کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شمارش معکوس برای اعلام نتایج لاتاری DV-2017
نتایج لاتاری DV-2017 اعلام شد.

راهنمای مشاهده نتایج لاتاری به همراه لینکها و نمونه نامه قبولی جدید، در تاپیک نتایج لاتاری DV-2017 قرار گرفت.

برندگان لاتاری لطفاً با ارسال مشخصات کیس خود در تاپیک خلاصه وضعیت کیس کاربران مهاجرسرا وضعیت خود را اعلام کنند.
(2016-01-17 ساعت 23:11)someonelikeyou نوشته:  
(2016-01-17 ساعت 12:16)pid=\689034 نوشته: عزیز دلم ... معمولن افرادی که توی این تاپیک هستن هنوز اینور هستن  Smile
متعسفانه توانایی پاسخ به شما رو ندارم
البته توی سایت کاربران زیادی ساکن ایالات متحده هستن  ....   میتونی پرسشت رو با این کاربرها   مطرح کنید
خیلی ببخشید 

موفق باشید

من الان سیاتل هستم هرسوالی دارین بپرسین ?????

شما که مقصدت سیاتل هست یه توضیحی میدی در موردش؟

من از اول هدفم رو گذاشتم روی شارلوت ولی خیلی از دوستان رو دیدم که تصمیم دارن برن سیاتل
حلوا میدن؟ Big Grin

من مقطع کارشناسی رشته مدیریت بازرگانی میخونم و حدودا هم 20 هزارتا میتونم با خودم ببرم
سیاتل میسازه باهام؟
تشکر کنندگان: someonelikeyou ، jsmlz
(2016-01-17 ساعت 23:27)someonelikeyou نوشته:  درباب مسئله پارکینگ و سود پارکینگ داری که دانوش جان گفتن من خیلی به این مسئله فکر کرده بودم قبلن و به همین خاطر الان توی کمد اتاقم یک عدد جلیقه زرد فسفری؟! گذاشتم و در حال تحقیق هستم که ببینم قبض پارکبان های سیاتل چجوریه .؟.چون ایران هزینه چاپ ارزونه ، همینجا چند سری چاپ بزنم  که به امید خدا در بدو ورود بیکار نمونم و ماه های اول خرجمون در بیاد

یه دفعه هم که باد شدید بود اینجا یه کلاه پارکبان پیدا کردم البته کوچیکه ولی آرم داره ، به هر حال اونجا مملکت قانون مداریه بدون لباس فرم نمیشه ازشون پول پارک گرفت

همکار نمیخواین؟
اینجور که بوش میاد خوب درامدی داره

از یکی از دوستان که محل کارش کالیفرنیا بود شنیدم که راننده اتوبوس بودن یکی از مشاغل پر درآمد هست توی آمریکا

ظاهرا 180 درجه با اینجا تفاوت داره و شغل هایی که اینجا درآمد آنچنانی ندارن اونجا خوب درآمد داره
شاید هم یه فلافلی زدیم و هر فلافل رو دادیم 1.5$ - 2$ Big Grin
تشکر کنندگان: lighter ، alirezanz ، jsmlz
درود؛
صبح دوشنبه همگی بخیر... Wink

[عکس: PoSYCNp.jpg]
DV-Lottery'13: FAILED
DV-Lottery'14: FAILED
DV-Lottery'15: FAILED
DV-Lottery'16: FAILED
DV-Lottery'17: FAILED
DV-Lottery'18: FAILED
DV-Lottery'19: FAILED
DV-Lottery'20: FAILED
تشکر کنندگان: lighter ، Danoosh ، sheghi ، taptan ، alirezanz ، jsmlz
(2016-01-17 ساعت 23:27)someonelikeyou نوشته:  درباب مسئله پارکینگ و سود پارکینگ داری که دانوش جان گفتن من خیلی به این مسئله فکر کرده بودم قبلن و به همین خاطر الان توی کمد اتاقم یک عدد جلیقه زرد فسفری؟! گذاشتم و در حال تحقیق هستم که ببینم قبض پارکبان های سیاتل چجوریه .؟.چون ایران هزینه چاپ ارزونه ، همینجا چند سری چاپ بزنم  که به امید خدا در بدو ورود بیکار نمونم و ماه های اول خرجمون در بیاد

یه دفعه هم که باد شدید بود اینجا یه کلاه پارکبان پیدا کردم البته کوچیکه ولی آرم داره ، به هر حال اونجا مملکت قانون مداریه بدون لباس فرم نمیشه ازشون پول پارک گرفت

جدی که نمیگی ؟؟؟!!!!!!
ﺑﻬﺘﺮﻳﻦ ﻟﺤﻈﻪ ﻫﺎﻱ ﺯﻧﺪﮔﻲ ﺭﻭ ﺻﺮﻑ ﻳﺎﻓﺘﻦ ﺧﻮﺷﺒﺨﺘﻲ ﻣﻲ ﻛﻨﻴﻢ ﺩﺭﻳﻎ ﻛﻪ ﺧﻮﺷﺒﺨﺘﻲ ﺩﺭ ﻫﻤﺎﻥ ﻟﺤﻈﻪ ﻫﺎﻳﻲ ﺑﻮﺩﻩ ﻛﻪ ﺣﺎﻻ ﺗﻠﻒ ﺷﺪﻩ ـ
تشکر کنندگان: jsmlz
خب خب سلام دوستان
میخوام دلاتونو ببرم غرب
آماده این؟

حدس بزنین اولین مقصد کجاست؟

اینم یه راهنمایی
Palm Trees City

[عکس: rvhce2t9vs92vak0vk9j.jpg]

درست حدس زدین " کالیفرنــــــــــــــــــــیا"

کالیفرنیا: به انگلیسی California ، ایالتی در غرب آمریکا کنارِ اقیانوس آرام ، مرکز کالیفرنیا ساکرامنتو هست و مهم ترین شهرهاش هم:
لوس آنجلس
سن دیگو
سن خوزه
سان فرانسیسکو

یکی از پر جمعیت ترین ایالت های آمریکاست که بعد از آلاسکا و تگزاس سومین ایالت بزرگ از نظر وسعت هست

همونطور که مطلع هستید کالیفرنیا از نظر تعداد ایرانی خارج از ایران توی دنیا حرف ایران رو میزنه
به همین دلیل تعدادی از اعضای شورای بورلی هیلز رو ایرانی ها تشکیل میدن (تبریک!!)

[عکس: pkytx5c6su0fdz0oqvtb.jpg]
یکی از شهرت های کالیفرنیا هم Palm Trees یا همون درخت نخل هست
کم و بیش دیدین دیگه توی همه فیلماشون به عنوان یه سمبل همیشه این درخت هست

در خصوص اقتصادش هم بگم که نهمین اقتصاد دنیا رو داره
توی سال 2012 تولید ناخالص این ایالت (1,958,904 میلیون دلار) با تولید ناخالص کشورِ ایتالیا (2,013,375 میلیون دلار) تقریبا برابر بود

کالیفرنیا صنعت و فناوری رایانه ای خیلی قوی ای داره که شرکت های:
اوراکل
سیسکو سیستمز
اینتل
گوگل
شرکت ای ام دی
یاهو
سان مایکرو سیستمز
اپل
و
شِوران
توی این ایالت مرکزیت دارن

علاوه بر شرکت های بالا دو تا از آزمایشگاه‌های فدرال بزرگ آمریکا تو این ایالت قرار دارند
آزمایگاه ملی لارنس لیومور و آزمایشگاه ملی لارنس برکلی

نمایی از بورلی هیلز:
[عکس: ced7gyi91dodag6cd8a0.jpg]
تشکر کنندگان: sheghi ، babak_m ، taptan ، M.Ho ، alirezanz ، meraj-fallahi ، غنچه ، tenardie2bai ، jalayevatan ، نسل سوخته ، jsmlz
ساعت 10:30 هم امتخان دارم و هیچی هم نخوندم
امیدوارم پاس بشم برام دعا کنید
و مقصد بعدی هم بگین که یه سر هم به اونجا بزنیم
تشکر کنندگان: babak_m ، tenardie2bai ، jsmlz
(2016-01-17 ساعت 17:42)mohammad_esf59 نوشته:  خدایا تو آن کن که آن به...........

به غیر به فرقی نمیکنه من باس قبول شم Sad
صلاح من در همینه...
Its not who I am underneath, but what I do that defines me  
Его не кто я под ним, но то, что я делаю, что определяет меня

تاریخ آن سرزمین با "میلاد"
و تاریخ سرزمین من با "هجرت" آغاز میگردد...!

2015 = GOD DAMN IT  
2016 = GOD DAMN IT  
2017 = GOD DAMN IT  
2018 = GOD DAMN IT  
2019 =  ?GOD ?What
تشکر کنندگان: tenardie2bai ، jsmlz
(2016-01-18 ساعت 10:37)kkr200 نوشته:  ساعت 10:30 هم امتخان دارم و هیچی هم نخوندم

سال اولی که ثبت نام کرده بودم امید داشتم قبول شم از شر دانشگا راحت شمSmile
الان دانشگا داره تموم میشه هنو گرین نیومده Sad
Its not who I am underneath, but what I do that defines me  
Его не кто я под ним, но то, что я делаю, что определяет меня

و تاریخ سرزمین من با "هجرت" آغاز میگردد...!

2015 = GOD DAMN IT  
2016 = GOD DAMN IT  
2017 = GOD DAMN IT  
2018 = GOD DAMN IT  
2019 =  ?GOD ?What
تشکر کنندگان: kkr200 ، jsmlz
(2016-01-18 ساعت 15:40)alirezanz نوشته:  
(2016-01-18 ساعت 10:37)kkr200 نوشته:  ساعت 10:30 هم امتخان دارم و هیچی هم نخوندم

سال اولی که ثبت نام کرده بودم امید داشتم قبول شم از شر دانشگا راحت شمSmile
الان دانشگا داره تموم میشه هنو گرین نیومده Sad

من سال قبل صلاح ندونستم ثبت نام کنم و گذاشتم برای امسال
اتفاقا همون سال دوستم بار اولش بود ثبت نام کرد و رفت
انصافا هم من شرایط رفتن رو نداشتم سالِ قبل

یه حس خیلی خوبی بهم میگه که امسال گیرین کارت رو میگیرم
شاید یه حسِ کاذب هست

ولی از صمیم قلب دعا میکنم اگه قرار نیست برم من چند نفر از مهاجر سرا که قدیمی تر هستن و نیاز دارن حتما برنده بشن
و البته به یک شرط هم ویزا رو بگیرن:
بیاین تعریف کنین آمریکا چطوره و عکس بگیرین برامون حتما و ما رو یادتون نره
در غیر اینصورت به امیدِ خدا خیلی شیک و مجلسی شما رو از مرز بندازن بیرون Big Grin (شوخی)
تشکر کنندگان: alirezanz ، jsmlz
دوستان عزیز من جمله آقای someonelikeyou بیاین بگین این سیـاتل چی داره که میخواین برین اونجا؟ Smile
من هر جور فکر میکنم میبینم که بخوام 4-5 تا شهر برتر آمریـکا رو بگم و دوست داشته باشمشون، هیچکدوم از این 4-5 تا سیاتـل نیست! دلیل اینکه سیاتل رو دوست دارید چیه؟
اگر آب و هوا بخواین که کالـیفرنیا آب و هواش بهتره، مخصوصا اینکه در جنوب کالـیفرنیا بارون هم کمتر میاد، من دوست ندارم هر دفعه برم بیرون یک هو بارون بگیره :Big Grin اگر ارزونی هم ملاک باشه ایالـت تگزاس بهتره باز.
تشکر کنندگان: kkr200 ، alirezanz ، jsmlz
Toungue 
دلیل انتخاب سیاتل از نظر بنده تا این لحظه :
1- من عاشق آب و هوای بارونیه دو نفرم
2- نزدیک بودن به کانادا و امکان ملاقات دوستان و ونکوور گردی
3- وجود شرکتهای بزرگ کامپیوتری و بازار خوب متخصصین IT (مقایسه ای که برای حقوق DBA ها تو چند تا شهر داشتم ، جزو بالاترینها بوده)
4- حس معرفت برو بچ مهاجرسرایی مقیم سیاتل
2014  -  2015  -  2017  -  2018  -   2019 : 2019AS00007000
و تاریخ سرزمین من با "هجرت" آغاز می شود ...
تشکر کنندگان: kkr200 ، someonelikeyou ، Danoosh ، alirezanz ، jsmlz
خب از اونجایی که کسی چیزی نگفت مقصد بعدی رو خودم انتخاب میکنم: ســـیاتــــل

سیَتِل یه شهر توی ایالت واشنگتن هست که بزرگترین شهرِ منطقه ی شمال غربی اقیانوس آرام توی آمریکاست.

از نظر اقتصادِ های لایت شده که شعبه های اصلی شرکت مایکروسافت و آمازون توی این شهر هست
همینطور اولین کافه و دفتر مرکزی استار باکس ( بیشتر از 1000 شعبه استار باکس داره)
دفتر اصلی شرکت هواپیمایی(هواپیما سازی) بوئینگ هم توی همین شهر هستن

[عکس: gqnc1ug760ugzgrodejc.jpg]

از مشاهیرشون هم که برادر گل و عزیز ایرانی ها بیل گیتسِ بزرگ
کریس کرنل
دیو گرول
جف تیت
ادی ودر
که به شخصه جز بیل گیتس بقیشونو نمیشناسم Big Grin

مردمش به اعتیاد به کافئین مشهورن که دلیل وجود اون همه استار باکس رو توجیه میکنه
اگه دنبال موسیقی لذت بخش و قوی و غذاهای دریایی هستین سیاتل مقصد پرفکتی هست براتون
[عکس: 8q1qg7961u0rj8m7nw4m.jpg]

در مورد تفریحاتش بگم که:
پارک مرکز سیاتل یه مجموعه‌ تفریحی هست که شامل چشمه‌ها، پروژه‌های تجربی موسیقی، موزه‌ی علمی تخیلی، تالار مشاهیر، مرکز علوم اقیانوس آرام، Center House که خودش شامل تئاتر، نقاشی فضای باز و آمفی‌تئاتر میشه

PPM یا Pike Place Market که جز معروف ترین بازار هاش هست و از سال 1907 تا الان در حال فعالیت هست و بزرگترین مارکت کشاورزا هست که توش از اصطبل تا میوه های تازه و انواع محصولات کشاورزی میتونین پیدا کنین
[عکس: ljq3yr51sj1dvlr0961s.jpg]

یه سر هم به میدون پایونر بزنید که قبلا مرکز شهر بوده و همه جاش با سنگ فرش های کلاسیک قرمز رنگ پوشیده شده (یه عکس بالاتر )
برای خوردنِ غذاهای دریای هم که یه سر به بندرگاه سیاتل باید بزنین

یکی از پارک های سیاتل به اسم Hing Hay هست که مراسم موسیقی گاه و بی گاه داره و همینطور ورزش های شطرنج و تای-چی ( همون که اِسلو موشن دستشونو تو هوا حرکت میدن ) همه صبح هاش به راه هست

باغ وحش وودلند پارک هم که باید برین حتما که بیشتر از 1000 تا حیوون از 290 گونه مختلف داره

تنگه ی Puget Sound که یه تفریح دریایی هست و میتونین به صورت یه آکواریوم طبیعی اونو در نظر بگیرین

موزه هنر سیاتل که نمادش هم یه مجسمه 14 متری از یه مرد چکش به دسته که نمایشگاه های هنری برای هنرمندا داره
که بازدید های شبانه اون برنامه های موسیقی هم داره

[عکس: tzzub6wblw8kn3fr3i6s.jpg]

گذرگاه آبی Ballard Locks
یه گذرگاه هست که با تغییر سطح آب به قایق ها این امکان رو میده که از یه قسمت به قسمت دیگه رودخونه وارد شن
یه پنل شیشه ای هم داره که میتونین ماهی ها رو زیر سطح رودخونه ببینین
[عکس: m7vxm6w51jzxinfejpad.jpg]
موزه پرواز بوئینگ که بیرون از شهر قرار داره و انواع هواپیما ها از زمان قدیم تا الان رو میبینین
و همینطور فرودگاه Air Force One که مربوط به نیروی هوایی آمریکا که میتونین بازدید کنید ازش

در آخر ساحل Alki
ساحلی چسبیده به تنگه Puget Sound که میتونین روی ساحل شنی اون دراز بکشین و حالشو ببرین
یا بشینین مردم عادی که میان و میرن رو نگاه کنین و در آخر هم برین توی رستوران هاش و تلافی یه روز سخت و خسته کننده رو سر غذاهاشون درارین
[عکس: x51jyax2tb46gf3o8voi.jpg]
کاربر kkr200 عزیز , بابت عکس ها و مطالب قشنگن ممنون
ادامه بده پلیز Big Grin
میامی و واشنگن یادت نره

البته من مقصدم یا لس انجلس یا واشنگتن ...
گفتم یه چیزی گفته باشم Big Grin
ادم هیچی نداشته باشه ؛ ولی فقط مرد باشه !
تشکر کنندگان: kkr200 ، alirezanz ، jsmlz
(2016-01-18 ساعت 17:07)meraj-fallahi نوشته:  کاربر kkr200 عزیز , بابت عکس ها و مطالب قشنگن ممنون
ادامه بده پلیز Big Grin
میامی و واشنگن یادت نره

البته من مقصدم یا لس انجلس یا واشنگتن ...
گفتم یه چیزی گفته باشم Big Grin

مرسی از شما
یه پیشنهاد بدم؟ توی تصمیمت در مورد لس انجلس تحدید نظر کن
و البته مقصد بعدی در صورت نبود درخواست دیگه حتما یا واشنگتن میریم یا میامی

من ترجیح میدم میامی رو بذاریم برای آخر چون خیلی دلبر هست و برنامه همه بچه ها رو بهم میریزه Big Grin

من خودم یا سیاتل یا شارلوت میرم برای اولین ورود، اگه جاهای اروم و سرسبز رو دوست داری بیا با هم بریم شارلوت خوش بگذرونیم Big Grin
(2016-01-18 ساعت 10:18)bambo_26 نوشته:  

جدی که نمیگی ؟؟؟!!!!!!

به من میاد اهل شوخی کردن باشم؟
برنده خوش شانس
مرغی که انجیر میخوره نوکش کجه 

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان