کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای نامزدی آمریکا
(2012-01-11 ساعت 20:21)artina نوشته:  
(2012-01-11 ساعت 10:15)Nakisa نوشته:  سلام
مي خواستم از شما بپرسم كه از زماني كه مداركتو فرستادي به nvc چقدر بعد وقت سفارت دادند؟

با سلام به شما دوست عزیز؛
۲۳ جولای ( ۱ مرداد) مدارک به ،ان وی سی، رفت. یک ماه بعد سفارت آنکارا مدارک رو دریافت کرد ( ۲۳ آگست، ۱ شهریور).
۲۸ روز بعد (۱۹ سپتامبر، ۲۸ شهریور) وقت مصاحبه رو اعلام کردند که تاریخش ۲۲ دسامبر (۱ دی) بود ، یعنی ۳ ماه و ۳ روز بعد.
در واقع از روزی که مدارک به ،ان وی سی، رفت تا روز مصاحبه ۵ ماه طول کشید.

دوست عزیز سلام
چندتا سوال داشتم اگه میشه لطف کن و راهنماییم کن
من ۱۴سپتامبر ۲۰۱۱ بهم ایمیل رسید که مدارکم به uscis رسیده و بهم کیس نامبر دادن ولی از آن تاریخ تا الان بعد از ۴ماه هیچ اتفاق خاصی نیوفتاده و هربار که به سایت uscis رجوع میکنم بهم میگه مدارک در مرحله initial review هست
من تا حالا چندین بار از دوستان شنیدم که ظرف مدت کوتاهی از ارسال مدارک به اطلاعشون رسونده شده که کیس approve شده و به nvc ارسال شده
من آخرین ایمیلی که برام رسیده مظمونیش این بود که پرونده شما به مرکز california ارسال شد
حالا سوال من اینه که چطور متوجه میشیم که کیس ما approve شده یا نه ؟
آیا اینکه بعد از ۴ ماه هیچ اتفاق خاصی برای کیس من نیوفتاده در حالیکه بطور مثال پرونده خود شما بعد از ۲ ماه approve شده ممکن نشان دهنده این باشه که مشکلی وجود داره ؟
و ایا وقتی کیس approve میشه وضعیت کیس از initial review تغییر میکنه یا همچنان تو همون مرحله باقی میمونه ؟
خیلی ممنون میشم که راهنماییم کنی
با تشکر فراوان

پاسخ
تشکر کنندگان: mercedeh2011
ممکنه کیس شما بیشتر یا کمتر طول بکشه.کیس ما 6 ماه طول کشید تا approve بشه.اینی که میگین شنیدین فقط خودتونو ناراحت میکنین.بین 6 تا 7 ماه approve میشین.وقتی approve بشین هم نامه به دستتون میریسه هم تو سایت تغییر ایجاد میشه.
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
تشکر کنندگان: ehsanaliani
سلام دوستان،

بعد از 3 ماهی که ما در مرحله "Initial Review " بودیم، دیروز به نامزدم ایمیل زدند که کیس ما آپدیت شده و وقتی سایت رو چک کردیم، دیدیم که چراغ "Request for Evidence" روشن شده و نوشته شده که بود که نامه ای برامون ارسال شده مبنی بر درخواست اطلاعات و مدارک اثبات کننده بیشتر.
حالا سوال من اینه که آیا مرحله "Initial Review" ما تموم شده؟ چون من شنیده بودم که بیشتر از این (4-5ماه) طول می کشه؟ و اینکه چه مدارکی رو احتمال داره که خواسته باشند؟ آیا این یک پروسه طبیعی است یا اینکه اشکالی در این کار ما بوده؟
و سوال آخر اینکه بعد از اینکه مدارکی که خواستند رو فرستادیم چقدر بررسی اونها طول می کشه و بعدش وارد چه مرحله ای میشیم؟
ممنون!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-02-14 ساعت 11:01)negi نوشته:  سلام دوستان،

بعد از 3 ماهی که ما در مرحله "Initial Review " بودیم، دیروز به نامزدم ایمیل زدند که کیس ما آپدیت شده و وقتی سایت رو چک کردیم، دیدیم که چراغ "Request for Evidence" روشن شده و نوشته شده که بود که نامه ای برامون ارسال شده مبنی بر درخواست اطلاعات و مدارک اثبات کننده بیشتر.
حالا سوال من اینه که آیا مرحله "Initial Review" ما تموم شده؟ چون من شنیده بودم که بیشتر از این (4-5ماه) طول می کشه؟ و اینکه چه مدارکی رو احتمال داره که خواسته باشند؟ آیا این یک پروسه طبیعی است یا اینکه اشکالی در این کار ما بوده؟
و سوال آخر اینکه بعد از اینکه مدارکی که خواستند رو فرستادیم چقدر بررسی اونها طول می کشه و بعدش وارد چه مرحله ای میشیم؟
ممنون!
------------
نگي جون مباركه . ديدي گفتم نگران نباش؟ عزيزم Initial Review بدون هيچ مشكلي طي شده و در اين مرحله Request for Evidence از شما مدارك اثبات آشنايي تون رو ميخواهند و يه چند تايي فرم كه نامزدت بايد برات پر كنه و همراه بقيه مدارك درخواستي براشون با پست ارسال كنه . عزيزم در اين مرحله از شما عكس هاي مشترك، ايميل، پرينت تلفن و غيره را ميخوان تا براشون ثابت بشه كه رابطه شما رابطه يي جدي بوده . من و نامزدم هميدگه رو در دبي ديديم و اگه شما هم همديگه رو در يه كشور مياني ديدين بهتره كه برگه هاي رزرو هتل و بليط هاي هواپيماتون رو براشون بفرستيد . حتما تا تاريخي كه قيد شده اين مدارك را به اونها برسونيد *
نگي جون اين مرحله حدود يكماه طول ميكشه از زماني كه مدارك به دستشون برسه بايد حساب كني ها ! و بعد از اين مرحله وارد decision ميشين كه مرحله تصميم گيري هست و بعد از حدود يكماه براتون نامه اي مياد كه در اون به شما وقت و تاريخ مصاحبه داده شده appointment letter و شايد باورت نشه كه چقدر زود كارت تموم شده و به سلامتي رفتي آمريكا . شاد باشي
پاسخ
تشکر کنندگان:
مرسی رویای عزیز،
آره واقعاً فکر نمی کردم اینقدر زود بگذره. رویا جون این مدارکی که گفتی (عکس و ایمیل و ... ) مگه چیزایی نیست که روز مصاحبه من باید با خودم ببرم؟ قبلش هم باید براشون بفرستیم؟
راستی هنوز نامه به دستتمون نرسیده، معمولاً چقدر زمان می دند تا مدارک رو براشون بفرستیم؟ فکر می کنی تا خرداد نامه وقت سفارت رو به من بدند؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام . عزيزم روز مصاحبه اصلا اين مدارك رو نميخوان ، تو همين مرحله براشون ميفرستي و روز مصاحبه فقط اصل شناسنامه + ترجمه + كپي / گواهي عدم سو پيشينه + ترجمه + كپي / عكس گرين كارتي / چند تايي فرم كه بايد پر كرده باشي + كپي / فرم ساپورت مالي + فرم i134 كه نامزدت بايد بفرسته فرم ساپورت مالي هم i134 هست كه بايد پر بشه و بهمراه برگه هاي پرداخت ماليات پنج سال اخير بايد براشون ببريد/ گذرنامه ت + كپي / مدارك مديكال تست رو ازت ميخوان و زماني كه براي ارسال مدارك در اين مرحله قبل از مصاحبه ميدن يكماه هست عزيزم .
پاسخ
تشکر کنندگان: negi ، alireza62 ، mercedeh2011
سلام.من گرین کارد دارم و در حال حاضر ساکن آمریکا هستم. سیتیزن نشدم هنوز، دوست دخترم در ایران زندگی میکنه. از چه طریقی میتونم بیارمش اینجا؟ مرسی از پاسخ.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با گرین کارت فقط برای ویزای ازدواجی میتونین اقدام کنید و برای ویزای نامزدی نمیتونین اقدام منید که بین 2 تا 3 سال طول میکشه ولی اگه سیتیزن باشین میتونین هم برای ویزای نامزدی اقدام کنید هم برای ویزای ازدواج که بین 9 تا 12 ماه طول میکشه.برای ویزای نامزدی هم باید بتونید رابطه را ثابت کنید و عکس داشته باشین و در 2 سال گذشته همدیگرو دیده باشین.
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
تشکر کنندگان: ESTIGMA
سلام دوستان عزیز
من کجا می تونم تجربیات کسایی که بهشون (RFE (Request for Evidence خورده و مدارک اضافه تری ازشون خواستند رو بخونم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-02-18 ساعت 20:36)negi نوشته:  سلام دوستان عزیز
من کجا می تونم تجربیات کسایی که بهشون (RFE (Request for Evidence خورده و مدارک اضافه تری ازشون خواستند رو بخونم؟

نگي جون نگران نباش همه ما و از جمله خود من اين مرحله را طي كردم . در اين مرحله هست كه از تو عكس و پرينت تلفن و برگه هاي رزرو هتل و بليطهاي هواپيما ( در صورتي كه داشته باشيد ) و صفحه هاي ورود و خروج گذرنامه تون رو ميخوان . نگران نباش همه چي درباره تو داره خيلي عادي و روتين پيش ميره . مشكلي نيست عزيزم
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
(2012-02-19 ساعت 08:33)*ROYA* نوشته:  
(2012-02-18 ساعت 20:36)negi نوشته:  سلام دوستان عزیز

نگي جون نگران نباش همه ما و از جمله خود من اين مرحله را طي كردم . در اين مرحله هست كه از تو عكس و پرينت تلفن و برگه هاي رزرو هتل و بليطهاي هواپيما ( در صورتي كه داشته باشيد ) و صفحه هاي ورود و خروج گذرنامه تون رو ميخوان . نگران نباش همه چي درباره تو داره خيلي عادي و روتين پيش ميره . مشكلي نيست عزيزم

مرسی رویای عزیزم،
منو بخاطر پیامهای استرس زام ببخش Tongue قراره که همون مهر خروج ورود پاسپورتمون رو براشون بفرستیم. امیدوارم که زیاد توی پروسمون وقفه نیوفته که طاقتم کمه! Rolleyes

پاسخ
تشکر کنندگان:
خوشحالم كه كمي آرومتر شدي . همون مهر صفحه ورود و خروج خوبه عزيزم و اصلا نگران نباش . وقفه نمي افته و در نهايت تو به آمريكا ميري پيش نامزدت . هميشه نهايت رو ببين دوست من
پاسخ
تشکر کنندگان: negi ، alireza62
سلام دوستان من پاسپورت المانی دارم و تا حالا 5 بار امریکا رفتم و ایران زندگی می کنم نامزدم سیتزن امریکاست و فکر می کنم تقریبا اکتبر 2011 برای ویزای نامزدی اقدام کرده ولی هنوز هیچ نامه ای دریافت نکرده یعنی الان 5 ماهه که هیچ خبری نیست ...کسی میدونه اگر من با همین پاسپورت المانیم به امریکا ( توی فرودگاه امریکا ویزای 3 ماهه بهم میدهند ) بروم و اونجا ازدواج کنم و دیگه برنگردم مشکلی برام پیش میاد یا نه؟ یا باید حتما صبر کنم با ویزای نامزدی بروم؟ خواهش می کنم اگر کسی تجربه ای داره بهم بگه ممنون میشم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.نمیدونم سوال مربوط به این تاپیک میشه یا نه؟نامزد من اصرار داره بجای دعوتنامه نامزدی از طریق توریستی اقدام کنم وبگم میخوام برم اونجا ببینمش و شرایط ازدواج اماده کنیم وبرگردیم برا یمراسم و.....دلیلشم اینکه ویزای نامزدی خیلی طولانی وهم اینکه ما اصلا همتو این یکسال ندیدیم به جز تلفن وایمیل و.....!حالا موندم چیکار کنم.فقط داره زمان الکی میگذره.برم فرم 160 پر کنم.برای توریستی b2 اقدام کنم یا زنگ بزنم بهش بگم برای k1 اقدام کنه.چون وارد نیستم میشه خواهش کنم من راهنمایی کنید اول باید چیکارکنم واگه وکیل مطمئن وصادق!!! هم میشناسید حتما.حتما به من معرفی کنید.مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-03-08 ساعت 14:25)farzaneh.n نوشته:  سلام.نمیدونم سوال مربوط به این تاپیک میشه یا نه؟نامزد من اصرار داره بجای دعوتنامه نامزدی از طریق توریستی اقدام کنم وبگم میخوام برم اونجا ببینمش و شرایط ازدواج اماده کنیم وبرگردیم برا یمراسم و.....دلیلشم اینکه ویزای نامزدی خیلی طولانی وهم اینکه ما اصلا همتو این یکسال ندیدیم به جز تلفن وایمیل و.....!حالا موندم چیکار کنم.فقط داره زمان الکی میگذره.برم فرم 160 پر کنم.برای توریستی b2 اقدام کنم یا زنگ بزنم بهش بگم برای k1 اقدام کنه.چون وارد نیستم میشه خواهش کنم من راهنمایی کنید اول باید چیکارکنم واگه وکیل مطمئن وصادق!!! هم میشناسید حتما.حتما به من معرفی کنید.مرسی
دوست عزیز سلام

به نظر من اگر شرایط گرفتن ویزای توریستی رو داری (حساب بانکی قوی، شغل خوب، مسافرتهای خارجی و ... ) و اگر که طاقتت برای دیدن نامزدت کمه، می تونی برای این ویزای توریستی اقدام کنی. ولی این یه شرط دیگه هم داره و اینکه مطمئن باشی شرایط اونجا برای موندنت مناسب هست. از نظر اینکه ویزای طولانی مدت بهت بدند و بتونی اونجا ازدواج کنی.
بهر حال من به صورت توریستی به آمریکا رفتم و برگشتم و الان هم در مراحل ویزای نامزدی ثانیه شماری میکنم. اگر تصمیم به ویزای توریستی گرفتی سوالی داشتی خوشحال می شم کمکت کنم. فقط اینو هم مد نظر داشته باش که آفیسرهای سفارت خیلی تیز و روانشناس هستند.
موفق باشی
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، vroom

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان