کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شمارش معکوس برای اعلام نتایج لاتاری DV-2017
نتایج لاتاری DV-2017 اعلام شد.

راهنمای مشاهده نتایج لاتاری به همراه لینکها و نمونه نامه قبولی جدید، در تاپیک نتایج لاتاری DV-2017 قرار گرفت.

برندگان لاتاری لطفاً با ارسال مشخصات کیس خود در تاپیک خلاصه وضعیت کیس کاربران مهاجرسرا وضعیت خود را اعلام کنند.
(2016-01-18 ساعت 16:33)user99 نوشته:  دوستان عزیز من جمله آقای someonelikeyou بیاین بگین این سیـاتل چی داره که میخواین برین اونجا؟ Smile
من هر جور فکر میکنم میبینم که بخوام 4-5 تا شهر برتر آمریـکا رو بگم و دوست داشته باشمشون، هیچکدوم از این 4-5 تا سیاتـل نیست! دلیل اینکه سیاتل رو دوست دارید چیه؟
اگر آب و هوا بخواین که کالـیفرنیا آب و هواش بهتره، مخصوصا اینکه در جنوب کالـیفرنیا بارون هم کمتر میاد، من دوست ندارم هر دفعه برم بیرون یک هو بارون بگیره :Big Grin اگر ارزونی هم ملاک باشه ایالـت تگزاس بهتره باز.

منم با نظر شما درباره سیاتل موافقم البته دربارش خیلی اطلاع ندارم و البته تا جایی که من میدونم خوبه منتها اون شهر باید ادمو بگیره Smile
مثلا منو نیویورکSad گرفته هرجا که برم تهش دلم اونجاست Wink
Its not who I am underneath, but what I do that defines me  
Его не кто я под ним, но то, что я делаю, что определяет меня

تاریخ آن سرزمین با "میلاد"
و تاریخ سرزمین من با "هجرت" آغاز میگردد...!

2015 = GOD DAMN IT  
2016 = GOD DAMN IT  
2017 = GOD DAMN IT  
2018 = GOD DAMN IT  
2019 =  ?GOD ?What
تشکر کنندگان: user99 ، sheghi ، jsmlz
(2016-01-18 ساعت 10:32)kkr200 نوشته:  کالیفرنیا صنعت و فناوری رایانه ای خیلی قوی ای داره که شرکت های:
اوراکل
سیسکو سیستمز
اینتل
گوگل
شرکت ای ام دی
یاهو
سان مایکرو سیستمز
اپل
و
شِوران
توی این ایالت مرکزیت دارن
من همیشه واسم سوال بوده که چرا این شرکت هایی که در سال چندین میـلیـون و یا حتی چندین میـلیارد دلـار درآمد دارن، مثل همین شرکت های بالا، از کالیفرنیا فرار نمیکنند برن یک ایالت دیگه؟ منظورم مالیـات بردرآمد ایالتی هستش، که در کالیفرنـیا از یک حدی که درآمد بیشتر بشه فکر کنم 13-14 درصد مالـیات بردرآمد ایالتـی باید بدن، حالا عدد دقیقش رو یادم نیست، مالـیات فدرال هم که به کنار!
ولی توی بعضی ایالت ها مثل تگـزاس مالیـات بردرآمد ایالـتی وجود نداره. مثلا واسم سواله که چطوری شرکـتی مثل گـوگل که توی کالـیفرنیاس، میتونه با مایکروسافـتی رقابت کنه که توی سیاتل هستش، و مالـیات ایالـتی نمیده! شما اگر حساب کنید 13-14 درصد مالـیات چند میلـیارد دلار خیلی پـول زیادی میشه ولی نمیدونم چرا شرکت ها از کالـیفرنیا خارج نمیشن؟!
دوستان اگر نظری دارید بگید حتما.
تشکر کنندگان: lighthouse ، jsmlz
Toungue 
(2016-01-18 ساعت 19:17)user99 نوشته:  من همیشه واسم سوال بوده که چرا این شرکت هایی که در سال چندین میـلیـون و یا حتی چندین میـلیارد دلـار درآمد دارن، مثل همین شرکت های بالا، از کالیفرنیا فرار نمیکنند برن یک ایالت دیگه؟ منظورم مالیـات بردرآمد ایالتی هستش، که در کالیفرنـیا از یک حدی که درآمد بیشتر بشه فکر کنم 13-14 درصد مالـیات بردرآمد ایالتـی باید بدن، حالا عدد دقیقش رو یادم نیست، مالـیات فدرال هم که به کنار!
 ولی توی بعضی ایالت ها مثل تگـزاس مالیـات بردرآمد ایالـتی وجود نداره. مثلا واسم سواله که چطوری شرکـتی مثل گـوگل که توی کالـیفرنیاس، میتونه با مایکروسافـتی رقابت کنه که توی سیاتل هستش، و مالـیات ایالـتی نمیده!  شما اگر حساب کنید 13-14 درصد مالـیات چند میلـیارد دلار خیلی پـول زیادی میشه ولی نمیدونم چرا شرکت ها از کالـیفرنیا خارج نمیشن؟!
دوستان اگر نظری دارید بگید حتما.
البته اینقدر به خیریه کمک می کنن که از پرداخت مالیات معاف میشن
we fight for a better life
تشکر کنندگان: meraj-fallahi ، lighthouse ، jsmlz ، alirezanz
(2016-01-18 ساعت 16:33)user99 نوشته:  دوستان عزیز من جمله آقای someonelikeyou بیاین بگین این سیـاتل چی داره که میخواین برین اونجا؟ Smile
.......
سیاتل............
دوستان از روی علاقه ای که به سیاتل دارم تمام تایپیک سیاتل رو چند وقت پیش از اول تا آخر خوندم. 
چند نکته رو که به نظرم میاد میگم 
برای من که بخاطر شغل پدرم مجبور بودم تمام بچگیم رو شهرستان باشم زندگی تو تهران برام آرزو بود و الان که 10 سالی هست تهرانم تمام آرزوم اینه که از تهران برم یه روز. اون آرامشه نمیدونید چقدر خوب بود. این یعنی تنفر از شلوغی جمعیت ترافیک، نا امنی و از همه مهمتر آلودگی. سیاتل و شهرهای اطرافش برام یعنی همش آرامش یه جورایی مثل شمال خودمون تو پاییز و زمستون. جایی که تا ته ریه هات پر بشه از اکسیژن. یه خورده دلیه.
باید بتونی با هواش سازگار بشی. اگه از هوای ابری و بارون زیاد خوشتون نمیاد اصلا فکر سیاتل رو نکنید.اگر سرمایی هستین فکر سیاتل رو نکنید
سیاتل به ونکوور نزدیکه وخوب رفتن به اون منطقه از خیلی جهات هم تفریحی هم جمعیت ایرانی و.... جذابیت خودش رو داره.
وضع کار کلا مناسب به نظر میرسه تا حدودی
جمعیت مکزیکی و سیاهش کمه
امنیتش خوبه
از جمعیت ایرانی هیچ کجا هیچ انتظاری نداشته باشید که هرکس گرفتار مشکلات خودشه
در آخر اینو بدونید وقتی مهاجرت میکنید یه جورایی تازه متولد میشید پس طوری و جایی زندگی کنید که دلتون دوست داره.برای یکی سیاتل میتونه بهشت باشه برای یکی جهنم.لس آنجلس نیویورک شارلوت ..... همه و همه به نسبت دیدگاه شماست که زشت و زیبا میشن.
خدایا مرا آن (سیاتل) ده که آن به... Rolleyes
تشکر کنندگان: user99 ، lighthouse ، fairy ، meraj-fallahi ، sheghi ، roadhog ، نسل سوخته ، jsmlz ، alirezanz
(2016-01-18 ساعت 16:59)kkr200 نوشته:  خب از اونجایی که کسی چیزی نگفت مقصد بعدی رو خودم انتخاب میکنم: ســـیاتــــل

سیَتِل یه شهر توی ایالت واشنگتن هست که بزرگترین شهرِ منطقه ی شمال غربی اقیانوس آرام توی آمریکاست.

از نظر اقتصادِ های لایت شده که شعبه های اصلی شرکت مایکروسافت و آمازون توی این شهر هست
همینطور اولین کافه و دفتر مرکزی استار باکس ( بیشتر از 1000 شعبه استار باکس داره)
دفتر اصلی شرکت هواپیمایی(هواپیما سازی) بوئینگ هم توی همین شهر هستن

[عکس: gqnc1ug760ugzgrodejc.jpg]

از مشاهیرشون هم که برادر گل و عزیز ایرانی ها بیل گیتسِ بزرگ
کریس کرنل
دیو گرول
جف تیت
ادی ودر
که به شخصه جز بیل گیتس بقیشونو نمیشناسم Big Grin

مردمش به اعتیاد به کافئین مشهورن که دلیل وجود اون همه استار باکس رو توجیه میکنه
اگه دنبال موسیقی لذت بخش و قوی و غذاهای دریایی هستین سیاتل مقصد پرفکتی هست براتون
[عکس: 8q1qg7961u0rj8m7nw4m.jpg]

در مورد تفریحاتش بگم که:
پارک مرکز سیاتل یه مجموعه‌ تفریحی هست که شامل چشمه‌ها، پروژه‌های تجربی موسیقی، موزه‌ی علمی تخیلی، تالار مشاهیر، مرکز علوم اقیانوس آرام، Center House که خودش شامل تئاتر، نقاشی فضای باز و آمفی‌تئاتر میشه

PPM  یا Pike Place Market که جز معروف ترین بازار هاش هست و از سال 1907 تا الان در حال فعالیت هست و بزرگترین مارکت کشاورزا هست که توش از اصطبل تا میوه های تازه و انواع محصولات کشاورزی میتونین پیدا کنین
[عکس: ljq3yr51sj1dvlr0961s.jpg]

یه سر هم به میدون پایونر بزنید که قبلا مرکز شهر بوده و همه جاش با سنگ فرش های کلاسیک قرمز رنگ پوشیده شده (یه عکس بالاتر )
برای خوردنِ غذاهای دریای هم که یه سر به بندرگاه سیاتل باید بزنین

یکی از پارک های سیاتل به اسم Hing Hay هست که مراسم موسیقی گاه و بی گاه داره و همینطور ورزش های شطرنج و تای-چی ( همون که اِسلو موشن دستشونو تو هوا حرکت میدن ) همه صبح هاش به راه هست

باغ وحش وودلند پارک هم که باید برین حتما که بیشتر از 1000 تا حیوون از 290 گونه مختلف داره

تنگه ی Puget Sound که یه تفریح دریایی هست و میتونین به صورت یه آکواریوم طبیعی اونو در نظر بگیرین

موزه هنر سیاتل که نمادش هم یه مجسمه 14 متری از یه مرد چکش به دسته که نمایشگاه های هنری برای هنرمندا داره
که بازدید های شبانه اون برنامه های موسیقی هم داره

[عکس: tzzub6wblw8kn3fr3i6s.jpg]

گذرگاه آبی Ballard Locks
یه گذرگاه هست که با تغییر سطح آب به قایق ها این امکان رو میده که از یه قسمت به قسمت دیگه رودخونه وارد شن
یه پنل شیشه ای هم داره که میتونین ماهی ها رو زیر سطح رودخونه ببینین
[عکس: m7vxm6w51jzxinfejpad.jpg]
موزه پرواز بوئینگ که بیرون از شهر قرار داره و انواع هواپیما ها از زمان قدیم تا الان رو میبینین
و همینطور فرودگاه Air Force One که مربوط به نیروی هوایی آمریکا که میتونین بازدید کنید ازش

در آخر ساحل Alki
ساحلی چسبیده به تنگه Puget Sound که میتونین روی ساحل شنی اون دراز بکشین و حالشو ببرین
یا بشینین مردم عادی که میان و میرن رو نگاه کنین و در آخر هم برین توی رستوران هاش و تلافی یه روز سخت و خسته کننده رو سر غذاهاشون درارین
[عکس: x51jyax2tb46gf3o8voi.jpg]

دیدم نمیتونم فقط دکمه تشکررو فشاربدم.ذوق وسلیقه ای که درانتخاب عکسها به خرج میدین ستودنیه وخب اینطوری روحیه بچه هاروهم میبرین بالا.من به نوبه خودم ممنونم.لطفا ادامه بدین.ازشارلوت ورالی هم بگین.
2016as48xxچهارنفر.مصاحبه  ارمنستان خودم برنده اصلی وفرزندانم یکضرب,همسرم ای پی.که بعداز138 روزکلیرشد.ساکن هیوستون.(راستی lighthouseیعنی فانوس دریایی ( Shy
تشکر کنندگان: kkr200 ، mohammad_esf59 ، Mahboy ، mehre cyrus ، Siamak ، ariana80 ، sheghi ، tenardie2bai ، jsmlz ، alirezanz
مرسی ماندانا خانوم از لطفتون

حتما، شارلوت یکی از شهر های محبوب خودمه
اون آرامش و سرسبزی و هوای بهاریش که چه بخوای و چه نخوای سر حالت میاره
درسته که یه کم کوچیکه ولی با خوی من بیشتر سازگاری داره به نوعی خونگرمیشون شبیه جنوبی هاست

یکی از دوستان واشنگتن رو خواستن که بعد از واشنگتن حتما در مورد شارلوت و رالی مینویسم
تشکر کنندگان: lighthouse ، aram_hpanahi ، jsmlz ، alirezanz
آقا میخام یه اعترافی بکنم من واقعا گزینه اصلیم سیاتل نیست نیویورکه ولی چون نیویورک گرونه سیاتلو انتخاب کردم بخاطر بارون و جنگل و سطح بالای سواد مردم نسبت به کل امریکا و ....
برنده خوش شانس
مرغی که انجیر میخوره نوکش کجه 
تشکر کنندگان: lighthouse ، user99 ، meraj-fallahi ، mehre cyrus ، jsmlz ، alirezanz
خب مقصد بعدیمون هم مرکز ایالات متحده آمریکا، شهر کاخِ سفید : واشنگتن دی C

واشنگتن از یه جهت شبیه تهرانِ خودمونه، همه جور آدم از هر نژاد و قشری و طبقه اجتماعی داخل هست اونم نه یکی دوتا تـــا دلت بخواد، تنوع تو این شهر موج میزنه

یه چیز جالب که در مورد دی سی هست اینه که این شهر رسما زیر نظر کنگره آمریکا هست و زیر مجوع هیچ ایالت دیگه ای نیست
کلا برا خودش یه پا کشوره Big Grin
شاید براتون جالب باشه چه اون دی سی آخرش چی هست و از کجا اومده خب در این خصوص باید بگم که در اصل به اون میگن منطقه کلمبیا " District of Columbia " که همونطور میبینین یه D و یه C داره
[عکس: 9dlr2xq6va7wron16epg.jpg]

__________________-----------------__________________-----------------__________________

خب توضیح اضافه ندم سرتون درد میاد
بریم دی سی گردی

از نظر اقتصادی که بخوایم بگیم دی سی یه شهر هست که با درآمد 75 میلیارد دلار تولید سالانه با کشور مراکش برابری میکنه

گرچه هیچ فرودگاهی نداره ولی 3 تا فرودگاه اطرافش هستن
فرودگاه ملی ریگان در ویرجینیا
ف. بین المللی دالاس در ویرجینیا
ف. بین المللی بالتیمور در مریلند

مراکز علمی هم که یه NIH هست که مرکز هدایت پژوهش های فدرال آمریکاست
دانشگاه هم که معروفترینش دانشگاه جرج واشنگتن و بعد از اون دانشگاه های جرج میسون، مریلند، جرج تاون، هاروارد و ... هستن

__________________-----------------__________________-----------------__________________

یه توضیح بدم چون دی سی هست و مطالب زیاد عکس ها رو به صورت لینک میذارم که اگه دوست داشتید ببینید
[عکس: asirpw9akm6282k10aii.jpg]
موزه ی اسمیتسونیان (Smithsonian) رو حتما باید ببینین، سرتون به معنی واقعی کلمه شاخ در میاره
دقیقا ضرب المثله از شیر مرغ تا جون آدمیزاد به همین موزه ها میگن، از هوا فضا بگیر برو تااااااا تاریخ و طبیعت و هنر و ...
و البته فک نکنین که پول نداریم و گرونه و ... چون همه این موزه ها کاملا رایگان هستن و شما هر موقع راجع به هر موضوعی سوال داشتین خیلی راحت میرین و سوالاتتون رو با کلی اطلاعات مفید جایگزین میکنین Smile
http://8pic.ir/images/58170tc67e8z3me992s6.jpg
http://8pic.ir/images/2xitx7gsx2yskxwnxqks.jpg

[عکس: df69qjfp6b0hmgdkdvpx.jpg]
مورد بعدی هم بنا های یادبود هستن
به هر حال پایتخت آمریکاست و کلی تاریخ توی خودش باید جا بده
تمام اتفاقات مهم و اساسی توی امریکا به شکل یه یادبود توی پارک ها، میدون ها و ... هستن که دیدنشون خالی از لطف نیست
http://8pic.ir/images/ajkigbphkc6xrqkmt4w6.jpg

[عکس: 6u6qjfst89x61rrjqxld.jpg]
بعدیشم یه چیزی شبیه به 20 ستون خودمونه "دیوان عالی"
اینم که مثه همون موزه ها رایگانه پس معطل نکنین مفت باشه؟ کوفت باشه
ولی خب سرتون درد میگیره 40-45 دقیقه تو سالنش برا شما سخنرانی میکنن و در مورد تاریخ دیوان عالی براتون توضیح میدن

ولی یادتون نره این چند مورد رو:
روز های تعطیل و آخر هفته ها بسته
درسته که رایگانه ولی فک نکنین اتوبانِ تهران قم هست که هر کی خواست بیاد بره تو، کوچک ترین مورد مشکوک با شدید ترین موارد امنیتی جواب داده میشه
اگه به دادگاه ها هم علاقه دارین که همیشه اونجا باشین چون جا کمه و حضور تو جلسه های دادگاه هم برای عموم آزاد هست
http://8pic.ir/images/x6krw3e3kypelcgkd02h.jpg

[عکس: t56zuubpnwfrbysqpev2.jpg]
نوبتی هم باشه نوبت به Capital Building میرسه
واقعیت اینه که دلیل جنب و جوش زیاد این شهر حور دولت آمریکا و سایر کشور ها توی اون هست این ساختمون هم دقیقا جاییِ که تمام نشست های دولت اونجا انجام میشه (البته مسلما جاهای دیگه ای هست که ما اطلاعی نداریم ازش Big Grin) و البته تاریخ و معماریش هم که جای خود داره
بر خلاف بقیه چیزا اینجا باید پول بدین و وارد شین که البته تور های گردشیش از ساعت 8:30 شروع میشن و جا هم داره، نترسین
چه برین تو چه نرین حضورتون اونجا ارزش داره و فضای بیرونی خیلی خیلی زیبایی هم داره
اضاف کنم که: اینجا کاخ سفید نیست
http://8pic.ir/images/j6jahcs4ezn3l86rwglz.jpg
http://8pic.ir/images/nzydh3za20f8wk2t84lk.jpg

[عکس: zkldnf7856ubuoiynf1g.jpg]
قدم بعدی قدم زدن اطراف جرج تَون هست
در مورد این محله جرجی جون یه کلمه ای باید بسازم "کلاسیکِ مدرنیته"
حالا منظور چی هست؟
شما وقتی وارد این بخش از شهر میشین یه معماری قدیمی رو میبینین، کلاسیک و دوست داشتنی
و وقتی وارد خیابون هاش میشین بازم تم کلاسیکش رو داره ولی وقتی واردِ مغازه ها و بوتیک هاش میشین یه تناقض زیبا رو جلوی روتون میبینین
یه محله کلاسیک با بوتیک های مد روز و البته رستوران های بسیار شیک که بهشتِ فروشندگان هست
بعد از کلی گشت و گذار و خرید اگه گفتی نوبت به چی میرسه؟ حمله به رستوران و ... آخ که چقد گشنم شد Sad
این محل کنار اب هست و میتونی بعد از خرید و تفریح از آرامشش لذت ببری و البته خیلی هم شلوغه
یه نکته هم اضاف کنم که: این محل مترو ندارد پس با خودتو مترو ببرین Big Grin حالا اگه نتوتستین مترو ببرین ماشین ببرین یا ترجیحا با تاکسی برین چون جای پارک گیرتون نمیاد
http://8pic.ir/images/8ear6zdmdn9d7ytqzyih.jpg

از اونجایی که خیلی طولانی شد بقیش رو میذاریم برای جلسه بعد، فقط تمریناتتون رو حل کنید میخوام نمره بدم Big Grin
دقیقا 15 هفته و 9 ساعت تا اعلام نتایج
به عبارتی 105 روز و 9 ساعت
به عارتی 2529 ساعت
به عبارتی 151766 دقیقه
و به عبارتی 9105978 ثانیه
تشکر کنندگان: jsmlz
با اينكه ميشه گفت Cali بهترين ايالت آمريكاس ولي من شخصاً علاقه اي به سكونت در اون ندارم، چون كاليفرنيا و تگزاس بشدت ايراني داره، به طوري كه يادآور خيابون هاي خودمونه و يكي از دلايل عمده من براي مهاجرت، دوري از هموطنان عزيزمونه! [emoji28]

DV-Lottery'13: FAILED
DV-Lottery'14: FAILED
DV-Lottery'15: FAILED
DV-Lottery'16: FAILED
DV-Lottery'17: FAILED
DV-Lottery'18: FAILED
DV-Lottery'19: FAILED
DV-Lottery'20: FAILED
تشکر کنندگان: LORDAmiroo ، aram_hpanahi ، jsmlz ، alirezanz
سلام. ب همه بچه هاى گل. منم مثل پارسال دوباره اومدم تو اين تايپيک ک ايشالا امسال ديگه اسمم جز برندگان باشه.
نمیدونم دقیقا باید بگم صبحتون بخیر یا شبتون بخیر
ساعت 3 بعد از نصف شبه یا به قولی 3 بامداد

یه سر درد شدید داشتم که بعد از چند ساعت خواب بهتر شدم

راستش خوابم میاد ولی از اونجایی که بیدار شدم گفتم بیام و یه نیم چه پستی بذارم و برم

یکی از جاهایی که خیلی خیلی دوست دارم شهر شارلوتِ کارولینای شمالی هست
یه شهر کوچیک و جمع جور و البته مدرینته که مردمِ بی شیله پیله ای داره و خیلی هم خونگرم هستن
تعداد ایرانی های ساکن این شهر خیلی کمه به طوری که دیدن یه ایرانی توش شاید یه معجزه باشه (یه کم اغراق ولی خب احتمالش هست اصلا ایرانی نبینی، به من چه!)
مدرن بودنِ این شهر خلاصه میشه توی چندتا خیابون و به اصطلاح مرکز شهر
اگه یه دایره در نظر بگیرین مرکز شهر ساختمونای بلند و اطراف همه خیابونای سر سبز با خونه های خیلی قشنگ و خیلی هم خلوت

حالا بعدا سر فرصت از شهر شارلوت یه پست مفصل میذارم
این چندتا عکس رو داشته باشین تا بعد

خیابون ادوارد: Edward St
[عکس: mqte1fnxkpx63uavzbqr.jpg]

خیابون دریاچه: Lake Ave
[عکس: qi3a6yr0477p2jean96b.jpg]

اینم یه عکس هوایی:
[عکس: wnz8quuze1r81u2ms59m.jpg]

اینم هتل هیلتونِ که مرکزِ شهر هست:
[عکس: cn8jwra4q297h4dsy87q.jpg]

شبتون شیک، خوابای خوب ببینین
و لاتاری امسال همه برنده خوش شانس باشین
Life Is a One Way Road, Don't Focus On What's In The End
Enjoy Every Moment of This Passing Road
فقط 14 هفته دیگه مونده
[عکس: 6k81bmpnauao5mr4ou2u.jpg]
2014  -  2015  -  2017  -  2018  -   2019 : 2019AS00007000
تاریخ آن سرزمین با "میلاد"
و تاریخ سرزمین من با "هجرت" آغاز می شود ...
تشکر کنندگان: mehre cyrus ، jsmlz ، alirezanz
سلام

صبحِ متمایل به ظهرتون بخیر

خوب هستید؟

از دوستان کسی حال و حوصله صحبت کردن داره؟
Life Is a One Way Road, Don't Focus On What's In The End
Enjoy Every Moment of This Passing Road
(2016-01-19 ساعت 11:35)kkr200 نوشته:  سلام

صبحِ متمایل به ظهرتون بخیر

خوب هستید؟

از دوستان کسی حال و حوصله صحبت کردن داره؟

سلام ،امسال اولین باری هست که به تاپیک شمارش معکوس سرزدم

ظهر شما هم بخیر

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان