کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
حقیقتهای زندگی در لس آنجلس کالیفرنیا
(2013-08-31 ساعت 23:38)j1970 نوشته:  
(2013-08-30 ساعت 16:42)amin2193 نوشته:  سلام
ما یک خانواده 4 نفره هستیم. تو لاتاری امسال برنده(2014) شدیم. چند سوال داشتم.
من ایالت کالیفرنیا مد نظرم هست(لسا نجلس ، یا یک شهر مناسب دیگه)اگه میشه یک شهر مناسب رو پیشنهاد بدین که برای یک مهندس مکانیک با مدرک فوق لیسانس و 10 سال سابقه مناسب باشه.
1- هزینه برای 4 نفر (دو بچه 9 و 1 ساله با 2 نفر بزرگسال چنده)؟
2- هزینه مدرسه و مهد کودک؟
3- وضعیت کار؟
4- وضعیت بیمه و هزینه درمانی قبل از پیدا کردن کار؟
ممنون از همه دوستانی که راهنمایی می کنند.Big Grin
تبریک میگم.
در مورد شهر کسی نمیتونه به شما پیشنهاد بده و برمیگرده به سلایق و نوع نگاه شما، فقط نکتش اینه که کالیفرنیا تولید درامد بیشتری داره و دو تا از همکارای من تو محل کارم کسایی هستن که جابجا شدن و از ایالت‌های دیگه‌ای اومدن کالیفرنیا. وقتی با یکیشون صحبت میکنم میگه: تو آمریکا فقر زیاده و تو به کالیفرنیا نگاه نکن (ظاهرا مردم تو کالیفرنیا به ظاهر خودشونم بیشتر اهمیت میدن، منظورم اضافه وزن و ورزش و این چیزاس) (دوستان نیویورکی شاکی نشن، من راجع به نیویورک صحبت نکردم Tongue)
به همون نسبت هم هزینه‌ها بالاتره که معنی و مفهومش اینه که اگه کار نداشته باشی بیچاره‌تری اما کار داشته باشی میتونی راحت زندگی کنی.
ناگفته نمونه اینجا آدمهای زیادی هستن که با سختی روزگار میگذرونن (بلحاظ مالی)
در مورد کار هم باید تلاش کنی تا کار مورد نظر و دلخواهتو پیدا کنی، اما اگرم پیدا نشد هر کاری که از دستت براومد انجام بدی چون اینجا کار عار نیست و اون کلاسی که ما تو ایران داریم اینجا خیلی تو این سطوحی که ما هستیم صدق نمیکنه!

در مورد هزینه هم بگم که هزینه‌ها خیلی متفاوته و بستگی به نوع زندگی و خرج کردن شما داره. من هنوز نتونستم تفریح و اینا برم و یه آپارتمان یه خوابه گرفتم واسه سه نفر (یه پسر دبیرستانی) اهل بریز و بپاشم نیستم اصلا، یه چیزی حدود 5000 دلار در ماه هزینمه (اجاره خونه، اجاره ماشین، بیمه ماشین، تلفن، موبایل، اینترنت، تی‌وی، لباس و خورد و خوراک) لازم بذکره که من هنوز بیمه درمانی هم نگرفتم و احتمالا ماهی 400، 500 دلار (کمی بالا و پایین) باید برای اینکار بذارم کنار.

مهد کودک رو نمیدونم اما دبیرستان پولی مستقیم گرفته نمیشه و شما هزینه قلم و دفتر رو باید بدی (میخری) و اگه کلاس خاصی بگیری احتمالا هزینه‌ای داره که ما تا بحال غیر از قلم و دفتر پولی ندادیم (کتابها هم مجانیه و باید برگردونی آخر سال که اگه برنگردونی یا خرابش کرده باشی پولشو ازت میگیرن)

در مورد کار هم هر چی بیشتر بگردی، احتمال اینکه کار بهتر و مورد علاقتو پیدا کنی بیشتره. توی آمریکا مسئله جابجا شدن بخاطر کار خیلی رواج داره بطوریکه بعضی شرکتا یه مبلغی بعنوان هزینه جابجایی هم بهت میدن.

در مورد بیمه هم من نمیدونم چون تا الان بیمه نکردم و فقط قرار گذاشتیم کسی مریض نشه تا بتونیم یه بیمه خوب بگیریم. اما شنیدم تا یه تاریخی باید همه بیمه بگیرن (فک کنم بهش میگن اباما کِی ر) و برای بچه‌های زیر 18 سال هم یه تسهیلاتی دارن که بیمشون میکنن جدای از درامد والدین

بزرگترین هزینه من اینجا اجاره خونس که 38 درصد کل هزینه‌های من رو تشکیل میده. بعدش خورد و خوراک و بعد از اون اجاره ماشین.
معنیش اینه که با گشتن دنبال خونه ارزونتر یا کوچیکتر و یا زدن از خورد و خوراک یا نگرفتن ماشین میشه مبلغ زیادی صرفه‌جویی کرد، فقط نکتش اینه که هیچکدوم ازینکارا توصیه نمیشه (من بتونم خونمو عوض میکنم)

راجع به بیمه اینا رو اضافه کنم.
میتونید اینجا راجع به کالیفرنیا اطلاعات بیشتری ببینید و اینجا هم که فرم‌ها و دستورالعملاش هست
سلام وخسته نباشيد خدمته شما دوست عزيز
تشكر ميكنم از توضيحاتي كه دادين يه سوال خدمتتون داشتم ميخواستم بدونم هزينه يه آدم مجرد حدودا چقدره در ماه؟
شماره كيس:2014000071xx،ویزای یک ضرب.فلوریداCoolانجمن معماران مهاجرسرا&هنرسینمادر امریکا
"اگر صخره در
مسیر رود نبود،رود هیچ آوازی از خود سر نمی داد "

پاسخ
تشکر کنندگان:
یه سوال کلی

از همه نظرکدوم شهر کالیفرنیا بهتره؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
به نظرتون برای یادگیری سریعتر و بهتر زبان کلاسهای رایگان بهترن یا کالج؟هزینه کلاسهای زبان کالج در لوس آنجلس حدودا" چقدره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام یک سوالی هست که واقعا ذهن بنده رو مشغول کرده یعنی اگر جواب بدین لطف بزرگی میکنید به بنده.
اگر در اینجا بنده دبیرستانی باشم(در ایران)اونجا که بیام و زبان هم فقط در حد 45 درصد بلد باشم چه اتفاقی میفته ؟ ایا ازمونی میگیرن از بنده ایا بنده رو به کلاس های پایین تری میفرستند؟ایا نه میبینن توی ایران کلاس چندم بودم و اونجا ادامه اش رو میفرستن ما که هنوز نیومدیم ایشالا کلیرنس رو دیدیم میایم اما تا نیومدیم میخوام بدونم چه اتفاقی میفته ؟ و یک چیز دیگه ایا کار پیا کردن برای کسی که برنامه ریزی شهری خونده باشه اسونه یا برای کسی که در کار شیلات(ماهی و ...) بوده باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
تو تاپيكهاي مختلف چند بار در مورد شان اجتماعي نوشتم Wink ولي ميبينم باز م مهاجران عزيز از كم شدن شان اجتماعيشون هراس دارن . اين متاسفانه يكي از فرهنگ هاي پوسيده و نخ نماي ماهاست كه شايد كم كم و با شرايط فعلي اقتصادي از بين بره .
من خودم خانوم و اقاي دكتري رو تو كاليفرنيا ديدم كه بعد از ٨ ماه حتي نتونسته بودن تو فروشگاه كار پيدا كنن و تو يه چلوكبابي مشغول بودن ، البته اقا دكتر بود و خانم نرس . تازه تو چلوكبابي هم گارسن نبودن ، كه در اون صورت نونشون تو روغن بود ، اون پشت اشپزخونه مواد رو كات ميكردن با ساعتي ٨ دلار و ٢٥ سنت . كه البته خانوم همونجا هم نگران شان اجتماعيش بود ولي اقاهه خودشو با محيط وفق داده بود .
حقيقت زندگي در لس انجلس شانسه . واگرنه كه ادم روزي صد بار بايد دعا كنه كه يه رستوران پيدا بشه تا بتونه توش همبرگر سرخ كنه Wink البته همبرگر سرخ كردن واقعاً كار سختيه ، من تجربه اش رو بصورت كار داوطلبانه داشتم ، در حقيقت در كنار اون اجاق پوست ميندازي Wink
البته يك چيزي رو هم اضافه كنم ،خيلي از هموطنان لس انجلسي مخصوصاً كساني كه سالهاست اينجا هستن ، هنوز هم بعضي از فرهنگ رو دنبال خودشون ميكشن ولي خوشبختانه ، اينجا حق انتخاب بيشتري داري ، ديگه مجبور نيستي تو رودربايستي كسي بموني ، وقتي از كسي خوشت نيومد ميذاريش كنار و نگران حرفهاي فاميل و اشنا هم نيستي Wink
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: j1970 ، el333 ، Saeedv13 ، usa lover ، alireza001 ، Ali Sepehr ، amin arefi ، gbtm ، sasbk ، dana ، rira1982 ، mgolchin13 ، f_90 ، noura ، shekari ، we are one ، Rock ، A_A ، mohamad92 ، copol ، mostafa2017
(2013-09-01 ساعت 18:31)kamix نوشته:  سلام وخسته نباشيد خدمته شما دوست عزيز
تشكر ميكنم از توضيحاتي كه دادين يه سوال خدمتتون داشتم ميخواستم بدونم هزينه يه آدم مجرد حدودا چقدره در ماه؟
کامی جان، شوخی بود دیگه نه؟ Tongue
غیر از هزینه اجاره خونه و ماشین و بیمه (که اونم باز بسته به خود شخص داره) بقیه چیزا خیلی بنظر من حساب کتاب نداره.
اینجا شما هر چیزی رو میتونی ارزون و گرونش (تا 4 برابر قیمت و یا بیشتر) گیر بیاری، از شیر و تخم‌مرغ بگیر تا گوشت و میوه.
لباس هم همینطور اگه حواست جمع باشه میتونی مارک خوب رو وقتی بهش تخفیف خورده تا نصف قیمت و شاید پایین‌تر گیر بیاری.
اینکه چی بخوای بخوری، چی بپوشی، چقد بخوای تفریح کنی و همه اینا خیلی متفاوت میکنه هزینه‌ها رو.
اوایل من اینجا هیچ چیز ارگانیک نمیخوردم، تعارف ندارم واسه قیمتش. اما الان بچمم ناز میکنه و میگه این "گلوتن فری" نیست یا "جی‌ام او" (یا همچین چیزی) داره و این چیزا!!!
ولا من که سر در نمیارم اما میدونم گرونتره.
بنظر من هزینه‌ها مهم نیست (یعنی کم رنگ میشه)، اون چیزی که خیلی مهمه کار پیدا کردن اولشه و اینکه حواست باشه چیزی که ضروریته بخری (البته این قضیه ضروری همیشه صدق میکنه) بعد که رو روال افتاد دیگه خیلی فکر نمیکنی چی چه قیمتی داره چون اگه ضروریه باید بخری و اگه ضروری نیست نمیخری.
نمیدونم تونستم بگم شرایط چیه یا نه.
مصاحبه:6/28/12
مشاهده کلیرنس:8/8
تحویل پاسپورت به سفارت:8/13
دریافت ویزا:8/15
تاریخ رفتن:9/18
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

مهمه که قبل از اومدن بدونی چیکار میکنی.

http://www.mohajersara.com/thread-4459.html
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، el333 ، usa lover ، amin arefi ، gbtm ، kamix ، mgolchin13 ، f_90 ، Ali CA ، y.n ، we are one ، mohamad92 ، copol ، mostafa2017 ، ArjenPSN_23
(2013-09-03 ساعت 02:52)sayeh_m نوشته:  تو تاپيكهاي مختلف چند بار در مورد شان اجتماعي نوشتم Wink ولي ميبينم باز م مهاجران عزيز از كم شدن شان اجتماعيشون هراس دارن . اين متاسفانه يكي از فرهنگ هاي پوسيده و نخ نماي ماهاست كه شايد كم كم و با شرايط فعلي اقتصادي از بين بره...
ممنون بابت یادآوری دوباره.
شان اجتماعی که خیلیا هنوز درگیرشن منو یاد پلاستیک روی صندلی ماشین و دستک راهنما، سپر ماشین نو میندازه که کسی حاضر نیست بازش کنه! آقاااا اونو گذاشتن تا وقتی دست مشتری میرسه نه اینکه باهاش زندگی کنی (خوشبختانه اینجا هیچی ازین چیزا نمیبینی و اگه برچسبی باشه همون اول خود کارمنده جداش میکنه و عذرخواهی میکنه)
من همیشه میگفتم سخت‌کوشی آمریکایی رو از شلوار جینش درک کن و واقعا هم همینطوره (آمریکاییا اونقدرام که بعضیا فک میکنن خنگن و نفمیفهمن نیستن!)

بنظر من (که البته واسه خودم محترمه) آقا/خانوم میخوای بیای اینجا اول ببین میخوای زندگی کنی یا نه، اگه میخوای واقعا هزینه کن و بیا و حواست باشه که داری از صفر شروع میکنی. آقای مهندس و دکترم بذار کنار، اینجا کسی تره خورد نمیکنه واسش (یه نفر درب و داغون وارد یه فروشگاه بقول ایرانیا با کلاس! بشه هیچکی بهش نمیگه واسه چی میای تو، یه کارتن خوابم وارد اتوبوس میشه هزینه سفرشو میده)
اگه کسی به عنوان، شان اجتماعی، کلاس و اصل و نسب زنده باشه، اینجا نمیتونه زیاد نفس بکشه و لحظات خیلی سختی رو خواهد گذروند مگه اینکه پول زیادی بیاره و مجبور نباشه کار کنه.
بیشتر از اون شان مورد بحث باید کمی عزت نفس داشت.
کسی هست که بی‌ام‌دبلیو فلان سوار میشه، اونموقع واسه ماهی 50 دلار پارکینگ حاضره التماس کنه! بی‌ام‌دبلیو سوار شدنش نوش جونش ولی التماس واسه 50 دلار نشون میده که لباس بزرگتر از اندامش پوشیده
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، el333 ، sayeh_m ، usa lover ، bayat_r ، amin arefi ، Saiban ، kiana11 ، dana ، mgolchin13 ، ali1220 ، we are one ، A_A ، mohamad92 ، copol ، mostafa2017
(2013-09-02 ساعت 02:32)Dr Sara نوشته:  یه سوال کلی

از همه نظرکدوم شهر کالیفرنیا بهتره؟؟؟

سلام ....من نمیدونم چرا اکثر ایرانیها دوست دارن برن کلیفرنیا با این ک تو این بک سال چهار تا خانوده رو دیدم ک بعد از اینکه همه چیزشون رو از دست دادن برگشتن ایران ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: copol
متاسفانه من هم درگير اين موضوعات مربوط به موقعيت اجتماعيشدم كه كلي هم در كنار تخريب روحيه توسط بستگان ساكن آمريكا هنوز نتونستم تصميم بگيريم براي زندگي در آمريكا. توي تهران در يك شركت بزرگ موقعيت نسبتا" خوبي دارم و همچنين كار در سيستم هاي دولتي كلا" خيلي از آدمها رو تنبل بار مياره و بالاخره اين سيستم تنبل پروري ادارات ايراني اينجور جاها تاثير خودشو نشون ميده كه آدمي مثل من حاضر نيست تو آمريكا از صفر شروع كنه ، چون به پول مفت گرفتن و كار نكردن در سيستم اداري ايران عادت كرده!!!
من معني واقعي كار كردن رو در آمريكا فهميدم. الان فهميدم كسي كه دوست داره در آمريكا زندگي كنه چند چيز مهمه:
- روحيه و تحمل خيلي زياد در شروع زندگي (خصوصا" در يكي دو سال اول)
- فراموش كردن تمامي اعتبارات و افتخارات و موقعيت هاي فردي واجتماعي در ايران و دهن بين نبودن (يعني تحت تاثير حرف هاي تخريبي ديگران قرار نگرفتن!)
- پول مناسب ، زبان خوب و شانس..... (اين موارد اصل نيست اما كم اهميت هم نيست جون خيلي ها با پول كم و زبان بد شروع كردن و آدم هاي موفقي شدن حالا يا خوش شانس بودن يا با پشتكار خودشون)
-
پاسخ
تشکر کنندگان: bayat_r ، usa lover ، amin arefi ، sayeh_m ، Saeedv13 ، j1970 ، kiana11 ، dana ، mgolchin13 ، ali1220 ، we are one ، mohamad92 ، bozorg ، copol
ايالت كاليفرنيا از چند نظر خوبه:
- آب و هواي خيلي خوبي داره
- چون مهاجر پذيره كمتر احساس غربت و دوري از وطن ميكنيد
- موقعيت هاي كاريش از بعضي از ايالات ديگه بهتره
و اما معايبش:
- بيشتر ماها فكر ميكنيم چون ايراني اونجا زياده پس خيلي از مشكلات به واسطه وجود هموطنان عزيز در اونجا قابل حل و فصل هست كه زهي خيال باطل!! آمريكا از اين خبرها نيست ، همه گرفتار زندگي خودشون هستن و كمتر براي شما كسي پيدا ميشه كه جانفشاني كنه و براتون وقت بزاره يا ضامنتون بشه براي اجاره خونه و خريد ماشين و غيره (البته استثنا هم زياد داريم)
- كاليفرنيا ايالت گرونيه (از نظر اجاره خونه و ماليات و بعضي از مخارج جانبي زندگي مثل هزينه سوخت اتومبيل (بنزين) و .....)
پاسخ
تشکر کنندگان: amin arefi ، j1970 ، dana ، ali1220 ، noura ، we are one ، copol
اقا کار رو ول کنید من اشتباه کردم اصلا .مدرسه چجوریه منی که اینجا دبیرستانی هستم و 45 درصد بیشتر زبان بلد نیستم اونا وضعم توی مدرسه به چه صورت هست ایا ازمونی میگیرن از بنده یا چی لطفا توضیح بده یکی ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mahdibashoma
یعنی من موندم خیلی جواب دادن به سوال بنده سخته چرا همه سوال ها رو جواب میدین به غیر از سوال های من رو جون من بیاین جواب بدین دیگه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-09-03 ساعت 17:07)ps4 نوشته:  .......مدرسه چجوریه منی که اینجا دبیرستانی هستم و 45 درصد بیشتر زبان بلد نیستم اونا وضعم توی مدرسه به چه صورت هست ایا ازمونی میگیرن از بنده یا چی لطفا توضیح بده یکی ؟

ببین دوستم مدرسه که بری میری همون کلاسی که اینجا باید میرفتی و بعد از یک ماه معلم تشخیص میده که شما نیاز به تقویت زبان داری یا نه که در صورت نیاز کلاسهای جداگانه ای برای شما می گذارند...البته این تجربه من در مورد پسرم بوده.
موفق باشی
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: User ، rouzbehdarvishi ، dana ، FMANIS ، ps4 ، afshin4749 ، عشق رفتن ، Saeedv13 ، hamid_fs3 ، we are one ، ojee
(2013-09-05 ساعت 05:55)ps4 نوشته:  یعنی من موندم خیلی جواب دادن به سوال بنده سخته چرا همه سوال ها رو جواب میدین به غیر از سوال های من رو جون من بیاین جواب بدین دیگه
شاید نحوه پرسیدن سوال ایراد داشته، من چند بار خوندم ولی نتونستم شروع کنم به جواب دادن!
هم سوال راجع به ادامه تحصیلات دبیرستانی بود هم کار پیدا کردن واسه کسی که رشته برنامه‌ریزی شهری خونده.
احتمالا واسه همین لااقل یکی مث من نتونسته درست متوجه بشه چیو میخوای بدونی!
این سوال شما خوبه اما واقعا من بعضی سوالا رو میبینم کلا بیخیال میشم و رد میشم و نشون میده که نویسنده اصلا نرفته یه زحمت نگاه کردن بندازه هیچ که سوال رو هم کلی پرسیده.
خوشبختانه زحمت جواب دادن به سوال شما رو دوستمون کشیدن.

یه نکته رو اضافه کنم که قبل از شروع از شما چند تا امتحان میگیرن که یکیش زبانه، لزومی نداره نگران بشی، کافیه بیای اینجا ثبت‌نام کنی و بری سر کلاس

پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، dana ، Saeedv13 ، ps4 ، mgolchin13 ، ali1220 ، we are one
سلام
من یه سوال داشتم
این که تو لس انجلس هم منطقه ی خوب داره هم منطقه بد ... اگه کسانی که اونجا زندگی می کنن اسم این مناطق خوب رو میدونن ممنون میشم بگن یا اینطور سوالم رو بپرسم منطقه ی خوب لس انجلس کجاش میشه دقیقا ....
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان