کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شمارش معکوس برای اعلام نتایج لاتاری DV-2017
نتایج لاتاری DV-2017 اعلام شد.

راهنمای مشاهده نتایج لاتاری به همراه لینکها و نمونه نامه قبولی جدید، در تاپیک نتایج لاتاری DV-2017 قرار گرفت.

برندگان لاتاری لطفاً با ارسال مشخصات کیس خود در تاپیک خلاصه وضعیت کیس کاربران مهاجرسرا وضعیت خود را اعلام کنند.
(2016-04-11 ساعت 18:31)aram_hpanahi نوشته:  سلام خدمت بچه های مهاجرسرای عزیز،امیدوارم روز و روزگار خوبی رو داشته باشید همتون و آرزوی قبولی برای همتون دارم
بنده صحبتم ی چیز دیگه بود و در اصل دعوت کردن دوستان به یکرنگی وصاف بودن با همدیگه بود که میبینم باز خورد خیلی بدی داشتن تعدادی از دوستان،شاید از سر فشار زندگی و عصبانیت بوده،مهم نیست
بنده به شخصه از همه عزیزانی که صحبت من باعث شده بهشون بر بخوره عذر خواهی میکنم و کلا میخوام دیگه تو این سایت فعالیتی نداشته باشم و با دوستان همراه نشم،همراهی زمانی خوبه که در جواب صحبت،صحبت بشه،نه خدای ناکرده عصبانیت و اهانت و... متاسفانه میبینم تعدادی از دوستان هستن با جواب های بی ارتباط دارن جواب میدن و صحبت میکنن
امیدوارم همگی به هرآنچه نیاز دارن برسن تو زندگی
خدا نگهدار همگی

دوست عزيز كسي با توهين و عصبانيت با شما صحبتي نكرد، اتفاقا شما دوستان رو متهم به بي هدفي كرديد و بقيه از جمله من پاسخ شما رو با دليل و مدرك داديم.به هر حال يادتون باشه كه سلايق و طرز فكراي مختلفي در جامعه وجود داره، خوش و خرم باشيد و ايشالا به تمام چيزاي خوب برسيد.
تشکر کنندگان: alirezanz ، karaoke ، LORDAmiroo ، aram_hpanahi ، msr839 ، jalayevatan
(2016-04-10 ساعت 21:37)Pakpourasghar نوشته:  گزارش نهم:
نیویورک...

[عکس: gs0g_19sandy-master675.jpg]

این شهر دارای بزرگترین خطوط مترو در ایالات متحده است.
نرخ بیکاری در نیویورک 7.40 % است.(در حالی که در ایالات متحده میانگین % 6.30 است)
در مقایسه با سایر نقاط ایالات متحده هزینه زندگی در نیویورک 68% بالاتر از سایر نقاط کشور است.
این شهری جمعیتی در حدود 8.200.000 نفر دارد.
نرخ بیکاری در نیویورک، 7.40٪ می باشد،در حالی کــــــــ  رشد اشتغال در این شهر  1.84٪ می باشد.
برای خرید و فروش نرخ مالیات 8.88 % است.همچنین مالیات بر درآمد 10.04٪ است.
متوسط درآمد هر خانواده 51.865 $ می باشد.

[عکس: 1ood_2.jpg]

224 روز در سال آسمان این شهر آفتابی می باشد.3،30 درجه سانتیگراد کمترین و بشترین دما در کل سال می باشد.
جرم و جنایت در این شهر از میانگین کشوری بالاتر است.
منهتن معروفترین منطقه شهری در نیویورک که معروفترین پارک شهری را در خود جای داده است.برج  امپایر استیت بلندترین ساختمان در منهتن برای چندین دهه بود.

[عکس: 4n7u_skyscrapers-new-york-city-snow-stor...80x720.jpg]

هزینه زندگی در نیویورک است 67 % بالاتر از میانگین ملی است.
هزینه مسکن در نیویورک است 133 % بالاتر از میانگین ملی است.
در نیویورک مالیات بر فروش 21 % کمتر از میانگین ملی است.
در نیویورک مالیات بر درآمد 80 % بالاتر از میانگین ملی است.
درآمد سرانه در نیویورک است 13 درصد بالاتر از میانگین ملی است.
متوسط درآمد هر خانواده در نیویورک است 2٪ کمتر از میانگین ملی است.
میانگین درآمد مردان  41 % بالاتر از میانگین درآمد زنان است.
نرخ بیکاری در نیویورک  8 % بالاتر از میانگین ملی است.
سطح فقر در نیویورک 34 % بالاتر از میانگین ملی است.
همچنین متوسط قیمت خانه و اجاره در نیویورک خیلی بالاتر از میانگین ملی است.
دوستان میشه صد ها صفحه راجب این شهر نوشت،
یک ابر شهری ک از دور واقعا ترس داره.
[عکس: n9jh_downtown-manhattan-new-york.jpg]

پ.ن:کفار به این شهر میبالن ما هم به ظهیر الدوله مون میبالیم کــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ به خاطر..... هفته  ای دو ساعت البته با تفکیک ج ن س ی ت ی اجازه حضور میدهند.

ای جانممممممممممممممممم Shy عشقم قربونش شم Tongue نیو یورکو میگما :l

رسما کاندید کاربر برتر شدی Wink
Its not who I am underneath, but what I do that defines me  
Его не кто я под ним, но то, что я делаю, что определяет меня

تاریخ آن سرزمین با "میلاد"
و تاریخ سرزمین من با "هجرت" آغاز میگردد...!

2015 = GOD DAMN IT  
2016 = GOD DAMN IT  
2017 = GOD DAMN IT  
2018 = GOD DAMN IT  
2019 =  ?GOD ?What
تشکر کنندگان: copol
(2016-04-10 ساعت 23:31)someonelikeyou نوشته:  ما گفتیم شدیم ، شمام بگین شده، خوبیَت نرهههه ...

من نمیتونم دروغ بگم Big Grin

2015 = GOD DAMN IT  
2016 = GOD DAMN IT  
2017 = GOD DAMN IT  
2018 = GOD DAMN IT  
2019 =  ?GOD ?What
تشکر کنندگان: karaoke ، someonelikeyou ، msr839 ، jalayevatan
(2016-04-11 ساعت 14:01)Pakpourasghar نوشته:  من ديگه کلا اين گروه رو ترک ميکنم.

کجا؟؟ شما تا اخر انت خابات حق خروج نداری Wink ممنوع الخروج شدی.. Big Grin

2015 = GOD DAMN IT  
2016 = GOD DAMN IT  
2017 = GOD DAMN IT  
2018 = GOD DAMN IT  
2019 =  ?GOD ?What
تشکر کنندگان: tenardie2bai ، dv2017 ، msr839 ، jalayevatan
(2016-04-11 ساعت 15:34)jalayevatan نوشته:  آخ آخ وقتی یاد اون لحظه می اوفتم که باید بیام بگم امسال هم نشد داغون میشم ... آخه میدونید چیه 99/99 درصد جواب همینه که گفتم

اصلن نصیحت نمیکنم که Hope داشته باشین دقیقا همینطوریه Sad

البته درصد داغونی خیلی برام کم شده Wink

2015 = GOD DAMN IT  
2016 = GOD DAMN IT  
2017 = GOD DAMN IT  
2018 = GOD DAMN IT  
2019 =  ?GOD ?What
تشکر کنندگان: msr839 ، jalayevatan ، aram_hpanahi
(2016-04-11 ساعت 18:31)aram_hpanahi نوشته:  سلام خدمت بچه های مهاجرسرای عزیز،امیدوارم روز و روزگار خوبی رو داشته باشید همتون و آرزوی قبولی برای همتون دارم
بنده صحبتم ی چیز دیگه بود و در اصل دعوت کردن دوستان به یکرنگی وصاف بودن با همدیگه بود که میبینم باز خورد خیلی بدی داشتن تعدادی از دوستان،شاید از سر فشار زندگی و عصبانیت بوده،مهم نیست
بنده به شخصه از همه عزیزانی که صحبت من باعث شده بهشون بر بخوره عذر خواهی میکنم و کلا میخوام دیگه تو این سایت فعالیتی نداشته باشم و با دوستان همراه نشم،همراهی زمانی خوبه که در جواب صحبت،صحبت بشه،نه خدای ناکرده عصبانیت و اهانت و... متاسفانه میبینم تعدادی از دوستان هستن با جواب های بی ارتباط دارن جواب میدن و صحبت میکنن
خدا نگهدار همگی

دوست عزیز اگز اظهار نظر های من و دیگران براتون ایجاد ناراحتی کرده متاسفم.
اینجا محل گفت و گو هست و همین گفت و گو تنها با نظرات مختلف و بعضا مخالفه که میشه گفت و گو.
حالا اینکه اون چیزی که شما نوشته بودید و بنده نظر خودمو گفتم زیاد به نظر دعوت کننده به یکرنگی و صافی با هم نبود ولی بهتره که همه ی بچه ها ظرفیت لازم جهت اینگونه بحث ها و به چالش کشیده شدن رو داشته باشن و یادشون باشه که شاید یک درصد هم انتقاد بقیه نسبت به نظرشون درست تر باشه و جای تفکر داشته باشه چون فکر نمیکنم من یا این سنم و دوستان دیگه اینجا حرف زشت، توهین و یا ناسزا گفته باشیم و هدفمون پیش بردن بحث با یک سری چرت و پرت باشه! همین مسائل هستن که به بهانه ای برای پیشبردن این تاپیک تبدیل میشن و روز های باقی مونده تا اعلام نتایج رو برای ما سریع تر میگذرونن.
به نظرم بهتره به جای اینکه به شما بر بخوره و یا از اینکه به چالش کشیده شدید ناراحت بشید سعی کنید در فضای کاملا دوستانه با بقیه دوستان نظراتتونو به اشتراک بزارید.

عذر میخوام خیلی حرف زدم Shy
Starts in 2000
&
.
2015‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
2016 ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2017 ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2018‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2019‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2020‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2021‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2022‎ HAS ‎NOT ‎BEEN‎ SELECTED‎
‎2023‎ HAS ‎NOT ‎BEEN‎ SELECTED‎
2024 ?
زندس HOPE انسان با
  Rolleyes
تشکر کنندگان: alirezanz ، tenardie2bai ، aram_hpanahi ، asrainman ، msr839 ، jalayevatan
(2016-04-11 ساعت 15:38)karaoke نوشته:  
(2016-04-11 ساعت 15:30)tenardie2bai نوشته:  
(2016-04-11 ساعت 15:24)Caspian_Wave نوشته:  به نظرتون الان معلوم شده کیا اسمشون در اومده ؟   Big Grin  Big Grin

احتمال زیاد بله ... فکر کن جزو برنده هایم و خودمون خبر نداریم و داریم بال بال میزنیم که کی چیکار کنه کی چیکار نکنه کی حق ما رو خورد کی نخورد کائنات چرا هوای منو نداره هوای اونو داره ... و حرص خوردنای اینچنینی ...

نهایتا ۰ یا ۱ همش یا ردیم یا قبول .. هر چی که باشه انشالله خیر باشه واسه هممون

هر چه پیش آید خوش آید.
دوستانی هستند مثل یکی از کاربران همینجا که پدر و مادرشون اگه اشتباه نکنم آمریکا هستند و گرین کارت دارند و ایشون چند سالی میشه که پشت این خط گیر کرده به دلایل مختلف. به نظرم گرین کارت برای ایشون از من واجب تره ، چون همه خانوادش اون طرف هستند. بنابر این آرزو میکنم اسم همه افراد اینچنینی قبل از همه در اومده باشه. بعدش اگه جای خالی بود ، خداوند یک عنایتی هم به ما بکنه.
این تاپیک بهانه خوبی شد برای دور هم بودن و دونستن داستان زندگی خیلی از افراد و شناخت روحیات و مکنونات درونی بعضی های دیگه. امیدوارم همه به اندازه کافی از این بحث ها ، تجربه کسب کرده باشن و بهره برده باشن.

alireza_guitar@ هست اون دوست عزیزی که میگین، امیدوارم که ایشون و وحید عزیز و البته همه شما خوبان Wink و خود خودمم و اون دوستی که هنوز بجا نیاوردم کیه Big Grin قبول شن شین شم شه شیم ... Rolleyes

2015 = GOD DAMN IT  
2016 = GOD DAMN IT  
2017 = GOD DAMN IT  
2018 = GOD DAMN IT  
2019 =  ?GOD ?What
تشکر کنندگان: tenardie2bai ، LORDAmiroo ، karaoke ، dv2017 ، msr839 ، مارال6 ، jalayevatan
(2016-04-10 ساعت 10:39)karaoke نوشته:  
(2016-04-10 ساعت 01:21)LORDAmiroo نوشته:  
(2016-04-09 ساعت 17:11)نسل سوخته نوشته:  بچه هامن بدجوری بین ویرجینیا وکالیفرنیا گیر کردم ویرجینیا رو چون پدر پسرم اونجاست ومن وهمسرم دلمون می خواد که راحت پدرشو ببینه  وکالیفرنیا رو به خاطر اب وهوای خوبش چون من نه طاقت گرما رو دارم نه طاقت سرما به نظرتون کدوم بهتره  چون حتما برنده میشیم باید از الان ایالتمون رو انتخاب کنیم

شما ویزاتون آمادس؟  Big Grin  چون یه جوری دارین تصمیم میگیرید من فک میکنم دارید میرید دیگه؟  Cool  Big Grin

به این دوستانمون خرده نگیر امیر آقا. این مدل رویا پردازی و قدم برداشتن خیالی روی ابرها ، دلیلش فقط بی تجربگی هست و بس. اگه این دوستان هم مثل جنابعالی و بنده ، بالای 12 مرتبه سابقه ثبت نام و عدم قبولی در لاتاری رو میداشتند ، تا ویرجینیا و کالیفرنیا و ... پیش نمیرفتند!!!  Wink

ریا نشه من رنگ ماشینمم انتخاب کردم Tongue Big Grin

2015 = GOD DAMN IT  
2016 = GOD DAMN IT  
2017 = GOD DAMN IT  
2018 = GOD DAMN IT  
2019 =  ?GOD ?What
تشکر کنندگان: LORDAmiroo ، tenardie2bai ، dv2017 ، نسل سوخته ، msr839 ، aram_hpanahi
ﺍﻻﻏﯽ ﺩﻋﺎ ﮐﺮﺩ ؛ ﺻﺎﺣﺒﺶ ﺑﻤﯿﺮﺩ ﺗﺎ ﺍﺯ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺧﺮﺁﻧﻪ ﺧﻮﺩ ﺧﻼﺻﯽ ﯾﺎﺑﺪ ... ﺻﺎﺣﺐ ، ﻓﮑﺮ ﺍﻻﻍ ﺭﺍ ﺧﻮﺍﻧﺪ ﻭ ﮔﻔﺖ : ﺍﯼ ﺧﺮ !! ﺑﺎ ﻣﺮﮒ ﻣﻦ ، ﺷﺨﺺ ﺩﯾﮕﺮﯼ ﺗﻮ ﺭﺍ ﻣﯿﺨﺮﺩ ﻭ ﺻﺎﺣﺐ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ، ﺑﺮﺍﯼ ﺭﻫﺎﯾﯽ ﺧﻮﯾﺶ ، ﺩﻋﺎ ﮐﻦ ﮐﻪ ﺍﺯ ﺧﺮﯾﺖ ﺧﻮﺩ ، ﺑﯿﺮﻭﻥ ﺷﻮﯼ ..... " ﺍﺯ ﻣﺜﻨﻮﯼ ﻣﻌﻨﻮﯼ ﻣﻮﻻنا
تشکر کنندگان: tenardie2bai ، alirezanz ، abas_kashan ، keivin ، copol ، behbod ، msr839 ، مارال6 ، sheghi ، jalayevatan ، aram_hpanahi ، salimi66
خدا نگهدار همگی

نه دیگه قرار نشد که صورت مسئله رو پاک کنین ... تو بحث های اینچنینی یا قانع کنین یا قانع بشین ... اگه هیچکدوم از این ها اتفاق نیوفتاد دیگه کشش ندین و بحث رو ادامه ندین به نظرم ... هیچ کس حق توهین و بی احترامی رو نه به شما بلکه به هیچ کاربری نداره ... جایی هم اگه دیدین این اتفاق افتاده و از تحملتون خارجه خیلی راحت و بدون هیچ تعارفی گزارش کنین ..

ما تا آخرش با همیم .. تا اعلام نتایج و بعد اعلام نتایج ... یا میریم تو تاپیک برندگان یا هم منتظران سال بعد ... دلتون رو بزرگ کنید و اینقدر زود رنج نباشید ...
ناشنوا باش، وقتی همه از محال بودن آرزوهایت سخن می گویند

(2016-04-11 ساعت 20:48)alirezanz نوشته:  
(2016-04-10 ساعت 10:39)karaoke نوشته:  
(2016-04-10 ساعت 01:21)LORDAmiroo نوشته:  شما ویزاتون آمادس؟  Big Grin  چون یه جوری دارین تصمیم میگیرید من فک میکنم دارید میرید دیگه؟  Cool  Big Grin

به این دوستانمون خرده نگیر امیر آقا. این مدل رویا پردازی و قدم برداشتن خیالی روی ابرها ، دلیلش فقط بی تجربگی هست و بس. اگه این دوستان هم مثل جنابعالی و بنده ، بالای 12 مرتبه سابقه ثبت نام و عدم قبولی در لاتاری رو میداشتند ، تا ویرجینیا و کالیفرنیا و ... پیش نمیرفتند!!!  Wink

ریا نشه من رنگ ماشینمم انتخاب کردم Tongue  Big Grin

این پیامتو از تو کافت فرستادی؟ Cool آدرسشو برام پ.خ کن اومدیم سیتل یه سری بت بزنیم Big Grin Big Grin
Starts in 2000
&
.
2015‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
2016 ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2017 ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2018‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2019‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2020‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2021‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2022‎ HAS ‎NOT ‎BEEN‎ SELECTED‎
‎2023‎ HAS ‎NOT ‎BEEN‎ SELECTED‎
2024 ?
زندس HOPE انسان با
  Rolleyes
تشکر کنندگان: alirezanz ، msr839
(2016-04-11 ساعت 20:38)LORDAmiroo نوشته:  
خدا نگهدار همگی

دوست عزیز اگز اظهار نظر های من و دیگران براتون ایجاد ناراحتی کرده متاسفم.
اینجا محل گفت و گو هست و همین گفت و گو تنها با نظرات مختلف و بعضا مخالفه که میشه گفت و گو.
حالا اینکه اون چیزی که شما نوشته بودید و بنده نظر خودمو گفتم زیاد به نظر دعوت کننده به یکرنگی و صافی با هم نبود ولی بهتره که همه ی بچه ها ظرفیت لازم جهت اینگونه بحث ها و به چالش کشیده شدن رو داشته باشن و یادشون باشه که شاید یک درصد هم انتقاد بقیه نسبت به نظرشون درست تر باشه و جای تفکر داشته باشه چون فکر نمیکنم من یا این سنم و دوستان دیگه اینجا حرف زشت، توهین و یا ناسزا گفته باشیم و هدفمون پیش بردن بحث با یک سری چرت و پرت باشه! همین مسائل هستن که به بهانه ای برای پیشبردن این تاپیک تبدیل میشن و روز های باقی مونده تا اعلام نتایج رو برای ما سریع تر میگذرونن.
به نظرم بهتره به جای اینکه به شما بر بخوره و یا از اینکه به چالش کشیده شدید ناراحت بشید سعی کنید در فضای کاملا دوستانه با بقیه دوستان نظراتتونو به اشتراک بزارید.

عذر میخوام خیلی حرف زدم  Shy

من که از ترس در لپ تاپمو بستم فلتش مشکل داره گفتم الان یکی میزنه ال سی دیشم میشکنه :/ دیگه منتظر مشت بودم Smile

ولی منم با نظر دوستان که مخالف این مثلا حق بشرن موافقم.. این حق کسی نیست شانسه ولی ی عده 3 نقطه دارن شانس همه رو میسوزونن Sad

2015 = GOD DAMN IT  
2016 = GOD DAMN IT  
2017 = GOD DAMN IT  
2018 = GOD DAMN IT  
2019 =  ?GOD ?What
تشکر کنندگان: LORDAmiroo ، tenardie2bai ، aram_hpanahi ، copol ، msr839 ، jalayevatan
(2016-04-10 ساعت 11:14)bobs نوشته:  
(2016-04-10 ساعت 08:49)behbod نوشته:  
(2016-04-10 ساعت 04:53)kkr200 نوشته:  نه دیگه مقصد رو که میپرسن یه بلیط باید نشون بدی ..
من تا حالا سفر خارجی نرفتم ولی شنیدم حتی موقع ورود به گیت پاسپورت ها رو چک میکنن و اگر ببینن برای آمریکا ویزا داری ...

سلام.
اطلاعات شما من رو متعجب می کنه. احساس میکنم آنچه شنیده اید بیشتر شایعات بوده تا واقعیت.
برادر بنده الان در ایالت فلوریدا مشغول تحصیله و اتفاقا اولین اقداماتش برای اخذ ویزا رو قبل از سربازی انجام داد و البته ناچار شد که مبلغ وثیقه رو بگذاره تا بهش مجوز خروج بدن، اما نکتهء ویژه اینه که اگر شما از دانشگاه آمریکایی پذیرش داشته باشین (فقط درجه یک ها)، بهتون مجوز دو بار خروج میدن. یعنی یک بار برای گرفتن ویزا و یک بار هم رفتن به دانشگاه. اما برای کشورهای دیگه فقط مجوز یک بار خروج میدن. نکتهء مهم دیگه اینه که این مجوز رو باید قبل از گرفتن گذرنامه تهیه کنن، چون افراد عادی برای گرفتن گذرنامه باید حتما وضعیت نظام وظیفه شون شفاف باشه (تکمیل یا معاف). تعداد دفعات خروج از مرز هم توی صفحه دوم گذرنامه درج میشه (توی گذرنامه های عادی درج شده «به دفعات» اما توی این گذرنامه ها درج میشه «یک بار» یا «دو بار») و بعد از (مثلا دو بار خروج) کلا گذرنامه بی اعتبار میشه و باید تعویض بشه. متاسفانه برادر من هم با اینکه دو بار به سفارت مراجعه کرد، بهش ویزا ندادند و تنها راهی که براش موند این بود که بره سربازی و البته دو سال بعد وقتی پایان خدمت گرفت دوباره اقدام کرد و ویزا هم گرفت و رفت.

احتمال میدم علت اینکه این دوستان شما مشکلاتی داشتن، یا نقص مدارک بوده و یا عدم رعایت ترتیب مراتب اداری. وگرنه از اداره نظام وظیفه تا وزارت علوم و بانک و اینها همه خیلی خوب همکاری میکنن و وقتی میفهمن که مسافر کجایی بیشتر از حسادت، یه آه حسرت بار میکشن و ازت خواهش میکنن که یه جوری به خودشون یا برادرزادهء خانومشون یه راهنمایی بدی!!!

مضافاً عرض کنم که این فروم روی بحث های مهاجرتی از طریق ویزای تنوع زیسیتی (DV) متمرکز شده که از طریق قرعه کشی افراد رو انتخاب میکنن. بنابراین بسیاری از مسائل و مشکلات ویزاهای دیگه رو نخواهد داشت.
از طرف دیگه، اگر شما در لاتاری (همون قرعه کشی) شرکت کردین و مشکل سربازی دارین، در نظر داشته باشین که خروج از کشور براتون یه دردسر خیلی جدی میشه، مخصوصاً اگر قصد داشته باشین از طریق وثیقهء دانشجویی خارج بشین:
1- باید از یه دانشگاه معتبر پذیرش داشته باشین
2- گذرنامهء شما اعتبار 5 ساله نخواهد داشت و بلکه اعتبارش دو ساله هست و بعد از دو سال برای تمدید از طریق سفارت باید اقدام کنین (در کشور آمریکا سفارت پاکستان اینکار رو میکنه)
3- حتی اگر گذرنامهء «دو بار خروج» رو داشته باشین، باید دقت کنین که گذرنامهء شما دقیقا شش ماه بعد از اولین خروج، دیگه قابل استفاده برای خروج دوم نخواهد بود. این در حالیه که اگر در لاتاری برنده بشین و کلیرنس بخورین، ممکنه بیشتر از شش ماه برای دریافت پاسخ کلیرنس معطل بشین.
4- اگر حتی تمام موارد فوق رو به خیر رد کنین و عازم سرزمین عجایب بشین، اولین باری که به ایران وارد بشین، گذرنامه تون باطل میشه و ممنوع الخروج میشین تا وقتی که خدمت سربازی رو تکمیل کنین و اگر مدت اقامت تون بیشتر از 5 سال بوده باشه، دیگه وثیقه رو پس نمیگیرین. مگر اینکه اونقدر اونجا بمونین تا 39 سالتون تموم بشه و بعد با پرداخت مبلغ جریمه های اضافی، معافیت ساکنین خارج از کشور رو دریافت کنین.

بهتون اطمینان میدم اگر به هر طریق و با هر سختی و مشقتی که باشه، اگر بتونین معافیت یا پایان خدمت رو بگیرین، خیلی ساده تر از اینه که برنده بشین و بخاطر فرار از خدمت دچار اینهمه مشکلات جانبی بشین.

روز بخیر.

من سالای قبل خیلی این بحثو دنبال کردم (چیزی که میگم ممکنه امسال تغییر کرده باشه) کسی که مشموله باس 15 تومن واسه سیاحتی 8 تومن نیمه علمی فک کنم 5 تومن علمی بزاره بره و باس قید پولو بزنه در مورد تعداد خروج من از بخش نظام وظیفه یونیورسیتی Cool پرسیدم محدودیت خروج در سال چطوره چن بار اجازه خروج میدین؟ ی عده از دوستان میگفتن ترمی ی بار، ایشون گفتن که از نظر ما محدودیتی نداره هر چند بار که بخواین میدیم منتها نظام وظیفه باید تایید کنه از نظام وظیفه پرسیدم گفتم هر چن بار بخوای میدیم دوباره پرسیدم که مطمئن شم باقالی کم مونده بود بزنتم :/ گفت اره! اوکیه..

2015 = GOD DAMN IT  
2016 = GOD DAMN IT  
2017 = GOD DAMN IT  
2018 = GOD DAMN IT  
2019 =  ?GOD ?What
تشکر کنندگان: dv2017 ، copol ، msr839 ، behbod ، jalayevatan
همه میگویند که آمریکا سرزمین فرصتهای طلایی ست...
اما چیزی که گفته نمیشود این است که برای استفاده از این فرصتهای طلایی باید یک بنیه و درونمایه ای هم داشته باشید... چطور میتوانید بفهمید که این درونمایه را برای استفاده از فرصتهای طلایی دارید یا ندارید ؟ خیلی ساده...در ایران که بودید در قبال فرصتهای پلاستیک بازیافتی و آهن ضایعاتی خود چه میکردید؟ اگر در مدت زندگی در ایران هیچکس از شما هیچ ایده و کار خاصی حتی در حد باز کردن یک مغازه فلافل فروشی ندیده است، یعنی شما این درونمایه را ندارید... کسی که نتواند از فرصتهای قزمیتش استفاده کند از فرصتهای طلایی هم به طریق اولی نمیتواند... در این شرایط نباید زیاد به هوای بهره برداری از آن فرصتهای طلایی به آمریکا بروید که بد جور توی ذوقتان میخورد...!
نود درصد آنهایی که آمریکا را به عنوان مقصد انتخاب میکنند یا عشق نیویورک هستند یا عشق شهرهای ساحلی غربی آمریکا...خیلیهایشان هم به هوای تهرانجلس و چلوکباب و کاباره ایرانی به امریکا میروند...ظاهرا چلوکباب و دیزی خوردن در ینگه ی دنیا چیز دیگریست و هواخواه بسیار دارد...
تشکر کنندگان: alirezanz ، LORDAmiroo ، dv2017 ، karaoke ، alinzd ، abas_kashan ، Marmar1990 ، msr839 ، مارال6 ، sheghi ، aaraam ، Caspian_Wave
(2016-04-11 ساعت 20:52)LORDAmiroo نوشته:  
(2016-04-11 ساعت 20:48)alirezanz نوشته:  
(2016-04-10 ساعت 10:39)karaoke نوشته:  به این دوستانمون خرده نگیر امیر آقا. این مدل رویا پردازی و قدم برداشتن خیالی روی ابرها ، دلیلش فقط بی تجربگی هست و بس. اگه این دوستان هم مثل جنابعالی و بنده ، بالای 12 مرتبه سابقه ثبت نام و عدم قبولی در لاتاری رو میداشتند ، تا ویرجینیا و کالیفرنیا و ... پیش نمیرفتند!!!  Wink

ریا نشه من رنگ ماشینمم انتخاب کردم Tongue  Big Grin

این پیامتو از تو کافت فرستادی؟  Cool  آدرسشو برام پ.خ کن اومدیم سیتل یه سری بت بزنیم  Big Grin  Big Grin

من که از قبل قبولی هم گفته بودم میرم نیو یورک از بچگی عاشق شهرم نیو یورک بودم الان اینجا 9:45 صبحه تازه اومدم سر کار ماشینمم جا نبود ی بلوک اونورتر پارک کردم گفتم تو تایم بیکاریم براتون یکم بنویسم اینجا مث همون تصورتم قبل اومدنم هست یکمی البته چیزایی که انتظار ندارین اصن تو دهاتای امریکا پیدا بشه میبینین اما عادت میکنین مجتمعی که ازش خونه گرفتم جای تقریبا خوبی دیپازیت و ایدی ازم گرفت واسه ی سال اجاره کردم لباس شویی هم داره ها راستی از کارم بگم فعلا تو والمارت کار میکنم ولی واسه ی شرکت چند ملیتی تقاضا دادم وقتی دیدن 4 تا زبان بلدم خوششون اومد امیدوارم که قبولم کنن الان داره نم نم بارون میاد دلم گرفته به این فک میکنم که واقعا اینو میخواستم؟ اصن چرا مهاجرت کردم؟ ایران زندگیه راحتی داشتم الان ی عده میگن خو چرا برنمیگردی؟ نمیشه، امکان برگشت نیست دوستان قبل اومدن خوب فکر کنین حق کسیو نخوردم ی شانسی بود که استفاده کردم تازه الانم که اینجام برای تمام فامیل دوستام و پدر بزرگ مادر بزرگم ثپت نام کردم شاید قبول شن اینجا بیان منم هوم سیکی رو از یاد ببرم. ببخشید مینیا پدروگی ( = دوست دخترم) ناتاشا صدام میکنه.. یادش بخیر طفلی ی روز قرار بود من واسه ویزای روسیه + 15000 تا باش ازدواج کنم حالا اون واسه ویزا امریکا با من میخواد ازدواج کنه Cool خوب دیگه من برم بازم اگه وقت شد میام براتون مینویسم دوستان ولی امریکا اونجوریام که فکر میکنین نیست جای خاصی نیست ایران خیلی بهتر از اینجاست..

2015 = GOD DAMN IT  
2016 = GOD DAMN IT  
2017 = GOD DAMN IT  
2018 = GOD DAMN IT  
2019 =  ?GOD ?What
تشکر کنندگان: dv2017 ، LORDAmiroo ، copol ، نسل سوخته ، مارال6 ، sheghi ، jalayevatan ، aram_hpanahi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان