کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس و پروسه اداری
پیگیری وضعیت کیسهای DV-2017 در سایت CEAC فعال شد.
برندگان لاتاری 2017 از امروز می توانند وضعیت کیس خود را علاوه بر سایت سفارت، از طریق CEAC پیگیری نمایند.

لینک مستقیم:
https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/D...spx?App=IV

برای آشنایی با بخش پیگیری CEAC و نحوه استفاده، به پست زیر مراجعه کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid687182

برای بحث و گفتگو در این مورد می توانید از تاپیک زیر استفاده کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7284.html

(2017-04-22 ساعت 17:39)Tilda نوشته:  
(2017-04-20 ساعت 18:25)rezas11 نوشته:  
(2017-04-20 ساعت 14:20)h.hed نوشته:  رضا جان تو این مدت ایمیل هم زده بودی یا نه فقط سایت رو چک میکردی؟

یک بار مکاتبه داشتم با سفارت اون هم بخاطر ارسال رزومه بود.
دیگه ایمیلی/مکاتبه ای با هیچ جا نداشتم! فقطم سایت سفارت و Ceac چک می کردم

ضمن عرض تبریک سوالی برام پیش اومد. چرا از شما CV خواستن؟؟ و اینکه در چه فرمتی خواستن؟ صرفا خودتون نوشتید یا احیاناً تاییدیه خاصی هم خواستن؟
متشکرم ?

سلام
فكر كنم خيلي راحت ميتونيد تو گوگل سرچ كنيد فرمت رزومه رو من كه همون رزومه كاري خودم رو دادم، ولي ميتونيد خيلي كلي بنويسيد تاريخ شروع و خاتمه كار+اسم شركت و موضوع كار و براي شركتها و يا سازمانهايي كه كار كرديد از شغل كنوني شروع كنيد و يكي يكي برگرديد به قبل
تو سايت Iran talent هم ميتونيد مراجعه كنيد و تو قسمت register your job اطلاعات كلينتون رو بديد و در اخر يه CV خيلي خوب به شما ميده و ميتونيد استفاده كنيد
شماره کیس: ‎2017AS15XX‎
تاریخ رویت قبولی 10 ‎MAY‎
تعداد افراد: 2
کنسولگری: آنکارا تغییر به ایروان
تاریخ ارسال فرم: 24 May ‎‎
تاریخ مصاحبه: هفته اول ‎Nov
وضعيت: AP
آپديت:كيس اصلي ٦ فبريه و ٨ مي بوسيله ايميل، ٩ مي آپديت از kcc ١٠ مي آپديت از سمت سفارت و تبديل به or و بعد از چند ساعت كلير و دوباره ١٦ مي، ٢٦ مي بوسيله ايميل، تحويل پاسپورت به پست ٣١ مي، ١و ٢ ژوئن و در آخر ٥ ژوئن ٢٠١٧ ويزا ايشود (٢١٠ روز)
كيس همسرم آپديتها ١٠ مي، ١٦ مي، ٢٦ مي، ١ ژوئن، ٢ ژوئن، ٥ ژوئن، ٢٠ ژوئن با ايميل، ٢١ ژوئن تبديل به اور، ٢٢ ژوئن كلير ?????? و بعد از ٢٣٣ روز بالاخره همسر عزيزم هم ويزاش ايشود شد در تاريخ ٢٨ ژوئن ٢٠١٧
پاسخ
تشکر کنندگان: milad.abadani
دوستان اگر از تاریخ معاینات پزشکی شش ماه بگذره،

و هنوز منتظر باشیم تا کیس آپدیت بشه در وبسایت سفارت،

اون وقت
چه اتفاقی میفته؟
از لاتری 2006 تا الان هستیم
پاسخ
تشکر کنندگان: ekhveh
(2017-04-23 ساعت 14:31)sherwean001 نوشته:  دوستان اگر از تاریخ معاینات پزشکی شش ماه بگذره،

و هنوز منتظر باشیم تا کیس آپدیت بشه در وبسایت سفارت،

اون وقت
چه اتفاقی میفته؟

اتفاقی که می افته اینکه زمانی که کلیر شدین تشریف میبرید دوباره همه کارهارو پزشکی انجام میدین چون مهلت ویزا بستگی به مهلت معاینات پزشکی شما داره یعنی اگر یک ماه از مدیکالتون مونده باشه تا یک ماه می تونید تشریف ببرید امریکا
تعداد افراد خودم  Big Grin
رویت قبولی :3may
ارسال فرمها :30 may
کیس نامبر 2017AS000020xx
محل مصاحبه : انکاراتغيير توسط خود kcc به ابوظبي

نامه دوم : ١٤ اكتبر
تاريخ مصاحبه :٨ دسامبر
نتيجه مصاحبه :جانم AP

بقیه اش هم با خداااااااااااااا  Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: zamini1975 ، milad.abadani ، sherwean001
ضمن عرض تبریک سوالی برام پیش اومد. چرا از شما CV خواستن؟؟ و اینکه در چه فرمتی خواستن؟ صرفا خودتون نوشتید یا احیاناً تاییدیه خاصی هم خواستن؟
متشکرم ?
[/quote]

دلیلش تحصیلی بوده احتمالا .
یک فایل word باز کردم شروع کردم template با سلیقه خودم یه چیز کلاسیک درست کردم و اطلاعاتم رو واردش کردم.نه تاییدیه خاصی نخواستند. فکر کنم واسشون دروسی که پاس کردم در دوره دانشجوییم تا الان مد نظرشون بوده ( مقطع فعلی م منظورمه، ارشد) زیراکه دانشگاه دولتی نمرات پاس شده رو نمیده تا قبل از فارغ التحصیلی
[/quote]

من هم مثه شما در حال حاضر دانشجوي فوق ليسانس دانشگاه دولتي هستم و سربازيم رو هم نرفتم هنوز.
حالا سوالم از شما اينه كه من نياز دارم به مدركي مثه گواهي اشتغال به تحصيل از دانشگاه فوق ليسانسم؟
ممنون ازتون
دریافت نامه دوم: 28 مارس
تاریخ مصاحبه: 30 می
محل مصاحبه: تغییر از انکارا به ایروان توسط KCC
پاسخ
(2017-04-23 ساعت 12:44)onasiss نوشته:  
(2017-04-22 ساعت 17:39)Tilda نوشته:  
(2017-04-20 ساعت 18:25)rezas11 نوشته:  یک بار مکاتبه داشتم با سفارت اون هم بخاطر ارسال رزومه بود.
دیگه ایمیلی/مکاتبه ای با هیچ جا نداشتم! فقطم سایت سفارت و Ceac چک می کردم

متشکرم ?

سلام
فكر كنم خيلي راحت ميتونيد تو گوگل سرچ كنيد فرمت رزومه رو من كه همون رزومه كاري خودم رو دادم، ولي ميتونيد خيلي كلي بنويسيد تاريخ شروع و خاتمه كار+اسم شركت و موضوع كار و براي شركتها و يا سازمانهايي كه كار كرديد از شغل كنوني شروع كنيد و يكي يكي برگرديد به قبل
تو سايت Iran talent هم ميتونيد مراجعه كنيد و تو قسمت register your job اطلاعات كلينتون رو بديد و در اخر يه CV خيلي خوب به شما ميده و ميتونيد استفاده كنيد

مرسي از شما ولي بايد عرض كنم من مشكلي با نوشتن رزومه ندارم فقط چون اين دوستمون كيس لاتري بود برام عجيب بود كه چرا ازش رزومه خواستن؟!
باز هم از شما سپاسگذارم Smile

پاسخ
متشکرم ?
[/quote]

دلیلش تحصیلی بوده احتمالا .
یک فایل word باز کردم شروع کردم template با سلیقه خودم یه چیز کلاسیک درست کردم و اطلاعاتم رو واردش کردم.نه تاییدیه خاصی نخواستند. فکر کنم واسشون دروسی که پاس کردم در دوره دانشجوییم تا الان مد نظرشون بوده ( مقطع فعلی م منظورمه، ارشد) زیراکه دانشگاه دولتی نمرات پاس شده رو نمیده تا قبل از فارغ التحصیلی
[/quote]

ممنونم از توضيحاتتون Smile

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان. ایشالا همگی زودتر کلیر بشید و این دوران انتظار به پایان خوبی برسه. فقط انرژی مثبت داشته باشید و زبان بخونید مخصوصا اونایی که هنوز مبتدی هستند.
شماره کیس: 2016AS71XX
مصاحبه: هفته اول June
کنسولگری: آنکارا تغییر به ابوظبی
تعداد افراد کیس: 4 (برنده اصلی مادرم هستن)-->3 نفر(من بخاطر سنم از پرونده حذف شدم، موقع ثبت نام تازه ٢٠ سالم شده بود و موقع مصاحبه سنمو محاسبه كردن و١٤ روز زياد داشتم )
نتیجه: AP
آپدیت ها: 19, 21 June کل کیس. 16 June نفر سوم. 22 June نفر اول و دوم. 26 June نفر اول(بخاطر ایمیل جهت شناسایی کیس در سایت سفارت). 26 July نفر اول(دو خطی). 27 July(آپدیت کل کیس و or نفر اول). 29 July نامه کلیری نفر اول و سوم. 10 August(نفر دوم or).  نامه کلیری نفر دوم 15 August.
صدور ويزاى نفر اول و سوم: 8 August
صدور ویزای نفر دوم(با اعمال شاقه بعد از یک ماااه و 5 روز): 20 September
پاسخ
تشکر کنندگان: sabmn ، امیر007 ، V_B ، zamini1975 ، milad.abadani
سلام ،
نامه دوم من آمد ، هفته اول ‎JUN.‎ ، ایروان
به امید موفقیت همه دوستان .
کیس نامبر2013: 2013AS90xx ‫(4 نفر)
- دیدن قبولی: ٢ می 2012
سفارت: آنکارا   - مصاحبه : دوم  2013 July  -  (بازمانده 2013)   ویزا صادر نشد 20 سپتامبر سهمیه ایرانیها پر شد .

کیس نامبر 2015 :  84xx ) باز هم جاموندیم - تا 7650 اعلام شد .)

کیس نامبر 72xx : 2017
تاریخ مصاحبه : هفته اول JUN - سفارت ایروان
به خانم و بچه ها یک ضرب ویزا دادند . من AP و فرم شش سوالی .
تاریخ آپدیت : 25 Aug.  تاریخ ویزا و دریافت پاسپورت : 29Aug
بالاخره بعد از سه با قبولی ویزا رو صادر کردند  Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر007 ، ofrfar ، Paniz888 ، saeidsh ، eblis_67 ، V_B ، AbbasHTC ، sabmn ، a_cute65 ، mehrshad65 ، onasiss ، sheghi
(2017-04-24 ساعت 21:15)soruosh نوشته:  سلام ،

با درود بر شما
امیدوارم امسال به خواسته خود برسید.
کیس نامبر: 2017AS3xxx
تعداد نفرات کیس 3
برنده اصلی: خانم
رویت نامه قبولی: 4 May
تکمیل فرم 260: 4 May
نامه دوم :دسامبر
تاریخ مصاحبه: 21 فوریه
محل مصاحبه: ايروان ( تغییر از آنکارا به ايروان توسط KCC)
آپدیت دو خطی برنده اصلی و فرزند: 12 جون
کلیر برنده اصلی و دخترم : 14 جون
وضعیت بنده: همچنان AP
پاسخ
تشکر کنندگان: soruosh ، امیر007 ، Paniz888 ، ekhveh ، saeidsh ، V_B
(2017-04-24 ساعت 21:38)shahin41 نوشته:  
(2017-04-24 ساعت 21:15)soruosh نوشته:  سلام ،

با درود بر شما
امیدوارم امسال به خواسته خود برسید.

واقعا از ته دل براي شما ارزوي موفقيت ميكنم درك اينكه بر شما چي گذشته يكم سخته ولي امسال سال شماس با كلي ارزوي خوب براي شما و همه دوستان
تعداد افراد خودم  Big Grin
رویت قبولی :3may
ارسال فرمها :30 may
کیس نامبر 2017AS000020xx
محل مصاحبه : انکاراتغيير توسط خود kcc به ابوظبي

نامه دوم : ١٤ اكتبر
تاريخ مصاحبه :٨ دسامبر
نتيجه مصاحبه :جانم AP

بقیه اش هم با خداااااااااااااا  Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: V_B ، Paniz888 ، soruosh
دوستان عزيز به نظرتون چرا بعضي ها آپديت دارن ولي بقيه هيچ آپديتي ندارن؟با اينكه جواب ايميل هم دادن ولي آپديت نداشتم!اكثر دوستان آپديت داشتن
کیس نامبر:حدود **15
وضعیت کیس:مجرد
ارسال فرم:12 می
نامه دوم:22 آکوست
مصاحبه:هفته دوم اکتبر تغيير از آنكار به ابوظبي توسطkcc
متاسفانه AP شامل من شد! ١١ اكتبر اولين آپديت سفارت!١٨ اكتبر سيس، ٧ مي آپديت سفارت به خاطر ارسال رزومه،١٦مي آپديت سفارت،١٧ مي آپديت دوخطي، ١٨ مي آپديت او آر، ٢١ مي كليير
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر007 ، milad.abadani
(2017-04-24 ساعت 23:23)bahareh75 نوشته:  دوستان عزيز به نظرتون چرا بعضي ها آپديت دارن ولي بقيه هيچ آپديتي ندارن؟با اينكه جواب ايميل هم دادن ولي آپديت نداشتم!اكثر دوستان آپديت داشتن

امسال سیستم خیلی خر تو خره به نظر میاد خودشونم نمی دونن دارن چیکار می کنن. شما نگران نباشید امیدوارم تا ماه جون خیلی هارو کلییر کنن
از سال ۲۰۰۱ آمریکا هستم، داروساز و در کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر007 ، V_B ، milad.abadani
با سلام خدمت دوستان،
من (مرد) و همسرم نیمه دوم نوامبر برای مصاحبه رفته بودیم ابوظبی، البته کیس من لاتاری نبود (EB2)، آفیسر به ما گفت که 2 3 ماه دیگه سایت رو چک کنید و ما AP خوردیم. 2 3 ماه بعدش هم که قضایای ترامپ پیش اومد.
من تو این یک ماه اخیر یه سری مشکلات برام بوجود اومد دیگه سایت رو چک نکردم، البته بعضی وقت ها سایت CEAC رو چک می کردم که اونم آخرین آپدیتش ماله 23 مارچ بود. دیروز که سایت سفارت ابوظبی رو چک کردم دیدم که 1 ماهه که کلیر شدم.
13 مارچ همسرم or شد (3 روز قبل اجرایی شدن فرمان دوم ترامپ)
23 مارچ من هم or شدم (7 روز بعد از لغو اجرایی شدن فرمان دوم ترامپ)
یعنی هم قبل و بعد از فرمان دوم ترامپ داشتن کلیر میکردن
ولی هیچکدوممون هیچوقت دو خطی نشدیم (البته تا جایی که چک کردم)

متن سفارت ابوظبی دقیقاً همون متنی بود که دوستمون رضا از اهواز چند صفحه قبل پست کردن، با یک تفاوت که انتهای پیام نوشته
New medical examination is required
البته با اینکه یک ماه پیش مدیکال من هنوز 49 روز وقت داشت، نمیدونم چرا این رو نوشته.
به هر حال من در اسرع وقت میرم دبی که مدیکالم رو انجام بدم و پاس ها رو تحویل پست بدم. به نظر شما این تاخیر 1 ماه و نیمه تاثیری که در صدور ویزای من نداره انشالله؟

شرایط کیس: ارشد مکانیک
خدمت: نیروی انتظامی
5 سال سابقه کار دولتی
پاسخ
تشکر کنندگان: V_B ، milad.abadani ، Paniz888 ، AbbasHTC ، hsh85 ، KORYO ، daria ، saeidsh ، ََAfra
(2017-04-25 ساعت 09:50)mohamadmax نوشته:  با سلام خدمت دوستان،
من (مرد) و همسرم نیمه دوم نوامبر برای مصاحبه رفته بودیم ابوظبی، البته کیس من لاتاری نبود (EB2)، آفیسر به ما گفت که 2 3 ماه دیگه سایت رو چک کنید و ما AP خوردیم. 2 3 ماه بعدش هم که قضایای ترامپ پیش اومد.
من تو این یک ماه اخیر یه سری مشکلات برام بوجود اومد دیگه سایت رو چک نکردم، البته بعضی وقت ها سایت CEAC رو چک می کردم که اونم آخرین آپدیتش ماله 23 مارچ بود. دیروز که سایت سفارت ابوظبی رو چک کردم دیدم که 1 ماهه که کلیر شدم.

متن سفارت ابوظبی دقیقاً همون متنی بود که دوستمون رضا از اهواز چند صفحه قبل پست کردن، با یک تفاوت که انتهای پیام نوشته
البته با اینکه یک ماه پیش مدیکال من هنوز 49 روز وقت داشت، نمیدونم چرا این رو نوشته.
به هر حال من در اسرع وقت میرم دبی که مدیکالم رو انجام بدم و پاس ها رو تحویل پست بدم. به نظر شما این تاخیر 1 ماه و نیمه تاثیری که در صدور ویزای من نداره انشالله؟

5 سال سابقه کار دولتی

با سلام ،
نخیر شما هیچ مشکلی ندارید ، مدیکال تون رو تمدید کنید ویزای شما آماده است که به شما بدن . مدیکال و پاسپورتتون رو تحویل پست در دبی بدید که ویزا تون رو صادر کنن.
مبارکتون باشه .
کیس نامبر2013: 2013AS90xx ‫(4 نفر)
- دیدن قبولی: ٢ می 2012
سفارت: آنکارا   - مصاحبه : دوم  2013 July  -  (بازمانده 2013)   ویزا صادر نشد 20 سپتامبر سهمیه ایرانیها پر شد .

کیس نامبر 2015 :  84xx ) باز هم جاموندیم - تا 7650 اعلام شد .)

کیس نامبر 72xx : 2017
تاریخ مصاحبه : هفته اول JUN - سفارت ایروان
به خانم و بچه ها یک ضرب ویزا دادند . من AP و فرم شش سوالی .
تاریخ آپدیت : 25 Aug.  تاریخ ویزا و دریافت پاسپورت : 29Aug
بالاخره بعد از سه با قبولی ویزا رو صادر کردند  Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: milad.abadani ، Paniz888 ، AbbasHTC ، KORYO ، mohammadrabi ، mohamadmax ، a_cute65
(2017-04-25 ساعت 11:43)soruosh نوشته:  
(2017-04-25 ساعت 09:50)mohamadmax نوشته:  با سلام خدمت دوستان،

5 سال سابقه کار دولتی

با سلام ،
نخیر شما هیچ مشکلی ندارید ، مدیکال تون رو تمدید کنید ویزای شما آماده است که به شما بدن . مدیکال و پاسپورتتون رو تحویل پست در دبی بدید که ویزا تون رو صادر کنن.
مبارکتون باشه .

با سلام
ایروان یک کیس رو کلیر کرد
YRV2016689009
ان شاالله همه به زودی کلیر میشیم
مبارکش یاشه
Case number : 2017AS30**
رویت قبولی 4 May
ارسال فرم 6 Jun
کارنت  11 October
ایمیل از کی سی سی جهت نامه دوم  14 October
زمان مصاحبه 29 December
محل مصاحبه : آنکارا که به ایروان تغییر یافت
برنده : یک نفر
سربازی : ن ی ر و ی ا ن ت ظ ا م ی
مشغول در شرکت خصوصی
تحصیلات : کارشناسی
نتیجه  AP
دریافت ویزا 23 jun

ما و می و زاهدان و تقوا.          تا یار سر کدام دارد

پاسخ
تشکر کنندگان: امیر007 ، shahin41 ، milad.abadani ، Paniz888 ، AbbasHTC ، a_cute65

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان