کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شمارش معکوس برای اعلام نتایج لاتاری DV-2017
نتایج لاتاری DV-2017 اعلام شد.

راهنمای مشاهده نتایج لاتاری به همراه لینکها و نمونه نامه قبولی جدید، در تاپیک نتایج لاتاری DV-2017 قرار گرفت.

برندگان لاتاری لطفاً با ارسال مشخصات کیس خود در تاپیک خلاصه وضعیت کیس کاربران مهاجرسرا وضعیت خود را اعلام کنند.
(2016-01-19 ساعت 12:04)Anamis نوشته:  
(2016-01-19 ساعت 11:35)kkr200 نوشته:  سلام

صبحِ متمایل به ظهرتون بخیر

خوب هستید؟

از دوستان کسی حال و حوصله صحبت کردن داره؟

سلام ،امسال اولین باری هست که به تاپیک شمارش معکوس سرزدم

ظهر شما هم بخیر

سلام آنامیس جان

خیلی خیلی خوش اومدین
امیدوارم بیشتر ببینیتون

امسال هم ایشالا جزء برنده ها هستین و سال دیگه تجربیاتتون رو به ما هم میگین
Life Is a One Way Road, Don't Focus On What's In The End
Enjoy Every Moment of This Passing Road
تشکر کنندگان: jsmlz
سلام دوستان،
من موقع تکمیل فرمهای ثبت نام فراموش کردم تلفن خودم رو ثبت کنم.
برنده شدنم را چطور به اطلاعم می رسونند؟
دوباره برمیگردیم به شهر واشنگتن و بحثمون رو ادامه میدیم
اول یه عکس از واشنگتنِ برفی بذارم که با حال و هوای این روز های آمریکا همخونی داره
[عکس: l6lqyye0sbirszqu30cw.jpg]

[عکس: el0ft7rs9u2jol6qb5gy.jpg]
هونطور که میدونین معروفترین ساختمون دی سی وایت هَوس یا همون کاخِ سفید هست
خونه معروفترین وقدرتمند ترین آدمای تاریخ آمریکا
برای بازدید از این ساختمون باید بلیط بگیرین و یه سری مراحل امنیتی هم پشت سر بذارین
اگه سیتیزن نشدین و هنوز یه ایرانی محسوب میشین باید از سفارت مجوز بگیرین که یه خورده سخته
توی نگاه اول ممکنه اولین چیزی که به خودتون میگین این باشه: کاخ سفید که میگین اینه؟!!!!
این ساختمون خیلی بزرگ نیست توقع یه امارت چند هزار متری رو نداشته باشین که توی راه رو هاش گم بشین

__________________----------------------__________________----------------------__________________

[عکس: s0ajgbhou0ilkoery9hb.jpg]
بعد از کاخ سفید میرسیم به باغ وحش ملی
ورودی باغ وحش رایگان هست و خیلی هم جذابه مخصوصا برای بچه ها
ولی یادتون باشه باید با خودتون غذا ببرین وگرنه مجبورین یه چیزایی رو تو باغ وحش بخورین که احتمالا خوشتون نمیاد

http://8pic.ir/images/g4oh6f1ovli59qt6knyz.jpg
http://8pic.ir/images/wohbcknw2azvvz5z31h2.jpg

__________________----------------------__________________----------------------__________________

هی خدا، مدارکمون دست یکی از دوستان بود بعد از 2 هفته امروز به زور دارم ازش میگیرمش
وقتی دوستت اینجوریه خدا به فریاد دشمن برسه...
بگذریم

[عکس: bxfmieoowb864o15qcic.jpg]
هیچ وقت فکر نمیکردم این جمله رو بگم: اما یکی از جاهای زیبای دی سی قبرستانِ ملیِ آرلینگتون هست
به هر حال خوبه ادم گه گاهی بره یه فاتحه ای بفرسته، ثوابم میکنین
جان اف کندی و همسرش و 2 تا بچش تو همین قبرستون دفن شدن، قبره جان اف کندی به وسیله یه شعله آتش همیشه روشن نشونه گذاری شده( فک کنم زرتشتی بوده Big Grin )
این قبرستون خونه 400 هزار آمریکایی هست
و یه قسمت هم به اسم سربازان گمنام داره

http://8pic.ir/images/gpxss3h2qqomhf7wf0gw.jpg

اوه من عاشق اینجاشم
موزه جاسوسی Big Grin
اسمشم مو به تنم سیخ میکنه ^_^
[عکس: 30irrvtvfhmrmraro4w2.jpg]
تو این موزه چیزایی رو که در مورد جاسوسی هست نشون میدن که از اسمشم معلومه دیگه :|
مصاحبه هایی با جاسوس ها و معمورای سابق هست که میتونین ببینین، کفش و ساعت و ... جاسوسی و کلی چیز دیگه
این یکی از سرگرمی های معروف واشنگتنی ها هست

http://8pic.ir/images/70e36ow2kjkza70206gc.jpg
http://8pic.ir/images/dtj2z1k9lo7v7sz0e89e.jpg

[عکس: lss0qlq4szuznssc2c9i.jpg]
یکی از سرگرمی های رمانتیکِ طولِ سال فصل شکوفه دادن درختای گیلاسِ خیابونِ Basin هست
درختای گیلاس بین ماه های مارس و آوریل شکوفه میدن که با برنامه های موسیقی جشن هایی توی همون خیابون برگذار میشه
اگه با همسر یا دوست دخترتون هستین میتونین یه قایق اجاره کنین و یکی دو ساعتی رو روی آب شناور بمونین برای خودتون
این درختا هدیه کشور ژاپن به ایالت متحده بوده اند
تذکر: در صورت ضعیف بودن قلبتان از دیدن عکس ها خودداری کنید!

http://8pic.ir/images/n2yj48nh6ac7s8lghd8i.jpg
http://8pic.ir/images/s0u2injq7ubevx6jjinm.jpg

[عکس: m6lo9sle54qt3wub8320.jpg]
بازار شرقی
بازار شرقی یکی دیگه نقطه های شلوغِ دی سی هست
این بازار قدیمی ترین مرکز خریدِ واشنگتن هست و از شیر مرغ تا جونِ ادمیزاد توش پیدا میشه

ترجیحا آخر هفته ها برین چون دست فروشا هم هستن و حتی توی پیاده روها به خرید و فروش مشغولن که یه یادی هم از ایرانِ خودمون کرده باشین
از واشنگتنی هایی که توی بازار هستن یه سوال بپرسین:
چی توی این بازار معروف هست؟
جوابی که میشنوین اینه: پنکیک گندم سیاه و بلوبری
فکر هم نکنین همینجوری گیر میاد، باید مدت خیلی زیادی تو صف بمونین

http://8pic.ir/images/9j5hxff0czeaus7d31zp.jpg
http://8pic.ir/images/3wppfai8h88lew3mnhju.jpg

خب واشنگتن هم تموم شد، البته یه چیزایی مونده که بعدا توی یه پست جدا قرار میدم

نظرتون؟ مقصد بعدی؟
دلیل خاصی داره که اینجا اینقدر خلوته و کسی سر نمیزنه؟
ثبت نامی ها که ماشالا 1000 ماشالا کمتر که نبوده هیچ بیشترم بوده...
(2016-01-19 ساعت 14:34)kkr200 نوشته:  دلیل خاصی داره که اینجا اینقدر خلوته و کسی سر نمیزنه؟

۱. استرس بالا 
۲. نبود حال و حوصله و انگیزه کافی
۳.مسائل پیش آمده که منجر به قفل شدن تاپیک برای مدتی شد ... الان اکثرا آهسته میان تا مبادا ترک بخورد چینی نازک ... و از این حرفا
۴. مواجه شدن با شکست های متوالی بعضی دوستان قدیمی ( دیگه دل و دماغی نمونده.. والااااا با این نوناشوون )
ناشنوا باش، وقتی همه از محال بودن آرزوهایت سخن می گویند

تشکر کنندگان: jsmlz ، alirezanz
(2016-01-18 ساعت 23:48)babak_m نوشته:  هیچ عشقی ،عشق اول نمیشه هیچ ثبت نامی، ثبت نام لاتاری تو سال اول نمیشه.....قال بابک علیه السلام

والا این لامصب اول و آخر نداره که ... من هر سال انگار سال اولیه که ثبت نام می کنم ... تازه الان خیلی خوب شده ... با یک کلیک میتونی نتیجه رو ببینی ... یادمه موقع اعلام نتایج تا چند ماه گوش به زنگه اداره پست بودیم که پاکت قبولی بیاد .. اونم با سیستم پستی که اون موقع داشتیم .. باور کن هنوز که هنوزه توهم می زنم که من برنده شدم ولی اداره پست پاکت نامه قبولی منو نیاورد دم خونه Big Grin
ناشنوا باش، وقتی همه از محال بودن آرزوهایت سخن می گویند

تشکر کنندگان: jalayevatan ، نسل سوخته ، babak_m ، jsmlz ، alirezanz
(2016-01-19 ساعت 14:55)tenardie2bai نوشته:  
(2016-01-19 ساعت 14:34)kkr200 نوشته:  دلیل خاصی داره که اینجا اینقدر خلوته و کسی سر نمیزنه؟

۱. استرس بالا 
۲. نبود حال و حوصله و انگیزه کافی
۳.مسائل پیش آمده که منجر به قفل شدن تاپیک برای مدتی شد ... الان اکثرا آهسته میان تا مبادا ترک بخورد چینی نازک ... و از این حرفا
۴. مواجه شدن با شکست های متوالی بعضی دوستان قدیمی ( دیگه دل و دماغی نمونده.. والااااا با این نوناشوون )

من خودم اون دوران رو بودم
1. استرس که همیشه هست، حالا نیان اینجا استرسشون کم میشه؟
2. قرار نیست 24 ساعته اینجا باشن که، یه سر هم نمیزنن
3. اینم میتونه باشه، البته دوستان هم باید رعایت کنن ولی قبول کنیم سخت گیری های امسال بیشتر شده ظاهرا
4. پوستشون باید کلفت شده باشه دیگه Big Grin دور همی و خوش گذرونیه اینجا لاتاری بهونست من خودم اگه امسال قبول شم تو شمارش معکوس سال بعد هم شرکت مکنم حتما، میگیم میخندیم

حالا ایشالا که امسال بچه ها همه بترکونن و آمار قبولی بالا باشه از سایت
تشکر کنندگان: tenardie2bai ، sheghi ، غنچه ، mehre cyrus ، Pakpourasghar ، jsmlz ، alirezanz
من الان یه علامت سوال دارم که شخص شخیص خودم الان با سی سال سن در مرز پرگهر دل و دماغ خیلی از کارها رو دیگه ندارم یعنی خیلی وقته یه کار هیجان انگیز نکردم ماجراجویی نکردم مسافرت هایی که از ۲۰ تا ۲۵ سالگی میرفتم دیگه نمیرم جرآت اضافه کردن آدم های جدید به حلقه دوستای کم تعدادمو ندارم
عایا و آیا سال دیگه که رفتم امریکا احساس جوونی برمیگرده ؟ درسته که یه مقداریش برمیگرده به شخصیت و طرز فکر آدم ولی ….....
شما بگید
برنده خوش شانس
مرغی که انجیر میخوره نوکش کجه 
تشکر کنندگان: sheghi ، aram_hpanahi ، jsmlz ، alirezanz
سلام بچه ها
راستى من امسال اسمم در مياد
حالا ميگى نه نگا کن!!!
روي كاغذ خم شده بود
بنويسد «آزادي»
بالای سرش
بيست قرن پرنده بود
كه در هوا مي‌چرخيد
هر دور خسته‌تر
هر دور، بالاتر و، دورتر.
تشکر کنندگان: baba-ali ، jsmlz
(2016-01-19 ساعت 19:53)someonelikeyou نوشته:  من الان یه علامت سوال دارم که شخص شخیص خودم الان با سی سال سن در مرز پرگهر دل و دماغ خیلی از کارها رو دیگه ندارم یعنی خیلی وقته یه کار هیجان انگیز نکردم ماجراجویی نکردم مسافرت هایی که از ۲۰ تا ۲۵ سالگی میرفتم دیگه نمیرم جرآت اضافه کردن آدم های جدید به حلقه دوستای کم تعدادمو ندارم
عایا و آیا سال دیگه که رفتم آمریکا احساس جوونی برمیگرده ؟ درسته که یه مقداریش برمیگرده به شخصیت و طرز فکر آدم ولی ….....
شما بگید

من به عنوان یه کاربر خیلی ساده و کوچیک شما کلِ این نوشتتون با تمام احترام رد میکنم

راستش کلا اعتقادی به سن ندارم، این یه عدد هست، چرا سال 365 روز هست؟
کی گفته که بعد از 365 روز شما از 20 سالگی واردِ 21 سالگی میشین؟

یه قرار داد هست که هیچ ارزشی نداره به نظرِ من

احساس جوونی یا احساس شکستگی همه و همه برمیگرده به حس رضایت و ارضای نیاز های آدما
من خودم با 21 سال سن وقتی یکی از نیاز هام ارضا نمیشه به شدت احساس بدی بهم دست میده و بی حال و کسل میشم

با وجود چیزایی که از زندگی توی آمریکا متوجه شدم اونجا با یه امنیت احتماعی و شخصی مواجه هستی
دیگه 80%ـه دغدغه های زندگی توی ایران رو نداری و در واقع آرامشِ دلچسبی بهت دست میده

یه داستان تعریف میکنم براتون

یکی از فامیل های ما که خانوم بودن و اتفاقا 58 سال سن داشت برای دیدن پسرش به آمریکا رفت اونم با اسرار پسرش، اصلا خودش میگفت بلاد کفر هست و من نمیرم و ...
2 روز بعد از این که پاش رو به خاکِ آمریکا گذاشت وقتی به پسرش زنگ زدیم که حال مادرش رو بپرسیم صدای قه قه زدن خانوم گوش ما رو کر کرده بود
بعد از این که باهاش صحبت کردیم و احوالش رو پرسیدم
چند تا جمله گفت که هیچ وقت یادم نمیره، جمله هاش اینا بودن:

هوای خیلی خیلی تمیز
آرامشِ خیلی خیلی زیاد
احساس میکنم تازه دارم طعم زندگی رو میچشم
و در آخر هم با جمله من دیگه ایران نمیام تلفن رو قطع کرد
و واقعا هم دیگه به ایران نیومد

شما همین داستان رو تجسم کن، کسی که 58 سال سن داره و تقریبا همه آرزوهاش رو به خاک سپرده بعد از قرار گرفتن تو محیطی که همه ما ازش میترسیم احساس امنیت و آرامش میکنه و حسرت میخوره که چرا زودتر نرفته شرایطش از من و شمایی که تازه اول جوونیمون هست یکی هست؟

نباید من و شما اطمینانمون خیلی خیلی بیشتر باشه برای زندگی بهتر؟

به نظر من هر کس هر چیزی رو که تو ذهنش میسازه و بهش رنگ و بوی واقعیت میده، همون اتفاق همون چیز براش پیش میاد

اگه روحیه سازگاریتون با شرایط جدید رو حفظ کنید مطمئنا میتونین توی آمریکا با مشکلات ورود اولیه کنار بیاین و توی یه مدت کم به موفقیتی برسین که با گذشت 30 سال توی کشور خودمون نتونستیم بهش برسین

ببخشید طولانی شد
تشکر کنندگان: saeed_gh ، lighthouse ، sheghi ، jalayevatan ، aram_hpanahi ، kavevfarahzad ، lighter ، bambo_26 ، jsmlz ، alirezanz
(2016-01-19 ساعت 19:55)Pakpourasghar نوشته:  سلام بچه ها
حالا ميگى نه نگا کن!!!

امسال که همه با هم قراره بریم...

من مقصدم شارلوت هست Big Grin بیا بریم شارلوت عشق و حال Big Grin
(2016-01-15 ساعت 11:41)alirezanz نوشته:  
(2016-01-15 ساعت 10:33)بازگشت نوشته:  سلام خدمت دوستان آشنا و غریبه.
وب سایت جالب شده. آفرین مدیر جان.

ا سلام Big Grin

امسال پیدا نیستین دوست عزیز Wink
سلام عزیز
امیدم گشته ناامید.
10101110000010101001001100101001011101110       2018 010100111010010100101101000110110001010101  
تشکر کنندگان: jsmlz ، alirezanz
(2016-01-19 ساعت 21:49)kkr200 نوشته:  
(2016-01-19 ساعت 19:55)Pakpourasghar نوشته:  سلام بچه ها
حالا ميگى نه نگا کن!!!

امسال که همه با هم قراره بریم...

من مقصدم شارلوت هست Big Grin بیا بریم شارلوت عشق و حال Big Grin
سلام حتما يکى از گزينه هامه
روي كاغذ خم شده بود
بنويسد «آزادي»
بالای سرش
بيست قرن پرنده بود
كه در هوا مي‌چرخيد
هر دور خسته‌تر
هر دور، بالاتر و، دورتر.
(2016-01-19 ساعت 13:49)kkr200 نوشته:  نظرتون؟ مقصد بعدی؟

به نظرم مقصد بعدی شـمال کالیفرنیا باشه ، بعدش هم اگر وقت شد یه سر هم به جنوب بزن Big Grin
(2016-01-19 ساعت 13:49)kkr200 نوشته:  دوباره برمیگردیم به شهر واشنگتن و بحثمون رو ادامه میدیم

نظرتون؟ مقصد بعدی؟

ممنون دوست عزیز. عکسها و اطلاعات خیلی خوبی بود.. میشه لطفا ردرباره کارولینای جنوبی بخصوص هیلتون هد آیلند هم اطلاعاتی بدید؟!
خدایا مرا آن ده که مرا آن به!
2017....... نشد!
2018 ...... حتماً میشه Shy

تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان