کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس و پروسه اداری
پیگیری وضعیت کیسهای DV-2017 در سایت CEAC فعال شد.
برندگان لاتاری 2017 از امروز می توانند وضعیت کیس خود را علاوه بر سایت سفارت، از طریق CEAC پیگیری نمایند.

لینک مستقیم:
https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/D...spx?App=IV

برای آشنایی با بخش پیگیری CEAC و نحوه استفاده، به پست زیر مراجعه کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid687182

برای بحث و گفتگو در این مورد می توانید از تاپیک زیر استفاده کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7284.html

(2017-05-02 ساعت 01:31)TiredAdmin نوشته:  
(2017-04-28 ساعت 12:14)sabmn نوشته:  سلام ممنون از اینکه تحلیل میکنید. پارسال کلیر گروهی از اگست شروع شد مثلا ارمنستان یبار 20 کیس بار بعد 15 کیس و بعدش 13 کیس رو از اول تا دهم اگست کلیر کرد. کیس نامبرها هم متنوع بود زیر 1000 گرفته تا زیر 5000
صفحات 480 تا 500 تاپیک  کلیرنس از گروه لاتاری 2016 رو بخونید حتما. همه مثل ما نا امید بودن
صفحات ۲۱۸ تا ۳۰۰ رو ببینید دوست من. مارچ کلی کلری گروهی بوده. غیر از اون جولای هم بوده. سفارت ارمنستان حدودا ماهی ۴۰ تا کیس لاتاری مصاحبه میکنه و ۲۵-۳۰ تای اونها ای پی میخورن، یعنی در طول یکسال مصاحبه به حدود ۳۰۰ کیس ای پی میزنه و تعداد زیادی از اونها رو پارسال کلیرک کرده مثلا.  اینهمه کیس رو با ۲۰ تا ۲۰ تا کلیر کردن تو آگوست و سپتامبر نمی تونه کلیر کنه مسلما.

از دو منظر میشه به این موضوع نگاه کرد
خوشبینانه:
مطمئنا بخاطر دستور تیلرسون در تاریخ 6 مارچ به همه سفارت ها و همچنین به سازمانهای اطلاعاتی آمریکا مبنی بر سخت گرفتن و همچنین چک کردن صفحات اجتماعی ، پروسه AP امسال طولانی تر شده و مطمئنا خیلی از کیس ها که آماده کلییر شدن در ماه مارچ بودن دوباره به پروسه AP برگشتن و باید حداقل تا یکی دو ماه آینده منتظر بمونن
سفارتها مشکلی از بابت کلییر کردن گروهی ندارند شما فرض کن از 4500 کیس برنده لاتاری از ایران 4000 کیس برای دریافت ویزا اقدام کرده باشند (که معمولا کمتر هست ) و فقط از این تعداد20% یعنی 800 کیس یک ضرب ویزا گرفته باشند (که بیشتر هست حالا ما دست پایین میگیریم) میمونه 3200 کیس که AP خوردن و اگر هر 3 سفارت دو ماه آخر روزی 25 تا کیس رو کلییر کنن با احتساب 5 روز کاری در هفته تقریبا میشه 3000 کیس
پس جای نگرانی از بابت کمبود وقت نداریم
فقط مسئله این هست که این وسط اتفاق جدیدی نیفته و خدای نکرده Ban جدیدی نیاد و اون طرف دوباره دستور جدیدی به سازمانهای اطلاعاتی آمریکا ندن

و بدبینانه ش : این که ترامپ به صورت کاملا پنهان داره Ban ش رو اجرا میکنه و کسانی که 100% safe هستن رو گفته یک ضرب بدین و هرکیسی رو که حتی 1% بهش مشکوک شدین بفرستین تو پروسه AP و تا آخر شهریور (برای کیسهای لاتاری) نگهشون دارید و بعد هم اعلام کنید که ویزا تموم شد و یا شما کلییر نشدید
چون ویزای لاتاری یک امتیاز محسوب میشه نه یک حق و نمیشه روش شکایت کرد ، کلی کیس از ایران و 5 کشور دیگه رو ریجکت کنن ، بی صدا و بی دردسر

البته ابنها همه فرضیات من هست و ممکنه محتمل و یا غیر ممکن باشه
باید این 5 ماه رو نشست و دید که خدا برای هرکدممون چه سرنوشتی رقم زده.

پاسخ
تشکر کنندگان: sherwean001 ، mostafa2017 ، soruosh
با اجازه مديريت انجمن
✍دوستان گروهی به اسم کانون وکلای ایرانی آمریکایی اعلام کرده در حال تهیه گزارشی هستند که به وزارت خارجه آمریکا ارائه بشه که در زمینه کلیرنس ایرانیها مورد تبعیض واقع میشن. این گروه به دنبال شکایت نیست و صرفا میخوان گزارش ارائه کنند و معتقدند هرچه تعداد گزارشها بیشتر باشه بهتر میتونن این موضوع رو اثبات کنند. به خاطر همین گروهی درست کردیم توی تلگرام که دوستان در این مورد بحث کند و هر کی میخواد اطلاعات کیس رو به اون گروه حقوقی بده.هر کسی هم سوالی براش موند یا قانع نشد منطقا هیچ اشکالی نداره و میتونه مستقل تصمیم خودش رو بگیره. حالا اگر شما نزدیک به شش ماه از مصاحبه تون گذشته یا بیشتر از شش ماه اگر دوست دارید برای بحث اضافه بشید به گروه. باز هم تکرار میکنم این حرکت ممکنه نتیجه داشته باشه ، ممکنه نداشته باشه و هیچ چیز معلوم نیست.تصمیم در آخربه عهده خود دوستانه. صرفا قراره بحث کنیم و دوستان اگر میخوان ازاین طریق پیگیر شن.
????????
https://t.me/joinchat/AAAAAEG0Ok_IPz6wdFnUnw
✍فقط مصاحبه های اکتبر و نوامبر لطفا
پاسخ
تشکر کنندگان:
man emrooz mosahebe dashtam va AP khordam. sarbaziam naraftam karam nakardam.
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin41 ، Bboys_s ، elikad ، V_B ، sherwean001 ، mohajer1360 ، ََAfra
(2017-04-08 ساعت 01:58)behrad78 نوشته:  
(2017-04-08 ساعت 00:05)naz s نوشته:  
(2017-04-07 ساعت 23:58)shahin41 نوشته:  کیس نامبر اول برنده اصلی است. کیس نامبر دوم هم همسر یا فرزند.

خوب معنیهadminastrativ processing وready که جلوشون زده چیه دوست عزیز؟

ready یعنی پرونده شما اماده مصاحبه اس و دیگه در kcc نیست و به سفارت منتقل شده
AP بعد از مصاحبه اتفاق میافته و به معنی اینه که پرونده شما منتظر بررسی های بیشتر و کارای اداریه

اخه چطور ممکنه ready به معنیه کیس اماده مصاحبه است باشه درصورتی که هردو در ماه دسامبر مصاحبه شدن.زیر کلمه ready متن زیر نوشته شده لطفا هرکی میتونه معنیه دقیقشو بگه
Your case is ready for your interview when scheduled at the U.S. Consular section. If you have already scheduled an appointment for an interview, please prepare your documents as directed in your appointment letter and appear at the consulate on the appointed date and time. Otherwise, please wait until you have been notified of your interview appointment. Additional information about how Immigrant Visa interview appointments are scheduled can be found at: http://nvc.state.gov/interview
For more information, please visit TRAVEL.STATE.GOV
Case ‎Number‎  :2500
تعداد افراد منظور در کیس  :   2نفر

مشاهده قبولی   :    2 ‎Of May‎

تاریخ ارسال فرم  : نمیدونم

سفارت   : ابوظبی

تاریخ نامه دعوت به مصاحبه :14 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-02 ساعت 20:57)naz s نوشته:  
(2017-04-08 ساعت 01:58)behrad78 نوشته:  
(2017-04-08 ساعت 00:05)naz s نوشته:  خوب معنیهadminastrativ processing وready که جلوشون زده چیه دوست عزیز؟

ready یعنی پرونده شما اماده مصاحبه اس و دیگه در kcc نیست و به سفارت منتقل شده
AP بعد از مصاحبه اتفاق میافته و به معنی اینه که پرونده شما منتظر بررسی های بیشتر و کارای اداریه

اخه چطور ممکنه ready به معنیه کیس اماده مصاحبه است باشه درصورتی که هردو در ماه دسامبر مصاحبه شدن.زیر کلمه ready متن زیر نوشته شده لطفا هرکی میتونه معنیه دقیقشو بگه
Your case is ready for your interview when scheduled at the U.S. Consular section. If you have already scheduled an appointment for an interview, please prepare your documents as directed in your appointment letter and appear at the consulate on the appointed date and time. Otherwise, please wait until you have been notified of your interview appointment. Additional information about how Immigrant Visa interview appointments are scheduled can be found at: http://nvc.state.gov/interview
For more information, please visit TRAVEL.STATE.GOV
جای نگرانی نیست اگر ای پی‌نخورده باشن همون ready میمونه
از سال ۲۰۰۱ آمریکا هستم، داروساز و در کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: naz s
سلام دوستان
من کیس اصلی یک update دیروز "2 می" داشتم البته خبری از or شدن و ... نیست. همچنین خانواده ام هیچ تغییری نداشته. نمی دونم یه خورده نگرانم
شماره کیس: ‎##46‎-----تاریخ رویت قبولی: MAY 12-----تعداد اعضا: 3------ارسال فرم: 10 JUN
محل مصاحبه: ارمنستان----تاریخ کارنت: JAN 12----تاریخ نامه دوم: 20 JAN
تاریخ مصاحبه: MAR 23- AP
تاریخ update کیس اصلی: 28-27-24 MAR و  2 MAY و 25,28 AUG
تاریخ update بقیه اعضاء: 27-24 MAR و AUG 28
تاریخ کلییرنس:   AUG 28 بدون بنافاید
دریافت ویزا:  *
ورود به آمریکا:  *
مقصد:  *
تاریخ دریافت گرین کارت:  *   <<انتظار>>
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-03 ساعت 07:35)فافافا نوشته:  سلام دوستان
من کیس اصلی یک update دیروز "2 می" داشتم البته خبری از or شدن و ... نیست. همچنین خانواده ام هیچ تغییری نداشته. نمی دونم یه خورده نگرانم
سلام
خیلی هم عالی
چه ساعتی بوده آپدیت شما؟ میپرسم که ببینیم از آمریکا بوده آپدیت
یکم هم در مورد کیس خودتون توضیح بدین
سربازی و کار و تحصیلات و..
آپدیت خیلی هم خوبه

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-03 ساعت 07:58)Ali--usa نوشته:  
سلام
خیلی هم عالی
آپدیت خیلی هم خوبه

من دیروز دو بار سر زدم یک بار روز که خبری نبود یه بار هم شب ساعت حدود 10:30- مگه فرقی هم می کنه!!
سربازی معاف- لیسانس برق -مهندسی در شرکتهای خصوصی
شماره کیس: ‎##46‎-----تاریخ رویت قبولی: MAY 12-----تعداد اعضا: 3------ارسال فرم: 10 JUN
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-03 ساعت 08:12)فافافا نوشته:  
سلام
خیلی هم عالی
آپدیت خیلی هم خوبه

من دیروز دو بار سر زدم یک بار روز که خبری نبود یه بار هم شب ساعت حدود 10:30- مگه فرقی هم می کنه!!
بله دوست من
وقتی آپدیت شب میخورین یعنی آپدیتتون از آمریکا بوده
انشالله که خیره

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
خیلی هم عالی
آپدیت خیلی هم خوبه

سلام دوست عزیز
وقتی در ساعات اداری آمریکا (یعنی به وقت ما شب ) آپدیت میخوری یعنی آپدیت پرونده شما از آمریکا صورت گرفته ولی اگر در ساعات اداری ارمنستان آپدیت بخوری تغییرات از طرف سفارت ارمنستان بوده
با آرزوی موفقیت برای شما
شماره کیس:××45 2017AS  
تاریخ رویت قبولی: ‎05 May‎
تعداد افراد:3 (برنده اصلی همسرم)
کنسولگری:انتخاب اولیه آنکارا و تغییر توسط سفارت به ایروان
تاریخ ارسال فرم: 25 May
کارنت شدن کیس:  10 ژانویه
تاریخ دریافت نامه دوم: 20 ژانویه
تاریخ مصاحبه: 23 مارچ
نتیجه: خودم AP آپدیتها 24,27,28 مارچ ، 4 می و 6 سپتامبر دوخطی و 6 سپتامبر or و 12 سپتامبر آپدیت مجدد و بالاخره 13 سپتامبر اسلش و بعد از یک ساعت ایشود و همان روز دریافت پاس و ویزا
همسر و فرزندم یک ضرب  دریافت ویزا 27مارچ
مقصد:Atlanta
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-03 ساعت 08:32)farbal_sh نوشته:  
(2017-05-03 ساعت 07:58)Ali--usa نوشته:  سلام
خیلی هم عالی
آپدیت خیلی هم خوبه

سلام دوست عزیز
وقتی در ساعات اداری آمریکا (یعنی به وقت ما شب ) آپدیت میخوری یعنی آپدیت پرونده شما از آمریکا صورت گرفته ولی اگر در ساعات اداری ارمنستان آپدیت بخوری تغییرات از طرف سفارت ارمنستان بوده
با آرزوی موفقیت برای شما

ولی توی توضیحاتی که قبلا خونده بودم آپدیت پرونده از آمریکا با OR شدن مشخص می شه که اینطور نیست. در هر حال ازمحبتتان سپاسگزارم.

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-03 ساعت 08:42)فافافا نوشته:  
(2017-05-03 ساعت 08:32)farbal_sh نوشته:  
(2017-05-03 ساعت 08:12)فافافا نوشته:  من دیروز دو بار سر زدم یک بار روز که خبری نبود یه بار هم شب ساعت حدود 10:30- مگه فرقی هم می کنه!!
سلام دوست عزیز
با آرزوی موفقیت برای شما

ولی توی توضیحاتی که قبلا خونده بودم آپدیت پرونده از آمریکا با OR شدن مشخص می شه که اینطور نیست. در هر حال ازمحبتتان سپاسگزارم.
همیشه با or شدن همراه نیست فکر میکنم اول دو خطی میشید بعد or . شما کنترل کردید دوخطی شدیدی یا نه؟
نتیجه: خودم AP آپدیتها 24,27,28 مارچ ، 4 می و 6 سپتامبر دوخطی و 6 سپتامبر or و 12 سپتامبر آپدیت مجدد و بالاخره 13 سپتامبر اسلش و بعد از یک ساعت ایشود و همان روز دریافت پاس و ویزا
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-03 ساعت 08:48)farbal_sh نوشته:  
(2017-05-03 ساعت 08:42)فافافا نوشته:  
(2017-05-03 ساعت 08:32)farbal_sh نوشته:  سلام دوست عزیز
با آرزوی موفقیت برای شما

همیشه با or شدن همراه نیست فکر میکنم اول دو خطی میشید بعد or . شما کنترل کردید دوخطی شدیدی یا نه؟

تصویر کیسم رو به پیوست ارسال کرده بودم. لطفا ملاحظه بفرمایید.
پاسخ
تشکر کنندگان: soruosh
(2017-05-03 ساعت 08:54)فافافا نوشته:  
(2017-05-03 ساعت 08:48)farbal_sh نوشته:  
(2017-05-03 ساعت 08:42)فافافا نوشته:  ولی توی توضیحاتی که قبلا خونده بودم آپدیت پرونده از آمریکا با OR شدن مشخص می شه که اینطور نیست. در هر حال ازمحبتتان سپاسگزارم.

با مرورگر فايرفاكس وارد سيس ميشيد و مثل حالت عادي كيستون رو چك ميكنيد وقتي پنجره دوم (پنجره ای که تصویرش را گذاشتید)باز شد ميتونيد براي مثال كلمه your visa case رو select كنيد و بعد روي همون قسمت انتخاب شده كه ابي رنگ هم هست كليك راست كنيد و گزينه view selection source رو انتخاب كنيد و بعد صفحه html باز ميشه كه اگر كل متن اون پنجره وم رو ميتونيد تو يك سطر يا خط ببينيد اگر كل اون مت رو تو دو خط ديديد اصطلاحا دوخطي شديد
پاسخ
تشکر کنندگان: soruosh
(2017-05-03 ساعت 09:02)farbal_sh نوشته:  
(2017-05-03 ساعت 08:54)فافافا نوشته:  
(2017-05-03 ساعت 08:48)farbal_sh نوشته:  همیشه با or شدن همراه نیست فکر میکنم اول دو خطی میشید بعد or . شما کنترل کردید دوخطی شدیدی یا نه؟

با مرورگر فايرفاكس وارد سيس ميشيد و مثل حالت عادي كيستون رو چك ميكنيد  وقتي پنجره دوم (پنجره ای که تصویرش را گذاشتید)باز شد ميتونيد براي مثال كلمه your visa case رو select كنيد و بعد روي همون قسمت انتخاب شده كه ابي رنگ هم هست كليك راست كنيد و گزينه view selection source  رو انتخاب كنيد و بعد صفحه html باز ميشه كه اگر كل متن اون پنجره وم رو ميتونيد تو يك سطر يا خط ببينيد  اگر كل اون مت رو تو دو خط ديديد اصطلاحا دوخطي شديد
ممنون از راهنماییتون امتحان کردم . هنوز یک خطی هستم.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان