کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
حقیقتهای زندگی در لس آنجلس کالیفرنیا
(2013-10-10 ساعت 03:14)rasarasa نوشته:  
(2013-10-09 ساعت 03:47)rasarasa نوشته:  

سلام ودرود بر rasarasa
اسپانسر من در آتلانتا زندگی میکنه
سوال مهم اینه که آیا یک زوج جوان با سرمایه 20 هزار دلار میتونند در آتلانتا یک زندگی معمولی و شروع کنند؟ممنون
سلام بر شما راستش اینکه ما داریم در تاپیک لس انجلس راجع به اتلانتا حرف میزنیم یک کم معذبم میکنه امیدوارم تاپیک مرتبطتری پیدا کنید .
با ۲۰ هزار تا شما(یک زوج) .......
ممنونم.به لوس آنجلس هم میرسیم.تخصص من مدیریت مالی و حسابداری و خانمم زبان انگلیسی خونده.در لوس آنجلس هم فامیل داریم که 3 ساله رفته و راضیه.بیش از این مزاحمتون نمیشم و دوباره با هزارتا سوال دیگه برمیگردم
ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش....
بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش....
از بس که دست میگزم و آه میکشم، آتش زدم چو گل به تن لَخت لَخت خویش
پاسخ
تشکر کنندگان: rasarasa ، mahbube ، hamid_fs3 ، Rock
سلام دوستان عزیز:کسی میتونه ی هتل با قیمت مناسب در منطقه ای نسبتا خوب در لس آنجلس معرفی کنه ؟البته اگر امکان آشپزی داخل هتل داشته باشیم بهتره
ممنون میشم
کیس نامبر:2013as6200 کنسولگری:ایروان مقصد:لس آنجلس(ولی)
پاسخ
تشکر کنندگان: shadi79 ، ojee
من یک تاپیک مخصوص هتل باز کرده بودم اینقدر کسی توش نمیره کلا تار عنکبوت بسته . یک مطالعه ای کنید شاید به کارتون اومد :

http://mohajersara.com/thread-6732.html
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
تشکر کنندگان: User ، dana ، ghafari88 ، shadi79 ، rira1982 ، ojee ، pv-n ، copol
(2013-10-10 ساعت 14:22)dana نوشته:  سلام دوستان عزیز:کسی میتونه ی هتل با قیمت مناسب در منطقه ای نسبتا خوب در لس آنجلس معرفی کنه ؟البته اگر امکان آشپزی داخل هتل داشته باشیم بهتره
ممنون میشم

به نظر من بهتره شما از سایتها و نرم افزارهای هتل یابی استفاده کنین:
www.hrs.com
www.booking.com
F2A مصاحبه: 2013 Jun - آنکارا / 260 روز انتظار / سفرنامه اول - سفرنامه دوم
<< جدول منتظران - ورود منتظران
>> لینکهای مفید: CEAC - Administrative Process Status
>> اسم من رو با \@itex@ صدا کنین تا سریع پاسخ بدم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: dana ، shadi79 ، maria2000 ، ojee ، remarya
سلام.. یه سوال میخواستم از کسانی که الان آمریکا زندگی میکنن بپرسم به جای اینکه دنبال کار باشی با 50 هزار دلار میشه اونجا سرمایه گذاری کرد یعنی میشه یه مغازه سوپرمارکت یا چیزی مشابه این باز کرد و شروع به کار کرد..؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ojee
(2013-10-10 ساعت 14:22)dana نوشته:  سلام دوستان عزیز:کسی میتونه ی هتل با قیمت مناسب در منطقه ای نسبتا خوب در لس آنجلس معرفی کنه ؟البته اگر امکان آشپزی داخل هتل داشته باشیم بهتره
ممنون میشم

extended stay america در woodland hills
0018187101170
پاسخ
تشکر کنندگان: dana
(2013-10-10 ساعت 19:04)m.saberi نوشته:  سلام.. یه سوال میخواستم از کسانی که الان آمریکا زندگی میکنن بپرسم به جای اینکه دنبال کار باشی با 50 هزار دلار میشه اونجا سرمایه گذاری کرد یعنی میشه یه مغازه سوپرمارکت یا چیزی مشابه این باز کرد و شروع به کار کرد..؟
من از سرمایه‌گذاری و اینا سر در نمیارم، اما اینا که میگم شاید به دردت بخوره.
با 50 هزار دلار اگه حواست جمع باشه و ریخت و پاش نکنی میتونی یه سال دووم بیاری اینجا (من کالیفرنیای جنوبی رو میگم)
حالا اگه بخوای مثلا یه دونه ساب‌وی باز کنی (اجازه شو بگیری و بتونی تابلوی اونا رو سر در مغازت بزنی و اینا و اونا بیان دکوراسیونشو درست کنن) یه چیزی حدود 100 هزار دلار میگرن
یکی از دوستان با شراکت یه نفر دیگه (که اون یه نفر سال‌های زیادیه اینجاس و برادرشم دو تا مغازه بزرگ اینجا داره) مدت‌های زیادی دنبال این بودن که یه برن تو کار یه جور کفش طبی و مغازه‌ای بزنن، اونقد رفتن و اومدن و برای رفتن توی مال ازشون کلی پرزنتیشن و اینجور چیزا خواستن که فعلا قضیه به حالت تعویق افتاده (قیمت و اینا بماند، چون اعداد تو ذهنم نیست چیزی نمیگم)

حالا اگه بخوای بری مثلا تو مرکز شهر لس‌آنجلس (یه جایی هس پر مغازه که آدم ترجیح میده نقد خرید کنه و کارت نکشه و تو کار پس گرفتن و اینام نیستن و کلا همه چی بدون گارانتیه) یه مغازه کوچولو موچولو بزنی اونقد آدمای مایه‌دار اونجا هستن و ارتباطات قویه که نمیتونی هر کاری بکنی و خیلی راحت میتونن مغازه‌دارایی رو که نمیخوان درب و داغونشون کنن (یه بار که رفته بودم اونجا با یه ایرانی باحال آشنا شدم و حرف زدیم که خلاصش این بود)
واسه رفتن به همچین جاهایی (یا کلا بیزنس) یه مدت باید تو دست و پای اینا شاگردی کنی و بدو بدو کنی تا دستت بیاد (منم اولش فک میکردم خب همون اول آدم واسه خودش کار میگیره و شرکت و اینا ولی واقعیت اینه که اینا واسه وقتیه که آدم تنش گرمه)
سرت و درد آوردم، اینا که گفتم دلیل نمیشه بخوای از کار سرمایه‌گذاری صرفنظر کنی اما به نظر من 50 هزار دلار پول خاصی نیست که بشه اینجا ترکوند (بهرحال هزینه خودت و خانواده و اجاره و .... هست)
مصاحبه:6/28/12
مشاهده کلیرنس:8/8
تحویل پاسپورت به سفارت:8/13
دریافت ویزا:8/15
تاریخ رفتن:9/18
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

مهمه که قبل از اومدن بدونی چیکار میکنی.

http://www.mohajersara.com/thread-4459.html
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، el333 ، Saeedv13 ، amin arefi ، behfaza ، AFSHIN-PIC ، Kingrazor ، tabim4 ، mahbube ، sasbk ، hamid_fs3 ، maria2000 ، we are one ، ayubvafa ، mohamad92 ، copol
سلام
من ویزامو گرفتم و قصد دارم فروردین برم la . دوستانی که قصد رفتن به این شهر رو دارن به من پیام خصوصی بدن که بتونیم هم فکری کنیم برای کار و محل اقامت و ...
کیس: 2014AS000019XX | کنسولگری: آنکارا ----> ابوظبی | تاریخ روئت قبولی : 1 می | تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 22 می | تعداد نفرات: 3 | تاریخ مصاحبه: هفته سوم ماه NOV Wink | ویزای یکضرب | حرکت به آمریکا : فروردین 93 فعلا شهر LA | همسفرا پیغام بگذارند
پاسخ
تشکر کنندگان: ojee ، shekari ، mohamad92
سلام. من هم احتمالا برم اونجا
پاسخ
تشکر کنندگان: ojee ، mohamad92
سلام به همه دوستان این سایت بسیار مفید
من واقعا شرمنده ام که در اینجا سوالاتمو مطرح میکنم اما من تو این سایت تازه کارم و نمیدونم باید کجا سوالامو مطرح کنم. اگر میشه یا به سوالام جواب بدید یا بگید کجا باید مطرحشون کنم.
من نوجوانی 15 ساله هستم که دوم دبیرستان و رشته تجربی هستم و معدلم هم 19 خورده ای. میخوام اگر خدا بخواد برای دانشگاه یا سوم دبیرستانم به ایالت کالیفرنیا و شهر لس انجلس مهاجرت کنم. خدارو شکر حدود 4 سالی میشه که کلاس انگلیسی میرم و برای تافل به احتمال زیاد به مشکلی بر نمیخورم.

1. من از ویزا اصلا سر در نمیارم اگر میشه یکم دربارش توضیح بدین و اینکه چطور میتونم بگیرمش؟ کلا از صفر همه چیز رو دربارش بم بگید.
2. میشه چند تا دبیرستان و دانشگاه خوب بم معرفی کنید؟ میخوام نسبت به پولی که میگیرن کار خودشون خوب انجام بدن. این دانشگاه خودم پیدا کردم
3. هزینه یک ماه و یک سال حدودا چقد میشه؟ (البته میدونم به دانشگاه و دبیرستانی هم که در اون درس میخونی ربط داره)
4. به نظرتون خوابگاه بگیرم؟ اجاره آپارتمان نقلی چقد در میاد؟
5. یکی از دوستام بم گفته بود که اگر دیپلمم بگیرم دیگه ممنون الخروج میشم و تا وقتی که لیساسنس نگرفتم نمیتونم برم خارج از کشور! درسته واقعا؟ یعنی باید سال دیگه که سوم دبیرستان میشم اونجا باشم؟
6. کلا میشه از اولین کار تا آخرین کاری که برای مهاجرتم بکنم به صورت دقیق بم بگید؟
خیلی ممنون میشم اگر سوالاتم جواب بدینShy
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-01-05 ساعت 01:17).Armin. نوشته:  سلام به همه دوستان این سایت بسیار مفید
من واقعا شرمنده ام که در اینجا سوالاتمو مطرح میکنم اما من تو این سایت تازه کارم و نمیدونم باید کجا سوالامو مطرح کنم. اگر میشه یا به سوالام جواب بدید یا بگید کجا باید مطرحشون کنم.
من نوجوانی 15 ساله هستم که دوم دبیرستان و رشته تجربی هستم و معدلم هم 19 خورده ای. میخوام اگر خدا بخواد برای دانشگاه یا سوم دبیرستانم به ایالت کالیفرنیا و شهر لس انجلس مهاجرت کنم. خدارو شکر حدود 4 سالی میشه که کلاس انگلیسی میرم و برای تافل به احتمال زیاد به مشکلی بر نمیخورم.

1. من از ویزا اصلا سر در نمیارم اگر میشه یکم دربارش توضیح بدین و اینکه چطور میتونم بگیرمش؟ کلا از صفر همه چیز رو دربارش بم بگید.
2. میشه چند تا دبیرستان و دانشگاه خوب بم معرفی کنید؟ میخوام نسبت به پولی که میگیرن کار خودشون خوب انجام بدن. این دانشگاه خودم پیدا کردم
3. هزینه یک ماه و یک سال حدودا چقد میشه؟ (البته میدونم به دانشگاه و دبیرستانی هم که در اون درس میخونی ربط داره)
4. به نظرتون خوابگاه بگیرم؟ اجاره آپارتمان نقلی چقد در میاد؟
5. یکی از دوستام بم گفته بود که اگر دیپلمم بگیرم دیگه ممنون الخروج میشم و تا وقتی که لیساسنس نگرفتم نمیتونم برم خارج از کشور! درسته واقعا؟ یعنی باید سال دیگه که سوم دبیرستان میشم اونجا باشم؟
6. کلا میشه از اولین کار تا آخرین کاری که برای مهاجرتم بکنم به صورت دقیق بم بگید؟
خیلی ممنون میشم اگر سوالاتم جواب بدینShy
سوالت که جای اشتباه مطرح کردی ولی ما هم به اشتباه اینجا جواب میدیم.
اول اینکه برای مدرسه که من نمیدونم جه جوری میتونی ادامه بدی ولی برای دیپلم به بالا چون خودم اقدام کردم میدونم.
1. شما اول بابد دانشگاه مد نظرت رو انتخاب کنی بعد مدارکت رو طبق چیز های که گفته اماده کنی. بعد اگر قبول شدی اونا به شما یک فورم I-20 میدن که با اون و مدارک های دیگه میری تا ویزاتو بگیری.
2. هزینه ها همون طوری که گفتی به دانشگاه و هزار چیزه دیگه بستگی داره.
3.بذار اول پذیرش بدی بعد بفکر خوابگاه و خونه باش.Big Grin
4. اون دوستون اشتباه گفته همجین جیز هایی نیست یا حداقل برا من که نیوده.
اگه کاره دقیق تر داشتی به تایپیک خودش برو.
این سایت هم مثل مهاجر سرا خوبه.
یک نکته اینکه معدلت خوبه و سعی کن بیشترش کنی که حتی کمک هزینه هم بگیری.
پاسخ
تشکر کنندگان: .Armin. ، nasr5
سلام دوستان. بنده میخواستم از ساکنین LA بپرسم که اوضاع کار تو زمینه ورزش چجوریاس. راستش بنده مربیگری و داوری ووشو دارم و 4سالیم هس که دارم مربیگری میکنم. البته نمیدونم که میشه سابقه کار رسمی از اداره ورزش و جوانان گرفت یا نه چون اینجا مربیگری به چشم دولت مثه یه سرگرمیه تا یه شغل. باتوجه به اینکه ما ایرانیا تو این رشته تو دنیا حرف واسه گفتن داریم و بنده سابقه اردوی تیم ملیم داشتم میخواستم ببینم اونجا وضعیت چطوریه؟ اصن بها میدن؟ میشه به عنوان شغل روش حساب باز کرد؟ و باتوجه به حضور چینیا که این رشته مال خودشونه اصن میشه اونجا قد علم کرد؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
کیس نامبر: **13/ تعداد افراد: خودم/ ارسال فرمها: اوایل می با dhl/ اصلاح فرمها: اواخر می با ایمیل/ کارنتی در آگست/ تاریخ مصاحبه:24 اکتبر/ آنکارا بود خودم زدم ابوظبی/
تاریخ کلیرنس:   بعد از 214 روز انتظار 25 می / تاریخ دریافت ویزا: 19 جون Rolleyes  ,ورود: 20 سپتامبر 2014. دریافت گرین کارت: 20 اکتبر
مرحله دوم: ویزا F2A Tongue تاریخ ارسال مدارک: 15 جون 2016
priority date:June 2016
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-01-18 ساعت 23:01)uranus88 نوشته:  سلام دوستان. بنده میخواستم از ساکنین LA بپرسم که اوضاع کار تو زمینه ورزش چجوریاس. راستش بنده مربیگری و داوری ووشو دارم و 4سالیم هس که دارم مربیگری میکنم. البته نمیدونم که میشه سابقه کار رسمی از اداره ورزش و جوانان گرفت یا نه چون اینجا مربیگری به چشم دولت مثه یه سرگرمیه تا یه شغل. باتوجه به اینکه ما ایرانیا تو این رشته تو دنیا حرف واسه گفتن داریم و بنده سابقه اردوی تیم ملیم داشتم میخواستم ببینم اونجا وضعیت چطوریه؟ اصن بها میدن؟ میشه به عنوان شغل روش حساب باز کرد؟ و باتوجه به حضور چینیا که این رشته مال خودشونه اصن میشه اونجا قد علم کرد؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
اینجا همه چی بستگی به خودت داره و در قدم اول باید خیلی مسائل رو حل کنی مثل مشهور شدن! (یه کار ساده که هر کی میکنه فوری میره ببینه فلان‌ جا چه ریتی داره و بقیه راجع بهش چی گفتن)، گرفتن جا و پرداخت هزینه‌های اونهم هست (من خودم شخصا به این نتیجه رسیدم حتی خریدم میکنم از جاهای بزرگ خرید کنم که کاملا شخصیه واسه من بخاطر اینکه راحت‌تر ایرادی پیش بیاد میتونم رفعش کنم)
امکانات سالن و اینام مهمه و مثل ایران نمیشه یه زیرزمین که هوای کافی هم توش نیست گرفت و مردم بیان توش ورزش کنن (یه کمی با ایران متفاونه دیدگاهها اینجا Wink خلاصش میشه اینکه ما غیرتی کار میکنم اینجا معنی نمیده، من سالنهای بدون هوای زیادی دیدم تو ایران)
زیاد به اینکه ما ایرانیها تو هر چیزی حرف واسه گفتن داریم فکر نکن بنظرم (این خوبه ولی بعدا ممکنه آدم دچار سردرگمی بشه)
اینجا حرکات مجانی هم صورت میگیره، مثلا کلی کلاس پارکور هست که من یکیشو انتخاب کردم و وقتی پرسیدم این جلساتش چطوریه قیمتش، گفتن که شنبه‌ها مجانیه! و من تا زمانی که بخوام در همون سطح ابتدایی باشم میتونم همون کلاسای مجانی رو که در هوای آزاد و هر هفته ممکنه یه جایی برگزار بشه رو میتونم ادامه بدم! (هدف از تعریف این ماجرا این بود که پتانسیل و نیروی زیادی اینجا واسه اینکارا هست که در دسترس همگان هست)

بنظر من یه سر به meetup.com بزن و دنبال قرارمدارا و گروههای ورزشی اینجوری باش تا بهتر دستت بیاد چیز میزا اینجوری چطوری کار میکنه.
هنوزم نیومدی میتونی بری تو اون سایت و عضو شی و با آدماش حرف بزنی و دنبالشون کنی که بنظرم مفید واقع میشه.
مصاحبه:6/28/12
مشاهده کلیرنس:8/8
تحویل پاسپورت به سفارت:8/13
دریافت ویزا:8/15
تاریخ رفتن:9/18
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

مهمه که قبل از اومدن بدونی چیکار میکنی.

http://www.mohajersara.com/thread-4459.html
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، uranus88 ، el333 ، aghaghia ، pv-n ، philter ، sepideh jan ، lighter ، mohammadg846 ، remarya
(2011-12-26 ساعت 04:39)hamid sam نوشته:  
(2011-12-25 ساعت 02:03)Nazem نوشته:  [quote='hamid sam' pid='150161' dateline='1324757635']
سلام.من میخواستم بدونم وضعیت خرج ومخارج تو سانتا مونیکا چجوریه البته فقط برای یه نفر منظورمم از خرج و مخارج اجاره خونه وخوردوخوراک و... هستش.

اگر بخوای تنها زندگی کنی استودیو از 900 دلار هست به بالا و خونه یک خوابه هم از 1200 دلار به بالا
خورد و خوراک هم بستگی به خود شخص داره میشه با ماهی 200 دلار زندگی کنی میشه هم با ماهی 1000 دلار

ممنونم از راهنماییت.فقط اگه یه مقداری بیشتر توضیح بدی ممنونت میشم.
[/quote
سلام لطف کنید راهنمایی کنید ارزونترین جاهای اطراف لس آنجلس ازلحاظ اجاره و.... کجاس؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ojee ، pv-n ، philter
سلام دوستان عزیز
ممنون یم اگه جواب سوالاتمو بدید
بنده یه خونه یک خوابه توsan bernardini پیداکردم با اجاره ماهیانه۶۹۰$ به نظرتون تو چندماه اول بانهایت صرفه جویی چقدر دیگه هزینه ماهیانه برامون هست بنده وهمسرم
پاسخ
تشکر کنندگان: ojee ، shadi79 ، sepideh jan ، mohamad92

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان