات دولتی که از بخت بد ما باهاشون کار داریم هستن و لذا کلا آدم خود بخود در فرهنگ غنی و با ادب آمه ری کایی ذوب می شود و اصلا لبخند ز لب آدم مهاجر پاک نمی شود
وما هفته دیگه بلیط برگشت داریم و ... هنوز امیدواریم نامه تا جمعه بیاید شاید و ما هفته آتی رو بدون تغییر تاریخ بلیط بریم واسه انگشت نگاری...
وصف جالبی بود از اینجا
بعکس هر تعریف و تخیلی که از آمریکا برام شده بود، اینجا با تمام قوانین پیشرفته ای که داره از نظر خطای انسانی بسیار پیش بینی نشدنیه.
به من توی فرودگاه افسر میگفت زنت چرا نیومده و تاریخ ویزای اون فقط یک روز دیگه باطل میشه. حالا اصلا از اولین روز ثبت نام لاتاری تا هم اکنون هیچ اثری از تاهل در خودم بیاد ندارم.
جالب اینکه اطلاعات یه زن با ملیت دیگه رو تو سفارت به اشتباه تو اطلاعات من ثبت کرده بودن.
ببینید اون فلک زده حالا چقدر باید الاف بشه تا بفهمن کی و کجا و چطور سوتی داده.

پاسخ
تشکر کنندگان: Rira_1982 ، storagemeter ، camaro ، j.modarres ، kasra ، matin86 ، sahar2016 ، maral-map ، mrlzdh
دقیقا همون چیزی که من میترسم سرم بیاد همینه!!من دو هفته دیگه میرم آتلانتا،تا برسم مدارک پاس سفید رو ارسال میکنم،من هم مدت یک ماه میتونم اونجا باشم و بشدت نگران همین مسایل هستم.receipt number هم نتونستم پیدا کنم!!اگر توصیه ای دارید که از اول بتونم انجام بدم ممنون میشم

پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016
(2016-02-20 ساعت 15:02)Scorsizi5374 نوشته:  
دقیقا همون چیزی که من میترسم سرم بیاد همینه!!من دو هفته دیگه میرم آتلانتا،تا برسم مدارک پاس سفید رو ارسال میکنم،من هم مدت یک ماه میتونم اونجا باشم و بشدت نگران همین مسایل هستم.receipt number هم نتونستم پیدا کنم!!اگر توصیه ای دارید که از اول بتونم انجام بدم ممنون میشم

سلام دوست عزیز
به محض ورود هزینه گرین کارت و پاس سفید رو واریز کنید و همون روز اول مدارک پاس سفید رو پست کنید، بعد برید توی سایت uscis و وقت ملاقات بگیرید که مثل من وقت ملاقاتتون خیلی عقب نیفته ، البته مورد به مورد فرق میکنه و ایشا لله که شما دچار مشکل من نشید ولی محض احتیاط وقت ملاقات رو بگیرید که اگر لازم شد بتونین سر موقع پیگیری کنید
از اداره سوشیال هم برای هفته دوم یه وقت ملاقات بگیرید تا بتونید شماره سوشیالتون رو هم پیگیری کنید چون بدون سوشیال عملا هیچ کاری نمیشه کرد! برای کرایه کردن ماشین، گرفتن گواهینامه، باز کردن حساب بانکی بهش احتیاج دارید. حساب بانکی رو به صورت دبیت کارت روز اول یا دوم برید باز کنید.اگر آشنایی دارید توی اینجا میتونه بیاد براتون بهعنوان cosigner امضا کنه . شرایط رو از بانکها بپرسید بعضی بانکها بدون سوشیال هم حساب باز میکنن
پاسخ
تشکر کنندگان: matin86 ، AMIRI1 ، sahar2016 ، j.modarres ، A2000 ، samilo
سلام به دوستان گل. ما ۲ تا تابلو هنری معرق چوب از کارهای تولیدی خودمون داریم که برامون مهمه بیاریمشون.کسی اطلاعی از نحوه ورود اثار هنری داره؟ اذیت میکنن ایا؟ممنون از اشتراک اطلاعاتتون
شماره کیس  2016as16xx
تاریخ رویت قبولی: 14 جولای 2015
کنسولگری: ابوظبی
تعداد افراد منظور در کیس :۳
ارسال فرمهای سری اول: ۱۷ جولای
کارنت شدن کیس:اکتبر
مصاحبه:  ژانویه ۲۰۱۶
دریافت ویزا: یکضرب
ورود به آمریکا: می ۲۰۱۶ بوستون
دریافت گرین کارت: 
جمع تقریبی هزینه‌ها: تا حالا ۳۰ میلیون ناقابل
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016 ، nimashariat
سلام به همه دوستان
ضمن تبریک به همه شما یک سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید
خواهر برادر من در ونکوور زندگی میکنند من میخواستم بدون پس از ورود به آمریکا (سیاتل) و زدن مهر ورود در ویزا آیا میتونم چند روز بعد به ونکوور برم
تا سوشیال نامبر و .... اوکی بشه و بتونم خونه اجاره بکنم موقع برگشت . آیا باید قبلش کاری انجام بدم درخصوص این موضوع
پیشاپیش از راهنماییتون سپاسگزارم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-22 ساعت 17:42)matinryan نوشته:  سلام به همه دوستان
ضمن تبریک به همه شما یک سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید
خواهر برادر من در ونکوور زندگی میکنند من میخواستم بدون پس از ورود به آمریکا (سیاتل) و زدن مهر ورود در ویزا آیا میتونم چند روز بعد به ونکوور برم
تا سوشیال نامبر و .... اوکی بشه و بتونم خونه اجاره بکنم موقع برگشت . آیا باید قبلش کاری انجام بدم درخصوص این موضوع
پیشاپیش از راهنماییتون سپاسگزارم
درود بر شما

شما با ویزای مهر خورده نمی توانید وارد کانادا شوید . باید صبر کنید تا گرین کارت تان را بگیرید و بعد فقط با گرین کارت + پاسپورتتان می توانید از مرز زمینی تشریف ببرید ونکوور. در ضمن از 15 مارچ به بعد سفر هوایی به کانادا برای دارندگان گرین کارت می بایستی همراه با eTA باشد ولی زمینی و دریایی نیاز به eTA ندارد .

موفق باشبد
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
پاسخ
تشکر کنندگان: پرسپولیس6 ، matin86 ، ghafari88 ، humsun
سلام دوستان
من از برندگان لاتاری 2015 هستم و 20 روز پس از ورودم 165 دلار را واریز کردم
5 ماه از پرداخت گذشته و من هنوز گرین کارتم نیومده
هم مکررا تماس تلفنی داشتم و هم مراجعه حضوری، ولی هیچ نتیجه ای نداشته
من میخواستم مشکلم رو مطرح کنم و ببینم چطور میتونم از طریق اداره اصلی پیگیری کنم، خیلی ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
درود بر دوستان ارجمند
این پست را برای کسانی که مثل بنده فرزند 13 ساله در آستانه 14 سال دارند ( البته فرزند من یه 20 روزه که 14 سالش تمام شده است )می گذارم چون خیلی مهمه. توجه کنید :
می دانید که تمام افراد زیر 14 سال که گرین کارت دریافت می کنند نه انگشت نگاری میشوند و نه امضا دارند. ولی قانون می گوید که اگر این فرد به سن 14 سال تمام رسید باید اطلاعاتش به روز رسانی شود = انگشت نگاری + امضا و باید از طریق فرم I-90 اقدام و درخواست تعویض گرین کارت را داشته باشد . در کل دو حالت پیش می آید :
1- فرد به سن 14 سال تمام رسیده و گرین کارت تا بعد از 16 سالگی تمام اعتبار دارد .هزینه 85 دلار انگشت نگاری.
2- فرد به سن 14 سالگی تمام رسیده و گرین کارت تا قبل از سن 16 سالگی تمام اعتبار دارد .هزینه ها 360 دلار فایلینگ و 85 دلار انگشت نگاری جمعاً 445 دلار.
مهم : درخواست خود را تا یکماه پس از این تاریخ ثبت کنید در غیر اینصورت گرین کار منقضی می شود و باید برای تعویض دلیل انقضا را در فرم ذکر کنید.
پس دوستانی که فرزند نزدیک به 14 سال دارند به موقع اقدام کنند و دوستانی که از این مهلت گذشته اند هم پیگیری کنند تا مشکلی برایشان پیش نیاید چون پروسه اش زمانبر است .
موفق و تندرست باشید.
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، matin.sh ، mehdihk ، omid40 ، Siamak ، Rira_1982 ، golia ، matin86 ، j.modarres ، tajhizgaran ، mfarazz ، ghafari88 ، maral-map ، humsun ، mrlzdh
(2016-02-23 ساعت 03:50)mandanaa نوشته:  سلام دوستان
من از برندگان لاتاری 2015 هستم و 20 روز پس از ورودم 165 دلار را واریز کردم
5  ماه از پرداخت گذشته و من هنوز گرین کارتم نیومده
هم مکررا تماس تلفنی داشتم و هم مراجعه حضوری، ولی هیچ نتیجه ای نداشته
من میخواستم مشکلم رو مطرح کنم و ببینم چطور میتونم از طریق اداره اصلی پیگیری کنم، خیلی ممنونم

سلام دوست عزيز
ماهم ازبرندگان لاتارى٢٠١٥هستيم ،گرين كارت من بعدازسه هفته ومال همسرم بعدازدوماه ونيم اومد ولى مال پسرم كه بيست سالشه الان بعدازپنج ماه ونيم هنوزنيومده،تازه ما ١٦٥دلارها روهم قبل ازورود به امريكا پرداخت كرديم .هرچى هم تماس تلفنى وايميل ميزنيم ،ميگن مشكلى نداره ،همه چى اوكى ،فقط سرمون شلوغه وبه زودى مياد!!!!!!!
شماره کیس :2015AS39XX نفراصلی همسرم
تعدادنفرات کیس :3
تاریخ مصاحبه : 15مارچ 2015
محل مصاحبه: آنکارا___»خودشون تغییربه ابوظبی
آخرین آپدیتهای سیس:22مارچ،24مارچ، 1جولای (ایمیل27جون،جواب ایمیل ظهر 1جولای،آپدیت کل کیس شب1جولای)،24جولای نفراصلی,26جولای بعدازظهر کل نفرات کیس
27جولاى كل كيس اپديت وايميل كليرى
پاسخ
تشکر کنندگان: mandanaa ، matin86 ، mehre cyrus

کاربران در حال بازدید این موضوع: 3 مهمان