کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
اگر کسی قصد تعویض سفارت داره، بهترین راه اینه که تا پرونده توی NVC هست تقاضا بدید. چون اگه پرونده بره سفارت مربوطه، به قول دوستمون انتقال پرونده از سفارت به سفارت، باعث گم شدن میشه. ولی اگه از توی NVC سفارتو عوض کنن دیگه مشکل پیش نمیاد

اگر کسی قصد تعویض سفارت داره، بهترین راه اینه که تا پرونده توی NVC هست تقاضا بدید. چون اگه پرونده بره سفارت مربوطه، به قول دوستمون انتقال پرونده از سفارت به سفارت، باعث گم شدن میشه. ولی اگه از توی NVC سفارتو عوض کنن دیگه مشکل پیش نمیاد
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، سانازی ، omnia ، shabnam.84 ، sam11
اسپانسر که پدر همسرم میشه و مشکلی نداریم از این بایت
من به همسرم در مورد تکس گفتم نمیدونست چیه اگه انگلیسی شو به من بگید ممنون میشم
دوستای گلم خیلی ازتون ممنونم که راهنماییم کردید تا از همسرم دور نمونم
مرسی یه دنیاااااااا
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، الهه سابق ، shabnam.84 ، sam11
(2013-01-27 ساعت 13:21)shinna نوشته:  اسپانسر که پدر همسرم میشه و مشکلی نداریم از این بایت
مرسی یه دنیاااااااا

سلام خانومی
tax(part of income paid to goverment)
همون مالیات هست
پاسخ
تشکر کنندگان: shinna ، الهه سابق ، sam11
(2013-01-27 ساعت 13:21)shinna نوشته:  اسپانسر که پدر همسرم میشه و مشکلی نداریم از این بایت
مرسی یه دنیاااااااا

به ایشون بگین فرمهای taxreturn را که برای IRS فرستادن رو برای مدارک لازم دارن.

الهه جان با سلام و ادب
شما چرا انقدر دیر پیشرف کارتون بوده؟ ما بعد از شما اقدام کردیم ولی زوودتر اپروو شده. خودتون خواستین دیر تر اقدام کنین؟
ایشالا برین کدوم شهر و ایالت میرین؟
پاسخ
تشکر کنندگان: shinna ، الهه سابق ، sam11
5 ساله که بیکاره بازم باید تکس بده؟ آخه امریکا نبوده که taxreturn داشته باشه!!!
اگه نه ، برامون مشکلی پیش نمیاد دوستان؟
ببخشید این همه سوال میپرسم ، من هیچی از این قوانین و نمیدونم.
شرمنده Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق
پدرش، همسرمو گذاشته تو taxreturn خودش، باید چکار کنیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، sam11
شینا جان حتی اگه درآمدش صفر هم باشه باید تکس با درآمد صفر رو پرکنه و درضمن یه نامه بنویسه و امضا کنه که چون ساکن آمریکا نبوده و در آمریکا کار نمیکرده، درآمد نداشته و تکسش صفر بوده.پحالا اینکه میگید پدرشون ایشونو توی تکس خودشون وارد کردن نمیدونم یعنی چی؟
کوچ عزیز من یک سال و 1 ماهه اقدام کردم و هنوز هم خبری از مصاحبه نیست. 7 ماه فقط توی NVCلعنتی معطل شدم. 5 ماه هم اپرووم طول کشید. تقریبا 1 ماه هم هست که از شر NVC خلاص شدم و فکر کنم تا 2 ماه دیگه نامه مصاحبم بیاد و مصاحبم قاعدتا باید برای 3.5 تا 4 ماه آینده باشه
شما وضعیت پروندتون چطوره؟ کی اقدام کردید؟ الان توی NVCیه یا تکمیل شده؟
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: سانازی ، girl ، shabnam.84
(2013-01-27 ساعت 21:09)الهه سابق نوشته:  شینا جان حتی اگه درآمدش صفر هم باشه باید تکس با درآمد صفر رو پرکنه و درضمن یه نامه بنویسه و امضا کنه که چون ساکن آمریکا نبوده و در آمریکا کار نمیکرده، درآمد نداشته و تکسش صفر بوده.پحالا اینکه میگید پدرشون ایشونو توی تکس خودشون وارد کردن نمیدونم یعنی چی؟
کوچ عزیز من یک سال و 1 ماهه اقدام کردم و هنوز هم خبری از مصاحبه نیست. 7 ماه فقط توی NVCلعنتی معطل شدم. 5 ماه هم اپرووم طول کشید. تقریبا 1 ماه هم هست که از شر NVC خلاص شدم و فکر کنم تا 2 ماه دیگه نامه مصاحبم بیاد و مصاحبم قاعدتا باید برای 3.5 تا 4 ماه آینده باشه
شما وضعیت پروندتون چطوره؟ کی اقدام کردید؟ الان توی NVCیه یا تکمیل شده؟
الهه عزیر ما April 2012 اقدام کردیم حالا هم منتظر مصاحبه هستیم december از NVC تمام شدیم حالا منتظر مصاحبه هستیم.
ایشالا برین کدوم ایالت و شهر میرین؟

(2013-01-27 ساعت 15:40)shinna نوشته:  پدرش، همسرمو گذاشته تو taxreturn خودش، باید چکار کنیم؟

شاینا عزیز اینکه همسرتون تو taxreturn پدرش هست قعلا براتون مشکلی پیش نمیاره تنها کاری که باید بکنین اینه که جایی از اینکه شوهرتون خارج ازامریکاست حرفی نزنین تمام جاهایی رو هم که قرار امضا کنه پدر شوهرتون امضا کنه شبیه امضا شوهرتون. تمام پرداخت هارو هم با کردیت یا چک خودش بده.
فقط nvc هست که از شما اسپانسر می خواد شوهرتون باید یه نامه بزنه که کار نمیکنه و تحت پوشش پدرش هست. البته از اونجاییکه شوهرتون قبلا کار میکرده باید یه حسابرس ایلتی براش فرهای مربوزپطه رو پر کنه. چون جزو قوانین امریکاستکه کسی که اقدام برای اوردن کسی به امریکا میکنه نباید کاملا از امریکا بیرون رفته باشه که با توجه به ایمکه شوهرتون 3 سال هست ایرانه یکم براتون مشکل پیش میاره. اگه در تواناییش هست بره یه 2 ماهی امریکا. اینجوری براتون بهتره.
پاسخ
تشکر کنندگان: sam11
سلام
من با همسرم که امریکایی هس سال گذشته در ترکیه ازدواج کردیم و مدارک من را در فوریه ارسال کرد در حال حاضر مدارک تائید شده اند اما هنوز خبری از وقت مصاحبه به ما نداده اند ضمن این که من به اصرار شوهرم در سوئد هستم و او از اول ارسال کرده بود که مصاحبه من را به سفارت امریکا در سوئد ارجاع بدهند. من شنیدم حتما باید در کشوری که ازدواج کردیم مصاحبه بشوم ایا درست است و ایا کسی می داند این مرحله پس از approval تا اعلام وقت مصاحبه پقدر طول می کشد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-01-29 ساعت 04:26)neda20 نوشته:  سلام
من با همسرم که آمریکایی هس سال گذشته در ترکیه ازدواج کردیم و مدارک من را در فوریه ارسال کرد در حال حاضر مدارک تائید شده اند اما هنوز خبری از وقت مصاحبه به ما نداده اند ضمن این که من به اصرار شوهرم در سوئد هستم و او از اول ارسال کرده بود که مصاحبه من را به سفارت آمریکا در سوئد ارجاع بدهند. من شنیدم حتما باید در کشوری که ازدواج کردیم مصاحبه بشوم ایا درست است و ایا کسی می داند این مرحله پس از approval تا اعلام وقت مصاحبه پقدر طول می کشد؟
شما از ۲-۳ هفته دیگه می تونید منتظر نامه دعوت به مصاحبه باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: girl
[والا approveشدن k3 برای من 1 سال دقیقا طول کشید!
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام. چیزی که شنیدید صحت نداره و سفارت رو خودتون انتخاب میکنید ولی شما باید به زبون اون کشور یا انگلیسی تسلط کامل داشته باشید. یه چیزی واسم عجیب بود. شما فوریه اقدام کردید یعنی 1 سال گذشته. تو این 1 سال فقط اپروو کیستونو دریافت کردید یا از شما مدارک جدید هم خواستن؟ اگه فقط اپروو رو دریافت کردید و هنوز از شما چیزی نخواستن معنیش اینه که کیس شما یه مشکلی داره و باید حتما پیگیری کنید چون 1 ماه بعد از اپروو باید کیس نامبر دریافت کنید و کم کم از شما مدارک مورد نیاز رو میخوان. اگه ازتون مدرک خواستن باید ببینید پروندتون کی تکمیل شده و nvc کی به شما اعلام کرده پروندتونو میفرسته سفارت. شما یه توضیح کاملتر درباره پروندتون بدید که بیشتر بتونیم راهنماییتون کنیم Smile

اها.. ویزاتون k3 هستش؟ خوب اگه اینجوریه باید 1 الی 2 ماه بعد از اپرووتون نامه مصاحبه رو دریافت کنید.
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستم
اگر منظورتون اون برگه اول هست که شماره case را می دهد یک ماه بعد از ارسال اونو واسه شوهرم ارسال کردند ضمن اینکه ما 2 فرم i-130 و i-129f را باید ارسال می کردیم با هم به مرکز vermont و گویا به ترتیبی که هرکدام زودتر به اداره مهاجرت امریکا برسد و مورد بررسی قرار بگیرد طبق آن پیش خواهیم رفت . هفته گذشته در هم در سایت جهت کنترل و هم به email شوهرم اطلاع رسانی کردند که کلیه مدارک شما تکمیل و تائید شده و به visa centerفرستاده شده اگر تا 30 روز دیگر خبری به شما داده نشد با شماره فلان بیا ایمیل فلان اطلاع دهید حالا من تمی دونم بالاخره اینجا می توانم مصاحبه کنم یا نه و مشکل بعدی من این هست که من تا مارس بیشتر نمی توانم سوئد بمونم و باید برگردم ویزا نمی دند بهم ایا در این فاصله می گن کی باید برم مصاحبه و medical test را همین جا باید برم و گزارش واکسن هم ندارم خلاصه خیلی اوضاع فکری من خرابه ار بس که شوهرم می ترسید من ایران بمونم!
پاسخ
تشکر کنندگان:
ندا جان قطعا اونجا سفارت پزشک معتمد داره برای کسانی که قصد مهاجرت دارن و اصلا این موضوع نگرانی یا استرس نداره. توی او ایمیلی که دادن به شما که گفتن مدارک میرن اداره مهاجرت اشاره ای به سفارت نکردن؟ مثلا نوشته باشن چند روز دیگه میره سفارت فلان جا یا یه همچین چیزی؟ شما تقریبا 1 ماه دیگه وقت مصاحبه میگیری و معلوم میشه کی و کجا مصاحبه میشی و اگه با کشوری که الان اونجا هستید موافقت بشه میتونی تمدید کنی ویزاتو
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: kamela ، sam11 ، Tomas
kouch جان..مگه فقط کسی حسابرس میگیره که قبلا در امریکا کار کرده؟؟من سیتیزن هستم و تاحالا در امریکا کار نکردم..اصلا زیاد اونجا نبودم...برای کارای تکس ریترنم هم یک حسابرس گرفتم که تمام کاراش رو انجام داد...وکیل گفت این کارو انجام بدیم و گفت به این دلیل که من تاحالا کار نکردم و تکس ندادم بهتره حسابدار بگیرم..ولی نگفت یه این دلیل حسابدار بگیرم که زیاد در امریکا زندگی نکردم...ایا با اینکه حسابدار گرفتم و زیاد هم تاحالا امریکا نبودم برام مشکل بوجود ممکنه بیاد؟؟؟؟اصلا منظور شما رو خوب متوجه نشدم.ایا حسابدار ربطی به زندگی در امریکا داره؟ممنون اگر میدونید و پاسخ بدین
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، Tomas ، shiraz mamali

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان