کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای نامزدی آمریکا
(2011-12-06 ساعت 20:35)frozen mind نوشته:  nadia_may عزيز، به نظر من اين اشتباه اصلا مهم نيست. NVC يا سفارت هيچ وقت، نه قبل از مصاحبه و نه موقع مصاحبه، از شما كپي گذرنامه هاي قبلي يا كپي ويزاهاي توي اونها رو نمي خوان.
من هم يكي از تاريخها رو دقيق يادم نبود و تقريبي نوشتم. 64 روز بعد از مصاحبه هم كلير شدم.
اگر شما از اين بابت خيلي نگرانين، مي تونين تاريخ صحيح رو با يك ايميل به اطلاعشون برسونين.

مرسی‌ از جوابتون،با این حساب فکر نمیکنم نیازی به ایمیل باشه چون زیاد نگرانم نیستم!فقط یک سوال،شما به غیر از فرم‌هایI-134,DS230,DS156,DS156K,DS157,I134, فرم دیگه رو براشون فرستادید؟منظورم همون فرمیه که توی راهنمای سایت نوشته،جزو فرم‌هایNVC نیست.

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من گرین کارت دارم و ساکن آمریکا هستم. نامزدم مقیم دبی است.بهترین و سریعترین راه برای آمدن او به آمریکا چیه؟ با گرین کارت میشه تقاضای ویزای نامزدی کرد؟

پیشاپیش از راهنماییاتون ممنونم!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-12-05 ساعت 06:08)yami نوشته:  
(2011-12-04 ساعت 21:07)mehdi_behzadi نوشته:  سلام دوستان
من بارها گفتم ویزای ازدواجی خیلی راحت تره یک عقد نامه که 50 هزار تومان (50$)خرجشه برای چی بگزاری بیایی اینجا تازه دنباله ثبت ازدواج بری!!!! اینجا همش باید بدوی و انتظار بکشی . (پول بنزین رفت آمد هاش هم حساب کنید)
در ضمن مصاحبه هم سخت نمی گیرند.

البته برای ویزای ازدواج معمولا عکسهای عروسی واقعی هم لازمه!
از من که چیزی نخواستن Big Grin
نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: April 2010
محل مصاحبه:ناپل بود که با بدبختی به ابوظبی تغییر دادیم
تاریخ تکمیل مدارک در NVC: 2011 /Feb/18
تاریخ مصاحبه: 4 آپریل 2011
تاریخ گرفتن ویزا:6 آپریل 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا :یک سال تمام
پاسخ
تشکر کنندگان: mogeh75
سلام دوستان
ممنون از راهنماییاتون.
حالا یه سوال دیکه دارم:
من چون تازه با گرین کارتم ساکن آمریکا شدم، هنوز از لحاظ کاری وضعیت ثابتی ندارم و هنوز هیچ مالیاتی ندادم.
وقتی بخوام برای نامزدم تقاضای ویزای همسری کنم، این میتونه برامون مشکل ساز بشه؟
در ضمن بازم اینطور که متوجه شدم، کلا با گرین کارت نمیشه تقاضای ویزای نامزدی کرد و باید حتما سیتیزن بود. درسته؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با گرین کارت نمیشه تقاضای ویزای نامزدی داد و حتما باید سیتیزن بود.
ویزای ازدواجی (و نه نامزدی!) گرین کارتی ها هم از سه تا 5 سال ممکنه طول بکشه که در اکثر موارد چهار سال رو شاخشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: mogeh75 ، golbano ، الهه سابق
سلام
ممنون از راهنماییتون.
پس با این حساب چون 2سال از گرین کارت من میگذره، بهتر باشه صبر کنیم تا من سیتیزن بشم و بعدش اقدام کنیم.درسته؟
حالا میخوام بدونم با این وجود اگه اقدامی بکنم، اینکه من هنوز کار ثابتی ندارم و مالیات نمیدم میتونه برا ما مشکل ساز بشه؟!

بازم ممنون از توجهتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
از منم چیزی نخواستن!

(2011-12-07 ساعت 22:27)mehdi_behzadi نوشته:  
(2011-12-05 ساعت 06:08)yami نوشته:  
(2011-12-04 ساعت 21:07)mehdi_behzadi نوشته:  سلام دوستان
من بارها گفتم ویزای ازدواجی خیلی راحت تره یک عقد نامه که 50 هزار تومان (50$)خرجشه برای چی بگزاری بیایی اینجا تازه دنباله ثبت ازدواج بری!!!! اینجا همش باید بدوی و انتظار بکشی . (پول بنزین رفت آمد هاش هم حساب کنید)
در ضمن مصاحبه هم سخت نمی گیرند.

البته برای ویزای ازدواج معمولا عکسهای عروسی واقعی هم لازمه!
از من که چیزی نخواستن Big Grin

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-12-04 ساعت 15:38)piboo نوشته:  
(2011-12-03 ساعت 17:50)nedaa نوشته:  سوال؟راهنماییم کنین لطفا
نامزد بنده سیتیزن آمریکا است.ا سال پیش از طریق ویزای نامزدی اقدام کردیم...و بنده به مصاحبه رفتم ولی جواب مصاحبه به من ندادنن....و بعد از سفارت آمریکا نامه اومد که پرونده ی شما به دلیل تمام شدن تاریخ انقضا بسته شده!!!!!عجیب بود ولی چنین اتفاقی با وجود کامل بودن پرونده رخ داد.و بنده باید دوباره پرونده جدید راباز کنم.قابل توجه که نامزده بنده سیتیزن آمریکا ست.حالا سوال من اینه که :
1)از طریق ویزای نامزدی پرونده تشکیل بدم یا از طریق ازدواج؟؟؟
2)هر کدوم چه قدر طول میکشه؟
3)کدامیک مطمین تره؟
4)آیا وکیله خبره ای در این کار میشناسید به بنده معرفی کنین؟
5)ازدواج در دبی انجام بشه مشکلی داره؟یا حتما باید ایران باشه؟
با چند تا وکیل صحبت کردم هر وکیل یه راهی پیشنهاد میده.آخرین وکیل گفت با هم ازدواج کنین چون سفارت ازتون میپرسه چرا بعد از یک سال ازدواج نکردین اما از یه طرف میترسم ویزای ازدواج چند سال طول بکشه.کارم حیاتیه و نمیخوام این بار شکست بخورم!!!

سلام ندا جان من هم وضعیتی مشابه شما دارم.من 2می مصاحبه در انکارا داشتم و برگه ابی گرفتم و هیچ مدرکی هم کم نداشتم ولی 8 سپتامبر ایمیلی از سفارت انکارا اومد که پرونده شما به اداره مهاجرت برگشته اما هیچ دلیلی هم عنوان نکردند جالب اینکه از اون تاریخ تا حالا سفارت امریکا میگه پرونده شما اینجا نیست خلاصه نه پروندم انکارا هست و نه امریکا هیچ کس هم جوابگو نیست دارم از بلاتکلیفی میمیرم

شما ممکن هست که محل مصاحبه اتون تغییر کرده باشه؛ این اتفاق برای من هم افتاد اول قرار بود به انکارا بروم اما درست یکماه مونده به زمان مصاحبه گفتند که پرونده شما رفته ناپل و این تغییر محل باعث تاخیر خیلی زیادی شد اما خوب در نهایت بدون دردسر در ناپل انجام شد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-12-17 ساعت 10:10)roxana نوشته:  
(2011-12-04 ساعت 15:38)piboo نوشته:  
(2011-12-03 ساعت 17:50)nedaa نوشته:  سوال؟راهنماییم کنین لطفا
نامزد بنده سیتیزن آمریکا است.ا سال پیش از طریق ویزای نامزدی اقدام کردیم...و بنده به مصاحبه رفتم ولی جواب مصاحبه به من ندادنن....و بعد از سفارت آمریکا نامه اومد که پرونده ی شما به دلیل تمام شدن تاریخ انقضا بسته شده!!!!!عجیب بود ولی چنین اتفاقی با وجود کامل بودن پرونده رخ داد.و بنده باید دوباره پرونده جدید راباز کنم.قابل توجه که نامزده بنده سیتیزن آمریکا ست.حالا سوال من اینه که :
1)از طریق ویزای نامزدی پرونده تشکیل بدم یا از طریق ازدواج؟؟؟
2)هر کدوم چه قدر طول میکشه؟
3)کدامیک مطمین تره؟
4)آیا وکیله خبره ای در این کار میشناسید به بنده معرفی کنین؟
5)ازدواج در دبی انجام بشه مشکلی داره؟یا حتما باید ایران باشه؟
با چند تا وکیل صحبت کردم هر وکیل یه راهی پیشنهاد میده.آخرین وکیل گفت با هم ازدواج کنین چون سفارت ازتون میپرسه چرا بعد از یک سال ازدواج نکردین اما از یه طرف میترسم ویزای ازدواج چند سال طول بکشه.کارم حیاتیه و نمیخوام این بار شکست بخورم!!!

سلام ندا جان من هم وضعیتی مشابه شما دارم.من 2می مصاحبه در انکارا داشتم و برگه ابی گرفتم و هیچ مدرکی هم کم نداشتم ولی 8 سپتامبر ایمیلی از سفارت انکارا اومد که پرونده شما به اداره مهاجرت برگشته اما هیچ دلیلی هم عنوان نکردند جالب اینکه از اون تاریخ تا حالا سفارت امریکا میگه پرونده شما اینجا نیست خلاصه نه پروندم انکارا هست و نه امریکا هیچ کس هم جوابگو نیست دارم از بلاتکلیفی میمیرم

شما ممکن هست که محل مصاحبه اتون تغییر کرده باشه؛ این اتفاق برای من هم افتاد اول قرار بود به انکارا بروم اما درست یکماه مونده به زمان مصاحبه گفتند که پرونده شما رفته ناپل و این تغییر محل باعث تاخیر خیلی زیادی شد اما خوب در نهایت بدون دردسر در ناپل انجام شد.

ندا جون من مصاحبه ام انجام شد و منتظر کلیر شدن بودم ولی 8 سپتامبر این ایمیل برام اومد من هم مثل شما نگرانم که بگن چون پروسه ویزات طولانی شده مجدد باید اقدام کنم؟
نوع ویزا: k1
دریافتreceipt number:دسامبر2012
سرویس سنتر:کالیفرنیا
دریافت نامه نقص مدارک:اگست 2013
اپروو:سپتامبر2013
دریافت نامه حاوی کیس نامبر: دوم نوامبر
سفارت:ابوظبي. مصاحبه:فوريه٢٠١٤
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان.من از ایران فرش ابریشم اوردم میخواستم بدونم اینجا میشه فروخت؟چون با این وضع دلار پول فرستادن سخت شده پولو پله هم ته کشیده.هرکی میتونه منو راهنمایی کنه.ما نزدیک بوستونیم.ممنون میشم.
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همگی

من همه ی مطالبی که راجع به ویزای نامزدی بود و خواندم و فقط چند تا سوال دارم
میشه لطفاٌ کمکم کنید؟

من نامزدم که سیتیزن آمریکاست وکیل گرفته و کلاٌ می خوام مراحلش رو بدونم

طبق مطالبی که دوستان نوشته بودند و من متوجه شدم

اول اقدام میشه برای ویزا و بعد از 6 تا 8 ماه جواب از سفارت با پست میاد به آدرسی که دادیم
بعد در اون بسته مکان سفارت مشخص شده و بعد نمی دونم چی میشه بعد میرسه به کلیرنس و ویزا

نامزدم 3 ماه هست که اقدام کرده و وکیل برگه هارو فرستاده به جایی که باید میفرستاده

نمی دونم درست مراحل و زمانش رو متوجه شدم؟

میشه کمک کنید حالا یا یک توضیح کلی بدید برای زمان و هزینه و کارایی که می تونم بکنم برای آماده شدن برای اون روز...

مرسی از همگی
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان سلام من الان یک سال هست که در آمریکا زندگی میکنم و با ویزای ازدواج آمدم. البته من به این سایت واقعا مدیون هستم. امروز به طور خاص بعد از مدتها آمدم به این سایت که یک توصیه به همه کسانی که از این طریق میخوان بیان بکنم. تا آنجا که امکان داره با ویزای ازدواج بیاید به حرف من اصلا شک نکنید. اینکه یه عده هنوز در چندان سال پیش سیر میکنن و میگن ویزای نامزدی زودتر میشه به خدا اشتباه هست.از نظر زمانی تفاوتی با هم ندارن حالا ممکنه واسه یکی زودتر بشه واسه یکی دیرتر ولی به ویزای نامزدی و ازدواج ربط نداره به شرایط شخصی ربط داره. ولی با ویزای ازدواج مصاحبه راحتتره که اون خیلی مهم نیست. دردسرهای بعدش خیلی کمتر یعنی شما اینجا بیاید گرین کارت میگیرید و تمام. ولی با نامزدی اینجا تازه کاغذ بازی و حتی گاهی مصاحبه هم لازمه و چندین ماه طول میکشه تا گرین کارت بگیرید. خلاصه از ما گفتن بود.
راستی عکس عروسی هم از من خواستن چون من گفتم که جشن عروسی گرفتم ولی هیچ لزومی نداره از بقیه هم بخوان.
ضمنا با گرین کارت نمیتوان برای ویزای نامزدی اقدام کرد (تا اونجا که من میدونم با گرین کارت فقط واسه اقوام درجه یک مثل همسر میشه اقدام کرد)
پاسخ
تشکر کنندگان: stealth ، فردا ، kopol
با سلام به همه دوستان،
تجربه من در مورد ویزای نامزدی از لحاظ زمانی به این صورت بودش:
نامزدم فرمها و مدارک را در تاریخ ،۷ می، به یو اس سی آی اس فرستاد. ۱۲ می طی نامه ای اعلام کردن که مدارک به دستشون رسیده. ۲۳ جولای مدارک اپروود شد و رفت به ان وی سی .
ما از ان وی سی نامه ای دریافت نکردیم مبنی بر اینکه کی مدارک به دستشون رسیده و کی به سفارتی که ما انتخاب کرده بودیم ( آنکارا) فرستادن،
ولی ۲۳ آگست از سفارت آنکارا ایمیل اومد که مدارک ما رو دریافت کردند.
۱۹ سپتامبر سفارت طی ایمیلی وقت مصاحبه ما رو اعلام کرد که ۲۲ دسامبر ساعت ۸:۳۰ صبح بود.
۱۳ دسامبر ایمیلی از سفارت دریافت کردیم مبنی بر اینکه چه مدارکی در روز مصاحبه باید همراهمون باشه ( در قسمت سفرنامه آنکارا توضیح دادم)
۱۵ دسامبر ایمیل دیگه ای دریافت کردیم که میگفت وقت مصاحبمون عوض شده، و به ۲۱ دسامبر ساعت ۱۳ تغییر پیدا کرده.
بدون کیلیرنس بهم ویزا دادن و ۲۴ دسامبر ویزا به دستم رسید.
کل زمان طی شده تقریبا ۷ ماه و نیم بود. :-)
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، mercedeh2011
سلام
مي خواستم از شما بپرسم كه از زماني كه مداركتو فرستادي به nvc چقدر بعد وقت سفارت دادند؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-01-11 ساعت 10:15)Nakisa نوشته:  سلام
مي خواستم از شما بپرسم كه از زماني كه مداركتو فرستادي به nvc چقدر بعد وقت سفارت دادند؟

با سلام به شما دوست عزیز؛
۲۳ جولای ( ۱ مرداد) مدارک به ،ان وی سی، رفت. یک ماه بعد سفارت آنکارا مدارک رو دریافت کرد ( ۲۳ آگست، ۱ شهریور).
۲۸ روز بعد (۱۹ سپتامبر، ۲۸ شهریور) وقت مصاحبه رو اعلام کردند که تاریخش ۲۲ دسامبر (۱ دی) بود ، یعنی ۳ ماه و ۳ روز بعد.
در واقع از روزی که مدارک به ،ان وی سی، رفت تا روز مصاحبه ۵ ماه طول کشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان