کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: مدت زمان ارسال فرم DS-230 و بقیه مدارک تا دریافت نامه مصاحبه برای کیس شما چقدر بود ؟
کمتر از یک ماه
11.76%
12 11.76%
یک ماه
3.92%
4 3.92%
یک ماه و نیم
4.90%
5 4.90%
دو ماه
5.88%
6 5.88%
دو ماه و نیم
2.94%
3 2.94%
سه ماه
2.94%
3 2.94%
چهار ماه
12.75%
13 12.75%
پنج ماه
6.86%
7 6.86%
شش ماه
15.69%
16 15.69%
يك سال
14.71%
15 14.71%
يك سال و نيم
6.86%
7 6.86%
دوسال
10.78%
11 10.78%
مجموع 102 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه
این قدر این تاپیک خلوت شده که اگه یه غریبه بیاد فکر می کنه در مهاجرسرا هیچ کس در انتظار مصاحبه نیست .
Big Grin
روال كلي پرونده من اينجاست.
این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست  
این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: Pay ، bsbali ، frozen mind ، بنفشه ، Toranj ، comrun ، leily ، sohi ، Kaveh90
(2011-07-23 ساعت 23:38)dreamer60 نوشته:  این قدر این تاپیک خلوت شده که اگه یه غریبه بیاد فکر می کنه در مهاجرسرا هیچ کس در انتظار مصاحبه نیست .
Big Grin

ااااااااااااییییییییییی.دست رو دلم نذارین.مگه میشه کسی در انتظار وقت مصاحبه نباشه؟؟؟؟؟؟
حالا که بعد از 5،6 سال نوبت ما شد و منم باید چند ماه دیگه به خاطر مشکلات خانوادم برم اینا با منو شما لج کردن!!!!
Sad
امیدمون به خدا باشه
تونل ها نشان می دهند در دل سنگ ها هم میتوان راه ساخت.....

"اینجآ بجز دوری تــو چیزی به مــن نزدیک نیست"
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، sasan_rock ، Kaveh90 ، dreamer60
(2011-07-28 ساعت 21:59)sohi نوشته:  
(2011-07-23 ساعت 23:38)dreamer60 نوشته:  این قدر این تاپیک خلوت شده که اگه یه غریبه بیاد فکر می کنه در مهاجرسرا هیچ کس در انتظار مصاحبه نیست .
Big Grin

ااااااااااااییییییییییی.دست رو دلم نذارین.مگه میشه کسی در انتظار وقت مصاحبه نباشه؟؟؟؟؟؟
حالا که بعد از 5،6 سال نوبت ما شد و منم باید چند ماه دیگه به خاطر مشکلات خانوادم برم اینا با منو شما لج کردن!!!!
Sad
امیدمون به خدا باشه

سايت ويزا بولتن هست بايد اونو چك كنيد اين كه ديگه انتظار نداره يك سري قاطي كرده بود ويزا بولتن با يك سرعت غير استاندارد جلو روي داشت كه درست شد من اسمشو نميزارم عقب گرد ولي فكر كنم هنوز بعضي ها قبول نكردن و فكر مي كنم هر لحظه بايد نامه مصاحبه رو دريافت كنند حالا هي بگو بابا برو ويزا بولتنو چك كن سايت prioritydate هم بد نيست خيلي نزديك كارنت شدن برات ارزيابي ميكنه ميگه دقيقا چه سالي چه روزي كارنت ميشي تازماني هم كارنت نشي به شما نامه نميدن بخشش كن ن م ي د نBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
آیا کسی میدونه از زمانی که اداره مهاجرت و کار با درخواست شما موافقت کنه(که داخل سایت USCIS هم روئیت شده)چقدر زمان میبره تا NVC زمان مصاحبه رو به شما اعلام کنه؟و از چه طریق اعلام میکنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-07-31 ساعت 14:11)پريچهر رحيمي نوشته:  سايت ويزا بولتن هست بايد اونو چك كنيد اين كه ديگه انتظار نداره يك سري قاطي كرده بود ويزا بولتن با يك سرعت غير استاندارد جلو روي داشت كه درست شد من اسمشو نميزارم عقب گرد ولي فكر كنم هنوز بعضي ها قبول نكردن و فكر مي كنم هر لحظه بايد نامه مصاحبه رو دريافت كنند حالا هي بگو بابا برو ويزا بولتنو چك كن سايت prioritydate هم بد نيست خيلي نزديك كارنت شدن برات ارزيابي ميكنه ميگه دقيقا چه سالي چه روزي كارنت ميشي تازماني هم كارنت نشي به شما نامه نميدن بخشش كن ن م ي د نBig Grin

خدا رو شکر که شما تو nvc کار نمیکننید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: sohi ، dreamer60 ، sasan_rock ، پريچهر رحيمي ، frozen mind
(2011-07-31 ساعت 20:29)mou نوشته:  سلام دوستان
آیا کسی میدونه از زمانی که اداره مهاجرت و کار با درخواست شما موافقت کنه(که داخل سایت USCIS هم روئیت شده)چقدر زمان میبره تا NVC زمان مصاحبه رو به شما اعلام کنه؟و از چه طریق اعلام میکنه؟

سلام دوست عزیز
به مهاجر سرا خوش اومدید . چنانچه نیاز به داشتن اطلاعات کافی در مورد روال دریافت ویزا های خانوادگی دارید دوستانه بههتون پیشنهاد میکنم که در ابتدا یه سری به تاپیک زیر بزنید :
راهنمای جامع اخذ گرین کارت خانوادگی
تا بعد از مطالعه آن , با بسیاری از اصطلاحات و مراحل دریافت ویزای خانوادگی آشنا شوید.
درمرحله دوم اگر چنانچه سوالی داشتید می تونید در این تاپیک مطرح کنید ,

پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی

اطمینان داشته باشید که در این تاپیک زودتر و جامع تر به سوال شما پاسخ داده خواهد شد.

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: sasan_rock ، frozen mind
پريچهر عزیز !
من که فکر نمی کنم این شرایط رو بشه به همین راحتی تجزیه و تحلیل کرد . مشکلات زیادی که در این مدت برای تک تک افراد پیش اومده نشان از بی نظمی و بی مسیولیتی سازمان مهاجرت هست . واین مساله ساده ای نیست که بتوان به راحتی از روش عبور کرد

پاسخ
تشکر کنندگان: واهیک آقاجانی ، rbadboy85 ، Toranj ، sohi ، frozen mind ، comrun ، Kaveh90
(2011-07-31 ساعت 23:44)mok3 نوشته:  خدا رو شکر که شما تو nvc کار نمیکننید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

واقعا خداروشكر دوست عزيز فكر كنم جزء اون كارمنداي اداره مهاجرت بودم كه درسال 1996 حدود 80000 پرونده را آتيش زدنTongue
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-08-01 ساعت 02:42)dreamer60 نوشته:  پريچهر عزیز !
من که فکر نمی کنم این شرایط رو بشه به همین راحتی تجزیه و تحلیل کرد . مشکلات زیادی که در این مدت برای تک تک افراد پیش اومده نشان از بی نظمی و بی مسیولیتی سازمان مهاجرت هست . واین مساله ساده ای نیست که بتوان به راحتی از روش عبور کرد

بله خوب مگه ميشه اداره باشه ولي بي نظمي نباشه براي خود منم پيش اومده همين اداره مهاجرت يك فرمي بايد ميداد بهم حدود 3 ماه طول كشيد كه متاسفانه از شانسم خورد به استوپ شدن ويزا بولتن و منم با ساير پرونده ها گير كردم وگرنه تا حالا اونور بودم ولي جريان عقب گرد ويزا بولتن به دليل دير فرستادن مدارك متقاضيان سالهاي گذشته است من خودم 99 اقدام كردم فكر كن تا الان 13 ساله منتظرم كه دوباره كارنت شم و ناممو بگيرم خداييش وقتي سال 2010 كارنت شدم من خودم مداركمو دير فرستادم يعني 2011 شده بود كه تازه تكميل پرونده شدم نه تنها من كيسهاي بودن نظير من كه به دليل نقص پرونده مشكلات اسپانسر و غيره مداركمونو دير فرستاديم به nvc
كه يادمه ويزا بولتن براي گروه 8 f4 تا 2002 جلو رفته بود كه خيلي خيلي تعجب كردم كه يك دفعه هم ديدين عقب گرد كرد
منظورم اينه كه به دلايلي اين اتفاقا ميافته در اداره مهاجرت دليلش بي نظمي نيست يادتون باشه اونجا آمريكاست كارمندا جرات ندارن كه تا اين حد بخوان بي نظمي داشته باشن وقتي اينو بدونيد استرستون هم كمتر ميشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
پريچهر جان
حالا که شما در کتگوری f4 قرار دارید بد نیست که یه شرح حال در مورد پروندتون در تاپیک زیر قرار بدید :
خلاصه وضعیت متقاضیان مهاجرت خانوادگی - گروه F4

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Kaveh90
(2011-07-31 ساعت 14:11)پريچهر رحيمي نوشته:  سايت ويزا بولتن هست بايد اونو چك كنيد اين كه ديگه انتظار نداره يك سري قاطي كرده بود ويزا بولتن با يك سرعت غير استاندارد جلو روي داشت كه درست شد من اسمشو نميزارم عقب گرد ولي فكر كنم هنوز بعضي ها قبول نكردن و فكر مي كنم هر لحظه بايد نامه مصاحبه رو دريافت كنند حالا هي بگو بابا برو ويزا بولتنو چك كن سايت prioritydate هم بد نيست خيلي نزديك كارنت شدن برات ارزيابي ميكنه ميگه دقيقا چه سالي چه روزي كارنت ميشي تازماني هم كارنت نشي به شما نامه نميدن بخشش كن ن م ي د نBig Grin

خانم رحیمی، قضیه به این راحتی ها که شما می فرمایین و ماها رو محکوم Smile می کنین نیست. من نمی دونم اون استانداردی که شما برای سرعت پیشروی ویزا بولتن در اختیار دارین چیه، اما از شما دعوت می کنم به استاندارد بنده توجه کنین:
ببینین، میانگین پیشروی ویزا بولتن در گروه F4 (گروه من و شما) از سال ویزایی 2006 (که از اول اکتبر 2005 شروع شد) تا 7 ماه اول سال ویزایی 2010 (تا اول ماه می 2010) به ترتیب زیر بوده:
2006 --- 50روز
2007 --- 49.7 یا همون 50 روز
2008 --- 17.9 روز یا همون 18 روز
2009 --- 42 روز
2010 --- 53.4 روز
من مخصوصا ماههای پرشتاب 2010 رو از این بررسی حذف کردم.

ویزا بولتن در کل چهارسال و 7 ماه مورد بررسی فوق (56 ماه)، حدود 2294 روز پیشروی داشته که میشه به طور متوسط ماهی 41 روز.
پرونده من در سپتامبر 2010 کارنت شد. اگر ویزا بولتن از اول می 2010 جهش نامعقول نمی کرد و با همون سرعت ماهی 41 روز پیشروی می کرد، پرونده من در دسامبر 2010 کارنت می شد.
حتی اگر ویزا بولتن با نصف این سرعت هم پیشروی می کرد (20 روز در ماه)، پرونده من باید در آگوست 2011 کارنت می شد، اما دیدیم که نشد و هنوز 9 ماه عقبه.

پس همونطور که دیدین، من جهش های سال 2010 رو که به زعم شما غیرعادی بود و نباید به اون دل می بستیم، کنار گذاشتم. اما باز می بینیم که عقبگرد و کندی حرکت بزرگی در ویزا بولتن وجود داره که کاملا غیرعادیه و طبیعی نیست یا از تبعات منطقی جهش های سال قبل محسوب نمیشه.
آیا تمامی بستگان درجه اول آمریکا نشینان در همین سالها به یکباره یادشون افتاده پرونده مهاجرت تشکیل بدن و ویزا بگیرن؟!!!

سايت prioritydate هم فقط برای سرگرمی خوبه. مبنای محاسبه این سایت کاملا مشخص نیست.

همونطور که dreamer60 عزیز فرمودن، بی نظمی اداره مهاجرت مشکلات زیادی رو برای خیلی از ماها به وجود آورده. به عنوان مثال خود من یک ساله که در حالت standby دارم زندگی می کنم. به خیال این که مصاحبه ام تموم شد و به زودی کلیر میشم و میرم آمریکا، زندگیمو جمع کردم و خونه مو دادم رفت و حالا دارم توی بیغوله ای که قرار بود حدود ۲ ماه بیشتر توش نباشم زندگی می کنم. حالا خرج سفر ترکیه و مدیکال بماند که باید تجدید بشه.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: comrun ، dreamer60 ، Kaveh90 ، پريچهر رحيمي ، ParsTrader ، f1f
(2011-08-01 ساعت 10:56)پريچهر رحيمي نوشته:  ... خداييش وقتي سال 2010 كارنت شدم من خودم مداركمو دير فرستادم ...

... يادتون باشه اونجا آمريكاست كارمندا جرات ندارن كه تا اين حد بخوان بي نظمي داشته باشن وقتي اينو بدونيد استرستون هم كمتر ميشه

حتی اگر مدارکتون رو به موقع هم می فرستادین و پرونده رو تکمیل می کردین، احتمال زیادی وجود داشت تا مثل من مصاحبه هم می رفتین اما به عقبگرد می خوردین و ویزا بهتون تعلق نمی گرفت! فعلا شما یک سفر برای مصاحبه از من جلوتر هستین و ضرر نکردین.
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: comrun ، dreamer60 ، Kaveh90
(2011-08-01 ساعت 15:44)frozen mind نوشته:  
خانم رحیمی، قضیه به این راحتی ها که شما می فرمایین و ماها رو محکوم می کنین نیست. من نمی دونم اون استانداردی که شما برای سرعت پیشروی ویزا بولتن در اختیار دارین چیه، اما از شما دعوت می کنم به استاندارد بنده توجه کنین:
ببینین، میانگین پیشروی ویزا بولتن از سال ویزایی 2006 (که از اول اکتبر 2005 شروع شد) تا 7 ماه اول سال ویزایی 2010 (تا اول ماه می 2010) به ترتیب زیر بوده:
...

با سلام و تبریک تولدتون فروزن عزیز
واقعا از استدلالتون لذت بردم این دوستمون هم به اعتراف خودشان با کلی تاخیر از ناحیه خودشان پروندشون تکمیل شده و مثل اینکه زیاد عجله ای ندارند خوب باید هم این عقبگرد زیاد مهم نباشه!!! در هر حال من وضعیتی بدتر دارم و امیدوارم این گندکاری های nvc زودتر جبران بشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، dreamer60 ، Kaveh90
mok3 عزیز، ممنونم از لطفتون. اما من حتم دارم که نیت خانم رحیمی از این حرفها فقط آروم کردن ما و رها کردن ما از غصه و ناراحتی و هموار کردن رنج انتظار بوده. من به همین خاطر از ایشون تشکر می کنم.
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: Kaveh90 ، پريچهر رحيمي ، dreamer60
(2011-08-01 ساعت 17:48)frozen mind نوشته:  mok3 عزیز، ممنونم از لطفتون. اما من حتم دارم که نیت خانم رحیمی از این حرفها فقط آروم کردن ما و رها کردن ما از غصه و ناراحتی و هموار کردن رنج انتظار بوده. من به همین خاطر از ایشون تشکر می کنم.
من نميدونم چطور عذر خواهي كنم از دوستان عزيز كه باعث رنجششون شدم
Shy
اولا اين پيام ها به صورته نوشتاري هست شما لحن بيان منو كه نميشنويد پس نبايد سوء تفاهم شهWink
والا من سرعت استاندارد ويزا بولتنو دقيقا نميدونم رو چه COMPIOTION داره عمل ميكنه ولي يك سري درگيري هاي پروسه اي به وجود مياد در اداره مهاجرت كه اين اتفاقا ميافته
من از زماني كه 12 سالم بود مدت زمان براي مهاجرت فاميلي F4 حدود 11 الي 12 سال بود پس خودمو براي اين مدت آماده كرده بودم و دقيقا هم همين طور شده با يك خرده تاخيري كه اينم به نظرم حقم بود چون خودم در فرستادن مدارك تنبلي كردم البته من كه نه ! خالم. ايشون اطلاعات مهاجرتيش خيلي ضعيفه به همين دليل كار ماهم عقب افتاد
بگذريم ولي منم اگه جاي فروزن عزيز بودم و ميخواست اين اتفاق برام بيفته خيلي اعصابم خورد ميشدو بد جور به هم ميريختم و بله حق ميدم جاي شكايت وجود داره از اين سازمان به دليل بي مسئوليت بودنشون كه با بازندگي آدم راحت بازي ميكنند و بادليل هم اين كارو ميكنند و من ميگم اين حقيقتي هست كه قبول كرديم و اقدام كرديم واسه مهاجرت پس بايد قوي تر از اين حرفا باشيم كه بخواد سريع انقدر عصباني شيم و جبهه بگيريم اينطوري كه نميتونيم ادامه بديم من فقط گفتم ويزا بولتن تنها چيزي هست كه ميتونيم جوياي پروندمون باشيم وشماره اي كه به ان وي سي ميتونيد تماس بگيريد تازه جوابتم درست نميدن فقط ميگن ويزا بولتنو چك كن Wink

ببخشید که در متن شما پاسخ میدم: ما (حداقل من یکی) از حرف شما نرنجیدیم و قرار هم نیست برنجیم. ما داریم با هم راجع به پدیده ای صحبت می کنیم که خودمون در ایجادش نقش مستقیم نداشتیم ولی تاثیرش کاملا مستقیم متوجه ما بوده. بنابراین عذرخواهی لازم نیست دوست عزیز.
Frozen Mind
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، dreamer60 ، comrun ، sasan_rock

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان