کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس و پروسه اداری
پیگیری وضعیت کیسهای DV-2017 در سایت CEAC فعال شد.
برندگان لاتاری 2017 از امروز می توانند وضعیت کیس خود را علاوه بر سایت سفارت، از طریق CEAC پیگیری نمایند.

لینک مستقیم:
https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/D...spx?App=IV

برای آشنایی با بخش پیگیری CEAC و نحوه استفاده، به پست زیر مراجعه کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid687182

برای بحث و گفتگو در این مورد می توانید از تاپیک زیر استفاده کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7284.html

(2017-04-20 ساعت 00:48)rahghozar نوشته:  سلام به دوستان ما چند وقت پیش یه ایمیل به kcc زدیم جواب دادند که پرونده تون دست سفارته و از عهده ما خارجه. سایت سفارت رو داد و گفت اونجا ایمیل بزنید. ایمیل زدیم به سفارت ولی هیچ جوابی ندادند و سه روز بعدش نفر اصلی کیس که همسرم باشند آپدیت شدند. و فعلا بازم رفتیم تو کمای انتظار . ولی من اطمینان دارم که ویزامون میاد و یه روزی تو آمریکا به این نگرانی و دلهره مون می خندیم. به امید اون روز با شکوه. سبز باشید و صبور و توکل به خدای بزرگ و مهربون.

ممنون از اطلاع رسانیتون
کیس نامبر: ***2017as
تعداد نفرات: 3
تاریخ رویت: 6may
ارسال فرم: may نیمه دوم
مصاحبه: انکارا. نیمه دوم اکتبر
آپدیت: دسامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: milad.abadani
(2017-04-20 ساعت 00:55)FFF1234 نوشته:  
(2017-04-20 ساعت 00:48)rahghozar نوشته:  سلام به دوستان ما چند وقت پیش یه ایمیل به kcc زدیم جواب دادند که پرونده تون دست سفارته و از عهده ما خارجه. سایت سفارت رو داد و گفت اونجا ایمیل بزنید. ایمیل زدیم به سفارت ولی هیچ جوابی ندادند و سه روز بعدش نفر اصلی کیس که همسرم باشند آپدیت شدند. و فعلا بازم رفتیم تو کمای انتظار . ولی من اطمینان دارم که ویزامون میاد و یه روزی تو آمریکا به این نگرانی و دلهره مون می خندیم. به امید اون روز با شکوه. سبز باشید و صبور و توکل به خدای بزرگ و مهربون.

ممنون از اطلاع رسانیتون

خواهش می کنم.
کیس نامبر: 2017AS22##
تاریخ رویت قبولی: 3 MAY
اعضای کیس: 3 نفر (برنده اصلی همسرم+ من و دخترم)
تاریخ ارسال فرم260: 14 MAY
آنلاک اول: 20 MAY
آنلاک دوم: 24 MAY
تاریخ کارنت: September
نامه دوم: 20 September
تاریخ مصاحبه: 16 November
نتیجه مصاحبه: AP
محل مصاحبه: آنکارا، تغییر به ابوظبی توسط KCC
در انتظار کلیرنس
ارسال ایمیل به سفارت: 13 April
آپدیت برنده اصلی: 17 April
ارسال ایمیل به سفارت: 21 May
آپدیت برنده اصلی: 30 May
آپدیت برنده اصلی  و دو خطی: 13 Jun
آپدیت کل کیس: 18 Jun
دریافت ایمیل بونافاید: 25 Jun
تمدید مدیکال: 12 Aug
تحویل مدارک به سفارت: 13 Aug
آپدیت ها: 13-14-15 Aug
ایشود: 16 Aug
دریافت ویزا: روز تاریخی و با شکوه 17 آگوست 2017

پاسخ
(2017-04-20 ساعت 00:29)amirfarhan نوشته:  
(2017-04-19 ساعت 21:58)rezas11 نوشته:  اینجانب رضا از اهواز
کیس حدود چهارهزار  همان ‎user REZ‎ در سایت ‎britsimons‎ هستم
شرایط
مصاحبه ابوظبی 14 مارچ( دوخطی)
در خواست سی وی 15 مارچ
ارسال سی وی 19 مارچ
دو آپدیت در تاریخ های 23 و 26 مارچ(همچنان دو خطی)
13 اپریل  تبدیل به یک خطی( ساعت ‎8:30‎ شب به وقت ایران)
16 اپریل تبدیل به OR(ساعت 9 شب به وقت ایران)
17 اپریل یک آپدیت جدید اما بدون تغییر خاص  ((ساعت 9 شب به وقت ایران) و مشاهده پیغام اتمام کلیرنس در سایت ابوظبی

شرایط کیس

تک نفره
سربازی رفته(ارتش)
دانشجوی ارشد مکانیک
فاقد شغل رسمی( تنها یکسال تدریس خصوصی ریاضی)
[عکس: 89gc_123.png]

سلام آقا رضا تبريك فراوان اميدوارم در ادامه راه هم موفق و پيروز باشيد

تبریک میگم و موفق باشید. امیدوارم ما هم بزودی خبرای خوب داشته باشیم.
شماره کیس :      2017AS23XX
رویت قبولی : می 2016
تعداد نفرات: دو نفر (برنده اصلی خانم ، آقا معاف از سربازی)
شغل : غیر دولتی
محل مصاحبه : ابوظبی
تاریخ مصاحبه :         22 نوامبر
آپدیتها :        23 نوامبر سفارت ، 29 نوامبر و 15 می سایت سیس
نتیجه : AP
پاسخ
تشکر کنندگان: ترنم هستی ، Alirezania ، V_B ، rezas11
یک دوست2016 که خودش اواخر تابستان رفت گفت برای ما کلییری ها از تابستان شروع شد و قبلش تعداد کمی کلییر شدن
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin41 ، milad.abadani ، mkb
(2017-04-20 ساعت 11:05)FFF1234 نوشته:  یک دوست2016 که خودش اواخر تابستان رفت گفت برای ما کلییری ها از تابستان شروع شد و قبلش تعداد کمی کلییر شدن

الان يادم افتاد، چند وقت پيش يه مصاحبه از سارا گرو تو يوتيوب ديدم كه سال ٢٠١٥ بود و درباره موضوع كليرنس تاكيد كرر توضيح داد كه از ماه جون و جولاي پروسه كليرنس سرعت ميگيره و خيلي بهتر پيش ميره
فكر كنم با اين حساب تو تابستون خيلي خوب بره جلو
شماره کیس: ‎2017AS15XX‎
تاریخ رویت قبولی 10 ‎MAY‎
تعداد افراد: 2
کنسولگری: آنکارا تغییر به ایروان
تاریخ ارسال فرم: 24 May ‎‎
تاریخ مصاحبه: هفته اول ‎Nov
وضعيت: AP
آپديت:كيس اصلي ٦ فبريه و ٨ مي بوسيله ايميل، ٩ مي آپديت از kcc ١٠ مي آپديت از سمت سفارت و تبديل به or و بعد از چند ساعت كلير و دوباره ١٦ مي، ٢٦ مي بوسيله ايميل، تحويل پاسپورت به پست ٣١ مي، ١و ٢ ژوئن و در آخر ٥ ژوئن ٢٠١٧ ويزا ايشود (٢١٠ روز)
كيس همسرم آپديتها ١٠ مي، ١٦ مي، ٢٦ مي، ١ ژوئن، ٢ ژوئن، ٥ ژوئن، ٢٠ ژوئن با ايميل، ٢١ ژوئن تبديل به اور، ٢٢ ژوئن كلير ?????? و بعد از ٢٣٣ روز بالاخره همسر عزيزم هم ويزاش ايشود شد در تاريخ ٢٨ ژوئن ٢٠١٧
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin41 ، milad.abadani
رضا جان تو این مدت ایمیل هم زده بودی یا نه فقط سایت رو چک میکردی؟
کیس نامبر:2017as2###.....سفارت: ابوظبی.....تاریخ مصاحبه: نوامبر.....نتیجه:AP
امیدی هست چون خدایی هست
پاسخ
(2017-04-20 ساعت 18:25)rezas11 نوشته:  
(2017-04-20 ساعت 14:20)h.hed نوشته:  رضا جان تو این مدت ایمیل هم زده بودی یا نه فقط سایت رو چک میکردی؟

یک بار مکاتبه داشتم با سفارت اون هم بخاطر ارسال رزومه بود.
دیگه ایمیلی/مکاتبه ای با هیچ جا نداشتم! فقطم سایت سفارت و Ceac چک می کردم

مرسی که امدی تو سایت و ما رو در جریان گذاشتی برات آرزوی موفقیت میکنم
کیس نامبر:2017as2###.....سفارت: ابوظبی.....تاریخ مصاحبه: نوامبر.....نتیجه:AP
امیدی هست چون خدایی هست
پاسخ
تشکر کنندگان: rezas11
(2017-04-20 ساعت 03:01)mahzi نوشته:  
(2017-04-20 ساعت 00:29)amirfarhan نوشته:  
(2017-04-19 ساعت 21:58)rezas11 نوشته:  اینجانب رضا از اهواز
کیس حدود چهارهزار  همان ‎user REZ‎ در سایت ‎britsimons‎ هستم
شرایط
مصاحبه ابوظبی 14 مارچ( دوخطی)
در خواست سی وی 15 مارچ
ارسال سی وی 19 مارچ
دو آپدیت در تاریخ های 23 و 26 مارچ(همچنان دو خطی)
13 اپریل  تبدیل به یک خطی( ساعت ‎8:30‎ شب به وقت ایران)
16 اپریل تبدیل به OR(ساعت 9 شب به وقت ایران)
17 اپریل یک آپدیت جدید اما بدون تغییر خاص  ((ساعت 9 شب به وقت ایران) و مشاهده پیغام اتمام کلیرنس در سایت ابوظبی

شرایط کیس

تک نفره
سربازی رفته(ارتش)
دانشجوی ارشد مکانیک
فاقد شغل رسمی( تنها یکسال تدریس خصوصی ریاضی)
[عکس: 89gc_123.png]

سلام آقا رضا تبريك فراوان اميدوارم در ادامه راه هم موفق و پيروز باشيد

تبریک میگم و موفق باشید. امیدوارم ما هم بزودی خبرای خوب داشته باشیم.

خیلی تبریک میگم دوست عزیز وانشاله که موفق باشین
کیس نامبر:زیر 400
تعداد نفرات :2نفر (خانم برنده )
تحصیلات: خانم فوق لیسانس وآقا فوق دیپلم
ارسال فرم :11جولای
تاریخ مصاحبه :2فوریه
نتیجه :کنسل مصاحبه 2فوریه
تاریخ مجدد:16فوریه
آپدیتها :16و21و22 فوریه و14مارچ ,17 آپریل(کیس اصلی ازطریق ایمیل )
نتیجه :ap
پاسخ
تشکر کنندگان: milad.abadani ، rezas11
سلام دوستان
می خواستم اطلاع بدم که کیس ما 19 آپریل آپدیت داشت (بعد از آخرین آپدیت که 8 مارچ بود)
و وضعیت همراه هم AP شد، (قبلش ready بود) و همچنین نفر همراه هم 20 آپریل دوباره آپدیت شده...
به نظرتون این به این معنیه که مراحل اداری نفر اصلی تموم شده؟
کیس نامبر: ‎2017AS1XXX‎
تاریخ رویت قبولی: ‎August‎ 2‎
تعداد اعضای کیس: 2
تاریخ شروع فرم: ‎هفته اول ‎August‎ ‎
تاریخ اولین ارسال فرم: ‎12-08-2016‎
تاریخ آخرین ارسال فرم: ‎15-08-2016‎
محل مصاحبه: آنكارا
تاريخ دريافت نامه دوم: 2017-01- 20
تاريخ مصاحبه: 2017-03-01
نتیجه مصاحبه: AP
آپدیت ها: ماه مارچ- 7، 8، ماه اپریل- 19، 20 و 25، ماه جون- 12، 13، 16، 20، 28، ماه جولای- 5، 11، 13، 17، 20، 26، 31، ماه آگوست- 1، 2، 3،
ارسال ایمیل به سفارت: 12 Jun
آپدیت برنده اصلی و دو خطی: 13 Jun
'OR' Jun 20
ایشود: نفر اصلی- 4 آگوست
پاسخ
تشکر کنندگان: Paniz888 ، milad.abadani ، soruosh ، ekhveh
(2017-04-20 ساعت 14:20)h.hed نوشته:  رضا جان تو این مدت ایمیل هم زده بودی یا نه فقط سایت رو چک میکردی؟

سلام
منم تبریک میگم بهتون
یه سوال دارم نحوه ارسال و درست کردن رزومه به چه صورت باید باشه اگه نمونه دارید و لطف کنید بزارید ممنون میشم
پاسخ
تشکر کنندگان:

ضمن عرض تبریک سوالی برام پیش اومد. چرا از شما CV خواستن؟؟ و اینکه در چه فرمتی خواستن؟ صرفا خودتون نوشتید یا احیاناً تاییدیه خاصی هم خواستن؟
متشکرم ?

پاسخ
تشکر کنندگان: امیر007 ، milad.abadani
امروز با دو تا از دوستان لاتاري ٢٠١٥ و ٢٠١٦ صحبت ميكردم هر دو شون اظهار داشتن اين روند يكم غير طبيعي چون علاوه بر ما لاتاري ها هيچ كيسي كلير و يا اپديت نداشته البته منظورم چشمگير بوده و ضمن اينكه گفتن معلوم نيست كه اپديت گروهي هم بكنن تو يه ماه مشخص خلاصه اينكه به گفتن ايميل بزنيد ماهي يه بار شايد فرجي بشه من كه ديگه بريدم خواستم بپرسم كسي از دوستان ايميل جديدي نزده به سفارت نتيجه اي داشته يا نه؟
تعداد افراد خودم  Big Grin
رویت قبولی :3may
ارسال فرمها :30 may
کیس نامبر 2017AS000020xx
محل مصاحبه : انکاراتغيير توسط خود kcc به ابوظبي

نامه دوم : ١٤ اكتبر
تاريخ مصاحبه :٨ دسامبر
نتيجه مصاحبه :جانم AP

بقیه اش هم با خداااااااااااااا  Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: hesgan ، Paniz888 ، milad.abadani
(2017-04-22 ساعت 21:15)ekhveh نوشته:  امروز با دو تا از دوستان لاتاري ٢٠١٥ و ٢٠١٦ صحبت ميكردم هر دو شون اظهار داشتن اين روند يكم غير طبيعي چون علاوه بر ما لاتاري ها هيچ كيسي كلير و يا اپديت نداشته البته منظورم چشمگير بوده و ضمن اينكه گفتن معلوم نيست كه اپديت گروهي هم بكنن تو يه ماه مشخص خلاصه اينكه به گفتن ايميل بزنيد ماهي يه بار شايد فرجي بشه من كه ديگه بريدم خواستم بپرسم كسي از دوستان ايميل جديدي نزده به سفارت نتيجه اي داشته يا نه؟

واقعا غیر از ایمیل زدن و دعا کردن کار دیگه ای نمیتونیم انجام بدیم
پاسخ
(2017-04-22 ساعت 21:15)ekhveh نوشته:  امروز با دو تا از دوستان لاتاري ٢٠١٥ و ٢٠١٦ صحبت ميكردم هر دو شون اظهار داشتن اين روند يكم غير طبيعي چون علاوه بر ما لاتاري ها هيچ كيسي كلير و يا اپديت نداشته البته منظورم چشمگير بوده و ضمن اينكه گفتن معلوم نيست كه اپديت گروهي هم بكنن تو يه ماه مشخص خلاصه اينكه به گفتن ايميل بزنيد ماهي يه بار شايد فرجي بشه من كه ديگه بريدم خواستم بپرسم كسي از دوستان ايميل جديدي نزده به سفارت نتيجه اي داشته يا نه؟

من سه هفته پیش ایمیل زدم و حتی آپدیت هم نشدم، چه برسه به جواب! Big Grin کیس من البته فرق می کنه و لاتاری نیست، اما با یکی از دوستان که کیسش مشابه من بود صحبت کردم، ایشون اکتبر 2015 مصاحبه شدن و بعد از هفت ماه، پارسال همین موقع ها کلیر شدن و دو ماه بعدش هم رفتن. یعنی داستان کلیرنس اونها هم در دورۀ اوباما هفت ماه طول کشید.

روز مصاحبه به ما گفتن همه چیز اوکیه و شما از دو ماه دیگه سایت رو چک کنین. به نظر من اینها می گن دو ماه اما واقعاً این مدت (به جز موارد خیلی خاص) یه زمان تخیلی محسوب میشه و در اغلب موارد بیشتر از این طول می کشه... یه چیزی شبیه تعویض کارت ملی خودمون. من خرداد پارسال اقدام کردم برای تعویض. روی سایت زده بود دو ماه بعد صادر میشه. وقتی رفتم اونجا آقایی که مسئول بود گفت سه ماه دیگه میاد. همونجا چند نفر داشتن کارت هاشون رو می گرفتن که 6 ماه پیش تر اقدام کرده بودن. کارت من هم در نهایت 8 ماه بعد صادر شد!!! Big Grin

من البته یک احتمال دیگه هم میدم. اینکه این آقای مو قشنگ یه فرمان اجرایی صادر کرد و جلوشو گرفتن. به نظر من این توقف، صرفاً در "عدم اجازۀ ورود به مسافران" تونست مصداق پیدا کنه و در زمینۀ "عدم صدور ویزا" صادق نیست. چون صدور ویزا دست وزارت امور خارجه هست که می تونه صادر کنه یا نکنه و این ربطی به قاضی های ایالتی نداره. به نظر من از همون تاریخ فرمان اول (27 ژانویه) یا شایدم فرمان دوم (6 مارس) سفارتخونه ها اجازۀ صدور ویزای جدید ندارن مگر در موارد خیلی خیلی خاص (که نشه شکایت کرد و گفت ویزایی صادر نمیشه) و بعد از سه ماه دوباره روند از سر گرفته میشه. چه در حالت اول و چه در حالت دوم، چیز زیادی از این زمان سه ماهه باقی نمونده. اولیش هفتۀ دیگه و دومیش اواسط خرداد سر می رسه و انشالله دوباره ویزاها صادر خواهند شد.

جدای از این، مدتی پیش مقاله ای خوندم توی یکی از روزنامه های آمریکا؛ نویسنده معتقد بود این داستان توقف یا کند شدن چند ماهۀ صدور ویزا قبلاً و در دوران اوباما و سایر رئیس جمهورها هم وجود داشته، ولی علنی نمی شده. چون علنی نبوده کسی هم اعتراضی نمی کرده. نویسنده چندین دلیل و مدرک هم آورده بود از سالهای قبل که برای مدت یک ماه یا دو ماه صدور ویزا خیلی کند شده بوده برای اتباع یک سری از کشورها (که شیش هفت تا هم نیست و حدود بیست تا کشور هستن).

بهرحال، این دوران هم میگذره و انشالله همه کلیر خواهیم شد. حالا چند ماه اینورتر یا اونورتر. به قول مادربزرگ ها "حتماً خیری تو کاره!" Big Grin
پرونده: EB1
حرفه: فیلمساز
اپروو شدن پرونده: خرداد 95
ارسال مدارک هویتی به ان وی سی: مرداد 95
تاریخ مصاحبه: آذر 95
نتیجۀ مصاحبه: AP
سفرنامه
کلیرنس: ---
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali--usa ، shahin41 ، m_baghaei ، ekhveh ، vanima ، V_B ، ََAfra
[/quote]

ضمن عرض تبریک سوالی برام پیش اومد. چرا از شما CV خواستن؟؟ و اینکه در چه فرمتی خواستن؟ صرفا خودتون نوشتید یا احیاناً تاییدیه خاصی هم خواستن؟
متشکرم ?
[/quote]

دلیلش تحصیلی بوده احتمالا .
یک فایل word باز کردم شروع کردم template با سلیقه خودم یه چیز کلاسیک درست کردم و اطلاعاتم رو واردش کردم.نه تاییدیه خاصی نخواستند. فکر کنم واسشون دروسی که پاس کردم در دوره دانشجوییم تا الان مد نظرشون بوده ( مقطع فعلی م منظورمه، ارشد) زیراکه دانشگاه دولتی نمرات پاس شده رو نمیده تا قبل از فارغ التحصیلی
پاسخ
تشکر کنندگان: Tilda ، milad.abadani

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان