کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نمونه مکاتبه با کی سی سی (KCC) و سفارت
(2010-08-18 ساعت 15:18)loveusa2010 نوشته:  سلام بر همه دوستان خوبم و همچنین indmehdi عزیز
آقا ما تو این 6 روز گذشته 7 بار ایمیل برای مشخص شدن تاریخ مصاحبه فرستادیم و لی هییییییییییییییییییییییچ خبری نیست که نیست.
فقط همون جواب اتوماتیکشون می اید که ایماتون دریافت شده . همین.

لطفا راهنمایی بفرمایید.

با سپاس

ظاهرا حدود 10 روز طول میکشه . عجله نکن عزیز.!
پیروز باشی
تشکر کنندگان: maxsupermax ، loveusa2010
(2010-08-12 ساعت 15:52)Donkey chance نوشته:  یه سئوال کوچولو داشتم
اگر ما بعد از پست فرم ها ایمیل بزنیم و بگویند که اطلاعات مچ نیست ،تا چه زمانی وقت داریم تا مثلاً دوباره فرم ها را پست کنیم؟
و اصولاً این مچ نبودن اطلاعات ربطی به روند کار ما داره؟ یا پرونده ما در جریان و بعداً می توانیم باز فرم ها را بفرستیم؟

آقا این سئوال ما بنده خدا یخ کرد تا از دهن نیفتاده یکی با جانِ دل نیوش اش کند!!!
البته من تفعّلی زدم به kcc و این آمد :
Your forms have been received and are waiting to be processed. Mail is processed in the order of the date received, thus the importance of submitting your forms in a timely manner.
که خوب یعنی تا اینجا همه چی بر وفق مراد است
فرم های من تقریباً 20 روز پیش رسیده به دست همشهریان عزیزمان در kcc ،حالا برای تصدیق قابل قبول بودن مدارکم 2 هفته دیگه باز ایمیل بزنم؟؟یا کی؟!
شماره کیس: 2011AS00033xxx
وضعیت کیس من

تشکر کنندگان:
سلام من تا جایی که تونستم اینجا گشتم ولی اکثر نمونه ایمیلها برای کسانیه که کارنت شدن و میخوان بدونن فرمهاشون قابل قبول بوده یا زمان مصاحبشون کی هست من فقط یه نمونه ایمیل دیدم برای کسانی مثل ما که کارنت نشدیم و میخواهیم بدونیم که فرمها قابل قبول بوده یانه که اون یه نمونه هم به نظرم زیاد جالب نیومد میشه یه نمونه ایمیل به من هم بگید تا بفرستم و بفهمم مدارکم قابل قبول بوده یا نه در ضمن من یه ایمیل فرستادم و تاییدیه رسیدن مدارکمو گرفتم حالا برای دومین ایمیل نمونه میخوام مخصوصا از یوزر خواهش میکنم راهنماییم کنه همانطور که در پرکردن فرمها خیلی کمکم کرد ممنون میشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شماره کیس: 2011AS00035xxx
کنسولگری:بخارست
تاریخ مصاحبه: 9 آگوست 2011
تاریخ دریافت کلیرنس:01 سپتامبر
تاریخ دریافت ویزا:6 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا:15 فوریه 2012
تاریخ دریافت سوشیال:24 فوریه
خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریاییت نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری
تشکر کنندگان:
(2010-08-18 ساعت 15:18)loveusa2010 نوشته:  سلام بر همه دوستان خوبم و همچنین indmehdi عزیز
آقا ما تو این 6 روز گذشته 7 بار ایمیل برای مشخص شدن تاریخ مصاحبه فرستادیم و لی هییییییییییییییییییییییچ خبری نیست که نیست.
فقط همون جواب اتوماتیکشون می اید که ایملتون دریافت شده . همین.
جایی شنیدم که یکهفته ای رفتن برا تعطیلا ت تابستانی ؟!
واقعیت داره ؟!

لطفا راهنمایی بفرمایید.

با سپاس

دوستان عزیز؛ در جهت مشخص شدن تعطیل بودن یه هفتگی یا 10 روزه kcc ,اگر احدی از دوستان از دوشنبه 16 آگوست به بعد ایمیلی از kcc دریافت کرده لطفا" اعلام بفرمایند.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان:
(2010-08-19 ساعت 08:05)rayan.s نوشته:  
واقعیت داره ؟!

لطفا راهنمایی بفرمایید.

با سپاس

دوستان عزیز؛ در جهت مشخص شدن تعطیل بودن یه هفتگی یا 10 روزه kcc ,اگر احدی از دوستان از دوشنبه 16 آگوست به بعد ایمیلی از kcc دریافت کرده لطفا" اعلام بفرمایند.

سلام، من ایمیلی دریافت نکردم، اما دیروز تلفنی تونستم باهاشون صحبت کنم، در ضمن گفتند هر ایمیلی که ارسال بشه طبق قانون 3 روزه پاسخ میدند و هیچ اشاره ای به تعطیلات تابستونی نکردند.
تشکر کنندگان: rayan.s ، loveusa2010
(2010-08-18 ساعت 17:32)Donkey chance نوشته:  
اگر ما بعد از پست فرم ها ایمیل بزنیم و بگویند که اطلاعات مچ نیست ،تا چه زمانی وقت داریم تا مثلاً دوباره فرم ها را پست کنیم؟
و اصولاً این مچ نبودن اطلاعات ربطی به روند کار ما داره؟ یا پرونده ما در جریان و بعداً می توانیم باز فرم ها را بفرستیم؟

آقا این سئوال ما بنده خدا یخ کرد تا از دهن نیفتاده یکی با جانِ دل نیوش اش کند!!!
Your forms have been received and are waiting to be processed. Mail is processed in the order of the date received, thus the importance of submitting your forms in a timely manner.
فرم های من تقریباً 20 روز پیش رسیده به دست همشهریان عزیزمان در kcc ،حالا برای تصدیق قابل قبول بودن مدارکم 2 هفته دیگه باز ایمیل بزنم؟؟یا کی؟!

ببینید قانون تصویب شده ای در این زمینه موجود نیست. با توجه به اینکه 20 روز از رسیدن فرم های شما میگذره به احتمال زیاد فرم های شما بررسی ابتدایی شده اند ، فکر میکنم بتونید ایمیل بزنید (من هم همین حدود ایمیل زدم و 2 یا 3 روز بعد جوابشو گرفتم)

بازم سوالی بود ما در خدمتیم
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: Donkey chance ، saman33
فری فری میشه منم از شما خواهش کنم نمونه ایمیلی که به کی سی سی زدید تا ببینید مدارکتون درست و قابل قبول بود یا نه رو اینجا برای ما بزارید ممنون میشم من امروز میخوام براشون ایمیل کنم ولی نمونه ایمیل خوب پیدا نمیکنم
خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریاییت نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری
تشکر کنندگان:
(2010-08-13 ساعت 23:05)User نوشته:  با تشکر از فری عزیز،
با توجه به اینکه کی سی سی بالاخره تن به خواسته مهاجرسرایی های پیگیر داد!! پیشنهاد میشه برای دریافت این جمله که فرم ها برای ادامه روند قابل قبول هستند "are acceptable for the continuation of your visa processing" بخصوص دوستانی که الان کارنت شده اند، مجددا با کی سی سی مکاتبه کنند تا هیچ مشکلی برای ادامه روند باقی نمونه. از این متن پیشنهادی می تونید استفاده کنید:

نقل قول:[font=Verdana]
Case Number: 2011AS0000XXXX
FIRST NAME: ----
LAST NAME: ----
Date of birth (MM/DD/YYYY): (00/00/1900)
Preference Category: DV DIVERSITY
Foreign State Chargeability: Iran
----------------------------------------------------------------------------
Dear sir/madam

I appreciate if you would let me know my forms are acceptable for further processing.
Best regards,
YOUR NAME[/font]

موفق باشید

(2010-08-18 ساعت 23:09)golesang نوشته:  سلام
میخواهیم بدونیم که فرمها قابل قبول بوده یانه که اون یه نمونه هم به نظرم زیاد جالب نیومد میشه یه نمونه ایمیل به من هم بگید تا بفرستم و بفهمم مدارکم قابل قبول بوده یا نه
مخصوصا از یوزر خواهش میکنم راهنماییم کنه همانطور که در پرکردن فرمها خیلی کمکم کرد ممنون میشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

گلسنگ عزیز،
متن بالا رو دقیقا کپی کن و در متن ایمیل paste کن.
بعد اطلاعات خودتون رو جایگزین ستاره ها بکنید.

این متن برای همین منظور است.
موفق باشید
تشکر کنندگان: Linspire ، golesang
واقعیت داره ؟!

لطفا راهنمایی بفرمایید.

با سپاس

LoveUSA عزیز
هنوز باید صبر کنی.
به زودی جواب را دریافت می کنی.

(2010-08-18 ساعت 17:32)Donkey chance نوشته:  

شما تا زمانی که کیس کارنت نشده می توانید فرم ها ارسال کنید.
اما در مواقع Match نبودن اطلاعات باید مکاتبه کنید و مشکل را پیدا کنید. در بسیاری مواقع نیازی به ارسال دوباره فرم ها نیست.

پرونده شما در جریانه، اما Matchنبودن اطلاعات فقط به خود شما ربط دارد! چون پرونده شماست.
توصیه می شود با مکاتبه با KCC پیش از مصاحبه عدم تطابق اطلاعات را برطرف کنید.

بعد از هر محله از پروسه بهتر است 2 هفته صبر کنید بعد ایمیل بزنید.
مثال: 2 هفته بعد از رسیدن فرمها
2 هفته بعد از کارنت شدن....
موفق باشید
تشکر کنندگان: Donkey chance ، Linspire ، golesang
من ایمیل فرستادم و subject ایمیلم این متن رو نوشتم Please acknowledge the receipt of my shipment میخواستم بدونم درسته یا اشتباهه و اگر اشتباهه و باید دوباره ایمیلم رو با یه subject دیگه بفرستم بهم بگید لطفا؟؟؟؟
تشکر کنندگان:
(2010-08-19 ساعت 20:51)golesang نوشته:  من ایمیل فرستادم و subject ایمیلم این متن رو نوشتم Please acknowledge the receipt of my shipment میخواستم بدونم درسته یا اشتباهه و اگر اشتباهه و باید دوباره ایمیلم رو با یه subject دیگه بفرستم بهم بگید لطفا؟؟؟؟

مشکل نیست. منتظر جواب باشید.
تشکر کنندگان: free_free ، saman33
(2010-08-21 ساعت 13:30)vahid tavassol نوشته:  من فرمهای خودم را 2 ماهه ارسال کردم . 3 هفته پبش ایمیل زدم و جواب دادن که فعلا صبر کنید . من چکار کنم بازهم ایمیل بزنم یا نه ؟؟

3 هفته صبر کردی دیگه؛ ایمیل بزن.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان:
تو ی ثبت نام اولیه که دوستم برام انجام داد تاریخ تولدم رو اشتباهی نوشته بود 4 اگوست من توی پر کردن فرمها اصلاحش کردم و 5 اگوست رو نوشتم. حالا کی سی سی در جواب ایمیل من برای دونستن زمان مصاحبه میگه همچین اطلاعاتی درست نیست. حالا چطور باید اصلاح کنم؟
تشکر کنندگان:
براي اطمينان از کامل و صحيح بودن اطلاعات فرم‌هاي اوليه متن زير ميتونه کمک کنه.
البته چون پروسه برندگان 2011 از اکتبر شروع ميشه، بعد از اکتبر اين ايميل را بفرستين، چون در غير اينصورت فقط دريافت فرم‌ها رو تأييد مي‌کنند.

Dear Sir/Madam,

I’m one of DV2011 Selectees and I sent my first forms to KCC on August 2010,
I'll appreciate if you inform me whether you have received my documents and the information is matched or not.

Case Number : 2011ASXXX
FIRST NAME: XXXXX
LAST NAME :XXXXXXXXXXXX
Date of birth : mm/dd/yyyy
Preference Category : DV DIVERSITY
Foreign State Chargeability : Iran

Looking forward to receiving your acknowledgment soon, And thank you in advance for your kind cooperation,

Yours Truly
برنده گرین کارت لاتاری 2010.
ساکن لوس آنجلس، کالیفرنیا.
تشکر کنندگان: User
(2010-08-22 ساعت 00:19)samira sharif نوشته:  تو ی ثبت نام اولیه که دوستم برام انجام داد تاریخ تولدم رو اشتباهی نوشته بود 4 اگوست من توی پر کردن فرمها اصلاحش کردم و 5 اگوست رو نوشتم. حالا کی سی سی در جواب ایمیل من برای دونستن زمان مصاحبه میگه همچین اطلاعاتی درست نیست. حالا چطور باید اصلاح کنم؟

سلام

خوب، این خبر خوبیه که متوجه شدی اشکال کجاست.
تاریخ تولد یکی از حساس ترین آیتم ها برای KCC است که اشتباه اعلام کردن آن ممکنه باعث Refuse شدن کیس بشه.
اما یک روز اختلاف هیچ مشکلی ایجاد نمی کند. شما به ترتیب این مراحل را انجام بدهید:
1- با همان تاریخی که در ثبت نام اینترنتی انجام داده بودی (یعنی تاریخ اشتباه) و با این فرمت نامه زیر (که مهدی عزیز در پست بالا نوشتند) به KCC ایمیل بزنید و بپرسید فرم های شما رسیده است یا خیر.

کد:
Case Number : 2011AS000XXX
FIRST NAME: XXXXX
LAST NAME :XXXXXXXXXXXX
Date of birth : mm/dd/yyyy

Dear Sir/Madam,

I'll appreciate if you inform me whether you have received my documents.
Best Regards,
YOUR FULL NAME
2- بعد از 7-10 روز که جواب را دریافت کردید، دوباره با همان تاریخ تولد اشتباه ایمیل بزنید و اعلام کتید که شما هنگام ثبت نام اینترنتی تاریخ تولد را یک روز اشتباه اعلام کرده اید. جواب KCC احتمالا این خواهد بود که: اطلاعات داده شده در پرونده قرار خواهد گرفت.
3- سپس باید از قابل قبول بودن فرم ها مطمئن شوید: با همان تاریخ تولد اشتباه باز هم ایمیل بزنید و بپرسید فرم ها قابل قبول است یا خیر:

کد:
Case Number: 2011AS0000XXXX
FIRST NAME: ----
LAST NAME: ----
Date of birth (MM/DD/YYYY): (00/00/1900)
Preference Category: DV DIVERSITY
Foreign State Chargeability: Iran
----------------------------------------------------------------------------
Dear sir/madam

I appreciate if you would let me know my forms are acceptable for further processing.
Best regards,
YOUR NAME
4- و چند روز بعد نیز ایمیل بزنید که کیس شما کارنت شده تا تاریخ مصاحبه را به شما اعلام کنند:
کد:
Case Number : 2011AS00XXX
PA NAME: XXXXXXX XXXXXX
Date of birth : dd/mm/yyyy

Dear Sir/Madam

According to the “VISA Bulletin For October 2010” my case number is current.
I will appreciate if you send me a copy of the second letter via E-mail
for knowing the fixed date of my interview in embassy of the United States of
America in (U.A.E/Ankara)

Yours Truly
نام و اسم فامیلی شما

سوابق همه این مکاتبات را پرینت کنید و هنگام مصاحبه همراه داشته باشید. در مصاحبه قبل از قسم خوردن یادآور شوید که یک اشتباه کوچیک در ثبت نام شما وجود داشته است.

موفق باشید
تشکر کنندگان: Donkey chance ، suntino

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان