کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شمارش معکوس برای اعلام نتایج لاتاری DV-2017
نتایج لاتاری DV-2017 اعلام شد.

راهنمای مشاهده نتایج لاتاری به همراه لینکها و نمونه نامه قبولی جدید، در تاپیک نتایج لاتاری DV-2017 قرار گرفت.

برندگان لاتاری لطفاً با ارسال مشخصات کیس خود در تاپیک خلاصه وضعیت کیس کاربران مهاجرسرا وضعیت خود را اعلام کنند.
(2016-01-20 ساعت 11:23)Nazem نوشته:  
(2016-01-20 ساعت 11:23)Nazem نوشته:  Danoosh عزیز به تیم مدیریت اضافه شد.

Danoosh جان تبریک میگم
امیدوارم موفق باشی
Life Is a One Way Road, Don't Focus On What's In The End
Enjoy Every Moment of This Passing Road
تشکر کنندگان: Danoosh ، jsmlz
(2016-01-20 ساعت 11:43)kkr200 نوشته:  

Danoosh جان تبریک میگم
امیدوارم موفق باشی

چه خوب.منم تبریک میگم.دانوش عزیزهمیشه برای هممون راهنمایی های مفیدداشته اند.
2016as48xxچهارنفر.مصاحبه  ارمنستان خودم برنده اصلی وفرزندانم یکضرب,همسرم ای پی.که بعداز138 روزکلیرشد.ساکن هیوستون.(راستی lighthouseیعنی فانوس دریایی ( Shy
تشکر کنندگان: Danoosh ، Pakpourasghar ، jsmlz
تقریبا 2 سالی میشه که یکی از دوستام به همراه خانوادش به کالیفرنیا رفتن
وقتی راجع به زندگیشون و مخارجشون میپرسیدم شاخ در می آوردم آخه به پول ایران خیلی میشد اونم با دلار 3 هزار تومن
ولی وقتی درآمد خانوادشو پرسیدم اول اون شاخی که در آورده بودم فروکش کرد و بعدش دوباره یه شاخ در آوردم آخه درآمدشون هم خیلی بالا بود باز به دلار 3 هزار تومن

در کل توضیح میداد که با همه هزینه ها باز هم یه پولی تهش میمونه و میتونن یه ذخریه ای داشته باشن و وضعشون کاملا مساعد هست

راجع به یه چیزی ازش پرسیدم
لحظه ورود به کالیفرنیا، لحظه پیاده شدنش از هواپیما و وارد شدن به فرودگاه اولین حسی که بهش دست داد

جواب داد: اصلا نمیدونستم کجام، مثله موقعی که آدم کاملا مست میشه، اینقدر دل شوره داشتم که زمین و زمان دور سرم میچرخید جلوی پله های هواپیما وایساده بودم و به هیچی فکر نمیکردم، انگار مغزمو از سرم در آوردن
با صدای مهماندار هواپیما و لبخندی که داشت به خودم اومد، میپرسید خوبی؟
یه کم خودمو جمع و جور کردم و راه افتادم به این فکر میکردم که همه اینجا خارجی هستن و الان که من وارد گیت ورودی فرودگاه شم همه میفهمن من ایرانی هستم و نگام میکنن...
وقتی وارد شدم مثلِ این بود که از یه جای تاریک وارد یه جای روشن بشی، مثه این بود که یه فیلم با صحنه آهسته یهو رو دور نرمال بیوفته
همه اون فکر ها مثله پرنده پر زدن و رفتن، نه تنها کسی چپ چپ نگام نمیکرد بلکه همه مشغول کارشون بودن، کسی به کسی کاری نداشت
جدا از همه اینها همش به خودم میگفت اگه بابام نیومده باشه فرودگاه چی؟ اگه ترافیک باشه! من کجا برم من که جایی رو بلد نیستم
که وقتی بابام رو دیدم و اون هم منو دید همه استرسم از بین رفت
تشکر کنندگان: Pakpourasghar ، aram_hpanahi ، نسل سوخته ، Rira_1982 ، jsmlz ، alirezanz
(2016-01-20 ساعت 09:27)kkr200 نوشته:  برای همینه که من عاشقِ شارلوتم و قصد دارم برم اونجا
هم هنوز خیلی رشد نکرده هم آرامش داره هم توش کار زیاده
مخصوصا برای رشته من " مدیریت بازرگانی "

رفتين دست مارو هم بگيرين...
روي كاغذ خم شده بود
بنويسد «آزادي»
بالای سرش
بيست قرن پرنده بود
كه در هوا مي‌چرخيد
هر دور خسته‌تر
هر دور، بالاتر و، دورتر.
تشکر کنندگان: mehre cyrus ، jsmlz
(2016-01-20 ساعت 14:32)Pakpourasghar نوشته:  
(2016-01-20 ساعت 09:27)kkr200 نوشته:  برای همینه که من عاشقِ شارلوتم و قصد دارم برم اونجا

من که کوچیک شمام
4 تا ایرانی دور هم باشیم که آب روغن قاطی نکنیم
کار هم ردیف میشه، برا کار رالی هم میشه رفت تقریبا نیم ساعت فاصله داره با شارلوت فکر کنم
تشکر کنندگان: Pakpourasghar ، jsmlz

تبریک میگم به شما
ایشالله که همیشه موفق باشید و دستتون هیچ وقت به بن کردن کاربران نره ( حتی اگه بگه نازیییی ):دی و همون جریان پله های ترقی که در جریانشیم دیگه..

پ.ن: ناظم جان چه تم جدید زشته : D
تشکر کنندگان: jsmlz ، alirezanz
دانووش جان مدیریت شغل خیلی حساسیه حواست باشه اف بی آی چک نخوری داداشم
برنده خوش شانس
مرغی که انجیر میخوره نوکش کجه 
تشکر کنندگان: jsmlz ، alirezanz
کی کی ار 200 عزیز ! اونقد مطالب قشنگ و جالبی میزاری و انرژی خوبی داری که ادم شوق گذشته اش بیدار میشه Big Grin ولی خوب بازم اون جمله لعنتی هز نات بین سلکتد یاد ادم میفته اعصابش خرد میشه ...

پاینده باشی برادرم ؛ ایشالله که قبول بشی بری شارلوت
----
من اولین بار که برای لاتاری 2012 ثبت نام کردم , قصدم این بود که بعد قبولی برم لس انجلس ! ولی بعد تحقیقات فراوان دیدم گرونه و به تعداد زیادی ایرانیه رو مخ داره Big Grin بعد فرمون رو پیچوندم سمت میامی که دیدم ای دل غافل اینجا از لس انجلسم گرونتره Big Grin کلیم تبعه غیر قانونی از کشورای امریکای جنوبی داره ...
بعد نیویورک , سانفرانسیسکو , سن دیگو , ساکرامنتو و در اخر هم واشنگتن ...
الان تصمیم گرفتم اول قبول شم و رفتنم اوکی شه ! بعدا شهرو انتخاب میکنیم حالا Big Grin =))))
-------
تا یادم نرفته به دانوش عزیز هم تبریک بگم
ادم هیچی نداشته باشه ؛ ولی فقط مرد باشه !
تشکر کنندگان: taptan ، kkr200 ، jsmlz ، alirezanz
(2016-01-20 ساعت 14:50)kkr200 نوشته:  
(2016-01-20 ساعت 14:32)Pakpourasghar نوشته:  

من که کوچیک شمام
4 تا ایرانی دور هم باشیم که آب روغن قاطی نکنیم
کار هم ردیف میشه، برا کار رالی هم میشه رفت تقریبا نیم ساعت فاصله داره با شارلوت فکر کنم

شما لطف دارين داداش
روي كاغذ خم شده بود
بنويسد «آزادي»
بالای سرش
بيست قرن پرنده بود
كه در هوا مي‌چرخيد
هر دور خسته‌تر
هر دور، بالاتر و، دورتر.
تشکر کنندگان: jsmlz
(2016-01-20 ساعت 22:06)meraj-fallahi نوشته:  کی کی ار 200 عزیز ! اونقد مطالب قشنگ و جالبی میزاری و انرژی خوبی داری که ادم شوق گذشته اش بیدار میشه Big Grin ولی خوب بازم اون  جمله لعنتی هز نات بین سلکتد یاد ادم میفته اعصابش خرد میشه ...

پاینده  باشی برادرم ؛ ایشالله که قبول بشی بری شارلوت
----
من اولین بار که برای لاتاری 2012 ثبت نام کردم , قصدم این بود که بعد قبولی برم لس انجلس ! ولی بعد تحقیقات فراوان دیدم گرونه و به تعداد زیادی ایرانیه رو مخ داره Big Grin بعد فرمون رو پیچوندم سمت میامی که دیدم ای دل غافل اینجا از لس انجلسم گرونتره Big Grin کلیم تبعه غیر قانونی از کشورای آمریکای جنوبی داره ...
بعد نیویورک , سانفرانسیسکو , سن دیگو , ساکرامنتو و در اخر هم واشنگتن ...
الان تصمیم گرفتم اول قبول شم و رفتنم اوکی شه ! بعدا شهرو انتخاب میکنیم حالا Big Grin =))))
-------
تا یادم نرفته به دانوش عزیز هم تبریک بگم
مرسی که فرصت میذاری و میبینی
اون جمله که جزیی از کارِ یه جور وابستگی احساسی داره به ما Big Grin
همچنین، انشالا با هم میریم امسال

راستش اینکه سرحالم و پرانرژی دلیلش بار اول یا دوم نیست که ثبت نام کردم
از موقعی که ثبت نام کردم تا لحظه ای که نتایج میخواد بیاد 6 ماه میشه، ممکنه اصلا هم قرار نباشه برنده بشما
ولی وقتی فکر میکنم که خب حالا این 6 ماه هم گذشت و من برنده نشدم و طبیعتا ناراحت هم شدم
اون 6 ماه رو چرا شاد نبودم؟
جوابِ اونایی که میگن اینجوری اوج میگیری و بعدا ضربه بدی میخوری هم بدم که هیچ هم اینجوری نیست
حالا اوج هم نگرفتم، بعدا وجدان خودم ناراحته که شاید اگه امیدوار بودی و و و و شرایط فرق میکرد

اگه امسال برنده نشم، حداقل خاطراتِ شادی دارم که کنار شماها شکل گرفته، 20 سال بی تفاوت زندگی کردیم به هیچی نرسیدیم، بذار 6 ماه یه موضوعی مهم باشه و بعدش ضربه بخوریم، کی به کیه Big Grin

من که اولش میرم شارلوت یه سگِ هاسکی میخرمBig Grin بعدش که کار پیدا شد و درآمدمون در شرایطی بود که بتونم 1000$ بتونم کرایه خونه بدم با یه خانواده آمریکایی هم خونه میشم، البته باز هم تلاش میکنیم این خانواده توی شارلوت یافت بشه -_-
تشکر کنندگان: meraj-fallahi ، نسل سوخته ، Pakpourasghar ، jsmlz ، alirezanz
من این مطلب رو چند وقت پیش تو قسمت سوتی های کاربرانی ایرانی در خارج از کشور نوشتم ...گفتم اینجا هم بزارم بلکه روحتون شاد شه یکم Big Grin
-------

ما یه دوستی داشتیم که دوربر سال 2011 اینا مهاجرت کرد به آمریکا
چون با هم دیگه خیلی صمیمی بودیم قرار شد همین که یجایی ساکن شد بهم از طریق فیض بوق خبر بده(اون موقع اپلیکیشن های اندرویدُ این چیزا نیومده بود)...یه حدود 20 روزی میشد که از این رفیق ما خبری نمیشد ! کم کم داشتم نگرانش میشدم که چراغ سبز اکانتش روشن شد ...
بهش پیام دادم کجایی مرد حسابی ! مردم از دلواپسی .....
گفت : وای نگو ! یه سوتی دادم هنوزم از خنده دارم میمیرم Big Grin گفت : اقا من اونقد حواسم پرته چیزای دیگه بود که اصلا حواسم نبود تو آمریکا فیض بوق رو بدون ف ی ل ت ر شکن استفاده میکنن Big Grin =)))) بره همین تو این چند روز چون ف ی ل ت ر شکن نداشتم سراغ فیض بوق نرفتم ! به کسی هم چیزی نمیکفتم که مبادا فکر کنن میخوام از سایت های غیر مجاز چیزی دانلود کنم =))) توام که یاهو مسنجر نمیومدی بگم یه ف ی ل ت ر شکن بفرست برام !
امروز صبح وقتی میرفتم سمت مترو تو تبلیغات روی دیوار عکس زاکربرگ رو با فیض بوق دیدم، گفتم به به ببین چه مملکتیه .... همه چی ازاده ! .... داشتم به همین مساله ازادی فکر میکردم که یهو دو قرونی افتاد حاجی جاااان ! الان آمریکایی ... ف ی ل ت ر شکن میخوای چکار اخه دهاتی =)))))
بره همین بعد از این که به خونه برگشتم پریدم پشت لپ تاپ اومدم فیض بوق Big Grin
منم بهش گفتم : ای ....قبر پدر کسی که به تو ویزا داده Big Grin =)))))))))) ابرومونو بردی ... دلمون خوشه رفیق مخترع داریم =)))
ادم هیچی نداشته باشه ؛ ولی فقط مرد باشه !
تشکر کنندگان: baba-ali ، kkr200 ، kavevfarahzad ، shanks ، lighter ، roadhog ، Mina1Mina ، mehre cyrus ، jsmlz ، kamali2025 ، alirezanz
سلام
کی کی ار 200 عزیز ممنون بابت پستهای مفیدی که میزاری و انرژی زیاد و خوبی که منتقل میکنی
به نظر شما و البته همه دوستان،ایالت و شهری که از لحاظ آب و هوا چهار فصل باشه و شرجی نباشه کجاها هستش؟و اینکه بهترین از لحاظ پیدا کردن کار و کم بودن هزینه زندگی کجاست؟
ی سوال دیگه هم داشتم،اینکه بخوای با یک خانواده عمه ریکایی هم خونه بشی یا ی اتاق اجاره کنی ازشون،تقریبا به طور متوسط چقدر اجاره میگیرن؟زندگی کردن باهاشون چطوره؟
تبريك عرض ميكنم دانوش جان
Kkr200 نوشته هات عاليه
می گذرد ...
(2016-01-21 ساعت 01:37)meraj-fallahi نوشته:  من این مطلب رو چند وقت پیش تو قسمت سوتی های کاربرانی ایرانی در خارج از کشور نوشتم ...گفتم اینجا هم بزارم بلکه روحتون شاد شه یکم Big Grin
-------

ما یه دوستی داشتیم که دوربر سال 2011 اینا مهاجرت کرد به آمریکا
...

واااای چه دوستی Big Grin
خدا بده عقل Big Grin
خیلی خوب بود Smile)
(2016-01-21 ساعت 09:20)msr839 نوشته:  تبريك عرض ميكنم دانوش جان
Kkr200 نوشته هات عاليه

مرسی دوستِ عزیز
لطف داری
خوشحالم که خوشت اومده