کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای نامزدی آمریکا
(2013-02-21 ساعت 01:23)arian307 نوشته:  
(2013-02-20 ساعت 23:05)houmanmir نوشته:  بچه ها من این پست تو تاپیک تغییر زمان یا محل مصاحبه گذاشتم ولی کسی جواب نداد ، میشه اینجا اگه کسی میدونه راهنماییم کنه؟؟

سلام دوستان
من میخوام پروندمو که الان تو آنکاراست تغییر بدم به ابوظبی ، چون آنکارا خییلی وقتش دیره!!
البته همون دیشب از سایتش یعنی http://abudhabi.usembassy.gov از قسمت contact us رو انتخاب کردمو براشون تو اون قسمت نوشتم که میخوام این کارو انجام بدم! و تو رسیدی که برا ایمیلم اومد که به دستشون رسیده اسم ایمیلش همین abudhabiIV@state.gov بود . و توش همون چیزایی رو که من نوشتمو نوشته بود! موضوع ایمیلش Interview Location بود و توش case number منو هم زده بود.
آیا درست انتخابش کردم؟ و اینکه این پروسه چند وقت طول میکشه؟ یه سوال دیگه چند روز طول میکشه مه به من خبر بدن با درخواستم موافقت شده؟
الهه خانم لطف کردن به یه سری سوالام جواب دادن ، لطفا دوستایی که این کارو انجام دادن راهنماییم کنن!
ازتون ممنون میشم

اه ، همین الان جواب الهه خانمو دیدم!!! واقعا ممنوونتم الهه خانم Smile مرسی که اینجا همه رو راهنمایی میکنی Smile
عزیزم به نظر من اون چیزی که شما فکر میکنی از طرف اونا اومده که به دستشون رسیده عدم دلیور شدن ایمیلت به اونهاست.... نه تاییدش... از طرف اون ها هم نیست از طرف میل سروره... میشه لطفا سابجکت ایمیلی که برات اومده رو اینجا کپی کنی؟ ( حواصت باشه که کیس نامبرت رو پاک کنی و اینجا کپی نکنی Wink )

اونو متوجم Smile این ایمیلی که اومده فثط به این معنی هست که ایمیل ما رفته به اونجا ، فقطم موضوع ایمیل Interview Location بوده! بقیه همون چیزایی که ما نوشتیم بود
Interview Location
I need to change the location of my interview.
Case Number:****
Applicant name: *** Houman
Email address: ***
My inquiry: I would like to change my interview from Ankara Turkey to Abu Dhabi. Please contact me via email and let me know what to do. My application was approved and sent over to Ankara but they do not have time. I would like to interview in Abu Dhabi. passport # E2***8
Submit date: Tuesday, February 19, 2013
متنشم همین بود، نظر شما چیه؟ Smile
رالی، کارولینای شمالی
پاسخ
تشکر کنندگان: arian307
(2013-02-21 ساعت 01:30)houmanmir نوشته:  
(2013-02-20 ساعت 23:05)houmanmir نوشته:  بچه ها من این پست تو تاپیک تغییر زمان یا محل مصاحبه گذاشتم ولی کسی جواب نداد ، میشه اینجا اگه کسی میدونه راهنماییم کنه؟؟

سلام دوستان
من میخوام پروندمو که الان تو آنکاراست تغییر بدم به ابوظبی ، چون آنکارا خییلی وقتش دیره!!
البته همون دیشب از سایتش یعنی http://abudhabi.usembassy.gov از قسمت contact us رو انتخاب کردمو براشون تو اون قسمت نوشتم که میخوام این کارو انجام بدم! و تو رسیدی که برا ایمیلم اومد که به دستشون رسیده اسم ایمیلش همین abudhabiIV@state.gov بود . و توش همون چیزایی رو که من نوشتمو نوشته بود! موضوع ایمیلش Interview Location بود و توش case number منو هم زده بود.
آیا درست انتخابش کردم؟ و اینکه این پروسه چند وقت طول میکشه؟ یه سوال دیگه چند روز طول میکشه مه به من خبر بدن با درخواستم موافقت شده؟
الهه خانم لطف کردن به یه سری سوالام جواب دادن ، لطفا دوستایی که این کارو انجام دادن راهنماییم کنن!
ازتون ممنون میشم

اه ، همین الان جواب الهه خانمو دیدم!!! واقعا ممنوونتم الهه خانم Smile مرسی که اینجا همه رو راهنمایی میکنی Smile
عزیزم به نظر من اون چیزی که شما فکر میکنی از طرف اونا اومده که به دستشون رسیده عدم دلیور شدن ایمیلت به اونهاست.... نه تاییدش... از طرف اون ها هم نیست از طرف میل سروره... میشه لطفا سابجکت ایمیلی که برات اومده رو اینجا کپی کنی؟ ( حواصت باشه که کیس نامبرت رو پاک کنی و اینجا کپی نکنی Wink )

اونو متوجم Smile این ایمیلی که اومده فثط به این معنی هست که ایمیل ما رفته به اونجا ، فقطم موضوع ایمیل Interview Location بوده! بقیه همون چیزایی که ما نوشتیم بود
Interview Location
My inquiry: I would like to change my interview from Ankara Turkey to Abu Dhabi. Please contact me via email and let me know what to do. My application was approved and sent over to Ankara but they do not have time. I would like to interview in Abu Dhabi. passport # E2***8
متنش که یه خورده غلط داشت اما خوبه منظور رو میرسونه.. پس ردیفه.. الان منتظر باش که بت بگن چی کار کنی Wink
کتگوری: k1
مصاحبه: ژانویه 2013 یروان
کلیر: ۲۶ اپریل (۹۱ روز)
ویزا : 10 می//ورود به امریکا:26 می//انگشت نگاری هفته دوم//اجازه کار 2 ماه بعد از انگشت نگاری//گرین کارت 3 ماه بعد از پست کردن مدارک

سفرنامه ی ویزا

مصاحبه گرین کارت
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق
آرین این رسید ایمیله. ابو ظبی اینطوریه که از قسمت contact us باید واسشون پیغام بذاری. بعد رسید ایمیل میاد و 2 روز بعدشم پاسخ. 2 بار تاحالا من بهشون از همین طریق ایمیل زدم
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-02-21 ساعت 01:41)arian307 نوشته:  
(2013-02-21 ساعت 01:30)houmanmir نوشته:  

سلام دوستان
ازتون ممنون میشم

Interview Location
متنش که یه خورده غلط داشت اما خوبه منظور رو میرسونه.. پس ردیفه.. الان منتظر باش که بت بگن چی کار کنی Wink

داداش منننن Smile))) این بنده خدایی که این متنو نوشته 20 ساله که تو آمریکاست Big Grin غلط داشت ینی چیییی؟؟؟؟؟ Smile))))
رالی، کارولینای شمالی
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق
30 سال هم تو امریکا باشه یه متن اداری نوشتن لحنش خیلی فرق میکنه با این که صرفا ادم خواستش رو بگه... تو ایران هم خیلی ها نمیتونن اداری بنویسن... الان یه جا یه location کم داره و لحن جمله هم میتونه خیلی بهتر و رسمی تر باشه WinkWinkWinkWinkWinkWinkWink
ویزا : 10 می//ورود به امریکا:26 می//انگشت نگاری هفته دوم//اجازه کار 2 ماه بعد از انگشت نگاری//گرین کارت 3 ماه بعد از پست کردن مدارک

سفرنامه ی ویزا

مصاحبه گرین کارت
پاسخ
تشکر کنندگان:
یه همچین متنی..
مشخصات فردی تو یه نامه ی رسمی همگی اول نامه میاد نه در حین نامه... ضمن این که همون طور که عرض کردم لحن نامه نگاری اداری با رسوندن پیغام یه مقداری متفاوته و رسمی تره..ضمن این که انکارا وقت داره اما برای شما دیره.. شما میگی اصلا وقت نداره که این یه خورده جمله رو طلب کارانه میکنه... اما در نهایت منظور رو راحت میرسونه و مشکلی نیست...WinkWink
From:

Case #:

To:

Date

This is ***** and herby this is to seek your kind action on my request to change the interview location from ankara to ****, based on website schedule calender , ankara is currently overwork.
Beside the request, I need to share with you that My application is already approved, and enclosed this mail you can find out my approval notice. (kindly check the attached file)

Thanks in advance

Sincerely yours,

سفرنامه ی ویزا

مصاحبه گرین کارت
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، melisa ، shadzad
(2013-02-21 ساعت 02:10)arian307 نوشته:  یه همچین متنی
From:

Case #:

To:

Date

This is ***** and herby this is to seek your kind action on my request to change the interview location from ankara to ****, based on website schedule ankara calender is currently overwork.
Beside the request, I need to share with you that My application is already approved, and enclosed this mail you can find out my approval notice. (kindly check the attached file)

Thanks in advance

Sincerely yours,

Smile))))))) اون اول متنو کیس نامبرو این چیزا تو خود فرم بوده ، فقط ما جلوش پر کردیمو موضوعشو انتخاب کردیم Smile ولی خوب بازم مرسی که هوامونو داری Smile ایشالله تو آمریکا جبران کنم Smile
رالی، کارولینای شمالی
پاسخ
تشکر کنندگان: arian307 ، الهه سابق
(2013-02-21 ساعت 02:14)houmanmir نوشته:  
From:

Case #:

To:

Date

This is ***** and herby this is to seek your kind action on my request to change the interview location from ankara to ****, based on website schedule ankara calender is currently overwork.

Thanks in advance

Sincerely yours,

Smile))))))) اون اول متنو کیس نامبرو این چیزا تو خود فرم بوده ، فقط ما جلوش پر کردیمو موضوعشو انتخاب کردیم Smile ولی خوب بازم مرسی که هوامونو داری Smile ایشالله تو آمریکا جبران کنم Smile
مخلصات فراووووونننن Wink

سفرنامه ی ویزا

مصاحبه گرین کارت
پاسخ
تشکر کنندگان: houmanmir ، الهه سابق ، dinadino228
(2013-02-21 ساعت 02:19)arian307 نوشته:  
(2013-02-21 ساعت 02:14)houmanmir نوشته:  
From:

Case #:

To:

Date

Thanks in advance

Sincerely yours,

مخلصات فراووووونننن Wink

عزیزی Smile
رالی، کارولینای شمالی
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، dinadino228
This is ***** and herby this is to seek your kind action on my request to change the interview location from ankara to ****, based on website schedule calender , ankara is currently overwork.

Thanks in advance

Sincerely yours,
[/quote]

آرین جان متنی که نوشتی خوبه و منظورو می رسونه، ولی یکم ایراد (نگارشی و گرامری) داره و همین طور یکم یه مفهوم کوچیکو طولش داده که تو نامه رسمی اتفاقا نباید طولانی باشه یا حشو داشته باشه، مثلا این طوری می تونی بگی:
I, ****, hearby request to change the interview location from Ankara to.... based on the information provided by the website which indicates Ankara is currently busy. Attached you can also find my approval notice.

Thanks in advance,

Sincerely,

نکته مهمی که می خواستم بگم اینه که اصن لازم نیس اینقدر رسمی بنویسید، فقط یه وکیل باید جملات خیلی رسمی بنویسه و چون اونا می دونن شما وکیل نیستید انتظار جملات معمولی تر دارن اصلا، بهشون بر هم نمی خوره، فرهنگ آمریکایی اصلا اینطوری نیس، ما وقتی سفارت تو کیسمون اشتباه کرد، نامزدم که آمریکایی الاصله یه نامه اعتراضی به شدت صریح نوشت و به قول خودمون شستشون و گذاشتشون کنار، مثلا یه جاش گفته بود شما اسم خودتونو گذاشتین سفارت آمریکا؟ واقعا باعث شرم مایید. منم که نامه رو خوندم خیلی ترسیدم بهش گفتم بابا الان که لج می کنن کارمون می مونه، اونم کلی خندید گفت لج؟ اونا باید سرویس بدن و الان خودشون می دونن چه خرابکاریی کردن، تازه من نایس بودم بعد این همه معطلی. و واقعا هم بعد ایمیل زدن و فقط عذر خواهی کردن. می خوام بگم اصلن مهم نیس لحنتون، جمله های درست و کافی بنویسید.
هومن متنت اگه به جای interview بنویسی have the interview/be interviewed خوب میشه، ولی آرین راس می گه مفهوم رسیده و این مهمه.
نوع ویزا: K1
اولین اقدام: انتهای مارچ ۲۰۱۲
اپرووال: ابتدای سپتامبر ۲۰۱۲
مصاحبه: ابتدای مارچ ۲۰۱۳(آنکارا)- ویزا یک ضرب
مقصد: سن فرنسیسکو
پاسخ
تشکر کنندگان: houmanmir ، dinadino228
(2013-02-21 ساعت 12:07)shadzad نوشته:  This is ***** and herby this is to seek your kind action on my request to change the interview location from ankara to ****, based on website schedule calender , ankara is currently overwork.

Thanks in advance

Sincerely yours,

آرین جان متنی که نوشتی خوبه و منظورو می رسونه، ولی یکم ایراد (نگارشی و گرامری) داره و همین طور یکم یه مفهوم کوچیکو طولش داده که تو نامه رسمی اتفاقا نباید طولانی باشه یا حشو داشته باشه، مثلا این طوری می تونی بگی:
I, ****, hearby request to change the interview location from Ankara to.... based on the information provided by the website which indicates Ankara is currently busy. Attached you can also find my approval notice.

Thanks in advance,

Sincerely,

نکته مهمی که می خواستم بگم اینه که اصن لازم نیس اینقدر رسمی بنویسید، فقط یه وکیل باید جملات خیلی رسمی بنویسه و چون اونا می دونن شما وکیل نیستید انتظار جملات معمولی تر دارن اصلا، بهشون بر هم نمی خوره، فرهنگ آمریکایی اصلا اینطوری نیس، ما وقتی سفارت تو کیسمون اشتباه کرد، نامزدم که آمریکایی الاصله یه نامه اعتراضی به شدت صریح نوشت و به قول خودمون شستشون و گذاشتشون کنار، مثلا یه جاش گفته بود شما اسم خودتونو گذاشتین سفارت آمریکا؟ واقعا باعث شرم مایید. منم که نامه رو خوندم خیلی ترسیدم بهش گفتم بابا الان که لج می کنن کارمون می مونه، اونم کلی خندید گفت لج؟ اونا باید سرویس بدن و الان خودشون می دونن چه خرابکاریی کردن، تازه من نایس بودم بعد این همه معطلی. و واقعا هم بعد ایمیل زدن و فقط عذر خواهی کردن. می خوام بگم اصلن مهم نیس لحنتون، جمله های درست و کافی بنویسید.
هومن متنت اگه به جای interview بنویسی have the interview/be interviewed خوب میشه، ولی آرین راس می گه مفهوم رسیده و این مهمه.
[/quote]

shadzad جان ممنونتم Smile والله نامه رو دیروز فرستادم ، از همه ی دوستای خوبم سپاسگزارمممم Smile
رالی، کارولینای شمالی
پاسخ
تشکر کنندگان:
بچه ها ؟ من الان یه چیزایی خوندم شوکه شدم.....!!!!
جریان این ترجمه ها چیه دیگه؟!؟؟!؟!
من شناسنامه و کارت ملی رو دادم ترجمه کردن و از همهء صفحاتش کپی گذاشتم.
نوع ویزا : K1 Rolleyes
سرویس سنتر: Vermont
رسید مدارک(سری اول) : (22may2012)
رسید مدارک بیشتر Sad7january2013)
تاریخ اپروو: (february\2013)
زمان مصاحبه : may 2013 دریافت ویزا : تقریبا یه ضربWink
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-02-21 ساعت 20:36)dinadino228 نوشته:  بچه ها ؟ من الان یه چیزایی خوندم شوکه شدم.....!!!!
جریان این ترجمه ها چیه دیگه؟!؟؟!؟!
من شناسنامه و کارت ملی رو دادم ترجمه کردن و از همهء صفحاتش کپی گذاشتم.

شناسنامه ، کارت ملی ، پایان خدمت که نداری Smile
همین 2 تا کافیه Smile
رالی، کارولینای شمالی
پاسخ
تشکر کنندگان: dinadino228
آخه ، یه جا نوشته بودن که چند بار از ترجمه های ما ایراد گرفته بودن . .. چرا؟؟؟؟
لازم هست من برم از ثبت و احوال یا دادگستری یا چمیدونم ، هر جا یه برگهء رسمی بگیرم که مجردم؟؟؟
من مدارکمو فرستادم واسهء نامزدم دیگه.. نکنه ، مشکلی توشون باشه؟!؟!؟؟!؟!؟!
نوع ویزا : K1 Rolleyes
سرویس سنتر: Vermont
رسید مدارک(سری اول) : (22may2012)
رسید مدارک بیشتر Sad7january2013)
تاریخ اپروو: (february\2013)
زمان مصاحبه : may 2013 دریافت ویزا : تقریبا یه ضربWink
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-02-21 ساعت 20:56)dinadino228 نوشته:  آخه ، یه جا نوشته بودن که چند بار از ترجمه های ما ایراد گرفته بودن . .. چرا؟؟؟؟
لازم هست من برم از ثبت و احوال یا دادگستری یا چمیدونم ، هر جا یه برگهء رسمی بگیرم که مجردم؟؟؟
من مدارکمو فرستادم واسهء نامزدم دیگه.. نکنه ، مشکلی توشون باشه؟!؟!؟؟!؟!؟!

ترجمه ها باید رسمی باشه با مهر دادگستری و وزارت کشور، بعدشم تا 6 ماه اعتبار دارن ، شاید ایرادی که گرفتن برا تاریخ انقضاش بوده ، برگه تجرد نمیخوان! چون اصل شناسنامه رو هم موقع مصاحبه میبری دیگه! Smile
رالی، کارولینای شمالی
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، shadzad ، dinadino228

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان