کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای نامزدی آمریکا
(2012-03-28 ساعت 01:46)sara mas نوشته:  سلام دوستان،

من تازه عضو این سایت شدم و خیلی‌ از مطالب استفاده کردم.

راستش شرایط من یکمی با بقیه فرق می‌کنه، برای همین خواستم از شما کمک بگیرم.

مادر من آمریکا زندگی‌ می‌کنن و سیتیزن هستن. برای من هم چند سال پیش اقدام کردن و ماه اکتبر approve شد. و الان منتظر وقت سفارت هستم که خودش حدود ۲ سال طول میکشه.

من برای اینکه کم تر منتظر بمونم، می‌خوام برای ویزا‌ی نامزدی اقدام کنم که بتونم زودتر برم پیش دوست پسرم و ازدواج کنیم.

حالا می‌خواستم ببینم که اون پرونده من مشکلی‌ ایجاد نمی‌کنه؟ و اینکه من همه جوره الان چک شدم و approve شده. برای پرونده نامزدی باز از اول همه چیزو چک می‌کنن یا از این پرونده استفاده می‌کنن و زمان کمتر می‌شه؟

یه سوال دیگه داشتم که دوست پسر من اینبار که اومد ایران ما با هم عکس نگرفتیم، ولی‌ تابستون برای چندین ماه میاد و میتونیم عکس بگیریم، اگه عکس مال اون موقع باشه که اشکال نداره؟!

ممنون میشم جواب بدین بهم. خیلی‌ ناراحتم از این انتظار Sad

دوست عزیز،
به مهاجرسرا خوش آمدی. درمورد اینکه مراحل ویزای مهاجرت شما به ویزای نامزدی چه تقارنی خواهند داشت و چه جوری می تونند به سرعت پروسه کمک کنند متاسفانه اطلاعاتی ندارم. ولی حدس می زنم که در مورد چک کردن شما بی تاثیر نباشه چونکه به نظر خودم پروسه کار من در قسمت چک شدن (در مقایسه با بقیه) سریعتر بود چون من قبلاً ویزای توریستی آمریکا رو داشتم، التبه که در مورد سفارت آمریکا هیچ چیزی رو 100درصد نمی شه تائید یا تکذیب کرد.
اما در مورد سوال دوم شما:
شما به محض شروع ویزای نامزدی باید یه سری مدارک که نشوندهنده دیدار شما باشه، ارسال کنید. که جزو این مدارک یه سری عکس با هم باید باشه. حالا اگر شما عکس جدید ندارید می تونید عکسهایی که ظرف 2 سال گذشته باهم داشتید رو بفرستید + مدارک سفرهایی که باهم رفتید.

امیدوارم که تونسته باشم کمکتون کرده باشم.
(2012-03-28 ساعت 11:13)ali ansari نوشته:  سلام بر دوستان
آیا کسی اطلاع داره وقتی جواب اف بی آی چک میاد چند روز وقت داری تا بری سفارت یا تاریخ و زمان مشخصی رو اعلام میکنند . و آیا وقتی سفارت میرو پاسپورت رو میگیرن و میگن چند روز دیگمه بیا یا همان روز ویزا میدن
با سپاس

دوست عزیز،
از وقتی که جواب شما از اف بی آی بیاد شما 3 ماه وقت دارید که برای دریافت ویزا به سفارت برید. و زمانی که شما پاسپورتتون رو می دید به سفارت برای دریافت ویزا، سفارت بعد از یکی دو روز پاسپورت شما رو به پست تحویل می ده و حدود 3-5 روز کاری طول می کشه تا به آدرسی که به سفارت میدید براتون ارسال بشه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام نگی‌ عزیز،

ممنون از راهنماییت. راستش ما اصلا عکس نداریم. چون از وقتی‌ که باهم دوست شدیم ایشون فقط ۱ بار اومد ایران که عکس نگرفتیم. حالا اگر که ما الان اقدام کنیم، و عکس هارو ۲ ماه دیگه بفرستیم کارمون عقب میفته؟ متوجه میشن که عکس‌ها جدیدن و برای زمان بعد از اقدام ویزا هستش؟

این عکس‌ها باید چه شرایطی داشته باشن؟ فقط عکس ۲ نفر باشه کافیه؟ چون خانوادهٔ من ایران نیستن که ما بتونیم عکس خانوادگی بگیریم. مسافرتی‌ هم باهم نرفتیم...

باز هم ممنون از جوابتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-03-30 ساعت 17:18)sara mas نوشته:  سلام نگی‌ عزیز،

ممنون از راهنماییت. راستش ما اصلا عکس نداریم. چون از وقتی‌ که باهم دوست شدیم ایشون فقط ۱ بار اومد ایران که عکس نگرفتیم. حالا اگر که ما الان اقدام کنیم، و عکس هارو ۲ ماه دیگه بفرستیم کارمون عقب میفته؟ متوجه میشن که عکس‌ها جدیدن و برای زمان بعد از اقدام ویزا هستش؟

این عکس‌ها باید چه شرایطی داشته باشن؟ فقط عکس ۲ نفر باشه کافیه؟ چون خانوادهٔ من ایران نیستن که ما بتونیم عکس خانوادگی بگیریم. مسافرتی‌ هم باهم نرفتیم...

باز هم ممنون از جوابتون

سارا جان،
می دونم که عکس یکی از مدارکی هست که برای استارت این قضیه لازمه. (تا اونجایی که من می دونم) مگر اینکه از دوستان دیگه مهاجرسرایی اطلاعات بیشتری داشته باشه که مثلاً شما یه دلیلی بیارید که نتوستید توی اون زمان عکس بگیرید. تقریباً مطمئن هستم که اگر عکس نفرستید کارتون طول می کشه.
در مورد عکس 2 تایی یا چند تایی هم مسئله ای نیست برای شروع عکس 2 تایی کافیه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-03-30 ساعت 18:15)negi نوشته:  
(2012-03-30 ساعت 17:18)sara mas نوشته:  سلام نگی‌ عزیز،

باز هم ممنون از جوابتون

سارا جان،
می دونم که عکس یکی از مدارکی هست که برای استارت این قضیه لازمه. (تا اونجایی که من می دونم) مگر اینکه از دوستان دیگه مهاجرسرایی اطلاعات بیشتری داشته باشه که مثلاً شما یه دلیلی بیارید که نتوستید توی اون زمان عکس بگیرید. تقریباً مطمئن هستم که اگر عکس نفرستید کارتون طول می کشه.
در مورد عکس 2 تایی یا چند تایی هم مسئله ای نیست برای شروع عکس 2 تایی کافیه.

مرسی‌ نگی‌ جون. لطف کردی Smile

پاسخ
تشکر کنندگان:
درود بر همگی
ممنون از همتون مطالب رو دنبال میکنم و یابد بگم که همین ۱۰ دقیقه پیش عضو شدم
دوستان
من الان سربازم و ۴ ماهه دیگه سربازیم تموم میشه با نامزدم از ۳ ۴ سال پیش آشنام و از ۳ سال پیش تا حالا هم عکس دارم ( انواع و اقسامش ) و هم فیلم... ایمل و فیس بوک و اینا هم که هست..
میخوایم از الان که ۴ ۵ ماه مونده به گرفتن پاسپورت من فرم ها رو پر کنیم و همراه مدارک پست کنیم که از نظر زمانی جلو باشیم... آیا منطقی و عقلانی هست؟ و آیا از همون اول اول احتیاج به اینه که من کپی پاسپورت نشون بدم؟ و مطلب بعدی اینه که نامزد من میگه که باید فقط فرم i-129f رو پر کنیم... آیا تمام فرمی که ما باید پر کنیم همین یه دونست؟ البته با استناد به این سایت گویا همین یه دونست...
اگر لطف بکنید و بطور کامل و واضح بفرمایید که تک تک مدارکی که میخوان چیه ممنونتون میشم...و به عنوان سوال آخر این که از ابوظبی اقدام کنم یا انکارا؟
ممنونم از همتون
کتگوری: k1
مصاحبه: ژانویه 2013 یروان
کلیر: ۲۶ اپریل (۹۱ روز)
ویزا : 10 می//ورود به امریکا:26 می//انگشت نگاری هفته دوم//اجازه کار 2 ماه بعد از انگشت نگاری//گرین کارت 3 ماه بعد از پست کردن مدارک

سفرنامه ی ویزا

مصاحبه گرین کارت
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزیز منم شرایطم مثل تو بود بگو برات اقدام کنن.الان به پاسپورت نیازی نیست.
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
تشکر کنندگان: arian307 ، Parniyan
(2012-04-02 ساعت 16:56)alireza62 نوشته:  دوست عزیز منم شرایطم مثل تو بود بگو برات اقدام کنن.الان به پاسپورت نیازی نیست.

ممنون از راهنماییت دوست من... میشه لطفا اگر میتونی در باقی سوالاتی هم که کردم کمکم کنی؟
ویزا : 10 می//ورود به امریکا:26 می//انگشت نگاری هفته دوم//اجازه کار 2 ماه بعد از انگشت نگاری//گرین کارت 3 ماه بعد از پست کردن مدارک

سفرنامه ی ویزا

مصاحبه گرین کارت
پاسخ
تشکر کنندگان:
دقیقا یادم نمیاد چه فرماییو باید پر کرد اما خیلی راحت میتونی تو سایت uscis پیدا کنی.من سفارتو ابوظی انتخاب کردم و همون موقع ویزامو دادن با اینکه خدمت رفته بودم بهم fbi check نخورد.برای ویزای نامزدی عکس خیلی مهمه.
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
تشکر کنندگان: arian307
(2012-04-02 ساعت 17:57)alireza62 نوشته:  دقیقا یادم نمیاد چه فرماییو باید پر کرد اما خیلی راحت میتونی تو سایت uscis پیدا کنی.من سفارتو ابوظی انتخاب کردم و همون موقع ویزامو دادن با اینکه خدمت رفته بودم بهم fbi check نخورد.برای ویزای نامزدی عکس خیلی مهمه.

من

سفرنامه ی ویزا

مصاحبه گرین کارت
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-04-02 ساعت 18:39)arian307 نوشته:  
(2012-04-02 ساعت 17:57)alireza62 نوشته:  دقیقا یادم نمیاد چه فرماییو باید پر کرد اما خیلی راحت میتونی تو سایت uscis پیدا کنی.من سفارتو ابوظی انتخاب کردم و همون موقع ویزامو دادن با اینکه خدمت رفته بودم بهم fbi check نخورد.برای ویزای نامزدی عکس خیلی مهمه.

من سال ۸۸ حدود ۱ ماه نیم هم زندان اوین بودم به دلایل سیاسی و الان هم ۵ سال حبس تعلقی دارم ینی اگر تو ۵ سال کار سیاسی بکنم باید برم زندان برای ۱ سال... به نظر شما من اصلا این رو مطرح بکنم یا نه؟برای کلرینس و fbi check عرض میکنم

حتما مطرح کن
اولا چون حتما به نفعته. بعدشم مطمئن باش اونا خبر دارن و اگه نگی خیلی واست بد میشه
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: arian307 ، alireza62
سلام امیدوارم همه خوب باشن,حدود سه ماه پیش مدارکم تو خاک آمریکابرای ویزای نامزدی به اداره مهاجرت ارسال شده و رسید واسه نامزدم ارسال شده,میخواستم بدونم حدوداکی وقت مصاحبه رو الام میکنن؟گویا توسایت پروسه روواسه حوالی خردادزدن,منظورهمون وقت مصاحبه هست یا...؟!کلاچقدردیگه وقت مصاحبه ام اعلام میشه؟ ممنون وخداحافظ
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزیز
حدود خرداد پرونده شما approve میشه. حدود 1 ماه بعد از اون پرونده میره به NVC. ونجا یک سری مدارک ازتون میخوان که باید واسشون بفرستید و بعد از تکمیلش پرونده میره به سفارت. بعد سفارت بهتون ایمیل میزنه و یک سری مدارکو درخواست میکنه که شما باید واسشون بفرستید. بعد از تکمیل مدارک حدودا 1 ماه بعدش تاریخ مصاحبه رو مشخص میکنن که معمولا واسه 1 تا 6 ماه بعد هستش.
کلا از ارسال مدارک تا روز مصاحبه اگه همه چی طبق روال باشه بین 10 تا 12 ماه طول میکشه
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: yami
دوست عزیز،
زمانی که سایت به شما میده زمان حدودی است و می تونه زودتر یا خدا نکرده دیرتر باشه. بهر حال از ماه آینده می تونید منتظر خبرهای خوب باشید.
برای کیس نامزدی اگر مدارکی که اول میفرستید کامل باشه کمتر پیش می یاد که NVC ازتون مدارک بیشتری بخواد، همونطور که از ما نخواستند و با توجه به امضای من می بینید که یکروزه مدارک ما رو به سفارت فرستادند.
برای وقت سفارت هم کاملاً شانسی و بستگی به شلوغی اون سفارت داره و اصلاً زمانی رو نمی شه پیش بینی کرد. شما برای چه سفارتی اقدام کردید، آنکارا یا ابوظبی؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-04-06 ساعت 20:46)elahenadafy2 نوشته:  دوست عزیز
حدود خرداد پرونده شما approve میشه. حدود 1 ماه بعد از اون پرونده میره به NVC. ونجا یک سری مدارک ازتون میخوان که باید واسشون بفرستید و بعد از تکمیلش پرونده میره به سفارت. بعد سفارت بهتون ایمیل میزنه و یک سری مدارکو درخواست میکنه که شما باید واسشون بفرستید. بعد از تکمیل مدارک حدودا 1 ماه بعدش تاریخ مصاحبه رو مشخص میکنن که معمولا واسه 1 تا 6 ماه بعد هستش.
کلا از ارسال مدارک تا روز مصاحبه اگه همه چی طبق روال باشه بین 10 تا 12 ماه طول میکشه

مممنون دوست من ولی توجه کردی من واسه نامزدی اقدام کردم نه ازدواج؟!چون شنیدم واسه نامزدی زمان کمتری لازم هست.
(2012-04-06 ساعت 22:12)negi نوشته:  دوست عزیز،
زمانی که سایت به شما میده زمان حدودی است و می تونه زودتر یا خدا نکرده دیرتر باشه. بهر حال از ماه آینده می تونید منتظر خبرهای خوب باشید.
برای کیس نامزدی اگر مدارکی که اول میفرستید کامل باشه کمتر پیش می یاد که NVC ازتون مدارک بیشتری بخواد، همونطور که از ما نخواستند و با توجه به امضای من می بینید که یکروزه مدارک ما رو به سفارت فرستادند.
برای وقت سفارت هم کاملاً شانسی و بستگی به شلوغی اون سفارت داره و اصلاً زمانی رو نمی شه پیش بینی کرد. شما برای چه سفارتی اقدام کردید، آنکارا یا ابوظبی؟

ممنونم از شما فکرنکنم مدارک ناقص باشه چون توسط وکیل انجام شده,من از آنکارا اقدام کردم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام، تو رو خدا جواب بدين ، من با نامزدم حدود يه سال پيش ملاقات كرديم، 8 ماهه كه apply كرده يه فرم با ۳۴۰ دلار فرستاده ، هيچ مدركِ ديگه نه، هنوز هيچ جوابى ندادن، اين طییعیه يا مشكلى هست؟ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان