کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
حقیقتهای زندگی در لس آنجلس کالیفرنیا
سلام
من پول بسیار کمی دارم و کسی رو هم در لس آنجلس ندارم فقط تا یک ماه میتونم پول خوابگاه بدم
آیا تو یک ماه من کاری پیدا می کنم 70% زبان بلدم
معلم هستم که نمی دونم اونجا چی کنم
میشه کمکم کنید
واقعا نیاز دارم
ممنون
sssamane@gmail.com[/font]

[font=Arial]
(2010-05-04 ساعت 22:00)charisma8 نوشته:  با سلام

من یکی از عضوهای قدیمی هستم ولی به علت مشغله های کاری زیاد که در اینجا (منطقۀ ولی ) دارم نتونستم بیام که براتون مطلب بزارم. الان من اینجا هستم و منتظر سوالهای شما در مورد منطقه لس آنجلس و تا حدودی کارهایی که توی کل آمریکا مشترک میباشد هستم.خوشحال میشم اگر سوالهاتون رو واضح بپرسید و از کلی پرسیدن بپرهیزید.
به عنوان مثال خواهشاً نپرسید : زندگی در لس آنجلس چطوریه؟
این یه سوال کلی و جوابی که منطقاً شما باید بگیرید هم باید کلی باشه و جوابش هم میشه این : هر روز باید کار کرد (7 ساعت کار مفید) ، خرید کرد ،رانندگی کرد و از آب و هوا لذت برد.
پس با این تفاسیر من منتظر سوالهای شما هم وطنان و دوستان هستم.

شاد و سلامت باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohamad92
(2013-09-11 ساعت 20:47)sssamane نوشته:  من پول بسیار کمی دارم و کسی رو هم در لس آنجلس ندارم فقط تا یک ماه میتونم پول خوابگاه بدم
آیا تو یک ماه من کاری پیدا می کنم 70% زبان بلدم
خیلی دارید ریسک می کنید. پول کم منظورتون چقدره؟
به فکر هم خانه شدن باش از همین الان. بیشترین هزینه اینجا، هزینه اجاره خانه است.
راستش وارد که بشوید یک ماهی ظول می کشد تا سوشیال و گرین کارد خود را دریافت کنید. بدون این دو هم اجازه کار کردن ندارید. به فکر زبان هم باشید.
یک مقداری با لجستیک قویتر بیا! ولی وقتی آمدی سعی کن بیشترین تلاشت را بکنی که کار زود پیدا کنی. وقتی کار پیدا کردی همه چیز رو به راه می شود. البته کم کم!

(2013-09-10 ساعت 21:18)mohselena نوشته:  این که تو لس انجلس هم منطقه ی خوب داره هم منطقه بد ... اگه کسانی که اونجا زندگی می کنن اسم این مناطق خوب رو میدونن ممنون میشم بگن یا اینطور سوالم رو بپرسم منطقه ی خوب لس انجلس کجاش میشه دقیقا ....

سوال خیلی موضوعی ای هست و کمی هم سلیقه ای. چند تا فاکتو نام ببر تا بشه بر اساس اونها گفت کجا م یتونه خوب باشه کجا بد!
پاسخ
تشکر کنندگان: bayat_r ، j1970 ، amin arefi ، Saeedv13 ، amaka747 ، we are one ، mohamad92 ، copol
نقل قول:سوال خیلی موضوعی ای هست و کمی هم سلیقه ای. چند تا فاکتو نام ببر تا بشه بر اساس اونها گفت کجا م یتونه خوب باشه کجا بد!

کلا از نظر قیمت و افرادی که در او مناطق زندگی می کنند و امنیت منطقه و ....
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-09-12 ساعت 11:24)mohselena نوشته:  
نقل قول:سوال خیلی موضوعی ای هست و کمی هم سلیقه ای. چند تا فاکتو نام ببر تا بشه بر اساس اونها گفت کجا م یتونه خوب باشه کجا بد!

صریح بخوام بگم که به دردتم بخوره اینه که با این سوال به جایی نمیرسی. این پستا رو بخونی خیلیا میگن جایی که من زندگی میکنم بهترین جاس و بقیه جاها اصلا به درد نمیخوره! دلیلشم اینه که بلخره هر کس جایی رو مطابق سلیقه و بودجش پیدا میکنه و وقتی میره توش حالم میکنه.
یا مثلا پرسیده میشه جای خیلی خوبش کجاس و اجارش مهم نیس! بعدا میبینی معلوم میشه ماهی 1500 دلار رو هم میگه زیاده واسه اجاره!
اگه میخوای به نتیجه برسی واسه اجاره و اینا برو مثلا تو سایت rent.com و با شرایط مختلف جستجو کن، واسه امنیت و دیدن مقدار جرم و جنایت هم میتونی تو سایت‌های پلیس گزارشات رو ببینی. تو همین صفحات به اندازه کافی آدرس این سایتا داده شده، از گوگلم میتونی استفاده کنی.
مصاحبه:6/28/12
مشاهده کلیرنس:8/8
تحویل پاسپورت به سفارت:8/13
دریافت ویزا:8/15
تاریخ رفتن:9/18
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

مهمه که قبل از اومدن بدونی چیکار میکنی.

http://www.mohajersara.com/thread-4459.html
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، bayat_r ، usa lover ، Saeedv13 ، User ، el333 ، mgolchin13 ، shoshina ، we are one ، ayubvafa ، mohamad92 ، remarya ، copol
با سلام خدمت همه.و تشکر ازcharisma8 عزیز که وقت می ذاره و جواب بقیه رو می ده.می خواستم بدونم کدوم دبیرستان به ROSE AVE2 نزدیک تر.برای ثبت نام کلاس زبان.و ایا هر وقت ثبت نام کنیم کلاس هست یا باید منتظر شیم.ممنون از راهنماییتون.
شماره کیس: 7xxx تعداد افراد :3 کارنت :March 12 2013 مصاحبه:هفته اول May ابوظبی
وضعیت:ورود به آمریکا در 27 سپتامبر، لس آنجلس
پاسخ
(2013-09-13 ساعت 08:39)j1970 نوشته:  
(2013-09-12 ساعت 11:24)mohselena نوشته:  

صریح بخوام بگم که به دردتم بخوره اینه که با این سوال به جایی نمیرسی. این پستا رو بخونی خیلیا میگن جایی که من زندگی میکنم بهترین جاس و بقیه جاها اصلا به درد نمیخوره! دلیلشم اینه که بلخره هر کس جایی رو مطابق سلیقه و بودجش پیدا میکنه و وقتی میره توش حالم میکنه.

خیلی از کسانی که ممقیم یم شوند بعد از مدتی محل زندگی خود را عوض می کنند. چون شناخت بهتری و واقع تری پیدا می کنند و با شرایط خودشون می توانند انتخاب بهتری بکنند. به نظر من هنوز هم بهترین شهر برای شروع باید دو تا ویژگی داشته باشد:
1- شانس پیدا کردن کار در آن بالا باشد
2- دوستی آشنایی و فامیلی در آنجا داشته باشید برای شروع

بقیه اش چندان مهم نیست! بعدها با اظلاعات میدانی می توان بهترین انتخاب را کرد.
پاسخ
تشکر کنندگان: bayat_r ، Saeedv13 ، ffrfar ، el333 ، arisa-mohammad ، itsmasoud ، amin arefi ، j1970 ، sasbk ، dana ، nasim ، ali1220 ، we are one ، mohamad92 ، copol
از دوستان عزیز مهاجرسرا لطفا .می خواستم بدونم کدوم دبیرستان به ROSE AVE2 نزدیک تر.برای ثبت نام کلاس زبان.و ایا هر وقت ثبت نام کنیم کلاس هست یا باید منتظر شیم.ممنون از راهنماییتون.
پاسخ
(2013-09-16 ساعت 22:02)ultra نوشته:  از دوستان عزیز مهاجرسرا لطفا .می خواستم بدونم کدوم دبیرستان به ROSE AVE2 نزدیک تر.برای ثبت نام کلاس زبان.و ایا هر وقت ثبت نام کنیم کلاس هست یا باید منتظر شیم.ممنون از راهنماییتون.

آدرس دقیقتر بدهید.
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام ما برنده 2013 هستیم و تا آخر نوامبر باید وارد آمریکا بشیم میخواستم بدانم من شوهرم 17ساله مکانیکه کجا تو کالیفرنیا براش کا هست و ارزانه و امنه ؟
در ضمن اینکه برای ما یک پیشنهاد کار شده برای مکانیکی تو آتلانتا شما ها چی میگید برای شرایط کاری بریم یا نریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کیس نامبر: 2013AS…81xx، دیدن قبولی: 6 می 2012،کنسولگری: آنکارا، افراد کیس: 2، ارسال فرمها: 30می 2012، مصاحبه: 4جون2013، کلیرنس: صورتي، كلير: 20 آگوست، ورود به آمریکا: اواخر آبان، گرین کارت: -
پاسخ
(2013-09-27 ساعت 16:10)dali نوشته:  سلام ما برنده 2013 هستیم و تا آخر نوامبر باید وارد آمریکا بشیم میخواستم بدانم من شوهرم 17ساله مکانیکه کجا تو کالیفرنیا براش کا هست و ارزانه و امنه ؟
در ضمن اینکه برای ما یک پیشنهاد کار شده برای مکانیکی تو آتلانتا شما ها چی میگید برای شرایط کاری بریم یا نریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جواب دادن به این سوال سخته، اکثر ماشینا اینجا دنده اتوماتیکن و تکنولوژی روز و دارن و فک میکنم با ترکیب مکانیکی تو ایران خیلی خیلی متفاوته.
مسئله زبان انگلیسی هم هست، پیش ایرانیهای اینجا هم بخوای بری معمولا میشه جمله معروف "ما خودمونم اضافی هستیم اینجا" رو بشنوی.
من فک میکنم اگه جایی پیشنهاد کار دارین، اونجا میتونه شروع خیلی خوبی باشه.
با اینحال بازم پرس و جو کنید
مصاحبه:6/28/12
مشاهده کلیرنس:8/8
تحویل پاسپورت به سفارت:8/13
دریافت ویزا:8/15
تاریخ رفتن:9/18
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

مهمه که قبل از اومدن بدونی چیکار میکنی.

http://www.mohajersara.com/thread-4459.html
پاسخ
تشکر کنندگان: dali ، ali1220 ، mohamad92
(2013-09-18 ساعت 08:35)nicole.gemini نوشته:  
(2013-09-16 ساعت 22:02)ultra نوشته:  از دوستان عزیز مهاجرسرا لطفا .می خواستم بدونم کدوم دبیرستان به ROSE AVE2 نزدیک تر.برای ثبت نام کلاس زبان.و ایا هر وقت ثبت نام کنیم کلاس هست یا باید منتظر شیم.ممنون از راهنماییتون.

آدرس دقیقتر بدهید.
توی ساختمانها ی خوابگاه
دانشگاه ucla می شه.
پاسخ
سلام.. یه سوال میخواستم از کسانی که الان آمریکا زندگی میکنن بپرسم به جای اینکه دنبال کار باشی با 50 هزار دلار میشه اونجا سرمایه گذاری کرد یعنی میشه یه مغازه سوپرمارکت یا چیزی مشابه این باز کرد و شروع به کار کرد..؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-09-27 ساعت 16:10)dali نوشته:  سلام ما برنده 2013 هستیم و تا آخر نوامبر باید وارد آمریکا بشیم میخواستم بدانم من شوهرم 17ساله مکانیکه کجا تو کالیفرنیا براش کا هست و ارزانه و امنه ؟

شما اگر پیشنهاد کار از آتلانتا دارید چه اصراری دارید که به کلیفرنیا بیاید؟!! آتلانتا یکی از شهرهای مورد علاقه منه که چهارسال در لس انجلس زندگی کرده م بعید نیست روزی به اونجا اسباب کشی کنم . اگر بتونید رطوبت هوا و بارندگیهای شدید رو تحمل کنید از نظر اوضاع کاری و سطح زندگی برای یک تازه مهاجر به مراتب میتونه بهتر از کلیفرنیا باشه. قیمت خرید خانه و اجاره ها خیلی پایینتر از کلیفرنیاست ٬خانه ها خیلی نوتر و شیکتر از کلیفرنیاست و شهر طبیعت و معماری بسیار زیبایی داره . از همه مهمتر اینکه مثل خیلی از شهرهای امریکا اصلا سوت و کور نیست و شهر پر از جنب و جوش و زندگیست . ایرانیهای مقیم اتلانتا هم اینقدری هستند که مغازه و رستوران و بقیه چیزهای ایرانی رو در اتلانتا به راحتی پیدا کنید .یکی از بهترین و شیکترین رستورانهای ایرانی که در زندگیم رفته م در آتلانتا بوده . دو تا از دوستانم که دوسال در لس انجلس زندگی کردند و نتونستن کار پیدا کنند بعد از رفتن به اتلانتا در عرض یک ماه به سرعت در فروشگاههای walgreen و home depot مشغول کار شدند. البته مینیمم حقوق در آنجا حدود ۲ دلار در ساعت پایینتره ولی به همان نسبت اجاره ه
ا هم پایینتره .
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
تشکر کنندگان: el333 ، Saeedv13 ، tartar ، bayat_r ، ParsTrader ، sce ، dana ، f_90 ، ماتیتی ، noura ، behfaza ، shadi79 ، mohammadg846 ، khder ، mahbube ، rira1982 ، sasbk ، Ahoora13 ، maria2000 ، Rock ، we are one ، ojee ، philter ، powerb ، remarya ، copol ، ArjenPSN_23
(2013-10-09 ساعت 03:47)rasarasa نوشته:  

شما اگر پیشنهاد کار از آتلانتا دارید چه اصراری دارید که به کلیفرنیا بیاید؟!! آتلانتا یکی از شهرهای مورد علاقه منه که چهارسال در لس انجلس زندگی کرده م بعید نیست روزی به اونجا اسباب کشی کنم . اگر بتونید رطوبت هوا و بارندگیهای شدید رو تحمل کنید از نظر اوضاع کاری و سطح زندگی برای یک تازه مهاجر به مراتب میتونه بهتر از کلیفرنیا باشه. قیمت خرید خانه و اجاره ها خیلی پایینتر از کلیفرنیاست ٬خانه ها خیلی نوتر و شیکتر از کلیفرنیاست و شهر طبیعت و معماری بسیار زیبایی داره . از همه مهمتر اینکه مثل خیلی از شهرهای آمریکا اصلا سوت و کور نیست و شهر پر از جنب و جوش و زندگیست . ایرانیهای مقیم اتلانتا هم اینقدری هستند که مغازه و رستوران و بقیه چیزهای ایرانی رو در اتلانتا به راحتی پیدا کنید .یکی از بهترین و شیکترین رستورانهای ایرانی که در زندگیم رفته م در آتلانتا بوده . دو تا از دوستانم که دوسال در لس انجلس زندگی کردند و نتونستن کار پیدا کنند بعد از رفتن به اتلانتا در عرض یک ماه به سرعت در فروشگاههای walgreen و home depot مشغول کار شدند. البته مینیمم حقوق در آنجا حدود ۲ دلار در ساعت پایینتره ولی به همان نسبت اجاره ه
ا هم پایینتره .

سلام ودرود بر rasarasa
اسپانسر من در آتلانتا زندگی میکنه
سوال مهم اینه که آیا یک زوج جوان با سرمایه 20 هزار دلار میتونند در آتلانتا یک زندگی معمولی و شروع کنند؟ممنون
ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش....
بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش....
از بس که دست میگزم و آه میکشم، آتش زدم چو گل به تن لَخت لَخت خویش
پاسخ
تشکر کنندگان: rasarasa ، dana ، behfaza ، shadi79 ، mohammadg846 ، maria2000 ، philter
(2013-10-09 ساعت 11:37)hedyhoney نوشته:  
(2013-10-09 ساعت 03:47)rasarasa نوشته:  

سلام ودرود بر rasarasa
اسپانسر من در آتلانتا زندگی میکنه
سوال مهم اینه که آیا یک زوج جوان با سرمایه 20 هزار دلار میتونند در آتلانتا یک زندگی معمولی و شروع کنند؟ممنون
سلام بر شما راستش اینکه ما داریم در تاپیک لس انجلس راجع به اتلانتا حرف میزنیم یک کم معذبم میکنه امیدوارم تاپیک مرتبطتری پیدا کنید .
با ۲۰ هزار تا شما(یک زوج) هر جایی از امریکا میتونید یک زندگی معمولی رو شروع کنید . من و همسرم با ۲۰ هزارتا در سن فرناندو ولی از توابع لس انجلس شروع کردیم . ولی موضوع اصلی اینجاست که چند ماه میشه بدون کار با ۲۰ هزارتا دوام اورد و کجای امریکا میشه با توجه به تخصصتون کار زودتر پیدا کرد .
اینکه با ۲۰ هزارتا چند ماه میشه زندگی کرد بستگی به این داره که در اول مهاجرت چقدر برای خرید ماشین و وسایل خانه هزینه کنید و از همه مهمتر اینکه چقدر اجاره خانه بدهید و چقدر در هتل بمانید و هزینه های جانبی داشته باشید. ما اصلا به هتل نرفتیم . با اجاره ماهی ۱۱۰۰ دلار و یک ماشین ۵۵۰۰ دلاری و وسایل خانه به اندازه ۳۰۰۰ دلار حدود ۵ ماه توانستیم از جیب بخوریم . طبیعتا هر چه قیمت اجاره پایینتر باشد و ماشین ارزانتری بخرید میتوانید مدت بیشتری از جیب بخورید . در اتلانتا شما میتوانید خانه یک خوابه با ماهی ۸۰۰ دلار پیدا کنید شاید بیشتر بگردید ارزانتر هم باشد ( من از روی اجاره خانه دوستم دارم میگویم) با این فرض ماهی ۳۰۰ دلار از اوایل مهاجرت ما جلوتر خواهید بود .
برای تعیین محل سکونت فکر کردن به سه چیز حیاتیست: یک اینکه در کجا فرصت شغلی بیشتری خواهید داشت . دو اینکه قیمت اجاره ها در چه حد است. سوم اینکه محیط شهر مورد نظرتان چه از نظر اب و هوا و چه محیط اجتماعی با توجه به روحیاتتان برایتان قابل تحمل هست یانه . البته اولی به راحتی میتواند دو مورد دیگر را حذف کند چون از همه چیز مهمتر است .
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
تشکر کنندگان: User ، j1970 ، hedyhoney ، Saeedv13 ، noura ، shadi79 ، Kingrazor ، mohammadg846 ، dana ، khder ، mahbube ، rira1982 ، hamid_fs3 ، Ahoora13 ، maria2000 ، Rock ، we are one ، philter ، Ali Sepehr ، Rainy ، remarya ، copol

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان