کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای نامزدی آمریکا
(2011-10-25 ساعت 16:57)Ava2011 نوشته:  
(2011-10-25 ساعت 16:45)Ava2011 نوشته:  با سلام
دوستان من میخوام از طریق ویزای نامزدی به آمریکا برم
میخواستم بدونم برای گرفتن وقت مصاحبه از سفارت آمریکا کدوم کشور رو انتخاب کنم که کارم بهتر و سریعتر انجام بشه؟ چون اسم این کشور انتخابی باید در فرم درخواست ویزای نامزدی درج بشه
ضمنا ً اگر کسی در خصوص اطلاعاتی که باید در فرم درخواست ویزای نامزدی درج بشه داره ، نظر مفیدی داره لطفاً در اختیار من بذاره
ممنونم

(2011-10-25 ساعت 16:52)yami نوشته:  
(2011-10-25 ساعت 16:45)Ava2011 نوشته:  با سلام
دوستان من میخوام از طریق ویزای نامزدی به آمریکا برم
میخواستم بدونم برای گرفتن وقت مصاحبه از سفارت آمریکا کدوم کشور رو انتخاب کنم که کارم بهتر و سریعتر انجام بشه؟ چون اسم این کشور انتخابی باید در فرم درخواست ویزای نامزدی درج بشه
ضمنا ً اگر کسی در خصوص اطلاعاتی که باید در فرم درخواست ویزای نامزدی درج بشه داره ، نظر مفیدی داره لطفاً در اختیار من بذاره
ممنونم

ابوظبی که خیلی شلوغه چون از تهران و اکثر شهرهای ایران راحتتر هست برای پرواز مستقیم به دوبی نسبت به آنکارا ولی آنکارا هم دیگه مثل قدیمها خلوت نیست.
اگه مطمئن باشی که میتونی ویزای قبرس یا آلمان یا ایتالیا رو بگیری, فکر کنم تو این کشورها که کارهای مهاجرتی ایرانی ها رو انجام میدن, کارت سریعتر انجام بشه اما نه خیلی زیاد!!

ممنونم . راجع به باکو و یا عشق آباد اطلاعی دارید؟

ویزای مهاجرتی ایرانیان فقط در ابوظبی, آنکارا, ناپل, فرانکفورت و قبرس انجام میشه. از نظر تئوری ایرانی ها میتونن برای ویزای غیر مهاجرتی و یا حتی مهاجرتی به هر سفارت آمریکا در دنیا مراجعه کنن ولی اینکه اولا اون سفارت قبول بکنه که به این کار رسیدگی بکنه و ثانیا اینکه آشنا نبودن اونها با مراحل ویزای ایرانیان و مدارک ایرانی چقدر میتونه کار رو به عقب بندازه و دچار مشکل کنه, بحث دیگه ای هست.
تا اونجایی که میدونم حتی اگه شما جایی بغیر از این چند تا شهر رو انتخاب کنین, اونا خودشون به یکی از این شهرها و معمولا آنکارا یا ابوظبی (چون ویزا نداره یا راحته گرفتنش) تغییر میدن و اینکار باعث عقب افتادن مراحل پرونده شما هم میشه. پس اگه به فکر فرانکفورت و ناپل و حتی قبرس هستین اول ببینین که ویزاشون میتونین بگیرین یا نه, چون بغیر از وقت سفارت مدارک بسیار زیادی برای ویزای این کشورها از شما میخوان که دوسنانی هم اینجا بودن که با مصیبت بعدا تونستن از ناپل به مثلا ابوظبی تغییر مکان بدن.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ava2011 ، Blaze

با سلام
ترجمه مدارک، حتماً باید با مهر وزارت خارجه و دادگستری باشه
من همسرم ساکن امریکا هستند ، برای ویزای نامزدی یک سری از حکمهای پرسنلی ، گواهی حسابهای بانکی و فیش حقوقی سه ماهه اخیرم رو دادم دارالترجمه، ترجمه کردند، اما تایید وزارت دادگستری و امور خارجه ندارند

(2009-12-06 ساعت 14:51)amrnsb نوشته:  در متن زیر
منظور از شما: Beneficiary کسی است که می خواهد با نامزد آمریکایی ازدواج کند.
منظور از نامزد: Petitioner فرد سیتی زنی است که قصد دارد نامزد خود را به آمریکا بیاورد.

1- پاسپورت:
اصل و کپی از صفحه اول پاسپورت شما(پاسپورت باید حداقل 8 ماه بعد از تاریخ صدور ویزا اعتبار داشته باشد)

2- فرمها:
تکمیل و ارسال 2 نسخه از فرمهای DS-230(بخش اول) ، DS-156 ، DS-156k ، DS-157

3-شناسنامه:
اصل و کپی برابر اصل شده شناسنامه شما از تمام صفحات(توسط دادگستری)

4-مدارک اثبات رابطه با نامزد:
کلیه عکسهای مشترک، ای میلهای رد و بدل شده و پرینت تلفن که اثبات نماید طرفین با هم در ارتباط بوده اند.

5- ترجمه انگلیسی از کلیه مدارک شما با مهر وزارت خارجه و دادگستری

6- 2 قطعه عکس 5*5 سانتی متری شما با پس زمینه سفید با نگاه مستقیم به دوربین بدون عینک و بدون روتوش، هر دو گوش پیدا باشد(خانمهای محجبه می توانند پوشش خود را حفظ کنند ولی باید گوشها از جلوی روسری یا مقنعه بیرون باشد)

7- اصل و کپی از تمام صفحات سند ازدواج برای متقاضیان K-3

------------------------------------------------------------------------------------
چند نکته:
1- لازم به توضیح است کلیه مدارک ساپورت مالی مانند: فرم Affidavit of support I-134 ،فرم W-2 و فرم مالیاتی 1040 می بایست توسط نامزد یا co-sponser مربوطه تهیه شده به شما در ایران ارسال شود و شما این مدارک را به همراه کلیه ترجمه ها و فرمهای مربوط به خودتان که در بالا ذکر شد در یک پاکت به سفارت بفرستید.

2- توجه داشته باشید که شما باید کلیه فرمها و ترجمه ها را با پست به سفارت ارسال نمایید و اصل شناسنامه، پاسپورت، سند ازدواج (یا طلاق قبلی یا فعلی)، کارت پایان خدمت، کارت ملی خود را در روز مصاحبه بهمراه داشته باشید.

3- برخی مدارک کمک کننده: کپی پاسپورت و سکیوریتی کارد نامزد، کپی سند منزل یا اجاره نامه نامزد در آمریکا، کپی قرارداد کار نامزد با کارفرما در آمریکا و ترجمه گواهی اشتغال به کار شما

اندکی صبر، سحر نزدیک است
پاسخ
تشکر کنندگان:
سوال؟راهنماییم کنین لطفا
نامزد بنده سیتیزن آمریکا است.ا سال پیش از طریق ویزای نامزدی اقدام کردیم...و بنده به مصاحبه رفتم ولی جواب مصاحبه به من ندادنن....و بعد از سفارت آمریکا نامه اومد که پرونده ی شما به دلیل تمام شدن تاریخ انقضا بسته شده!!!!!عجیب بود ولی چنین اتفاقی با وجود کامل بودن پرونده رخ داد.و بنده باید دوباره پرونده جدید راباز کنم.قابل توجه که نامزده بنده سیتیزن آمریکا ست.حالا سوال من اینه که :
1)از طریق ویزای نامزدی پرونده تشکیل بدم یا از طریق ازدواج؟؟؟
2)هر کدوم چه قدر طول میکشه؟
3)کدامیک مطمین تره؟
4)آیا وکیله خبره ای در این کار میشناسید به بنده معرفی کنین؟
5)ازدواج در دبی انجام بشه مشکلی داره؟یا حتما باید ایران باشه؟
با چند تا وکیل صحبت کردم هر وکیل یه راهی پیشنهاد میده.آخرین وکیل گفت با هم ازدواج کنین چون سفارت ازتون میپرسه چرا بعد از یک سال ازدواج نکردین اما از یه طرف میترسم ویزای ازدواج چند سال طول بکشه.کارم حیاتیه و نمیخوام این بار شکست بخورم!!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
سوال؟راهنماییم کنین لطفا
نامزد بنده سیتیزن آمریکا است.ا سال پیش از طریق ویزای نامزدی اقدام کردیم...و بنده به مصاحبه رفتم ولی جواب مصاحبه به من ندادنن....و بعد از سفارت آمریکا نامه اومد که پرونده ی شما به دلیل تمام شدن تاریخ انقضا بسته شده!!!!!عجیب بود ولی چنین اتفاقی با وجود کامل بودن پرونده رخ داد.و بنده باید دوباره پرونده جدید راباز کنم.قابل توجه که نامزده بنده سیتیزن آمریکا ست.حالا سوال من اینه که :
3)کدامیک مطمین تره؟
با چند تا وکیل صحبت کردم هر وکیل یه راهی پیشنهاد میده.آخرین وکیل گفت با هم ازدواج کنین چون سفارت ازتون میپرسه چرا بعد از یک سال ازدواج نکردین اما از یه طرف میترسم ویزای ازدواج چند سال طول بکشه.کارم حیاتیه و نمیخوام این بار شکست بخورم!!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
چرا بهتون ویزا ندادن؟کیس های اردواج و نامزدی برای کسی که سیتیزن هست بین 9 تا 12ماه هست(بدون کلیرنس).به وکیل نیازی نیست اگه رابطه درست باشه حتما میدن.وکیل فقط پول میگیره و هیچ کاری نمیکنه.این تجربه من بود.اما مهم اینه که چرا دفعه اول بهتون ویزا ندادن.یعنی چی جواب مصاحبه بهتون ندادن؟مفهوم نیست.
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
تشکر کنندگان: golbano
شخصی که مصاحبه میگرفت در مالزی با یک بار مصاحبه ویزا نمیداد....چند نفر دیگه هم که از سفارت مالزی اقدام کرده بودن 2 بار مصاحبه رفتن.منم فکر کردم که باید منتطر وقت مصاحبه دوم باشم اما هیچ جوابی به من ندادن و بعد از 3 ماه هم از سفارت امریکا جواب اومد که تاریخ انقضای پرونده تمام شده!!!!!!وکیل هم پیگیری واسه کار ما نکرد!!هرچی بهش گفتیم که چرا جواب نمیاد گفت صبر کنین!!!!!ابعد هم یه روز زنگ زد گفت از سفارت چنین ایمیلی اومده!!!الان تو شوکیم.واسه هیچ کس چنین موردی پیش نیومده...که بدونم چه کار میشه کرد...با هر وکیلی صحبت میکنم چنین موردی را نداشته و هر کس یه نظری میده.یعنی فرقی نمیکنه عقد کنیم یا نامزد باشیم؟هرجفتش 9 تا 12 ماه طول میکشه؟ترسم از اینه که اگر از طریق نامزدی اقدام کنم سفارت ایراد بگیره که چرا تا الان عقد نکردیم و دوباره همون آش و همون کاسه.دیگه کاسه صبرم لبریز شده!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-12-03 ساعت 17:50)nedaa نوشته:  سوال؟راهنماییم کنین لطفا
3)کدامیک مطمین تره؟

با سلام به شما دوست نازنین
۱.خوب زمانی‌ که با ویزای نامزدی این کار رو باهاتون کردن مطمئنا از طریق ازدواج اقدام کنید مطمأنتر و بهتر هستش ،
۲.ویزای نامزدی پروسه بین ۸ تا ۱۱ ماه به دونه کلیر رو داره و ازدواج تقریبا ۹ تا ۱۸ ماه رو داره ولی‌ خیالت راحته که ازدواج کردی و از اول گرین کارت رو داری ،
۳.به نظر من ازدواج مطمئن تر هستش ,
۴.والا وکیل من که خیر سرش سوپر اتونی بود بجز اینکه کار رو طولانیتر کنه و بیشتر پول نگیره چزه دیگهی نبود تازه بخاطر سهلانگای دستیارش که اصل ترجمه شناسنامه من رو نفرستاد بود سفارت من ۱۵۰$ رو به اضافه ۹شب اضاقه تر در هتل موندن و توی ترکیه رو بهم ضرر زد ایکاش منم حرف دوستان و گوش می‌کردموo وکیل نمیگرفتم و پول مفت بهش نمیددم،
۵.تا آنجا که من می‌دونم در دبی اگه مقیم آنجا نباشی‌ نمیتونی عقد کنی‌ ولی‌ در ترکیه میتونی‌ عقد کنی،
به امید خدا که اینبار شکست نمیخوری .
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza62 ، Blaze
سلام ندا جان، من خیلی‌ اطلاعات ندارم ولی‌ طبق چیزهایی که تو مهاجرسرا خوندم ویزای ازدواج برای شما مطمئنتره، و چون همسر شما سیتیزن بیشتر از ۱ سال طول نمی‌کشه که الان ویزای نامزدیرو هم تو همین مدت زمان میدن، فکر هم نمیکنم اگه خارج از ایران ازدواج کنید بتونن ایراد بگیرن، سند ازدواج رو که ترجمه کنید مشکلی‌ پیش نمیاد، موفق باشید.
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان:
ممنون از پاسخت عزیزم
پاسخ
تشکر کنندگان:
با این شرایط ازدواج کنین و خیالتون راحت باشه.بازم میگم وکیل کار خاصی نمیکنه.
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، golbano
(2011-12-03 ساعت 17:50)nedaa نوشته:  سوال؟راهنماییم کنین لطفا
3)کدامیک مطمین تره؟

سلام ندا جان من هم وضعیتی مشابه شما دارم.من 2می مصاحبه در انکارا داشتم و برگه ابی گرفتم و هیچ مدرکی هم کم نداشتم ولی 8 سپتامبر ایمیلی از سفارت انکارا اومد که پرونده شما به اداره مهاجرت برگشته اما هیچ دلیلی هم عنوان نکردند جالب اینکه از اون تاریخ تا حالا سفارت امریکا میگه پرونده شما اینجا نیست خلاصه نه پروندم انکارا هست و نه امریکا هیچ کس هم جوابگو نیست دارم از بلاتکلیفی میمیرم
نوع ویزا: k1
دریافتreceipt number:دسامبر2012
سرویس سنتر:کالیفرنیا
دریافت نامه نقص مدارک:اگست 2013
اپروو:سپتامبر2013
دریافت نامه حاوی کیس نامبر: دوم نوامبر
سفارت:ابوظبي. مصاحبه:فوريه٢٠١٤
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من بارها گفتم ویزای ازدواجی خیلی راحت تره یک عقد نامه که 50 هزار تومان (50$)خرجشه برای چی بگزاری بیایی اینجا تازه دنباله ثبت ازدواج بری!!!! اینجا همش باید بدوی و انتظار بکشی . (پول بنزین رفت آمد هاش هم حساب کنید)
در ضمن مصاحبه هم سخت نمی گیرند.
نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: April 2010
محل مصاحبه:ناپل بود که با بدبختی به ابوظبی تغییر دادیم
تاریخ تکمیل مدارک در NVC: 2011 /Feb/18
تاریخ مصاحبه: 4 آپریل 2011
تاریخ گرفتن ویزا:6 آپریل 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا :یک سال تمام
پاسخ
تشکر کنندگان: mogeh75
(2011-12-04 ساعت 21:07)mehdi_behzadi نوشته:  سلام دوستان
من بارها گفتم ویزای ازدواجی خیلی راحت تره یک عقد نامه که 50 هزار تومان (50$)خرجشه برای چی بگزاری بیایی اینجا تازه دنباله ثبت ازدواج بری!!!! اینجا همش باید بدوی و انتظار بکشی . (پول بنزین رفت آمد هاش هم حساب کنید)
در ضمن مصاحبه هم سخت نمی گیرند.

البته برای ویزای ازدواج معمولا عکسهای عروسی واقعی هم لازمه!
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، mogeh75
سلام دوستان عزیز

من برای ویزایK1 اقدام کردم ولی‌ زمانی‌که فرمDS_157 میفرستادم در قسمت ۹ سفری که در سال ۲۰۰۳ داشتم به اشتباه ۲۰۰۲ نوشتم،به نظرتون این ممکن مشکلی‌ به وجود بیاره؟(مهر ورود و خروج توی پاسپورت قبلیم هستش نه پاسپورتی که باهاش اقدام کردم)اصلا نیازی هست که پاسپورتهای قبلیمو ببرم؟،یک سوال دیگم داشتم اینه که توی Instructions and Packages که خود سایت سفارت در آنکارا داده یک فرمی هست که جزو فرم‌های رسمی‌ نیست و نوشته لطفا این فرم هم پر کنید و با مدارکتون بفرستید(Please complete this form and forward it along with your documents.)،من اونو پر نکردم ،باید پرش کنم و بفرستم؟،لینکشم گذاشتم.مرسی‌ اگه بتونید جواب بدید.

http://turkey.usembassy.gov/media/pdfs/k...052011.pdf

پاسخ
تشکر کنندگان:
nadia_may عزيز، به نظر من اين اشتباه اصلا مهم نيست. NVC يا سفارت هيچ وقت، نه قبل از مصاحبه و نه موقع مصاحبه، از شما كپي گذرنامه هاي قبلي يا كپي ويزاهاي توي اونها رو نمي خوان.
من هم يكي از تاريخها رو دقيق يادم نبود و تقريبي نوشتم. 64 روز بعد از مصاحبه هم كلير شدم.
اگر شما از اين بابت خيلي نگرانين، مي تونين تاريخ صحيح رو با يك ايميل به اطلاعشون برسونين.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان