کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نمونه مکاتبه با کی سی سی (KCC) و سفارت
(2010-12-05 ساعت 19:24)HOMAYON53 نوشته:  
(2010-09-18 ساعت 13:26)farzad.s نوشته:  با سلام به همه دوستان
جوابی که دیروز kcc به من داد. تاریخ ارسال فرم ها:15 juneکیس نامبر: 38XXX
Thank you for your inquiry

Your forms have been received and are acceptable for the continuation of your visa processing. KCC is currently scheduling visa numbers for your region for the month of November below . If your case number is current and has completed processing, KCC will send a notification letter to you via postal mail. Please refer to the visa bulletin at www.travel.state.gov to locate the current numbers being processed. This bulletin is updated after the 15th day of each month.

من به kcc نامه زدم و جواب بالا را به من هم داده حالا سوالم اين هست كه مفهوم جواب فوق اينه كه فرم هاي ارسالي ما با ثبت نام اوليه هماهنگ هست و مشكلي براي اون نيست و بايد منتظر دعوت به مصاحبه بشيم؟ يا اينكه فقط چك كردن فرم ها درست پرشده باشه بدون توجه به قبل و بعدا كه براي مصاحبه ارسال شد با فرم هاي شركت در لاتاري مقايسه مي شود.

فرماتون با اطلاعات ثبت نامیتون چک شده و مشکلی نبوده باید 2 هفته دیگه میل بزنی تا تاریخ مصاحبه شما معلوم بشه.موفق باشید

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: HOMAYON53
در جواب ايميل من هم همين جواب را داده .مي به كي سي سي زنگ زدم گفت 4-6 هفته ديگه زنگ بزن.
(2010-12-05 ساعت 19:30)rayan.s نوشته:  

Your forms have been received and are acceptable for the continuation of your visa processing. KCC is currently scheduling visa numbers for your region for the month of November below . If your case number is current and has completed processing, KCC will send a notification letter to you via postal mail. Please refer to the visa bulletin at www.travel.state.gov to locate the current numbers being processed. This bulletin is updated after the 15th day of each month.

من به kcc نامه زدم و جواب بالا را به من هم داده حالا سوالم اين هست كه مفهوم جواب فوق اينه كه فرم هاي ارسالي ما با ثبت نام اوليه هماهنگ هست و مشكلي براي اون نيست و بايد منتظر دعوت به مصاحبه بشيم؟ يا اينكه فقط چك كردن فرم ها درست پرشده باشه بدون توجه به قبل و بعدا كه براي مصاحبه ارسال شد با فرم هاي شركت در لاتاري مقايسه مي شود.

فرماتون با اطلاعات ثبت نامیتون چک شده و مشکلی نبوده باید 2 هفته دیگه میل بزنی تا تاریخ مصاحبه شما معلوم بشه.موفق باشید

شماره کیس: 2011AS00005XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:31july2010
کنسولگری:ابوظبي
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:2AUGUST2010
تاریخ کارنت شدن کیس:OCT.2010
تاریخ دریافت نامه دوم:29JAN2011
تاریخ مصاحبه:3FEB2011
تاریخ دریافت کلیرنس:
جمع تقریبی هزینه ها:
تشکر کنندگان:
سلام دوستان.
من کیسم 14400 هستش و به احتمال خیلی قوی در بولتن این ماه کارنت میشم.
از اونجایی که من مشکل پاسپورت دارم و باید از همین الان تاریخ خروجم را مشخص کنم لازمه هر چه زودتر از تاریخ زمان مصاحبم آگاه بشم.
حالا با این تفاسیر اگر بخواهم نامه ایی به انکارا بزنم و این را بگویم که :
"من برای گرفتن پاسپورت به علت محدود بودن حداکثر زمان مجاز برای خروجم با محدویت روبرو هستم و تعیین هر چه زودتر زمان مصاحبه برای من امری حیاتی است لطفا با این جانب در زمینه تعیین زمان مصاحبه همکاری نمایید."
باید چی به انگلیسی نویسم. میشه زحمتش را بکشید.اگر فقط مفهوم را برسونه کافیه.
راستی این را مینویسم یه وقت بهشون برنخوره ما را fail کنند.
تشکر کنندگان:
(2010-12-07 ساعت 14:19)mahdi357 نوشته:  سلام دوستان.
از اونجایی که من مشکل پاسپورت دارم و باید از همین الان تاریخ خروجم را مشخص کنم لازمه هر چه زودتر از تاریخ زمان مصاحبم آگاه بشم.
"من برای گرفتن پاسپورت به علت محدود بودن حداکثر زمان مجاز برای خروجم با محدویت روبرو هستم و تعیین هر چه زودتر زمان مصاحبه برای من امری حیاتی است لطفا با این جانب در زمینه تعیین زمان مصاحبه همکاری نمایید."

نمونه نامه به kcc براي درخواست زمان مصاحبه

Dear Sir/Madam
Since my case number would be current for interview processing on Februrary 2011, I would like to ask about date of interview appointment for this case. As it takes some times to receive the interview notification letter via reqular post, it is highly appreciated if inform me date of interview appointment via email in advance.

Best Regard,

البته يادتون باشه اطلاعات مورد نياز از قبيل كيس نامبر و تاريخ تولد و .... مطابق فرمتي كه توي تاپيك هاي قبلي هست بنويسيد كه جواب بدهند.

خيالتون هم راحت باشه. بهشون بر نمي خوره. شما هر درخواستي رو كه محترمانه مطرح كنيد ، خيلي خوب طبق وظيفه شون جواب مي دهند.
تشکر کنندگان: rayan.s ، Linspire ، mahdi357
(2010-12-07 ساعت 14:38)satusa نوشته:  

Dear Sir/Madam
Since my case number would be current for interview processing on Februrary 2011, I would like to ask about date of interview appointment for this case. As it takes some times to receive the interview notification letter via reqular post, it is highly appreciated if inform me date of interview appointment via email in advance.

Best Regard,

البته يادتون باشه اطلاعات مورد نياز از قبيل كيس نامبر و تاريخ تولد و .... مطابق فرمتي كه توي تاپيك هاي قبلي هست بنويسيد كه جواب بدهند.

خيالتون هم راحت باشه. بهشون بر نمي خوره. شما هر درخواستي رو كه محترمانه مطرح كنيد ، خيلي خوب طبق وظيفه شون جواب مي دهند.

من این را به این آدرس ایمیل کردم => webmaster_ankara@sta­te.gov
بعد از چند ساعت اینو پاسخ دادند:
"Thank you for your inquiry. The Webmaster is not able answer e-mails about visas.

Please visit the following pages for your questions:
• Immigrant visa questions: http://turkey.usembassy.gov/niv-form3.html
• Non-immigrant visa questions: http://turkey.usembassy.gov/iv-form2.html
• American citizen sevices: http://turkey.usembassy.gov/acs-form5.html
Or send a fax to: +90-312-466-1586.
Urgent/Emergency Travel
If you have a medical emergency, or if you need to travel urgently to the U.S. for business, you may qualify for an emergency interview. To request an emergency interview, you must first call the Visa Information Service at +90 212-340-4444 and schedule the first available interview appointment in Ankara. Next you must send an email to Ca-ankara@state.gov; your email must clearly explain your emergency and must include your personal contact information. Please write “NIV Emergency” in the subject line of your email message. We will review your request and we will call you promptly if we accept your request. If we do not call you to reschedule your interview, we have denied your request, and you should keep your regular interview time.

If you scheduled your interview in Istanbul, you should email your emergency request to NivUrgent@state.gov. "

به کی ایمیل کنم؟
اصلا هنوز کارنت نشدم (اما احتمالش خیلی بالاست=14400) ممکنه بهم تاریخ مصاحبم را بهم بگن؟
نوشته اگرکار امرجنسی دارین ایمیل بزنید تا کارتون را ردیف کنیم. میگم اینا تاریخ مصاحبه را عقب مییندازند میخوام بدونم جلو هم میتونند بندازند؟ یعنی 20 فبریه با بکنند 10 فبریه؟
تشکر کنندگان:

dear sirs
As I have some limitations to get my passport (because I have not passed the military service) and I have to specify my exact exit date in passport forms, I would like to ask you to inform me about my interview date, in advance.
thanks for your kind attention
ترجمه:
آقایان عزیز !!!
بخاطر اینکه من برای گرفتن پاسپورتم محدودیتهایی دارم(چون خدمت سربازی نرفته ام) و باید تاریخ دقیق خروجم را در فرمهای پاسپورت بنویسم، میخواستم از شما بخواهم که پیشاپیش در مورد روز مصاحبه ام به من اطلاع دهید.
با تشکر از توجه مهربانانه تان

امیدوارم به دردتان بخورد
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

تشکر کنندگان: mahdi357 ، Linspire
(2010-12-07 ساعت 22:10)mahdi357 نوشته:  
(2010-12-07 ساعت 14:38)satusa نوشته:  

Dear Sir/Madam

Best Regard,

من این را به این آدرس ایمیل کردم => webmaster_ankara@sta­te.gov
بعد از چند ساعت اینو پاسخ دادند:
"Thank you for your inquiry. The Webmaster is not able answer e-mails about visas.

Please visit the following pages for your questions:
• Immigrant visa questions: http://turkey.usembassy.gov/niv-form3.html
• Non-immigrant visa questions: http://turkey.usembassy.gov/iv-form2.html
• American citizen sevices: http://turkey.usembassy.gov/acs-form5.html
Or send a fax to: +90-312-466-1586.
Urgent/Emergency Travel
If you have a medical emergency, or if you need to travel urgently to the U.S. for business, you may qualify for an emergency interview. To request an
به کی ایمیل کنم؟
اصلا هنوز کارنت نشدم (اما احتمالش خیلی بالاست=14400) ممکنه بهم تاریخ مصاحبم را بهم بگن؟
نوشته اگرکار امرجنسی دارین ایمیل بزنید تا کارتون را ردیف کنیم. میگم اینا تاریخ مصاحبه را عقب مییندازند میخوام بدونم جلو هم میتونند بندازند؟ یعنی 20 فبریه با بکنند 10 فبریه؟

دوست عزیز
ایمیل رو باید به kcc بفرستی نه سفارت
KCCDV@state.gov
تشکر کنندگان: rayan.s
سلام دوستان
ما ب تازگي ازدواج كرديم و همسر من برنده اصلي لاتاري هست.
طي ايميلي kcc اين رو عنوان كرديم و اون ها هم د جواب ميل گفتند ك مدارك مربوطه (سند ازدواج...فرم 230) رو فكس يا ايميل يا ارسال كنيم
ما ميخوايم ايميل كنيم ك سرعتر برسه
حال توي ايميل ميخواهيم بنويسيم ك طبق ايميلي ك ب ما زدند مدارك رو براشون ارسال كرديم و ايا چيز ديگه اي هم لازم هست يا نه؟؟/
كه اگر بعدا گفتن فلان مدرك ناقصه بگيم خودتون نگفتيدBig Grin
ايا ب نظر شما در همين ايميل هم درخواست وقت مصاحبه كنيم يا خودشون اعلام ميكنند؟؟/

ممون بچه هاااااااااااااااااااااااWink
تشکر کنندگان:
"یاشار و ماری" عزیز به خاطر زحمتی که کشیدید خیلی ممنون. نامه خیلی خوبه.
اما چون من میخواستم از تاریخ روز مصاحبه ام مطلع بشم باید با سفارت مکاتبه بکنم نه kcc.
دیروز همون ایمیل را به آدرس CA-Ankara@state.gov فرستادم و کمتر از 24 ساعت جواب زیر را گرفتم. جواب روشنه.(خوشم اومد که اینقدر سریع جواب دادند)

"We haven’t received the February files yet. Therefore, we are unable to inform you about your interview date. You may contact us by the end of this month for accurate information.
Sincerely,
U.S. Embassy
Immigrant Visa Unit
Ankara, Turkey"

حالا هر وقت بولتن این ماه اومد دوباره ایمیل میزنم و شرایط خاصم را میگم. شاید زودتر از همه تاریخ مصاحبه ام بهم گفتند. هرچند که من یکشنبه میرم که تاریخ پاسپورتم را قطعی کنم و دیگه وقتی نمانده.
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، Linspire
دوستان عزیز
نمی دانم که جای این پست اینجاست یا نه،
همه ما در آستانه مهاجرت هستیم و میدانیم که باید خودمان را برای حضور در آمریکا آماده کنیم. علاوه بر این، امکان اینکه اعضای این سایت حتی در صورت موفق نشدن در پروسه لاتاری 2011(زبونم لال) برای مهاجرت به کشورهای دیگه اقدام کنند خیلی زیاده.
نوشتن نامه اداری یا حتی غیر اداری به زبان انگلیسی یکی از کارهایی هست که تمام ما دیر یا زود مجبور خواهیم شد خودمان به تنهایی انجام بدهیم. چون که هر چه که بیشتر می گذرد موارد و مسائلی برایمان پیش خواهد آمد که منحصر به خودمان است و کسی نیست که بتوانیم از نمونه کارهای او برای مساله شخص خودمان استفاده کنیم. به نظر من این تاپیک میتواند فرصت بسیار مناسبی باشد که ما نوشتن این گونه نامه ها را یاد بگیریم. به جای اینکه دقیقا از کلمه ها و عبارات و جمله های دیگران استفاده کنیم، بیایید نامه هایمان را خودمان بنویسیم و در این تاپیک از دوستانمان بخواهیم که متن آن را از نظر اشتباهات املایی و انشایی و علامت گذاری و . . . کنترل کنند. هم انگلیسی مان بهتر می شود، هم مجبور می شویم به دیکشنری مراجعه کنیم و کلمات جدید یاد بگیریم و هم اعتماد به نفسمان بالا میرود چون متوجه می شویم که آنقدر ها هم زبان انگلیسیمان بد و ضعیف نیست.
از سایت گوگل ترنسلیت هم می توانیم به راحتی و به صورت آنلاین استفاده کنیم و نیازی به نصب بابیلون و یا مراجعه به دیکشنری کتابی هم نیست.
من شخصا قول می دهم که هر وقت اومدم مهاجرسرا حتما به این تاپیک سر بزنم و اگر نیاز بود در خدمت دوستان باشم. این کمترین کاری است که می توانم برای مهاجرسرایی که اینقدر ازش اطلاعات گرفته ام و بهش مدیونم انجام بدهم.
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

تشکر کنندگان: rayan.s ، maxsupermax ، Linspire ، farzad.s

ببخشید دوست من مگه از حالا میشه تاریخ مصاحبه رو فهمید؟
خوشبختي بر سه ستون استوار است: فراموش کردن غم هاي گذشته، فراموش نکردن عبرت هاي گذشته، غنيمت شمردن حال و اميدوار بودن به آينده
تشکر کنندگان:
(2010-12-08 ساعت 23:05)shiva_h نوشته:  

اگه شمارت کارنت شده آره وگرنه باید منتظر باشی تا کیست کارنت بشه

هم روز را تو می سازی ، هم روزگار را ، امروز را زیباتر بساز...

Case Number: 2011AS9700
تاریخ پرواز به ایالات متحده: 2011 Apr 21
BEAVERTON, OREGON

تشکر کنندگان:
این مشکلات ما تمامی نداره.
دانشگاه و نظام وظیفه برای دادن پاسپورت تنها قبل از 30 بهمن به من اجازه خروج و برگشت میده.(چون از 30 بهمن به بعد نیمسال دوم محسوب میشه و من نمیخوام فرصت خروج نیمسال دومم را بسوزونم+مشکلات دیگه) به عبارتی
من در پاسپورت تنها در محدوده زمان 1 فبریه تا 20 فبریه اجازه خروج و برگشت به ایران دارم.
من ماه فبریه کارنت شدم. با کیس 14400. فکر میکنید اگر به سفارت ترکیه ایمیل بزنم و موضوع را شرح بدهم قبول میکنند که تاریخ مصاحبه من را در محدوده ی 5 تا 15 فبریه انتخاب کنند که مشکل ما هم در گرفتن پاسپورت حل بشود؟ یعنی قبول میکنند؟؟ Sad
نامه را چطور بنویسم؟؟
ممنون Shy

--------------------------------
پی نوشت: دوستان با مشورت با یک نفر به این نتیجه رسیدم که قرستادن این نامه اشتباه است. این اسرار یک شخص است و حدالامکان نباید نشون بدین که برای مهاجرت مشکل دارید. همیشه به یاد داشته باشید که هر چه پروندتون ساده تر و سبکتر باشه کارتون زودتر حل میشه.
تشکر کنندگان:
(2010-12-12 ساعت 13:40)mahdi357 نوشته:  این مشکلات ما تمامی نداره.
دانشگاه و نظام وظیفه برای دادن پاسپورت تنها قبل از 30 بهمن به من اجازه خروج و برگشت میده.(چون از 30 بهمن به بعد نیمسال دوم محسوب میشه و من نمیخوام فرصت خروج نیمسال دومم را بسوزونم+مشکلات دیگه) به عبارتی
من در پاسپورت تنها در محدوده زمان 1 فبریه تا 20 فبریه اجازه خروج و برگشت به ایران دارم.
من ماه فبریه کارنت شدم. با کیس 14400. فکر میکنید اگر به سفارت ترکیه ایمیل بزنم و موضوع را شرح بدهم قبول میکنند که تاریخ مصاحبه من را در محدوده ی 5 تا 15 فبریه انتخاب کنند که مشکل ما هم در گرفتن پاسپورت حل بشود؟ یعنی قبول میکنند؟؟ Sad
نامه را چطور بنویسم؟؟
ممنون Shy
من نمی دانم قبول می کنند یا نه.
dear sirs
I am a university student and I haven't passed military service. According to iranian laws, I only have the right to exit and enter Iran between February 1st and 20th. It would be really appreciated If you schedule my interview date between 5th and 15th of February.

اول و آخرش که توضیح در مورد اینکه شما کیس لاتاری هستید و در نهایت تشکر از توجهشان به موضوع را خودتان با خلاقیت خودتان بنویسید که بچسبد. Cool
در ضمن فکر میکنم باید به kcc ایمیل بزنید. اساتید بزرگوار لطفا نظر بدهند.

تشکر کنندگان: gadfly ، mahdi357
(2010-12-11 ساعت 13:57)javidk نوشته:  
(2010-12-08 ساعت 23:05)shiva_h نوشته:  

اگه شمارت کارنت شده آره وگرنه باید منتظر باشی تا کیست کارنت بشه

دوست عزیز لزوما بعد از دریافت ایمیل بالا از kcc نباید بعد از 2 هفته تقاضای دریافت تاریخ مصاحبه را کرد.این تنها برای کیسهایی صدق میکنه که در بولتن ویزا شمارشون کارنت شده باشه.یعنی شما بعد از اینکه به سلامتی کیست در بولتن کارنت اعلام شد بعد از 2 هفته می تونی تقاضای دریافت تاریخ مصاحبه را از KCC داشته باشی.ایمیل بالا در واقع تنها بیانگر اینه که پرونده شما برای ادامه پروسه گرفتن ویزا مشکلی نداره و باید منتظره کارنت شدن کیست باشی.
شماره کیس: 2011AS00038XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:8 جون 2010
کنسولگری:آ نکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:10 جون 2011
تاریخ دریافت نامه دوم:15 جولای 2011
تاریخ مصاحبه:3 آگوست 2011
تاریخ دریافت ویزا:همسرم(برنده اصلی) 4 آگوست.خودم 14 سپتامبر.
جمع تقریبی هزینه ها: 8.000.000 تومان برای 2 نفر
تشکر کنندگان: rayan.s ، mr.amir ، satusa

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان