کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
عزیزم اتفاقا نگرانی من این هست که هیچ اشاره ای به محل مصاحبه نشده فقط گفتن مدارکتوم کامل و بی نقص است .در مورد پزشک هم ادرس ایشان را در گوتنبرگ print کردم اما نمی دانم قضیه واکسن چی می شه و سوئد هم هنوز شکایت اولم را که برای تمدید ویزا کرده بودم هنوز جواب نداده و یکبار دیگه می توانم شکایت کنم اما چون پارسال 19 مارس اینجا اومدم میترسم بگت قبل یک سال باید راه تو بکشی بری!

راستی تاریخ نامه من 18 ژانویه هست یعنی تا 18 فوریه معلوم میشه؟

(2013-01-21 ساعت 04:20)الهه سابق نوشته:  انتخاب سفارت که همون مرحله اوله و توی فرم I130 و I129F انجام میشه
کدوم فرم آخری منظورته؟

ارهمنم توی همین فکر بودم کدوم فرم ها؟
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، Tomas
خوب شما مجبورید این مدت رو صبر کنید تا معلوم بشه ایا با سفارتی که خواستید موافقت میشه یا نه. و یه چیز دیگه هم اینکه شما بیشتر از 6 ماه سوید بودید و همین الان درخواست عدم سوءپیشینه بدید چون از شما میخوان این مدرکو. اگه تا 20 روز دیگه خبری نشد یه ایمیل بدید. امیدوارم همه چیز خیلی خوب پیش بره Smile
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: kamela ، Tomas
راستی عدم سوئ پیشینه را از سفارت ایران باید بگیرم دیگه درسته؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
نه عزیزم.. واسه ایرانو قبول ندارن از سوید باید بگیری. کلا تو هر کشوری بیشتر از 6 ماه مونده باشید باید از اون کشور عدم سوءپیشینه بگیرید بجز ایران.
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: shabnam.84 ، Tomas
عجب اما من توی این توضیحات سایت امریکا دیدم نوشته اگر بیشتر از 12 ماه باشید از اون کشور باید بگیرید . من که این جا شهروند نیستم که به من عدم سوئ پیشینه بدهند من فقط یک توریست هستم

عجب غلطی کردم اومدم سوئد ها حالا اگر بخوام برگردم ایران برنامه ام را چطور می توانم عوض کنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
من این 6 ماه که گفتم رو اینجا خوندم دوستان به من گفتن اگه تو کشوری بیشتر از 6 ماه اقامت داشتی باید بگیری. میتونی همین الان یه ایمیل بدی بهشون و بگی میخوای سفارتی که اتنخاب کردی رو تغییر بدی و اگه بخوای سفارت دیگه ای رو انتخاب کنی من ارمنستان(ایروان) رو بهت پیشنهاد میدم.

پاسخ
تشکر کنندگان: shabnam.84 ، Tomas
خیلی ممنونتم
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، Tomas
ندا جان الان یه جایی خوندم کسانی که تو کشورایی که احتیاج به ویزا دارن نوبت مصاحبه میگیرن میتونن با نشون دادن نامه مصاحبه ویزای اون کشور رو بگیرن. حالا نمیدونم تا چه حد صحت داره. اگر کسی اصلاعی از این موضوع داره لطفا دوستمون رو راهنمایی کنه Smile

پاسخ
تشکر کنندگان: kamela ، sam11 ، sam11 ، Tomas
(2013-01-27 ساعت 21:09)الهه سابق نوشته:  شینا جان حتی اگه درآمدش صفر هم باشه باید تکس با درآمد صفر رو پرکنه و درضمن یه نامه بنویسه و امضا کنه که چون ساکن آمریکا نبوده و در آمریکا کار نمیکرده، درآمد نداشته و تکسش صفر بوده.پحالا اینکه میگید پدرشون ایشونو توی تکس خودشون وارد کردن نمیدونم یعنی چی؟
کوچ عزیز من یک سال و 1 ماهه اقدام کردم و هنوز هم خبری از مصاحبه نیست. 7 ماه فقط توی NVCلعنتی معطل شدم. 5 ماه هم اپرووم طول کشید. تقریبا 1 ماه هم هست که از شر NVC خلاص شدم و فکر کنم تا 2 ماه دیگه نامه مصاحبم بیاد و مصاحبم قاعدتا باید برای 3.5 تا 4 ماه آینده باشه
شما وضعیت پروندتون چطوره؟ کی اقدام کردید؟ الان توی NVCیه یا تکمیل شده؟

الهه جون یه جایی گفتید "اصلا حرفی از امریکا نبودن همسرم نیاریم" اینجا گفتی "یه نامه بنویسه که چون ساکن نبوده درآمد نداشته تکسش صفر بوده" ما چکار کنیم؟
اگه بگیم اونجا نبوده شکل ساز نمیشه برامون؟
همسرم از اردیبهشت امسال دیگه نرفته امریکا

شاینا عزیز اینکه همسرتون تو taxreturn پدرش هست قعلا براتون مشکلی پیش نمیاره تنها کاری که باید بکنین اینه که جایی از اینکه شوهرتون خارج ازآمریکاست حرفی نزنین تمام جاهایی رو هم که قرار امضا کنه پدر شوهرتون امضا کنه شبیه امضا شوهرتون. تمام پرداخت هارو هم با کردیت یا چک خودش بده.
فقط nvc هست که از شما اسپانسر می خواد شوهرتون باید یه نامه بزنه که کار نمیکنه و تحت پوشش پدرش هست. البته از اونجاییکه شوهرتون قبلا کار میکرده باید یه حسابرس ایلتی براش فرهای مربوزپطه رو پر کنه. چون جزو قوانین آمریکاستکه کسی که اقدام برای اوردن کسی به آمریکا میکنه نباید کاملا از آمریکا بیرون رفته باشه که با توجه به ایمکه شوهرتون 3 سال هست ایرانه یکم براتون مشکل پیش میاره. اگه در تواناییش هست بره یه 2 ماهی آمریکا. اینجوری براتون بهتره.
[/quote]
kouch عزیز همسر من تو این 5 سال رفت و آمد میکرد، آخرین باری که از اونجا اومد اردیبهشت امسال بود. در تواناییش هست اما اینو گذاشتیم مرحله آخر که اگه نشد بره کار پیدا کنه شاید اینطوری کارمون زودتر درست شه.
با چیزایی که من خوندم هیچ ربطی نداره، درسته؟
چطور میشه ثابت کرد که اونجاست؟ یکی از دوستان میگفت که اجاره نامه صوری بگیره، به همسرم که گفتم گفت نمیشه از این کارا کرد اونجا!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، sam11 ، kamela
kouch عزیز همسر من تو این 5 سال رفت و آمد میکرد، آخرین باری که از اونجا اومد اردیبهشت امسال بود. در تواناییش هست اما اینو گذاشتیم مرحله آخر که اگه نشد بره کار پیدا کنه شاید اینطوری کارمون زودتر درست شه.
چطور میشه ثابت کرد که اونجاست؟ یکی از دوستان میگفت که اجاره نامه صوری بگیره، به همسرم که گفتم گفت نمیشه از این کارا کرد اونجا!!!
[/quote]

SHINNA عزیز میشه همسرتون اسمشونو توی اجاره نامه کسی زیر شاخه اون نفر بکنن البته اونم شرایط خاص خودشو داره یا کسی که منزلی داره به طور صوری منزلشونو به همسرتون اجاره بده که اونم قوانین ایالتها فرق میکنه غیر از اجاره نامه صوری میشه عکس در محل هایی ازشهر با روزنامه محلی - قبض های پرداختی مثل اینترنت و اسماد و .... - حساب بانکی ، بلیط و ... رو هم برد، برای قبض های پرداختی میشه زیر شاخه یه نفر شد .
--------------------------------------------------------------------------------
نوع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک : سپتامبر2011
تاریخ approve: آپریل 2012
دریافت شماره کیس : جولای 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: sam11 ، kamela
(2013-01-30 ساعت 09:02)shinna نوشته:  
(2013-01-27 ساعت 21:09)الهه سابق نوشته:  شینا جان حتی اگه درآمدش صفر هم باشه باید تکس با درآمد صفر رو پرکنه و درضمن یه نامه بنویسه و امضا کنه که چون ساکن آمریکا نبوده و در آمریکا کار نمیکرده، درآمد نداشته و تکسش صفر بوده.پحالا اینکه میگید پدرشون ایشونو توی تکس خودشون وارد کردن نمیدونم یعنی چی؟
کوچ عزیز من یک سال و 1 ماهه اقدام کردم و هنوز هم خبری از مصاحبه نیست. 7 ماه فقط توی NVCلعنتی معطل شدم. 5 ماه هم اپرووم طول کشید. تقریبا 1 ماه هم هست که از شر NVC خلاص شدم و فکر کنم تا 2 ماه دیگه نامه مصاحبم بیاد و مصاحبم قاعدتا باید برای 3.5 تا 4 ماه آینده باشه
شما وضعیت پروندتون چطوره؟ کی اقدام کردید؟ الان توی NVCیه یا تکمیل شده؟

الهه جون یه جایی گفتید "اصلا حرفی از آمریکا نبودن همسرم نیاریم" اینجا گفتی "یه نامه بنویسه که چون ساکن نبوده درآمد نداشته تکسش صفر بوده" ما چکار کنیم؟
اگه بگیم اونجا نبوده شکل ساز نمیشه برامون؟
همسرم از اردیبهشت امسال دیگه نرفته آمریکا

شاینا عزیز اینکه همسرتون تو taxreturn پدرش هست قعلا براتون مشکلی پیش نمیاره تنها کاری که باید بکنین اینه که جایی از اینکه شوهرتون خارج ازآمریکاست حرفی نزنین تمام جاهایی رو هم که قرار امضا کنه پدر شوهرتون امضا کنه شبیه امضا شوهرتون. تمام پرداخت هارو هم با کردیت یا چک خودش بده.
فقط nvc هست که از شما اسپانسر می خواد شوهرتون باید یه نامه بزنه که کار نمیکنه و تحت پوشش پدرش هست. البته از اونجاییکه شوهرتون قبلا کار میکرده باید یه حسابرس ایلتی براش فرهای مربوزپطه رو پر کنه. چون جزو قوانین آمریکاستکه کسی که اقدام برای اوردن کسی به آمریکا میکنه نباید کاملا از آمریکا بیرون رفته باشه که با توجه به ایمکه شوهرتون 3 سال هست ایرانه یکم براتون مشکل پیش میاره. اگه در تواناییش هست بره یه 2 ماهی آمریکا. اینجوری براتون بهتره.
[/quote]
درسته نمیشه ازین کرا کرد- فقط کافیه شماره پاس شوهرتون وارد کامپیوتر کنن اونوقت تمام رفت و امداش و داراییاش و همه زندگیش میاد رو صفحه . بهتره که دنبال کارای ثوری نباشید. اینجوری دروغگو میشین و خیلی بد میشه. ببینین همین که یه خونه یا ماشین داشته باشه یا اینکه پرداخت قسطی بکنه نشون دهنده اینه که به امریکا وابسته هست و این رو میخان.
لازم نیست که کار داشته باشه .
پاسخ
تشکر کنندگان: shinna ، Tomas ، sam11
تو پاسش که مهر خروج نخورده! ماشین داره اونجا اما چون مجرد بوده خونه نداره.
راستش کار صوری استرس داره، شما درست میگید.
اگه کار پیدا کنه احتمال اینکه کار مهاجرت با سرعت بیشتری انجام بشه هست؟
فکر کنم ربطی نداره!!!
گیج شدم Sad(
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، sam11
به نظر من راستشو بگید و اصلا خودتونو اینقدر تو منگنه نذارید جور کردن همه این مدارک کاری نداره همین که این مدت انتطار پیش همدیگه هستید کمک خیلی بزرگی به تحمل این دوره میکنه. تهیه اجاره نامه صوری کاری نداره خیلی از بچه ها این کارو میکنن و مشکلی هم پیش نیومده

پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، shabnam.84 ، sam11 ، kamela
دوستان من یه سؤال داشتم. تو فرم i864 نوشته من تو حسابم چقدر پول دارم! منظورشون حساب ایرانه؟ من گیج شدم!! الان میخوام واسه روز مصاحبه پر کنم فرم رو ولی نمیدونم منظورشون چیه!

پاسخ
تشکر کنندگان: kamela ، Tomas
ببینید...اینکه اسمش اجاره نامه صوری هست معنیش این نیست که شوهر شما کارش غیر قانونی هست..اونها همین الان هم میدونن که شوهر شما ایران هستن...و به همین دلیل هم ازتون اجاره نامه یا سند میخان....اصلا میدونید منظور اونها از داشتن اجاره نامه چی؟؟؟میخان بدونن که شمایی که الان هردو در ایران(یا کشور دیگری)هستین بعد از وارد شدن به امریکا کجا میخاید برین.مطمین باشید اونی که از شما اجاره نامه یا چیز دیگه میخاد میدونه که همسر شما الان امریکا نیست....این نام صوری رو ماها بهش میدیم..چون وقتی کسی بگه فلانی با فلان قدر اجاره خونه در خانه من قراره زندگی کنه اسمش صوری نیست.شما هم فقط اجاره کردین و نگفتین که الان دارین توش زندگی میکنید...واقعا طرف خاسته که به شما اجاره بده ....ما هم همین کار رو کردیم و یکی از اقوام اجاره نامه ای رو امضا کرد که به ما اجاره داده....اصلا کاری نیست که بخان شک کنن و براتون بد بشه.

گرل جون من فکر میکنم منظورشون حساب امریکاست و باید بزنی هیچی..این همون فرمی هست که یکی تو و یکی همسرت باید پر کنین دیگه؟؟حالا باز از همسرت بپرس ولی فکر میکنم حساب امریکا رو میگه
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، sam11 ، Tomas

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان