کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس و پروسه اداری
پیگیری وضعیت کیسهای DV-2017 در سایت CEAC فعال شد.
برندگان لاتاری 2017 از امروز می توانند وضعیت کیس خود را علاوه بر سایت سفارت، از طریق CEAC پیگیری نمایند.

لینک مستقیم:
https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/D...spx?App=IV

برای آشنایی با بخش پیگیری CEAC و نحوه استفاده، به پست زیر مراجعه کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid687182

برای بحث و گفتگو در این مورد می توانید از تاپیک زیر استفاده کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7284.html

دوستان عزیز سلام

من اومدم بگم که امروز من کیلیر شدم بعد از 64 روز از سفارت فرانکفورت.
امیدوارم که همگی به زودی کیلیر بشین و از هیجانش لذت ببرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: AbbasHTC ، MOZHDEHHHHHH ، hsh85 ، pegkh ، ََAfra ، sheghi
سلام دوستان
به نظر شما بیشترین دلایل ریفیوز شدن در مرحله AP چه مواردی هستند ؟
Case Number: 2017AS31XX
Applicants: 4 persons
Submission Date: May 10, 2016
Current Date: October 14, 2016
Interview Date: December 14, 2016
U.S Embassy: Abu-Dhabi
Result: A.P.

پاسخ
تشکر کنندگان:
یه جونمرد پیدا شه بیاد من و راهنمایی کنه.
قبلا این پست و گذاشتم کسی جواب نداد
سلام مجدد به همه دوستان
امیدوارم همه ما بزودی کیلیر بشیم
من تمام صفحات این تاپیک رو خوندم و به تاپیک های مرتبط سال گذشته هم یه نگاهی انداختم جواب خیلی از سوالاتم رو پیدا کردم اما هنوز یک مطلبی هست که برای من روشن نشده است.
بعد از کیلیر شدن باید به پست دی اچ ال ایروان مراجعه کرد و پاسپورت رو به همراه برگه آبی _ که روز مصاحبه داده شده _ و برگه ای که نشان دهنده کیلیر شدن است _ که من نمیدونم ایمیل میشه یا چی؟_ به پست تحویل بدم. اگر تا اینجا درست گفتم حالا یه سوال خیلی مهم
چند روز طول میکشه که ویزا صادر بشه و به دستم برسه؟
آیا هزینه ای باید پرداخت کنم؟
و همانطور که اشاره کردم چه سندی باید پرینت بشه که کیلیر شدن من رو اثبات کنه؟ آیا ایمیل میشه؟
بسیار ممنون از عزیزانی که این سایت رو طراحی و راه اندازی کردند و همه دوستانی که سخاوتمندانه اطلاعات و تجربشون رو در اختیار ما قرار میدن.
Case number : 2017AS30**
رویت قبولی 4 May
ارسال فرم 6 Jun
کارنت  11 October
ایمیل از کی سی سی جهت نامه دوم  14 October
زمان مصاحبه 29 December
محل مصاحبه : آنکارا که به ایروان تغییر یافت
برنده : یک نفر
سربازی : ن ی ر و ی ا ن ت ظ ا م ی
مشغول در شرکت خصوصی
تحصیلات : کارشناسی
نتیجه  AP
دریافت ویزا 23 jun

ما و می و زاهدان و تقوا.          تا یار سر کدام دارد

پاسخ
تشکر کنندگان: okhtapos
(2017-01-04 ساعت 22:47)afshin14753 نوشته:  سلام دوستان
به نظر شما بیشترین دلایل ریفیوز شدن در مرحله AP چه مواردی هستند ؟

سلام دوست عزیز
من هم ap شدم. من وکیل دارم و خیلی از صفحات و موضوعات مرتبط با لاتاری را مطالعه و بررسی کردم.
با توجه به دانسته های خودم در این مدت عرض میکتم
احتمال ریفیوز لاتاری بسیار پایینه
و مجدد عرض میکنم که مطلبی که عنوان میکنم کاملا تجربی می باشد
فرد زمانی ریفیوز میشه که دولت " ا . م . ر. ی . ک" احساس کنه که حضور این شخص برای جامعه و کشور خطر سازه
مثلا اگر دروغ تاثیر گزاری گفته شود . منظورم اشتباهات نیست مثل کد ملی و از این قبیل
مثلا عدم اهراز گواهینامه خلبانی یا دوره های ویژه نظامی و یا هر دروغ یا کتمان تاثیر گزار
مجدد عرض میکنم دروغ یا کتمان نه اینکه به افراد دارای سوابق اینچنینی تعلق نگیره
هر چقدر از لحاظ علمی و اجتماعی سطح بالاتری داشته باشد سخت گیری ها بیشتر خواهد شد
امید به خداوند متعال ان شاالله همه کیلیر خواهیم شد
زاهد و عجب و نماز و من و مستی و نیاز
تا تو را خود ز میان با که عنایت باشد
رویت قبولی 4 May
ارسال فرم 6 Jun
کارنت  11 October
زمان مصاحبه 29 December
مشغول در شرکت خصوصی
نتیجه  AP
دریافت ویزا 23 jun

پاسخ
تشکر کنندگان: ahm368 ، m_baghaei ، saeidsh ، okhtapos ، afshin14753
سلام بر همگي دوستان،
من امروز كلير شدم، در طي اين مراحل از سايت مهاجرسرا اطلاعات زيادي گرفتم، به همين خاطر امروز در سايت عضو شدم تا با در اختيار قرار دادن اطلاعات كيس خودم، پاسخگوي كمك تان باشم.

١. كيس نامبر من ٢٠١٧as1xx
2. زمان مصاحبه: ٦ اكتبر
٣. مكان مصاحبه: مالزي، كوالالامپور( ما ساكن مالزي هستيم)
٤. كيس اصلي خانوم، با تحصيلات تكميلي، همسرم معاف از سربازي، و پسرم ٤ ساله
٥. نتيجه مصاحبه ap
٦. ايميل به سفارت بعد از ٥ هفته ، بدون جواب ( تو فرم ابي رنگ كه بهمون دادن ، نوشته بود بعد از ٥ هفته تماس بگيريد)
٧. ايميل به سفارت بعد از ٢ ماه، جواب ايميل مشخص شد، كيس اصلي كلير شده، اما همسرم هنوز كلير نشده
٨. چك سايت ceac در اول ژانويه: كيس اصلي or, همسرم دو خطي و اپديت ٣٠ دسامبر
٩. ٤ ژانويه ايميل درخواست پاسپورت ها و or شدن همون لحظه براي همسرم در سايت ceac

دوستان، من اصلا قبول نميكردم قضيه اسلش و دوخطي و or واقعيت داشته باشه، اما الان مطمئن شدم، واقعا وجود داره. من سايت ceac رو يك ساعت قبل از ايميل كليرنس چك كرده بودم، و هنوز براي همسرم اسلش بود، بلافاصله بعد از ايميل تبديل شد به or و اپديت تاريخ به ٤ ژانويه.

اميدوارم اطلاعاتم به دردتون بخوره
پاسخ
تشکر کنندگان: hesgan ، okhtapos ، AbbasHTC ، mostafa2017 ، saeidsh ، MOZHDEHHHHHH ، a_cute65 ، hsh85
(2017-01-05 ساعت 00:16)V_B نوشته:  یه جونمرد پیدا شه بیاد من و راهنمایی کنه.
سلام مجدد به همه دوستان
من تمام صفحات این تاپیک رو خوندم و به تاپیک های مرتبط سال گذشته هم یه نگاهی انداختم جواب خیلی از سوالاتم رو پیدا کردم اما هنوز یک مطلبی هست که برای من روشن نشده است.
بعد از کیلیر شدن باید به پست دی اچ ال ایروان مراجعه کرد و پاسپورت رو به همراه برگه آبی _ که روز مصاحبه داده شده _ و برگه ای که نشان دهنده کیلیر شدن است _ که من نمیدونم ایمیل میشه یا چی؟_ به پست تحویل بدم. اگر تا اینجا درست گفتم حالا یه سوال خیلی مهم
و همانطور که اشاره کردم چه سندی باید پرینت بشه که کیلیر شدن من رو اثبات کنه؟ آیا ایمیل میشه؟
بسیار ممنون از عزیزانی که این سایت رو طراحی و راه اندازی کردند و همه دوستانی که سخاوتمندانه اطلاعات و تجربشون رو در اختیار ما قرار میدن.

من فکر نمی کنم کسی جواب شمارو بده به دلیل اینکه کسی جواب نمی دونه، ولی شما باید فوروم سال گذشته رو مطالعه کنید اونجا حتما پیدا میشه
از سال ۲۰۰۱ آمریکا هستم، داروساز و در کالیفرنیا
پاسخ
(2017-01-06 ساعت 01:52)Alirezania نوشته:  
سلام مجدد به همه دوستان

من فکر نمی کنم کسی جواب شمارو بده به دلیل اینکه کسی جواب نمی دونه، ولی شما باید فوروم سال گذشته رو مطالعه کنید اونجا حتما پیدا میشه
ممنونم از شما بزرگوار که پاسخ دادید
من جواب رو پیدا میکتم و حتما توضیحات کامل را در این تاپیک ارسال خواهم کرد.
در شهر یکی کس را هشیار نمیبینم هریک بدتر از دیگر شوریده و دیوانه
رویت قبولی 4 May
ارسال فرم 6 Jun
کارنت  11 October
زمان مصاحبه 29 December
مشغول در شرکت خصوصی
نتیجه  AP
دریافت ویزا 23 jun

پاسخ
سلام مجدد به همه دوستان
سلام دوست عزیز

بله باید برگه ابی که در سفارت و نامه کلیری ( که هم در سایت سفارت وقتی کلیر شدید میبینید هم ایمیل هم میدن ابوظبی ایمیل کلیری فرستادن ارمنستان رو نمیدونم) همراهتون باشه

معمولا صدور ویزا 3تا5 روز کاری طول میکشه

خیر لازم نیست هزینه دیگه ای بپردازید ( مگه اینکه تاریخ مدیکالتون تموم شه که باید دوباره تمدید کنید)

بله هم میتونید نامه کلیرتون تو سایت سفارت رو پریت بگیرید و ببرید هم ایمیل نامه کلیری

موفق باشید
کیس نامبر:2016AS46xx << مصاحبه:31مارچ ابوظبی << وضعیت: برنده اصلی و دو نفر همراه ویزا یکضرب + یک همراه AP

اپدیتها: 3April , 22,26,28May , 8,11August و بالاخره 14August کلیر بعد از 137

پاسخ
تشکر کنندگان: okhtapos ، V_B
(2017-01-04 ساعت 15:40)omid_mt2000 نوشته:  دوستان عزیز سلام

من اومدم بگم که امروز من کیلیر شدم بعد از 64 روز از سفارت فرانکفورت.
امیدوارم که همگی به زودی کیلیر بشین و از هیجانش لذت ببرید.

تبريك ميگم بهتون اميدوارم همه ي منتظرها زودتر كليير بشيم.
کیس نامبر:حدود **15
وضعیت کیس:مجرد
ارسال فرم:12 می
نامه دوم:22 آکوست
مصاحبه:هفته دوم اکتبر تغيير از آنكار به ابوظبي توسطkcc
متاسفانه AP شامل من شد! ١١ اكتبر اولين آپديت سفارت!١٨ اكتبر سيس، ٧ مي آپديت سفارت به خاطر ارسال رزومه،١٦مي آپديت سفارت،١٧ مي آپديت دوخطي، ١٨ مي آپديت او آر، ٢١ مي كليير
پاسخ
تشکر کنندگان: okhtapos ، Bboys_s ، Paniz888 ، V_B ، saeidsh ، MOZHDEHHHHHH ، m_baghaei ، h.mgh ، فرناز٥٧
(2017-01-05 ساعت 06:50)nothing_ special نوشته:  سلام بر همگي دوستان،
من امروز كلير شدم،  در طي اين مراحل از سايت مهاجرسرا اطلاعات زيادي گرفتم، به همين خاطر امروز در سايت عضو شدم تا با در اختيار قرار دادن اطلاعات كيس خودم، پاسخگوي كمك تان باشم.

٥. نتيجه مصاحبه  ap
٦. ايميل به سفارت بعد از ٥ هفته ، بدون جواب ( تو فرم ابي  رنگ كه بهمون دادن ، نوشته بود بعد از ٥ هفته تماس بگيريد)
٧. ايميل به سفارت بعد از ٢ ماه، جواب ايميل مشخص شد، كيس اصلي كلير شده، اما همسرم هنوز كلير نشده
٨. چك سايت ceac در اول ژانويه: كيس اصلي  or, همسرم دو خطي و اپديت ٣٠ دسامبر
٩. ٤ ژانويه ايميل  درخواست پاسپورت ها و or شدن همون لحظه براي همسرم در سايت ceac

دوستان، من اصلا قبول نميكردم قضيه اسلش و دوخطي و  or واقعيت داشته باشه، اما الان مطمئن شدم، واقعا وجود داره. من سايت ceac رو يك ساعت قبل از ايميل كليرنس چك كرده بودم، و هنوز  براي همسرم اسلش بود، بلافاصله بعد از ايميل تبديل شد به or و اپديت تاريخ به ٤ ژانويه.

تبريك ميگم موتور كليير شدن روشن شده البته فعلا از سفارت هاي كشورهاي دور?اميدوارم كشورهاي همسايه هم بجمبن
کیس نامبر:حدود **15
وضعیت کیس:مجرد
ارسال فرم:12 می
نامه دوم:22 آکوست
مصاحبه:هفته دوم اکتبر تغيير از آنكار به ابوظبي توسطkcc
متاسفانه AP شامل من شد! ١١ اكتبر اولين آپديت سفارت!١٨ اكتبر سيس، ٧ مي آپديت سفارت به خاطر ارسال رزومه،١٦مي آپديت سفارت،١٧ مي آپديت دوخطي، ١٨ مي آپديت او آر، ٢١ مي كليير
پاسخ
تشکر کنندگان: okhtapos ، Bboys_s ، V_B ، saeidsh ، MOZHDEHHHHHH ، Paniz888 ، فرناز٥٧ ، pegkh ، pegkh ، m_baghaei ، h.mgh
(2017-01-05 ساعت 06:50)nothing_ special نوشته:  سلام بر همگي دوستان،
من امروز كلير شدم،  در طي اين مراحل از سايت مهاجرسرا اطلاعات زيادي گرفتم، به همين خاطر امروز در سايت عضو شدم تا با در اختيار قرار دادن اطلاعات كيس خودم، پاسخگوي كمك تان باشم.

٥. نتيجه مصاحبه  ap
٦. ايميل به سفارت بعد از ٥ هفته ، بدون جواب ( تو فرم ابي  رنگ كه بهمون دادن ، نوشته بود بعد از ٥ هفته تماس بگيريد)
٨. چك سايت ceac در اول ژانويه: كيس اصلي  or, همسرم دو خطي و اپديت ٣٠ دسامبر
٩. ٤ ژانويه ايميل  درخواست پاسپورت ها و or شدن همون لحظه براي همسرم در سايت ceac

دوستان، من اصلا قبول نميكردم قضيه اسلش و دوخطي و  or واقعيت داشته باشه، اما الان مطمئن شدم، واقعا وجود داره. من سايت ceac رو يك ساعت قبل از ايميل كليرنس چك كرده بودم، و هنوز  براي همسرم اسلش بود، بلافاصله بعد از ايميل تبديل شد به or و اپديت تاريخ به ٤ ژانويه.

با سلام و عرض تبریک فراوان بابت کلیر شدنتون. من هم مالزی هستم و اگه امکانش باشه یک مقدار اطلاعات میخواستم اگه اشکالی نداشته باشی تو خصوصی بهتون پیام دادم.
با سپاس
شماره کیس:         2017AS*5**
تعداد نفرات:           یک نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: a_cute65 ، MOZHDEHHHHHH
درود بر دوستان عزيز و همراه
امروز يه خبر بد شنيدم،
ترامپ همه سفراي آمريكا در تمام كشورهاي جهان رو اخراج كرد و تا 20 ژانويه مهلت داده تا سفارت خانه هاي آمريكا رو ترك كنند.
فكر كنم اين تغييرات گسترده و ناگهاني تاثير بسيار زيادي در روند انجام پروسه هاي مهاجرتي به آمريكا داشته باشه و يه مقدار زمان بندي كيس هاي لاتاري هم بهم خواهد خورد.
اميدوارم تاثيرات اينكار قابل تحمل باشه .
خانه تكاني اساسي در وزارت خارجه هم كه قوز بالا قوز خواهد شد.
شماره کیس: ‎2017AS18XX               ‎
تاریخ رویت قبولی:          3 مي ‎ 2016  
تعداد افراد کیس:            3- همسر و فرزند 11 ساله
کنسولگری:                  آنکارا - تغيير به ابوظبي توسط KCC
تاریخ ارسال فرم:            26 مي ‎ 2016
کارنت شدن کیس:         ‎20 آگوست ‎ 2016
تاریخ دریافت نامه دوم:    21 سپتامبر ‎ 2016
تاریخ مديكال:                 14 نوامبر ‎ 2016
تاریخ مصاحبه:               20 نوامبر ‎ 2016
تاريخ آپديت:                  21 نوامبر (سايت سفارت) - 29 نوامبر(سايت سيس)- ‎14 فوريه (سايت سيس)‎ -  20 فوريه (سايت ‎CSEA)‎- 26 فوريه (سايت سيس)- 27 فوريه (سايت سيس) - 27 اپريل (سايت سيس، به دليل ارسال ايميل)
نتیجه:                          AP
✈مقصد:                     شايد ميشيگان
پاسخ
تشکر کنندگان: MOZHDEHHHHHH
(2017-01-07 ساعت 09:14)ahm368 نوشته:  درود بر دوستان عزيز و همراه
امروز يه خبر بد شنيدم،
ترامپ همه سفراي آمريكا در تمام كشورهاي جهان رو اخراج كرد و تا 20 ژانويه مهلت داده تا سفارت خانه هاي آمريكا رو ترك كنند.
فكر كنم اين تغييرات گسترده و ناگهاني تاثير بسيار زيادي در روند انجام پروسه هاي مهاجرتي به آمريكا داشته باشه و يه مقدار زمان بندي كيس هاي لاتاري هم بهم خواهد خورد.

سلام اقای احمدی عزیز....چک برگشتی رو که شنبه صبح نمیرن تحویل صاحبش بدن برادر....این خبر رو میزاشتین فردا میدادین...مزاح بود Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: MOZHDEHHHHHH ، ahm368
(2017-01-07 ساعت 09:21)AbbasHTC نوشته:  
امروز يه خبر بد شنيدم،

سلام اقای احمدی عزیز....چک برگشتی رو که شنبه صبح نمیرن تحویل صاحبش بدن برادر....این خبر رو میزاشتین فردا میدادین...مزاح بود Cool

ديشب خود ترامپ زنگ زد گفت به برندگان لاتاري 2017 از ايران بگين اصلن نگران نباشند گفت اصلا علت اينكه سفرا رو عوض كردم اين بود كه كار مصاحبه ها خوب پيش نمي رفت. قرار شد سفراي جديد خودشون زنگ بزنن رسما عذرخواهي كنن خخخ

پاسخ
تشکر کنندگان: Paniz888 ، MOZHDEHHHHHH ، hsh85 ، AbbasHTC ، علیا
امروز يه خبر بد شنيدم،

دوست عزیز. اول از همه ممنون بابت خبرتون. دوم هم اینکه اینکه یه خبر رو چطور بدیم تا ترکشهای کمتری به اطراف پخش بشه خیلی مهمه. به خصوص در این فروم و با علم به این موضوع که دوستان اینجا در متن استرس به خاطر کارهای مهاجرتیشون هستند و درست نیست ناخودآگاه حتا این استرس رو بیشتر کنیم.
در مورد موضوعی که فرمودین، بله درسته. ترامپ در 23 دسامبر به سفرای این کشور دستور داده تا سفارت خونه ها رو در تاریخ انتقال قدرت که در 20 ژانویه هست ترک کنند. این یک رسم دیرینه در بین دو جناح قدرت در اون کشور هست که در تاریخ انتقال قدرت سفرای وابسته به ریاست جمهوری قبلی محل ماموریت خودشونو ترک کنند. پس تا اینجا نکته غریبی اتفاق نیوفتاده. کما اینکه در این لینک هم میتونین مشاهده کنین که اوباما هم از سفرای دولت بوش درخواست کرده بود تا در تاریخ 20 ژانویه، محل ماموریت خودشونو برای سفرای جدید ترک کنند.

اما نکته غیر معمول این بودش که ترامپ در متن نامه خودش به سفرا اعلام کرد که هیچ استثنایی قابل قبول نیست. حالا منظور از استثنا چیه اینجا؟
با توجه به اینکه سفرای امریکا باید محل ماموریت خودشونو ترک کنند اما به سفرایی که به عنوان مثال فرزندی محصل دارند فرصتی چند هفته ای یا چند ماهه داده میشه تا دوران مدرسه رو تموم کنند و بعد از اون به امریکا بازگردند. یا حتا سفرایی که فرزند یا همسر بیمار دارند که مراحل درمان اونها در کشور محل خدمت در حال انجام است فرصتی چند هفته ای یا چند ماهه میدن تا مراحل درمان تمام بشه و بعد بازگردند. حالا حتا گفته شده همه بدون استثنا باید بازگردند.

این نکته ای بود که در بین کارشناسان وزارت امور خارجه غیرمعمول و عجیب نامیده شد. آنها حتا مثال همسر ترامپ رو زدند که چون فرزندش هنوز مشغول تحصیل هست در شهر محل تحصیل باقی مونده و به واشنگتن منتقل نشده، حال چطور میشه سفرا وسط مدرسه بچه ها رو از مدرسه جدا کنند؟

و اما مهمترین نکته.....دوستان. ماها داریم به صورت قانونی و تحت عنوان ویزای لاتاری شهروند اون کشور میشیم. ماها چک میشیم، سابقه امون بررسی میشه و سپس ویزامون صادر میشه و مهمتر از همه ماها قانونی داریم مهاجرتمونو انجام میدیم. کل مانور ترامپ بر روی مهاجران غیر قانونی بوده و نه قانونی. تمام اینها به کنار، پروسه 2017 الان در وسطهاش هست و احتمال حذف اون بی نهایت کم هست. نهایت اینکه چک کردن کیسها زمان بیشتری طول بکشه. پس همزمان با فرستادن انرژی مثبت خودتون، بد به دلتون راه ندین.

مثبت فکر کنین تا همون انرژی هم به سمتتون بازگرده. امیدوارم با کارنت شدن کیسهای بیشتری از ایران عزیز در هفته آینده مرهمی بر این دل نگرانی همه ماها باشه که چشم به سوی آینده بهتر دوخته و مصمم برای رفتن به ینگه دنیا هستیم.
شماره کیس:         2017AS*5**
تعداد نفرات:           یک نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: h.mgh ، Paniz888 ، MOZHDEHHHHHH ، hsh85 ، خوش لحن ، ahm368 ، AbbasHTC ، saeidsh ، V_B ، m_baghaei ، فرناز٥٧ ، hesgan ، sheghi ، frhe

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان