کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس و پروسه اداری
پیگیری وضعیت کیسهای DV-2017 در سایت CEAC فعال شد.
برندگان لاتاری 2017 از امروز می توانند وضعیت کیس خود را علاوه بر سایت سفارت، از طریق CEAC پیگیری نمایند.

لینک مستقیم:
https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/D...spx?App=IV

برای آشنایی با بخش پیگیری CEAC و نحوه استفاده، به پست زیر مراجعه کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid687182

برای بحث و گفتگو در این مورد می توانید از تاپیک زیر استفاده کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7284.html

سلام به دوستان عزیز. من چون تاپیک مورد نظر رو پیدا نکردم لاجرم سوالم رو اینجا میپرسم. همونطور که قبلا گفتم ما AP شدیم و آفیسر گفت حداکثر تا آگوست بهمون جواب میدن . سوالم اینه که از وقتی که انشاءالله مهر ویزای آمریکا در پاسپورتهامون بخوره ۶ ماه وقت داریم که بریم آمریکا یا از تاریخ مصاحبه؟ لطفا راهنمایی بفرمایید. ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-26 ساعت 20:16)sori471 نوشته:  سلام به دوستان عزیز. من چون تاپیک مورد نظر رو پیدا نکردم لاجرم سوالم رو اینجا میپرسم. همونطور که قبلا گفتم ما AP شدیم و آفیسر گفت حداکثر تا آگوست بهمون جواب میدن . سوالم اینه که از وقتی که انشاءالله مهر ویزای آمریکا در پاسپورتهامون بخوره ۶ ماه وقت داریم که بریم آمریکا یا از تاریخ مصاحبه؟ لطفا راهنمایی بفرمایید. ممنونم

شما دعا کن حکم که دادن ویزا اصلا میدن Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-26 ساعت 20:16)sori471 نوشته:  سلام به دوستان عزیز. من چون تاپیک مورد نظر رو پیدا نکردم لاجرم سوالم رو اینجا میپرسم. همونطور که قبلا گفتم ما AP شدیم و آفیسر گفت حداکثر تا آگوست بهمون جواب میدن . سوالم اینه که از وقتی که انشاءالله مهر ویزای آمریکا در پاسپورتهامون بخوره ۶ ماه وقت داریم که بریم آمریکا یا از تاریخ مصاحبه؟ لطفا راهنمایی بفرمایید. ممنونم

سلام
6 ماه بعد از تاریخ مدیکال وقت دارید وارد خاک آنجا شوید.
شماره کیس:   **2017AS000 زیر صد (3 نفر)
دیدن قبولی:   20 می
ارسال فرم:    29 می
تاریخ نام دوم:   14 اکتبر 
تاریخ مصاحبه:   5 دسامبر
محل مصاحبه:    آنکارا
نتیجه:    AP
آپدیت ها :   9 دسامبر ، 30 مارچ ،13 جون - دو خطی  ، 19 جون بخاطر ایمیل تعویض پاسپورت ، 20 جون OR  و نامه کلیری، 28 جون ، 6 جولای ، 7 جولای

پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، soruosh
اينجوري كه از دادگاه عالي شنيده شد
باز هم ورود شش كشور مسلمان به امريكا ممنوع شد
و قصه براي لاتاري ٢٠١٧ انهايي كه در پروسه اداري بودن و منتظر كلير شدن تموم شد
تا ٧٢ ساعت ديگه اجرايي ميشه اين فرمان
و شامل انهايي كه ويزا در دست دارند يا گرين كارت ميشود نيست
باشد كه رستگار شويم
خدا خودش جواب اونايي كه با ما بازي كردن و باعث از بين رفتن بعضي از دوستان كه بخاطر لاتاري از كار اومدن بيرون خونه ماشين فروختن بده
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm
دیوان عالی ایالات متحده در اقدامی که یک پیروزی برای دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، محسوب می‌شود بخش‌هایی از فرمان ممنوعیت موقت ورود اتباع شش کشور عمدتا مسلمان و پناهندگان به خاک این کشور را اجرایی کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در حکم دیوان عالی آمریکا تصریح شده است این ممنوعیت ۹۰ روزه فقط شامل افرادی می‌شود که هیچ پیوندی با ایالات متحده ندارند.

چند دادگاه ایالتی آمریکا روز ششم مارس رای به توقف کامل فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ داده بودند ولی دیوان عالی در حکم روز دوشنبه پنجم تیرماه خود بخش‌هایی از این فرمان را قابل اجرا دانسته است.

دیوان عالی می‌گوید که آماده شنیدن استدلال‌های دولت آمریکا درباره فرمان مهاجرتی یاد شده در دوره بعدی فعالیت خود است که از ماه اکتبر آغاز می‌شود.

در واقع، حکم روز دوشنبه دیوان عالی حالت اضطراری دارد تا بخش‌هایی از این فرمان شکل اجرایی به خود گیرد ولی بحث حقوقی برای صدور حکم نهایی ادامه خواهد یافت.

در این حکم آمده است که فرمان ممنوعیت ورود اتباع شش کشور به ایالات متحده به اجرا در می‌آید، «در مورد اتباع خارجی که هیچ رابطه‌ واجد شرایطی با فرد یا موسسه‌ای در ایالات متحده ندارند».
دیوانعالی بخشی از فرمان مهاجرتی ترامپ درباره ویزا به شهروندان ایران و پنج کشور، تایید کرد. یعنی چه؟
قرار است دیوانعالی پائیز به این فرمان رسیدگی کند اما از سه روز دیگر این فرمان اجرایی اجرا می شود. در نظر دیوانعالی آمده:
? در رای دیوان عالی آمده است: «افراد متقاضی ویزا لازم است که یک رابطه خانوادگی نزدیک در آمریکا داشته باشند.»
? این حکم همچنین درباره کسانی که برای تحصیل و کار به آمریکا می روند می گوید «رابطه باید رسمی و مستند و نه برای گریز از حکم باشد.»
? این حکم می گوید مثلا دانشجویی که پذیرش دانشگاهی در آمریکا را دارد یا کارگری که در یک شرکت آمریکایی پیشنهاد کار دریافت کرده، واجد این رابطه است. پس نباید نگران باشند.
پاسخ
تشکر کنندگان: eblis_67
سلام یعنی چی ؟همه گروهها سه ماه را از دست میدن ولی میتونن باز پیگیر بشن ولی در مورد ما چی؟سه ماه دیگه فرصتی نداریم.پس قانون لاتاری چی میگیه؟یه قانوت دیگه لغوش میکنه؟
شماره کیس: 2017AS34XXتاریخ رویت قبولی:4می تعداد افراد:3نفر کنسولگری:ایروان تاریخ ارسال فرم:27می کارنت شدن کیس:8نوامبر تاریخ دریافت نامه دوم:  22نوامبر  تاریخ مصاحبه: 17ژانویه وضعیت:ap آپدیت:23ژانویه  24ژانویه  مقصد:هیوستون تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm
(2017-06-27 ساعت 10:00)ترنم هستی نوشته:  سلام یعنی چی ؟همه گروهها سه ماه را از دست میدن ولی میتونن باز پیگیر بشن ولی در مورد ما چی؟سه ماه دیگه فرصتی نداریم.پس قانون لاتاری چی میگیه؟یه قانوت دیگه لغوش میکنه؟

اينجوري كه معلومه براي بچه هاي ٢٠١٧ كه موفق به گرفتن ويزا نشدن لاتاري به پايان رسيد.
براي بچه هاي ٢٠١٨ هم ارزو دارم كه اين قانون براشون درست شه
پاسخ
تشکر کنندگان:
بنظر میرسه که لاتاری ادامه خواهد داشت و اگر در مصاحبه متقاضی ارتباطی با افراد داخل امریکا داشته باشد و بتونه این ارتباط رو اثبات کنه ویزا خواهد گرفت .ولی برای کسانی که هیچگونه ارتباطی ندارند متأسفانه ویزا صادر نخواهد شد.
no sign
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-27 ساعت 11:18)sf_home81 نوشته:  بنظر میرسه که لاتاری ادامه خواهد داشت و اگر در مصاحبه متقاضی ارتباطی با افراد داخل آمریکا داشته باشد و بتونه این ارتباط رو اثبات کنه ویزا خواهد گرفت .ولی برای کسانی که هیچگونه ارتباطی ندارند متأسفانه ویزا صادر نخواهد شد.

حالا یه سوال .اگر نفر اصلی تونست اثبات کنه که یه نفر رو داره و ویزا براش صادر شد تکلیف بقیه اعضای خانواده ش چیهّّ همسر و فرزندش هم باید ثابت کنن یکی رو دارن ؟یه بچه که مثلا داییش اونجاست و مادرش میتونه اثبات کنه که شرابط رو داره ایا بچه هم به تبعیت از نفر اصلی ویزا میگیرد یا نفر اصلی باید بره بعد اقدام کنه برای بقیه که چند سال طول میکشه..اینا همش سواله
پاسخ
تشکر کنندگان:
بچه ها تراخدا اینجوری با اطمینان نگید زندگی ما تو هواست .یعنی صدردرصد تموم شد خوب اینجوری لاتاری معنی داره همه از طریق ویزای خانواگی اقدام میکنن.لاتاری شرطی مبنی بر داشتن آشنای درجه یک نداره.بنظرم باید صبر کنیم شاید یه استثنایی درنظر بگیرن در خصوص زمان محدود لاتاری ولی ای پی را پیچیده تر کنن.البته روز مصاحبه آفیسر از پرسید فامیلی اونجا دارید.بقول آقا مصطفی تا چند روز آینده همه چی شفاف تر میشه.پناه برخدا
شماره کیس: 2017AS34XXتاریخ رویت قبولی:4می تعداد افراد:3نفر کنسولگری:ایروان تاریخ ارسال فرم:27می کارنت شدن کیس:8نوامبر تاریخ دریافت نامه دوم:  22نوامبر  تاریخ مصاحبه: 17ژانویه وضعیت:ap آپدیت:23ژانویه  24ژانویه  مقصد:هیوستون تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: alexino11
به نظر منم هم نباید انقدر تخصصی و بدون مدرک حرفی بزنیم این دوستمون که کلا از اول تا آخرشو پیش بینی کرد اشتباه هست فعلا هیچ چی مشخص نیست تا پنجشنبه
❶ کيس نامبر: ‎2017AS75##‎
❷ تعداد افراد: دو نفر
❸ کنسولگری: ایروان
❹ نامه دوم: 22 می
❺ تاریخ مصاحبه: 11 جولای
❻ قبولی: ویزای یک ضرب ولی به دلیل قانون بن صادر نشد... امید ما هنوز همون دو روز آخره البته اگه مشکلی پیش نیاد Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: alexino11
(2017-06-27 ساعت 10:32)Hamid9195 نوشته:  
(2017-06-27 ساعت 10:00)ترنم هستی نوشته:  سلام یعنی چی ؟همه گروهها سه ماه را از دست میدن ولی میتونن باز پیگیر بشن ولی در مورد ما چی؟سه ماه دیگه فرصتی نداریم.پس قانون لاتاری چی میگیه؟یه قانوت دیگه لغوش میکنه؟

اينجوري كه معلومه براي بچه هاي ٢٠١٧ كه موفق به گرفتن ويزا نشدن لاتاري به پايان رسيد.

دوست گرامی لطفا نظر شخصی خودتون رو اینطور دیکته نکنید و ذهن دوستان رو اینجور مغشوش نکنید. اگر حرفی میزنید بر اساس استدلال و مستندات باشه.
هنوز هیچ چیز قطعی نیست و اینکه با توجه به بند آخر رای دادگاه. کسانی که راه های قانونی برای ورود به امریکا رو انتخاب کردن مشکلی ندارن.
من اخبار رو نگاه کردم و ترامپ دیشب در بیانیه ای گفت هدفش پناهجویان هست.
ما پناهجو نیستیم. ما مهاجر قانونی هستیم و دیگه اینکه اکثرا ساپورت فامیلی در امریکا داریم.
حتما جزییات بیشتری در روزهای اینده صادر خواهد شد وپس پیش قضاوت نکنیم.
و ممکنه باز هم قضات فدرال رای به ابطال بدن.
EMBASSY: ABUDHABI
CN: 2017AS4XXX
CREATED
Oct-21-2015
UPDATES
MAY 11
15 MAY
16 May

INTERVIEW
MAY 11
STATUS
AP
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: eblis_67
(2017-06-27 ساعت 14:34)alexino11 نوشته:  
(2017-06-27 ساعت 10:32)Hamid9195 نوشته:  

دوست گرامی لطفا نظر شخصی خودتون رو اینطور دیکته نکنید و ذهن دوستان رو اینجور مغشوش نکنید. اگر حرفی میزنید بر اساس استدلال و مستندات باشه.
هنوز هیچ چیز قطعی نیست و اینکه با توجه به بند آخر رای دادگاه. کسانی که راه های قانونی برای ورود به آمریکا رو انتخاب کردن مشکلی ندارن.
ما پناهجو نیستیم. ما مهاجر قانونی هستیم و دیگه اینکه اکثرا ساپورت فامیلی در آمریکا داریم.

شما درست ميفرماييد بايد صبر كرد تا ٥ شنبه مفاد اين قانون مشخص بشه و اون موقع وضعيت خدمونو ببينيم
به اميد خدا هر چه پيش ايد خوش آيد
ماها كار خودمونو كرديم
وقتمون رو صرف اين پروژه مهاجرتي لاتاري كرديم
ديگه بقيش با خداست و از دست ماها خارجه و هيچكاري نميشه كرد تا پنجشنبه
پاسخ
تشکر کنندگان: shahzadeh ، alexino11
(2017-06-27 ساعت 14:59)Hamid9195 نوشته:  
(2017-06-27 ساعت 14:34)alexino11 نوشته:  
(2017-06-27 ساعت 10:32)Hamid9195 نوشته:  اينجوري كه معلومه براي بچه هاي ٢٠١٧ كه موفق به گرفتن ويزا نشدن لاتاري به پايان رسيد.

هنوز هیچ چیز قطعی نیست و اینکه با توجه به بند آخر رای دادگاه. کسانی که راه های قانونی برای ورود به آمریکا رو انتخاب کردن مشکلی ندارن.
ما پناهجو نیستیم. ما مهاجر قانونی هستیم و دیگه اینکه اکثرا ساپورت فامیلی در آمریکا داریم.

شما درست ميفرماييد بايد صبر كرد تا ٥ شنبه مفاد اين قانون مشخص بشه و اون موقع وضعيت خدمونو ببينيم
به اميد خدا هر چه پيش ايد خوش آيد
ماها كار خودمونو كرديم
وقتمون رو صرف اين پروژه مهاجرتي لاتاري كرديم
ديگه بقيش با خداست و از دست ماها خارجه و هيچكاري نميشه كرد تا پنجشنبه
باید خدمت دوستان عرض کنم که دیوان عالی عالیترین مرجع قانون گذاری هست و قضات فدرال نمی توانند کاری انجام بدهند. و دادگاه و بررسی مجدد دستور ترامپ در اکتبر در دیوان عالی بررسی خواهد شد. تنها امیدمان باید به متن دستورالعمل اجرایی وزارت امنیت میهن ایالات متحده باشه. باید تا پنجشنبه صبر کرد.
پاسخ
تشکر کنندگان: alexino11 ، soruosh
سلام
نمیخوام بیهوده به کسی امیدواری بدم ولی امروز یه ایمیل به سفارت ارمنستان زدم مبنی بر اینکه وضعیت کیسهای لاتری که AP خوردن چی می شه؟ پاسخی که برای من رسیده این هست..
Dear inquirer,

The U.S. Embassy - Yerevan is aware of the June 26, 2017 Supreme Court decision partially lifting the injunction of the travel restrictions in Section 2 of E.O. 13780, “Protecting the Nation From Foreign Terrorist Entry Into the United States.” We are awaiting implementing guidance. However, until receiving such guidance, we are instructed to operate as normal. At this time we do not have further information to share with you.
بنابراین من خودم 1 درصد هنوز امید دارم. اینرو از این بابت فرستادم که در جریان قرار بگیریدکه رسما هنوز کار تموم نشده است.
شماره کیس: ‎##46‎-----تاریخ رویت قبولی: MAY 12-----تعداد اعضا: 3------ارسال فرم: 10 JUN
محل مصاحبه: ارمنستان----تاریخ کارنت: JAN 12----تاریخ نامه دوم: 20 JAN
تاریخ مصاحبه: MAR 23- AP
تاریخ update کیس اصلی: 28-27-24 MAR و  2 MAY و 25,28 AUG
تاریخ update بقیه اعضاء: 27-24 MAR و AUG 28
تاریخ کلییرنس:   AUG 28 بدون بنافاید
دریافت ویزا:  *
ورود به آمریکا:  *
مقصد:  *
تاریخ دریافت گرین کارت:  *   <<انتظار>>
پاسخ
تشکر کنندگان: ماندانا ، shahzadeh ، eblis_67 ، ballmer.kurt ، rainyday ، س.ح ، I_J ، mohajer1360 ، kaleh ، farzadjoon123 ، soruosh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان