کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2016-08-24 ساعت 20:06)hamednew نوشته:  سلام دوستان
بالاخره بعد 7 ماه از تاریخ مصاحبه تونستم موفق بشم ویزام رو از سفارت ابوظبی بگیرم.
برای اواخر سپتامبر قصد سفر به سیاتل رو دارم و سخت در حال جمع آوری اطلاعات هستم اگر دوستان کسی علاقمند به سفر به سیاتل و داشتن همخونه است خوشحال میشم باهم اقدام کنیم.
هم قطارانی هم که به سیاتل رفتند و می تونند راهنمایی هم داشته باشند ممنون میشم کمکم کنند برای این سفر و رسیدن به سیاتل و استارت زندگی اونجا.
هدف اصلیم تحصیل و در نهایت کار است و کارشناسی ارشد هستم.
تبریک میگم حامد عزیز... سربازی رفته بودی؟ کار دولتی چی؟ و اینکه کیس ت چی بود؟ ممنون که جواب میدی
CR1
ارسال مدارک به uscis:در تاریخ  14agu 2014
اپروو مدارک: یک هفته بعد
rfe اول: 2015  2FEB  (نقص مدارک: عدم ارسال g-325)
اپروو:2015 25feb
ارسال به DOS : در تاریخ 5MAR
دریافت کیس نامبر از NVC: در تاریخ  19MAR
سفارت: آنکارا
تایید پرداخت های IV و AOS : در تاریخ 23MAR
رسیدن پکیج مدارک  و فرم های مربوط به IV و AOS به NVC در تاریخ:14April
تکمیل مدارک : 6August
دریافت ایمیل وقت مصاحبه : 2FEB
وقت مصاحبه: 24March
نتیجه ی مصاحبه: AP
آپدیت هایceac  به ترتیب: 24مارچ،  25 مارچ،28 مارچ،31 مارچ،7جون(ایمیل)،28جون(ایمیل)،25 جولای (ایمیل)،2 سپتامبر (ایمیل)،14 سپتامبر (دو خطی)، 4 اکتبر or
کلیرنس: 4 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: milad.abadani
سلام دوستان. بالاخره من هم به اين تاپيك ورود كردم. دوستان من زمان مصاحبه ادرسي در لوس انجلس رو دادم اما الان نظرم عوض شده و ميخوام به بوفالو برم. ايا ميشه از الان و قبل از اولين ورود به امريكا ادرسمو عوض كنم؟كه ديگه محل ورودم همون بوفالو باشه. و ايا اون ١٦٥ دلار رو ميتونم از همين الان قبل ورود پرداخت كنم؟ممنون ميشم جوابم رو بدين. اين تغيير ادرس خيلي ذهنمو درگير كرده. واقعا دوس ندارم اول برم لوس انجلس و بعد دوباره برم بوفالو
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016
(2016-08-25 ساعت 03:18)dds.azimi@yahoo.com نوشته:  سلام دوستان. بالاخره من هم به اين تاپيك ورود كردم. دوستان من زمان مصاحبه ادرسي در لوس انجلس رو دادم اما الان نظرم عوض شده و ميخوام به بوفالو برم. ايا ميشه از الان و قبل از اولين ورود به امريكا ادرسمو عوض كنم؟كه ديگه محل ورودم همون بوفالو باشه. و ايا اون ١٦٥ دلار رو ميتونم از همين الان قبل ورود پرداخت كنم؟ممنون ميشم جوابم رو بدين. اين تغيير ادرس خيلي ذهنمو درگير كرده. واقعا دوس ندارم اول برم لوس انجلس و بعد دوباره برم بوفالو

دوست عزيز تا اونجايي كه من اطلاع دارم شما در بدو ورود در همون فرودگاه ميتونيد آدرس جديدتون رو براي ارسال گرين كارت به آفيسر بديد . مبلغ رو هم ميتونيد الان ويا در امريكا پرداخت كنيد فرقي نميكنه.

پاسخ
تشکر کنندگان: mehdihk ، milad.abadani
دوستان عزیز درود بر همگی
برای تهیه بلیط پرواز به سانفرانسیسکو به راهنمایی دوستان نیاز دارم
عزیزانی که اطلاعات دارند لطفاً بفرمائید برای پرواز از تهران به سانفرانسیسکو چه ایرلاینهایی وجود داره ؟
چه پروازهایی کمترین توقف رو دارند ؟
پیشتر از راهنمایی دوستان سپاسگزارم.
پاسخ
(2016-08-25 ساعت 17:33)ستوده نوشته:  دوستان عزیز درود بر همگی
عزیزانی که اطلاعات دارند لطفاً بفرمائید برای پرواز از تهران به سانفرانسیسکو چه ایرلاینهایی وجود داره ؟

به نظر من بهترين تركيش هست و تنها در استانبول ٢ ساعت معطل مي شويد و مستقيم به سانفراسيكو ميرود من خودم دو ماه پيش بليط براي ١٥ مهر به ١٥ ابان رفت و برگشت خريدم ٦٨٠ دلار

Case no 2000
Interview 2 dec ankara
پاسخ
(2016-08-24 ساعت 08:52)sahar2016 نوشته:  
(2016-08-24 ساعت 00:42)tajhizgaran نوشته:  
(2016-08-22 ساعت 15:01)sahar2016 نوشته:  دوستان تا حالا کسی بوده در اولین سفر از فرودگاه ماشین rentکرده باشه.ما از ترکیش ایرلاین بلیط تهیه کردین و از طاریق سایت این هواپیمایی امکان رنت ماشین از ایران هست.

It's need Credit card

دوست عزیزم ممنون از پاسخگویی شما.ما ویزا کارت از ایران تهیه کرده ایم ایا با ویزا کارت امکان رنت نیست؟
اجاره کردن ماشین همونطور که دوستمون گفتن دردسر‌های خاص خودش رو داره، و به احتمال زیاد فقط کردیت کارد رو قبول می‌کنن، بهترین کار به نظر من اجاره تاکسی هست
پاسخ
(2016-08-25 ساعت 22:00)Aabearff نوشته:  

به نظر من بهترين تركيش هست و تنها در استانبول ٢ ساعت معطل مي شويد و مستقيم به سانفراسيكو ميرود من خودم دو ماه پيش بليط براي ١٥ مهر به ١٥ ابان رفت و برگشت خريدم ٦٨٠ دلار

Case no 2000
Interview 2 dec ankara
دوست عزیز ضمن سپاس از پاسخ شما
لطفاً بفرمائید
بلیط رو از آژانس گرفتید یا از سایت اینترنتی ؟
پرواز تهران به استانبول رو هم با ترکیش گرفتید ؟
فیمتی که سایت ترکیش الان داره میده دو برابر قیمت شماست ، به نظرتون علتش چیه ؟
ضمناً تاریخ برگشت رو میشه بعداً تغییر داد ؟ اگه میشه چه محدودیتهایی داره ؟
ببخشید زیاد سؤال کردم Shy
پاسخ
(2016-08-26 ساعت 06:15)heidary1356 نوشته:  سلام دوستان من حدود 35 روزه وارد آمریکا و لس انجلس شده ام ولی هنوز خبری از گرین کارت نیست وقتی در سایت USCIS عدد Receipt Number را وارد می کنم این متن به نمایش در می اید ایا روند طبیعی است و مراحل بعدی چگونه خواهد بود
Card Is Being Produced
On August 22, 2016, we began producing your new card for your Form OS155A, Immigrant Visa and Alien Registration, Receipt Number IOE0606878797. We will mail your card to the address you gave us. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.
لظفا اگه کسی اطلاع و یا تجربه ای در این مورد دارد مرا راهنمایی کنید
البته من 27 روزه گرین کارتم امد ، سال 2009
ایراد نداره شما فقط سوشال نامبرتو بگیر و با همون ویزای داخل پاسپرتت میتونی همه کار بکنی ، حساب بانکی باز کنی ، گواهینامه بگیری و یا کار کنی .
پاسخ
تشکر کنندگان: heidary1356 ، milad.abadani
(2016-08-26 ساعت 09:24)ستوده نوشته:  

Case no 2000
Interview 2 dec ankara
لطفاً بفرمائید
ببخشید زیاد سؤال کردم  Shy
من با پرواز ویرجین اتلانتیک از طریق لندن رفتم . خیلی راحت و بدون دردسر . دوست من با ترکیش رفت میگفت در برودگاه استانبول اذیتش کردند سر مدارک .
پاسخ
(2016-08-18 ساعت 11:30)Rira_1982 نوشته:  سلام دوستان
ما الان در يك ايالت هستيم و قصد داريم به ايالت ديگه اي بريم و در اونجا درخواست id كنيم تا بعد از يك سال در ايالت دوم in state بشيم.
در ايالت دوم هم فعلاً به مدت ٤ ماه مي خواين بمونيم و به ايران برميگرديم و دوباره بعد از ٦ ماه به امريكا برگرديم.
حالا ميخواستم بدونم براي درخواست id به جز اجاره نامه به پست هم بايد مراجعه كنيم و رسيد بگيريم؟
و سوال ديگه اينكه وقتي خواستيم به مدت ٦ ماه نباشيم بازم بايد به پست اطلاع بديم؟
ممنون از راهنماييتون
از من که هیچ مدرکی نخواستند . سلیقه ای هست .
اگه پاکت نامه به ادرس خودتون در امریکا دارید یا هر نامه ای که ادرس محل سکونتتونو داره ببرید قبول میکنند ، گیر نداره این موضوع .چون بعضی ها رومیت هستند و ادرس خونه به نام خودشون نیست .
پاسخ
تشکر کنندگان: Rira_1982 ، golia ، milad.abadani
(2016-08-16 ساعت 10:51)sspsk نوشته:  سلام
برای صدور گرین کارت برای انگشت نگاری نباید بریم؟
و اینکه اگه انگشت نگاری داره بعد از انگشت نگاری میشه از آمریکا خارج شد بعد به آدرسی که تو آمریکا دادیم بیاد و برای من بفرستن یا تا زمان تحویل گرین کارت باید تو خاک آمریکا موند؟
انگشت نگاری فقط در فرودگاه در بدو ورود انچام میشه. بعد هم دیگه با شما کار ندارند تا زمانی که گرین کارت به ادرسی که در فرودگاه میدید بهشون ، فرستاده بشه .
پاسخ
(2016-08-12 ساعت 05:38)MSDJVD نوشته:  سلام. به نظر شما که مسیر مهاجرت را از ما زودتر شروع کردن ,بعد از یک ماه ورود خرید ماشین عاقلانه است . بدون ماشین به هیچ کار نمی شه رسید.تاکسی که گرون. اتوبوس که وحشتاک.بدون ماشین فکر نکمنم بشه کار پیدا کرد.
چون افت قیمت ماشین صفر زیاده ، برای تازه واردها صرف نمیکنه . بهتره یه ماشین در حد 2012 به بالا بخرید که هم سالم بتشه هم گارانتی داشته باشه همافت قیمت خودشو کرده باشه .
پاسخ
(2016-08-14 ساعت 06:58)fireball نوشته:  مهاجرسرايي ها، چرا روزهاي اول مهاجرت اين همه سخت هست !!!!؟!!!
دوست عزیز کلا مهاجرت سخته . از روز اول تا اخرش . حتی زمانی که ساکن میشید و مشغول کارید باز سختیهای خاص خودش گریبانتونو میگیره .
پس یک جفت کفش آهنی بعلاوه یک مغز فولادی لازم دارید که تحمل کنیدو با درایت قدم بردارید .
وبی در آخر مزد خودتونو میگیریدنگران نباشید .
مهاجرت حدود 5 سال از زندگی عقب میندازه فرد پهاجرو و باید قبول کنه داره وارد یک دنیای دیگه با زبان فرهنگ .... متفاوت میشه .
هجرت کردن همیشه سخته ولی صبور و با برنامه باشید منفعتهای خوبی به همراه خواهد داشت . مخصوصا جایی مثل آمریکا .
پاسخ
تشکر کنندگان: golia ، heidary1356 ، pishtaz611 ، milad.abadani
سلام به دوستان گرامی
من برای حدود یک ماه دیگه عازم نیویورک هستم .
اگر کسی خواهان همسفر و همخونه شدن هست اطلاع بده لطفا .
پاسخ
(2016-08-26 ساعت 09:24)ستوده نوشته:  

Case no 2000
Interview 2 dec ankara
لطفاً بفرمائید
ببخشید زیاد سؤال کردم Shy

بله بليط را از اژانس خريدم اما قبلش خودم توي سايت چك كرده بودم و بليط كل مسير يعني تهران استانبول و از انجا به سانفرانسيكو و برعكس اين قيمت شد!
بله ميشود تغيير داد اما ٨٠ دلار جريمه دارد
تنها ايرادش محدوديت بار هست كه ٢٣ كيلو هست

Case no 2000
Interview 2 dec ankara
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان