کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس و پروسه اداری
پیگیری وضعیت کیسهای DV-2017 در سایت CEAC فعال شد.
برندگان لاتاری 2017 از امروز می توانند وضعیت کیس خود را علاوه بر سایت سفارت، از طریق CEAC پیگیری نمایند.

لینک مستقیم:
https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/D...spx?App=IV

برای آشنایی با بخش پیگیری CEAC و نحوه استفاده، به پست زیر مراجعه کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid687182

برای بحث و گفتگو در این مورد می توانید از تاپیک زیر استفاده کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7284.html

سلام‌دوستان، امروز خواهر خانم بنده وقت سفارت داشت برای ویزای غیرمهاجرتی (توریستی) و یک ضرب ویزا گرفت، البته متاهل و خانه دار و دیپلمه و اینکه تنهایی میاد. به امید اینکه همه یک ضرب بگیرن و زودتر کلییر بشن
از سال ۲۰۰۱ آمریکا هستم، داروساز و در کالیفرنیا
پاسخ
(2017-04-25 ساعت 09:50)mohamadmax نوشته:  با سلام خدمت دوستان،
من (مرد) و همسرم نیمه دوم نوامبر برای مصاحبه رفته بودیم ابوظبی، البته کیس من لاتاری نبود (EB2)، آفیسر به ما گفت که 2 3 ماه دیگه سایت رو چک کنید و ما AP خوردیم. 2 3 ماه بعدش هم که قضایای ترامپ پیش اومد.
من تو این یک ماه اخیر یه سری مشکلات برام بوجود اومد دیگه سایت رو چک نکردم، البته بعضی وقت ها سایت CEAC رو چک می کردم که اونم آخرین آپدیتش ماله 23 مارچ بود. دیروز که سایت سفارت ابوظبی رو چک کردم دیدم که 1 ماهه که کلیر شدم.
13 مارچ همسرم or شد (3 روز قبل اجرایی شدن فرمان دوم ترامپ)
23 مارچ من هم or شدم (7 روز بعد از لغو اجرایی شدن فرمان دوم ترامپ)
یعنی هم قبل و بعد از فرمان دوم ترامپ داشتن کلیر میکردن
ولی هیچکدوممون هیچوقت دو خطی نشدیم (البته تا جایی که چک کردم)

متن سفارت ابوظبی دقیقاً همون متنی بود که دوستمون رضا از اهواز چند صفحه قبل پست کردن، با یک تفاوت که انتهای پیام نوشته
New medical examination is required
البته با اینکه یک ماه پیش مدیکال من هنوز 49 روز وقت داشت، نمیدونم چرا این رو نوشته.
به هر حال من در اسرع وقت میرم دبی که مدیکالم رو انجام بدم و پاس ها رو تحویل پست بدم. به نظر شما این تاخیر 1 ماه و نیمه تاثیری که در صدور ویزای من نداره انشالله؟

شرایط کیس: ارشد مکانیک
خدمت: نیروی انتظامی
5 سال سابقه کار دولتی

خدايا شكرت كه خبرها خوب ميشنوم.تبريك ميگم بهتون.براي همه ي بچه هاي لاتاري هم دعا كنيد كه تا ٣٠ سپتامبر كليير بشيم.
کیس نامبر:حدود **15
وضعیت کیس:مجرد
ارسال فرم:12 می
نامه دوم:22 آکوست
مصاحبه:هفته دوم اکتبر تغيير از آنكار به ابوظبي توسطkcc
متاسفانه AP شامل من شد! ١١ اكتبر اولين آپديت سفارت!١٨ اكتبر سيس، ٧ مي آپديت سفارت به خاطر ارسال رزومه،١٦مي آپديت سفارت،١٧ مي آپديت دوخطي، ١٨ مي آپديت او آر، ٢١ مي كليير
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر007 ، Paniz888 ، milad.abadani ، AbbasHTC ، V_B ، KORYO ، FFF1234 ، onasiss
(2017-04-25 ساعت 12:57)V_B نوشته:  
(2017-04-25 ساعت 11:43)soruosh نوشته:  
من (مرد) و همسرم نیمه دوم نوامبر برای مصاحبه رفته بودیم ابوظبی، البته کیس من لاتاری نبود (EB2)، آفیسر به ما گفت که 2 3 ماه دیگه سایت رو چک کنید و ما AP خوردیم. 2 3 ماه بعدش هم که قضایای ترامپ پیش اومد.
من تو این یک ماه اخیر یه سری مشکلات برام بوجود اومد دیگه سایت رو چک نکردم، البته بعضی وقت ها سایت CEAC رو چک می کردم که اونم آخرین آپدیتش ماله 23 مارچ بود. دیروز که سایت سفارت ابوظبی رو چک کردم دیدم که 1 ماهه که کلیر شدم.

متن سفارت ابوظبی دقیقاً همون متنی بود که دوستمون رضا از اهواز چند صفحه قبل پست کردن، با یک تفاوت که انتهای پیام نوشته
البته با اینکه یک ماه پیش مدیکال من هنوز 49 روز وقت داشت، نمیدونم چرا این رو نوشته.
به هر حال من در اسرع وقت میرم دبی که مدیکالم رو انجام بدم و پاس ها رو تحویل پست بدم. به نظر شما این تاخیر 1 ماه و نیمه تاثیری که در صدور ویزای من نداره انشالله؟

5 سال سابقه کار دولتی

با سلام ،
نخیر شما هیچ مشکلی ندارید ، مدیکال تون رو تمدید کنید ویزای شما آماده است که به شما بدن . مدیکال و پاسپورتتون رو تحویل پست در دبی بدید که ویزا تون رو صادر کنن.
مبارکتون باشه .

با سلام
ایروان یک کیس رو کلیر کرد
YRV2016689009
ان شاالله همه به زودی کلیر میشیم
مبارکش یاشه

من فکر میکردم اونایی که اولشون YRV داره خود ارمنی ها هستن
ولی مطمئنم این کیسها مال لاتاری نیستن
فرمت شماره کیس برندگان لاتاری با 2017 شروع میشه
کیس نامبر: ‎2017AS31xx‎
تعداد اعضای کیس: 1 نفر Shy
تاریخ ارسال فرم: ‎May 6
وقت مصاحبه: ‎ 2016-Dec-15ایروان
سربازی: سپاه
نتیجه مصاحبه: AP
تاریخ کلیرنس: ؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: milad.abadani
(2017-04-25 ساعت 20:05)mohammadrabi نوشته:  
(2017-04-25 ساعت 12:57)V_B نوشته:  
(2017-04-25 ساعت 11:43)soruosh نوشته:  با سلام ،
نخیر شما هیچ مشکلی ندارید ، مدیکال تون رو تمدید کنید ویزای شما آماده است که به شما بدن . مدیکال و پاسپورتتون رو تحویل پست در دبی بدید که ویزا تون رو صادر کنن.
مبارکتون باشه .

با سلام
ایروان یک کیس رو کلیر کرد
YRV2016689009
ان شاالله همه به زودی کلیر میشیم
مبارکش یاشه

من فکر میکردم اونایی که اولشون YRV داره خود ارمنی ها هستن
ولی مطمئنم این کیسها مال لاتاری نیستن
فرمت شماره کیس برندگان لاتاری با 2017 شروع میشه

حدودا یک هفته دیگه لاتاری2018 اعلام میشه ولی هنوز نمیخواهند کلییری2017 شروع کنند؟
واقعا شرایط سختی شده و بلاتکلیفی بدیه
فقط به قدرت امید صبوری میکنیم
کیس نامبر: ***2017as
تعداد نفرات: 3
تاریخ رویت: 6may
ارسال فرم: may نیمه دوم
مصاحبه: انکارا. نیمه دوم اکتبر
آپدیت: دسامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: milad.abadani ، h.mgh
(2017-04-25 ساعت 15:24)bahareh75 نوشته:  

5 سال سابقه کار دولتی

خدايا شكرت كه خبرها خوب ميشنوم.تبريك ميگم بهتون.براي همه ي بچه هاي لاتاري هم دعا كنيد كه تا ٣٠ سپتامبر كليير بشيم.

تبریک برای خبرهای خوب و امیدوارم خبرهای خوب برای همه ما خیلی زود بیاد
پاسخ
تشکر کنندگان: milad.abadani ، h.mgh ، onasiss ، soruosh
(2017-04-25 ساعت 15:24)bahareh75 نوشته:  

5 سال سابقه کار دولتی

مرسی از دعای خوبتون
امیدواریم بدجور
پاسخ
توی این شرایطAP همه مجبور به تمرین صبر و بردباری میشوند حتی اونهایی که فکرشو نمیکردند
اگه هرجا مسابقه بگزارند ما شرکت کنیم اولیم
پاسخ
تشکر کنندگان: milad.abadani ، امیر007
On Sunday, April 29, 2017, from 9:00 a.m. until 9:00 p.m. (Washington, DC time), CEAC will be unavailable due to scheduled maintenance. Users will not be able to access any of the CEAC forms including DS-160, DS-260; pay fees; or check status. Maintenance is expected to be completed by 9 PM, but payments will not be accepted until 11:59 p.m. due to a Pay.gov outage. Thank you for your understanding.سلام این پیامی هستش که برای ما تو سیس میاد مشکلی نیست منظورش از برنامه ریزیهای جدید چیه ؟
شماره کیس: 2017AS34XXتاریخ رویت قبولی:4می تعداد افراد:3نفر کنسولگری:ایروان تاریخ ارسال فرم:27می کارنت شدن کیس:8نوامبر تاریخ دریافت نامه دوم:  22نوامبر  تاریخ مصاحبه: 17ژانویه وضعیت:ap آپدیت:23ژانویه  24ژانویه  مقصد:هیوستون تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: milad.abadani ، امیر007
(2017-04-26 ساعت 11:29)ترنم هستی نوشته:  On Sunday, April 29, 2017, from 9:00 a.m. until 9:00 p.m. (Washington, DC time), CEAC will be unavailable due to scheduled maintenance. Users will not be able to access any of the CEAC forms including DS-160, DS-260; pay fees; or check status. Maintenance is expected to be completed by 9 PM, but payments will not be accepted until 11:59 p.m. due to a Pay.gov outage. Thank you for your understanding.سلام این پیامی هستش که برای ما تو سیس میاد مشکلی نیست منظورش از برنامه ریزیهای جدید چیه ؟

نه دارن سایت خودشون رو تعمیر میکنن
چند وقت پیش هم داشتن این مورد رو
3  may  :  ?
c/n :   +6000
ds_260 : 20 may
Resubmit : 09  nov
Current : April
Interview : 16 jun
Embassy : ank >>>abudhabi
Status : in transit
نتیجه :  رشته ای بر گردنم افکنده دوست. میکشد هرجا که خاطرخواه اوست. رشته برگردن نه از بی مهری است. رشته عشق است و برگردن نکوست.
«خدایا بهترین ها رو به  همه ببخش ، به من هم ببخش
ای بخشاینده مهربان.
پاسخ
تشکر کنندگان: milad.abadani ، امیر007 ، soruosh
(2017-04-26 ساعت 11:33)Paniz888 نوشته:  
(2017-04-26 ساعت 11:29)ترنم هستی نوشته:  On Sunday, April 29, 2017, from 9:00 a.m. until 9:00 p.m. (Washington, DC time), CEAC will be unavailable due to scheduled maintenance. Users will not be able to access any of the CEAC forms including DS-160, DS-260; pay fees; or check status. Maintenance is expected to be completed by 9 PM, but payments will not be accepted until 11:59 p.m. due to a Pay.gov outage. Thank you for your understanding.سلام این پیامی هستش که برای ما تو سیس میاد مشکلی نیست منظورش از برنامه ریزیهای جدید چیه ؟

نه دارن سایت خودشون رو تعمیر میکنن
چند وقت پیش هم داشتن این مورد رو
مرسی لطف کردین از بس به ما استرس وارد کردن دیگه به همه چی آدم شک میکنه.خداییش دیگه از بی خبری هنگ کردیم.دوستان خبرای خوب یادتون نره
شماره کیس: 2017AS34XXتاریخ رویت قبولی:4می تعداد افراد:3نفر کنسولگری:ایروان تاریخ ارسال فرم:27می کارنت شدن کیس:8نوامبر تاریخ دریافت نامه دوم:  22نوامبر  تاریخ مصاحبه: 17ژانویه وضعیت:ap آپدیت:23ژانویه  24ژانویه  مقصد:هیوستون تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر007
با سلام به دوستان .

من برنده اصلي كيس همراه همسرم 21 مارچ تو ابوظبي مصاحبه داشتيم و آفيسر به هر دومون گفت كه كيس ما احتياج به بررسي داره و 2 تا 3 ماه ديگه سايتو چك كنيم.

حالا يه سوالي كه از دوستان دارم اين قضيه دو خطي شدن و آپديت شدن چيه ؟ ممكنه يكي از دوستان منو راهنمايي كنن.
كيس نامبر :
**2017as44
مصاحيه :
مارچ 2017
مكان مصاحيه :
ابوظبي
تعداد كيس :
2 نفر
وضعيت :
ap
آپديت :
18 جولاي- 10 اگوست - 11 اگوست زير مجموعه-17آگوست اور شدن زير مجموعه-25 آگوست آپديت كيس اصلي
ايشود : 10sep
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-23 ساعت 22:33)Tilda نوشته:  
(2017-04-23 ساعت 12:44)onasiss نوشته:  
(2017-04-22 ساعت 17:39)Tilda نوشته:  ضمن عرض تبریک سوالی برام پیش اومد. چرا از شما CV خواستن؟؟ و اینکه در چه فرمتی خواستن؟ صرفا خودتون نوشتید یا احیاناً تاییدیه خاصی هم خواستن؟
متشکرم ?

سلام
فكر كنم خيلي راحت ميتونيد تو گوگل سرچ كنيد فرمت رزومه رو من كه همون رزومه كاري خودم رو دادم، ولي ميتونيد خيلي كلي بنويسيد تاريخ شروع و خاتمه كار+اسم شركت و موضوع كار و براي شركتها و يا سازمانهايي كه كار كرديد از شغل كنوني شروع كنيد و يكي يكي برگرديد به قبل
تو سايت Iran talent هم ميتونيد مراجعه كنيد و تو قسمت register your job اطلاعات كلينتون رو بديد و در اخر يه CV خيلي خوب به شما ميده و ميتونيد استفاده كنيد

مرسي از شما ولي بايد عرض كنم من مشكلي با نوشتن رزومه ندارم فقط چون اين دوستمون كيس لاتري بود برام عجيب بود كه چرا ازش رزومه خواستن؟!
باز هم از شما سپاسگذارم   Smile

??? كيس من هم لاتاري هستش و فكر كنم بخاطر شغلم كه تو ٢٦٠ نوشته بودم از من cv خواست كه من هم همون رزومه كاري خودم رو دادم
البته لينك سايت رو هم كه گذاشتم بيشتر قصدم كمك بود كه شايد راحت تر cv خودتون رو اماده كنيد و همراه داشته باشيد كه اگر لازم شد بهشون بديد
برداشت من اشتباه بود از متني كه شما نوشتيد و فكر كردم سوال شما براي اينه كه با چه فرمتي و چطوري رزومه خودتون رو آماده كنيد ??????????????
شماره کیس: ‎2017AS15XX‎
تاریخ رویت قبولی 10 ‎MAY‎
تعداد افراد: 2
کنسولگری: آنکارا تغییر به ایروان
تاریخ ارسال فرم: 24 May ‎‎
تاریخ مصاحبه: هفته اول ‎Nov
وضعيت: AP
آپديت:كيس اصلي ٦ فبريه و ٨ مي بوسيله ايميل، ٩ مي آپديت از kcc ١٠ مي آپديت از سمت سفارت و تبديل به or و بعد از چند ساعت كلير و دوباره ١٦ مي، ٢٦ مي بوسيله ايميل، تحويل پاسپورت به پست ٣١ مي، ١و ٢ ژوئن و در آخر ٥ ژوئن ٢٠١٧ ويزا ايشود (٢١٠ روز)
كيس همسرم آپديتها ١٠ مي، ١٦ مي، ٢٦ مي، ١ ژوئن، ٢ ژوئن، ٥ ژوئن، ٢٠ ژوئن با ايميل، ٢١ ژوئن تبديل به اور، ٢٢ ژوئن كلير ?????? و بعد از ٢٣٣ روز بالاخره همسر عزيزم هم ويزاش ايشود شد در تاريخ ٢٨ ژوئن ٢٠١٧
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر007
سلام دوستان عزیز یه مشورت میخام و راهنمایی

روز بعد از مصاحبه یه ایمیل 6 سوالی گرفتم که یکی از سوالات این بود که لیست سفرهای خارجی تا 15 سال قبل رو همراه با تاریخ و نام کشور بنویسید
یکی از سفرهای خارجی رو بجای 2004 نوشتم 2005 اونم چه سفری! عمره دانشجویی... بنظر شما ایمیل بزنم بگم؟ پاسپورت رو هم گم کردم اولین پاسپورتم بود. ماه سفر رو تقریبی نوشتم
و یاداوری هم کردم که پاسپورت مربوطه گم شده ...
لطفا مدیریت محترم راهنمایی کنن اگر ایمیل بزنم ممکنه پروسه AP از اول شروع بشه؟ 40 روز از مصاحبه گذشته؟
کیس:‎2017AS42XX ‎  رویت قبولی: 14 می 2016 تعداد افراد: 2  نظام وظیفه:معافیت  سفارت: ایروان  اولین ارسال: 28 می 2016  کارنت:10 ژانویه2017  نامه دوم:20 ژانویه2017  مصاحبه: 16مارچ 2017  نتیجه:AP  اپدیتها: 15، 16 و 17 دریافت ایمیل 6 سوال، 21 ارسال جوابها، 24 مارچ  دو خطی شدن همسر در CEAC و 27، 28مارچ  آپدیت طلایی دوخطی: 10 اگوست2017، 11 اگوست or شدیم و کلیر، انتظار 145روز
ایشود: عصر روز 6 سپتامبر، بونافاید: جاب افر شرکت کامپیوتری
پاسخ
كانال مهاجرسرا :
دوستان سلام

با دیدن این نمودار ، در رابطه با ویزای لاتاری برایم مسجل شد در شرایط حساس کنونی اگر کسی واجد شرایط دریافت ویزای یک ضرب باشد و به خاطر کم اطلاعی در نحوه تکمیل فرم ها یا ارائه مدارک یا غیره مشمول طی مراحل اداری شود ، ممکن است هزینه ای جبران ناپذیر از قبیل عدم دریافت ویزا تا پایان پروسه لاتاری آن سال و به تبع آن عدم دریافت ویزا و گرین کارت ایالات متحده آمریکا پرداخت نماید...

سیدعلی سپهر
مشاور رسمی امور مهاجرتی در ایالت کالیفرنیا
@ParizTravel

با اين مطلبي كه آقاي سپهر رو كانال گذاشته يعني عملاً يه جورايي هركسي AP خورد بره ويزاش رو از ترامپ بگيره ديكه?
بنظر هم همين مياد امسال هركسي يكضرب گرفت ويزارو كه گرفت اگر رفت تو پروسه AP ديگه زياد اميدوار به دريافت ويزا نباشه
عجب داستاني شد

پاسخ
دوستان وضعیت رو همه مون میدونیم عادی نیست ولی این نمودار هم چیز عجیب و ترسناکی رو نشون نمیده.
برید فروم سالهای قبل رو بخونید. به طور میانگین هر ماه هر سفارت ۴۰-۵۰ کیس مصاحبه لاتاری میگیره. هر کیس به طور میانگین دو نفره، پس میشه سه سفارت حدود ۳۰۰ نفر آدم در ماه مصاحبه میکنه و در سه ماه تا ماه ژانویه میشه حدود ۱۰۰۰ نفر.
۱-آماری که یکی از دوستان تو کانالها با زدن دونه دونه کیسها تو سیس تا ژانویه در آورده بودن تقریبا همین رقم بوده حدود هزار کیس مصاحبه شده.. و از این تعداد حدود ۳۰۰ نفر یه ضرب شده بودن یا ای پی خورده بودن و به نوعی تا ژانویه به هر حال ویزاشونو گرفته بودن. یعنی ۷۰۰ نفر یا حدود ۳۵۰ کیس در پایان سه ماه اول به هرحال تو ای پی بودن.
۲- به این توجه کنید که سالهای قبل تو فوریه یا مارچ کلیری گروهی داشتیم و امسال به دلیل این برنامه ها و دستورها و.. یا هر دلیل دیگه ای تا الان کلیر گروهی نداشتیم.. اگه کلیر گروهی داشتیم و از بچه های اکتبر و نوامبر یا دسامبر گروهی کلیر میکردن خودبخود تعداد زیادی از این ۷۰۰ نفر که گفتم تو مارچ ویزا می گرفتن. و رقم به ۶۰۰ تای میانگین سالهای دیگه نزدیک میشه.
۳- یعنی منظورم اینه که بله، اوضاع خرابه، کلیری عقب افتاده، خیلی از ماها هیچ آپدیت بدرد بخوری تو سیس نداشتیم اما نمودار هم چیز عجیبی که تا الان نمیدونستیم نشون نمیده که لازم باشه بیشتر نگران شید! کلیر گروهی نداشتیم همه هم اینو میدونیم. حداقل اون ۴۰۰ تای صادر شده مارچ نشون میده که دارن یه ضرب رو میدن به لاتاری ها و کیس های دیگه.. انشالله کلیری گروهی هم به زودی راه بیافته و مهمتر از همه انشالله دادگاهها هم به نفعمون رای بدن که کار نخوابه. وگرنه اگه دادگاه رو هم ببازیم کلا میتونیم خداحافظی کنیم با خیال راحت.
کیس: 2017AS15XX
نتیجه: ۶ می
ارسال فرم: ۲۶ می
کارنت: ۹ آگوست
نامه دوم: ۲۲ سپتامبر
مصاحبه: هفته اول نوامبر، ایروان/ AP / آپدیت سیس ۱۵ نوامبر / ۱۲ ژانویه بخاطر ایمیل، یه ایمیل تو فوریه، یه ایمیل هم ۲۱ مارچ همه جوابها تکراری  و منتظر باشید تا اعلام کنیم / آپدیت دو خطی و اولین آپدیت از سمت خودشون ۸ می/ کلیر ۱۰ می/آپدیت تحویل پاسپورت ۱۵ می/ تحویل مدیکال جدید ۱۷ می/ ۱۸ می صدور ویزا/ ۱۹ می تحویل پاسپورت از پست
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: milad.abadani ، V_B ، iman121 ، mostafa2017 ، ََAfra

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان