کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس و پروسه اداری
پیگیری وضعیت کیسهای DV-2017 در سایت CEAC فعال شد.
برندگان لاتاری 2017 از امروز می توانند وضعیت کیس خود را علاوه بر سایت سفارت، از طریق CEAC پیگیری نمایند.

لینک مستقیم:
https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/D...spx?App=IV

برای آشنایی با بخش پیگیری CEAC و نحوه استفاده، به پست زیر مراجعه کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid687182

برای بحث و گفتگو در این مورد می توانید از تاپیک زیر استفاده کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7284.html

درود بر همه دوستان عزیز
من از امروز وارد این سایت شدم و از تلاش جمعی برای کمک بهم جدا خوشحال شدم
سوالی داشتم
همسرم برنده اصلی هست و در فوریه بعد از مصاحبه ویزای یکضرب گرفتند اما من وارد پروسه اداری شدم
از اون زمان هرچی سایت سفارت ابوظبی رو چک میکنم مینویسه هیچ اطلاعاتی در رابطه با این کیس موجود نیست
تا الان دوبار هم از طریق خود سایت ایمیل پیگیری دادیم اما هنوزم هیچ
لطفا اگر کسی اطلاعی داره بهم کمک کنه
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
درود بر دوستان
من یه سوالی دارم امیدوارم کسانی که تجربه و آگاهی لازم رو دارند لطف کنند و جواب بدند . همسر من برنده اصلی است و ما 16نوامبر تو ابوظبی مصاحبه داشتیم و الان هر سه در دوره AP به سر می بریم. زمان مصاحبه همسرم شاغل در اداره دولتی بود ولی الان نزدیک دو ماهه که بازنشسته شده است. نمیدونم این مطلب رو باید ایمیل بزنم و به سفارت اعلام کنم یا مسکوت بذارم. میترسم بگم دوره AP ام بیشتر بشه و شاید الان نزدیک کلییری امون باشه. میترسم نگم مشکل ساز بشه و موندم چکار کنم. لطفا اگر تجربه مشابه دارید راهنمایید بفرمایید. سپاس
کیس نامبر: 2017AS22##
تاریخ رویت قبولی: 3 MAY
اعضای کیس: 3 نفر (برنده اصلی همسرم+ من و دخترم)
تاریخ ارسال فرم260: 14 MAY
آنلاک اول: 20 MAY
آنلاک دوم: 24 MAY
تاریخ کارنت: September
نامه دوم: 20 September
تاریخ مصاحبه: 16 November
نتیجه مصاحبه: AP
محل مصاحبه: آنکارا، تغییر به ابوظبی توسط KCC
در انتظار کلیرنس
ارسال ایمیل به سفارت: 13 April
آپدیت برنده اصلی: 17 April
ارسال ایمیل به سفارت: 21 May
آپدیت برنده اصلی: 30 May
آپدیت برنده اصلی  و دو خطی: 13 Jun
آپدیت کل کیس: 18 Jun
دریافت ایمیل بونافاید: 25 Jun
تمدید مدیکال: 12 Aug
تحویل مدارک به سفارت: 13 Aug
آپدیت ها: 13-14-15 Aug
ایشود: 16 Aug
دریافت ویزا: روز تاریخی و با شکوه 17 آگوست 2017

پاسخ
تشکر کنندگان: milad.abadani
(2017-04-28 ساعت 11:01)TiredAdmin نوشته:  دوستان وضعیت رو همه مون میدونیم عادی نیست ولی این نمودار هم چیز عجیب و ترسناکی رو نشون نمیده.
برید فروم سالهای قبل رو بخونید. به طور میانگین هر ماه هر سفارت ۴۰-۵۰ کیس مصاحبه لاتاری میگیره. هر کیس به طور میانگین دو نفره، پس میشه سه سفارت حدود ۳۰۰ نفر آدم در ماه مصاحبه میکنه و در سه ماه تا ماه ژانویه میشه حدود ۱۰۰۰ نفر.
۱-آماری که یکی از دوستان تو کانالها  با زدن دونه دونه کیسها تو سیس تا ژانویه در آورده بودن تقریبا همین  رقم بوده حدود هزار کیس مصاحبه شده.. و از این تعداد حدود ۳۰۰ نفر یه ضرب شده بودن یا ای پی خورده بودن و به نوعی تا ژانویه به هر حال ویزاشونو گرفته بودن. یعنی ۷۰۰ نفر یا حدود ۳۵۰ کیس در پایان سه ماه اول به هرحال تو ای پی بودن.
۲- به این توجه کنید که سالهای قبل تو فوریه یا مارچ کلیری گروهی داشتیم و امسال به دلیل این برنامه ها و دستورها و.. یا هر دلیل دیگه ای تا الان کلیر گروهی نداشتیم.. اگه کلیر گروهی داشتیم و از بچه های اکتبر و نوامبر یا دسامبر گروهی کلیر میکردن خودبخود تعداد زیادی از این ۷۰۰ نفر که گفتم تو مارچ ویزا می گرفتن. و رقم به ۶۰۰ تای میانگین سالهای دیگه نزدیک میشه.
۳- یعنی منظورم اینه که بله، اوضاع خرابه، کلیری عقب افتاده، خیلی از ماها هیچ آپدیت بدرد بخوری تو سیس نداشتیم اما  نمودار هم چیز عجیبی که تا الان نمیدونستیم نشون نمیده که لازم باشه بیشتر نگران شید! کلیر گروهی نداشتیم همه هم اینو میدونیم. حداقل اون ۴۰۰ تای صادر شده مارچ نشون میده که دارن یه ضرب رو میدن به لاتاری ها و کیس های دیگه.. انشالله کلیری گروهی هم به زودی راه بیافته و مهمتر از همه  انشالله دادگاهها هم به نفعمون رای بدن که کار نخوابه. وگرنه اگه دادگاه رو هم ببازیم کلا میتونیم خداحافظی کنیم با خیال راحت.

سلام ممنون از اینکه تحلیل میکنید. پارسال کلیر گروهی از اگست شروع شد مثلا ارمنستان یبار 20 کیس بار بعد 15 کیس و بعدش 13 کیس رو از اول تا دهم اگست کلیر کرد. کیس نامبرها هم متنوع بود زیر 1000 گرفته تا زیر 5000

صفحات 480 تا 500 تاپیک کلیرنس از گروه لاتاری 2016 رو بخونید حتما. همه مثل ما نا امید بودن
کیس:‎2017AS42XX ‎  رویت قبولی: 14 می 2016 تعداد افراد: 2  نظام وظیفه:معافیت  سفارت: ایروان  اولین ارسال: 28 می 2016  کارنت:10 ژانویه2017  نامه دوم:20 ژانویه2017  مصاحبه: 16مارچ 2017  نتیجه:AP  اپدیتها: 15، 16 و 17 دریافت ایمیل 6 سوال، 21 ارسال جوابها، 24 مارچ  دو خطی شدن همسر در CEAC و 27، 28مارچ  آپدیت طلایی دوخطی: 10 اگوست2017، 11 اگوست or شدیم و کلیر، انتظار 145روز
ایشود: عصر روز 6 سپتامبر، بونافاید: جاب افر شرکت کامپیوتری
پاسخ
تشکر کنندگان: V_B ، shahin41 ، Paniz888 ، milad.abadani ، a_cute65 ، ََAfra
سلام وضعیت اینقدر که گفته می شه هم بد نیست . این هم یه آماری که تو این سایت منتشر شده https://travel.state.gov/content/visas/e...stics.html
کسی که ته چاه هست فقط میتونه منتظر طناب باشه پس امیدوار باشید.
.xlsx   March 2017 - IV Issuances by FSC and Visa Class - Worldwide_NoRestriction.xlsx (اندازه 58.04 KB / تعداد دانلود: 150) -->
.xlsx   March 2017 - IV Issuances by FSC and Visa Class - Worldwide_NoRestriction.xlsx (اندازه 58.04 KB / تعداد دانلود: 150)
شماره کیس: ‎##46‎-----تاریخ رویت قبولی: MAY 12-----تعداد اعضا: 3------ارسال فرم: 10 JUN
محل مصاحبه: ارمنستان----تاریخ کارنت: JAN 12----تاریخ نامه دوم: 20 JAN
تاریخ مصاحبه: MAR 23- AP
تاریخ update کیس اصلی: 28-27-24 MAR و  2 MAY و 25,28 AUG
تاریخ update بقیه اعضاء: 27-24 MAR و AUG 28
تاریخ کلییرنس:   AUG 28 بدون بنافاید
دریافت ویزا:  *
ورود به آمریکا:  *
مقصد:  *
تاریخ دریافت گرین کارت:  *   <<انتظار>>
پاسخ
تشکر کنندگان: iman121 ، sabmn ، milad.abadani
دوستان کسانی که AP میشن، همون روز مصاحبه پاسپورتشون رو بهشون پس میدن که اگر میخوان برگردن به کشورشون یا اینکه پاسپورت رو چند روز نگه میدارن ؟
ممنون
کیس: ‎2017AS28xx
تاریخ مشاهده نتیجه: اکتبر
تاریخ ارسال فرم: اکتبر
محل مصاحبه: ابو ظبی
تاریخ ارسال مجدد: اواخر ژانویه
دريافت نامه دوم: 28 مارچ
زمان مصاحبه: 9 می
تعداد: ۱ نفر معمار
ويزاى يكضرب
پاسخ
(2017-04-28 ساعت 14:22)elikad نوشته:  دوستان کسانی که AP میشن، همون روز مصاحبه پاسپورتشون رو بهشون پس میدن که اگر میخوان برگردن به کشورشون یا اینکه پاسپورت رو چند روز نگه میدارن ؟
ممنون
همون موقع پاسپورت رو به همراه یک برگه که برای AP هست بهت پس میده.
که از ته دلم آرزو میکتم که بهت پس نده و بگه ما با ویزای شما موافقیم و چند روز بعد با ویزای یکضرب برگردی.
Case number : 2017AS30**
رویت قبولی 4 May
ارسال فرم 6 Jun
کارنت  11 October
ایمیل از کی سی سی جهت نامه دوم  14 October
زمان مصاحبه 29 December
محل مصاحبه : آنکارا که به ایروان تغییر یافت
برنده : یک نفر
سربازی : ن ی ر و ی ا ن ت ظ ا م ی
مشغول در شرکت خصوصی
تحصیلات : کارشناسی
نتیجه  AP
دریافت ویزا 23 jun

ما و می و زاهدان و تقوا.          تا یار سر کدام دارد

پاسخ
تشکر کنندگان: Paniz888 ، elikad ، milad.abadani ، h.mgh ، eblis_67 ، soruosh
(2017-04-28 ساعت 13:14)فافافا نوشته:  سلام وضعیت اینقدر که گفته می شه هم بد نیست . این هم یه آماری که تو این سایت منتشر شده https://travel.state.gov/content/visas/e...stics.html

سلام منبع فایلی که زحمت کشیدین گذاشتین رو ذکر می کنید؟ مربوط به هر ۳ سفارت هست این تعداد؟
کیس:‎2017AS42XX ‎  رویت قبولی: 14 می 2016 تعداد افراد: 2  نظام وظیفه:معافیت  سفارت: ایروان  اولین ارسال: 28 می 2016  کارنت:10 ژانویه2017  نامه دوم:20 ژانویه2017  مصاحبه: 16مارچ 2017  نتیجه:AP  اپدیتها: 15، 16 و 17 دریافت ایمیل 6 سوال، 21 ارسال جوابها، 24 مارچ  دو خطی شدن همسر در CEAC و 27، 28مارچ  آپدیت طلایی دوخطی: 10 اگوست2017، 11 اگوست or شدیم و کلیر، انتظار 145روز
ایشود: عصر روز 6 سپتامبر، بونافاید: جاب افر شرکت کامپیوتری
پاسخ
(2017-04-28 ساعت 16:39)sabmn نوشته:  
(2017-04-28 ساعت 13:14)فافافا نوشته:  سلام وضعیت اینقدر که گفته می شه هم بد نیست . این هم یه آماری که تو این سایت منتشر شده https://travel.state.gov/content/visas/e...stics.html

سلام منبع فایلی که زحمت کشیدین گذاشتین رو ذکر می کنید؟   مربوط به هر ۳ سفارت هست این تعداد؟

منبع رو که گذاشتم.
بله مربوط به همه ی سفارتهایی است که برای ایرانی ها ویزا صادر کرده اند.
شماره کیس: ‎##46‎-----تاریخ رویت قبولی: MAY 12-----تعداد اعضا: 3------ارسال فرم: 10 JUN
محل مصاحبه: ارمنستان----تاریخ کارنت: JAN 12----تاریخ نامه دوم: 20 JAN
تاریخ مصاحبه: MAR 23- AP
تاریخ update کیس اصلی: 28-27-24 MAR و  2 MAY و 25,28 AUG
تاریخ update بقیه اعضاء: 27-24 MAR و AUG 28
تاریخ کلییرنس:   AUG 28 بدون بنافاید
دریافت ویزا:  *
ورود به آمریکا:  *
مقصد:  *
تاریخ دریافت گرین کارت:  *   <<انتظار>>
پاسخ
تشکر کنندگان: milad.abadani ، h.mgh ، soruosh
سلام دوستان
من 18 اپريل يه ايميل پيگيري به سفارت ابوظبي زدم و 27 اپريل، هم ايميل پاسخ دريافت كردم و هم در سايت سيس آپديت خوردم. چيز بي اهميتي بود ولي محض اطلاع رساني عرض كردم.
متن ايميل دريافتيم:
Thank you for your email.  We regret to inform you that your immigration visa application is still undergoing administrative review. Unfortunately, we cannot predict the maximum amount of time it takes.  Administrative processing sometimes takes less than 90 days, but frequently it can take several months.
For further information, please keep checking our website.
We hope this information will be helpful to you.
شماره کیس: ‎2017AS18XX               ‎
تاریخ رویت قبولی:          3 مي ‎ 2016  
تعداد افراد کیس:            3- همسر و فرزند 11 ساله
کنسولگری:                  آنکارا - تغيير به ابوظبي توسط KCC
تاریخ ارسال فرم:            26 مي ‎ 2016
کارنت شدن کیس:         ‎20 آگوست ‎ 2016
تاریخ دریافت نامه دوم:    21 سپتامبر ‎ 2016
تاریخ مديكال:                 14 نوامبر ‎ 2016
تاریخ مصاحبه:               20 نوامبر ‎ 2016
تاريخ آپديت:                  21 نوامبر (سايت سفارت) - 29 نوامبر(سايت سيس)- ‎14 فوريه (سايت سيس)‎ -  20 فوريه (سايت ‎CSEA)‎- 26 فوريه (سايت سيس)- 27 فوريه (سايت سيس) - 27 اپريل (سايت سيس، به دليل ارسال ايميل)
نتیجه:                          AP
✈مقصد:                     شايد ميشيگان
پاسخ
تشکر کنندگان: Paniz888 ، h.mgh ، Ali--usa ، onasiss ، V_B ، saeidsh ، milad.abadani ، elikad ، bahareh75 ، ََAfra ، soruosh
دوستان عزیز
کلیر گروهی فقط برای کیسهای لاتاریه؟
یا کیسهای مهاجرتی رو هم شامل میشه؟
F3
تعداد نفرات: 4 نفر
محل مصاحبه: آنکارا
اقدام اولیه: اکتبر 2001
تشکیل پرونده: آگوست 2008
مصاحبه: دسامبر 2016 (کنسل به دلیل برف سنگین!)
مصاحبه اصلی: 8 مارس 2017
نتیجه: ناقصی مدارک و پروسه اداری(AP)
صدور ویزا: 16 مارچ برای متقاضی اصلی و یک نفر از اعضای کیس(ورود به امریکا 7 می)
دو نفر دیگر: AP
پاسخ
تشکر کنندگان: milad.abadani ، امیر007
چی میشد اگه این شمارش معکوس بالا شمارش معکوس کلییریمون بود......2:12:41
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali--usa ، shahin41 ، Paniz888 ، ekhveh ، bahareh75 ، sheghi ، امیر007 ، Sudeh ، zamini1975
فردي بعد از ٦٦٦ روز كليير شد (در يكي از فروم ها الان خوندم) !!يعني واقعا دمشون گرم!!كاش ماهم زمان داشتيم!٥ماه مونده بايد شمارش معكوس رو شروع كنيم
کیس نامبر:حدود **15
وضعیت کیس:مجرد
ارسال فرم:12 می
نامه دوم:22 آکوست
مصاحبه:هفته دوم اکتبر تغيير از آنكار به ابوظبي توسطkcc
متاسفانه AP شامل من شد! ١١ اكتبر اولين آپديت سفارت!١٨ اكتبر سيس، ٧ مي آپديت سفارت به خاطر ارسال رزومه،١٦مي آپديت سفارت،١٧ مي آپديت دوخطي، ١٨ مي آپديت او آر، ٢١ مي كليير
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر007 ، onasiss ، soruosh
(2017-04-30 ساعت 07:49)AbbasHTC نوشته:  چی میشد اگه این شمارش معکوس بالا شمارش معکوس کلییریمون بود......2:12:41

کار شما دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره, ما منتظرا نیازمند چوب خط هستیم. امیدوارم به زودی خبر خوب کلیری رو بدین
2014  -  2015  -  2017  -  2018  -   2019 : 2019AS00007000
تاریخ آن سرزمین با "میلاد"
و تاریخ سرزمین من با "هجرت" آغاز می شود ...
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر007 ، Paniz888 ، AbbasHTC ، V_B ، onasiss
(2017-04-30 ساعت 10:03)sheghi نوشته:  
(2017-04-30 ساعت 07:49)AbbasHTC نوشته:  چی میشد اگه این شمارش معکوس بالا شمارش معکوس کلییریمون بود......2:12:41

کار شما دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره, ما منتظرا نیازمند چوب خط هستیم. امیدوارم به زودی خبر خوب کلیری رو بدین

ایشالا شما 2018 رو یه تیک خوشگل بزنی.......

برای ما هم دعا کنید....
پاسخ
تشکر کنندگان: Paniz888 ، امیر007 ، sheghi ، V_B ، onasiss
(2017-04-28 ساعت 12:14)sabmn نوشته:  
(2017-04-28 ساعت 11:01)TiredAdmin نوشته:  دوستان وضعیت رو همه مون میدونیم عادی نیست ولی این نمودار هم چیز عجیب و ترسناکی رو نشون نمیده.
برید فروم سالهای قبل رو بخونید. به طور میانگین هر ماه هر سفارت ۴۰-۵۰ کیس مصاحبه لاتاری میگیره. هر کیس به طور میانگین دو نفره، پس میشه سه سفارت حدود ۳۰۰ نفر آدم در ماه مصاحبه میکنه و در سه ماه تا ماه ژانویه میشه حدود ۱۰۰۰ نفر.
۱-آماری که یکی از دوستان تو کانالها  با زدن دونه دونه کیسها تو سیس تا ژانویه در آورده بودن تقریبا همین  رقم بوده حدود هزار کیس مصاحبه شده.. و از این تعداد حدود ۳۰۰ نفر یه ضرب شده بودن یا ای پی خورده بودن و به نوعی تا ژانویه به هر حال ویزاشونو گرفته بودن. یعنی ۷۰۰ نفر یا حدود ۳۵۰ کیس در پایان سه ماه اول به هرحال تو ای پی بودن.
۲- به این توجه کنید که سالهای قبل تو فوریه یا مارچ کلیری گروهی داشتیم و امسال به دلیل این برنامه ها و دستورها و.. یا هر دلیل دیگه ای تا الان کلیر گروهی نداشتیم.. اگه کلیر گروهی داشتیم و از بچه های اکتبر و نوامبر یا دسامبر گروهی کلیر میکردن خودبخود تعداد زیادی از این ۷۰۰ نفر که گفتم تو مارچ ویزا می گرفتن. و رقم به ۶۰۰ تای میانگین سالهای دیگه نزدیک میشه.
۳- یعنی منظورم اینه که بله، اوضاع خرابه، کلیری عقب افتاده، خیلی از ماها هیچ آپدیت بدرد بخوری تو سیس نداشتیم اما  نمودار هم چیز عجیبی که تا الان نمیدونستیم نشون نمیده که لازم باشه بیشتر نگران شید! کلیر گروهی نداشتیم همه هم اینو میدونیم. حداقل اون ۴۰۰ تای صادر شده مارچ نشون میده که دارن یه ضرب رو میدن به لاتاری ها و کیس های دیگه.. انشالله کلیری گروهی هم به زودی راه بیافته و مهمتر از همه  انشالله دادگاهها هم به نفعمون رای بدن که کار نخوابه. وگرنه اگه دادگاه رو هم ببازیم کلا میتونیم خداحافظی کنیم با خیال راحت.

سلام ممنون از اینکه تحلیل میکنید. پارسال کلیر گروهی از اگست شروع شد مثلا ارمنستان یبار 20 کیس بار بعد 15 کیس و بعدش 13 کیس رو از اول تا دهم اگست کلیر کرد. کیس نامبرها هم متنوع بود زیر 1000 گرفته تا زیر 5000

صفحات 480 تا 500 تاپیک  کلیرنس از گروه لاتاری 2016 رو بخونید حتما. همه مثل ما نا امید بودن

صفحات ۲۱۸ تا ۳۰۰ رو ببینید دوست من. مارچ کلی کلری گروهی بوده. غیر از اون جولای هم بوده. سفارت ارمنستان حدودا ماهی ۴۰ تا کیس لاتاری مصاحبه میکنه و ۲۵-۳۰ تای اونها ای پی میخورن، یعنی در طول یکسال مصاحبه به حدود ۳۰۰ کیس ای پی میزنه و تعداد زیادی از اونها رو پارسال کلیرک کرده مثلا. اینهمه کیس رو با ۲۰ تا ۲۰ تا کلیر کردن تو آگوست و سپتامبر نمی تونه کلیر کنه مسلما.
کیس: 2017AS15XX
نتیجه: ۶ می
ارسال فرم: ۲۶ می
کارنت: ۹ آگوست
نامه دوم: ۲۲ سپتامبر
مصاحبه: هفته اول نوامبر، ایروان/ AP / آپدیت سیس ۱۵ نوامبر / ۱۲ ژانویه بخاطر ایمیل، یه ایمیل تو فوریه، یه ایمیل هم ۲۱ مارچ همه جوابها تکراری  و منتظر باشید تا اعلام کنیم / آپدیت دو خطی و اولین آپدیت از سمت خودشون ۸ می/ کلیر ۱۰ می/آپدیت تحویل پاسپورت ۱۵ می/ تحویل مدیکال جدید ۱۷ می/ ۱۸ می صدور ویزا/ ۱۹ می تحویل پاسپورت از پست
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان