کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
omead اینکه شما میفرمایید درسته اما وقتی اونا بگن اصل یه مدرک رو میخوان باید بفرستید که کارتون زودتر پیش بره.. یه مدت این واسه من سؤال بود که اگه خواستن چکار باید کنم. به یکی از دوستانی که ازش اصل سند ازدواج رو خواسته بودن پیام دادم پرسیدم نمیشه نفرستیم؟ گفت وقتی به ما گفتن, برای اینکه سند ازدواجمون گم نشه رفتیم یه ترجمه رسمی جدید گرفتیم فرستادیم ولی اونا گفتن ما اصل رو میخوایم و در نهایت اصل سند رو فرستادن و خدارو شکر مشکلی پیش نیومد و روز مصاحبه بهشون پس داده بودن.. میگفت ما فقط باعث شدیم کارمون 1 ماه عقب بیافته اگه گفتن چیزی میخوان باید بفرستیم.. ایشالا از شما نخوان Wink
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: omead ، Tomas ، الهه سابق ، ارکیده ، sam11 ، سانازی
(2013-01-14 ساعت 00:40)girl نوشته:  omead اینکه شما میفرمایید درسته اما وقتی اونا بگن اصل یه مدرک رو میخوان باید بفرستید که کارتون زودتر پیش بره.. یه مدت این واسه من سؤال بود که اگه خواستن چکار باید کنم. به یکی از دوستانی که ازش اصل سند ازدواج رو خواسته بودن پیام دادم پرسیدم نمیشه نفرستیم؟ گفت وقتی به ما گفتن, برای اینکه سند ازدواجمون گم نشه رفتیم یه ترجمه رسمی جدید گرفتیم فرستادیم ولی اونا گفتن ما اصل رو میخوایم و در نهایت اصل سند رو فرستادن و خدارو شکر مشکلی پیش نیومد و روز مصاحبه بهشون پس داده بودن.. میگفت ما فقط باعث شدیم کارمون 1 ماه عقب بیافته اگه گفتن چیزی میخوان باید بفرستیم.. ایشالا از شما نخوان Wink
جودی اگر زور بگن که باید هر چی خواستن بدیم و متاسفانه نمی‌تونیم اعتراض هم کنیم. ولی اگر به چیزی مشکوک نباشن معمولا اصل عقدنامه‌رو نمی‌خوان.
نوع ویزا: ازدواجی با سیتیزن/فرستادن مدارک: ۳۰ آگوست ۲۰۱۲/ پذیرش: ۲۶ نوامبر ۲۰۱۲/ دریافت کیس نامبر: ۷ دسامبر ۲۰۱۲/ مصاحبه: سپتامبر ۲۰۱۳/ کلیرنس: در حال انتظار
پاسخ
تشکر کنندگان: shabnam.84 ، girl ، Tomas ، الهه سابق ، ارکیده ، sam11
سلام
این اولین پست من هست و من خیلی سر در نمیارم و اگه میشه اینو بم جواب بدید

دوست دخترم لاتاری برنده شد ! منتظر اینه که ببینه کی بهش وقت مصاحبه میدن
بعد قراره من باش برم ! یکی اینکه ما خیلی همدیکه رو دوست داریم و قرار ازدواج و اینا داشتیم اما لاتاری ما رو مجبور به ازدواج سریع کرده، هنوز حتی نامزد هم نیسیم ! و این تنها مشکل ما نیست !
من متولد سال 62 هستم و هنوز مشکل سربازی دارم ! خرید سربازی، خرید پاسپورت درست و حسابی و حتی سربازی رفتن هم جز گزینه هام هست !
به خاطر معلوم نبودن وضعیت من تصمیم بر این گرفتیم که وضعیت تاهل رو مجرد بزنه ، من دایی هامو و خاله هام اونجا هستند ، هر کمکی باشه بم میکنند!

1. چقدر دیگه وقت مصاحبه بهش میدهند؟
2. ازدواح یا نامزدی به درد ما میخوره ؟
3. چون میخوام مشکلی براش پیش نیاد فکر ازدواج و نامزدی رو گذاشتیم برای وقتی مطمئن شدیم ! نمیدونم ولی اون زمان کی هست ! بهترین کار (ازدواج یا نامزدی) چه زمانی و کدام کار هست ؟
4. کسایی که لاتاری برنده میشن 100% میرن ؟ کسی که بش وقت مصاحبه قراره بدن 100% هست دیگه ؟
5. این مصاحبه دقیقا چی هست ؟ و اینکه بعد از مصاحبه چه موقع کارش درست میشه ؟
6. چی کار باید بکنیم کلا ؟ من هیچ اطلاعاتی ندارم
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas
اینکه کی بهش وقت مصاحبه میدن معلوم نیست
اگه شما همین الان باهاش ازدواج کنید میتونید به kcc اعلام کنید و روز مصاحبه با شما میان سفارت و شما هم ویزا میگیرید
کسی که مصاحبه میره 99 درصد ویزاشو میگیره
بعد از مصاحبه اگه اف بی آی بهش گیر نداده باشه همون موقع ویزاشو میگیره و میره و گرنه حدود 2 ماه بعد ویزاشو میگیره و هر وقت بره آمریکا 1 هفته بعدش گرین کارتشو بهش میدن
اگر شما تا قبل از مصاحبه ازدواج کردید که هیچ و گرنه نمیتونید ویزا بگیرید و باید صبر کنید ایشون بره آمریکا و برای ویزای ازدواج براتون اقدام کنه که حدود 3 سال طول میکشه
پس اگه قصدتون واقعا ازدواجه همین الان عقد کنید و به kcc اطلاع بدید و گرنه دیگه بیچاره اید
برای اطلاع از روند کار بچه های لاتاری و مکاتبه با kcc به انجمن لاتاری مراجعه کنید
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، shabnam.84 ، Tomas ، kamela ، سانازی ، sam11 ، Given
(2013-01-14 ساعت 14:29)FarshadFGD نوشته:  سلام
این اولین پست من هست و من خیلی سر در نمیارم و اگه میشه اینو بم جواب بدید

دوست دخترم لاتاری برنده شد ! منتظر اینه که ببینه کی بهش وقت مصاحبه میدن
بعد قراره من باش برم ! یکی اینکه ما خیلی همدیکه رو دوست داریم و قرار ازدواج و اینا داشتیم اما لاتاری ما رو مجبور به ازدواج سریع کرده، هنوز حتی نامزد هم نیسیم ! و این تنها مشکل ما نیست !
من متولد سال 62 هستم و هنوز مشکل سربازی دارم ! خرید سربازی، خرید پاسپورت درست و حسابی و حتی سربازی رفتن هم جز گزینه هام هست !
به خاطر معلوم نبودن وضعیت من تصمیم بر این گرفتیم که وضعیت تاهل رو مجرد بزنه ، من دایی هامو و خاله هام اونجا هستند ، هر کمکی باشه بم میکنند!

1. چقدر دیگه وقت مصاحبه بهش میدهند؟
2. ازدواح یا نامزدی به درد ما میخوره ؟
3. چون میخوام مشکلی براش پیش نیاد فکر ازدواج و نامزدی رو گذاشتیم برای وقتی مطمئن شدیم ! نمیدونم ولی اون زمان کی هست ! بهترین کار (ازدواج یا نامزدی) چه زمانی و کدام کار هست ؟
4. کسایی که لاتاری برنده میشن 100% میرن ؟ کسی که بش وقت مصاحبه قراره بدن 100% هست دیگه ؟
5. این مصاحبه دقیقا چی هست ؟ و اینکه بعد از مصاحبه چه موقع کارش درست میشه ؟
6. چی کار باید بکنیم کلا ؟ من هیچ اطلاعاتی ندارم
شما تا پاسپورت نداشته باشید هیچ کاری نمی‌تونید بکنید. حتی اگه ازدواج هم کنید نمی‌تونید برید مصاحبه و بنابراین امید الکی نداشته باشید. تا جایی که یادم هست نه سربازی قابل خریدنه و نه پاسپورت. تنها راهتون اینه که ابتدا سربازی برید، بعد پاسپورت بگیرید (این میشه ۲ سال). تو این مدت هم اگر واقعا همدیگه رو دوست دارید ازدواج کنید و برای ویزای ازدواج اقدام کنید که ۳ سال طول میکشه و تا اون موقع پاسپورت دستتون اومده برای اینکه برای مصاحبه برید.
نوع ویزا: ازدواجی با سیتیزن/فرستادن مدارک: ۳۰ آگوست ۲۰۱۲/ پذیرش: ۲۶ نوامبر ۲۰۱۲/ دریافت کیس نامبر: ۷ دسامبر ۲۰۱۲/ مصاحبه: سپتامبر ۲۰۱۳/ کلیرنس: در حال انتظار
پاسخ
تشکر کنندگان: shabnam.84 ، الهه سابق ، girl ، Tomas ، kamela ، سانازی ، sam11
امید درست میگه. من حواسم به قسمت پاسپورتش نبود.
به هر حال اگه الان هم عقد کنید، برای روز مصاحبه پاسپورت میخواهید که شما ندارید دیگه
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، shabnam.84 ، omead ، Tomas ، kamela ، sam11
اصلا الان دیگه کارت پایان خدمت یا معافیت برای عقد ضروریه و بدون اون عقدتون نمیکنن.
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: shabnam.84 ، omead ، Tomas ، kamela ، ارکیده ، sam11
جودی جون مثل اینکه جا تا جا فرق میکنه ها. شوهر من کارت پایان خدمت نداشتو داداشمم پارسال عقد کرد پایان خدمت نداشت. دختر عمه و پسر عمم هم همینجوری ازدواج کردن.
شاید شانس آوردن
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، shabnam.84 ، omead ، Tomas ، kamela ، ارکیده ، sam11
نمیدونم الهه جونم.. ما که خواستیم عقد کنیم گفتن باید باشه, تقریبا 1 ماه عقد رو عقب انداختیم, خدارو شکر همسرم بخاطر سنش معاف شده بود و خیلی زود کارت معافیتش رو گرفت.. حالا میتونن بپرسن اگه بشه که خیلی خوبه Smile

پاسخ
تشکر کنندگان: shabnam.84 ، omead ، Tomas ، الهه سابق ، kamela ، ارکیده ، sam11
(2013-01-14 ساعت 19:25)girl نوشته:  نمیدونم الهه جونم.. ما که خواستیم عقد کنیم گفتن باید باشه, تقریبا 1 ماه عقد رو عقب انداختیم, خدارو شکر همسرم بخاطر سنش معاف شده بود و خیلی زود کارت معافیتش رو گرفت.. حالا میتونن بپرسن اگه بشه که خیلی خوبه Smile
موضوع عقد بدون داشتن کارت پایان خدمت چیزیه که به هر حال قابل حله (کاری به قانونی بودن یا نبودنش ندارم) ولی کارت پایان خدمت برای پاسپورت دیگه چاره‌ای نداره.
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، الهه سابق ، girl ، kamela ، ارکیده ، sam11
دیگه قانون این نیست که باید کارت پایان خدمت یا معافی داشته باشین . می تونید ازدواج کنین.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Blaze ، shabnam.84 ، kamela ، girl ، ارکیده ، Tomas ، sam11
گرل جون ما هم که 5 سال پیش عقد کردیم شوهرم کارت پایان خدمتش رو با خودش اورده بود ولی عاقد گفت اصلا لازم نیست و نگاهش هم نکرد و گفت بدون اون هم عقد میکنن.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، omnia ، girl ، shabnam.84 ، Tomas ، sam11
ما هم 9 ماه پیش عقد کردیم ولی اصلا اسمی از کارت پایان خدمت نبود خواهرمم 3 سال پیش عقد کرد اونام اصلا چیزی از پایان خدمت نگفتن
ویزا: CR1•اولین اقدام: 18 جولای 2012•اپروو: 22 ژانویه•nvc و دریافت کیس نامبر: 5 مارچ 2013•تکمیل مدارک: 8 می 2013•وقت مصاحبه: 12جون 2013•دریافت ویزای یکضرب: 17 جون 2013، ابوظبی•ورود به امریکا: 30 جولای 2013 سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، الهه سابق ، sam11
طفلی جودی از تجربه خودش راجع به کارت پایان خدمت گفت، همه باهاش مخالفت کردن Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، Tomas ، ارکیده ، kamela
اره Sad ولی باور کنید به ما گفتن اگه کارت نباشه عقدتون نمیکنیم نزدیک 1 ماه عقب افتاد عقدمون!

پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Tomas ، ارکیده ، sam11 ، kamela

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان