کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شمارش معکوس برای اعلام نتایج لاتاری DV-2017
نتایج لاتاری DV-2017 اعلام شد.

راهنمای مشاهده نتایج لاتاری به همراه لینکها و نمونه نامه قبولی جدید، در تاپیک نتایج لاتاری DV-2017 قرار گرفت.

برندگان لاتاری لطفاً با ارسال مشخصات کیس خود در تاپیک خلاصه وضعیت کیس کاربران مهاجرسرا وضعیت خود را اعلام کنند.
یه نفر بود هی می گفت توی فروم نازی

منم به این اسپم بازی ها و رتبه بندی ها می گم نازی

ناز نازی Big Grin رتبت 20 Big Grin
تشکر کنندگان: msr839 ، alirezanz ، dv2017
(2016-04-16 ساعت 01:09)someonelikeyou نوشته:  
(2016-04-16 ساعت 01:01)abas_kashan نوشته:  کم گوی گزیده گوی/اندر مزایای تجربه که دیر بدست می آید./نکته بعد تا ندیدی حوریان لبیک نگو ...قبول شدی بقیش حله

دقیقن
به نظر من تاپیک شمارش معکوس فقط جای تخیل ، شوخی ، حس رمانتیک ، آرزو و این چیزاست
نه اینکه درباره روال اداری بعد از قبولی حرف زد
باورتون نمیشه همینجا چند روز پیش پیام خصوصی برام فرستادن که واسش درباره روند تمدید پاسپورت آمریکایی رو توضیح بدم چیزی که شما اگه الان قبول بشی حد اقل دوازده سال بعد وقت تمدید پاسپورت آمریکاییت میشه
حالا اینا به کنار اون دوست عزیز از روی پست های من فکر میکرد من اقعا الان آمریکا زندگی میکنم
someonelikeyou عزیز منم باهات موافقم ، این مواردی که گفتی درسته برای شما که اطلاعاتت اونقدر کامل شده که سوالهایی مربوط به 12 سال دیگه رو ازتون میپرسن و حتما بدون پاسخ نذاشتی و به اون دوستمون جواب دادی . ولی برای من که اطلاعاتم در سطح شما بزرگواران کامل نیست ، بهتره قبل از هر چیز تخیلاتم رو در مورد مواردیکه برام سواله بکار بندازم و اطلاعاتمو تکمیل کنم و البته در کنارش با شوخی ،حس رمانتیک و آرزو در کنار شما عزیزان لذت ببرم که البته همونطور که میدونید این مهم فقط در این تاپیک میسره و در سایر تاپیک های جلوش گرفته میشه .
اگه قبول شدم که حتما این اطلاعات مفیدن و مجبور نیستم بعد از قبولی دنبال جوابشون بگردم با کلی استرس و وقتمو میذارم برای موارد دیگه ( با تشکر از @farrokh33@  عزیز برای اطلاعات مفیدی که به اشتراک گذاشتن )
اگه هم زبونم لال قبول نشدم که سال دیگه در خدمت دوستان جدید 2018 و قدیم هستیم و اطلاعات همینجا رو به بقیه انتقال میدم البته در کنار مواردی که شما گفتید .    Smile
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
تشکر کنندگان: ghzlsa ، msr839 ، someonelikeyou ، behbod ، jalayevatan ، copol ، farrokh33 ، alirezanz ، aram_hpanahi
قابل توجه دوستان كه يك موقع برنده شدين
هزينهاي اوليه اينجا بالاس اگه كمه كمش ١٠٠ ميليون بدون بچه بودين پاشين بياين وگرنه سر ٤ ماه مجبورين برگردين ، فكر نكنين اينجا سريع سرو سامون ميگيرين .،من كلي اينجا شانس همراهم بود و ٤ ماه تجاره ندادم تونستم با ١٠٠ تا مدارا كنم. ميري فروشگاه خوراكي بگيري هيچي نگيري ٤٠٠ تومن پياده ميشي، به تومن ميگم كه بتونين درك كنين وگرنه درامد به دلار بتونين در بيارين زياد به چشمتون نمياد .
کیس ۲۰۱۵as۶۳۰۰،  ارسال فرمها: ١٨ جون ٢٠١٤،سفارت خونه: ابوظبی  ، تعداد نفرات:۲ ،کارنت :۱۱ می ٢٠١٥،نامه دوم:.۳۱ می ٢٠١٥،مصاحبه:.۲  جولای،  ویزا :خانوم ۲ جولای، خودم ۲۳ اگست ،ورود به امریکا: 3 نوامبر٢٠١٥. ساکن لس انجلس
سلام و درود خدمت عزیزان

نزدیکیم تقریباً به زمان اعلام نتایج، من هر سال همین موقع به فروم یه سری می زنم و تا اعلام نتایج هستم.
کم کم دارم فکر می کنم جز معطلی و از بین رفتن زمان هیچی نداره این لاتاری.
این موضوع باعث میشه تو ایران هیچ کاری واسه خودت نکنی.
فقط منتظر شانس هستی همین.
نظر شما چیه؟
تشکر کنندگان: karaoke ، msr839 ، milspider ، copol ، alirezanz ، aram_hpanahi ، amin_j
(2016-04-16 ساعت 06:33)babisondes نوشته:  قابل توجه دوستان كه يك موقع برنده شدين
هزينهاي اوليه اينجا بالاس اگه كمه كمش ١٠٠ ميليون   بدون بچه بودين پاشين بياين وگرنه سر ٤ ماه مجبورين برگردين ، فكر نكنين اينجا سريع سرو سامون ميگيرين .،من كلي اينجا شانس همراهم بود و ٤ ماه تجاره ندادم تونستم  با ١٠٠ تا مدارا كنم.  ميري فروشگاه خوراكي بگيري هيچي نگيري ٤٠٠ تومن پياده ميشي، به تومن ميگم كه بتونين درك كنين وگرنه درامد به دلار بتونين در بيارين زياد به چشمتون نمياد .

سلام دوست عزیز.ممنون از اطلاعات خوبتون که در اختیار امثال کسایی مثل من قرار میدین. یکم مبالغ و هزینه ها رو دست بالا در نظر نگرفتین؟
یعنی صد میلیون معادل نزدیک به سی هزار دلار در چهار ماه ممکنه تموم بشه؟؟؟؟؟ یا خداااا.این که از تورم اعلامی خود شونم بیشتره. اینجور که شما فرمودین من متوجه شدم که اگه صد میلون بیاریم در حدود چهار ماه تموم میشه ؟؟؟؟؟؟ اینجور اگه باشه تقریبا ماهی هفت هزار دلار خرج میشه که فکر کنم این نوع خرج کردن شاهانه هستش. احتمالا من اشتباه برداشت کردم از صحبتهای شما. در صورت داشتن وقت و حوصله اگه امکان پذیر هست بیشتر توضیح بدین ممنون میشم.
امضاء: یک منتظرو دیگر هیچ
تشکر کنندگان: dv2017 ، msr839 ، jalayevatan ، copol ، tenardie2bai ، farrokh33 ، نسل سوخته ، alirezanz ، aram_hpanahi ، taptan
(2016-04-15 ساعت 23:51)farrokh33 نوشته:  سلام دوستان عزیز
چند پست قبل رو خوندم راجع به اونا اطلاعاتی دارم که در اختیارتون میذارم
1-راجع به اونایی که سربازی نرفتن وکارت پایان خدمت ندارن:
اگر دانشجو هستید به راحتی میتونید از کشور خارج بشید
به امور مشمولین دانشگاه مراجعه میکنید .برگه ای برای خروج از کشور میگیرید وبه نظام وظیفه شهرتون میرید اونا 15میلیون وثیقه از شما میگیرن واجازه میدن که ابتدا پاسپورت بگیرید (اگه تاحالا پاسپورت نداشتید) وبعد از اون به مدت 20 روز اجازه خروج ازکشور میدن .بعد از اینکه برگشتین ایران میتونید پولتون رو پس بگیرید ولی پاسپورتتون 5سال اعتبار داره دفعه بعد باز هم میتونید 20 روز دیگه باز از کشور خارج بشید واین تعداد دفعه های خروج محدودیتی نداره .
اگر تولاتاری فبول بشید به پاسپورت نیاز دارید 1-شماره اونو باید توی فرم ds بنویسید 2- اگر برا مصاحبه رفتید وکلیرنس خوردید یک بار دیگه هم باید بعد از کلیر شدن برا گرفتن ویزا برید3- برا رفتن به آ م ر ی کا باز هم نیاز دارید از کشور خارج شید پس اگر تمکن مالی دارید از همین الان اقدام کنید وپاسپورت بگیرید چون درهر صورت پاسپورت نیاز هست
2-یکی از شرایط شرکت درلاتاری داشتن دیپلم کامل است (یعنی دیپلم +پیش دانشگاهی)که میشود 12 سال تحصیل .دوستانی که دیپلم هنرستان دارند و11سال درس خوندن به هیچ عنوان ویزا نمیگیرن وریجکت میشن بهترین راهکار اینه که برای فوق دیپلم ثبت نام کنن وچند واحد هم بگذرونند تا موقع مصاحبه دچار مشکل نشن ویا برای پیش دانشگاهی ثبت نام کنن ودر امتحانات آزاد شرکت کنند وتا شهریور پیش رو بگیرند
3-راجع به اجاره خونه تو آ م ر ی کا نوشته بودید
اگر قبول شدیدوبضاعت مالی خوبی نداشتید ویا تحصیلات ویا مهارتهای کار رو ندارید بهتره ابتدای زندگی رو از تگزاس شروع کنید به چند دلیل:
اجاره خونه پایینه مثلا توی دالاس میشه یک خوابه توی محله متوسط با 600 دلار به راحتی اجاره کرد ویا توی پلینو که شمال دالاس هست همین یک خوابه با 800 تا پیدا میشه که با یک هم خونه هزینه ها نصف میشه حتی من دیدم که سه نفر باهم زندگی کردند مثلا توی محله چتم که محله دانشجویی است هندی ها یک دوخوابه اجاره میکنن وتا 6نفر هم با هم زندگی میکنن که البته جالب نیست
کار به راحتی پیدا میشه مثلا ابتدای ورود میتونید تو والمارت کار کنید(البته اگر مهارتی توی کار ندارید) هم زبانتون خوب میشه وهم میتونید درس بخونید .توی کالیفرنیا همین یک خوابه بالای 2000 دلار است وکار به راحتی گیر نمیاد.
اگر پرسشی بود که بتونم پاسخ بدم خوشحال میشم.همیشه تندرست وشاد باشید

سلام دوست عزیز،بعد از این رفت و آمدها بالاخره چی میشه؟؟15 میلیون واسه خروج که میزاریم باید بریم و ازبین بره یا میتونیم خدمت کنیم بعد بریم،البته با پاس سفید.چون وقتی درسمونم تموم شه که دیگه نمیتونیم از این طریق بریم،درضمن اگه مدارک بخوان وقتی همه ی مدارکمون الان دسته دانشگاست چیکار باید بکنیم؟
تشکر کنندگان: aram_hpanahi ، msr839
(2016-04-16 ساعت 08:49)alhagh نوشته:  سلام و درود خدمت عزیزان

نزدیکیم تقریباً به زمان اعلام نتایج، من هر سال همین موقع به فروم یه سری می زنم و تا اعلام نتایج هستم.
نظر شما چیه؟

چرا اونوقت؟؟؟؟ گویند که با توکل به خدا یا راهی خواهم ساخت یا راهی خواهم یافت. این یه راه شانسیه که اگر شد چه عالی و اگر نشد هم زندگی ادامه داره. یعنی شما از زمان ثبت نام منتظر میشی تا اعلام نتیجه؟؟؟؟و برنامه ریزیهای زندگیتو نمیکنی؟؟؟؟؟؟ و سال بعد هم این قصه ادامه داره؟؟؟؟ با تمام احترام ولی کاملا کار اشتباهی میکنین. اگه هیچوقت برنده نشین چی؟؟؟؟ همه در زندگیمون منتظر شانس هستیم ولی دلیل نمیشه کل زندگی رو فلج کنیم و برنامه ریزی نکنیم و فقط متوسل به شانس بشیم؟؟؟؟؟ دوست عزیز زندگی رو بر اساس این چیزها پیش نبر چون عاقبت نداره. تلاش کن و برنامه ریزی در زندگی داشته باش و به شانس به دید فان و سرگرمی نگاه کن چون ممکنه هیچ وقت نیاریش.
شاد باشی دوست عزیز
امضاء: یک منتظرو دیگر هیچ
اينجا دنور ، مركز ايالت كلرادو
[عکس: s7mdo3d7xmyrgv9yj07t.jpg]
[عکس: pn83fh6ossar0jiq79er.jpg]
از ويژگيهاي اين شهر بنا به گفته بعضي هموطنان اينه كه مثل تهران ميمونه
[عکس: 228ps68312vtyej3vnqx.jpg]
[عکس: 5kivp8xhr7x1h7i0lzro.jpg]

براي اطلاعات بيشتر به اين تاپيك‎‎ و اين يكي مراجعه كنيد
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
تشکر کنندگان: msr839 ، sheghi ، مارال6 ، jalayevatan ، copol ، tenardie2bai ، farrokh33 ، shanks ، behjan ، alirezanz ، elahe mousavi
وقتی شما به شهر نیویورک سفر کنید، جالب ترین بخش سفر شما هنگامی است که پس از خروج از هواپیما و فرودگاه، قصد گرفتن یک تاکسی را داشته باشید. اگر یک تاکسی برای ورود به شهر و رسیدن به مقصد بیابید شانس به شما روی آورده است؛اگر راننده ی تاکسی شهر را بشناسد و از نشانی شما سر در آورد با اقبال دیگری روبرو شده اید؛ اگر زبان راننده را بدانید و بتوانید با او سخن بگویید بخت یارتان است؛ و اگر راننده عصبانی نباشد، با حسن اتفاق دیگری مواجه هستید. خلاصه برای رسیدن به مقصد باید از موانع متعددی بگذرید.هاروی مک کی می گوید: روزی پس از خروج از هواپیما، در محوطه ای به انتظار تاکسی ایستاده بودم که ناگهان راننده ای با پیراهن سفید و تمیز و پاپیون سیاه از اتومبیلش بیرون پرید، خود را به من رساند و پس از سلام و معرفی خود گفت: «لطفا چمدان خود را در صندوق عقب بگذارید.» سپس کارت کوچکی را به من داد و گفت: «لطفا به عبارتی که رسالت مرا تعریف می کند توجه کنید.» بر روی کارت نوشته شده بود: در کوتاه ترین مدت، با کمترین هزینه، مطمئن ترین راه ممکن و در محیطی دوستانه شما را به مقصد می رسانم.من چنان شگفت زده شدم که گفتم نکند هواپیما به جای نیویورک در کره ای دیگر فرود آمده است. راننده در را گشود و من سوار اتومبیل بسیار آراسته ای شدم.پس از آنکه راننده پشت فرمان قرار گرفت، رو به من کرد و گفت:«پیش از حرکت، قهوه میل دارید؟ در اینجا یک فلاسک قهوه معمولی و فلاسک دیگری از قهوه مخصوص برای کسانیکه رژیم تغذیه دارند، هست.» گفتم: «خیر، قهوه میل ندارم، اما با نوشابه موافقم». راننده پرسید:«در یخدان هم نوشابه دارم و هم آب میوه، کدام را میل دارید؟» و سپس با دادن مقداری آب میوه به من، حرکت کرد و گفت: «اگر میل به مطالعه دارید مجلات تایم، ورزش و تصویر و آمریکای امروز در اختیار شما است.» آنگاه، بار دیگر کارت کوچک دیگری در اختیارم گذاشت و گفت: «این فهرست ایستگاههای رادیویی است که می توانید از آنها استفاده کنید. ضمنا من می توانم درباره بناهای دیدنی و تاریخی و اخبار محلی شهر نیویورک اطلاعاتی به شما بدهم و اگر تمایلی نداشته باشید می توانم سکوت کنم.در هر صورت من در خدمت شما هستم.» از او پرسیدم:«چند سال است که به این شیوه کار می کنید؟» پاسخ داد:«دو سال.» پرسیدم:«چند سال است که به این کار مشغولید؟» جواب داد:«هفت سال.» پرسیدم پنج سال اول را چگونه کار می کردی؟»گفت: «از همه چیز و همه کس،از اتوبوسها و تاکسیهای زیادی که همیشه راه را بند می آورند، و از دستمزدی که نوید زندگی بهتری را به همراه نداشت می نالیدم.روزی در اتومبیلم نشسته بودم و به رادیو گوش می دادم که وین دایر شروع به سخنرانی کرد.مضمون حرفش این بود که مانند مرغابیها که مدام واک واک می کنند، غرغر نکنید، به خود آیید و چون عقابها اوج گیرید. پس از شنیدن آن گفتار رادیویی به پیرامون خود نگریستم و صحنه هایی را دیدم که تا آن زمان گویی چشمانم را بر آنها بسته بودم. تاکسیهای کثیفی که رانندگانش مدام غرولند می کردند، هیچگاه شاد و سرخوش نبودند و با مسافرانشان برخورد مناسبی نداشتند.سخنان وین دایر، بر من چنان تاثیری گذاشت که تصمیم گرفتم تجدید نظری کلی در دیدگاهها و باورهایم به وجود آورم.» پرسیدم:« چه تفاوتی در زندگی تو حاصل شد؟» گفت:«سال اول، درآمدم دوبرابر شد و سال گذشته به چهار برابر رسید.» نکته ای که مرا به تعجب واداشت این بود که در یکی دو سال گذشته، این داستان را حداقل با سی راننده تاکسی در میان گذاشتم؛ اما فقط دو نفر از آنها به شنیدن آن رغبت نشان دادند و از آن استقبال کردند.بقیه چون مرغابیها، به انواع و اقسام عذر و بهانه ها متوسل شدند و به نحوی خود را متقاعد کردند که چنین شیوه ای را نمی توانند برگزینند. شما، در زندگی خود از اختیار کامل برخوردارید و به همین دلیل نمی توانید گناه نابسامانیهای خود را به گردن این و آن بیندازید.پس بهتر است برخیزید، به عرصه پر تلاش زندگی وارد شوید و مرزهای موفقیت را یکی پس از دیگری بگشایید.
من چو باران بر همه جا باریده ام Wink
Rainbow 
(2016-04-16 ساعت 01:09)someonelikeyou نوشته:  
(2016-04-16 ساعت 01:01)abas_kashan نوشته:  کم گوی گزیده گوی

اندر مزایای تجربه که دیر بدست می آید.

نکته بعد تا ندیدی حوریان لبیک نگو ...قبول شدی بقیش حله

دقیقن
به نظر من تاپیک شمارش معکوس فقط جای تخیل ، شوخی ، حس رمانتیک ، آرزو و این چیزاست
نه اینکه درباره روال اداری بعد از قبولی حرف زد

باورتون نمیشه همینجا چند روز پیش پیام خصوصی برام فرستادن که واسش درباره روند تمدید پاسپورت آمریکایی رو توضیح بدم چیزی که شما اگه الان قبول بشی حد اقل دوازده سال بعد وقت تمدید پاسپورت آمریکاییت میشه
حالا اینا به کنار اون دوست عزیز از روی پست های من فکر میکرد من اقعا الان آمریکا زندگی میکنم

آقا تخیل و شوخی و رمانتیک کدومه ؟؟؟ نفرمائید قربان نفرمائید ... قضیه کاملا جدیه ... حداقل برای من که ایطوره ..

راستی کجا میشه یه شلوارک و کلاه آفتابگیر ست پیدا کرد .. رنگ شاد میخوام مثلا گلای بزرگ قرمز داشته باشه با زمینه نارنجی .... برا کنار سواحل میامی
آن عشق که در پرده بماند به چه ارزد؟
عشق است و همین لذت اظهار و دگر هیچ ...

تشکر کنندگان: dv2017 ، sheghi ، مارال6 ، kouroshz0 ، alirezanz ، aram_hpanahi
(2016-04-16 ساعت 08:59)runioe نوشته:  
(2016-04-16 ساعت 08:49)alhagh نوشته:  سلام و درود خدمت عزیزان

نظر شما چیه؟

چرا اونوقت؟؟؟؟ گویند که با توکل به خدا یا راهی خواهم ساخت یا راهی خواهم یافت. این یه راه شانسیه  که اگر شد چه عالی و اگر نشد هم زندگی ادامه داره. یعنی شما از زمان ثبت نام  منتظر میشی تا اعلام نتیجه؟؟؟؟و برنامه ریزیهای زندگیتو نمیکنی؟؟؟؟؟؟ و سال بعد هم این قصه ادامه داره؟؟؟؟ با تمام احترام ولی کاملا کار اشتباهی میکنین. اگه هیچوقت برنده نشین چی؟؟؟؟ همه در زندگیمون منتظر شانس هستیم ولی دلیل نمیشه کل زندگی رو فلج کنیم و برنامه ریزی نکنیم و فقط متوسل به شانس بشیم؟؟؟؟؟ دوست عزیز زندگی رو بر اساس این چیزها پیش نبر چون عاقبت نداره. تلاش کن و برنامه ریزی در زندگی داشته باش و   به شانس به دید فان و سرگرمی نگاه کن چون ممکنه هیچ وقت نیاریش.
شاد باشی دوست عزیز

نه اینکه تعطیل بشه ولی یه سمت انرژی رو به خودش میکشه. درگیری ذهن اش بده. بقیه اش وگه نه فان هست.
ممنون بابت پیغام
تشکر کنندگان: runioe ، dv2017 ، alirezanz ، aram_hpanahi ، msr839
(2016-04-15 ساعت 23:51)farrokh33 نوشته:  سلام دوستان عزیز
چند پست قبل رو خوندم راجع به اونا اطلاعاتی دارم که در اختیارتون میذارم
1-راجع به اونایی که سربازی نرفتن وکارت پایان خدمت ندارن:
اگر دانشجو هستید به راحتی میتونید از کشور خارج بشید
به امور مشمولین دانشگاه مراجعه میکنید .برگه ای برای خروج از کشور میگیرید وبه نظام وظیفه شهرتون میرید اونا 15میلیون وثیقه از شما میگیرن واجازه میدن که ابتدا پاسپورت بگیرید (اگه تاحالا پاسپورت نداشتید) وبعد از اون به مدت 20 روز اجازه خروج ازکشور میدن .بعد از اینکه برگشتین ایران میتونید پولتون رو پس بگیرید ولی پاسپورتتون 5سال اعتبار داره دفعه بعد باز هم میتونید 20 روز دیگه باز از کشور خارج بشید واین تعداد دفعه های خروج محدودیتی نداره .
اگر تولاتاری فبول بشید به پاسپورت نیاز دارید 1-شماره اونو باید توی فرم ds بنویسید 2- اگر برا مصاحبه رفتید وکلیرنس خوردید یک بار دیگه هم باید بعد از کلیر شدن برا گرفتن ویزا برید3- برا رفتن به آ م ر ی کا باز هم نیاز دارید از کشور خارج شید پس اگر تمکن مالی دارید از همین الان اقدام کنید وپاسپورت بگیرید چون درهر صورت پاسپورت نیاز هست
2-یکی از شرایط شرکت درلاتاری داشتن دیپلم کامل است (یعنی دیپلم +پیش دانشگاهی)که میشود 12 سال تحصیل .دوستانی که دیپلم هنرستان دارند و11سال درس خوندن به هیچ عنوان ویزا نمیگیرن وریجکت میشن بهترین راهکار اینه که برای فوق دیپلم ثبت نام کنن وچند واحد هم بگذرونند تا موقع مصاحبه دچار مشکل نشن ویا برای پیش دانشگاهی ثبت نام کنن ودر امتحانات آزاد شرکت کنند وتا شهریور پیش رو بگیرند
3-راجع به اجاره خونه تو آ م ر ی کا نوشته بودید
اگر قبول شدیدوبضاعت مالی خوبی نداشتید ویا تحصیلات ویا مهارتهای کار رو ندارید بهتره ابتدای زندگی رو از تگزاس شروع کنید به چند دلیل:
اجاره خونه پایینه مثلا توی دالاس میشه یک خوابه توی محله متوسط با 600 دلار به راحتی اجاره کرد ویا توی پلینو که شمال دالاس هست همین یک خوابه با 800 تا پیدا میشه که با یک هم خونه هزینه ها نصف میشه حتی من دیدم که سه نفر باهم زندگی کردند مثلا توی محله چتم که محله دانشجویی است هندی ها یک دوخوابه اجاره میکنن وتا 6نفر هم با هم زندگی میکنن که البته جالب نیست
کار به راحتی پیدا میشه مثلا ابتدای ورود میتونید تو والمارت کار کنید(البته اگر مهارتی توی کار ندارید) هم زبانتون خوب میشه وهم میتونید درس بخونید .توی کالیفرنیا همین یک خوابه بالای 2000 دلار است وکار به راحتی گیر نمیاد.
اگر پرسشی بود که بتونم پاسخ بدم خوشحال میشم.همیشه تندرست وشاد باشید

دوست عزیز ممنون از اطلاعاتی که دادین فقط یک مطلب من دیپلم هنرستان دارم یعنی دیپلم 11 ساله که شنیدم دیپلمه 11 ساله رو رد میکنن ولی اینو از یکی از همین دوستان مهاجرسرا شنیدم که میشه دیپلم هنرستان رو در شهر تهران معادله سازی کرد یعنی میشه دیپلم 12 ساله هنرستانی میخواستم بدونم شما هم اطلاعاتی در مورد این موضوع دارین یا نه؟ مرسی.
تشکر کنندگان: aram_hpanahi ، msr839
ماشين پليس يا تاكسى ‎...‎ انتخاب سوارى با شماست ‎...‎

پ.ن مشاهده شده در يكى از خيابان هاى سانتا مونيكا حوالى ديروز

[عکس: j9m0p5.jpg]
ناشنوا باش، وقتی همه از محال بودن آرزوهایت سخن می گویند

تشکر کنندگان: dv2017 ، farrokh33 ، copol ، alirezanz ، aram_hpanahi ، sheghi ، msr839
کی تایم دقیق علام نتایج هستش

everybody plz listen and repeit baaaaaaaaaaaaaaaaa Big Grin

وقتی که غورباقه ها هفتیرکشن بهم حق انقدر زود پیر بشم......امان از روزی که دو زاریم پیش خودش فک کنه تراوله  Wink            ///////      سایه ها همیشه دروغ میگن!     //////
تشکر کنندگان: alirezanz ، aram_hpanahi ، msr839
(2016-04-16 ساعت 06:33)babisondes نوشته:  قابل توجه دوستان كه يك موقع برنده شدين
هزينهاي اوليه اينجا بالاس اگه كمه كمش ١٠٠ ميليون   بدون بچه بودين پاشين بياين وگرنه سر ٤ ماه مجبورين برگردين ، فكر نكنين اينجا سريع سرو سامون ميگيرين .،من كلي اينجا شانس همراهم بود و ٤ ماه تجاره ندادم تونستم  با ١٠٠ تا مدارا كنم.  ميري فروشگاه خوراكي بگيري هيچي نگيري ٤٠٠ تومن پياده ميشي، به تومن ميگم كه بتونين درك كنين وگرنه درامد به دلار بتونين در بيارين زياد به چشمتون نمياد .
سلام دوست عزیز
درسته که کالیفرنیا ایالت گرونی هست و درسته که ابتدای ورودبه آم ر ی ک ا وشروع یک زندگی جدید هزینه های جنبی داره ولی هزینه ای که شما درعرض 4ماه کردید یعنی حدود30 هزار دلار فکر کنم زیاد هست البته اگر وسایل خونه خریده باشیدویا اتومبیل خریده باشید دیگه تا چند سال نیاز ندارید دوباره بخرید
واما هزینه های یک خانواده دونفره(حدودی عرض میکنم)
1-هزینه اجاره آپارتمان در کالیفرنیا حدود 2000 دلار ودر تگزاس حدود 600تا800دلار
2-هزینه انرژی منزل حدود 100دلار
3-بنزین حدود 100دلار+بیمه 100دلار
4-بیمه درمان حدود 200دلار
5-خوراک اگر درمنزل پخت کنید حدود400دلار که میشه ازاین هم کمتر باشه واگر هفته ای یک بار برید رستوران +100دلار
6-هزینه های جنبی مثل خرید وسینما و...درنظر بگیریم حدود 500دلار
حالا با یک جمع بندی میشه گفت بدون اجاره خونه هزینه های یک ماه حدود 1500دلار میشه که البته خیلی سطح بالا گرفتم ومیشه با اجاره خونه تو تگزاس با ماهی زیر 2000 دلار برا دو نفر زندگی خوبی داشت .
در پایان ....
حتما حتما باید دراونجا کار کرد وزندگی کرد.به هیچ عنوان نمیشه از ایران ریال برد ودر اونجا دلار خرج کرد البته برا شروع زندگی فکر کنم اگر حدود بین 5000 تا 10000دلار با خودتون ببرید کافی باشه
همیشه تندرست وشاد باشید

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان