کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای نامزدی آمریکا
(2012-03-08 ساعت 14:48)negi نوشته:  
(2012-03-08 ساعت 14:25)farzaneh.n نوشته:  سلام.نمیدونم سوال مربوط به این تاپیک میشه یا نه؟نامزد من اصرار داره بجای دعوتنامه نامزدی از طریق توریستی اقدام کنم وبگم میخوام برم اونجا ببینمش و شرایط ازدواج اماده کنیم وبرگردیم برا یمراسم و.....دلیلشم اینکه ویزای نامزدی خیلی طولانی وهم اینکه ما اصلا همتو این یکسال ندیدیم به جز تلفن وایمیل و.....!حالا موندم چیکار کنم.فقط داره زمان الکی میگذره.برم فرم 160 پر کنم.برای توریستی b2 اقدام کنم یا زنگ بزنم بهش بگم برای k1 اقدام کنه.چون وارد نیستم میشه خواهش کنم من راهنمایی کنید اول باید چیکارکنم واگه وکیل مطمئن وصادق!!! هم میشناسید حتما.حتما به من معرفی کنید.مرسی
دوست عزیز سلام

به نظر من اگر شرایط گرفتن ویزای توریستی رو داری (حساب بانکی قوی، شغل خوب، مسافرتهای خارجی و ... ) و اگر که طاقتت برای دیدن نامزدت کمه، می تونی برای این ویزای توریستی اقدام کنی. ولی این یه شرط دیگه هم داره و اینکه مطمئن باشی شرایط اونجا برای موندنت مناسب هست. از نظر اینکه ویزای طولانی مدت بهت بدند و بتونی اونجا ازدواج کنی.
بهر حال من به صورت توریستی به آمریکا رفتم و برگشتم و الان هم در مراحل ویزای نامزدی ثانیه شماری میکنم. اگر تصمیم به ویزای توریستی گرفتی سوالی داشتی خوشحال می شم کمکت کنم. فقط اینو هم مد نظر داشته باش که آفیسرهای سفارت خیلی تیز و روانشناس هستند.
موفق باشی

سلام دوست عزیز
همسر من سیتیزنه و چند ماه پیش واسه دکتری رفت US. منم تصمیم داشتم که با توریستی برم اونجا و بعدش واسه گرین کارت اقدام کنم. خیلی هم امیدوار بودم که بهم بدن. هم حساب بانکی خوب داشتم هم رزرو هتل و بلیط هم گواهی اشتغال به کار. توی فرمم هم زده بودم که یک ماه میخوام بمونم.
واسه مصاحبه رفتم دبی. آفیسر نامرد همه مدارکو دید و گفت چون سفر خارجی نداشتی نمیتونی ویزا بگیری. که البته کاملا مشخص بود بهانه است. اون خیلی خوب فهمید من دارم الکی میگم و می خوام برم پیش شوهرم بمونم. چون ویزا ندادن حالا واسه گرین کارت اقدام کردیم.
خلاصه اینکه ویزای توریستی خیییلیییی سخته. البته کیس شما فرق میکنه و اونا نمیدونن که شما اونجا نامزد داری.
راه بهتر اینه که از یه مدرسه زبان پذیرش بگیری. اونوقت شانست خیلی بیشتره. من از چند تا وکیل هم پرسیدم همینو گفتن. البته کیس من چون شوهرم سیتیزنه و اونا میدونن که شوهر من سیتیزنه، با پذیرش از دانشگاه هم مشکلم حل نمیشد.
ولی بازم میگم چون شما رو نمیدونن که نامزد آمریکایی داری اوضاعت بهتره.
درضمن اگر از آنکارا یا باکو یا عشق آباد اقدام کنی بهتره. دوبی اصلا خوب نیست. قبرس هم خوبه

(2012-02-24 ساعت 23:21)maryammm نوشته:  سلام دوستان من پاسپورت المانی دارم و تا حالا 5 بار امریکا رفتم و ایران زندگی می کنم نامزدم سیتزن امریکاست و فکر می کنم تقریبا اکتبر 2011 برای ویزای نامزدی اقدام کرده ولی هنوز هیچ نامه ای دریافت نکرده یعنی الان 5 ماهه که هیچ خبری نیست ...کسی میدونه اگر من با همین پاسپورت المانیم به امریکا ( توی فرودگاه امریکا ویزای 3 ماهه بهم میدهند ) بروم و اونجا ازدواج کنم و دیگه برنگردم مشکلی برام پیش میاد یا نه؟ یا باید حتما صبر کنم با ویزای نامزدی بروم؟ خواهش می کنم اگر کسی تجربه ای داره بهم بگه ممنون میشم
سلام.
اگه اونجا برید و ازدواج کنید، بالاخره بعد از 3 ماه باید آمریکا رو ترک کنید و اگر این کارو نکنید illegal میشید و پروسه دریافت گرین کارتتون خیلی دچار مشکل میشه. مگر اینکه چند روز پس از رسیدن به آمریکا فورا برید و تقاضای تمدید ویزا کنید که حداقل بتونید تا 6 ماه اونجا بمونید. تا اون موقع هم فکر کنم دیگه کارتون درست شده باشه و البته باید یک بار دیگه آمریکارو ترک کنید و برای مصاحبه و مدیکال برید آلمان و بعدش دوباره برگردید.
بازم میگم تنها راه شما همینه فقط مواظب باشید به هیچ وجه بیشتر از مهلت مقرر توی آمریکا نمونید
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-03-08 ساعت 23:18)elahenadafy2 نوشته:  
(2012-03-08 ساعت 14:48)negi نوشته:  
(2012-03-08 ساعت 14:25)farzaneh.n نوشته:  سلام.نمیدونم سوال مربوط به این تاپیک میشه یا نه؟نامزد من اصرار داره بجای دعوتنامه نامزدی از طریق توریستی اقدام کنم وبگم میخوام برم اونجا ببینمش و شرایط ازدواج اماده کنیم وبرگردیم برا یمراسم و.....دلیلشم اینکه ویزای نامزدی خیلی طولانی وهم اینکه ما اصلا همتو این یکسال ندیدیم به جز تلفن وایمیل و.....!حالا موندم چیکار کنم.فقط داره زمان الکی میگذره.برم فرم 160 پر کنم.برای توریستی b2 اقدام کنم یا زنگ بزنم بهش بگم برای k1 اقدام کنه.چون وارد نیستم میشه خواهش کنم من راهنمایی کنید اول باید چیکارکنم واگه وکیل مطمئن وصادق!!! هم میشناسید حتما.حتما به من معرفی کنید.مرسی
دوست عزیز سلام

به نظر من اگر شرایط گرفتن ویزای توریستی رو داری (حساب بانکی قوی، شغل خوب، مسافرتهای خارجی و ... ) و اگر که طاقتت برای دیدن نامزدت کمه، می تونی برای این ویزای توریستی اقدام کنی. ولی این یه شرط دیگه هم داره و اینکه مطمئن باشی شرایط اونجا برای موندنت مناسب هست. از نظر اینکه ویزای طولانی مدت بهت بدند و بتونی اونجا ازدواج کنی.
بهر حال من به صورت توریستی به آمریکا رفتم و برگشتم و الان هم در مراحل ویزای نامزدی ثانیه شماری میکنم. اگر تصمیم به ویزای توریستی گرفتی سوالی داشتی خوشحال می شم کمکت کنم. فقط اینو هم مد نظر داشته باش که آفیسرهای سفارت خیلی تیز و روانشناس هستند.
موفق باشی

سلام دوست عزیز
همسر من سیتیزنه و چند ماه پیش واسه دکتری رفت US. منم تصمیم داشتم که با توریستی برم اونجا و بعدش واسه گرین کارت اقدام کنم. خیلی هم امیدوار بودم که بهم بدن. هم حساب بانکی خوب داشتم هم رزرو هتل و بلیط هم گواهی اشتغال به کار. توی فرمم هم زده بودم که یک ماه میخوام بمونم.
واسه مصاحبه رفتم دبی. آفیسر نامرد همه مدارکو دید و گفت چون سفر خارجی نداشتی نمیتونی ویزا بگیری. که البته کاملا مشخص بود بهانه است. اون خیلی خوب فهمید من دارم الکی میگم و می خوام برم پیش شوهرم بمونم. چون ویزا ندادن حالا واسه گرین کارت اقدام کردیم.
خلاصه اینکه ویزای توریستی خیییلیییی سخته. البته کیس شما فرق میکنه و اونا نمیدونن که شما اونجا نامزد داری.
راه بهتر اینه که از یه مدرسه زبان پذیرش بگیری. اونوقت شانست خیلی بیشتره. من از چند تا وکیل هم پرسیدم همینو گفتن. البته کیس من چون شوهرم سیتیزنه و اونا میدونن که شوهر من سیتیزنه، با پذیرش از دانشگاه هم مشکلم حل نمیشد.
ولی بازم میگم چون شما رو نمیدونن که نامزد آمریکایی داری اوضاعت بهتره.
درضمن اگر از آنکارا یا باکو یا عشق آباد اقدام کنی بهتره. دوبی اصلا خوب نیست. قبرس هم خوبه
دوباره سلام
دوست من، من ویزای توریستی آمریکا رو گرفتم 3 ماه رفتم و برگشتم. وقت مصاحبه هم به آفیسر گفتم که کسی رو اونجا دارم که قصد ازدواج داریم باهم ولی قبلش می خوام برم و شرایط زندگیش رو اونجا ببینم که می تونم بمونم یا نه.
همونطور که توی پست قبلیم گفتم به سفر های قبلی خارجی مخصوصا به ویزای شنگن خیلی اهمیت می دند.
ممنون از راهنماییت ولی من همونطور که گفتم تو پروسه ویزای نامزدی هستم و دیگه نمی خوام توریستی برم تا کارم جور بشه.
بهرحال امیدوارم که بهترین برات پیش بیاد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان مهاجرسرایی،
ما هفته پیش نامه NOA2 Approval رو برای ویزای نامزدی دریافت کردیم. الآن تو مرحله ای هستیم که هیچ کدوم اطلاعی نداریم که مرحله بعدی چیه و کلی سوال تو ذهنمون هست، ممنون می شم اگه کسی بتونه کمک کنه:
1- توی نامه ما نوشته که این اپرووال فرستاده شده به کنسولگری مورد نظر، این یعنی که دیگه به NVC نمی ره نامه ما؟
2- چقدر طول می کشه از سفارت به ما خبر بدند؟
3- این رو آخر نوشتم ولی از 2 تای بالایی مهمتره Smile، نامزد من توی فرم اولیه سفارت رو دبی-امارات متحده نوشته (به اشتباه) به جای اینکه بنویسه ابوظبی ...
حالا آیا اونا خودشون متوجه می شند که ما منظورمون کجا بوده و بفرستند ابوظبی یا اینکه ممکنه که پرونده ما رو بفرستند آنکارا (که اینجوری خیلی بد می شه من شنیدم آنکارا خیلی شلوغه و دیرتر وقت می ده)

امیدوارم که تونسته باشم واضح منظورم رو نوشته باشم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
راجع به سوال آخر ما هم اشتباه دبی رو انتخاب کردیم خیلی نگران بودیم اما خودشون فرستادن ابوظبی.سوال اولتونو نفهمیدم یعنی از uscisمستقیم رفته سفارت و nvc نرفته؟nvc باید کیسو بفرسته سفارت و uscis اینکارو نمیکنه.در مورد سوال دوم وقتی nvc کیسو فرستاد سفارت 1 ماه بعد نامه اومد وبرای 2 ماه بعد وقت داد.ببخشید سوالارو درهم جواب دادم.
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
تشکر کنندگان: vroom
علیرضا جان خیلی خیلی ممنونم از اینکه جواب من رو دادی، ممنون از پیامی که برام گذاشته بوده و بازم ممنون که باعث شدی من کلی (در مورد آخرین سوالم)آرامش بگیرم.
در مورد سوال اولم توی نامه ای که USCIS (Approval letter) فرستادند اینو نوشتند:
The above petition has been approved and forwarded to the listed consulate. Please contact the consulate with any question about visa issuance, or if you would now like to forward the petition to a difference consulate.
و وقتی که نامزدم به زنگ زده بهش گفتند که با سفارت تماس بگیرید و بپرسید که پرونده شما کدوم سفارت رفته!!!! اپرووال ما در تاریخ 15 مارچ هست ، حالا به نظرت پروند ما الآن در کدوم قسمت منتظر یه آفیسر مونده؟

بازم مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
اینو نمیدونم.ولی اصولا اول میره nvc بعدش میره سفارت.از دوستان کسی همچین نامه ای براش اومده؟
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام negi جان خوبی ؟ خوشحالم که یک مرحله جلو افتادی امیدوارم که مرحله های بعدی هم به راحتی و خوبی پیش بره می شه عزیزم بگی چند وقته که فرم k1 نامزدی را پر کردید که الان جواب نامه اتان اومده ؟
چون نامزد من اکتبر 2011 میگه که فرمها را پر کرده یعنی حدود 6 ماهه که فرستاده ولی هنوز خبری از USCIS (Approval letter
نیست
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-03-25 ساعت 01:32)maryammm نوشته:  سلام negi جان خوبی ؟ خوشحالم که یک مرحله جلو افتادی امیدوارم که مرحله های بعدی هم به راحتی و خوبی پیش بره می شه عزیزم بگی چند وقته که فرم k1 نامزدی را پر کردید که الان جواب نامه اتان اومده ؟
چون نامزد من اکتبر 2011 میگه که فرمها را پر کرده یعنی حدود 6 ماهه که فرستاده ولی هنوز خبری از USCIS (Approval letter
نیست

سلام مریم جون،
دقیقاً از زمانی که مدارک رو قبول کردند NOA1 تا اینکه اپروو کردند NOA2 چهارماه طول کشید. ما مدارک رو 14 نوامبر فرستادیم و اونا 17 نوامبر ایمیل زدند که دریافت کردند. بازم اگه سوالی بود، در خدمتم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-03-25 ساعت 01:32)maryammm نوشته:  سلام negi جان خوبی ؟ خوشحالم که یک مرحله جلو افتادی امیدوارم که مرحله های بعدی هم به راحتی و خوبی پیش بره می شه عزیزم بگی چند وقته که فرم k1 نامزدی را پر کردید که الان جواب نامه اتان اومده ؟
نیست
مریم عزیز پرونده من هم دقیقا بعد از ۶ ماه approve شد اما چون ما توقع داشتیم که حداکثر ظرف ۵ ماه از ارسال مدارک نامه approve شدن رو دریافت کنیم و اینطور نشد پس در اواخر بهمن ماه با USCS تماس گرفتم و شخصی که با من صحبت کرد گفت که الان (اواخر بهمن) دارند پرونده های july 2011 رو بررسی میکنن و در تاریخ ۲۹ اسفند کیس من که 14-2011 september به دست USCIS رسیده بود approve شد پس نگران نباش چون احتمالا تا چند هفته آینده خبر approve شدن کیس شما هم به دستتون میرسه

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام احسان جان
خوبید شما ؟ سال نو شما مبارک باشه مرسی از جوابتون پس با این وجود باید کم کم جواب ما هم بیاید ..شما الان پس منتظر جواب از nvc هستید درسته کدوم سفارت را انتخاب کردید دوبی یا ترکیه؟ من از الان شروع کردم به واکسن زدن ..
اصلا فکر نمی کردیم که اینقدر ویزای نامزدی طول بکشه اگر میدونستم با پاسپورت المانیم از طریق ویزای توریستی به امریکا می رفتم.. حالا باید صبر کنم ببینیم چی میشود...ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان.من گرین کارت دارم راهی هستش که برای نامزدم اقدام کنم واسه ویزا نامزدی؟و اینکه نامزدم الان سربازهست و پاسپورت هم نداره تا چند ماه آینده...
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-03-25 ساعت 22:07)sib 24 نوشته:  سلام دوستان.من گرین کارت دارم راهی هستش که برای نامزدم اقدام کنم واسه ویزا نامزدی؟و اینکه نامزدم الان سربازهست و پاسپورت هم نداره تا چند ماه آینده...

سلام دوست عزیز،
شما فقط می تونید برای ویزای ازدواج اقدام کنید. لازمه ویزای نامزدی سیتیزن بودن هست.

موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، Parniyan
سلام دوستان
من یک سئوال داشتم لطفا هر کسی اطلاع داره منو راهنمائی کند
نامزد من محل سکونتشو تغییر داده و این موضوع را با نامه به nvc اطلاع داده اما بعد از گذشت 2هفته ایمیلی دریافت کرده که در اون گفته شده باید به یک ادرسی تغییر محل رو اعلام کنه اما به اون ادرس هم که ایمیل دادیم مجدد جواب اومد که باید به یک ادرس دیگه اطلاع بدید کسی از دوستان میدونه که من باید به کجا ایمیل بزنم و اینو اطلاع بدم لازم به ذکر هست که ژرونده من الان درuscis هست.منتظر جواب دوستان هستم .
نوع ویزا: k1
دریافتreceipt number:دسامبر2012
سرویس سنتر:کالیفرنیا
دریافت نامه نقص مدارک:اگست 2013
اپروو:سپتامبر2013
دریافت نامه حاوی کیس نامبر: دوم نوامبر
سفارت:ابوظبي. مصاحبه:فوريه٢٠١٤
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان،

من تازه عضو این سایت شدم و خیلی‌ از مطالب استفاده کردم.

راستش شرایط من یکمی با بقیه فرق می‌کنه، برای همین خواستم از شما کمک بگیرم.

مادر من آمریکا زندگی‌ می‌کنن و سیتیزن هستن. برای من هم چند سال پیش اقدام کردن و ماه اکتبر approve شد. و الان منتظر وقت سفارت هستم که خودش حدود ۲ سال طول میکشه.

من برای اینکه کم تر منتظر بمونم، می‌خوام برای ویزا‌ی نامزدی اقدام کنم که بتونم زودتر برم پیش دوست پسرم و ازدواج کنیم.

حالا می‌خواستم ببینم که اون پرونده من مشکلی‌ ایجاد نمی‌کنه؟ و اینکه من همه جوره الان چک شدم و approve شده. برای پرونده نامزدی باز از اول همه چیزو چک می‌کنن یا از این پرونده استفاده می‌کنن و زمان کمتر می‌شه؟

یه سوال دیگه داشتم که دوست پسر من اینبار که اومد ایران ما با هم عکس نگرفتیم، ولی‌ تابستون برای چندین ماه میاد و میتونیم عکس بگیریم، اگه عکس مال اون موقع باشه که اشکال نداره؟!

ممنون میشم جواب بدین بهم. خیلی‌ ناراحتم از این انتظار Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام بر دوستان
آیا کسی اطلاع داره وقتی جواب اف بی آی چک میاد چند روز وقت داری تا بری سفارت یا تاریخ و زمان مشخصی رو اعلام میکنند . و آیا وقتی سفارت میرو پاسپورت رو میگیرن و میگن چند روز دیگمه بیا یا همان روز ویزا میدن
با سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان