کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شمارش معکوس برای اعلام نتایج لاتاری DV-2017
نتایج لاتاری DV-2017 اعلام شد.

راهنمای مشاهده نتایج لاتاری به همراه لینکها و نمونه نامه قبولی جدید، در تاپیک نتایج لاتاری DV-2017 قرار گرفت.

برندگان لاتاری لطفاً با ارسال مشخصات کیس خود در تاپیک خلاصه وضعیت کیس کاربران مهاجرسرا وضعیت خود را اعلام کنند.
مفتخرم که @Pakpourasghar عزیز رو به عنوان کاربر برتر اعلام کنم ایشون به دلیل فعالیت مفید در معرفیدن ایالتا و شهرای مختلف و نیو یورک به ما بدون هیچ گونه پارتی بازی و نیو یورک انتخاب شدن بر شما نیز نیو یورک است که به ایشون رتبه بدین هرگونه تخطی در رتبه دادن به منزله نافرمانی تلقی شده و شدید اللحن با فرد متخاطی برخورد خواهد شد شرح مجازات متناسب با جرایم از این قرار است :

عدم تقدیم رتبه: 1 ماه محرومیت!

خود داری از تبریک گفتن به فرد منتخب مردمی: 2 ماه محرومیت!

عدم به رسمیت شناختن انتخاب اینجانب از نام برده و..: 6 ماه الی 1 سال محرومیت + کسر رتبه (و خلع مقام برای مدیران!)!

نظر نیو یورک به نظر بنده نزدیک تر است..

و من الله توفیق Wink
Its not who I am underneath, but what I do that defines me  
Его не кто я под ним, но то, что я делаю, что определяет меня

تاریخ آن سرزمین با "میلاد"
و تاریخ سرزمین من با "هجرت" آغاز میگردد...!

2015 = GOD DAMN IT  
2016 = GOD DAMN IT  
2017 = GOD DAMN IT  
2018 = GOD DAMN IT  
2019 =  ?GOD ?What
تشکر کنندگان: behbod ، LORDAmiroo ، نسل سوخته ، aram_hpanahi ، dv2017 ، sheghi ، msr839 ، jalayevatan
سلام دوستان عزیز
چند پست قبل رو خوندم راجع به اونا اطلاعاتی دارم که در اختیارتون میذارم
1-راجع به اونایی که سربازی نرفتن وکارت پایان خدمت ندارن:
اگر دانشجو هستید به راحتی میتونید از کشور خارج بشید
به امور مشمولین دانشگاه مراجعه میکنید .برگه ای برای خروج از کشور میگیرید وبه نظام وظیفه شهرتون میرید اونا 15میلیون وثیقه از شما میگیرن واجازه میدن که ابتدا پاسپورت بگیرید (اگه تاحالا پاسپورت نداشتید) وبعد از اون به مدت 20 روز اجازه خروج ازکشور میدن .بعد از اینکه برگشتین ایران میتونید پولتون رو پس بگیرید ولی پاسپورتتون 5سال اعتبار داره دفعه بعد باز هم میتونید 20 روز دیگه باز از کشور خارج بشید واین تعداد دفعه های خروج محدودیتی نداره .
اگر تولاتاری فبول بشید به پاسپورت نیاز دارید 1-شماره اونو باید توی فرم ds بنویسید 2- اگر برا مصاحبه رفتید وکلیرنس خوردید یک بار دیگه هم باید بعد از کلیر شدن برا گرفتن ویزا برید3- برا رفتن به آ م ر ی کا باز هم نیاز دارید از کشور خارج شید پس اگر تمکن مالی دارید از همین الان اقدام کنید وپاسپورت بگیرید چون درهر صورت پاسپورت نیاز هست
2-یکی از شرایط شرکت درلاتاری داشتن دیپلم کامل است (یعنی دیپلم +پیش دانشگاهی)که میشود 12 سال تحصیل .دوستانی که دیپلم هنرستان دارند و11سال درس خوندن به هیچ عنوان ویزا نمیگیرن وریجکت میشن بهترین راهکار اینه که برای فوق دیپلم ثبت نام کنن وچند واحد هم بگذرونند تا موقع مصاحبه دچار مشکل نشن ویا برای پیش دانشگاهی ثبت نام کنن ودر امتحانات آزاد شرکت کنند وتا شهریور پیش رو بگیرند
3-راجع به اجاره خونه تو آ م ر ی کا نوشته بودید
اگر قبول شدیدوبضاعت مالی خوبی نداشتید ویا تحصیلات ویا مهارتهای کار رو ندارید بهتره ابتدای زندگی رو از تگزاس شروع کنید به چند دلیل:
اجاره خونه پایینه مثلا توی دالاس میشه یک خوابه توی محله متوسط با 600 دلار به راحتی اجاره کرد ویا توی پلینو که شمال دالاس هست همین یک خوابه با 800 تا پیدا میشه که با یک هم خونه هزینه ها نصف میشه حتی من دیدم که سه نفر باهم زندگی کردند مثلا توی محله چتم که محله دانشجویی است هندی ها یک دوخوابه اجاره میکنن وتا 6نفر هم با هم زندگی میکنن که البته جالب نیست
کار به راحتی پیدا میشه مثلا ابتدای ورود میتونید تو والمارت کار کنید(البته اگر مهارتی توی کار ندارید) هم زبانتون خوب میشه وهم میتونید درس بخونید .توی کالیفرنیا همین یک خوابه بالای 2000 دلار است وکار به راحتی گیر نمیاد.
اگر پرسشی بود که بتونم پاسخ بدم خوشحال میشم.همیشه تندرست وشاد باشید
(2016-04-15 ساعت 23:51)farrokh33 نوشته:  سلام دوستان عزیز
به امور مشمولین دانشگاه مراجعه میکنید .برگه ای برای خروج از کشور میگیرید وبه نظام وظیفه شهرتون میرید اونا 15میلیون وثیقه از شما میگیرن واجازه میدن که ابتدا پاسپورت بگیرید (اگه تاحالا پاسپورت نداشتید) وبعد از اون به مدت 20 روز اجازه خروج ازکشور میدن .بعد از اینکه برگشتین ایران میتونید پولتون رو پس بگیرید ولی پاسپورتتون 5سال اعتبار داره دفعه بعد باز هم میتونید 20 روز دیگه باز از کشور خارج بشید واین تعداد دفعه های خروج محدودیتی نداره .
اگر تولاتاری فبول بشید به پاسپورت نیاز دارید 1-شماره اونو باید توی فرم ds بنویسید......

ممنون از اطلاعات خوبتون چند سوال داشتم
من هم دانشجوی ترم 2 کارشناسی IT هستم ولی پاسپورت ندارم یه بار رفتم گفتن باید 2 میلیون وثیقه بزاری تا پاسپورت برات صادر بشه که نداشتم بدم بیخیال شدم
1-حالا اگر قبول بشم توی فرم 260 چی باید بنویسم؟ پروسه گرفتن پاسپورت هم کمی وقت گیره و ممکنه تا بیاد دستم برای ارسال فرم 260 دیر شده باشه
2- من تو کار راه اندازی شبکه های کوچیک کامپیوتری ، راه اندازی و کانفیگ سرور ها هستم به نظرتون چقدر شانس دارم در همین رشته کار پیدا کنم؟ و اینکه حقوق در والمارت ها چقدره تقریبا؟
دالاس از نظر امنیت چطوره؟ مثلا وسط خیابون کسی با شاتگان نمیزنه نفلمون کنه؟ Big Grin
يك روز بر گونه ي اين مملكت يك بوسه
و بالاي سرش يك يادداشت مي گذارم
و مي روم:
"‌‌‌ آنچنان زيبا خوابيده اي كه دلم نيامد بيدارت كنم ‎... "
تشکر کنندگان: farrokh33 ، aram_hpanahi ، dv2017 ، msr839 ، alirezanz
(2016-04-15 ساعت 23:42)alirezanz نوشته:  مفتخرم که @Pakpourasghar عزیز رو به عنوان کاربر برتر اعلام کنم ایشون به دلیل فعالیت مفید در معرفیدن ایالتا و شهرای مختلف و نیو یورک به ما بدون هیچ گونه پارتی بازی و نیو یورک انتخاب شدن بر شما نیز نیو یورک است که به ایشون رتبه بدین هرگونه تخطی در رتبه دادن به منزله نافرمانی تلقی شده و شدید اللحن با فرد متخاطی برخورد خواهد شد شرح مجازات متناسب با جرایم از این قرار است :

عدم تقدیم رتبه: 1 ماه محرومیت!

خود داری از تبریک گفتن به فرد منتخب مردمی: 2 ماه محرومیت!

عدم به رسمیت شناختن انتخاب اینجانب از نام برده و..: 6 ماه الی 1 سال محرومیت + کسر رتبه (و خلع مقام برای مدیران!)!

نظر نیو یورک به نظر بنده نزدیک تر است..

و من الله توفیق Wink
چطوری باید رتبه بدیم؟؟؟؟؟
تا خدا چی بخواد
تشکر کنندگان: msr839 ، alirezanz
از زمان درخواست برای پاسپورت چند روز، هفته، ماه باید بگذره تا پاسپورت صادر بشه؟

از زمان اعلام نتایج چند روز وقت هست برای ارسال فرم؟
Life Is a One Way Road, Don't Focus On What's In The End
Enjoy Every Moment of This Passing Road
تشکر کنندگان: aram_hpanahi ، msr839 ، alirezanz
(2016-04-16 ساعت 00:46)kkr200 نوشته:  از زمان درخواست برای پاسپورت چند روز، هفته، ماه باید بگذره تا پاسپورت صادر بشه؟

از زمان اعلام نتایج چند روز وقت هست برای ارسال فرم؟

3- 4 روز
مدت زمان نداره. زودتر بفرستی زودتر کارنت میشی. البته کیس نامبرت هم موثره
تشکر کنندگان: behbod ، dv2017
(2016-04-15 ساعت 23:37)behbod نوشته:  دوستان نظرتون در مورد roommate چیه؟ به نظر من بهترین کار برای کسی که تازه میره اونجا اینه که بره با آمریکایی ها زندگی کنه
اینجوری هم هزینه کمتر میشه ، هم زبانتون بهتر میشه و با فرهنگ و رفتار اونا بیشتر آشنا میشین
من خودم میخوام همینکارو کنم وقتی قبول شدم.
اینم یه سایت برای پیدا کردن هم خانه ، قیمت ها رو ببینید خیلی خوبه
https://www.roommates.com/search.rs?sess...sa0&page=1

من homestay رو بیشتر میپسندم و از خیلی جهات بهتره
تشکر کنندگان: behbod ، dv2017 ، msr839
باید اطلاعات بیس بالی و بسکتبالی خودمونو بالا ببریم رفتیم اونجا وسط یه جمع داشتن کری میخوندن مث بز نگاشون نکنیم
برنده خوش شانس
مرغی که انجیر میخوره نوکش کجه 
تشکر کنندگان: meraj-fallahi ، aram_hpanahi ، msr839 ، jalayevatan ، alirezanz
(2016-04-16 ساعت 00:15)behbod نوشته:  
اگر تولاتاری فبول بشید به پاسپورت نیاز دارید 1-شماره اونو باید توی فرم ds بنویسید......

ممنون از اطلاعات خوبتون چند سوال داشتم
من هم دانشجوی ترم 2 کارشناسی IT هستم ولی پاسپورت ندارم یه بار رفتم گفتن باید 2 میلیون وثیقه بزاری تا پاسپورت برات صادر بشه که نداشتم بدم بیخیال شدم
1-حالا اگر قبول بشم توی فرم 260 چی باید بنویسم؟ پروسه گرفتن پاسپورت هم کمی وقت گیره و ممکنه تا بیاد دستم برای ارسال فرم 260 دیر شده باشه
2- من تو کار راه اندازی شبکه های کوچیک کامپیوتری ، راه اندازی و کانفیگ سرور ها هستم به نظرتون چقدر شانس دارم در همین رشته کار پیدا کنم؟ و اینکه حقوق در والمارت ها چقدره تقریبا؟
دالاس از نظر امنیت چطوره؟ مثلا وسط خیابون کسی با شاتگان نمیزنه نفلمون کنه؟ Big Grin
سلام دوست عزیز
1- اگه قبول شدید میتونید شماره پاسپورت رو توی فرم خالی بذارید وبعد از گرفتن پاس با یک ایمیل به kcc شماره اونو بدید.
اون 2میلیون برای پاسپورت زیارتی است که راهکار خودشو داره ولی بهترین راه دانشجویی است که فعلا میتونید از یکی از اقوام قرض بگیرید وپاسپورتتون روبگیرید وبعد بهشون پس بدید
2-اطلاعات کاری شما خیلی خوبه وبهتره هم اونو ارتقا بدید بازار کار برا شما زیاد هست فقط زبان باید بلد باشید
3- والمارت ساعتی بین 8تا9 دلار حقوق میده که اگر ارتقا شغل پیدا کنی بیشتر هم میشه
4-دالاس شهر امنی هست برعکس اسمش . وقتی توی ایران جایی نا امنی می بینیم میگیم مگه اینجا تگزاسه ...توی این 3سفری که رفتم حتی یک مورد نا امنی هم ندیدم البته چون دالاس شهر بزرگی هست معمولا مثل اکثر شهر های آ م ر ی کا همه با ماشین اینطرف واونطرف میرن وکمتر کسی رو پیدا میکنید که پیاده جایی بره مگر موقعی که بخواد سگش رو ببره پیاده روی ویا کسی درحال دویدن وورزش باشه. حتی پیاده روی ودوچرخه سواری هم اعلب توی پارکها ویا اطراف دریاچه ها هست (معمولا توی شهر دریاچه های کوچک وبزرگی هست که اغلب هم خلوت هستند درست برعکس دریاچه چیتگرتوی تهران)
5-بیشتر مردم اوقات فراغتشون رو توی منزل سپری میکنن واگر کاری نداشته باشن بیرون نمیان تلویزیون یکی از برنامه های تفریحی اوناست.اکثر اونا طبق برنامه های منظم هر روز ساعتی به جیم میرن(باشگاه بدن سازی) واگر خریدی داشته باشن با ماشینشون میرن فروشگاه هایی مثل والمارت وبعد ازخرید هم برمیگردن خونه شاید خرید اونا کمتر از نیم ساعت طول نکشه فروشگاه ها هم اکثرا خلوت است درست برعکس فروشگاه های ایران مثل هایپر استار وکوروش که بر اثر شلوغی سرگیجه میگیریم
فقط شهر های توریستی مثل لاس وگاس ونیویورک خیابونا شلوغه وپر از توریسته اونجاهم امنیت بسیار بالاست وپلیس بطور نامحسوس مواظب همه جا است اگر کوچکترین خلافی صورت بگیره بلافاصله سروکله پلیس پیدا میشه .
تنها شهری توی آ م ر یکا که میشه توی خیابون بطری درینک تودستت باشه واونو بنوشی لاس وگاس هست (توی بقیه شهر ها جرم سنگین وزندان داره)ولی کسی حق نداره مست بازی دربیاره ویا مزاحم دیگران بشه اونجا هم که محل تفریح هست ومردم از سراسر دنیا میان امنیت کامل هست .تندرست وشاد باشید
کم گوی گزیده گوی

اندر مزایای تجربه که دیر بدست می آید.

نکته بعد تا ندیدی حوریان لبیک نگو ...قبول شدی بقیش حله
(2016-04-16 ساعت 01:01)abas_kashan نوشته:  کم گوی گزیده گوی

اندر مزایای تجربه که دیر بدست می آید.

نکته بعد تا ندیدی حوریان لبیک نگو ...قبول شدی بقیش حله

دقیقن
به نظر من تاپیک شمارش معکوس فقط جای تخیل ، شوخی ، حس رمانتیک ، آرزو و این چیزاست
نه اینکه درباره روال اداری بعد از قبولی حرف زد

باورتون نمیشه همینجا چند روز پیش پیام خصوصی برام فرستادن که واسش درباره روند تمدید پاسپورت امریکایی رو توضیح بدم چیزی که شما اگه الان قبول بشی حد اقل دوازده سال بعد وقت تمدید پاسپورت امریکاییت میشه
حالا اینا به کنار اون دوست عزیز از روی پست های من فکر میکرد من اقعا الان امریکا زندگی میکنم
برنده خوش شانس
مرغی که انجیر میخوره نوکش کجه 
حال کودکی چند ساله رو دارم که هرچه شکلات داشته را خورده واخری را مادرش از او گرفته و از ش خواسته که بهش فکر نکند تا وقتی که مادر شکلات را به او بدهد
ولی کودک حتی لحظه ای از فکر شکلاتش بیرون نمی اید

خدایا من هم نمیتونم از فکر این برده شیرین لحظه ای بیرون بیام اون بچه مطمینه که مادرش شکلاتش رو بهش میده تو از مادر خیلی مهربان تری !
من هم میتونم مطمین باشم که به شیرینی مورد علاقه ام میرسم؟؟؟؟؟؟
ﻣﻴﮕﻮﻳﻨﺪ ﭼﻪ ﺧﻮﺏ ﻣﺎﻧﺪﻩ ﺍﻯ ‎...‎
ﻏﺎﻓﻞ ﺍﺯ ﺍﻳﻨﻜﻪ ﻣﻦ ﺧﻮﺏ ﻧﻤﺎﻧﺪﻩ ﺍﻡ ‎...‎
ﻣﻦ ﺟﺎ ﻣﺎﻧﺪﻩ ﺍﻡ
ﻟﺒﺨﻨﺪﻡ "ﺗﻠﺨﻰ ﻋﺼﻴﺎﻥ ﻓﺮﻭﺧﻮﺭﺩﻩ ﻯ ﻧﻮﺟﻮﺍﻧﻰ ﺳﺮﻛﻮﺏ ﺷﺪﻩ ‎...‎
ﻭ ﭼﻬﺮﻩ ﺍﻡ ﻧﻘﺎﺏ ﺳﻨﮕﻰ ﺟﻮﺍﻧﻴﺴﺖ ﻭﺍﻣﺎﻧﺪﻩ ﺩﺭ ﻣﻦ ﺧﻔﻪ ﻭ ﺧﺎﻣﻮﺵ ‎....‎
ﻣﻦ ﺍﺯ ﺩﻫﻪ ﻯ " ﻋﺸﻖ" ﻣﻤﻨﻮﻉ ﻣﻰ ﺁﻳﻢ
ﺍﺯ ﺩﻫﻪ ﻯ " ﻧﮕﺎﻩ" ﻣﻤﻨﻮﻉ ‎...‎
ﺯﻳﺒﺎﻳﻰ" ﻣﻤﻨﻮﻉ ‎"...‎
" ﺷﻌﺮ" ﻣﻤﻨﻮﻉ ﻭ " ﻛﻼﻡ " ﻣﻤﻨﻮﻉ ..

ﻣﻦ ﺍﺯ ﺟﻨﺲ ﻫﻴﭻ ﻛﺲ ﻧﻴﺴﺘﻢ ‎.....‎
ﻣﻦ ﻓﻘﻂ ﺗﺼﻮﻳﺮ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺳﺮﺯﻣﻴﻦ ﺧﺎﻛﺴﺘﺮﻯ ،،،به
ﺍﻣﺮﻭﺯ ﺳﻨﺠﺎﻕ ﻛﺮﺩﻩ ﺍﻡ ‎
اگر تولاتاری فبول بشید به پاسپورت نیاز دارید 1-شماره اونو باید توی فرم ds بنویسید 2- اگر برا مصاحبه رفتید وکلیرنس خوردید یک بار دیگه هم باید بعد از کلیر شدن برا گرفتن ویزا برید3- برا رفتن به آ م ر ی کا باز هم نیاز دارید از کشور خارج شید پس اگر تمکن مالی دارید از همین الان اقدام کنید وپاسپورت بگیرید چون درهر صورت پاسپورت نیاز هست
2-یکی از شرایط شرکت درلاتاری داشتن دیپلم کامل است (یعنی دیپلم +پیش دانشگاهی)که میشود 12 سال تحصیل .دوستانی که دیپلم هنرستان دارند و11سال درس خوندن به هیچ عنوان ویزا نمیگیرن وریجکت میشن بهترین راهکار اینه که برای فوق دیپلم ثبت نام کنن وچند واحد هم بگذرونند تا موقع مصاحبه دچار مشکل نشن ویا برای پیش دانشگاهی ثبت نام کنن ودر امتحانات آزاد شرکت کنند وتا شهریور پیش رو بگیرند
3-راجع به اجاره خونه تو آ م ر ی کا نوشته بودید
اگر قبول شدیدوبضاعت مالی خوبی نداشتید ویا تحصیلات ویا مهارتهای کار رو ندارید بهتره ابتدای زندگی رو از تگزاس شروع کنید به چند دلیل:
اجاره خونه پایینه مثلا توی دالاس میشه یک خوابه توی محله متوسط با 600 دلار به راحتی اجاره کرد ویا توی پلینو که شمال دالاس هست همین یک خوابه با 800 تا پیدا میشه که با یک هم خونه هزینه ها نصف میشه حتی من دیدم که سه نفر باهم زندگی کردند مثلا توی محله چتم که محله دانشجویی است هندی ها یک دوخوابه اجاره میکنن وتا 6نفر هم با هم زندگی میکنن که البته جالب نیست
کار به راحتی پیدا میشه مثلا ابتدای ورود میتونید تو والمارت کار کنید(البته اگر مهارتی توی کار ندارید) هم زبانتون خوب میشه وهم میتونید درس بخونید .توی کالیفرنیا همین یک خوابه بالای 2000 دلار است وکار به راحتی گیر نمیاد.
اگر پرسشی بود که بتونم پاسخ بدم خوشحال میشم.همیشه تندرست وشاد باشید

سلام دوست عزیز ممنون از اطلاعات مفیدتون . در زمینه دیپلم 11 ساله میخواستم یکم شفاف سازی کنید. من دیپلم تجربی دارم بدون پیش اما الان دانشجوی کامپیوتر ترم 2 هستم و تا خرداد کلا 25 واحد از 77 تا پاس میکنم حتی ترم تابستون هم برمیدارم تقزیبا 35 تایی پاس میشه با تابستون(قبلا دانشجوی انصرافی معماری بودم 4ترم خوندم اما زیاد نتونستم پاس کنم ) با این شرایط به مشکل میخورم به نظرتون ؟
تشکر کنندگان: msr839
مفتخرم که @Pakpourasghar عزیز رو به عنوان کاربر برتر اعلام کنم ایشون به دلیل فعالیت مفید در معرفیدن ایالتا و شهرای مختلف و نیو یورک به ما بدون هیچ گونه پارتی بازی و نیو یورک انتخاب شدن بر...

سلام بر دوست عزيز عليرضا جان.
ممنون از شما براى لطفتان.
ما نميايم اينجا واسه رتبه کسب کردن ،رتبه رو ب نظر من بايد تو زندگى کسب کنيم واونم به نظر من در خوبى کردن به ديگران کسب ميشه.
پ.ن:دوستان،@Alirezano@راجب رتبه شوخى کردند. Shy
روي كاغذ خم شده بود
بنويسد «آزادي»
بالای سرش
بيست قرن پرنده بود
كه در هوا مي‌چرخيد
هر دور خسته‌تر
هر دور، بالاتر و، دورتر.
تشکر کنندگان: copol ، dv2017 ، amirmc ، ghzlsa ، karaoke ، msr839 ، نسل سوخته ، alirezanz ، aram_hpanahi
[عکس: b10ucp2ievwh58nw2wkc.jpg]
تشکر کنندگان: dv2017 ، abas_kashan ، msr839 ، sheghi ، alirezanz ، elahe mousavi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان