کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
حقیقتهای زندگی در لس آنجلس کالیفرنیا
Toungue 
سلام.من حدود 6 ماه دیگه میرم امریکا و لس انجلس رو انتخاب کردم.میخواستم بدونم برای شروع زندگی در اونجا چقدر سرمایه لازمه که داشته باشم؟مثلا برای خرید یک خانه ی کوچک برای خودم و ثبت نام در دانشگاه حداقل چند دلار باید داشته باشم؟
و یک سوال دیگه اینکه ایا برای شروع زندگی بهتر نیست از یک شهر دیگه مثلا اتلانتا شروع کنم؟چون وقتی جواب های شما رو برای بقیه ی پست ها خوندم واقعا از اینکه بیام LA و کار پیدا نکنم ترسیدم.ممنون میشم اگه پاسخ بدید
پاسخ
تشکر کنندگان:
آتلانتا هم شهر بزرگی عزیزم.پر تجمع ترین ایرانی بعد از لوس آنجلس.هزینه اجاره ها هم در حد لوس آنجلس.در مورد دانشگاه هم بنظرم شما یک سال پس از ورودتون که گذشت بعد وارد دانشگاه بشین تا بتونید شهریه دانشگاه و با تخفیف بالا پرداخت کنید.این اطلاعات و از پسر خالم که خرداد ماه امسال رفت امریکا خدمتتون عرض میکنم
موفق باشید
ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش....
بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش....
از بس که دست میگزم و آه میکشم، آتش زدم چو گل به تن لَخت لَخت خویش
پاسخ
تشکر کنندگان: baba manam sanaz ، copol
(2014-03-11 ساعت 09:10)hedyhoney نوشته:  آتلانتا هم شهر بزرگی عزیزم.پر تجمع ترین ایرانی بعد از لوس آنجلس.هزینه اجاره ها هم در حد لوس آنجلس.در مورد دانشگاه هم بنظرم شما یک سال پس از ورودتون که گذشت بعد وارد دانشگاه بشین تا بتونید شهریه دانشگاه و با تخفیف بالا پرداخت کنید.این اطلاعات و از پسر خالم که خرداد ماه امسال رفت آمریکا خدمتتون عرض میکنم
موفق باشید

خب به نظر شما میتونم این ریسکو بکنم که فقط با یک سرمایه ی اولیه مثلا 40000دلار زندگی مجردیم رو درلس انجلس بدون این که ماهیانه کسی ساپورت مالی کنه شروع کنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Rock ، philter
(2014-03-11 ساعت 14:43)mahsa.a نوشته:  
(2014-03-11 ساعت 09:10)hedyhoney نوشته:  آتلانتا هم شهر بزرگی عزیزم.پر تجمع ترین ایرانی بعد از لوس آنجلس.هزینه اجاره ها هم در حد لوس آنجلس.در مورد دانشگاه هم بنظرم شما یک سال پس از ورودتون که گذشت بعد وارد دانشگاه بشین تا بتونید شهریه دانشگاه و با تخفیف بالا پرداخت کنید.این اطلاعات و از پسر خالم که خرداد ماه امسال رفت آمریکا خدمتتون عرض میکنم
موفق باشید

خب به نظر شما میتونم این ریسکو بکنم که فقط با یک سرمایه ی اولیه مثلا 40000دلار زندگی مجردیم رو درلس انجلس بدون این که ماهیانه کسی ساپورت مالی کنه شروع کنم؟

طرز بودجه ریزی و برنامه هرکسی با شرایط خودش متفاوته.اما شما که مجرد هستی خیلی آزادانه و راحت تر میتونی برنامه ریزی کنی.اگه برای یک فرد مجرد بخوایم یه زندگی معمولی با بیمه و بدون ماشین شخصی فراهم کنیم ماهانه حدود 1300 تا 1500$ لازمه.توی تاپیکهای مختلف بگردی تقریبا هزینه ها دستت میاد
پاسخ
تشکر کنندگان: mahsa.a ، sepideh jan ، mohsenmb ، mahshid_jacobi
ممنون از پاسختون میشه 1300دلار ماهانه رو بگید جز جز مخارج چه چیز هایی است؟یعنی بگید ماهیانه چند دلار بابت فلان چیز باید داد که مجموعش میشه حدود 1300تا
پاسخ
تشکر کنندگان:
600 تا 500$ اجاره
200 تا خوراک
100 تا 200 تا بیمه
100تا حمل و نقل
100 تا تلفن اینترنت برق و آب و گاز
100 تا در هر ما در طی یک سال هزینه پنهان دارید که قابل شناسایی نیست
این مخارج که حدودا 1400 تا میشه برای یک آدم مجرد که اگه هم خونه داشته باشی هزینه ها کمتر میشه به نسبت و در ایالتی مثل تگزاس بازهم هزینه هاتن کمتر میشه
پاسخ
تشکر کنندگان: mahsa.a ، uranus88 ، remarya
(2014-03-12 ساعت 09:10)hedyhoney نوشته:  600 تا 500$ اجاره
200 تا خوراک
100 تا 200 تا بیمه
100تا حمل و نقل
این مخارج که حدودا 1400 تا میشه برای یک آدم مجرد که اگه هم خونه داشته باشی هزینه ها کمتر میشه به نسبت و در ایالتی مثل تگزاس بازهم هزینه هاتن کمتر میشه
خیلی ممنون از راهنماییتون.قیمت خرید خونه توی یک محله ی امن و ایرانی که شنیدم وست وود یکی از این محله هاست حدودا چقدره؟
و این قیمت اجاره خونه که گفتید تو چجور محله ای این قیمته؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mohamad92
(2014-03-12 ساعت 09:10)hedyhoney نوشته:  600 تا 500$ اجاره
200 تا خوراک
100 تا 200 تا بیمه
100تا حمل و نقل
واقعا فکر میکنید با 500 -600 تا تو لس آنجلس میشه خانه اجاره کرد؟؟!!!!!!!شایدم منظورتون اتاق بوده ..دوستان خیلی راحت با یک سرچ ساده در craigslist و سایتهای دیگر میتوانید اجاره خانه ها و کیفیت خانه ها در محله های مختلف را ببینید و خیلی ساده میتوانید آدرس خانه ها را بردارید و با گوگل مپ یک چرخی در کوچه های اطراف آن بزنید..اینجا یک جاهایی که اجاره ها خیلی پایینه اصلا امنیت نداره و خیلی درب و داغونه مثلا یکی از آشناهای ما میگفت دوستش در محله مکزیکی ها یک خوابه گرفته حدود 900 تا ولی میگه اصلا امنیت نداره و یک روز که با خانومش رفته بودند بیرون آمدن وسایلشون را بردند..تا جایی که میدانم اینجا مثل شهری مانند سیاتل نیست که هر چی از Down Town دور میشی اجاره ها میاد پایین ولی باز کیفیت خانه ها و محله هاش خوبه اینجا در سن فرناندو ولی در وود لند هیلز یکخوابه یه جای خیلی خوب که تمیز باشه و ماشین لباس شویی داخلش باشه 1500 تا به بالاست و جای یکم معمولی تر در ساختمانی قدیمی تر با 1300 تا میتوانی بگیری و همینطور با1100 تا استدیو هم دیدم ولی خوب هر چقدر قیمتها بیاد پایین تر کیفیتا هم میاد پایینتر مثلا ساختمانها قدیمی تر میشوندیا ماشین لباس شویی داخل آپارتمانتون نیست و یا امکانات دیگه را ندارند ولی خوب آدم میتونه یکسری از این کمبود ها را تحمل کنه وقتی مجبور باشه ولی قضیه امنیت را واقعا باید جدی گرفت ..
استدیویی که دیدم میگفت 1100 تا ماشین ظرف شویی و لباس شویی و خشک کن و مایکروفر نداشت.. محله های دیگری هم مثل انسینو و تارزانا و reseda هستند که محله های کمی ارزانتر از وود لندهیلز هستند..همین طور یکسری کمپانی ها هم هستند که مجتمع هایی در ایالت های مختلف و شهرهای مختلف دارند مثل http://www.equityapartments.com/ که امنیت دارند و هر کسی را داخل محوطه راه نمیدهند و گیت دارند و در و پیکر .میتوانید قیمتهاش را در شهرهای مختلف ببینید مثلا آپارتمانی که در وودلندهیلز گذاشته 1600 تا یکخوابه با همان امکانات و کیفیت در سیاتل(محله دور تر از down town) میدادند 1020 تا بدون بالکن وهزارو صدو خورده ای با بالکن ...قیمت آپارتمانهاشونم با توجه به فصل یا تعداد واحدهای خالی که دارند یا دلایل دیگه فرق میکند مثلا ممکنه الان به شما اجاره بدن 1350 تا دو ماه بعدش به یکی دیگه اجاره بدن 1200 تا..یک چیز دیگه که این کمپانی داره این هستش که اگر بعد از چند وقت به هر علتی خواستید برید یک شهر دیگه میتوانید از همان کمپانی در آن شهر آپارتمان اجاره کنید ونیازی نیست جریمه بدهید و قرار دادتون را منتقل میکنند (به اندازه یک ماه و نیم ازتون جریمه میگیرند اگر وسط قراردادتون بخواین از آنجا بروید).و دیگه اینکه اگر هر کدام از وسایلی که روی خانه بوده مثل ماشین ظرفشویی ایرادی پیدا کنه بدون گرفتن هزینه ای از شما میان درست میکنند میروند و یا کلاسهای ورزشی و یوگا غیره میگذارند که رایگانه ..البته هر کدام از این کامییونیتیها امکاناتشان متفاوته .از این کمپانی ها میتوانید از 2 ماه تا یکسال آپارتمان اجاره کنید که هر چی مدت اجاره کمتر باشه اجاره هم بیشتر میشه جاهای دیگه هم شاید اینطوری باشند من اطلاعی ندارم..
2013AS63xx*کارنت:March *مصاحبه: 23اپريلYerevan*كلير 14 JUN*دريافت ويزا 26 JUN
پاسخ
تشکر کنندگان: sayeh_m ، lighter ، Saeedv13 ، Hediyeh ، mahsa.a ، Rock ، tartar ، satin ، عسلبانو ، ayubvafa ، mohamad92 ، remarya ، M@hdi ، a2r ، mehdi2138 ، copol
تو کالیفرنیا اجاره یک اتاق ( نه استدیو ) 500 تا 600 دلاره . یعنی یه نفر یکی از اتاقهای خونه اش رو به شما اجاره بده .که البته معمولا" شامل اینترنت و غیره و ذالک میشه و بعضی هاشون هم شاید شامل صبحانه بشه .البته این هم تحت شرایط خاصه و مالک ها با هم فرق دارن . مثلا" یه نفر تو اورنج کانتی یه اتاق اجاره داده بود , یک هفته صاحب خونه غذا درست میکرد و یا مواد غذایی میخرید و یک هفته مستاجر , ماهی 400 دلار . یا مثلا" خانومهای مسن ایرانی و تنها هستن که خیلی هم پول دارن با یه خونه بزرگ و میخوان که یکی باشه این طرف و اون طرف ببرتشون و از تنهایی درشون بیاره حاضرن اتاقشون رو 400 یا 500 تا اجاره بدن . بعضی هاشون هم در قبال نگهداری ازشون بهتون مجانی اتاق میدن .
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: hedyhoney ، el333 ، lighter ، tartar ، حاجی واشنگتن ، mohamad92 ، remarya ، copol
بله همجور خونه پیدا میشه حتی با 500 تا 600 تا در محله معمولی.میتونید به سایت زیر سر بزنید تا ثابت بشه به شما که دنبال هزینه اجاره هستید
http://www.apartmentfinder.com/
http://www.rent.com/california/los-angel...townhouses
پاسخ
تشکر کنندگان: sayeh_m ، حاجی واشنگتن ، remarya ، copol
(2014-03-13 ساعت 09:23)hedyhoney نوشته:  بله همجور خونه پیدا میشه حتی با 500 تا 600 تا در محله معمولی.میتونید به سایت زیر سر بزنید تا ثابت بشه به شما که دنبال هزینه اجاره هستید
http://www.apartmentfinder.com/
http://www.rent.com/california/los-angel...townhouses
حقيقتش من دنبال خونه نيستم ، تقريباً يكساله اينجام ، دو تا استيت عوض كردم و دو تا خونه Wink اين سايتهاكه سهله ، ده ها خونه رو هم از وب ، و هم از نزديك ديدم ، شما وقتي ايشاله اومدين متوجه ميشين كه اين سايتها يه چيزي براي خودشون مينويسن ولي وقتي ميري اونجا بهت ميگن فلان خونه موجود نيست ! تو كاليفرنيا ، تو محله گنگها هم خونه با ٥٠٠ دلار نيست ، ولي همونطور كه نوشتم اتاق پيدا ميشه . ولي تو اورگان ، تو يه محله معمولي ميشه يه استوديو ٥٠٠ دلاري پيدا كرد .
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: hedyhoney ، el333 ، bayat_r ، mahsa.a ، tartar ، copol
من برای انتخاب شهر واقعا گیج شدم میخوام یه شهری رو انتخاب کنم که هم بتونم توی دانشگاه خوب تحصیل کنم هم مطمئن باشم که اونجا کار برام پیدا میشه هم قیمت ها خیلی زیاد نباشه و اینکه اون شهر ارزش زندگی دائمی رو داشته باشه و جوری باشه که جای پیشرفت رو برام داشته باشه. لطفا کمک کنید و بگید ایا میتونم این زندگی رو تو لس انجلس داشته باشم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mahshid_jacobi ، mohamad92
(2014-03-15 ساعت 15:14)mahsa.a نوشته:  من برای انتخاب شهر واقعا گیج شدم میخوام یه شهری رو انتخاب کنم که هم بتونم توی دانشگاه خوب تحصیل کنم هم مطمئن باشم که اونجا کار برام پیدا میشه هم قیمت ها خیلی زیاد نباشه و اینکه اون شهر ارزش زندگی دائمی رو داشته باشه و جوری باشه که جای پیشرفت رو برام داشته باشه. لطفا کمک کنید و بگید ایا میتونم این زندگی رو تو لس انجلس داشته باشم؟

سلام بنده وهمسرم هم تقریبا همزمان باشماعازم هستیم اگه تمایل داشتید هماهنگ کنیدتاهمسفربشیم
پاسخ
تشکر کنندگان: hedyhoney ، mohammadg846 ، mohamad92
بچه های گلم؟
نمیشه که هم خدا رو بخواین هم خرما؟
ما که به یک سفر تفریحی و سیاحتی نمیریم.مهاجرت یکی از پیچیده ترین مسائل جامعه شناسی ست.مشکلات خاص خودش و داره.سختی های غیر قابل پیش بینی داره.درسته نباید بیگدار به آب زد اما همتی میخواد فیل افکن
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadg846 ، mohsenmb ، j1970 ، ayubvafa ، mohamad92
سلام دوستان ،
من و همسرم دوسال و نیمه که اومدیم ، دوسال اول تو ارواین بودیم و الان شش ماهه که اومدیم لس انجلس ، مرکز شهر ، خوشحال میشم بتونم به سوالاتون جواب بدم
ما لاتری 2011 هستیم

من یک سال و نیم اول به خاطر کارم همه شهرهای اورنج کانتی و ال ای رو از نزدیک دیدم، من کارشناس شبکه و کامپیوتر هستم و مجبور بودم هر روز به خیلی از شرکتها سر بزنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: Rock ، shadi79 ، mohammadg846 ، shoshina ، alirz ، rbrb-2015 ، uranus88 ، nasim ، mohamad92 ، amindv15 ، copol

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان