کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
رفت و آمد به آمریکا
من هر روز با فکر امریکا زندگی می کنم بچه هامو به شکل اونجا سعی می کنم تربیت کنم. برای من شیرینه چون میدونم چه کار دارم می کنم. دهها مسیر رو برای رفتن طی کردم حتما" خواستی بوده که من الان اینجام .اما باید برم. من اینجا در بهترین و بالاترین موقعییت اجتماعی قرار دارم و میدونم یک صدم جایگاه اینجا را نخواهم داشت اما تصمیم برای رفتنی دارم که حیاتی است .واز صفر شروع خواهم کرد حتی تحصیلات .
پاسخ
(2013-04-12 ساعت 23:55)nora نوشته:  من هر روز با فکر آمریکا زندگی می کنم بچه هامو به شکل اونجا سعی می کنم تربیت کنم. برای من شیرینه چون میدونم چه کار دارم می کنم. دهها مسیر رو برای رفتن طی کردم حتما" خواستی بوده که من الان اینجام .اما باید برم. من اینجا در بهترین و بالاترین موقعییت اجتماعی قرار دارم و میدونم یک صدم جایگاه اینجا را نخواهم داشت اما تصمیم برای رفتنی دارم که حیاتی است .واز صفر شروع خواهم کرد حتی تحصیلات .
کار خوبی میکنی، زمانی که من اومدم پروسه ذهنی اون از سه سال قبلش شروع شده بود و دیگه موندن واسم جالب نبود. قبل از اینکه بیام مسیرهای دیگه رو هم روش فکر میکردم که زد و این شد.
هیچ خواستی نیست، پروسه اومدن سخته واقعا.
یه پیشنهاد، اگه مشکل مالی نداری، یه ویزای تحصیلی جور کن و بیا اینجا درس بخون (اگه بتونی یه ویزای مالتی‌پل دوساله بگیری عالیه) بعدش از همینجا اقدام کن واسه موندن. یه کم خوش‌شانسی بیاری میشه. اما مواردی هم بوده که طرف بعد از دوسال چون نتونسته مثلا اکسترن‌شیپ بگیره و اینا برگشته ایران.

یه راه دیگه هم، رفتن به هند و کار کردن با شرکت‌های اونجاس (واسه کامپیوتریا راه خوبیه) و بعد از اونجا با همون شرکت ویزای اینجا رو بگیری.
واست آرزو میکنم زودتر بتونی یه ویزا بگیری و بیای اینجا واسه همیشه. اما یادت باشه ویزاتو که گرفتی، هی نیای بگی چطوری میشه بیشتر از شیش‌ماه آمریکا نبود و بدون مشکل برگشت، یا خلاصه هزار جور ازین بهونه‌ها Tongue
مصاحبه:6/28/12
مشاهده کلیرنس:8/8
تحویل پاسپورت به سفارت:8/13
دریافت ویزا:8/15
تاریخ رفتن:9/18
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

مهمه که قبل از اومدن بدونی چیکار میکنی.

http://www.mohajersara.com/thread-4459.html
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، pr.kia ، sadeghi897 ، rouzbehdarvishi
[quote='j1970' pid='306849' dateline='13658183واست آرزو میکنم زودتر بتونی یه ویزا بگیری و بیای اینجا واسه همیشه. اما یادت باشه ویزاتو که گرفتی، هی نیای بگی چطوری میشه بیشتر از شیش‌ماه آمریکا نبود و بدون مشکل برگشت، یا خلاصه هزار جور ازین بهونه‌ها :P
[/quote]
دوست ندیده ام من سنم بسیار بالاتر از اون چیزی است که شما فکر می کنید. من یه دلیلم بیماری فرزندم می باشد.و دلیل دیگر با قابلیت هایی که بوده اگر انجا شکوفا میشد چی میشدو این برای فرزندانم است من عاشق خونواده خودم هستم بدون بچه هام و همسرم میمیرم پس اگر هر جا اونا باشن من هستم تازه می خوام برم دانشگاه درجه یک درس بدم . من پر از ارزو های دست یافتنی هستم.اما با خانواده و در کنار انها.
پاسخ
(2013-04-12 ساعت 23:55)nora نوشته:  من هر روز با فکر آمریکا زندگی می کنم بچه هامو به شکل اونجا سعی می کنم تربیت کنم. برای من شیرینه چون میدونم چه کار دارم می کنم. دهها مسیر رو برای رفتن طی کردم حتما" خواستی بوده که من الان اینجام .اما باید برم. من اینجا در بهترین و بالاترین موقعییت اجتماعی قرار دارم و میدونم یک صدم جایگاه اینجا را نخواهم داشت اما تصمیم برای رفتنی دارم که حیاتی است .واز صفر شروع خواهم کرد حتی تحصیلات .
دوست بزرگوار من دو نفر را در این انجمن می شناسم که الحق لایق گرین کارت هستند یکیشون شمایید از من می پرسی چمدانت را ببند چون شما انتخاب شده ای اما 2014 یا 2015 فقط بین ایندو شک دارم !!!!!!!!!!!! اگه قراره 2015 برنده بشین غمی نیست چون پیش بینی من دلار 800 یا 900 تومنی برای 2015 ایهاست پس خوشا به حال 2015 ایها!!!!!!!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، sadeghi897 ، نازنین 932 ، ساقر ، athenaa
از من می پرسی چمدانت را ببند چون شما انتخاب شده ای اما 2014 یا 2015 فقط بین ایندو شک دارم !!!!!!!!!!!! اگه قراره 2015 برنده بشین غمی نیست چون پیش بینی من دلار 800 یا 900 تومنی برای 2015 ایهاست پس خوشا به حال 2015 ایها!!!!!!!!!!
[/quote]
دوست عزیزم اگر خدا بخواد ممکنه تو همین 2013 جور بشه وگرنه اول می با لاتاری. من غصه دلار ندارم چون میتونم با دست خالی پول بسازم تنها دل نگرانیم زمان است و بس
پاسخ
(2013-04-13 ساعت 13:08)nora نوشته:  دوست ندیده ام من سنم بسیار بالاتر از اون چیزی است که شما فکر می کنید. من یه دلیلم بیماری فرزندم می باشد.و دلیل دیگر با قابلیت هایی که بوده اگر انجا شکوفا میشد چی میشدو این برای فرزندانم است من عاشق خونواده خودم هستم بدون بچه هام و همسرم میمیرم پس اگر هر جا اونا باشن من هستم تازه می خوام برم دانشگاه درجه یک درس بدم . من پر از ارزو های دست یافتنی هستم.اما با خانواده و در کنار انها.
آقا بدون خونواده که حرفشو نزن، اصلا حال نمیده، حتی تو بهشت.
سنم زیاد مهم نیست، من خودم چهل و خورده‌ای (دقیق نمیدونم) سنمه و تازه اینجا دارم شروع میکنم.
خواستن توانستنه، حتما میای
مصاحبه:6/28/12
مشاهده کلیرنس:8/8
تحویل پاسپورت به سفارت:8/13
دریافت ویزا:8/15
تاریخ رفتن:9/18
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

مهمه که قبل از اومدن بدونی چیکار میکنی.

http://www.mohajersara.com/thread-4459.html
پاسخ
(2013-04-10 ساعت 12:02)soheilbadami نوشته:  
(2013-04-10 ساعت 11:36)montazer59 نوشته:  با سلام
دوستان در صورتیکه بخوایم گرین کارتمون حفظ بشه ولی تو آمریکا زندگی نکنیم، سالی یکبار مسافرت به آمریکا کافیه؟یا بازم 6ماه یکبار باید رفت؟
ما بنا به مشکلاتی که برامون پیش اومده نمیتونیم مهاجرت کنیم ولی نمیخوایم گرین کارتمونو از دست بدیم. اگر کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم راهنمایی کنه.

نه متاسفانه هیچکدام .
یعنی شما طبق قوانین جدید نمیتونید از گرین کارد بجای ویزای مالتیپل انتری استفاده کنید و در اینصورت احتمال اینکه گرین کارد از دست بره زیاد هست اگر بار ها یا سالها بخواد تکرار بشه. بعضی افراد با ثبت بیزنسهای بازرگانی این رفت و امد هر 6 ماه رو توجیه میکنن که البته من از جزئیات بی اطلاعم و در حد شنیده هست.

مهندس جان ميتوني لطف كني و اينجا بنويسي قوانين جديد شامل چه چيزايي بوده؟ از كسي شنيدم تو قانون جديد هركسي شش ماه بيشتر از امريكا بيرون باشه بايد مجددا" براي ويزا اقدام كنه ؟!! آيا صحيحه؟!!
دريافت ويزا: 2011
باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست_كوروش بزرگ [/color]
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-04-14 ساعت 15:47)Rainy نوشته:  
(2013-04-10 ساعت 12:02)soheilbadami نوشته:  [quote='montazer59' pid='304979' dateline='1365577578']
با سلام
دوستان در صورتیکه بخوایم گرین کارتمون حفظ بشه ولی تو آمریکا زندگی نکنیم،
ه متاسفانه هیچکدام .
یعنی شما طبق قوانین جدید نمیتونید از گرین کارد بجای ویزای مالتیپل انتری ا شنیده هست.
مهندس جان ميتوني لطف كني و اينجا بنويسي قوانين جديد شامل چه چيزايي بوده؟ از كسي شنيدم تو قانون جديد هركسي شش ماه بيشتر از امريكا بيرون

چیزی که من میدونم اینه که اخیرا موضوع اقامت بیشتر براش سختگیری میشه و اداره مهاجرت میخواد که کسی اقامت دائم داشته باشه که واقعا مقیمه و کار میکنه و مالیات میده پس اگر این شرایط براش نباشه بهش سخت خواهند گرفت . علت اصلیش هم اینه که الان یک طرحی رو اوباما به مجلس برده که به بسیاری از مهاجرای غیر قانونی که واقعا مقیم هستن و به سختی کار میکنن اما زیرزمینی هستن با دستمزدهای کم و ازشون توسط کارفرما در بلک مارکت سو استفاده میشه بتونن وارد پروسه اقامت بشن و برای بچه هاشون شناسنامه امریکایی بگیرن و از این دست و دیگه اینکه افرادی که برای تحصیل با ویزا میان و اینجا دانشگاه میرن بتونن راحت تر اقامت بگیرن و وارد چرخه اقتصاد بشن. از طرف دیگه تعداد برای افرادی که بخوان مقیم امریکا بشن سالانه دارای محدودیتهایی هست و تلاش اینا اینه که بتونن اقامتهای صوری رو اینطوری جایگزین کنن.
بنابراین هر چه غیبت شما بیشتر بشه قاعدتا با مشکلات بیشتری ممکنه روبرو شید اما در کل نحوه اجرای قانون هم اینجا به نظر من با وحدت رویه همراه نیست مثل بسیاری موارد دیگر در کارهای اداری امریکا پس ممکنه شما افرادی رو هم پیدا کنید که مرتب در رفت و امدن و هیچ مشکلی هم ندارن یا سالها دور بودن ولی بدون دردسر وارد شدن و غیره این دیگر به ریسک پذیری مشتری ! (در اینجا مهاجر) بستگی داره به هر شکل مر قانون 1 چیز و نحوه اجرا چیز دیگریست یا مثلا اگر شما پول خوبی برای وکیل خرج کنین در هر موردی شما 90 درصد مشکل نخواهید داشت.
پاسخ
تشکر کنندگان: Rainy ، nora ، tabim4 ، ASALI ، Saeedv13 ، apoornaki ، Hamed112 ، rouzbehdarvishi ، rezajoon
سلام دوستان امروز رفته بودم خ ویلا بلیط بگیرم خانومه خیلی خوب راهنمایی کرد گفتم شاید برای دوستانی که میخوان رفت و آمد داشته باشن مناسب باشه در هر صورت من شمارشو میزارم تا اگر کسی خواست راهنمایی بگیره این هواپیمایی ایران ایر و بریتیش قرارداد داره02144672200
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، radman87 ، tabim4 ، valencia
من حدود 5.5 ماه نبودم وقتی رفتم با کلی سوال که چرا نبودی و کجا بودی مواجه شدم که احساس کردم کاملا قانع نشد بعد توی پاسپورت من قسمت title با خودکار نوشت ACR دوستان این معنی خاصی میده کلا ملاک چیه یعنی زیر 6 ماه هم میتونه تهدید داشته باشه در صورتی که توی سایت زده بیش از یک سال؟ ممنون میشم راهنمایی کنین.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-04-20 ساعت 21:27)Hamed112 نوشته:  من حدود 5.5 ماه نبودم وقتی رفتم با کلی سوال که چرا نبودی و کجا بودی مواجه شدم که احساس کردم کاملا قانع نشد بعد توی پاسپورت من قسمت title با خودکار نوشت ACR دوستان این معنی خاصی میده کلا ملاک چیه یعنی زیر 6 ماه هم میتونه تهدید داشته باشه در صورتی که توی سایت زده بیش از یک سال؟ ممنون میشم راهنمایی کنین.
نگران نباشيد
تو پاسپورت من هم چند بار نوشتند
ACR اسم قديمي گرين كارت ميباشد و مخفف Alient Resident Card است
اسم جديدش PCR يا Permanent Resident Card هستش...
شما از كدوم پورت وارد شديد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، nora ، Danoosh ، Hamed112 ، rouzbehdarvishi ، Rainy
خدا به داد من برسه که بعد از 11 ماه و نیم میرم
پاسخ
تشکر کنندگان: valencia ، kasrafo
(2013-04-20 ساعت 22:51)apoornaki نوشته:  
(2013-04-20 ساعت 21:27)Hamed112 نوشته:  من حدود 5.5 ماه نبودم وقتی رفتم با کلی سوال که چرا نبودی و کجا بودی مواجه شدم که احساس کردم کاملا قانع نشد بعد توی پاسپورت من قسمت title با خودکار نوشت ACR دوستان این معنی خاصی میده کلا ملاک چیه یعنی زیر 6 ماه هم میتونه تهدید داشته باشه در صورتی که توی سایت زده بیش از یک سال؟ ممنون میشم راهنمایی کنین.
نگران نباشيد
تو پاسپورت من هم چند بار نوشتند
ACR اسم قديمي گرين كارت ميباشد و مخفف Alient Resident Card است
اسم جديدش PCR يا Permanent Resident Card هستش...
شما از كدوم پورت وارد شديد؟
آخ آخ منم بعد 5.5 ماه ،20 روز دیگه دارم میرم .گیر ندن؟؟از جی اف کی وارد میشم.چی بگم اگه گیر دادن؟تازه میخوام زودم برگردم Sad
ساکن نیویورک
برنده 2011

پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، Hamed112 ، rouzbehdarvishi
(2013-04-21 ساعت 00:31)nahid.t نوشته:  خدا به داد من برسه که بعد از 11 ماه و نیم میرم

هیچ اتفاقی نمیفته، خیالتون راحت راحت، منم کلی استرس داشتم ولی همش الکی بود، اصلا نگران نباشید،منم تقریبا 11 ماه بودم، پرسید چند وقت نبودی،گفتم 11 ماه،گفت اگر خواستی بیشتر از 1 سال بیرون باشی ری اینتری پرمیت میتونی بگیری و ...،همین Smile
دریافت نامه قبولی: May.2010
کیس نامبر: 2011AS44xxx
کارنت: jul.2011
مصاحبه و دریافت ویزا: sep.2011
اولین سفر: feb.2012
دومین سفر: feb.2013

خدایا شکرت...
پاسخ
تشکر کنندگان: nahid.t ، kasrafo ، tabim4 ، nora ، Hamed22 ، Hamed112 ، ASALI ، e76779 ، saeed5564
(2010-11-25 ساعت 21:27)farzad101 نوشته:  سلام
این لینک اطلاعات خوبی جهت نگهداری و قوانین گرین کارت داره گفتم بد نیست اینجا لینکو بذارم :

http://www.immihelp.com/greencard/retain-greencard.html
چاکریم

دوستان من مطلب این لینکو خیلی مفید دیدم با اینکه مربوط به چند سال قبله منتها اطلاعات خیلی خوبی داره
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، Hamed22 ، Hamed112

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان