کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
رفت و آمد به آمریکا
سلام
میشه لطفادرموردپاس سفیداطلاعاتی به من بد[/i]ین.
[i]
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان،
من الان 8 روزه که Washington DC هستم و می خوام ببینم بدون اینکه گرین کارتمو بگیرم می تونم برگردم ایران و بدون گرین کارت هم بعد از مثلاً 6 ماه وارد امریکا بشم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-11-12 ساعت 04:43)y_shakarami نوشته:  سلام دوستان،
من الان 8 روزه که Washington DC هستم و می خوام ببینم بدون اینکه گرین کارتمو بگیرم می تونم برگردم ایران و بدون گرین کارت هم بعد از مثلاً 6 ماه وارد آمریکا بشم؟

مهر ورود تو پاسپورتتون یکسال اعتبار داره!! ولی ممکنه تا 12 روز کارتت برات بیاد
since 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، javid_saman ، Tomas ، lilac ، 3pideh ، rouzbehdarvishi
(2012-11-08 ساعت 23:42)javid_saman نوشته:  سلام خدمت دوستان
یه راهنمایی کوچیک هم به ما بکنید: (پیشاپیش از ذهن مغشوش و گیجم ازتون معذرت میخوام)
اگر گرین کارت بگیرم و بعد بخوام برای ادامه تحصیل به هند برم میشه؟ هرچند مدت یکبار باید برم آمریکا تا گرین کارت باطل نشه؟ این درسته که در مدت یکسال باید 10روز در آمریکا باشیم تا گرین کارت باطل نشه؟ یا اینکه گرین کارت گرفتیم دیگه لازم نیست بریم و برای همیشه اعتبار داره؟
ابن پاس سفید رو برای دو سال اگه بگیرم، بعدش باید چه مدت باشم و چطوری برای ادامه تحصیل (3یا4 سال) برگردم هند؟
البته گفتنی هست که من هنوز قبول نشدم و این فقط یه استقباله از مخاطرات پیش رو!!!!

دوست عزیز نگران نباش کافیه از دانشگاه نامه دانشجویی داشته باشی‌ ما که فعلا برامون اتفاقی‌ نیفتاده اگه پاس سفید بگیری که کلا خیلی‌ راحت تر میشی‌ Cool
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
دریافت ویزا:یک ضرب Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، javid_saman ، Tomas ، rouzbehdarvishi
باگرون شدن بلیت هواپیما این بحث دیگه خیلی شیرین نیست
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، Acaro ، frz61 ، mrr777 ، نیلوفر64 ، kasrafo ، Tomas ، HRSH ، rouzbehdarvishi ، IN.USA@2013 ، far-dv2013 ، shatsi ، rezajoon ، اریوبرزن ، Lady
(2012-11-14 ساعت 19:22)پدی نوشته:  باگرون شدن بلیت هواپیما این بحث دیگه خیلی شیرین نیست

فکر امریکاشیرینه. من ساعتها هر شب در اینترنت تحقیق زندگی در امریکا رادارم و تمامی بحث های روز رو می خونم و لحظه شماری میکنم برای امریکاو باز برام خواستنیه. تازه مگه ابنجا خیلی ارزونیه(شاید تو محله بعضی ها ارزونی باشه!!!)
پاسخ
تشکر کنندگان: wushu kung fu ، ASALI ، javid_saman ، hoseyn ، Tomas ، lottory ، lilac ، soheil77 ، Rainy ، Soap McTavish ، only_flight ، athenaa ، اریوبرزن ، Lady
دوستان عزیز من الان این تاپیک رو از اول خوندم و تو صفحات اولیه خوندم که اگر فردی چند ماه خارج از آمریکا باشه و تو این مدت تو کشوری غیر از ایران باشه گرین کارتش باطل میشه آیا این واقعا درسته ؟؟؟ من و شوهرم بعد اینکه گرین کارت رو گرفتیم از آمریکا خارج شدیم و الان حدود 8 ماه هستش که خارج از آمریکا هستیم من و بچه هام در ایران هستیم ولی شوهرم این مدت رو در یه کشوری غیر از ایران بوده با این توضیح که من و همسرم قبل برنده شدن در لاتاری سالها در اون کشور زندگی میکردیم و اقامت دائم اون کشور رو داریم یعنی شوهرم 20 سال و من حدود 10 ساله که در اون کشور زندگی میکردیم و حالا شوهرم رفته اونجا تا یه سری کارهای نیمه تمامی که اونجا داشتیم رو انجام بده و من این مدت رو در ایران هستم یعنی با این توضیحات حالا ما برگردیم گرین کارتمون باطل میشه ؟؟؟ من خیلی استرس گرفتم
شماره کیس: 2011AS00035xxx
کنسولگری:بخارست
تاریخ مصاحبه: 9 آگوست 2011
تاریخ دریافت کلیرنس:01 سپتامبر
تاریخ دریافت ویزا:6 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا:15 فوریه 2012
تاریخ دریافت سوشیال:24 فوریه
خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریاییت نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، sam11 ، اریوبرزن
(2012-11-17 ساعت 02:14)golesang نوشته:  دوستان عزیز من الان این تاپیک رو از اول خوندم و تو صفحات اولیه خوندم که اگر فردی چند ماه خارج از آمریکا باشه ...

با سلام
اصلأ جای نگرانی نداره و هیچ لزومی نداره خودتون رو ناراحت کنید حتمأ بعد از خوندن این تاپیک متوجه شدید که باید قبل از یک سال به امریکا برگردید و اونو مد نظر خواهید داشت.
البته حساس تر بودن افسر مهاجرت ، در خصوص کسانی که مدت زیادی در کشوری به غیر از کشوری که تابعیت آن رو دارن اقامت داشتن ، به تجربه ثابت شده ولی به این خاطر گرین کارت کسی رو باطل نخواهند کرد.
و برای بار اول در صورتیکه با بدترین افسر مهاجرت هم روبرو شوید فقط بهتون تذکر خواهند داد. البته دلیلتون برای خارج بودن از امریکا بهتره موجه باشه اینجوری ممکنه حتی تذکر هم ندهند (مثلأ جمع و جور کردن زندگی و فروش وسایل و تمام کردن کارها و تعهدات نیمه کاره)

با تشکر

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، nahid.t ، mohsen-usa ، golesang ، sam11 ، Tomas ، Rainy ، gbtm ، mirman
(2012-11-17 ساعت 06:18)arisa-mohammad نوشته:  
(2012-11-17 ساعت 02:14)golesang نوشته:  دوستان عزیز من الان این تاپیک رو از اول خوندم و تو صفحات اولیه خوندم که اگر فردی چند ماه خارج از آمریکا باشه ...

با سلام
اصلأ جای نگرانی نداره و هیچ لزومی نداره خودتون رو ناراحت کنید حتمأ بعد از خوندن این تاپیک متوجه شدید که باید قبل از یک سال به آمریکا برگردید و اونو مد نظر خواهید داشت.
البته حساس تر بودن افسر مهاجرت ، در خصوص کسانی که مدت زیادی در کشوری به غیر از کشوری که تابعیت آن رو دارن اقامت داشتن ، به تجربه ثابت شده ولی به این خاطر گرین کارت کسی رو باطل نخواهند کرد.
و برای بار اول در صورتیکه با بدترین افسر مهاجرت هم روبرو شوید فقط بهتون تذکر خواهند داد. البته دلیلتون برای خارج بودن از آمریکا بهتره موجه باشه اینجوری ممکنه حتی تذکر هم ندهند (مثلأ جمع و جور کردن زندگی و فروش وسایل و تمام کردن کارها و تعهدات نیمه کاره)

با تشکر

ممنون دوست عزیز از توضیحاتتون شوهرم دقیقا برای انجام کارهای نیمه تماممون رفته اونجا که البته مدرک هم داره که نشون میده این مدت داشته یه سری کارهای نیمه تمام اداری رو انجام میداده و در کنارش در این مدت هم یه عمل جراحی داشته که برگه از دکتر هم داره که دو سه ماه درگیر این عمل و کلا کارهای پزشکیش بوده
شماره کیس: 2011AS00035xxx
کنسولگری:بخارست
تاریخ مصاحبه: 9 آگوست 2011
تاریخ دریافت کلیرنس:01 سپتامبر
تاریخ دریافت ویزا:6 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا:15 فوریه 2012
تاریخ دریافت سوشیال:24 فوریه
خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریاییت نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، Rainy
(2012-11-17 ساعت 22:05)golesang نوشته:  
(2012-11-17 ساعت 06:18)arisa-mohammad نوشته:  

با سلام
اصلأ جای نگرانی نداره ..

با تشکر

ممنون دوست عزیز از توضیحاتتون شوهرم دقیقا ...

با سلام
در این صورت دیگه اصلأ نگران نباشید و امیدوارم به زودی در امریکا زندگی خوب و راحتی رو شروع کنید.
با تشکر

پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، Tomas ، Amir ali Prz
حضور مدیران محترم سایت، بهتر نیست این قسمت را با قسمت "پاس سفید" جمع و یک جا کنید؟

متشکرم.
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، IN.USA@2013 ، Tomas
با سلام
دوستان در صورتیکه بخوایم گرین کارتمون حفظ بشه ولی تو آمریکا زندگی نکنیم، سالی یکبار مسافرت به امریکا کافیه؟یا بازم 6ماه یکبار باید رفت؟
ما بنا به مشکلاتی که برامون پیش اومده نمیتونیم مهاجرت کنیم ولی نمیخوایم گرین کارتمونو از دست بدیم. اگر کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم راهنمایی کنه.
شماره کیس:2012AS00035XXX آنکارا
تعداد افراد کیس: 4 نفر
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 8 AUG
تاریخ کارنت شدن کیس: 7 مارچ
تاریخ مصاحبه: 24 می
تاریخ دریافت کلیرنس:29 june
تاریخ دریافت ویزا: 18 جولای 2012
تاریخ ورود به امریکا:15آگست 2012
جمع تقریبی هزینه ها :36000عكس،84000پست اول ،200000 ترجمه،41500پست آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-04-10 ساعت 11:36)montazer59 نوشته:  با سلام
دوستان در صورتیکه بخوایم گرین کارتمون حفظ بشه ولی تو آمریکا زندگی نکنیم، سالی یکبار مسافرت به آمریکا کافیه؟یا بازم 6ماه یکبار باید رفت؟
ما بنا به مشکلاتی که برامون پیش اومده نمیتونیم مهاجرت کنیم ولی نمیخوایم گرین کارتمونو از دست بدیم. اگر کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم راهنمایی کنه.

نه متاسفانه هیچکدام .
یعنی شما طبق قوانین جدید نمیتونید از گرین کارد بجای ویزای مالتیپل انتری استفاده کنید و در اینصورت احتمال اینکه گرین کارد از دست بره زیاد هست اگر بار ها یا سالها بخواد تکرار بشه. بعضی افراد با ثبت بیزنسهای بازرگانی این رفت و امد هر 6 ماه رو توجیه میکنن که البته من از جزئیات بی اطلاعم و در حد شنیده هست.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، nora ، rouzbehdarvishi ، ASALI ، montazer59 ، Saeedv13 ، Rainy ، rezajoon ، Lady
(2012-11-15 ساعت 20:46)nora نوشته:  
(2012-11-14 ساعت 19:22)پدی نوشته:  باگرون شدن بلیت هواپیما این بحث دیگه خیلی شیرین نیست

فکر آمریکاشیرینه. من ساعتها هر شب در اینترنت تحقیق زندگی در آمریکا رادارم و تمامی بحث های روز رو می خونم و لحظه شماری میکنم برای آمریکاو باز برام خواستنیه. تازه مگه ابنجا خیلی ارزونیه(شاید تو محله بعضی ها ارزونی باشه!!!)

آره - خیلی شیرینه ... اگه قبل از گرونی ها مهاجرت میکردیم که شیرین تر

امیدوارم کسانی برنده بشن که از لحاظ مالی مشکلی نداشته باشن ... و تا پیدا کردن کار و راه افتادن زبان , بتونن از جیب بخورن ...
 در نا امیدی بسی امید است نیست 18-9
پاسخ
تشکر کنندگان: athenaa
(2013-04-10 ساعت 11:36)montazer59 نوشته:  با سلام
دوستان در صورتیکه بخوایم گرین کارتمون حفظ بشه ولی تو آمریکا زندگی نکنیم، سالی یکبار مسافرت به آمریکا کافیه؟یا بازم 6ماه یکبار باید رفت؟
این ویزا رو واسه مهاجرت و زندگی کردن صادر میکنن و خب قاعدتا کسی که نتونه مهاجرت کنه نباید بتونه گرین‌کارت داشته باشه.
مثل اینه که بگیم میخوام شیرینی بخورم اما پولشو لازم دارم، اگه میشه شیرینی رو بخورم اما پولو نیگر دارم پیش خودم!
چیزی که من فهمیدم اینه که برای کسایی که یه سره میخوان اینجا بمونن و کار کنن و جذب سیستم بشن حداقل 10 سالی وقت میخواد تا جفت و جور کنن خودشون رو، حالا کسی که بخواد خط در میون بیاد و برگرده دیگه نمیدونم داستان چطوری پیش میره!
تعارف که نداریم، اگه تو این پروسه اونقد مشکل بزرگ باشه که کسی نتونه مداوم اینجا بمونه، قصد مهاجرت نداره. اینجوریم آدم مثل مردای دو زنه میمونه که شب رو باید بره مسجد بخوابه (یه ضرب‌المثله)

پ.ن.: دوست من، از این جواب من ناراحت نشی، این یه جمله کلی بود، چون خیلیا رو دیدم که نمیخوان بیان ولی گرین رو داشته باشن (مثل کسایی که میخوان دوران نامزدیشون رو به دهه و بیشتر از اون کشش بدن) اینجا عزم خودتم جزم کنی ممکنه کم بیاری، حالا شل شلکی که دیگه نگو نپرس

(2012-11-15 ساعت 20:46)nora نوشته:  فکر آمریکاشیرینه. من ساعتها هر شب در اینترنت تحقیق زندگی در آمریکا رادارم و تمامی بحث های روز رو می خونم و لحظه شماری میکنم برای آمریکاو باز برام خواستنیه. تازه مگه ابنجا خیلی ارزونیه(شاید تو محله بعضی ها ارزونی باشه!!!)
بله شیرینه، اینجا هم که بیای میبینی شیرینتر میشه اما شرط داره و شرطشم اینه که بدونی چیکار داری میکنی، خودتو آماده سختی کنی و یه جوریم ایران و فراموش کنی (منظورم اینه که لزومی نداره هر شب با ایران صحبت کنی یا سالی دوبار بری ایران!)
من فقط 8 ساعت میرم سر کار (هفته‌ای 40 ساعت) و کلا 20 دقیقه تا نیم‌ساعت هر روز تو راه رفت و برگشتم ولی کار میکنم و خسته میشم واقعا. اینجاس که میفهمم تعطیلات آخر هفته که میگن یعنی چی!
علاوه بر طرز کار کردن، طرز فکرتم باید عوض کنی (میگن وقتی میری رم، مثل یه رمی زندگی کن)
جوری بیا که اگه ده سالم نتونستی برگردی، نشینی غصه بخوری. یا مثلا بعد از یه سال پشیمون شی. چون این حرکت همه منابعتو میخوره (البته اگه مثل من باشی و مایه‌دار نباشی Cool )
مصاحبه:6/28/12
مشاهده کلیرنس:8/8
تحویل پاسپورت به سفارت:8/13
دریافت ویزا:8/15
تاریخ رفتن:9/18
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

مهمه که قبل از اومدن بدونی چیکار میکنی.

http://www.mohajersara.com/thread-4459.html
پاسخ
تشکر کنندگان: شاپرک ، el333 ، ParsTrader ، tabim4 ، Saeedv13 ، nora ، IN.USA@2013 ، hasti_banoo ، Rainy ، montazer59 ، sinamn ، rezajoon ، Lady ، shadi79

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان