کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شمارش معکوس برای اعلام نتایج لاتاری DV-2017
نتایج لاتاری DV-2017 اعلام شد.

راهنمای مشاهده نتایج لاتاری به همراه لینکها و نمونه نامه قبولی جدید، در تاپیک نتایج لاتاری DV-2017 قرار گرفت.

برندگان لاتاری لطفاً با ارسال مشخصات کیس خود در تاپیک خلاصه وضعیت کیس کاربران مهاجرسرا وضعیت خود را اعلام کنند.
(2016-04-11 ساعت 20:59)babak_m نوشته:  همه میگویند که آمریکا سرزمین فرصتهای طلایی ست...
اما چیزی که گفته نمیشود این است که برای استفاده از این فرصتهای طلایی باید یک بنیه و درونمایه ای هم داشته باشید...  چطور میتوانید بفهمید که این درونمایه را برای استفاده از فرصتهای طلایی دارید یا ندارید ؟ خیلی ساده...در ایران که بودید در قبال فرصتهای پلاستیک بازیافتی و آهن ضایعاتی خود چه میکردید؟ اگر در مدت زندگی در ایران هیچکس از شما هیچ ایده و کار خاصی حتی در حد باز کردن یک مغازه فلافل فروشی ندیده است، یعنی شما این درونمایه را ندارید... کسی که نتواند از فرصتهای قزمیتش استفاده کند از فرصتهای طلایی هم به طریق اولی نمیتواند... در این شرایط نباید زیاد به هوای بهره برداری از آن فرصتهای طلایی به آمریکا بروید که بد جور توی ذوقتان میخورد...!
نود درصد آنهایی که آمریکا را به عنوان مقصد انتخاب میکنند یا عشق نیویورک هستند یا عشق شهرهای ساحلی غربی آمریکا...خیلیهایشان هم به هوای تهرانجلس و چلوکباب و کاباره ایرانی  به آمریکا میروند...ظاهرا چلوکباب و دیزی خوردن در ینگه ی دنیا چیز دیگریست و هواخواه بسیار دارد...

دوست عزیز رسما نابودم کردیا Big Grin درسته خیلیا اینطورین ولی من از اول عشق نیویورک بودم منتها کلی تحقیق کردم بعد از این که دیدم دالاس و کلا تکزاس چقد واسه شروع بهتره و نیویورک مالیات بالاست اجاره خونه بالاست درصد بیکاری بالاست، دیدم کلا همه چی بالا و با کلاسه نیویورکو انتخاب کردم الانم دارم تلاش مبکنم.. Shy
Its not who I am underneath, but what I do that defines me  
Его не кто я под ним, но то, что я делаю, что определяет меня

تاریخ آن سرزمین با "میلاد"
و تاریخ سرزمین من با "هجرت" آغاز میگردد...!

2015 = GOD DAMN IT  
2016 = GOD DAMN IT  
2017 = GOD DAMN IT  
2018 = GOD DAMN IT  
2019 =  ?GOD ?What
تشکر کنندگان: dv2017 ، babak_m ، msr839 ، aram_hpanahi
یکی خواهشن منو از برق بکشه :l

هرچی میگم اقا شوخی بود یکی از درونم میگه شوخی چیه اقا پاشو پارکینگ خالی شده ماشینت بیار اینجا بزار فردا میخوایم بریم سانفرانسیسکو پیش آرش یوقت ماشینتو با جرثقیل میبرن این امریکا هم که صاحاب نداره به ده نفر باید پول صبحانه نهار شام از زیر میز بدی تا بعد ده روز ماشینو بیاری بیرون از سفرمون عقب میمونیم.. :/

هم اکنون نیازمند یاریتان هستم... :l

2015 = GOD DAMN IT  
2016 = GOD DAMN IT  
2017 = GOD DAMN IT  
2018 = GOD DAMN IT  
2019 =  ?GOD ?What
تشکر کنندگان: dv2017 ، copol ، نسل سوخته ، msr839 ، aram_hpanahi
(2016-04-11 ساعت 21:15)alirezanz نوشته:  من که از قبل قبولی هم گفته بودم میرم نیو یورک از بچگی عاشق شهرم نیو یورک بودم الان اینجا 9:45 صبحه تازه اومدم سر کار ماشینمم جا نبود ی بلوک اونورتر پارک کردم گفتم تو تایم بیکاریم براتون یکم بنویسم اینجا مث همون تصورتم قبل اومدنم هست یکمی البته چیزایی که انتظار ندارین اصن تو دهاتای آمریکا پیدا بشه میبینین اما عادت میکنین مجتمعی که ازش خونه گرفتم جای تقریبا خوبی دیپازیت و ایدی ازم گرفت واسه ی سال اجاره کردم لباس شویی هم داره ها راستی از کارم بگم فعلا تو والمارت کار میکنم ولی واسه ی شرکت چند ملیتی تقاضا دادم وقتی دیدن 4 تا زبان بلدم خوششون اومد امیدوارم که قبولم کنن الان داره نم نم بارون میاد دلم گرفته به این فک میکنم که واقعا اینو میخواستم؟ اصن چرا مهاجرت کردم؟ ایران زندگیه راحتی داشتم الان ی عده میگن خو چرا برنمیگردی؟ نمیشه، امکان برگشت نیست دوستان قبل اومدن خوب فکر کنین حق کسیو نخوردم ی شانسی بود که استفاده کردم تازه الانم که اینجام برای تمام فامیل دوستام و پدر بزرگ مادر بزرگم ثپت نام کردم شاید قبول شن اینجا بیان منم هوم سیکی رو از یاد ببرم. ببخشید مینیا پدروگی ( = دوست دخترم) ناتاشا صدام میکنه.. یادش بخیر طفلی ی روز قرار بود من واسه ویزای روسیه + 15000 تا باش ازدواج کنم حالا اون واسه ویزا آمریکا با من میخواد ازدواج کنه Cool  خوب دیگه من برم بازم اگه وقت شد میام براتون مینویسم دوستان ولی آمریکا اونجوریام که فکر میکنین نیست جای خاصی نیست ایران خیلی بهتر از اینجاست..
عالی بود
دعای ویژه میکنم قبول بشی Smile  معلومه که خیلی خوب تجربیاتتو برامون خواهی نوشت ، قلم عمو سعید و آرش باید سرتعظیم (نمیدونم املاش درسته یا نه ) در مقابل قلم شما فرود بیارند
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
تشکر کنندگان: alirezanz ، copol ، msr839 ، aram_hpanahi
(2016-04-11 ساعت 18:56)asrainman نوشته:  
(2016-04-11 ساعت 18:31)aram_hpanahi نوشته:  سلام خدمت بچه های مهاجرسرای عزیز،امیدوارم روز و روزگار خوبی رو داشته باشید همتون و آرزوی قبولی برای همتون دارم
بنده صحبتم ی چیز دیگه بود و در اصل دعوت کردن دوستان به یکرنگی وصاف بودن با همدیگه بود که میبینم باز خورد خیلی بدی داشتن تعدادی از دوستان،شاید از سر فشار زندگی و عصبانیت بوده،مهم نیست
بنده به شخصه از همه عزیزانی که صحبت من باعث شده بهشون بر بخوره عذر خواهی میکنم و کلا میخوام دیگه تو این سایت فعالیتی نداشته باشم و با دوستان همراه نشم،همراهی زمانی خوبه که در جواب صحبت،صحبت بشه،نه خدای ناکرده عصبانیت و اهانت و... متاسفانه میبینم تعدادی از دوستان هستن با جواب های بی ارتباط دارن جواب میدن و صحبت میکنن
امیدوارم همگی به هرآنچه نیاز دارن برسن تو زندگی
خدا نگهدار همگی

دوست عزيز كسي با توهين و عصبانيت با شما صحبتي نكرد، اتفاقا شما دوستان رو متهم به بي هدفي كرديد و بقيه از جمله من پاسخ شما رو با دليل و مدرك داديم.به هر حال يادتون باشه كه سلايق و طرز فكراي مختلفي در جامعه وجود داره، خوش و خرم باشيد و ايشالا به تمام چيزاي خوب برسيد.

دوست من وقت بخیر
بنده هیچ وقت خودم رو در جایگاهی نمیبینم و ندیدم که کسی رو متهم کنم
اصل صحبت بنده این : کسی که سال اولش ثبت نام میکنه بنده خدا هیچ گناهی نداره،اون بنده خدایی هم که سالهاست ثبت نام میکنه هیچ کار شاخی انجام نداده،در صورتی که دیدم این دوستان خیلی از قبول نشدن گله مند هستن و ناراحت،فقط این رو عارض شدم که راه های دیگه ایی هم هست
کلا با سر کوفت زدن سر مسایلی این چنین مثل لاتاری مخالفم
آخر متنم هم این رو گفته بودم (شاید من منظور دوستان رو اشتباه برداشت کردم و هدفشون فخر فروختن ویا سرکوفت نباشه)
ولی صحبت دوستانه با نهایت احترام بیان میشه نه اینکه بگیم پرستیژ من در حد این نیست یا برم قاطی گونی سیب زمینی و سیمان
شاید به معنای کلمه توهین نباشه ولی طرز بیان خیلی مهمه مثل همون مثال معروف (بفرما،بشین و بتمرگ)
جو،جو دوستانست حیف که با طرز بیان بد این جو بهم بخوره
همه دوستان تقریبا با یک هدف مشترک هستن،حالا یکی کمی ثروت بیشتر یکی کم ثروت تر،یکی ۲ سال بیشتر تحصیل کرده یکی ۴ سال کمتر
مهم هدف که همه یکسان هستن
تشکر کنندگان: babak_m ، dv2017 ، alinzd ، asrainman
سلام کسی از بچه ها اینجا هست امریکا زندگی کنه یه سوال داشتم
تشکر کنندگان: alirezanz ، someonelikeyou ، keivin ، msr839
(2016-04-11 ساعت 21:26)dv2017 نوشته:  
(2016-04-11 ساعت 21:15)alirezanz نوشته:  من که از قبل قبولی هم گفته بودم میرم نیو یورک از بچگی عاشق شهرم نیو یورک بودم الان اینجا 9:45 صبحه تازه اومدم سر کار ماشینمم جا نبود ی بلوک اونورتر پارک کردم گفتم تو تایم بیکاریم براتون یکم بنویسم اینجا مث همون تصورتم قبل اومدنم هست یکمی البته چیزایی که انتظار ندارین اصن تو دهاتای آمریکا پیدا بشه میبینین اما عادت میکنین مجتمعی که ازش خونه گرفتم جای تقریبا خوبی دیپازیت و ایدی ازم گرفت واسه ی سال اجاره کردم لباس شویی هم داره ها راستی از کارم بگم فعلا تو والمارت کار میکنم ولی واسه ی شرکت چند ملیتی تقاضا دادم وقتی دیدن 4 تا زبان بلدم خوششون اومد امیدوارم که قبولم کنن الان داره نم نم بارون میاد دلم گرفته به این فک میکنم که واقعا اینو میخواستم؟ اصن چرا مهاجرت کردم؟ ایران زندگیه راحتی داشتم الان ی عده میگن خو چرا برنمیگردی؟ نمیشه، امکان برگشت نیست دوستان قبل اومدن خوب فکر کنین حق کسیو نخوردم ی شانسی بود که استفاده کردم تازه الانم که اینجام برای تمام فامیل دوستام و پدر بزرگ مادر بزرگم ثپت نام کردم شاید قبول شن اینجا بیان منم هوم سیکی رو از یاد ببرم. ببخشید مینیا پدروگی ( = دوست دخترم) ناتاشا صدام میکنه.. یادش بخیر طفلی ی روز قرار بود من واسه ویزای روسیه + 15000 تا باش ازدواج کنم حالا اون واسه ویزا آمریکا با من میخواد ازدواج کنه Cool  خوب دیگه من برم بازم اگه وقت شد میام براتون مینویسم دوستان ولی آمریکا اونجوریام که فکر میکنین نیست جای خاصی نیست ایران خیلی بهتر از اینجاست..
عالی بود
دعای ویژه میکنم قبول بشی Smile  معلومه که خیلی خوب تجربیاتتو برامون خواهی نوشت ، قلم عمو سعید و آرش باید سرتعظیم (نمیدونم املاش درسته یا نه ) در مقابل قلم شما فرود بیارند

عو عو نفرمایید اون دو عزیز بزرگ مان چراق (آخر کسی نگفت با کدوم ق؟ هرچند که اینجا دیگه پارسی مهم نی..) مهاجرسران هرچند که مدتیه خاموشن

مرسی دوست خوبم امیدوارم شما هم قبول شی شید شوید بشوید بشو خواهی شو شد میشی

به هرحال وظیفه بنده هست که از تجربیاتم هرچند کوتاه در نیویورک واسه شما بگم امیدوارم کمکتون کنه عذر میخوام ناتاشا ول نمیکنه گیر داده میگه بعد کار باید بریم از اون جاها از اون چیزا بنوشیم فعلا.. :l

2015 = GOD DAMN IT  
2016 = GOD DAMN IT  
2017 = GOD DAMN IT  
2018 = GOD DAMN IT  
2019 =  ?GOD ?What
تشکر کنندگان: dv2017 ، aram_hpanahi ، redbull ، نسل سوخته ، msr839
یکی با من فک کنم کار داره منو بهش معرفی کنین بگین که نیویورکم Big Grin

این روسا چقد کنه ان ها داره رو اعصابم راه میره هی صدا میکنه Sad

2015 = GOD DAMN IT  
2016 = GOD DAMN IT  
2017 = GOD DAMN IT  
2018 = GOD DAMN IT  
2019 =  ?GOD ?What
تشکر کنندگان: dv2017 ، aram_hpanahi ، redbull ، msr839
(2016-04-11 ساعت 20:38)LORDAmiroo نوشته:  
(2016-04-11 ساعت 18:31)aram_hpanahi نوشته:  سلام خدمت بچه های مهاجرسرای عزیز،امیدوارم روز و روزگار خوبی رو داشته باشید همتون و آرزوی قبولی برای همتون دارم
بنده صحبتم ی چیز دیگه بود و در اصل دعوت کردن دوستان به یکرنگی وصاف بودن با همدیگه بود که میبینم باز خورد خیلی بدی داشتن تعدادی از دوستان،شاید از سر فشار زندگی و عصبانیت بوده،مهم نیست
بنده به شخصه از همه عزیزانی که صحبت من باعث شده بهشون بر بخوره عذر خواهی میکنم و کلا میخوام دیگه تو این سایت فعالیتی نداشته باشم و با دوستان همراه نشم،همراهی زمانی خوبه که در جواب صحبت،صحبت بشه،نه خدای ناکرده عصبانیت و اهانت و... متاسفانه میبینم تعدادی از دوستان هستن با جواب های بی ارتباط دارن جواب میدن و صحبت میکنن
خدا نگهدار همگی

دوست عزیز اگز اظهار نظر های من و دیگران براتون ایجاد ناراحتی کرده متاسفم.
اینجا محل گفت و گو هست و همین گفت و گو تنها با نظرات مختلف و بعضا مخالفه که میشه گفت و گو.
حالا اینکه اون چیزی که شما نوشته بودید و بنده نظر خودمو گفتم زیاد به نظر دعوت کننده به یکرنگی و صافی با هم نبود ولی بهتره که همه ی بچه ها ظرفیت لازم جهت اینگونه بحث ها و به چالش کشیده شدن رو داشته باشن و یادشون باشه که شاید یک درصد هم انتقاد بقیه نسبت به نظرشون درست تر باشه و جای تفکر داشته باشه چون فکر نمیکنم من یا این سنم و دوستان دیگه اینجا حرف زشت، توهین و یا ناسزا گفته باشیم و هدفمون پیش بردن بحث با یک سری چرت و پرت باشه! همین مسائل هستن که به بهانه ای برای پیشبردن این تاپیک تبدیل میشن و روز های باقی مونده تا اعلام نتایج رو برای ما سریع تر میگذرونن.
به نظرم بهتره به جای اینکه به شما بر بخوره و یا از اینکه به چالش کشیده شدید ناراحت بشید سعی کنید در فضای کاملا دوستانه با بقیه دوستان نظراتتونو به اشتراک بزارید.

عذر میخوام خیلی حرف زدم  Shy

شما خیلی بزرگوارید دوست عزیز
امیدوارم که شما امسال حتما برنده بشید و خیلی خوشحال میشم خبر قبولیتون رو بشنوم
من با شما بحث کردم و اصلا ناراحت نیستم از شما
چطور میتونم از شما ناراحت بشم در صورتی که بعد از بحثمون شما به بنده رتبه دادید
تشکر کنندگان: alirezanz ، LORDAmiroo ، dv2017 ، msr839
(2016-04-08 ساعت 17:57)behbod نوشته:  
(2016-04-08 ساعت 17:22)sheinos نوشته:  دوستان عزیزم من از برندگان 2016 هستم و الان منتظر کلیرنس هستم. دیدم شما سخت مشغول شمارش معکوسید گفتم چند تا مطلب بهتونبگم بعنوان داداش کوچکتون:
شانس لاتاری برای همه هست و برای همه یک اندازست. ولی شما این رو به چشم یک فرصت تلقی نکنید.منظورم اینه که شور و اشتیاق خوبه ها ولی واستون مهم نباشه. باور کنید وقتی که رها کنید مسائل رو، و توکل کنید به خدا و وظیفتون رو انجام بدید خودش میاد. من همیشه میگم خدا خوب میدونه داره چی کار میکنه. مهم اینه که شما یا هرچی که پیش میاد شاد باشید و شاکر. من 10 سال لاتاری نوشتم و به جرعت میتونم بگم که شاید تو 9 سال گذشته اگه پیش میومد برام یا شرایطشو نداشتم یا پیشرفتی که میبایست رو نمیکردم. بهترین سال برای مهاجرت در زندگی من، اسمم در اومد. خیلی ها بار اول برنده میشن و همون سال بهترین سالشون برای مهاجرت بوده. چون خدا میدونه چیکار میکنه. ولی وقتی برای شما خیلی مهم باشه و اصرار کنید چند تا حالت پیش میاد:
1. به زور بهش می رسین و چیزای زوری عواقب خوبی نداره
2. بهش نمیرسین و دلسرد میشین و از بقیه ی لذت و پیشرفت مقدر شده براتون باز میمونین.

در آخر ذکر کنم که اینا که من گفتم هم ریشه دینی داره هم ریشه غیر دینی و هم ریشه علمی و ماورائی.

ولی شما let it go . بعد ببینین که اون سال چقدر پیشرفت میکنین. چه اسمتون در بیاد چه نیاد . امیدوارم که هرچی خیره واستون اتفاق بیفته

درود بر شما
و تبریک بابت قبولی ، خیلی خوش شانس بودی داداش
اگر ممکنه بگو مدرک تحصیلیت در موقع ثبت نام چی بود؟

ممنونم. اگه منظورتون اولین باره یادم نیست ولی فکر کنم سال های آخر دبیرستان یا پیش دانشگاهی بود
كيس نامبر : ***2016AS4 / خبر قبولي: ٤ مي / ارسال فرم ٢٦٠ : ١٤ مي/ كارنتي: نوامبر / مصاحبه: هفته دوم ژانویه/ كنسولگري: آنكارا تغییر به ایروان توسط خودشون/ تعداد نفرات: ٢ / سربازي مثل مرد وزارت دفاع / وضعيت : AP /  آپديت ها :14ژانویه- 20 ژانویه- 21 ژانویه نفر اصلی فقط -28 جولای آپدیت طلایی و دو خطی/ تاريخ كليرنس : 29 جولای / تاريخ گرفتن ويزا : 17 آگوست / تاريخ رسيدن به اونور آبها :2 نوامبر/ مقصد : به محض ورود به خاكشون همون بغل پياده ميشم.
تشکر کنندگان: alirezanz ، aram_hpanahi ، msr839
(2016-04-10 ساعت 11:14)bobs نوشته:  
(2016-04-10 ساعت 08:49)behbod نوشته:  
(2016-04-10 ساعت 04:53)kkr200 نوشته:  نه دیگه مقصد رو که میپرسن یه بلیط باید نشون بدی ..
من تا حالا سفر خارجی نرفتم ولی شنیدم حتی موقع ورود به گیت پاسپورت ها رو چک میکنن و اگر ببینن برای آمریکا ویزا داری ...

سلام.
اطلاعات شما من رو متعجب می کنه. احساس میکنم آنچه شنیده اید بیشتر شایعات بوده تا واقعیت.
برادر بنده الان در ایالت فلوریدا مشغول تحصیله و اتفاقا اولین اقداماتش برای اخذ ویزا رو قبل از سربازی انجام داد و البته ناچار شد که مبلغ وثیقه رو بگذاره تا بهش مجوز خروج بدن، اما نکتهء ویژه اینه که اگر شما از دانشگاه آمریکایی پذیرش داشته باشین (فقط درجه یک ها)، بهتون مجوز دو بار خروج میدن. یعنی یک بار برای گرفتن ویزا و یک بار هم رفتن به دانشگاه. اما برای کشورهای دیگه فقط مجوز یک بار خروج میدن. نکتهء مهم دیگه اینه که این مجوز رو باید قبل از گرفتن گذرنامه تهیه کنن، چون افراد عادی برای گرفتن گذرنامه باید حتما وضعیت نظام وظیفه شون شفاف باشه (تکمیل یا معاف). تعداد دفعات خروج از مرز هم توی صفحه دوم گذرنامه درج میشه (توی گذرنامه های عادی درج شده «به دفعات» اما توی این گذرنامه ها درج میشه «یک بار» یا «دو بار») و بعد از (مثلا دو بار خروج) کلا گذرنامه بی اعتبار میشه و باید تعویض بشه. متاسفانه برادر من هم با اینکه دو بار به سفارت مراجعه کرد، بهش ویزا ندادند و تنها راهی که براش موند این بود که بره سربازی و البته دو سال بعد وقتی پایان خدمت گرفت دوباره اقدام کرد و ویزا هم گرفت و رفت.

احتمال میدم علت اینکه این دوستان شما مشکلاتی داشتن، یا نقص مدارک بوده و یا عدم رعایت ترتیب مراتب اداری. وگرنه از اداره نظام وظیفه تا وزارت علوم و بانک و اینها همه خیلی خوب همکاری میکنن و وقتی میفهمن که مسافر کجایی بیشتر از حسادت، یه آه حسرت بار میکشن و ازت خواهش میکنن که یه جوری به خودشون یا برادرزادهء خانومشون یه راهنمایی بدی!!!

مضافاً عرض کنم که این فروم روی بحث های مهاجرتی از طریق ویزای تنوع زیسیتی (DV) متمرکز شده که از طریق قرعه کشی افراد رو انتخاب میکنن. بنابراین بسیاری از مسائل و مشکلات ویزاهای دیگه رو نخواهد داشت.
از طرف دیگه، اگر شما در لاتاری (همون قرعه کشی) شرکت کردین و مشکل سربازی دارین، در نظر داشته باشین که خروج از کشور براتون یه دردسر خیلی جدی میشه، مخصوصاً اگر قصد داشته باشین از طریق وثیقهء دانشجویی خارج بشین:
1- باید از یه دانشگاه معتبر پذیرش داشته باشین
2- گذرنامهء شما اعتبار 5 ساله نخواهد داشت و بلکه اعتبارش دو ساله هست و بعد از دو سال برای تمدید از طریق سفارت باید اقدام کنین (در کشور آمریکا سفارت پاکستان اینکار رو میکنه)
3- حتی اگر گذرنامهء «دو بار خروج» رو داشته باشین، باید دقت کنین که گذرنامهء شما دقیقا شش ماه بعد از اولین خروج، دیگه قابل استفاده برای خروج دوم نخواهد بود. این در حالیه که اگر در لاتاری برنده بشین و کلیرنس بخورین، ممکنه بیشتر از شش ماه برای دریافت پاسخ کلیرنس معطل بشین.
4- اگر حتی تمام موارد فوق رو به خیر رد کنین و عازم سرزمین عجایب بشین، اولین باری که به ایران وارد بشین، گذرنامه تون باطل میشه و ممنوع الخروج میشین تا وقتی که خدمت سربازی رو تکمیل کنین و اگر مدت اقامت تون بیشتر از 5 سال بوده باشه، دیگه وثیقه رو پس نمیگیرین. مگر اینکه اونقدر اونجا بمونین تا 39 سالتون تموم بشه و بعد با پرداخت مبلغ جریمه های اضافی، معافیت ساکنین خارج از کشور رو دریافت کنین.

بهتون اطمینان میدم اگر به هر طریق و با هر سختی و مشقتی که باشه، اگر بتونین معافیت یا پایان خدمت رو بگیرین، خیلی ساده تر از اینه که برنده بشین و بخاطر فرار از خدمت دچار اینهمه مشکلات جانبی بشین.

روز بخیر.

دوست عزیز شما موضوع رو خیلی سخت میکنید ، اول اینکه کسی که دانشجو باشه و سربازی هم نرفته باشه چرا باید کلیرش کنن؟
ضمن اینکه من حتی اگر کلیر هم بشم دیگه بر نمیگردم تا وضعیتم روشن بشه بعدش برمیگردم یا اینکه میشه به صورت ق.ق رفت
ولی تقریبا 99% مطمئنم اگر برم برای مصاحبه ویزای یکضرب میگیرم چون شرایطم از نظر اونا کاملا ایده عاله
رفتن به سربازی ضررش خیلی بیشتر از این دردسر هاست
يك روز بر گونه ي اين مملكت يك بوسه
و بالاي سرش يك يادداشت مي گذارم
و مي روم:
"‌‌‌ آنچنان زيبا خوابيده اي كه دلم نيامد بيدارت كنم ‎... "
تشکر کنندگان: alirezanz ، aram_hpanahi ، msr839
(2016-04-10 ساعت 12:58)meraj-fallahi نوشته:  
(2016-04-10 ساعت 11:14)bobs نوشته:  
(2016-04-10 ساعت 08:49)behbod نوشته:  من تا حالا سفر خارجی نرفتم ولی شنیدم حتی موقع ورود به گیت پاسپورت ها رو چک میکنن و اگر ببینن برای آمریکا ویزا داری ...

سلام.
اطلاعات شما من رو متعجب می کنه. احساس میکنم آنچه شنیده اید بیشتر شایعات بوده تا واقعیت....

با سلام
اطلاعاتی که دوست عزیزمون bobs مطرح کردن کاملا درسته ! فقط یک سری نکات ریز رو ایشون جا انداخنه بودند :

1- با فرض که امسال با یه کیس نامبر مطلوب از لاتاری قبول شدیم ، احتمالا بین مهر ماه و تا اخر اسفند سال 95 باید برای مصاحبه اولت به سفارت بری !
*تا اونجایی که من قانون خروج رو خونده بودم ، فرد مشمول دانشجو حق داره سالانه یکبار با قید وثیقه از کشور خارج بشه ....(نیازی به دروغ گفتن که کربلا میرم و اینا نیست ...بدون مشکلات جانبی گذرنامه یکبار خروج شما صادر میشه)
2-حالا فرض میکنیم که مصاحبه اول بخیر و سلامت گذشت و شمارو جهت صدور ویزا به سفارت مذکور دعوت میکنن ... دقت داشته باشین که الان سال 96 و شما میتونین از قانون یکبار خروجتون دوباره استفاده کنین ...
*اما نکته اساسی اینجاس که شما وقتی ویزا رو گرفتی و برگشتی ایران ...دیگه نمیتونی از کشور خارج شی ! و علنا ویزای شما باطل میشه ...
اینجاس که شما بعد صدور ویزا نباید به ایران برگردی و همونجا از کشوری که سفارت مذکور اونجاس بچیچی بری پیش عمه ریکا جون Big Grin
----------------------
پ.ن : البته من تو فروم دو سال پیش بود که یه بنده خدای فک کنم شیرازی که در حین خدمت سربازیش بود ......لاتاری رو برنده شده بود که دوستان داشتن بهش نحوه خروج از کشور رو توضیح میدادن ... من دقیقا نحوه خروج از کشور شخص سرباز رو نمیدونم ! میتونین اون فروم رو مطالعه کنین یا اگه کسی از دوستان اطلاعاتی داره بیاد کمکمون کنه ...
حرف شما کاملا درسته فقط اینکه هر سال میشه 2 بار از کشور خارج شد به عبارتی ترمی 1 بار به مدت 20 روز
منم دقیقا حرفم همینه میگم کسی که قبول میشه و ویزارو میگیره باید از همونجا مستقیم بره برای دیار غربت وگرنه بیاد ایران ممکنه مشکلاتی از جمله همراه داشتن ویزای آمریکا و این مسائل پیش بیاد و یا کلا تا مدتی نتونه خارج بشه و این همه انتظار و هزینه و وقت نابود بشه در ضمن ترکیه که ویزا نمیخواد و تا 3 ماه میتونی بمونی
اینم متن سوالات کاربران از سایت رسمی نظام وظیفه:
11- آيا صدور مجوز خروج براي دانشجويان از سوي وظيفه عمومي محدوديت دارد؟

خير صدور مجوز خروج در هر ترم تحصيلي از نظر وظيفه عمومي هيچ محدوديتي ندارد.
و مي روم:
تشکر کنندگان: alirezanz ، aram_hpanahi ، copol ، meraj-fallahi ، dv2017 ، msr839
(2016-04-11 ساعت 21:33)rahbari نوشته:  سلام کسی از بچه ها اینجا هست آمریکا زندگی کنه  یه سوال داشتم

داداش پس فک کردی ماها همه کجا زندگی میکنیم؟ من پاسخگوی سوالات شما در حوزه استحفاظی سیاتل و حومه هستم . علیرضا ناز حافظ منافع ایالت نیویورک هستن لرد امیرو دانای کل در بوستون هستن

سوالتو بپرس
برنده خوش شانس
مرغی که انجیر میخوره نوکش کجه 
تشکر کنندگان: alirezanz ، aram_hpanahi ، keivin ، copol ، dv2017 ، msr839 ، jalayevatan
(2016-04-11 ساعت 00:46)hamiham007 نوشته:  سلام به همه دوستان منتظر.چند صفحه رو خوندم و کلی از انرژی همتون لذت بردم و مطمئنم که به اونچه میخواهید میرسید.منم مثل شما خیلی واسه رفتن انرژی ذهنی گذاشتم و همه هم میگفتن برو بابا رفتی هیچکس هم ندیده Big Grin  Big Grin .ولی شد اونم تو سال دوم.برای همتون خوشی و رسیدن به آرزوهاتون رو  میخوام.

واقعا خوشحالم که قبول شدید ، از صمیم قلب میگم
لطفا سفرنامه تون رو هم بنویسید تا استفاده کنیم.
با آرزوی موفقیت در آمریکا.
و مي روم:
تشکر کنندگان: alirezanz ، aram_hpanahi ، keivin ، msr839
(2016-04-11 ساعت 22:36)behbod نوشته:  
(2016-04-11 ساعت 00:46)hamiham007 نوشته:  سلام به همه دوستان منتظر.چند صفحه رو خوندم و کلی از انرژی همتون لذت بردم و مطمئنم که به اونچه میخواهید میرسید.منم مثل شما خیلی واسه رفتن انرژی ذهنی گذاشتم و همه هم میگفتن برو بابا رفتی هیچکس هم ندیده Big Grin  Big Grin .ولی شد اونم تو سال دوم.برای همتون خوشی و رسیدن به آرزوهاتون رو  میخوام.

واقعا خوشحالم که قبول شدید ، از صمیم قلب میگم
لطفا سفرنامه تون رو هم بنویسید تا استفاده کنیم.
با آرزوی موفقیت در آمریکا.

Big Grin Big Grin Big Grin

به منم تبریک بگین Big Grin Big Grin

2015 = GOD DAMN IT  
2016 = GOD DAMN IT  
2017 = GOD DAMN IT  
2018 = GOD DAMN IT  
2019 =  ?GOD ?What
تشکر کنندگان: aram_hpanahi ، msr839
(2016-04-11 ساعت 21:29)aram_hpanahi نوشته:  
(2016-04-11 ساعت 18:56)asrainman نوشته:  
خدا نگهدار همگی

دوست عزيز كسي با توهين و عصبانيت با شما صحبتي نكرد، اتفاقا شما دوستان رو متهم به بي هدفي كرديد و بقيه از جمله من پاسخ شما رو با دليل و مدرك داديم.به هر حال يادتون باشه كه سلايق و طرز فكراي مختلفي در جامعه وجود داره، خوش و خرم باشيد و ايشالا به تمام چيزاي خوب برسيد.

دوست من وقت بخیر
بنده هیچ وقت خودم رو در جایگاهی نمیبینم و ندیدم که کسی رو متهم کنم
اصل صحبت بنده این : کسی که سال اولش ثبت نام میکنه بنده خدا هیچ گناهی نداره،اون بنده خدایی هم که سالهاست ثبت نام میکنه هیچ کار شاخی انجام نداده،در صورتی که دیدم این دوستان خیلی از قبول نشدن گله مند هستن و ناراحت،فقط این رو عارض شدم که راه های دیگه ایی هم هست
کلا با سر کوفت زدن سر مسایلی این چنین مثل لاتاری مخالفم
آخر متنم هم این رو گفته بودم (شاید من منظور دوستان رو اشتباه برداشت کردم و هدفشون فخر فروختن ویا سرکوفت نباشه)
ولی صحبت دوستانه با نهایت احترام بیان میشه نه اینکه بگیم پرستیژ من در حد این نیست یا برم قاطی گونی سیب زمینی و سیمان
شاید به معنای کلمه توهین نباشه ولی طرز بیان خیلی مهمه مثل همون مثال معروف (بفرما،بشین و بتمرگ)
جو،جو دوستانست حیف که با طرز بیان بد این جو بهم بخوره
همه دوستان تقریبا با یک هدف مشترک هستن،حالا یکی کمی ثروت بیشتر یکی کم ثروت تر،یکی ۲ سال بیشتر تحصیل کرده یکی ۴ سال کمتر
مهم هدف که همه یکسان هستن

درود به شما
آها پس تمام اين بحث ها از يه سوتفاهم شروع شد، من اگه گفتم قاطي گوني سيب زميني و سيمان يه حقيقت رو خدمتتون عرض كردم، بحث سر پناهندگي بود و شايد شما شنيده باشيد كه يكي از راه هاي قاچاق انسان ها، حمل اونها بوسيله كاميون هاي حاوي بار هست، من دوست خودم با كاميوني از مرز رد شد كه پر از مصالح ساختماني از قبيل بيل و كلنگ بود، و من از اين موضوع بعنوان تمثيل استفاده كردم و گفتم دوس ندارم به اين نحو از ايران برم.
خوش و خرم باشيد
تشکر کنندگان: aram_hpanahi ، keivin ، msr839 ، alirezanz ، Nr.amini

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان