کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شمارش معکوس برای اعلام نتایج لاتاری DV-2017
نتایج لاتاری DV-2017 اعلام شد.

راهنمای مشاهده نتایج لاتاری به همراه لینکها و نمونه نامه قبولی جدید، در تاپیک نتایج لاتاری DV-2017 قرار گرفت.

برندگان لاتاری لطفاً با ارسال مشخصات کیس خود در تاپیک خلاصه وضعیت کیس کاربران مهاجرسرا وضعیت خود را اعلام کنند.
(2016-01-21 ساعت 02:56)aram_hpanahi نوشته:  سلام
کی کی ار 200 عزیز ممنون بابت پستهای مفیدی که میزاری و انرژی زیاد و خوبی که منتقل میکنی
به نظر شما و البته همه دوستان،ایالت و شهری که از لحاظ آب و هوا چهار فصل باشه و شرجی نباشه کجاها هستش؟و اینکه بهترین از لحاظ پیدا کردن کار و کم بودن هزینه زندگی کجاست؟
سلام آرام خانوم
مرسی از شما
راستش این موضوع خیلی بحث شده و هر بار هم یه نتیجه داره ولی من کلیات رو میگم بهتون
انتخاب شهر و ایالت با شرایط هر فرد تغییر میکنه مثلا سن، تحصیلات و مقدار پولی که میتونه با خودش ببره

من خودم یه جای سر سبز و 4 فصل با آب و هوای خوب انتخاب کردم که البته خیلی بزرگ و شلوغ هم نیست و هزینه ها هم توش کمه تقریبا
ایالت کالیفرنیای شمالی شهر شارلوت
شارلوت ویژگی هایی که من میخوام رو داره، چهار فصل با آب و هوای خیلی خوب، آرامش چون خیلی بزرگ نیست
و همینطور شرایط شغلی خوب چون یکی از شهرهایی هست که سریعا داره پیشرفت میکنه و شرکت های خیلی بزرگ دارن توش شعبه میزنن
هزینه های زندگیش هم خیلی کمه مثلا با 800 دلار یه خونه مجهز و خیلی خوب تو بهترین نقطه شهرش میشه اجاره کرد
و البته مثلِ هر شهر و ایالت دیگه ای میشه با 5000$ هم خونه اجاره کرد
در همین راستا شهر رالی (راهلی) با شارلوت نیم ساعت فاصله داره و هزینه هاش کمی بیشتر هست ولی فرصت های شغلی بیشتری داره چون بزرگتر هست

از اینها بگذریم مهاجرینی که میخوان کمترین هزینه رو بکنن میرن ایالت تگزاس که اگه رشته هایی که در مورد نفت هست رفته باشین و آمریکا هم مدرکتون رو قبول کنه میتونین شغل خیلی خوبی پیدا کنین و هزینه ها هم به نصبت پایین هست ولی شرایط زندگی خیلی خوبی نداره
امیدوارم کمکتون کرده باشه
(2016-01-21 ساعت 02:58)aram_hpanahi نوشته:  ی سوال دیگه هم داشتم،اینکه بخوای با یک خانواده عمه ریکایی هم خونه بشی یا ی اتاق اجاره کنی ازشون،تقریبا به طور متوسط چقدر اجاره میگیرن؟زندگی کردن باهاشون چطوره؟

تا جایی که میدونیم هم خونه شدن با آریکایی ها یه سری خوبی ها داره
شما بعد از مدتی جزء خانواده اونا محسوب میشین و طبیعتا کمکتون میکنن
با شرایط و فرهنگ آمریکایی خیلی سریعتر اخت میگیرین
هزینهای عمومی (آب، گاز، برق، اینترنت و ...) بین اعضا تقسیم میشه به طور مساوی
توی محیط خونه جو میتونی صمیمی و خودمونی باشه و خیلی راحت باهاشون برخورد کرد و چون خون گرمن اکثرا احساس تنهایی نمیکنی
با این وجود باز هم فضا و حریم خصوصی خودتو توی اتاقت داری

هزینه اجاره از خانواده هم تقریبا از 1000 دلار شروع میشه که برای شرع مناسب نیست
من خودم قصد دارم اینکار رو انجام بدم ولی برای شروع یه خونه توی مجتمع ها با امکانات و وسایل توی شارلوت با هزینه 600$ اجاره میکنم و بعد از پیدا کردن یه شغل خوب که بتونم از پس هزینه هاش بر بیام میرم پیش یه خانواده آمریکایی
Life Is a One Way Road, Don't Focus On What's In The End
Enjoy Every Moment of This Passing Road
تشکر کنندگان: aram_hpanahi ، jsmlz
سلام به همه
امیدوارم خیلی خیلی خوب باشین

اومدم عذر خواهی کنم که نتونستم پستی ارسال کنم
یه مشکلی پیش اومده و من نمیتونم با لپ تاپ وارد سایت بشم، وقتی نام کاربری و رمزم رو میزنم با این که پیغام میده که وارد شدین ولی باز هم به عنوان مهمان وارد میشه

به ناظم جان هم پیام خصوصی فرستادم و مشکلم رو گفتم ولی جوابی نداده فعلا
تشکر کنندگان: msr839 ، jsmlz
چهار اصل توي زندگي خيلي مهم هستند :

صادق باش هنگامي که فقيري!!؛
ساده باش وقتي که ثروتمندي!!!!
مودب باش وقتي که قدرتمندي!!!!
و سکوت کن هنگامي که عصباني هستي....!!!!!!!

الماس از تراش؛
و انسان از تلاش مي درخشد ...
سلام به همه

اینجاهم شده مثه یه دفتر خاطرات برا من
میام و فکرام رو اینجا خالی میکنم

اگه مشکلی هست لطفا مدیران اعلام کنن

امروز یه اتفاقی افتاد و متوجه شدم که چقدر سطح کیفیت توی زندگی آدما تاثیر داره
من هم مثل خیلی از مردم ایران از قشر مرفهان بی درد/کم درد نیستم و به هر حال با مشکلات خودم دست و پنجه نرم میکنم

8 سال قبل یه بدهی رو طلب داشتیم از یکی از دوستان
از طرفی هم بعد از کلی سگ دو زدن تونسته بودیم یه زانتیا بخریم
سال 2008 بود و اولین سری کیا اپیروس وارد شده بود
طلبمون وصول شد و زانتیا هم فروختیم و یه وامی هم گرفتیم و تونستیم اپیروس رو بخریم 55 میلیون

من که هنوز بچه بودم ولی هنوز اون حس ذوق و شوق اون روز رو یادمه
اولین ماشینی بود که داشتیم و سان روف داشت و همش این سان روف رو باز میکردم و سرمو از سقفِ ماشین بیرون میکردم
حالا شما اسمشو بذار عقده(اقده؟!) Big Grin

گذشت و گذشت تا 3 ماه پیش توی یه مسیر کوهستانی در حال رانندگی بودم که سر یه پیچ تصادف کردم و رفتم توی کوه
که تصادف خیلی شدید بود و خدا رو شکر امنیت ماشینِ خیلی خوب بود
وقتی از ماشین درم آوردن متوجه شدیم که یه کامیون باکش ترکیده و مسافت تقریا 100 متر رو کل خیابون گازوییل ریخته
از شانس من هم من اولین راننده بودم بعد از اون کامیون
خلاصه بیمه بدنه هم که تموم شده بود 2 روز
کامیون هم که فرار کرده بود
حدودا 30 میلیون هزینه برداشته ماشین
میگم برداشته چون هنوز تعمیر نکریدم، گفتم که قشر بی درد نیستیم
خلاصه اینا رو گفتم که به این موضوع بپردازم

با ماشین ملی که یه پراید مدل 85 هست امروز سر یه تقاطع بودم و میخواستم از فرعی وارد اصلی بشم
که یه پراید دقیقا خروجی جاده پارک کرد، برای وارد شدن به جاده اصلی باید به صورت 90 درجه وارد خیابون اصلی میشدی که احتمال تصادف هم خیلی بالا بود
بوق زدم و اشاره کردم ولی راننده ماشین بعد از این که نگام کرد سرشو برگردوند و رفت ساندویچش رو بخوره
من هم حسابی به هم ریختم و تا 1 دقیقه بعد بهش بد و بیراه میگفتم

بعد به این موضوع فکر کردم که درسته من زندگی خیلی خوبی نداشتم ولی به هر حال جایی که هستم نسبت به جای قبلیم کمی پایین تر هست
و این کیفیت فعلی زندگی چقدر روی زندگیم تاثیر گذاشته و من چقدر کم حوصله شدم و با کوچک ترین اتفاقی که می افته سریع از کوره در میرم و عصبی میشم

مشکلاتِ روحی فرد دچارش میشه خیلی سخت هست
نه این که تازه فهمده باشم موضوع رو، الان برام خیلی ملموس تر شده و با عمق بیشتری از وجودم حسش کردم
تشکر کنندگان: aram_hpanahi ، Elham usa ، amir2017 ، sheghi ، jsmlz
102 روز و 7 ساعت و 10 دقیقه تا لحظه اعلام نتایج
تشکر کنندگان: aram_hpanahi ، jsmlz ، kamali2025
Wink 
(2016-01-21 ساعت 11:46)kkr200 نوشته:  
کی کی ار 200 عزیز ممنون بابت پستهای مفیدی که میزاری و انرژی زیاد و خوبی که منتقل میکنی
به نظر شما و البته همه دوستان،ایالت و شهری که از لحاظ آب و هوا چهار فصل باشه و شرجی نباشه کجاها هستش؟و اینکه بهترین از لحاظ پیدا کردن کار و کم بودن هزینه زندگی کجاست؟
سلام آرام خانوم
مرسی از شما
راستش این موضوع خیلی بحث شده و هر بار هم یه نتیجه داره ولی من کلیات رو میگم بهتون
انتخاب شهر و ایالت با شرایط هر فرد تغییر میکنه مثلا سن، تحصیلات و مقدار پولی که میتونه با خودش ببره

من خودم یه جای سر سبز و 4 فصل با آب و هوای خوب انتخاب کردم که البته خیلی بزرگ و شلوغ هم نیست و هزینه ها هم توش کمه تقریبا
ایالت کالیفرنیای شمالی شهر شارلوت
شارلوت ویژگی هایی که من میخوام رو داره، چهار فصل با آب و هوای خیلی خوب، آرامش چون خیلی بزرگ نیست
و همینطور شرایط شغلی خوب چون یکی از شهرهایی هست که سریعا داره پیشرفت میکنه و شرکت های خیلی بزرگ دارن توش شعبه میزنن
هزینه های زندگیش هم خیلی کمه مثلا با 800 دلار یه خونه مجهز و خیلی خوب تو بهترین نقطه شهرش میشه اجاره کرد
و البته مثلِ هر شهر و ایالت دیگه ای میشه با 5000$ هم خونه اجاره کرد
در همین راستا شهر رالی (راهلی) با شارلوت نیم ساعت فاصله داره و هزینه هاش کمی بیشتر هست ولی فرصت های شغلی بیشتری داره چون بزرگتر هست

از اینها بگذریم مهاجرینی که میخوان کمترین هزینه رو بکنن میرن ایالت تگزاس که اگه رشته هایی که در مورد نفت هست رفته باشین و آمریکا هم مدرکتون رو قبول کنه میتونین شغل خیلی خوبی پیدا کنین و هزینه ها هم به نصبت پایین هست ولی شرایط زندگی خیلی خوبی نداره
امیدوارم کمکتون کرده باشه
(2016-01-21 ساعت 02:58)aram_hpanahi نوشته:  ی سوال دیگه هم داشتم،اینکه بخوای با یک خانواده عمه ریکایی هم خونه بشی یا ی اتاق اجاره کنی ازشون،تقریبا به طور متوسط چقدر اجاره میگیرن؟زندگی کردن باهاشون چطوره؟

شما بعد از مدتی جزء خانواده اونا محسوب میشین و طبیعتا کمکتون میکنن
با شرایط و فرهنگ آمریکایی خیلی سریعتر اخت میگیرین
هزینهای عمومی (آب، گاز، برق، اینترنت و ...) بین اعضا تقسیم میشه به طور مساوی
توی محیط خونه جو میتونی صمیمی و خودمونی باشه و خیلی راحت باهاشون برخورد کرد و چون خون گرمن اکثرا احساس تنهایی نمیکنی
با این وجود باز هم فضا و حریم خصوصی خودتو توی اتاقت داری

هزینه اجاره از خانواده هم تقریبا از 1000 دلار شروع میشه که برای شرع مناسب نیست
من خودم قصد دارم اینکار رو انجام بدم ولی برای شروع یه خونه توی مجتمع ها با امکانات و وسایل توی شارلوت با هزینه 600$ اجاره میکنم و بعد از پیدا کردن یه شغل خوب که بتونم از پس هزینه هاش بر بیام میرم پیش یه خانواده آمریکایی
شب بخیر
ممنونم از راهنمایی خیلی خوب شما
1)بنده آقا هستم متاهل با ی بچه 1 ساله
2)وضعیت بودجه خوب نیست 28 ساله هستیم و معماری خوندم و با نرم افزارهایی مثل اتوکد و... آشنایی دارم
تشکر کنندگان: kkr200 ، jsmlz
البته اگر خدا بخواد و برنده بشیم میخوام به محض گرفتن ویزا خودم تنها برم و هم در مورد محل زندگی و هم پیدا کردن کار بتونم تا حدی تثبیت بشم و بعد از 5 ماه خانم و اقا پسر راهی بشن
چون بلاخره هر مشکلی بعد از ورود پیش بیاد برای خودم قابل تحمل در بدترین شرایط هم حتی،ولی وقتی خانواده باشن نمیتونی شاهد سختی کشیدن خانواده باشی
تشکر کنندگان: jsmlz
سلام
سال های زندگی میگذره و ما همچنان در حسرت فرار

گفتم این شعر بزارم دوباره بخونید و خیلی سنگین :::::

ارزوی امید و موفقیت  

چه خوش است حال مرغی که قفس ندیده باشد

چه نکوتر آنکه مرغ‍‍ــی ز قفـس پریده باشد

پـر و بـال ما بریدند و در قفـس گشـودند

چه رها چه بسته مرغی که پرش بریده باشد

من از آن یکی گـُزیدم که بجـز یکـی ندیدم

که میان جمله خوبان به صفت گُـزیده باشد

عجب از حبیـبم آید که ملول می نماید

نکند که از رقیبان سـخنی شـنیده باشد

اگر از کسی رسیده است به ما بدی بماند

به کسی مبـاد از ما که بدی رسـیده باشد

صادق سرمد
تشکر کنندگان: kavevfarahzad ، sheghi ، jsmlz
(2016-01-22 ساعت 01:22)aram_hpanahi نوشته:  
(2016-01-21 ساعت 11:46)kkr200 نوشته:  
سلام آرام خانوم
مرسی از شما

شما بعد از مدتی جزء خانواده اونا محسوب میشین و طبیعتا کمکتون میکننشب بخیر
2)وضعیت بودجه خوب نیست 28 ساله هستیم و معماری خوندم و با نرم افزارهایی مثل اتوکد و... آشنایی دارم

(2016-01-22 ساعت 01:31)aram_hpanahi نوشته:  البته اگر خدا بخواد و برنده بشیم میخوام به محض گرفتن ویزا خودم تنها برم و هم در مورد محل زندگی و هم پیدا کردن کار بتونم تا حدی تثبیت بشم و بعد از 5 ماه خانم و اقا پسر راهی بشن
چون بلاخره هر مشکلی بعد از ورود پیش بیاد برای خودم قابل تحمل در بدترین شرایط هم حتی،ولی وقتی خانواده باشن نمیتونی شاهد سختی کشیدن خانواده باشی

سلام و شبتون بخیر

جناب من قصد جسارت نداشتم و خیلی خیلی عذر میخوام بابت برداشت اشتباهی که کردم
امیدوارم آزرده خاطر نشده باشید

با توجه به وضعیتتون ماشالا کاشالا جوون هم هستید کاملا شرایط اخت شدن رو دارین
و البته که تصمیم منطقی ای هم هست برای ورود تنهایی رفتن
خیلی از دوستان بودن که با خانواده با بودجه 5000$ دلار وارد شدن و تونستن شرایطشون رو تثبیت کنن
شغل های ایده آل توی ماه های اول (4-5 ماه) کمی سخت هست و باید خوش شانس باشی
انشالا که برنده میشین امسال
به نظر من برای ورود به تنهایی با 4-5 هزار دلار بتونین وارد شین شرایط ایده آل هست برای شروع

باز هم ببخشید بابت اشتباه غیر عمدِ من
Wink 
(2016-01-22 ساعت 02:15)kkr200 نوشته:  
(2016-01-22 ساعت 01:22)aram_hpanahi نوشته:  
(2016-01-21 ساعت 11:46)kkr200 نوشته:  سلام آرام خانوم
مرسی از شما

شما بعد از مدتی جزء خانواده اونا محسوب میشین و طبیعتا کمکتون میکننشب بخیر

(2016-01-22 ساعت 01:31)aram_hpanahi نوشته:  البته اگر خدا بخواد و برنده بشیم میخوام به محض گرفتن ویزا خودم تنها برم و هم در مورد محل زندگی و هم پیدا کردن کار بتونم تا حدی تثبیت بشم و بعد از 5 ماه خانم و اقا پسر راهی بشن

سلام و شبتون بخیر

جناب من قصد جسارت نداشتم و خیلی خیلی عذر میخوام بابت برداشت اشتباهی که کردم
امیدوارم آزرده خاطر نشده باشید

با توجه به وضعیتتون ماشالا کاشالا جوون هم هستید کاملا شرایط اخت شدن رو دارین
و البته که تصمیم منطقی ای هم هست برای ورود تنهایی رفتن
خیلی از دوستان بودن که با خانواده با بودجه 5000$ دلار وارد شدن و تونستن شرایطشون رو تثبیت کنن
شغل های ایده آل توی ماه های اول (4-5 ماه) کمی سخت هست و باید خوش شانس باشی
انشالا که برنده میشین امسال
به نظر من برای ورود به تنهایی با 4-5 هزار دلار بتونین وارد شین شرایط ایده آل هست برای شروع

باز هم ببخشید بابت اشتباه غیر عمدِ من

دوست عزیز مشکلی نیست و من اصلا ناراحت نشدم (آرام) ی اسم اسپورت که بیشتر برای خانمها استفاده میشه،اقا این که مشکلی نیست،مشکل من همیشه جلسه اول کلاسها تو دانشگاه بود که استاد زمان حضور و غیاب صدا میزد(خانم آرام پناهی)خخخخ
تشکر کنندگان: mehre cyrus ، jsmlz ، kamali2025 ، alirezanz
بازم ممنونم بابت قوت قلب و راهنماییتون ار کا 200 عزیز
حالا با توجه به شرایطی که عارض شدم برای خونه گرفتن یا همخونه شدن و همچنین پیدا کردن کار بازم شارلوت رو پیشنهاد میدید؟
و اینکه انتظار این رو ندارم که در بدو ورود در زمینه تحصیلم کار گیرم بیاد چون کلا منطقی نیست و باید تا زمانی که زبان و یک سری تجارب کسب میکنم هر کاری رو انجام بدم
تشکر کنندگان: kkr200 ، jsmlz
(2016-01-22 ساعت 04:01)aram_hpanahi نوشته:  بازم ممنونم بابت قوت قلب و راهنماییتون ار کا 200 عزیز
حالا با توجه به شرایطی که عارض شدم برای خونه گرفتن یا همخونه شدن و همچنین پیدا کردن کار بازم شارلوت رو پیشنهاد میدید؟
و اینکه انتظار این رو ندارم که در بدو ورود در زمینه تحصیلم کار گیرم بیاد چون کلا منطقی نیست و باید تا زمانی که زبان و یک سری تجارب کسب میکنم هر کاری رو انجام بدم

روحیه خیلی مهم هست و تا حدودی هم شانس
خیلی ها ریسک میکنن و در بدو ورود واردِ شهر های خیلی بزرگ میشن که هزینه ها بالاتر هست ولی خب فرصت های شغلی هم بهتر هستن

من با شناختی که از خودم دارم  و جاهای آروم هم هم دوست دارم
شارلوت رو انتخاب میکنم
همینطور طبق تحقیقایی که داشتم تا چند وقت دیگه چندتا آسمون خراش تو شارلوت کارشون تموم میشه
و مجتمع های تجاری کارشون رو شروع میکنن پس تو هر بخشی میشه یه کاری پیدا کرد

پس آره بازم شارلوت رو واسه شروع پیشنهاد میدم
ایرانی هم زیاد نداره زبانت سریعتر راه میافته
[عکس: hjuiu0k21sh4.png]
تشکر کنندگان: sheghi ، aram_hpanahi ، milade ، baba-ali ، jalayevatan ، shanks ، jsmlz ، alirezanz ، ELNAZ21
میخوام یه پست بذارم
یه نقطه رو معرفی کنم که اگه یک روز به عمرم هم مونده باشه باید برم تو اون روز

جای خیلی سرسبزی هم نیست و هوای خوبی هم نداره ولی ...

دره مرگ : Death Valley

گرم ترین و خشک ترین و پایین ترین نقطه آمریکا توی این دره هست(86 متر زیر سطح دریا)

یه فورد موستانگ / شورولت چارجر یا چلنجر و یه دره مرگ و ...

[عکس: tngztbobkmxwl59n53ag.jpg]

نظر شما چیه؟
اگه آمریکا برین میرین اینجا؟
چند وقت بعد از ورودتون میرین؟
تشکر کنندگان: aram_hpanahi ، amir2017 ، jsmlz ، alirezanz
(2016-01-22 ساعت 23:27)kkr200 نوشته:  میخوام یه پست بذارم
یه نقطه رو معرفی کنم که اگه یک روز به عمرم هم مونده باشه باید برم تو اون روز

جای خیلی سرسبزی هم نیست و هوای خوبی هم نداره ولی ...

دره مرگ : Death Valley

گرم ترین و خشک ترین و پایین ترین نقطه آمریکا توی این دره هست(86 متر زیر سطح دریا)

یه فورد موستانگ / شورولت چارجر یا چلنجر و یه دره مرگ و ...

[عکس: tngztbobkmxwl59n53ag.jpg]

نظر شما چیه؟
اگه آمریکا برین میرین اینجا؟
چند وقت بعد از ورودتون میرین؟

جای باحالیه ولی رانندگی تو همچین مسیرهایی هم خیلی خطرناک و هم خیلی خسته کنندس
راستی چه ایالتیه؟
تشکر کنندگان: jsmlz ، alirezanz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان