کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: مدت زمان ارسال فرم DS-230 و بقیه مدارک تا دریافت نامه مصاحبه برای کیس شما چقدر بود ؟
کمتر از یک ماه
11.76%
12 11.76%
یک ماه
3.92%
4 3.92%
یک ماه و نیم
4.90%
5 4.90%
دو ماه
5.88%
6 5.88%
دو ماه و نیم
2.94%
3 2.94%
سه ماه
2.94%
3 2.94%
چهار ماه
12.75%
13 12.75%
پنج ماه
6.86%
7 6.86%
شش ماه
15.69%
16 15.69%
يك سال
14.71%
15 14.71%
يك سال و نيم
6.86%
7 6.86%
دوسال
10.78%
11 10.78%
مجموع 102 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه
وقتی که ازNVC اعلام میشه که مدارک کامل هستش چطور ممکنه که بعد مصاحبه در فرم آبی نقص مدارک زده بشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mina-2011
خانواده من قبل از من به آمریکا رفتند ولی من به علت سربازی مقداری طول کشید تا بتونم به مصاحبه سفارت برم(حدود 2 سال ). این شد که یک سری از مدارک مثل affidavit of support و پول هایی که داده بودیم باطل شده بود و من مجبور شدم هم حدود 500 دلار پول بدم و هم فرم ساپورت رو دوباره تکمیل کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، SAEED 60 ، dreamer60
خوب به سلامتی صفحه تاریخ های مصاحبه آنکارا هم آپدیت شد....... (البته بهتره از این پس به جای update بگیم downdate) .
روال كلي پرونده من اينجاست.
این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست  
این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، rozollina ، sasan_rock ، Kaveh90 ، mina-2011
(2011-02-20 ساعت 02:51)dreamer60 نوشته:  خوب به سلامتی صفحه تاریخ های مصاحبه آنکارا هم آپدیت شد....... (البته بهتره از این پس به جای update بگیم downdate) .

بله 17 آپدیت شده که شماره منهم اومده توجه داشته باشید از زمانی که نامه مصاحبه را دریافت میکنید 10 روز بعدش شماره شما میاد روی سایت یعنی تمام کسانی که شمارشون اعلام شده زودتر نامه مصاحبه را دریافت کردن و پرونده الان در آنکارست امیدوارم بزودی نامه همه منتظران بیاد
کتگوری ارتقا داده شد به CR1
تاریخ تکمیل پرونده : 8 اکتبر2010
زمان مصاحبه :2 مارچ 2011 آنکارا
گرفتن ویزا در همان روزBig Grin
پرواز : 10 آگوست 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: Toranj ، frozen mind ، sasan_rock ، Kaveh90 ، dreamer60 ، hasti_banoo ، mehdi_behzadi ، mina-2011
سوالات مصاحبه
سلام دوستان....

من حدود یک هفته دیگه در ابوظبی مصاحبه دارم به همراه پدر و مادرم....درخواست مارو عمویم حدود 12 سال پیش داده که 3 سال قبل نامه ای اومد مبنی بر این که برای دریافت گرین کارت بایید و چون ما به دلیل مسائل مالی امکان رفتن نداشتیم امسال دیگه تصمیم به رفتن گرفتیم.
من معافیت کفالت گرفتم...7 بهمن 89 21 سالم تموم شده ولی در نامه ای که اومد برای دعوت به سفارت اسم من رو نوشته بودند... پدرم هم هیچ کار دولتی در ایران نداشته... البته 3 تا از عموهام و مادر بزرگم و عمه ام در آمریکا هستند....

از استرس دارم میمیرم...شبها خوابم نمیبره که چی میشه؟؟!!!

چه سوالاتی در مصاحبه میپرسند؟

من در تهران تمام واکسن ها و ازمایش خون رو هم در انستیتیو پاستور زدم و دادم....
همه مدارک رو هم طبق اونچه که در ایمیل اداره مهاجرت گفته بودند کامل کردم....
احتمال رد شدن داره؟؟؟؟ توروخدا یکی کمکم کنه
پاسخ
تشکر کنندگان:
[quote='amir sam' pid='98102' dateline='1298711330']
سوالات مصاحبه
سلام دوستان....
[quote[/

دوست عزیز.شما کاتگوری خودتون رو دقیق مشخص نکردید اما با توجه به اینکه عمو تون برای پدرتون و شما درخواست داده اند پدرتون باید کاتگوریf4 باشند
1-در مصاحبه گروه شما مساله اصلی تطابق اصل مدارک با ترجمه های ارسالی میباشد و سوالات اکثرا مربوط به سربازی و ازدواج وشغل شماو پدرتون واعضای خانواده خواهد بود و سایر موارد(مثل مدرک تحصیلی) از شما مدرکی درخواست نمیشود. بنابراین نیازی به استرس(در حدی که گفتید) احساس نمیشود!!!راحت و ریلکس باشید.
2-در مورد واکسنها با توجه به تجربیات سایر دوستان مهاجر سرایی اینو میشه گفت که اکثر واکسنهای تزریق شده در انیستیتو پاستور مورد قبول واقع میشه ولی احتمال تجدید شدن چند واکسن وجود داره(خصوصا آبله مرغان) اما آزمایش خون و عکسبرداری از قفسه سینه حتما باید در کلینیک معرفی شده از طرف سفارت انجام بگیره
3-احتمال رد شدن در صورت تطابق مدارک خیلی کمه اما از حالا باید پیه کلیرنس و FBI checkرو به تنتون بمالید ولی به نظر من اولین کار اینه که این ترس و استرس رو از خودتون دور کنید.موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، amir sam ، Kaveh90 ، amjad ، hasti_banoo ، SAEED 60 ، dreamer60
(2011-02-26 ساعت 16:56)sasan_rock نوشته:  دوست عزیز.شما کاتگوری خودتون رو دقیق مشخص نکردید اما با توجه به اینکه عمو تون برای پدرتون و شما درخواست داده اند پدرتون باید کاتگوریf4 باشند
1-در مصاحبه گروه شما مساله اصلی تطابق اصل مدارک با ترجمه های ارسالی میباشد و سوالات اکثرا مربوط به سربازی و ازدواج وشغل شماو پدرتون واعضای خانواده خواهد بود و سایر موارد(مثل مدرک تحصیلی) از شما مدرکی درخواست نمیشود. بنابراین نیازی به استرس(در حدی که گفتید) احساس نمیشود!!!راحت و ریلکس باشید.
2-در مورد واکسنها با توجه به تجربیات سایر دوستان مهاجر سرایی اینو میشه گفت که اکثر واکسنهای تزریق شده در انیستیتو پاستور مورد قبول واقع میشه ولی احتمال تجدید شدن چند واکسن وجود داره(خصوصا آبله مرغان) اما آزمایش خون و عکسبرداری از قفسه سینه حتما باید در کلینیک معرفی شده از طرف سفارت انجام بگیره
3-احتمال رد شدن در صورت تطابق مدارک خیلی کمه اما از حالا باید پیه کلیرنس و FBI checkرو به تنتون بمالید ولی به نظر من اولین کار اینه که این ترس و استرس رو از خودتون دور کنید.موفق باشید

خیلی ممنون واقعا کلی از استرسم کم شد......این fbi check چه صیغه ای هست آخه؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-02-26 ساعت 22:11)amir sam نوشته:  خیلی ممنون واقعا کلی از استرسم کم شد......این fbi check چه صیغه ای هست آخه؟؟؟؟؟

در این مورد هم اصلا نگران نباشید! پست زیر را مطالعه بفرمایید. کاملا توضیح داده ام که چه صیغه ای است:

http://mohajersara.com/showthread.php?ti...3#pid82203

پاسخ
تشکر کنندگان: Kaveh90 ، amir sam ، sasan_rock ، Parniyan ، frozen mind
سلام
من کلي گيج شدم .... من از طريق برادرم در سپتامبر 2005 ثبت نام کردم ..... در سال 2009 يه نامه اومد که مدارک ما قبول شد ..... ولي تا الان هيج خبري از تاريخ مصاحبه نشده در حال حاضر هم پدرم و مادرم در بوستون منتظر امتحان سيتي زني هستن البته براي پدر راحتر هست چون پدرم نابيناست و حتي از طرف دولت امريکا خونه هم به اونها دادن
خلاصه راهنمايي کنيد بالاخره با توجه به تجربه شما دوستان تاريخ مصاحبه من کي ميشود؟
در سپتامبر سال 2006 براي گرين کارت و از طريق برادرم اقدام شد.
در سال 2010 يه نامه اي اومد و شماره پرونده من نوشته شده بود ولي زياد ازش سردر نياوردم .
يه نامه ديگه اي در سال 2012 اومد که نوشته بود کار شما در حال انجام شدن هست."خيالم راحت شد چون شبها نميتونستم بخوابمBig GrinSmile"
پاسخ
تشکر کنندگان:
من از برندگان لاتاري 2011 هستم. در زمان مصاحبه وقتي آفيسر بهم برگه آبي رو داد و به خانمم گفت كه ويزا رو ميتونه الان بگيره، پررو بازي درآوردم و خيلي جدي گير دادم كه من نه سربازي رفتم و نه كار دولتي دارم، چرا بهم admin process خورده؟! خيلي محترمانه بهم گفت كه اين مرحله خارج از اختيارات اوناست و نميتونن دليلش رو بهم بگن، بررسي ها هم در سازمان ديگه اي انجام ميشه و زير نظر اونا نيست... حتي يه خورده پاچه خواري هم كردم و گفتم نميشه اينو بي خيال شي خانوم آفيسرِ مهربون؟ من و خانمم جفتمون دانشجوييم، كلي پول بايد خرج كنم تا دوباره بيام و اينحرفا كه بازم زير بار نرفت ولي كاملاً محترمانه جواب مي داد...
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، mavarfan ، sasan_rock ، frozen mind ، f1f ، amir sam ، free_free ، dreamer60 ، Kaveh90 ، hasti_banoo ، elnaz295 ، nastaran86 ، sepinod
(2011-02-27 ساعت 19:38)hormoz.farshi نوشته:  سلام
من کلي گيج شدم .... من از طريق برادرم در سپتامبر 2005 ثبت نام کردم ..... در سال 2009 يه نامه اومد که مدارک ما قبول شد ..... ولي تا الان هيج خبري از تاريخ مصاحبه نشده در حال حاضر هم پدرم و مادرم در بوستون منتظر امتحان سيتي زني هستن البته براي پدر راحتر هست چون پدرم نابيناست و حتي از طرف دولت امريکا خونه هم به اونها دادن
خلاصه راهنمايي کنيد بالاخره با توجه به تجربه شما دوستان تاريخ مصاحبه من کي ميشود؟

سلام دوست عزیز
شما حدود نه ماه هست که عضو مهاجرسرا هستید و دارای شش پست تقریبا بایک مضمون ، اگر کمی در تالارها برای مطالعه پستهای سایر دوستان وقت بگذارید اطلاعات ارزشمندی رو ملاحضه خواهید کرد و نیز سوال شما در گذشته طی دومرحله در تاپیک مهاجرت از طریق برادر توسط مدیر محترم هستی بانو خانم پاسخ داده شده با این حال :
نامه دیگری حداگثر با فاصله یک ماهه از نامه قبولی از طرف NVCبرای شما خواهد آمدمبنی براینکه که فعلا هیچ اقدامی نکنین،چیزی نفروشین ،کارتونو ترک نکنین و...
و در عین حال شماره نهائی پرونده شمارو که شامل سه حرف ANKویاABUو...به همراه چندعدد(همانند یادداشت زیر پست من) رو به شما اعلام میکنن
که تاروز مصاحبه شماره پرونده شما محسوب میشه
اما اینکه مصاحبه شما کی هست؟بستگی به کیس شما داره که شما توضیح بیشتری ندادین و توضیحات قبلی اشاره شده نیز بسیار متفاوته!!
فکر میکنم کتگوری شما F4باشه
اگر اینطور هست درسایت NVC در قسمت ویزا بولتن ماه مارچ- الان اول ژانویه 2000رو دارن رسیدگی میکنن و پرونده شما XXX2009XXXXXXهست بنابراین فکر میکنم باید قدری صبر داشته باشید
برای من 2002اقدام شد - 2005 نامه قبولیم آمدو پروندم DEC2010تکمیل شد وتا حالا هم منتظر نامه دعوت به مصاحبه ام هستم که میدونم فعلا نمیاد
دوست من همه ما این دوران رو گذروندیم یا در حال گذروندن اونیم
تازه در شرایط روحی بد دوران انتظار (برای خودم در سالهای 2005به بعد)مهاجر سرائی هم نبود که کسی یک خط مطلب بهت بده
باید صبور باشی و ازهمه مهمتر واقع بین
موفق باشید
مهاجر خانوادگی (F3) ساکن لانگ ایلند نیویورک و به زودی دالاس ، تقاضای اولیه سپتامبر 2002 - صدور ویزا نوامبر 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: sasan_rock ، Kaveh90 ، frozen mind ، dreamer60 ، hasti_banoo ، rozollina
سلام
کیس ما هم کامل شد و گفت که 8 هفته از این تاریخ منتظر باشین. البته خوشحالم چون که ما عکس با مدارکمون نفرستاده بودیم. ولی خدا رو شکر گیر ندادن.Big Grin
خلاصه وضعیت در لینک زیر است.
اینجا
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، rozollina ، dreamer60 ، hasti_banoo ، Toranj ، amir2640
سلام...امروز بالاخره مصاحبه انجام شد....برگه آبی رو هم داد و گفت 6 تا 8 هفته دیگه برو توی سایتی که اسمش رو نوشته و اونجا بهت میگه که باید بیای.... خیلی سوالات کم و الکی پرسید...از پدرم پرسید شغل دولتی داشتی؟ اونم گفت نه! از من پرسید میخوای تو ایران ادامه تحصیل بدی یا آمریکا منم گفتم قطعا آمریکا.....همین.. انگشت نگاری کرد و تمام.
پاسخ
تشکر کنندگان: sasan_rock ، Kaveh90 ، dreamer60 ، frozen mind ، rozollina ، hasti_banoo ، mml
(2011-03-10 ساعت 21:29)sasan_rock نوشته:  
(2011-03-10 ساعت 20:58)amir sam نوشته:  سلام...امروز بالاخره مصاحبه انجام شد....برگه آبی رو هم داد و گفت 6 تا 8 هفته دیگه برو توی سایتی که اسمش رو نوشته و اونجا بهت میگه که باید بیای.... خیلی سوالات کم و الکی پرسید...از پدرم پرسید شغل دولتی داشتی؟ اونم گفت نه! از من پرسید میخوای تو ایران ادامه تحصیل بدی یا آمریکا منم گفتم قطعا آمریکا.....همین.. انگشت نگاری کرد و تمام.
خوشحالم که مرحله مصاحبه رو بدون مشکل گذروندید.از این به بعد هم نیازی به استرس ندارید!!براتون آرزوی موفقیت دارم.
با سلام و تبریک یه شما
آیا pd شما اپریل 2000 هست؟ برای من این سئوال پیش اومده با توجه به اینکه الان ویزا بولتن feb2000 هست برای شما وقت مصاحیه گذاشتن
در این مورد میشه راهنمای کنید چون من هم f4 هستم و pdمن سپتامبر2001 هست و منتظر وقت مصاحبه هستم .
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، dreamer60
و بالاخره پیرو نامه ای که امروز از ان-وی-سی به دستم رسید من نیز به جرگه ی منتظران دعوت به مصاحبه پیوستم!!! خدا صبرمان دهد!!Big Grin

Periority Date:sep 2005
Category: F2B

تکمیل پرونده : ۱۶ مارچ ٢٠١١
در انتظار وقت مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان: sasan_rock ، dreamer60 ، frozen mind ، Toranj

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان