کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
رفت و آمد به آمریکا
(2012-08-18 ساعت 09:09)mazlom khanom نوشته:  من با آمدن مشکلی ندارم . وقتی می خواهم از ایران ( فرودگاه تهران ) بروم به آمریکا . فرودگاه تهران درست قبل گرفتن چمدان ها چند تا مامور است که دستگاه اسکن دارند و بلیط و گذرنامه و ویزات چک می کنند و از ویزا و گذرنامه اسکن می گیرند .
که مراقب هستند کسی ویزای قلابی یا پاسپورت تقلبی نداشته باشه .
آیا اگر من فقط پاسپورتم و بلیط ام را بدهم کافی است ؟
نمی پرسند ویزات کجاست ؟
آیا من به جای ویزا باید گرین کارت نشان بدهم ؟
در گرین کارت من فامیلی جدیدم است. نمی پرسند که چرا نام فامیلی با پاسپورتت یکی نیست ؟
امیدوارم که متوجه منظورم شده باشید.
بله نگاه میکنند . چون درست قبل از اینکه وارد بشید اعلام کیکنند گه اونایی که
گرین کارت دارند ، نشون بدند.
حالا فامیلت عوض شده رو نمیدونم چی بگم؟؟
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: opayamani ، mazlom khanom ، Lady
سلام دوستان عزیز
ما در ماه فوریه به آمریکا رفتیم و 40 روز موندیم و گرین کارتمون رو گرفتیم و بدون اینکه پاس سفید بگیریم ( واقعا خودمم نمیدونم دلیل نگرفتن پاس سفید چی بود ) برگشتیم . من و بچه هام به ایران رفتیم و شوهرم به کشوری که قبلا توش زندگی میکردیم رفت تا کارهای نیمه تماممون رو انجام بده امروز دقیقا 5 ماه از برگشتمون میگذره و هنوز کارامون تموم نشده اگه بخواهیم منتظر باشیم که کارهامون تموم بشه یه دوماه دیگه هم طول میکشه که جمعا میشه 7 ماه ولی من دیگه واقعا استرس گرفتم که اگه ما تا اونموقع بمونیم بهمون گیر ندن و گرین کارتمون به مشکل بر نخوره فعلا تصمیم گرفتیم تا سه هفته دیگه برگردیم همینطور کارهارو نیمه تمام بزاریم (هرچند که خیلی مهم هستن ) و تا قبل 6 ماه برگردیم به نظرتون توی فرودگاه به مشکل بر میخوریم کسی شرایطی مشابه ما داشته که حدود 6 ماه بدون پاس سفید بیرون از آمریکا بوده باشه ؟؟؟؟
واقعا ممکنه گرین کارتمون باطل بشه یا فقط در حد گیر معمول و تذکره ؟؟؟
اینکه من و همسرم هر کدوم این مدت رو تو یه کشور جدا بودیم به نظرتون اوضاع رو بدتر میکنه یعنی ممکنه گیر بدن چرا من رفتم ایران و همسرم رفت جای دیگه ؟؟؟
و اینکه بهتره من و همسرم جدا جدا وارد آمریکا بشیم یا اینکه با هم بریم آمریکا ؟؟؟ در ضمن همسرم تو این 5 ماه یه عمل جراحی هم داشت که میتونه برگه دکتر رو ترجمه کنه آیا تاثیری تو گیر دادنشون داره ؟؟؟
یه سوال دیگه اینکه اگه قبل 6 ماه بریم یا اینکه بمونیم و کارهامونو تمام کنیم و بشه نزدیک 7 ماه بعد بریم خیلی باهم فرق داره یا نه دیگه ماجرای آب از سر گذشتن میشه ؟؟؟
پیشاپیش ممنون از راهنماییتون
شماره کیس: 2011AS00035xxx
کنسولگری:بخارست
تاریخ مصاحبه: 9 آگوست 2011
تاریخ دریافت کلیرنس:01 سپتامبر
تاریخ دریافت ویزا:6 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا:15 فوریه 2012
تاریخ دریافت سوشیال:24 فوریه
خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریاییت نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، opayamani
این همه نگرانی برای چیه ؟ من حداقل از 7-8 مورد دوستان پرسیدم که زیر یکسال و بیشتر از 6 ماه رفته بودند دوستی از همین اعضای مهاجر سرا بعد از 11 ماه رفته بود البته با خانواده اصلا کوچکترین سوالی هم نپرسیده بودند البته این قضیه شانسی هست شما با ارامش کامل کارهای نیمه تمام تان را انجام دهید نامه دکتر را هم برای احتیاط ترجمه کنید و با همسرتان درکمال ارامش تشریف ببرید تا حالا هم گرین کارت کسی را برای اولین تذکر قبل از یکسال باطل نکردند
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، ASALI ، Spiritual ، opayamani ، maaref ، saeed5564 ، Lady
(2012-08-26 ساعت 23:58)nahid.t نوشته:  این همه نگرانی برای چیه ؟ من حداقل از 7-8 مورد دوستان پرسیدم که زیر یکسال و بیشتر از 6 ماه رفته بودند دوستی از همین اعضای مهاجر سرا بعد از 11 ماه رفته بود البته با خانواده اصلا کوچکترین سوالی هم نپرسیده بودند البته این قضیه شانسی هست شما با ارامش کامل کارهای نیمه تمام تان را انجام دهید نامه دکتر را هم برای احتیاط ترجمه کنید و با همسرتان درکمال ارامش تشریف ببرید تا حالا هم گرین کارت کسی را برای اولین تذکر قبل از یکسال باطل نکردند

ممنون دوست عزیز از پاسختون این دوستانی که گفتین یعنی بدون پاس سفید 11 ماه بیرون از آمریکا بودن ؟
من نگرانیم بیشتر از این بابته که شوهرم رفته به کشوری که اونجا زندگی میکردیم تا کارهارو انجام بده منم چون دوسالی بود که ایران نرفته بودم از این موقعیت استفاده کردم و اومدم ایران چون تنها با دوتا بچه کوچیک ناوارد و با زبان انگلیسی خیلی ضعیف برام مقدور نبود که بدون شوهرم آمریکا بمونم و حالا میترسم اینکه من تو ایران بودم این مدت رو و شوهرم جای دیگه بود بهمون گیر بدن ؟
شماره کیس: 2011AS00035xxx
کنسولگری:بخارست
تاریخ مصاحبه: 9 آگوست 2011
تاریخ دریافت کلیرنس:01 سپتامبر
تاریخ دریافت ویزا:6 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا:15 فوریه 2012
تاریخ دریافت سوشیال:24 فوریه
خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریاییت نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، opayamani ، maaref
(2012-08-27 ساعت 01:34)golesang نوشته:  
(2012-08-26 ساعت 23:58)nahid.t نوشته:  این همه نگرانی برای چیه ؟ من حداقل از 7-8 مورد دوستان پرسیدم که زیر یکسال و بیشتر از 6 ماه رفته بودند دوستی از همین اعضای مهاجر سرا بعد از 11 ماه رفته بود البته با خانواده اصلا کوچکترین سوالی هم نپرسیده بودند البته این قضیه شانسی هست شما با ارامش کامل کارهای نیمه تمام تان را انجام دهید نامه دکتر را هم برای احتیاط ترجمه کنید و با همسرتان درکمال ارامش تشریف ببرید تا حالا هم گرین کارت کسی را برای اولین تذکر قبل از یکسال باطل نکردند

ممنون دوست عزیز از پاسختون این دوستانی که گفتین یعنی بدون پاس سفید 11 ماه بیرون از آمریکا بودن ؟
من نگرانیم بیشتر از این بابته که شوهرم رفته به کشوری که اونجا زندگی میکردیم تا کارهارو انجام بده منم چون دوسالی بود که ایران نرفته بودم از این موقعیت استفاده کردم و اومدم ایران چون تنها با دوتا بچه کوچیک ناوارد و با زبان انگلیسی خیلی ضعیف برام مقدور نبود که بدون شوهرم آمریکا بمونم و حالا میترسم اینکه من تو ایران بودم این مدت رو و شوهرم جای دیگه بود بهمون گیر بدن ؟

من بدون پاس سفید به مدت 10 ماه خارج از امریکا بودم (یعنی ایران بودم). وقتی هم برگشتم، ازم سوال کردن چه مدت بیرون بودی، گفتم زیر یک سال. گفت دقیقاً چقدر؟ گفتم حدود 10 ماه. وبعد هم اومدم داخل.
برنده گرین کارت لاتاری 2010.
ساکن لوس آنجلس، کالیفرنیا.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، golesang ، nahid.t ، ASALI ، farnaz82 ، opayamani ، maaref ، mj24sep ، mirman ، saeed5564
(2012-08-27 ساعت 03:57)indmehdi نوشته:  
(2012-08-27 ساعت 01:34)golesang نوشته:  

من بدون پاس سفید به مدت 10 ماه خارج از آمریکا بودم (یعنی ایران بودم). وقتی هم برگشتم، ازم سوال کردن چه مدت بیرون بودی، گفتم زیر یک سال. گفت دقیقاً چقدر؟ گفتم حدود 10 ماه. وبعد هم اومدم داخل.

شاهد از غیب رسیدTongue بله همه دوستانی که من اطلاع دارم بدون پاس سفید زیر یکسال برگشتند به امریکا مشکلی هم پیش نیومده
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، farnaz82 ، Spiritual ، golesang ، 3pideh ، opayamani ، maaref ، mirman
دوستان سلام يه سؤال پس قطعا زير ٦ ماه مشكلى نيست؟
از جهت سيتيزن شدن ميگم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: opayamani ، maaref
Don't worry, no problem!
پاسخ
تشکر کنندگان: opayamani
سلام دوستان
من گرین کارت دارم اما یک سال و نیمه که نتونستم برم آمریکا ، میخواستم بدونم کسی وکیلی میشناسه که به من کمک کنه! من که گیج شدم!
پاسخ
تشکر کنندگان: opayamani
(2012-08-18 ساعت 12:51)alireza1777 نوشته:  
(2012-08-18 ساعت 09:09)mazlom khanom نوشته:  من با آمدن مشکلی ندارم . وقتی می خواهم از ایران ( فرودگاه تهران ) بروم به آمریکا . اونجا درست قبل گرفتن چمدان ها چند تا مامور است که دستگاه اسکن دارند و بلیط و گذرنامه و ویزات چک می کنند و از ویزا و گذرنامه اسکن می گیرند .
نمی پرسند ویزات کجاست ؟
در گرین کارت من فامیلی جدیدم است. نمی پرسند که چرا نام فامیلی با پاسپورتت یکی نیست ؟

موقع ورود که کاری ندارن شما با پاس ایرانی داخل میشید،
موقع خروج هم اگه نگران تفاوت فامیلیتون هستید خیلی ها اسمشون رو تو خارج حتی عوض کردن مهم نیست،بازم اگه نگرانی موقع برگشت با ترکیش بلیط بگیر چون ترکیه ویزا نمیخواد از استانبول هم برو آمریکا.Tongue

سلام . متاسفانه جواب هیچ کدام az شما dostan درست نبود.
من نمی‌خوام از طریق ترکیه بیام که کلی خرجم زیاد شه.
جواب را فکر کنم خودم پیدا kardam .
از طرق حافظ منافع ایران در آمریکا. من باید پاسپورت و گرین کارت و .... به واشنگتن بفرستم. تا آنها مهر خروج به پاسپورت قدیم یا جدید من بزند .
این سایت را بخونید . اگه من اشتباه می‌کنم بهم بگید لطفا.

پاسپورت فعلی‌ من باید تجدید هم بشه چون تا اون موقع رفتن اعتبارش تمام می‌شه.
http://www.daftar.org/far/faq_far.asp?lang=Far
-----------------------------
soal : چه مداركي براي تجديد گذرنامه لازم است؟

جواب: اصل گذرنامه قديمي، اصل شناسنامه، کپی کارت شناسائی ملی، 4 قطعه عكس جديد (كه در شش ماه گذشته گرفته شده)، [b][b]كپي كارت سبز براي درج مهر خروج ،[/b] [/b]هزينه مربوطه و تكميل فرمهاي شماره يك و 300، چنانچه تابعيت آمريكا يا كشور ديگري را داريد علاوه بر مدارك فوق الذكر فرم شماره 989 ضروري ميباشد. براي اطلاعات بيشتر به فرم شماره يك مراجعه نمائيد.

براي دريافت فرمهاي مختلف ميتوانيد در طول شبانه روز با شماره تلفن 24 ساعته 4990-965 (202
----------------------------

soal : من يك ايراني هستم كه مدتي است تابعيت آمريكا را دريافت نموده ام. حال براي رفتن به ايران چه بايد بكنم و آيا ميتوانم با گذرنامه آمريكائي خود به ايران مسافرت نمايم؟

جواب: طبق ماده 989 قانون مدني ايران هر ايراني تا زمانيكه از طريق قانوني ترك تابعيت ايراني نكرده باشد تبعة ايران ميباشد و بايد با گذرنامه ايراني به ايران مسافرت نمايد. لذا شما براي انجام امور كنسولي و دريافت گذرنامه علاوه بر ارائه مدارك مربوطه ميبايست فرم شماره 989 و مدارك درخواستي در آن را نيز تكميل نموده و ارسال نمائيد
WinkSmileWinkSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، nahid.t ، frozen mind ، Lady
کسی میدونه ایا رفت و امد بیش از دوبار در سال انها را حساستر خواهد کرد مشکلی پیش خواهد امد ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-09-26 ساعت 02:21)nahid.t نوشته:  کسی میدونه ایا رفت و امد بیش از دوبار در سال انها را حساستر خواهد کرد مشکلی پیش خواهد امد ؟
خوش به حالت این همه پول داری ؟ من تو یکبارش لنگم
شماره کيس: 2012AS00027xxx
کنسولگري: آنکارا
تاريخ ارسال فرمهاي اوليه: 2011
تاريخ دريافت فرمها توسط Kcc :
تاريخ اعلام کارنت شدن کيس: April
تاريخ مصاحبه:
تاريخ دريافت کليرنس:
تاريخ دريافت ويزا:
تعداد نفرات کيس : 3 نفر
جمع تقريبي هزينه ها:7000عکس،50500 DHL،ترجمه مدارک 180
پاسخ
تشکر کنندگان: nahid.t ، frozen mind ، Tomas
ای وای من !!!!! به خاطر پولداری نیست که میخواهم دوباره برم برام یه مشکلی پیش اومده که باید بدون خانواده و تنها برم و برگردم Shy منم مثل بقیه درگیر جمع و جور کردن هزینه ها برای شروع هستم برای شما و بقیه و خودم اول ارزوی سلامتی و شادکامی و بعد ارزوی تهیه ارز کافی میکنم
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، frozen mind ، gol1 ، golesang ، sodaye_aseman ، mehdi47 ، Lady
سلام خدمت دوستان
یه راهنمایی کوچیک هم به ما بکنید: (پیشاپیش از ذهن مغشوش و گیجم ازتون معذرت میخوام)
اگر گرین کارت بگیرم و بعد بخوام برای ادامه تحصیل به هند برم میشه؟ هرچند مدت یکبار باید برم آمریکا تا گرین کارت باطل نشه؟ این درسته که در مدت یکسال باید 10روز در آمریکا باشیم تا گرین کارت باطل نشه؟ یا اینکه گرین کارت گرفتیم دیگه لازم نیست بریم و برای همیشه اعتبار داره؟
ابن پاس سفید رو برای دو سال اگه بگیرم، بعدش باید چه مدت باشم و چطوری برای ادامه تحصیل (3یا4 سال) برگردم هند؟
البته گفتنی هست که من هنوز قبول نشدم و این فقط یه استقباله از مخاطرات پیش رو!!!!
تشکر کنندگان: Tomas
(2012-09-16 ساعت 09:01)mazlom khanom نوشته:  
(2012-08-18 ساعت 12:51)alireza1777 نوشته:  
(2012-08-18 ساعت 09:09)mazlom khanom نوشته:  من با آمدن مشکلی ندارم . وقتی می خواهم از ایران ( فرودگاه تهران ) بروم به آمریکا . اونجا درست قبل گرفتن چمدان ها چند تا مامور است که دستگاه اسکن دارند و بلیط و گذرنامه و ویزات چک می کنند و از ویزا و گذرنامه اسکن می گیرند .
نمی پرسند ویزات کجاست ؟

موقع ورود که کاری ندارن شما با پاس ایرانی داخل میشید،
موقع خروج هم اگه نگران تفاوت فامیلیتون هستید خیلی ها اسمشون رو تو خارج حتی عوض کردن مهم نیست،بازم اگه نگرانی موقع برگشت با ترکیش بلیط بگیر چون ترکیه ویزا نمیخواد از استانبول هم برو آمریکا.Tongue

سلام . متاسفانه جواب هیچ کدام az شما dostan درست نبود.
من نمی‌خوام از طریق ترکیه بیام که کلی خرجم زیاد شه.
جواب را فکر کنم خودم پیدا kardam .
از طرق حافظ منافع ایران در آمریکا. من باید پاسپورت و گرین کارت و .... به واشنگتن بفرستم. تا آنها مهر خروج به پاسپورت قدیم یا جدید من بزند .
این سایت را بخونید . اگه من اشتباه می‌کنم بهم بگید لطفا.

پاسپورت فعلی‌ من باید تجدید هم بشه چون تا اون موقع رفتن اعتبارش تمام می‌شه.
http://www.daftar.org/far/faq_far.asp?lang=Far
-----------------------------
soal : چه مداركي براي تجديد گذرنامه لازم است؟

جواب: اصل گذرنامه قديمي، اصل شناسنامه، کپی کارت شناسائی ملی، 4 قطعه عكس جديد (كه در شش ماه گذشته گرفته شده)، [b][b]كپي كارت سبز براي درج مهر خروج ،[/b] [/b]هزينه مربوطه و تكميل فرمهاي شماره يك و 300، چنانچه تابعيت آمريكا يا كشور ديگري را داريد علاوه بر مدارك فوق الذكر فرم شماره 989 ضروري ميباشد. براي اطلاعات بيشتر به فرم شماره يك مراجعه نمائيد.

براي دريافت فرمهاي مختلف ميتوانيد در طول شبانه روز با شماره تلفن 24 ساعته 4990-965 (202
----------------------------

soal : من يك ايراني هستم كه مدتي است تابعيت آمريكا را دريافت نموده ام. حال براي رفتن به ايران چه بايد بكنم و آيا ميتوانم با گذرنامه آمريكائي خود به ايران مسافرت نمايم؟

جواب: طبق ماده 989 قانون مدني ايران هر ايراني تا زمانيكه از طريق قانوني ترك تابعيت ايراني نكرده باشد تبعة ايران ميباشد و بايد با گذرنامه ايراني به ايران مسافرت نمايد. لذا شما براي انجام امور كنسولي و دريافت گذرنامه علاوه بر ارائه مدارك مربوطه ميبايست فرم شماره 989 و مدارك درخواستي در آن را نيز تكميل نموده و ارسال نمائيد
WinkSmileWinkSmile
سلام دوست محترم اگر درست متوجه شده باشم شما در امريكا تشريف داريد و ميخواهيد به ايران سفر كنيد وپاسپورتتون اعتبارش تموم شده ؟اگر اينطور باشه من چندين بار سوال كردم و بمن گفتند ميتونيد با پاسپورت اكسپاير شده به ايران بيايد و اينجا براي تجديد مراجعه كنيدوهزينه رو ريالي پرداخت كنيد در كشور خودمون .
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Tomas

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان