کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شمارش معکوس برای اعلام نتایج لاتاری DV-2017
نتایج لاتاری DV-2017 اعلام شد.

راهنمای مشاهده نتایج لاتاری به همراه لینکها و نمونه نامه قبولی جدید، در تاپیک نتایج لاتاری DV-2017 قرار گرفت.

برندگان لاتاری لطفاً با ارسال مشخصات کیس خود در تاپیک خلاصه وضعیت کیس کاربران مهاجرسرا وضعیت خود را اعلام کنند.
(2016-02-17 ساعت 10:36)milade نوشته:  
(2016-02-16 ساعت 23:33)mona_usa نوشته:  بعضی روزا اینجا اینقدر بد میگذره
میگم همین الان همین امروز باید برم
اما هیچ راهی وجود نداره به این سرعت...
ادم هرچقدر پول بده اش میخوره. هرچقدر بجنگی رفاه بیشتری خواهی داشت. نشستن و دست روی دست گذاشتن همینه.

چقدر تند حرف میزنید...
منظورتون چیه ؟
تشکر کنندگان: milade ، jsmlz ، alirezanz
سلام بر دوستان...
من اومدم يه خواهشى کنم ازتون.
به نظر من جاى اين بحث ها که هميشه و همه جا هست تو اين page نيست چون عموما همه جا اين حرفها بحث ميشه.
اگه هر کسى يه مطلب راجب زندگى و کارو رزومه و اطلاعات عمومى اونور بزاره و رو اونا بحث بشه، مطمئنا تا اون موقع ک نتايج اعلام ميشه ترس اون چن نفرى ک ميخوان قبول بشن ريخته و در ضمن اطلاعات همه هم بروز تر شده.
ممنون از همه.
روي كاغذ خم شده بود
بنويسد «آزادي»
بالای سرش
بيست قرن پرنده بود
كه در هوا مي‌چرخيد
هر دور خسته‌تر
هر دور، بالاتر و، دورتر.
تشکر کنندگان: milade ، someonelikeyou ، jalayevatan ، jsmlz ، dv2017 ، Siamak
(2016-02-17 ساعت 13:37)mona_usa نوشته:  
(2016-02-17 ساعت 10:36)milade نوشته:  
(2016-02-16 ساعت 23:33)mona_usa نوشته:  بعضی روزا اینجا اینقدر بد میگذره
میگم همین الان همین امروز باید برم
اما هیچ راهی وجود نداره به این سرعت...
ادم هرچقدر پول بده اش میخوره. هرچقدر بجنگی رفاه بیشتری خواهی داشت. نشستن و دست روی دست گذاشتن همینه.

چقدر تند حرف میزنید...
منظورتون چیه ؟

نه تند حرف نزدم.
منظورم اینه که ادمی که نشسته و منتظره ارزوش بیاد بهش برسه ، باید در همین حد باشه توقعش.
آدمی که تلاش میکنه و میجنگه برای ارزوش ، پس باید به مقدار تلاشش خوش بین باشه به رسیدن به آرزوش.
ماها یه فرم پر کردیم داریم ماه ها براش نقشه میکشیم و اینکه اگه بشه چی میشه.
اگر هدف اینه که زندگی سخته و باید رفت باید زحمت کشید براش.
زحمت همیشه بیگاری نیست و برخی با هوششون به اهدافشون میرسن.

فرض کنید آدمی رو که سالها پول جمع میکنه و میگذاره توی بانک و اون دزدی که با مهندسی اجتماعی کل پول اون طرف رو یکشبه صاحب میشه.
پس حتی تلاش ها هم باید هوشمندانه باشه.

امیدوارم منظورم رو گرفته باشید : )
تشکر کنندگان: jalayevatan ، jsmlz
(2016-02-17 ساعت 14:46)Pakpourasghar نوشته:  سلام بر دوستان...
من اومدم يه خواهشى کنم ازتون.
به نظر من جاى اين بحث ها که هميشه و همه جا هست تو اين page نيست چون عموما همه جا اين حرفها بحث ميشه.
اگه هر کسى يه مطلب راجب زندگى و کارو رزومه و اطلاعات عمومى اونور بزاره و رو اونا بحث بشه، مطمئنا تا اون موقع ک نتايج اعلام ميشه ترس اون چن نفرى ک ميخوان قبول بشن ريخته و در ضمن اطلاعات همه هم بروز تر شده.
ممنون از همه.
سلام،

نمیدونم منظورتون از بحث با من بود و یا نه.
اما من میخوام به مساله رو عرض کنم.

دوستان اینکه ماها اینجا هستیم و فری تایممون رو، بین ساعت کاریمون رو، اخر ساعت کاریمون رو، آخر شبمون رو، ویک اندمون رو اینجا میگذرونیم باید یه ثمره ای داشته باشه.

حقیقت اینکه همه ما دوست داریم به رویای امریکاییمون برسیم، اما اینکه چقدر تلاش میکنیم مهمه و تا الان گذارش نشده که کسی رو به خاطر علاقه اش برده باشند امریکا!
متاسفانه من خیلی به قضایا ساده و خوش بینانه نگاه نمیکنم و همیشه معتقدیم ادم باید فکر و تلاش کنه، برای همین گاهاً حالتون از پستهای من به هم میخوره که چرا وسط فلان بحث پارازیت های من رو مجبورید ببینید،
مردم ایران همیشه اینطور هستند، نمونه اش شهرام آذر که حقیقت ها رو داره میگه و باید بشه فحش خور ملت، البته قیاس قیاس مع الفارقه.

ببینید زندگی سخته. حتی توی رویای امریکایی. اینکه چشممون رو ببندیم و هر روز تصاویر جالب از امریکا ببینیم هیچ کمکی نمیکنه به ماها.

انسان باید خودش رو پیدا کنه چراکه خیلی از ماها بدون مهاجرت توی همین کشور خودمون میتونیم موفق بشیم اما مشکل اینه که حتی حاظر نیستیم با مشکلاتمون رو به رو بشیم.

دوست داریم زندگی ایده ال رو برای خودمون تصور کنیم و باهاش بزرگ شیم. چه بسا ایرانیانی که مهاجرت کردند و موفق نبودید!
شما فکر میکنید اونجا همه بخور و بخواب و بریز و بپاش و دنس و دیسکو و قایق و فلان هست، اما اگر حقیقت رو ببینید متوجه خواهید شد که زندگی فراتر از این حرفاست. چه بسا ایرانیانی که در بالا شهر ها زندگی میکنند و ما حتی نمیتونیم تصویر کنیم زندگیشون رو. آیا درسته طرف افغانستانی تصاویر شمال و کیش و برج فلان و ... رو ببینه و فکر کنه زندگی توی ایران همینه؟ آیا واقعاً اینه؟

شما قراره جذب یه کشور 300 میلیون نفری بشید و شما 1/300 میلیونم هستید!
زیاد سرتون رو درد نمیادم.
دوباره فکر کنید، به همه مسائل.

موفق باشید دوستان.
تشکر کنندگان: jalayevatan ، jsmlz ، avenger ، mehre cyrus ، roadhog
من هنوز هم تو درک این مسیله موندم
کسی که بالای چند میلیارد میخواد ببره آمریکا و زندگی کنه ، هدفش چیه ؟؟؟
با چند میلیارد تو ایران بهترین زندگی رو میشه داشت
نه غم غربت داری ، نه مشکلات فرهنگی و کاری و ...
هر کاری ، تاکید میکنم تو ایران با پول هر کاری میشه کرد ، حتی زندگی هایی رو ساخت که آمریکایی ها بهش حسودی کنن
بازم نمیتونم بفهمم کسی که مایه داره دلیلش چیه واسه رفتن !!!
DV 2016 ....... قسمت نبود
DV 2017 ....... شرکت نکردم
DV 2018 ....... یا قسمت !
تشکر کنندگان: milade ، dv2017
من به شخصى خاصى اشاره نکردم...
حرفم خطاب به همه بود،اونى ک ثبت نام کرده فکر همه جاشو کرده،با چقدر بره،هدفاش چيه و...
پس به نظر من کسى ک مياد ميگه فلانى با 5000 تا رفته، تو نميتونى برى،کار اشتباهيه.چون مثلا من فکر همه جاشو کردم که ميگم با 5000،يا 10000 ميشه رفت.
به نظر من به تذکر هاى مديران سايت بايد احترام گذاشت،چون نميشه همچين جايي پيدا کرد و اطلاعات همديگه رو در اختيار همديگه گذاشت.
پس راجب مطالبى که مفيدن و چراغ راهن بحث بشه خوبه.
روي كاغذ خم شده بود
بنويسد «آزادي»
بالای سرش
بيست قرن پرنده بود
كه در هوا مي‌چرخيد
هر دور خسته‌تر
هر دور، بالاتر و، دورتر.
تشکر کنندگان: milade ، jsmlz ، avenger ، dv2017 ، mehre cyrus
(2016-02-17 ساعت 14:58)milade نوشته:  
(2016-02-17 ساعت 13:37)mona_usa نوشته:  
(2016-02-17 ساعت 10:36)milade نوشته:  ادم هرچقدر پول بده اش میخوره. هرچقدر بجنگی رفاه بیشتری خواهی داشت. نشستن و دست روی دست گذاشتن همینه.

چقدر تند حرف میزنید...
منظورتون چیه ؟

نه تند حرف نزدم.
منظورم اینه که ادمی که نشسته و منتظره ارزوش بیاد بهش برسه ، باید در همین حد باشه توقعش.
آدمی که تلاش میکنه و میجنگه برای ارزوش ، پس باید به مقدار تلاشش خوش بین باشه به رسیدن به آرزوش.
ماها یه فرم پر کردیم داریم ماه ها براش نقشه میکشیم و اینکه اگه بشه چی میشه.
اگر هدف اینه که زندگی سخته و باید رفت باید زحمت کشید براش.
زحمت همیشه بیگاری نیست و برخی با هوششون به اهدافشون میرسن.

فرض کنید آدمی رو که سالها پول جمع میکنه و میگذاره توی بانک و اون دزدی که با مهندسی اجتماعی کل پول اون طرف رو یکشبه صاحب میشه.
پس حتی تلاش ها هم باید هوشمندانه باشه.

امیدوارم منظورم رو گرفته باشید : )

مفهوم اصلی حرفتون درسته
اما شما من و شرایط منو نمیشناسید و نمیدونید پس نمیتونید فرضیات خودتون رو به من نسبت بدید
تشکر کنندگان: jsmlz ، milade ، mehre cyrus
(2016-02-17 ساعت 17:05)jsmlz نوشته:  من هنوز هم تو درک این مسیله  موندم
کسی که بالای چند میلیارد میخواد ببره آمریکا و زندگی کنه ، هدفش چیه ؟؟؟
با چند میلیارد تو ایران  بهترین  زندگی رو میشه داشت
نه غم غربت داری ، نه مشکلات  فرهنگی و کاری و ...
هر کاری ، تاکید میکنم تو ایران با  پول هر کاری میشه کرد ، حتی زندگی هایی رو ساخت که آمریکایی ها بهش  حسودی کنن
بازم نمیتونم  بفهمم کسی که مایه داره دلیلش چیه واسه رفتن !!!

خوب دید شما با اون شخص فرق داره...

زندگی مرفه معنیش فقط داشتن خونه و ماشین و پول نیست...
تشکر کنندگان: jsmlz ، mehre cyrus ، alirezanz
آفرین مونا

اول بگم من هیچ پول میلیاردی ندارم

اما واقعا خیلی از مسایل سی آ سی و اجتماعی و فرهنگی باعث بوجود اومدن یه سقف برای سطح رفاه و لذت میشه
ولی با همون پول میلیاردی میشه جایی رفت که برای لذت هیچ سقف و محدودیتی نباشه

از طرف دیگه با دوست دیگمونم موافقم آدم چرا باید با سرمایه بالای پنج میلیارد بره امریکا؟؟؟
بنده همینجا وصیت میکنم اگه یه روزی پنج میلیارد پول داشتین و دلار هم زیر ۳۵۰۰ تومن بود و بچه هم نداشتین به امریکا فکر نکنید برید موناکو یا کن ( کن سولوقون رو نمیگم )
برنده خوش شانس
مرغی که انجیر میخوره نوکش کجه 
تشکر کنندگان: mona_ir ، mehre cyrus ، jsmlz
بیمه در بلاد کفر:
در راستای تکمیل مطلب قبلی راجب بیمه دندان پزشکی، باید بگم شرکت هایی مانند DentalPlans ،Careington و...هستند که با مبلغ ناچیز 135$ در سال دندان های شما را بیمه می کنند.
البته نوع خدمات در میزان هزینه ها تاثیر گذار است.

اکثر کارشناسان مالی توصیه می کنند که چهار نوع بیمه باید داشته باشیم،
عمر،سلامت،خودرو،از کار افتادگی
بیمه درمان(سلامت):
پیدا کردن بیمه درمانی مقرون به صرفه دشوار است، به ویژه بدون یک برنامه یا حمایت کارفرما.
بیمه با حمایت کارفرما که معمولا کارفرما ها آن را بر عهده میگیرند.
میانگین هزینه بیمه درمانی(شخصی):
یکی از عوامل اصلی در هزینه های بیمه درمانی شما بستگی به جایی دارد که شما در آنجا زندگی می کنید. 

هزینه ماهانه و سالانه بیمه بهداشت و درمان :  

آلاسکا          426 $     5.112 $
آلاباما          217       2604 
آرکانزاس     236        2832 
آریزونا       247        2964 
دلاور           255      3060 
فلوریدا         285      3420 
آیووا           251       3012 
ایلینوی        244       2928 
ایندیانا         276       3312 
کانزاس        196       2352 
لوئیزیانا        284      3408 
مین            271      3252 
میشیگان      251      3012 
میسوری      254      3048 
می سی سی پی   234   2808 
مونتانا             210   2520 
کارولینای شمالی  270   3240  
داکوتای شمالی    242   2904 
نبراسکا          243       2916 
نیوهمپشایر      246     2952 
نیوجرسی        307    3684 
نیومکزیکو      211    2532 
نوادا             279    3348 
اوهایو           258   3096
اوکلاهما       209     2508 
اورگان            206   2472 
پنسیلوانیا             231    2772 
کارولینای جنوبی      249  2988 
داکوتای جنوبی        235  2820 
تنسی                  225   2700 
تگزاس                  239   2868 
یوتا                     180    2160   
ویرجینیا               222    2664 
ویسکانسین        280    3360 
غرب ویرجینیا      242    2904  
وایومینگ           366    4392  

بیمه اوباماکر:
این بیمه که با هزینه متوسط 328$ در هر ماه برای هر نفر هست با استقبال خوبی از سوی مردم شده است.
کمترین مقدار از لحاظ مبلغ این بیمه در مینه سوتا ثبت شده است که ماهی با 192$ انجام میشود.
همچنین بیشترین مقدار درآلاسکا با 474$،وایومینگ با516$ومی سی سی پی با448$ انجام میشود.
هزینه این بیمه در فلوریدا با میانگین کشوری328$ ، تگزاس169$ و در دالاس217$ انجام میشود.
روي كاغذ خم شده بود
بنويسد «آزادي»
بالای سرش
بيست قرن پرنده بود
كه در هوا مي‌چرخيد
هر دور خسته‌تر
هر دور، بالاتر و، دورتر.
تشکر کنندگان: dv2017 ، lighter ، jsmlz ، Danoosh ، jalayevatan ، alireza_guitar ، babak433
من یه سول برام پیش اومده.. At .
مگه شما مهاجرت می کنید که پولدار شید Shy
به نظر من هیجا راحت تر از ایران نمیشه پول دراورد Cool
منظورتون از اینکه کسی که میلیاردره و میره رو درک نمی کنید چیه
اخه همه چیز که پول نیست
به شخصه ارامشی که اینجا دارمو با پول میلیاردی تو ایران عوض نمی کنم..دوس دارم جایی باشم که کشور و مردم رو به رشد هستن..اینده هست..به نظر من رو اهداف مهاجرت بیش تر فک کنید Wink
we fight for a better life
تشکر کنندگان: matin.sh ، lighter ، jsmlz ، avenger ، hesam.sd ، hosseinix ، redbull ، alirezanz ، roadhog ، mehre cyrus
(2016-02-18 ساعت 01:54)fairy نوشته:  من یه سول برام پیش اومده.. At .
مگه شما مهاجرت می کنید که پولدار شید Shy
به نظر من هیجا راحت تر از ایران نمیشه پول دراورد Cool
منظورتون از اینکه کسی که میلیاردره و میره رو درک نمی کنید چیه
اخه همه چیز که پول نیست
به شخصه ارامشی که اینجا دارمو با پول میلیاردی تو ایران عوض نمی کنم..دوس دارم جایی باشم که کشور و مردم رو به رشد هستن..اینده هست..به نظر من رو اهداف مهاجرت بیش تر فک کنید Wink

ببینید هدف همه ما از مهاجرت داشتن یه زندگی خوبه ! یکی از ایتم های زندگی خوب هم ، داشتن قدرت مالی خوبه ....
قطعا از طریق رشد و پیشرفت اصولی که فرمودین میشه پله به پله پولم رسید ....یادمون نره که پله به پله !
اما باز هم جمله کلیشه ای هیچ جا مثل ایران راحت نمیشه پول دراورد ...
ببینید تو ایران برخلاف بقیه دنیا اونی که زیاد تلاش میکنه برنده نیست ... اونی برندس که حاضره برای بردن دست به هرکاری بزنه ! 
اره تو ایران میشه راحت پول دراورد ... صاحب کارخونه یا شرکت حقوق کارگراشو وسط ماه میده ! و از سود پول حقوق کارگرا به نفع خودش استفاده میکنه ...یه بیزینس راحت بین کار اصلیت !!!! فقط یه وجدان خوابیده میخواد تا عین خیالت نباشه کارگر بیچاره اون دو هفته بدون حقوق چه بلایی سرش میاد ...
و هزاران مثال دیگه ... خلاصه کنم که پول راحت رو یا بهت ارث میرسه و یا فقط از دزدی میشه بدست اورد !
دوست عزیز ، من مطمئنم تموم بچه هایی که اینجا هستند ، وجدانشون اجازه نمیده دست به همچین کارایی بزنن ... و به همین دلیله که از وطن خودشون دل زده شدندو قصد رفتن دارم ...
قطعا یکی از اهداف همه ما رسیدن به شرایط مالی خوبه ! چون در اونجا بستر از طریق همون پیشرفت پله به پله فراهمه ....

امیدوارم که حرفام موجب سو تفاهم نشه...
ادم هیچی نداشته باشه ؛ ولی فقط مرد باشه !
تشکر کنندگان: mehre cyrus ، jsmlz ، avenger ، redbull ، jalayevatan ، fairy ، roadhog ، kamali2025
عشق! دنیا ! وطن ! خداحافظ
هر سه با هم مرا رها کردید
شاهدان سقوط من بودید
به تماشایم اکتفا کردید

من دلم خواب مرگ می خواهد
قبل دفنم ، مرا تکان ندهید
جای آن زخم را که او زده است
به کسی جز خودش نشان ندهید

زندگی! خوی سگ مرامت را
آخرین لحظه هم نشان دادی
سالها مثل شیر جنگیدیم
دستمان تکه استخوان دادی

معجزاتت چقدر معکوسند
از گلستانت آتش آوردی
ما همان قوچ عید قربانیم
قرن ها پیش ، ذبح مان کردی

عشق ، یک دروغ مسخره بود
زندگی، یک دروغ مسخره تر
مام میهن عروس مردم بود
آخ ایران ! یتیم بی مادر !

بهترین فصل های تاریخت
از متون جدید ؛ خط خوردند
تکه به تکه سرزمینم را
موزه داران اجنبی بردند

آه ایران ! خدانگهدارت
می روم ، ذره ذره می پوسم
بعد از این دست خونی ات را عشق!
فقط از راه دور میبوسم.

"رویا ابراهیمی"
می گذرد ...
تشکر کنندگان: jsmlz ، redbull ، avenger ، jalayevatan ، fairy ، mohammad_esf59 ، roadhog ، behjan ، lighter ، kamali2025 ، bambo_26 ، dv2017 ، mehre cyrus
کی گفت تو ایران پول درآوردن راحت هستش ؟؟؟
اره پول درآوردن خیلی راحت هستش اگه بخوای حق رو ناحق کنی
وگرنه من آدم هایی رو سراغ دارم که فوق لیسانس و دکترا دارن و فقط بخاطر نداشتن پارتی و آشنا به شغل هایی تو ایران رو آوردن که واقعا تاسف باره
پول درآوردن خیلی راحت هستش تو ایران برای اون آدم بی سوادی که یه شرکت چند میلیاردی داره و نمیدونه حتی چی توش تولید میشه و فقط به فکر جیب خودش هستش .
دوست عزیز و گرامی من ...
پول درآوردن واسه 1 درصد مردم کشورمون راحت هستش
بقیه با وجود تخصص بالایی که دارن ، تحصیلات بالا ، مهارت ها و خیلی از نابغه ها و ... حقشون خورده شده ، واقعا حقشون خورده شده که با این همه تلاش و زحمت کسی به کارشون ارزشی قایل نیست .

با این که هرچی بدبختی و نداری و تحقیر و تو سری خوردن بود تو اینجا کشیدیم ولی میگم اگه میدونستم مثلا تا 10 سال دیگه میتونم هم خونه بخرم هم ماشین و هم به آرزوهای مادی خودم برسم همینجا میموندم
نمیشه قربون همتون برم ، یا باید زیر آبی کار کنی و خلاف که اونم تو خون مانیست ، یا باید ارث و میراثی بهت برسه

واقعا از ته دل میگم اگه قرار بود با توجه به تحقیقاتی که انجام دادم اون پولی که میتونم آمریکا دربیارم اینجا دربیارم عمرا حتی اسم آمریکا رو نمیبردم

شاید پیش خودت بگی همه چی پول نیست ! ولی بیشتر فکر کن همه چی پول هستش
تو ایران کارهایی رو میتونی با پول بکنی که بهشت اون دنیا رو همین دنیا تجربه کنی
همون ایرانی هایی که میگی فرهنگشون فلان فلان ، پول داشته باش ببین چطوری جلوت دلاراست میشن و تنشون میلرزه وقتی اسمت رو میشنون
پول باشه بهترین خونه ، بهترین ماشین ، بهترین سرگرمی هایی که شاید مردم آمریکا هم حسرتش رو بخورن

ما دنبال چه آرامشی هستیم که پول نمیتونه بهمون بده ؟ پول نداشته باشی آمریکا هم باید کار کار کار که ترس از اخراج نداشته باشی
دوست عزیزمون خیلی خوب گفت تو ایران ارزشی به کارت قایل نیستن که بخوای از راه درستش پول دربیاری یا باید دزد باشی یا ارثی بهت برسه ، اگه هم راه درست بری دربیاری بخور و نمیری هستش

واقعا اگه من چند میلیارد پول داشتم ، تمام عشق و حال کره زمین رو میکردم که حتی آمریکایی هم تو حسرتش بمونن ، بانک های محترم ایرانی الان دارن سود میدن 20 درصد ! کجای دنیا رو سراغ داری بانک به ملت این همه حال بده ! اونی که مایه داره با سود بانکی حال میکنه و اونی که نداره سود بانکی کمرش رو میشکونه که نمیتونه با تورم خودش رو جلو ببره

واقعا اگه مایه دارین چرا خودتون رو به زحمت میندازین زبان یاد بگیرین ؟ چرا سرزمینی سفر میکنید که اسمش غربت هستش ؟ واسه رفاه ؟ آرامش ؟ سرگرمی ؟ آزادی ؟ اینارو که ...
DV 2016 ....... قسمت نبود
DV 2017 ....... شرکت نکردم
DV 2018 ....... یا قسمت !
تشکر کنندگان: redbull ، msr839 ، alirezanz ، fairy ، roadhog ، behjan ، kamali2025 ، mehre cyrus ، aram_hpanahi
(2016-02-18 ساعت 16:39)jsmlz نوشته:  کی گفت   تو ایران پول درآوردن راحت هستش ؟؟؟
اره پول درآوردن خیلی راحت هستش اگه بخوای حق رو ناحق کنی
وگرنه من   آدم هایی رو سراغ دارم که فوق لیسانس و دکترا دارن و فقط بخاطر نداشتن  پارتی  و  آشنا به شغل هایی تو ایران رو آوردن که  واقعا تاسف باره

واقعا اگه  مایه دارین چرا خودتون رو به زحمت میندازین زبان یاد بگیرین ؟ چرا  سرزمینی سفر میکنید که اسمش غربت هستش ؟ واسه رفاه ؟ آرامش ؟ سرگرمی ؟  آزادی ؟ اینارو که ...

دقیقا ...همه حرفاشون درسته مال شما بیشتر ....
والله من اگه راهی جز پناهندگی داشتم میرفتم از این جهنم ...واقعا اینجا ارزش زندگی کردن نداره .

البته بهتره از این حرفا نزنیم چون این چیزارو همه میدونن فقط با گله انسان خودش نابود میشه
تشکر کنندگان: jsmlz ، msr839 ، frd22 ، mehre cyrus

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان