کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2016-08-29 ساعت 05:21)rezamehrzad نوشته:  
(2016-08-29 ساعت 04:27)MSDJVD نوشته:  با اینکه تغییر ادرس داده بودم به یک ایالت دیگه ِِگرین کارتم بعد از 30 روز رسید دستم . اصلا فکرش را نمی کردم.
  ‌تبریک بابت گرین کارتتون.می‌شه بگید کدوم شهر و ایالت بودید؟

سلام . مرسی .من ایالت ایلینویز و سابرب شیکاگو هستم . سوشال که یک هفته ای اومد و گرین کارت بعد 30 روز
پاسخ
تشکر کنندگان: rezamehrzad ، sahar2016 ، Rira_1982 ، milad.abadani
دوستان عزیز مهاجر سرا بنده از افراد صاحب نظر راهنمایی میخوام:ما 8 سپتامبر اولین سفرمون هست.منتها من به همراه فرزندانم برمیگردیم و همسرم چون کارهای بازخرید ش تموم شده ودر واقع دیگه ایران کاری نداره قراره در امریکا بمونه تا شغل پیدا کنه و راه و چاه کارها رو یاد بگیره.من از دوستان محترم نظر میخوام اگه همسرم چند ماه اونجا تنها بمونه و به دنبال کارها باشه بهتره یا برگرده با ما به ایران.فعلا مقصد ما سن خوزه هست اما در هر حال به دنبال جایی هستیم که کرایه مسکن پایین تر باشه.
کيس نامبر: 2016AS18## ♥
 تعداد افراد:4 نفر ♥
کنسولگری: Abu Dhabi (تغییر کنسول گری از طرفkcc)♥
 ارسال فرم : 26 می♥
تاریخ مصاحبه : 21 اکتبر ،برگه سفید♥
برنده:سربازی ارتش،لیسانس مکانیک،شرکت خصوصی،AP:نفر اصلی
 آپدیت ها: 22 اکتبر ,9دسامبر،25ژانویه ،2 مارچ(تبدیل به orکیس اصلی)
کلیر:زیباترین روز خدا 3 مارچ پس از 134 روز،دریافت ویزا 31 مارچ
سفر به آمریکا:
پاسخ
تشکر کنندگان: milad.abadani
(2016-08-28 ساعت 08:53)sahar2016 نوشته:  سلام دوستان ما برای اولین سفر هتل برای 12 شب رزرو کرده بودیم که یکی از دوستان گفتن به شهر دوره و نمیتونید کارهای سفر رو انجام بدید و خانمی معرفی کرد که با صحبت با ایشون قرار شد یه خونه یه خوابه برای 22 روز از ایشون به قیمت 1600 دلار اجاره کنیم در منطقه سن خوزه.ایشون گفتن اینجا خونه ها رو از اول تا اخر ماه اجاره میدن ولی ما از 8 سپتامبر وارد آمریکا میشیم که ایشون گفتن از الان خونه رو براتون نگه میدارم.ولی از حالا اجاره های بالا نگرانم کرده.

سلام
میشه بفرمائید خونه مبله است یا نه ؟ وسایل آشپزخونه داره یا نه ؟
کیس نامبر 6300
تاریخ مشاهده قبولی 5 می   2016
تعداد کیس 3 نفر
محل مصاحبه ایروان
تاریخ دریافت نامه دوم 25 مارس 2016
تاریخ مصاحبه 5 می 2016
وضعیت : AP همه افراد کیس
آپدیت : 7 ، 10 ، 11 می ،1 آگوست بعد از ایمیل زدن به سفارت ، 2 آگوست ،16 آگوست و دو خطی ، 23 آگوست و 25 آگوست
کلییر : 17 آگوست
تحویل مدارک به پست DHL : 22 آگوست
دریافت ویزا : 26 آگوست
سفر به آمریکا : 4 دسامبر
خدایا چنا کن سرانجام کار                   تو خشنود باشی و ما رستگار
پاسخ
(2016-08-29 ساعت 10:56)rah-is نوشته:  
(2016-08-28 ساعت 08:53)sahar2016 نوشته:  سلام دوستان ما برای اولین سفر هتل برای 12 شب رزرو کرده بودیم که یکی از دوستان گفتن به شهر دوره و نمیتونید کارهای سفر رو انجام بدید و خانمی معرفی کرد که با صحبت با ایشون قرار شد یه خونه یه خوابه برای 22 روز از ایشون به قیمت 1600 دلار اجاره کنیم در منطقه سن خوزه.ایشون گفتن اینجا خونه ها رو از اول تا اخر ماه اجاره میدن ولی ما از 8 سپتامبر وارد آمریکا میشیم که ایشون گفتن از الان خونه رو براتون نگه میدارم.ولی از حالا اجاره های بالا نگرانم کرده.

سلام
میشه بفرمائید خونه مبله است یا نه ؟ وسایل آشپزخونه داره یا نه ؟

بله دوست عزیز به گفتن فقط ملافه ببریم.
سفر به آمریکا:
پاسخ
درود بر همه
از دوستان عزیزی که تشریف بردند آمریکا و دوستانی که در تدارک سفر هستند میخوام در خصوص انتخاب پرواز راهنمایی بفرمایند.
عزیزانی که با ایرلاین الاتحاد سفر کرده یا خواهند کرد درباره معایب و مزایای ایرلاین مذکور چه نظری دارند ؟
پاسخ
سلام دوستان
اطلاع داريد از زماني كه status گرين كارتمون از حالت دريافت ١٦٥ دلار تبديل ميشه به اينكه صدور گرين كارت آغاز شده، چقدر طول ميكشه تا گرين كارت به دستمون برسه؟ چون ما تا هفته آينده از ايالت فعليمون نقل مكان ميكنيم به ايالت ديگه
ميخواستم بدونم چقدر زمان ميبره تا پست بشه؟
ممنون
كيس لاتري ٢٠١٦/ ورود به امريكا: ٨ جون ٢٠١٦
لينك سفرنامه من:
http://www.mohajersara.com/forum/thread-...#pid693160
پاسخ
سلام دوستان
به لطف خدا ویزا من رسیده دستم .
فقط اینکه پاکت زردی تحویل من ندادن ؟؟!!
ی پاکت هست که گوشه اش  بریده شده داخلش مدارکی که خودم داده بودم به  سفارت
و نامه عکس دار مدیکال و cd . دیگه چیزی ندارم .
الان درسته یا ناقص ؟
***As201600007
رویت قبولی :2015 22 May
ارسال فرم :  2015 Aug 29
تعداد کیس : 2 نفر 
سفارت : انتخاب  از آنکارا به ایروان 
مصاحبه : jun 14, 2016
محل مصاحبه :yerevan
مدیکال : jun 10 .2016
وضعیت : Issued.  22 Agu2016   Big Grin  Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: Paniz888 ، milad.abadani
دوستان سلام
آزانسهای مسافرتی مختلف برای یک پرواز معین قیمت یکسان پیشنهاد نمیدهند
کسی آزانس معتبری سراغ داره که معرفی کنه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: esbluesky ، milad.abadani
(2016-08-30 ساعت 16:10)ستوده نوشته:  دوستان سلام
آزانسهای مسافرتی مختلف برای یک پرواز معین قیمت یکسان پیشنهاد نمیدهند
کسی آزانس معتبری سراغ داره که معرفی کنه ؟

دوست عزیز ما از الی گشت بلیط تهیه کردیم.اونموقع پرواز روسیه از همه ارزونتر بود که دوستان گفته بودن پرواز خوبی نیست بعد از اون هواپیمایی امارات بود که دوستان گفته بودن در دو ساعت توقف ممکنه کارهای مهاجرتی انجام نشه مثل دوست عزیزمون بهجت خانوم که خیلی استرس کشیده بودن.نهایتا ما از ترکیش ایرلاین بلیط تهیه کردیم .فقط اینو میدونم هر چه دیر تر بلیط تهیه کنید براتون گرونتر در میاد.یه نکته دیگه دوست عزیز اگه میخوهید خونه تهیه کنید حتما طوری برنامه ریزی کنید که خونه رو برای اول ماه اجاره کنید.راستی مقصدتون کجاست؟
سفر به آمریکا:
پاسخ
تشکر کنندگان: ستوده ، mrlzdh ، matin86
دوستان با امید خدا من تا یک ماه دیگه میرم امریکا . فقط میخواستم بدونم الا که ویزا رو گرفتم چکار باید بکنم واسه گرین کارت و پرداخت پول و حساب کاربری تو سایت uscis؟
کیس:**13      تعداد: 1 نفر       مصاحبه :ابوظبی 7 ژانویه تغییر به 8 می         وضعیت: کلیرنس  
 آپدیت ها:  10 و 15 و 20 و 23 می و 3 آگوست(بخاطر ایمیل) 11 آگوست(دو خطی) 14 آگوست   OR  
کلیر: 14 آگوست  Rolleyes
ایشود: 22آگوست
مقصد:دالاس
اولین ورود:02 اکتبر
پاسخ
(2016-08-30 ساعت 11:13)Hamed_402 نوشته:  سلام دوستان
به لطف خدا ویزا من رسیده دستم .
فقط اینکه پاکت زردی تحویل من ندادن ؟؟!!
ی پاکت هست که گوشه اش  بریده شده داخلش مدارکی که خودم داده بودم به  سفارت
و نامه عکس دار مدیکال و cd . دیگه چیزی ندارم .
الان درسته یا ناقص ؟

سلام ٬ درست هست دوست عزیز . همون پاکتی که گوشه اش بریده شده پاکت زرد هست . اون رو به هیچ عنوان باز نکنید . تو بار دستی بزارید و در همه فرودگاه ها باید نشونش بدین .
پاسخ
تشکر کنندگان: ed2008 ، Paniz888 ، mrlzdh ، matin86 ، milad.abadani
دوستان عزیز سلام
یه سوال داشتم . اگه کسی بخواد پروازش رو از لندن بگیره ٬ با ۴ ساعت توقف نیاز به ویزای ترانزیت انگلیس هم داره ؟ ظاهرا کسایی که ویزای امریکا دارن نیاز به ویزای ترانزیت ندارن . ممنون میشم راهنمایی کنین .
پاسخ
(2016-08-29 ساعت 21:03)ستوده نوشته:  درود بر همه
از دوستان عزیزی که تشریف بردند آمریکا و دوستانی که در تدارک سفر هستند میخوام در خصوص انتخاب پرواز راهنمایی بفرمایند.
عزیزانی که با ایرلاین الاتحاد سفر کرده یا خواهند کرد درباره معایب و مزایای ایرلاین مذکور چه نظری دارند ؟

سلام
من با الاتحاد پرواز نداشتم؛ اما همانطور كه در صفحه اول همين فروم        
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7218.html          
توضيح داده شده است، مهمترين مزيت اين إيرلاين  انجام أمور گمركي و امور مهاجرتي و تكميل فرم ها در فرودگاه بين المللي ابوظبي هست.
كه انجام اين آمور بدون هزينه خواهد بود.
طبق توضيحات سايت رسمي الاتحاد؛ كه تنها فرودگاه دنيا هست كه أمور گمركي و مهاجرتي را خارج از آمريكا انجام مي دهد.

US Pre-Clearance Facility

U.S. Customs and Border Protection (CBP) facility at Abu Dhabi Airport
The United States Customs and Border Protection (CBP) facility at Terminal 3 in Abu Dhabi Airport is a purpose-built facility that allows U.S. bound passengers to undertake all immigration, customs and agriculture inspections in Abu Dhabi prior to departure
Abu Dhabi Airport is one of only a handful of airports outside North America that offer the CBP facility. Having cleared CBP, guests can check-through their baggage to their final destination in the United States. On reaching the U.S., guests will be treated as domestic arrivals, which allows for faster processing at their arrival airport.
Etihad Airways operates flights to the following destinations in the U.S. - New York (EY101 and EY103), Chicago (EY151), Washington D.C. (EY131), Los Angeles (EY171), San Francisco (EY183) and Dallas (EY161).

براي مشاهده اطلاعات كامل خط هوايي الاتحاد و قوانين و روند انجام أمور مهاجرتي به اين صفحه
http://www.abudhabiairport.ae/english/ai...-facility/
مراجعه نماييد.
با توجه به شهر مقصد تان در آمريكا درگاه ورودي تان ( گمرك هوايي) را انتخاب بفرماييد و سپس شماره پرواز را انتخاب كنيد تا بتوانيد از مزيت انجام أمور گمركي و مهاجرتي بهره مند شويد .

طبق توضيحات سايت رسمي الاتحاد شما حداقل ١٢٠ دقيقه فاصله زماني تا پرواز بعدي براي انجام أمور گمركي داريد.

كه براي اينكار مي بايست به ترمينال شماره سه ( ٣ ) مراجعه نماييد.
Terminal 3 (T3) Abu Dhabi International Airport Select flights to the U.S. must pre-clear U.S. Customs and Immigration in Terminal 3 (Abu Dhabi) before departure.

همچنين براي انجام Booking و مشاهده ساعت پرواز و قيمّت ها به اين سايت
https://mbooking.etihad.com/SSW2010/EYM0/#webqtrip/e1s1
مراجعه نماييد.

براي بحث در خصوص مقايسه خطوط هوايي به فروم ( بهترين ايرلاين برای سفرهای خارجی )
https://www.mohajersara.org/forum/thread...9%8A%D9%8A
مراجعه كنيد.

موفق باشي براي من هم دعا كنيد.
پاسخ
تشکر کنندگان: Paniz888 ، ستوده ، alborz3718 ، mrlzdh ، milad.abadani
سلام به همه
خواهشن جواب بدید چون واسه بار چندمه پست میزارم ولی تا به حال جوابی نگرفتم
من و همسرم ده ماه میشه گرین کارتمون یومده و ایران هستیم و دیروز بعد از کلی ایمیل و درخواست بهمون میل زدن که تو فوریه تحویل پست دادن و اینم شماره پیگیریش در صورتی که تو سایت پست میرم شماره رو نمیشناسه و فامیلمون هم میگه چیزی تحویل نگرفته و تو سایت قسمت چک وضعیت هیچ تغییری نداشتیم فقط زدن که پول دریافت شده و دیگه تغییر نکرده
ایا اون صفحه باید ثابت بشه؟ یا زمانی که صدور میشه یا تحویل میدن تغییر میکنه تو سایتشون؟
در مورد شماره پیگیری پست که دادنو نمیشناسه علت چیست؟
و تو میل زدن که تحویل نگرفتید درخواست مجدد بدید در فرم I-90 کسی تجربه داره من رو راهنمایی کنه؟
ممنون میشم جواب بدید
شماره کیس: ***2015AS0006
نفرات : 2 نفر
سفارت: انکارا/ تغییر به ایروان
ارسال فرم سری اول : 5 جون
کارنت شدن :20 می
مصاحبه : دوم جولای
ویزا یکضرب بعد از یک هفته
مقصد : دالاس
اولین ورود : 11 نوامبر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-01 ساعت 13:18)ahuraee نوشته:  سلام به همه
خواهشن جواب بدید چون واسه بار چندمه پست میزارم ولی تا به حال جوابی نگرفتم
من و همسرم ده ماه میشه گرین کارتمون یومده و ایران هستیم و دیروز بعد از کلی ایمیل و درخواست بهمون میل زدن که تو فوریه تحویل پست دادن و اینم شماره پیگیریش در صورتی که تو سایت پست میرم شماره رو نمیشناسه و فامیلمون هم میگه چیزی تحویل نگرفته و تو سایت قسمت چک وضعیت هیچ تغییری نداشتیم فقط زدن که پول دریافت شده و دیگه تغییر نکرده
ایا اون صفحه باید ثابت بشه؟ یا زمانی که صدور میشه یا تحویل میدن تغییر میکنه تو سایتشون؟
در مورد شماره پیگیری پست که دادنو نمیشناسه علت چیست؟
و تو میل زدن که تحویل نگرفتید درخواست مجدد بدید در فرم I-90 کسی تجربه داره من رو راهنمایی کنه؟
ممنون میشم جواب بدید

سلام. در خصوص پیگیری از طریق پست اطلاعی ندارم.ولی چون خودم اخیرا مراجعه حضوری به دفتر uscisکردم و گفتم گرین کارتم نیومده و میخام برم ایران ،گفت برات مهر میزنیم تا یکسال ویزای پاسپورت معتبره چون اگرگرین کارتت نیاد یا گم بشه باید خودت حضوری بیای دوباره.
الان چون مال شما داره یکسال میشه توصیم اینکه حضوری تشریف ببرید.فیزیک گرین کارت دستتون نیست وتاریخ ویزاتون اگر بگذره ممکنه نذارن وارد بشید
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezafarhang81

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان