کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
سلام
خواهش میکنم. اون فرم Tax Return را باید داشته باشین یکی از مدارکی هست که تو سفارت از شما میخوان. اما همانطور که گفتم به نظر من بهترین راه اینه که خودتون با NVC تماس بگیرید . برای تماس از طریق ایمیل باید به روش زیر عمل کنید
ادرس گیرینده NVCINQUIRY@state.gov هست . عنوان یا subject باید کیس نامبر شما باشه.
بعد بلافاصله ابتدای نامه باید این اطلاعات را بنویسید :

applicant’s name : NAME & SURENAME
date of birth : YOUR DATE OF BIRTH
petitioner’s name : ( WIFE OR HUSBAND NAME)
date of birth : YOUR WIFE OR HUSBAND DATE OF BIRTH
دقیقا از همین فرمت استفاده کنید فقط به جای حروف بزرگ اطلاعات مربوط به خودتون را وارد کنید.
بعد تو پاراگراف بعدی سوالتون را بپرسید . میتونید با سوال از وضعیت پروندتون شروع کنید. سوال کنید که پروندتون در چه وضعیتی و آیا مشکلی وجود داره یا نه.
به من که همیشه ظرف دو روز کاری پاسخ دادن . حتی من وضعیت کلیر را از آنکارا پیگیری میکردم و آنکارا جواب نداد به NVC ایمیل زدم اونا فروارد کردن آنکارا و پاسخ را از اون طریق دریافت کردم.
موفق باشید.

نقل قول:سلام..ممنون از وقتی که برای من گذاشتین..من مسافرت بودم و الان دیدم که زحمت کشیدین و جواب دادین.راستش من tax retern اسپانسر رو ندارم چون فرستاد به nvc و کسی نگفت که من باید امن رو ازش بگیرم.مگه باید من هم داشته باشم؟؟؟؟میشه لطفا بگین که اگر من به هر نحوی از nvc سوال کنم ایا جواب میدن یا اصول خواصی داره؟یعنی خیلی راحت بنویسم که ایا من از نظر اسپانسر مشکل دارم و اونا جواب مبدن یا باید خیلی اداری باشه؟؟من از اینهمه لطف شما ممنونم..

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همگي
من از سايتي كه سفارت ميده چك كردم ١نوامبر كيسم approv شده بود ميخواستم راهنماييم كنيد كه بقيه مراحل چقدر طول ميكشد؟ آيا وكيل گرفتن نقشي دارد ؟ و من مي تونم سفارت را خودم تعيين كنم؟
ممنون ميشم از راهنماياتون 
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوباره به تو دوست خوبم . قبل از هرچيزي بايد بگم كه هيچكدوم اون مدارك را كه قبلا فرستادي ديگه نميخوان و نيازي نيست كه دوباره همراهت باشه . درباره پرينت تلفن هم اشكالي نداره گلم ، چون اونها را بايد همون اول ميفرستادي بهمراه عكس ها و ايميل ها و مداركي كه فرستادي تا ثابت كني كه شما همديگه رو ملاقات كردين . اون دوستي كه ميگم كارش دو سال طول كشيد ، راستش من با اين خانوم در هتل محل اقامتم ( هتل مي فر ) در دبي آشنا شدم كه هر دو براي مصاحبه اومده بوديم . من براي مصاحبه و اون خانوم براي گرفتن ويزاش كه آماده شده بود . به من گفت كه ما وكيل گرفتيم و درست دو سال طول كشيد كه ويزامون اومد ( البته فراموش نكن كه ايشون هم نقص مدارك داشته در روز مصاحبه و معمولا نود روز طول ميكشه تا اسمشون در سايت كارنت بشه و گرنه كه حتما سه يا چهار ماهي زودتر ويزاشونو ميگرفتن ) . به هر حال دوست خوبم نگران نباش . با آرامش اين روزها را بگذرون و مطمئن باش كه به زودي كارتون درست ميشه . براي تو آرزوي موفقيت و خوشبختي و شادكامي دارم . راستي يادت باشه كه وقتي ويزات رو ميدن همراهش يه پاكت بزرگ ميدن كه كنارش بريده شده هست ، مواظب باش كه اون پاكت رو اصلا باز نكني . نبايد باز يا خراب بشه . هرچند مال من كنارش جر خورده بود . اما هم شما و هم بقيه دوستهاي خوبم اين نكته را حتما يادتون باشه . باز هم اگه سوالي بود خوشحال مي شم كه كمكي بكنم . خدانگهدارت
رويا/تهران
پاسخ
تشکر کنندگان: girl
(2011-12-11 ساعت 16:20)Nakisa نوشته:  سلام به همگي
من از سايتي كه سفارت ميده چك كردم ١نوامبر كيسم approv شده بود ميخواستم راهنماييم كنيد كه بقيه مراحل چقدر طول ميكشد؟ آيا وكيل گرفتن نقشي دارد ؟ و من مي تونم سفارت را خودم تعيين كنم؟
ممنون ميشم از راهنماياتون 

نكيسا جون . سلام . از زماني كه فرم اوليه شما بعد از اپلاي APPROVE ميشه كلا چهار يا پنج ماه طول ميكشه كه شما به مرحله مصاحبه برسي . اصلا نيازي به گرفتن وكيل نيست . نامزد من خودش همه فرم ها از سايت مربوطه ميگرفت و پر ميكرد و يه سري را هم براي من فرستاد كه پر كردم . خيلي ساده س ، خيييلي ساده . و سفارت را هم خودتون بايد انتخاب كنيد . دوست عزيزم از حالا شروع كنيد به ترجمه مداركي از قبيل شناسنامه و گواهي عدم سوئ پيشينه و جمع آوري عكس ها و پرينت تلفن و ايميل هايي كه بتونن ثابت كنند كه رابطه شما رابطه يي جدي بوده . اصلا نگران نباشيد . به اميد خدا كارتون درست ميشه و به زودي براي مصاحبه دعوت مي شيد . صبور باش دوست عزيز . باز هم اگه سوالي داشتي خوشحال ميشم كه بتونم كمكي بكنم .
خدانگهدار
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام رویا جان، مرسی‌ بابت توضیحات کاملت. بهت تبریک میگم و امیدوارم شادو موفق باشی‌ و در کنار همسرت خوشبخت باشی‌، اگه بازم سوالی بود که قطعا هست بازم مزاحمت میشم عزیزم، بازم مرسی‌.
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-12-13 ساعت 01:24)girl نوشته:  سلام رویا جان، مرسی‌ بابت توضیحات کاملت. بهت تبریک میگم و امیدوارم شادو موفق باشی‌ و در کنار همسرت خوشبخت باشی‌، اگه بازم سوالی بود که قطعا هست بازم مزاحمت میشم عزیزم، بازم مرسی‌.
سلام عزيزم . خواهش مي كنم . من كه كاري نكردم . اميدووارم كه تو هم به زودي كارت درست بشه و در كنار همسرت خوشبختي و شادي ابدي را تجربه كني . دوست خوبم بهترين كار اين هست كه در اين روزها به جاي نگراني و انتظار ، مقدمات سفرت را آماده كني، لباس هايي رو كه دوست داري بخري و به كلاس زبان بري تا مكالمه ت رو تقويت كني . ممنونم از تو دوست خوبم . خدانگهدار

پاسخ
تشکر کنندگان: girl
سلام رويا جان ، مرسي از راهنماييت مي خواستم از شما سؤال كنم كه به شما fbi cheak خورد ، وقبلا شاغل بودين ومن منتظر نامه اي هستم كه بعد از approv مياد
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان مهاجرسرایی
کسی اطلاع داره برای ویزای ازدواجی در انکارا در زمان مصاحبه چقدر باید به سفارت پرداخت کنیم؟ وایا میشه هزینه های مدیکال را به لیر پرداخت کرد؟سوال دیگرم این که از زمان صدور ویزا حداکثرتا چند ماه وقت داریم وارد امریکابشیم؟ممنون میشم اگر جوابم را بدهید.
با تشکر
سارا
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-12-13 ساعت 10:31)Nakisa نوشته:  سلام رويا جان ، مرسي از راهنماييت مي خواستم از شما سؤال كنم كه به شما fbi cheak خورد ، وقبلا شاغل بودين ومن منتظر نامه اي هستم كه بعد از approv مياد

---------------------------------
سلام عزيزم

نه به من اف بي آي چك نخورد اما چون مداركم در روز مصاحبه ناقص بود
( فرم آي صد و سي چهار ) بهم يه برگه دادن آبي رنگ به نام refusal form كه توش يه آدرس سايت بود كه بايد هر كيس نامبرم را هر هروز اونجا چك ميكردم تا اينكه بهم پيغام بده كه ويزام آماده شده و از administrative process رد شده . اين مرحله توي اون برگه آبي نوشته بود كه معمولا نود روز طول ميكشه اما در مورد بعضي از كيس ها ممكنه كه بيشتر هم بشه . كيس من درست سي و چهار روز بعد توي سايت كارنت شد و نوشتن كه ويزام آماده س و ممن چهار تا يكشنبه وقت دارم كه ساعت يك و نيم عصر پاسپورتم را تحويل بدم و بعدش هم از چهار روز تا دو هفته طول ميكشه كه ويزامو بدن . كه البته مال من همون دوهفته شد . اف بي آي چك هم درست مثل نقص مدارك هست كه اگه به شما بخوره بهتون يه برگه ميدن با يه آدرس سايت كه بايد متناوبا چك كنيد تا كيس نامبرتون كارنت بشه و اعلام كنن كه براي گرفتن ويزا بري. من كه خيلي حرص خوردم و نگران بودم . اما به شما ميگم كه نگران نباشيد و به نظم و ترتيب و مسئوليت پذيري اونها شك نكنيد . اگه كارتون توي اداره هاي ايران گير كرده بود بايد نگران بوديد . موفق باشي و خدانگهدارت

راستي يادم رفت بگم كه من تو يه سازمان دولتي شاغل هستم . مدت 9 سال . اما بصورت پيمانكاري نه رسمي و روز مصاحبه هم آفيسر چون سازمان معروفي هست و من نوشته بودم كه اونجا كار مي كنم ( وزارت نفت ) از من سوال كرد كه كارت چيه ؟ و من كه از قبل بهم توصيه شده بود ، گفتم كه در شركت نفت كار مي كنم اما !! نيروي رسمي نيستم و اونجا بعنوان پيمانكار كار ميكنم . انگليسي ش ميشه :
the organizatiom im working in , is govermental, but im working there as a contractor
شما هم يادت باشه كه اگه در سازمانهاي دولتي ايران كار مي كني نگو كه كارت دولتي هست . نميدونم اما ميگن كه گير مي دن ( اينطور شنيدم ) و من هم به همين خاطر براي آفيسر توضيح دادم .
(2011-12-13 ساعت 11:07)sara66 نوشته:  سلام به همه دوستان مهاجرسرایی
کسی اطلاع داره برای ویزای ازدواجی در انکارا در زمان مصاحبه چقدر باید به سفارت پرداخت کنیم؟ وایا میشه هزینه های مدیکال را به لیر پرداخت کرد؟سوال دیگرم این که از زمان صدور ویزا حداکثرتا چند ماه وقت داریم وارد امریکابشیم؟ممنون میشم اگر جوابم را بدهید.
با تشکر
سارا

سلام دوست عزيز . راستش من مصاحبه م در ابوظبي بود و در مورد قسمت اول سوالت جوابي ندارم . ويزاي من نامزدي هست و درست شش ماه به من وقت دادن براي ورود به آمريكا . اما دوست من كه به تازگي رفته ويزاش ازدواج بود و فقط پنج ماه بهش فرصت داده بودن براي ورود به آمريكا . در هر دو حالت شما بايد يكماه زودتر از موعد اعلام شده به آمريكا بري . موفق باشي
پاسخ
تشکر کنندگان: sara66
مرسي رويا جون از واكسن ها اطلاعي داري ؟
من براي ويزاي ازدواج اقدام كردم واز خرداد ماه كه شاغل نيستم خيلي نگران fbi cheak هستم ومن شغل دولتي نداشتم
شركت خصوصي كار ميكردم
موفق باشي عزيزم
سلام سارا جون
ميخواستم بپرسم كه زمان سفارت به شما اعلام شده ؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-12-13 ساعت 14:58)Nakisa نوشته:  مرسي رويا جون از واكسن ها اطلاعي داري ؟
من براي ويزاي ازدواج اقدام كردم واز خرداد ماه كه شاغل نيستم خيلي نگران fbi cheak هستم ومن شغل دولتي نداشتم
شركت خصوصي كار ميكردم
موفق باشي عزيزم
سلام سارا جون

سلامي دوباره . عزيزم من واكسن هامو در انستيتو پاستور تجريش زدم . برو اونجا اولش 13000 تومان ميدي و بعدش من براي دكتره توضيح دادم كه براي ويزاي آمريكا ميخوام و ازش خواهش كردم كه تموم واكسن ها را صوري بنويسه كه زدم ( هپاتيت ها را سه سال قبل زده بودم ) . البته واكسن كزاز را هم فكر كنم شش هزار تومان گرفتن و اجباري برام تزريق كردن . بعدش درباره آبله مرغان ازم پرسيد . گفتم كه بچه گي گرفتم . دكتره گفت چون واكسنش از همه گرونتر هست من نميتونم برات الكي بنويسم كه زدم و اگه هم نزنم بايد كه مدرك نشون بدم كه چرا نزدم . بعد يه آزمايش خون ساد ه ازم گرفتن و وقتي ديد كه در بچه گي گرفتم مهر زد كه نياز به واكسن نيست و اگه قرار باشه كه بزني هم قيمتش 68 هزار تومان هست . انستيتو پاستور خيلي وقت بود و اون روز كه من صبح ساعت هشت اونجا بودم خودم تنها كسي بودم كه مراجعه كرده بودم . بعدش هم كه كارت زرد بيم المللي را بهم دادن . نگران نباش دوست من . همه چر درست ميشه . درباره آزمايش خوني هم كه در دبي و يا تركيه بايد بدي ، تنها چيزي كه چك ميشه vVDRL يا همون سفليس هست + يه عكس از قفسه سينه + معاينه چشم + فشار حون و قد و وزن ( كه من از خجالت آب شدم چون 80 كيلو هستم وااااايييييي )و يه سري سوال و جواب درباره سابقه بيماري ها و جراحي هايي كه داشتي ( توصيه ميكنم راستش رو بگي . من كه همه چي رو راست گفتم )

پاسخ
تشکر کنندگان: sara66
مرسي رويا عزيزم از توضيحات كاملي كه ميدي
برايت خوشبختي وموفقيت را آرزومندم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-12-13 ساعت 14:58)Nakisa نوشته:  مرسي رويا جون از واكسن ها اطلاعي داري ؟
شركت خصوصي كار ميكردم
موفق باشي عزيزم
سلام سارا جون

با سلام به شما ,راستش من نوامبر مصاحبه رفتم و کارت وآکسنم هم مال هلال احمر بود و دکتر اوگان قبولش کرد خیلیهای دیگه هم که من دیدم کا رتشون هلال احمر بود ,ضمنا منم کار دولتی نداشتم و ذر شرکت خصوصی کار می کردم و بهم هم چک نخورد خیالت راحت باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
مرسي عزيزم از راهنمايي كه كردي به شما ويزا را همون موقع دادن ؟وشما عكس پرينت ايميل وتلفن بردين ؟
شما هم ازدواج اقدام كردين؟
با تشكر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-12-14 ساعت 13:50)Nakisa نوشته:  سلام
مرسي عزيزم از راهنمايي كه كردي به شما ويزا را همون موقع دادن ؟وشما عكس پرينت ايميل وتلفن بردين ؟
شما هم ازدواج اقدام كردين؟
با تشكر

سلام .
ويزاي من نامزدي هست . در مرحله يي بعد از اپلاي اوليه و بين اپلاي و اعلام تاريخ مصاحبه از طريق ايميل براي ما ايميلي اومده بود كه از ما يه سري مداركي رو خواسته بودن تا بهشون ثابت كنيم كه نامزدي ما جدي هست و ما همديگگه رو قبلا ملاقات كرديم و خواسته بودن تا براشون بفرستيم ( وقت هم داده بودن كه مثلا تا فلان تاريخ اين مدارك را به ما برسونيد ) . مداركي كه ما براي اثبات نامزدي براشون فرستاديم شامل :
1. پرينت تلفن ها ( البته فقط تلفن هايي كه من زده بودم بود ، نامزدم براش سخت بود كه پرينتهايي رو كه خودش به من تلفن كرده را هم بگيره / اصلا هم مشكلي پيش نيومد كه پس پرينت هاي اون كو يا چرا فقط تو تلفن زدي )
2. من و نامزدم همديگه را در دبي ديده بوديم و بنابراين بليط هواپيماهامون + برگه رزرو هتل هامون + برگه مهر خورده ورود و خروج در پاسپورتمون + عكس هايي را كه با هم انداخته بوديم را همه و همه را فرستاديم
3. چند تايي ايميل در تاريخ هاي مختلف
همين !
در ضمن دوست عزيزم من اون روز مصاحبه ويزامو ندادن ، بلكه چون مداركم ناقص بود و برگه ساپورت مالي كه از طريق پست براشون فرستاده بوديم هنوز به دستشون نرسيده بود ، با يه برگه آبي به نامه blue refusal form و دست از پا درازتر برگشتم ايران . توي اون برگه آدرس يه سايت بود كه بايد هرروز كيس نامبرم را اونجا چك ميكردم تا كارنت بشه . خودشون توي برگه نوشته بودن كه نود روز طول ميكشه اما مال من روز سي و چهارم كارنت شد و بهم گفتن كه چهار تا يكشنبه بجز تعطيلات رسمي ابوظبي و آمريكايي ساعت يك و نيم عصر بايد براي تحويل پاسپورتم برم . نوشته بودن كه يا خودم ميتونم برم يا اينكه يه شخص معتمد را بفرستم . براي گرفتن ويزا هم فقط پاسپورت + برگه آبي نياز هست . من هم از آژانس هواپيمايي.... در مركز خريد آيينه ونك خواستم تا برام ويزامو بگيرن و به قول معروف (( پيك آپ )) ويزا را به اونها دادم و مبلغ دويست و پنجاه هزار تومان هم پرداخت كردم و ويزام دو هفته بعد به دستم رسيد . بهتره كه خودتون نرين چون نوشته بودن كه ويزا از زمان تحويل پاسپورت بين 4 روز تا دو هفته طول ميكشه كه آماده بشه و بنابراين آدم نميدونه كه چند روزه تور بگيره ؟ تازه فكر كنسلي پرواز و جريمه كنسلي و اينها هم بكن . بنابراين بهترين كار اين هست كه مثل من بدين به آژانس هواپيمايي تا براتون ويزاتونو بگيره . خان خادم . بهشون تلفن كن و اونها مداركت ( پاسپورت + برگه آبي ) را ميفرستند براي خانم مليكا در دبي و خانم مليكا برات ويزاتو ميگيره و ميفرسته . من چون نقص مدارك داشتم اونروز به من ويزا ندادن . كلا به هيچكسي همون روز مصاحبه ويزا نمي دن و اگه قبول بشي و نقصي نداشته باشي در مداركت ، پاسپورتتو ازت ميگيرن و ميگن مثلا سه روز ديگه بيا و ويزاتو بگير ولي معمولا يكهفته اي طول ميكشه . بنابراين دوست من بهتره كه پروازت را ماهان بگيري كه در صورتي كه كيست قبول شد و خواستن بهت ويزاتو چند روز بعد بدن ، امكان تغيير پرواز داشته باشي .
كيس من نامزدي بود اما درباره كيس ازدواج هم هيچ فرقي نميكنه و درست همين مدارك رو ميخوان .
موفق باشي
پاسخ
تشکر کنندگان: Parniyan

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان